Jak poznám dobrého gynekologa? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jak poznám dobrého gynekologa?

Diskuze

gynekolog
miri
| 17. 8. 2007 15:30
Já jsem taky změnila gynekoložku. Zdálo se mi, že se chová divně a ignoruje moje problémy. Po vysazení antikoncepce sem neměla cyklus, tak mi navrhla začít jíst antikoncepci zase. Já jsem jí ale jíst nechtěla, dyť právě to mi způsobilo ten problém. Ona to popřela, že to z toho určitě nemam. Zajímavý, před tim, než sem jí kdy brala, měla jsem všechno v pohodě.
Tak jsem šla k jiné doktorce a ta mi dávala injekce v kombinaci s tabletama a dneska všechno šlape jak má a bez toho abych se ládovala hormonama.
Takže se nebojte, pokud máte pochybnosti, změnit doktora. Jakéhokoli. Pochybovala jsem i o svém imunologovi a pak mi přišlo poštou, že pojišťovna při kontrole zjistila nějaký pochybnosti a tak mu dále hradit péči nebude. Tím se jen potvrdilo moje podezření. Jsou to často vy..ný parchanti pachtící se jen za svejma prachama.
Ale potřeba by bylo změnit spíš celej náš zdravotnickej systém než jen doktora. S tím ale my obyčejní jedinci nenaděláme bohužel nic
Lékaři na svém místě
anonym
| 3. 3. 2007 22:56
se ráda odměním pozorností.
A zvlášť pokud jde o dítě, to bych samozřejmě udělala vše, aby ho zachránili.
To bych byla vděčná taky.
Potkala jsem mnoho "doktorů", ale také několik DOKTORŮ!
Vím, že jsou mezi nimi i skutečně supr lidi. Naštěstí!
dobrý gynekolog
anonym
| 3. 3. 2007 15:28
Ostré lokty nejsou na škodu, a přitom se nemusíš chovat jako hurón. Časem se to naučíš, ani Ti to nepřijde. Párkrát s Tebou někdo zamete a budeš to umět hned.
Já sama jsem dala lékařce pozornost. Bylo to před 14-ti lety když mi na Karlově náměstí zachránili syna po febrilních křečích. Bylo to hozných 6 dní kdy se nevědělo jestli bude naživu, nebo ne. Paní doktorka si vzala jen kytku, nic víc. Takových je ale velmi málo.
MS
pro Mysicku
nika2411
| 28. 2. 2007 16:37
Jo taky mi to tak připadá....každý se jich bojí a tak radší svolí ve všem...já bych je hnala - ne že bych byla rasistka, ale co někdy dělají je už fakt moc. V dnešním světě je důležíté mít ostré lokty, jinak nevím, nevím....Jenže to já jaksi neumím, ale jak to tak vidím, budu se to muset co nejdřív naučit
Nejen úplatky
anonym
| 28. 2. 2007 16:18
ale i ti, co nejvíc řvou, dostanou vše.
kdyby ses uměla chovat jako cikáni, tak Ti jde taky každý z cesta a raději Ti každý vyhoví, než by se s tebou hádal.
Člověk se musí naučit chovat jako hovado, aby mezi ostatními přežil. Bohužel.
pro MS
nika2411
| 28. 2. 2007 16:00
Pravdivá slova , myslím, že úplatky hýbou světem dodnes. Ten kdo nemá dobré známé nebo peníze je namydlený
jak poznat dobrého gynekologa?
anonym
| 27. 2. 2007 14:27
Myslím, že je hodně žen, které mají zkušenost jako ja, nebo ještě horší. Na první pohled se nedá poznat jaký je to člověk, ale jakmile odmítá poslat na vyšetření... a pod., pryč od něho. Je hrozné když se někde cítím jak otravný hmyz. Někteří vážně jen sbírají body.
A sestry? Jedna moje známá tvrdí, že sestru si musí předcházet, jinak má smůlu a k doktorovi se buď nedostane, nebo ji nechá sedět v čekárně pěkně do konce.
