Holé nohy netolerují! - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Holé nohy netolerují!

Diskuze

silonky
ividol
| 9. 7. 2006 13:02
nevím o jakou firmu jde, ale zajímalo by mě, jetli ten "tydýt" náhodou nemusí chodit celý den v obleku s kravatou? Pod ním určitě nemá silonky a možná, že smí mít pod sakem košili s krátkým rukávem, ale přesto...Pravda je, že tě do silonek ani do firmy nikdo nutit nemůže, pokud si máš z čeho vybírat. Přeju ti,abys našla firmu, která patřičně ocení nejen tvé ůžasné holé nohy...:)
silonky
anonym
| 9. 7. 2006 12:07
Mě to přijde jako šílená diskriminace a holý nesmysl, proč mě nějaký tydýt, který na sobě silonky nikdy neměl, je nutí nosit, měl by si to sám nejdřív vyzkoušet a myslím, kdyby je měl na sobě ve 30 stupňovém vedru a zapařil si na židly zadek, tak by od toho rychle ustoupil.
silonky
anonym
| 20. 6. 2006 19:05
Patří to k dobrému tónu.je v tom elegance a určitá anonymita.Představ si, že by ženám s hezkýma nohama povolili chodit bez punčoch a ty s ošklivými by musely nosit punčochy.A protože by se tvé nohy zaměstnavateli nelíbily- musela bys je nosit.A je tady mindrák a nedorozumění.Takhle se tomu zabrání - všechny a bez pardonu.Jen bych chtěla podotknout- dcera mé přítelkyně pracuje v USA v bance.V létě-v zimě-tmavomodrý kostým, punčochy a vysoké lodičky.Kostým pochopitelně celý zapnutý a na rozepnutí by ji upozornili jenom jednou.Jsou solidní a velký podnik a takové chtějí zaměstnance.Takže - mohou chtít skoro uniformu - pokud nechceš-jsou i jiná zaměstnání.
silonky
anonym
| 20. 6. 2006 16:36
Já jen pořád nechápu, v čem to jako pobuřuje společnost, když žena nemá silonky....mě to přijde jako za první repbliky, kdy žena když ukázala kotník, tak byla něco jako lehčí děva. Já vím, že my to tady nevyřešíme, jen se nad tím prostě musím pozastavit, přijde mi to jako hloupost a divím se kdo to vymyslel.
Re:společnost
anonym
| 20. 6. 2006 16:34
Zaměstanvatel je na těchto pracovištích povinen zajistit určitou teplotu a takové vedro v bankách zase není, že by se v silonkách nedalo pracovat. Už jsem zde radila, silonky jsou mi také nepříjemné, ale vyzkoušela jsem samodržící silonky, nejsou tak nepříjemné, nesjíždí. Takže myslím, že problém je vyřešen.
Punčocháče
anonym
| 20. 6. 2006 11:21
Pořád se tady dokola dohadujete, jestli jo nebo ne. Ono je to snad celkem jasné, jednou jste nastoupila do takové firmy a musíte ctít její pravidla, podkud nebudete, tak si můžete hledat jinou práci. Punčocháče také nesnáším,ale když bych pracovala v takové instituci,tak bych to za ty peníze vydržela a nevymýšlela si, že je nosit nechci. Tak to vyzkoušejte a uvidíte, co vám na to řeknou. Prostě je to součástí bontonu a vy s tím už nic nenaděláte.
společnost
anonym
| 20. 6. 2006 09:24
Proč by do společnosti nemělo patřit něco, co jak sama píšeš, je hezké? To jako že do společnsot patří ošklivé věci? a víš, jak se musí teď v tom vedru v silonkách potit? Zpocený člověk ti ve společnost nevadí?
Bosé nohy!
anonym
| 16. 6. 2006 22:08
Náležitě upravené hezké bosé nohy, hladce oholené, jsou sice moc hezké, ale do SPOLEČNOSTI opravdu nepatří!
Re:silonky vs jiné uniformy
anonym
| 10. 6. 2006 15:05
Naprosto s tebou souhlasím. Neuměla jsem to tak popsat. K určitým profesím "uniformy" patří. A ani bych si nedokázala představit, že by tomu tak nebylo. Taky je mi v silonkách nepříjemně, škrtily mě v pase a tak všude. A pokud můžu poradit, tak jsou mi příjemnější samodržící silonky. Nic tě v pase neškrtí, někdy ani nevím, že je na sobě mám. Jsou sice dražší než běžné silonky (kolem 200 Kč) ale stojí to za to. Vybrala sis profesi, kde se setkáváš s lidmi a musíš udržovat prestiž společnosti, vybrala sis tedy i nosit takovéto oblečení.
Silonky?
anonym
| 10. 6. 2006 14:57
> Já jsem servírka a také mám svou "uniformu".