Myslela jsem, že po pádu komunismu to bude ve všem lepší, ale omyl. V tomhle státě se nic nedělá pro lidi. Ať je tam kterákoli strana, mně to připadá stejné. Vzájemně se hádají, osučují, ale pro běžného občana se u nás dělá velmi málo. Snad se naše děti dočkají něčeho lepšího.
Ahoj MS
moje zážitky s gynekologem:-(
nika2411
| 27. 2. 2007 13:38
Jsou to pěkní sviňáci!!! Já už tam vážně nechci chodit. Mojému doktorovi navíc sestřičku dělá jeho manželka, takže si to asi umíš představit. Ta je neustále při manžílkovi. Ta mě snad štve ještě víc než on!!! Kdybys viděla co mi provedla minule. Volala jsem jí, že bych ještě ten den potřebovala přijet, jiný den jsem prostě nemohla, jak jezdím každý den pryč tak se tam skoro vůbec nedostanu. Říkala jsem jí, že mě posílá doktor z urologie, protože mám nějaké problémy a on si potřebuje ověřit, že za tím není něco jiného. Taky jsem to měla na druhý den dostat, takže jsem to už nemohla oddalovat ani o den... Ona že ať teda přijedu ale až tak kolem půl 5...Ten čas si dobře pamatuj...Přítel mě tam teda hodil, mě navíc trápily ty záněty močáku, tak jsem byla pěkně nevrlá, do toho mě začaly zlobit i gyn. záněty, takže jsem myslela, že zešílím. Když jsem dojela byly v čekárně asi 2 ženské. Říkám si no pohoda to by mě mohl za chvilku vzít. Pak vyšla sestra a úplně mě přehlížela, dělala že mě nevidí, jako bych byla vzduch, nějaká hadra či co....Než jsem došla na řadu vzala snad dalších 15 ženských.....!!!!!!!!!!!!!!!kráva jedna. Já se dostala na řadu skoro v 7 večer. Můj byl tak nasraný, že myslel, že tam normálně vletí....Já byla hladná, utahaná, vyčerpaná, byla jsem na antibiotikách....Když jsem došla na řadu, tak mi skoro vynadala, že ještě můžu být ráda, že je tak ochotná, že mě vzala!!!Mělas vidět ten můj pohled. Pak už mi chtěla psát recept na HA a já jí oznámila, že už jí brát nebudu. Prý, že jestli chci mít miminko. Asi se zešílela. Dobře ví, že studuje a celá žhavá budu dělat miminko . Doktor mi chtěl vnutit jiné prášky a já mu už skoro nadala, že žádné prášky už nechcu. Já byla tak v ráži, že bych se i pohádala. Vyletěla jsem z tama jak utržená ze řetězu, nasr..... a taky rozhodnutá, že tam už mě teda neuvidí......
Niko
Kloa
| 27. 2. 2007 13:04
Niko, souhlasím, narazit na dobrého gynekologa je zázrak. Je to snad jediný lékař, se kterým jsem kdy nebyla spokojená. Zdá se mi, že je jejich práce obtěžuje, tak proč ji dělají?
Mě teda prsa taky nikdy nekontroloval. Nikdy nepoužil k vyšetření kolposkop a abych se dozvěděla výsledky cytologie jsem se musela téměř doprosit. O sonu nemluvě, to prováděl snad jen jednou. Měla jsem i chlamydie, kterým on vůbec nerozumí sestrou mě nechal uhánět, že je to se mnou špatné, když mi zdravotní sestra s velmi obtěžujícím tonem oznamovala ať se ihned dostavím do ordinace a to nejlépe zítra, vysvětlovala jsem ji, že v pátek opravdu nemůžu, že musím do práce, tak mi řekla ať si dělám jak chci, ale že mě varovala. Když jsem v pondělí do ordinace dorazila, lékař tam nebyl, místo něj tam byl zástup, ten doktor mi začal nejdříve kázat, že kašlu na své zdraví, proč jsem nepřišla v pátek, ale kdybych si sama neřekla o vyšetření, tak se na to ani nepřišlo a bylo by jedno jestli je to v pondělí nebo pátek Sestra se musela hned přidat, že jak si to představuju, že mi volala. Tak jsem ji zopakovala, že jsem ji řekla, že v pátek je to nemožné. A nakonec to bylo tak, že ten doktor to úplně celé popletl, já byla zdravá, žádnou infekci jsem neměla

A malý vzkazík pro anonymní. Lékaři nic neplať! Ten můj si účtuje taky za recept. Ale už jsem se na to informovala, přečetla vyhlášku a na nic takového nemá nárok. Takže neplať a pokud platíš vyžádej si doklad o zaplacení. Hned uvidíš reakci. Finanční úřad by jistě takovíto lékaři velmi zajímali.
gynekolog
nika2411
| 27. 2. 2007 12:43
No tak to je hezké....jak to tak vidím jsme na tom všecky velice podobně. Narazit na dobrého gynekologa je v dnešní době nejspíš zázrak. Mně zase pravidelně nekontroluje prsa, navíc jsem rizikový případ, protože mamka před rokem prodělala rakovinu prsu. Ale mého doktora to asi nijak nevzrušuje....šak co....nejspíš čeká až ji dostanu i já a pak bude řešit...Ale to se spletl, já ho brzo vyměním, protože mě už to jeho jednání vážně štve. Minule mi zapomněl udělat cytologii.....a jak se mám potom hlídat a vědět, že jsem v pořádku???Naše zdravotnictví je totiž postavené na hlavu. Radši se vynakládají těžké miliony na nejrůznější nemoci, než by se vynaložilo pár korun na prevenci.....
Jak poznat dobrého gynekologa?
anonym
| 27. 2. 2007 09:26
Ahoj všem!
Ráda bych se s Vámi podělila o své zkušenosti z gynekology. Třínáctý rok žiji na Kladensku a mám již čtvrtého a snad posledního gynekologa.
Když jsem se sem přistěhovala byla mi doporučena lékařka, která neustále pospíchala a byla ráda když jsem venku. Pak mi známá doporučila údajně odborníka, který si za první vstupní prohlídku řekl o 1000,- kč. Měla jsem problémy a tak jsem mu je dala. Chtěli jsme s manželem dítě ale onen rádoby odborník mi po laparoskopii oznámil, že už děti mít nikdy nebudu, a když náhodou otěhotním, nedonosím to. Za provedení operace si řekl 3000,- kč, a já inteliogent mu je dala. Ještě jsem nebyla pořádně probraná z narkózy když si přišel na pokoj pro peníze-opilý!
Po roce se nám po dvou klukách narodila krásná holčička, které bude letos 10 let. Pana doktora jsem nemohla ani vidět, a tak mně kolegyně dotáhla ke svému lékaři. Bere si 1000,- kč roční paušál, při každé návštěvě podotkne jak je to úboze málo...atd. Sice podá ruku, chová se mile, ale to je vše. Nikdy nic nevysvětlí a pořád jen vyšetřuje prsa. Loni v létě jsem začala mít gynekologické potíže, ale pan doktor mi řekl, že sice mám cystu, ale ta nic nedělá, a myom na děloze je malý jako hlíza na bramboře a nic nedělá taky. Dožadovala jsem se nějakých testů a tak mně poslal na krev a thumor markery se slovy: bude mně to stát 1500,- kč, ale já je do Vás vrazím. Bylo mi docela bídně! Testy dopadli dobře, ale bolesti se stupňovali a v listopadu mi dal zaváděcí prášky na výtok. Pořád jsem mu říkala, že je mi zle, ale vždy mi to vysvětlil po svém, a já nic nechápala. Vzal mně na ultrazvuk, opět řekl,že to bude v pohodě a připomněl mi, abych při další návštěvě nezapomněla na platbu za rok 2007! Blížili se Vánoce a tak jem to nechala být, ale už jsem věděla, že tam nevlezu. Známá zavolala svému gynekologovi, který mně hned v lednu vzal, poslal na hlubkový ultrazvuk a bylo zle. Lékář, který mi ultrazvuk dělal, neřekl nic jen: Vážená, tady nepomůže nic, jen operace. Myslela jsem, že se zbláznim! Měla jsem řadu malých myomů, cystu na vaječníku, a rozsáhlý zánět vnitřku, který sahal až k pánvi. Byla mi doporučena HYSTEREKTOMIE! Můj doktor, který je zároveň i primář mi vysvětlil, že jinak už to nejde. Vše šlo velmi rychle a 5.2. jsem byla operovaná. Jsem bez dělohy ale vaječníky mi zůstali. Je mi 42 let, mám tři děti takže děti bych už stejně nechtěla, ale díky bývalému gynekologovi jsem trpěla jako zvíře před operací, no a po ní to také není žádná slast. Nevzdávám nic a hrabu se z toho, a Vy to také nevzdávejte. Klidně je otravujte, ale ptejte se na všechno a nenechte se odbýt. Své povolání si vybrali sami a nikdo nikomu nedává právo jednat jako s kusem hadru.
Na závěr bych Vám ještě chtěla napsat, že nemocnice kde mně operovali je opravdu moc dobrá-pokud se to o nemocnici dá říct. Po celou dobu hospitalizace jsem tam nepotkala protivnou sestru, o lékařích nemluvě. Už jsem toho zažila dost, takže to můžu říct naprosto úpřimně a zodpovědně.
Přeji všem hodně štěstí a jen samé dobré gynekology!
MS
Kvasinky a jiné přenosné nemoci
anonym
| 26. 2. 2007 18:26
Partner nechť se přeléčí u urologa, který vše zjistí z moči, protože kožní a venerologický lékař dělá (velmi bolestivé) stěry vat. tačinkou z moč. trubice partnera.
To mu neříkej, ať ho nevystrašíš.
Pošli ho k urologovi.

Kdyby to nešlo nebo nechtěl, fakt většinou stačí (na plísně a kvasinky) volně dostupný Myfungar nebo Canesten krém.
Během léčby je lepší abstinence (***uální ) nebo aspoň prezervativ.

Co takhle Femigel, nebo lubrik. gel s obsahem tea tree oil? To je hojivé, protizánětlivé...

Já osobně jsem prodělala několikaletou léčbu vším možným kolem 20-ti let, po vysazení HA (nejsi náhodou ve stejné situaci?).
A pak jsem po půlroce otěhotněla.
Držím pěsti
Jak poznám dobrého gynekologa?
anonym
| 26. 2. 2007 16:12
Ahoj všem, mám problém, trpím na kvasinky. S přítelem jsme spolu 4 měsíce a týden, co týden se léčím a poslední dobou mi nic už nepomáhá. Jsem z toho už na prášky. Přítel se snažil vyléčit mastí gynopevarilem, ale neúspěšně. I lékařce jsem říkala problém, ale ona vždy vyléčí mne a přítel je stále přenašeč.. Žádala jsem jí už několikrát o vyléčení partnera, ale nemá zájem..:( Chtěla jsem po ní i vyšetření na chlamydie, ale to mi zamítla, že to s tím nesouvisí a že to nemá cenu. Kamarádka mi zajistila vyšetření v gynekologickém centru, tak snad mi pomůže (dokonce mi řekla, že mám přijít i partnerem).. Doufám, že to bude k něčemu, už jsme z toho nešťastní oba, hlavně mně to vadí..
Díky Myšičko.....
anonym
| 26. 2. 2007 14:47
za Tvou reakci.
Za totalitního režimu se s námi děly věci - ale přestáli jsme to.
Je to opravdu v lidech a chci doufat, že ta nová generace bude opravdu lepší , i když, popravdě řečeno, práce s lidmi je nesmírně těžká, namáhavá, a lékařům často chybějí síly, jsou přepracovaní.... a to by nemělo být, jednak vůči nim samotným a vůči pacientům také. Adnešní ( ne všichni!) mladí často ani nepozdraví ( mladý soused apod.)
Dnešní zdravotnictví je také hodně o financích, a s tím i kvalita přístupu a péče souvisí.
Milá posl. anonymní
anonym
| 25. 2. 2007 11:39
No to je naprostý DĚS!
Takový přístup!
Já vím, byla jiná doba, a my všechny, kterým je nad 30 let, v ní vyrostly.
Ale mnohde přetrvávají staré praktiky dodnes. Bohužel. Je to spíš o lidech, ale až se vystřídá generace, může být líp, jinak...
Snad.
dobrý gynekolog
anonym
| 25. 2. 2007 10:50
Za svůj život jsem se setkala s gyneko lékaři i lékařkami. Má první zkušenost v životě s touto prohlídkou byla, jako asi pro každou mladou dívku, velice stresující, starší pán gynekolog byl velice nepříjemný, měla jsem pocit, že ženy nesnáší, že nesnáší tuto práci vůbec...
Pak přišlo stěhování do zahraničí, kde jsem navštívila lékařku, která byla velice milá a vstřícná. S předepsáním antikoncepce ( což bylo v ČSSR někdy dost složité - k tomu se ještě vrátím ) nedělala problém a díky ní jsem v klidu žila bez strachu z otěhotnění několik let.
Po návratu do domoviny jsem nastoupila do zaměstnání, a i když jsem měla stálou a dlouhodobou známost , byla jsem ještě svobodná a bezdětná. Při prohlídce u závodního gynekologa jsem byla překvapena jistými "prý vůbec ne patologickými návrhy "již postaršího pana doktora, které jsem samozřejmě odmítla a bylo mi z gynekologů zle. V té době bylo složité chodit jinam, k lékaři jsme patřily spádově a nemohly jsme si vybírat.Jeho nástupce byl možná dobrý lékař, ale trochu "nelida". Při dotazu na antikoncepci ( a teď se k tomu vracím )byl velmi nepříjemný a že jsem "dost stará "na to( bylo mi 25), abych už měla děti a že mi nic nepředepíše. Byla jiná doba.
No, a tak časem na to došlo, vdala jsem se a otěhotněla.Lékařka, ( k lékaři jsem už nechtěla ) dělala " co v práci musela ". Při porodu, když jsem se dostavila do porodnice a odtékala mi plodová voda, se mi dostalo uvítání lékařky slovy .." Co tu děláte? Proč jste nepřišla třeba za hodinu, já mám jít za chvíli domů, jsem po noční a ještě vás musím přijmout... To jste teda taky mohla počkat! Už mi pak bylo všechno jedno. Sestřičky porodní asistentky byly příjemné, ale "střídající lékař" mi na konci porodu také vynadal, že jsem se strašně roztrhla a že on to teď musí sešívat, řval na mě, že si mám dát ruce za hlavu a já v nich měla zapíchané jehly z hadičkami.... už nikdy jsem nechtěla rodit....
Pak opět přišlo stěhování a na doporučení jsem chodila ke starší gynekoložce. Byla milá, ale měla hrozně málo času na to cokoli vysvětlovat... Zpočátku mi to nevadilo, dokud jsem nezačala mít problém...Přišlo to jako blesk , nečekaně... Musela jsem na operaci, prý preventivně. Hrozně jsem se bála a řekla jsem si, že zkusím kontaktovat ještě jiného lékaře, abych tak radikální zákrok nepodstoupila předčasně či dokonce zbytečně. Prostě jsem ještě chtěla najít řešení. Nakonec jsem na doporučení našla lékaře, se kterým jsem moc spokojená. Je to muž, ale vůbec to nevadí. Začal se mnou řešit můj problém, vysvětloval, zkoušel různá ještě možná řešení, a moc mi pomohl, nemusela jsem podstoupit ten nejradikálnější zákrok.
Myslím, že z těchto životních zkušeností jasně vyplývá, že - pokud s námi lékař nemá opakovaně čas komunikovat nebo nechce, pryč ! Honem hledat jinde, dnes už to není takový problém, dnes jsou tu naštěstí lékaři i pro nás a ne jen my pro ně
Nový Jičín a okolí
anonym
| 25. 2. 2007 09:45
Ahojte holky, jsem z okresu Nový Jičín - můžete mi z vlastní zkušenosti
doporučit nějakého dobrého gynekologa? Nelíbí se mi, že můj doktor mi
při preventivní kontrole nedělá ultrazvuk - vlastně mi ho nedělal
nikdy. Jak jste na tom s preventivkama vy?
Ostravsko
anonym
| 30. 7. 2006 22:39
Píšete o skvělých lékařích. Jste některá z Ostravska, Opavska? Opravdu není lékař jako lékař.
gynekolog
anonym
| 21. 6. 2006 22:44
Musím se podělit i se svými zkušenostmi - na radu své mamky jsem chodila ke gynekologovi - na první prohlídce (bylo mi 16) se me zeptal, jetli jsem panna, rekla jsem ze jo a on mi rekl, at nelzu, ze to stejne pozna... To si jako myslel, ze jsem tak stupidni, ze nevim, ze to pozna???? Dal mi rekl, ze se k nemu nemam vracet dokud nezhubnu 10 kilo, ze jsme moc tlusta... ze mam jezdit do skoly na kole... reknu Vám, ze jsem z tý první prohlidky odchazela naprosto v soku!!! dnes chodim k uplne skvele doktorce, diky za ni!!!
nový lékař
anonym
| 5. 6. 2006 13:30
Já jsem už vystřídala 3.První byla stará paní gynekoložka, nebyla špatná ale trošku pokulhávala za dobou,2 byl gynekolog kd´terý ve mě zanechal ten nejhorší pocit s doktorů, léčila jsem se u něj 4 roky s neplodností, nakonec jsem byla těhotná, ale jeho vinou jsem potratila, po´tom jsem odešla.Teď chodím ke skvělému staršímu gynekologovi, ten je prostě úžasný, nikdy mě neodbyl, ikdyž jsem třeba měla nějaký problém a nebyla jsem objednaná, zajímá se o všechno co mu říkám a sehnala jsem ho na doporučení kamarádky.Jinak si myslím, že jsou doktoři lepší než doktroky, podle mého názoru provádí prohlídku šetrněji než ženy.
klidně si o vyšetření řekněte
anonym
| 2. 6. 2006 13:12
vyšetření preventivní se dělá jednou za rok,myslím preventivní,pokud nemáte jiné problémy.a jsou v tom stěry z čípku,stěry z pochvy,dále norm.palp.vyšetření a rozhodně by neměl chybět ultrazvuk,který umí zjistit např.cysty,nádor a jiné.nenechte se odbýt a trvejte na všech vyšetřeních,máte na to nárok.pokud váš lékař odmítne vaší žádost,obratte se na jiného,protože by to k ničemu nevedlo.někteří doktoři jsou prostě takový,a s tím se nedá nic dělat.takže hlavně se nenechte odbýt a klidně mu řekněte,že se obrátíte na jiného a možná si to ještě rozmyslí!mějte se a pokud budete mít dotaz,ptejte se.hrkotka
Re: změna odhalila krutou pravdu
anonym
| 1. 6. 2006 21:35
Já se u něj opravdu necítím dobře a myslím, že je to právě proto, že za ty roky, co jsem u něj mi nedělal pořádné vyšetření. Jaké vyšetření by měl lékař provádět? Čekám tam vždycky takovou dobu a za 5 minut jsem venku. To si mám o vyšetření říct? Přece by měly být zahrnuty v rámci preventivních prohlídek ne? Jaké vyšetření a co by měl lékař provádět při jeho návštěvě? Klidně to napište polopatě, jen ať se konečně dozvím, co má dělat a nedělá, nebo dělá všechno správně. Moc děkuji
změna odhalila krutou pravdu
anonym
| 1. 6. 2006 12:50
ahoj,je mi 33 a po odstěhování do jiného města jsem změnila všechny lékaře včetně gynekologa.nový lékař mi udělal vyšetření na přístrojích,který bývalý neměl a začalo peklo.za ty roky u jiného mi zanedbal léčení neplodnosti,když mi neudělal potřebné testy a odběry,pohlavní nemoc,a ani se nechci zminovat o diagnoze,která nebyla pravdivá.můj nynější lékař nevěřil vlastním očím.proto trvejte na vyšetřeních pokud máte potíže,i opakovaných,váš lékař je tam od toho.zdraví je jen jedno a já vám můžu jít příkladem.nezáleží na tom jestli je to on,nebo ona,dobrého lékaře poznáte při první návštěvě!
lékař lékařka
anonym
| 31. 5. 2006 14:32
To je dost ošemetné, některým ženám spíše ze studu více vyhovují lékařky... Já mám lékaře a ten je výbornej vždycky mi vše vysvětlí, abych z toho nebyla paf a to tam chodím několik let. Gynekolog je ten nejsubjektivnější lékař. Kamarádce třeba doktor od kterého jsem odešla, absolutně vyhovuje a já bych mu takázala ordinovat...Musíš se hlavně u něj nebo ní cítit dobře.....
Nový lékař - poraďte
anonym
| 30. 5. 2006 22:09
prosím poraďte, určitě máte některá nějaké zkušenosti. Budu ráda za jakoukoli reakci.
Nový lékař
anonym
| 30. 5. 2006 13:30
Chystám se vyhledat už opravdu dobrého gynekologa a tentokrát nechci ve výběru udělat chybu. Mám opravdu strach, že něco zanedbá a doplatím na to jen já. Ještě bych chtěla vědět, je lepší gynekoložka nebo gynekolog?
honem pryč
anonym
| 26. 5. 2006 14:50
Já bych od něj šla hned pryč. Za prvé účtovat si za recept nemůže, sice to má vláda v plánu, ale zatím e to bezplatné, od toho si platíš zdravotní pojištění. Pak naprost nechápu, žeti nehlásí výsledek tvých testů a t i v případě, že tam nic není. No a nakonec ten nejasný vtip s kvasinkama, rpo ženu je to tak nepříjemný problém a on si to dovolí to takto zlehčit, to vše jen svědčí o neúctě k pacientkám.
doporučení
anonym
| 25. 5. 2006 22:21
To už mě taky napadlo. Ptala jsem se kamarádky, ale její gynekolog je ode mě trochu z ruky. Možná mi to opravdu jen tak připadá, že jedná špatně, nevím co je dobře, třeba jaké vyšetření má udělat nebo ne. Ale dost jsem o tom zjišťovala, i na těchto stránkách a podle toho jsem to srovnala, lékař mi provádí vyšetření v zrcadlech, palpační (pohmatové) vyšetření a jednou i sono. Nikdy však neprováděl vyšetření kolmoskopem, a na vyšetření cytologie jsem se musela zeptat, zda ji vůbec prováděl. Řekl, že ano, ale nikdy mi neřekl výsledky tohoto vyšetření. Vůbec se mnou pořádně nekomunikuje, ani mi nevysvětlil v čem spočívají kvasinky, jen mi dal nějaké krémy a ještě mi řekl na to, díky bohu za kvasinky, neměli by jsme pivo. To mě vážně dostal. Když si vzpomenu, že mám k němu jít, vím, že odejdu bez nějakého efektu na mé zdaví. A navíc vybírá poplatek za napsání receptu, je to běžné?
doporučení
anonym
| 25. 5. 2006 14:23
Nejlepší je prostě a jednoduše doporučení od kamarádky nebo známé, která má svého gynekologa a je s ním sokojená. Já jich taky vystřídala víc než mi známá doporučila opravdu skvělého doktora, u které jsem už pár let ke vší spokojenosti.
gynekolog
anonym
| 24. 5. 2006 22:28
Tak to máš štěstí. Já mám právě strach od něj odejít, že ten další bude ještě horší. Jednou ho totiž zastupoval jiný doktor a nebylo to o moc lepší. Sice pozdraví, podá mi i ruku a zeptá se hezky, co mě k němu přivádí, ale mám pocit, že je rád, když odcházím, zpravidla bez nějakého výsledku. Jsem u něj taky proto, že to tam mám blízko, když si jdu zrovna pro recept.... už jsem uvažovala, že mu o všem řeknu, že prostě hodlám změnit lékaře.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
4. 5. 2024 22:31
70416
2112Hana
4. 5. 2024 19:52
11861
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video