Máte pravdu, každé povolání má svoje. Vy jako servírka nosíte uniformu, ale musíte nosit i silonky? Nařídili vám to? A co v největších vedrech, nosíte je?

Uniforma je uniforma, ale mít silonky a nebo nemít, to snad není takový rozdíl? Pokud je slečna mladá a má pěkné, udržované a hladce oholené nohy tak proč povinně silonky, když je nesnáší?
Silonky vs jiné uniformy
anonym
| 10. 6. 2006 13:20
Aby bylo předem jasno - i já silonky nenávidím. Ale pojďme se podívat i na ostatní profese. Už jste někdy přijela V parném létě do hotelu a uvítal Vás recepční v bermudách? Potkala jste někdy v horku policistu v "plážovém oblečku"? Když se nad tím zamyslíte, každá práce vyžaduje jakousi "uniformu". Ať už opravdovou, nebo třeba oblek s kravatou. Patří to k určitému bontonu toho kterého zaměstnání. Vybrala jste si ho - nikdo Vás k tomu nenutil. Až se příště budete soukat do těch příšerných kousajících silonek, představte si, že byste si musela obléci: nátělník, košili s dlouhým rukávem, vestičku, sako, dlouhé kalhoty, ponožky a zavřenou obuv a přesto se umívat na své hotelové hosty proudící kolem Vás jen v plavkách a pareu na pláž. Víte, můj bratr dělá recepčního v hotelu. Já jsem servírka a také mám svou "uniformu". Ať je teplo nebo zima, pořád stejnou. Moje máma je zdravotní sestra a taky si nemůže v zimě vzít do práce svetr. Můj kamarád je právník a těžko si představíte, že by přišel k soudu v teniskách jen proto, že se mu v těch společenských botách paří nohy. A jestli se těm silonkám přeci jen chcete nadobro vyhnout, staňte se vědkyní, vymyslete něco pohodlnějšího, co by mělo stejný efekt a milióny žen na celém světě Vám budou vděčné. Jsou věci, které změnit jdou a věci, které změnit nejdou. A tohle je jedna z nich.
Re: zdravotní sestry silonky nenosí
anonym
| 10. 6. 2006 11:51
Nemyslela jsem přímo, že všichni nosí silonky, ale že nosí stejnokroje. Taky by se mi nelíbilo nosit celý den to oblečení. Vím třeba, že na poštách je to oblečení z hnusného materiálu, samá umělina a taky to musí nosit. Tak začni podnikat a staň se svou paní, to pak silonky nosit nemusíš.
Zdravotni sestry silonky nenosi
anonym
| 9. 6. 2006 22:59
Ja myslim, ze zdravotni sestry moc silonky nenosi, leda tak v TV, ted jsem lezela v nemocnici a vsechny sestry mely kratke sukne a hole nohy (nektere i trochu chlupate), pritom jeste zadna horka nejsou, spise naopak...
Pouze sestry-zakyne mely nektere podkolenky, ale silonky nemela zadna.
malá lež
anonym
| 9. 6. 2006 17:31
Zkusila bych se domluvit se svou lékařkou, zda mi nemůže napsat nějaké potvrzení, že mi silonky na kůži vadí. Že mám na uměliny tohoto typu alergii. Jinou záchranu nevidím. A nemyslím si, že by si nevšimli, že silonky nepoužíváš. Pokud máš krásné nohy a opálený, tak nejspíš ustoupí. Silonky už patří ale ke stejnokroji. Vypovídá jak to říct, o prestiži společnosti. Nosí je zdravotníci, průvodčí, policisté, úředníci, všichni zaměstnanci finančních institucí atd.
RE:Rada
anonym
| 9. 6. 2006 01:21
Diky moc za radu, to je vyborny napad, budu nosit ze zacatku velmi tenke skoro pruhledne silonky a po case s tim prestanu, nohy si budu mazat tonovacim telovym mlekem a snad si toho nikdo nevsimne, ze je nemam.

Obavam se, ze pokud se to provali, reknou mi, abych si nosila do prace treba dvoje nahradni a budu uz asi navzdy trpet v silonkach...ach jo...
rada
anonym
| 7. 6. 2006 16:16
Já bych ti poradila pár dní chodit v silonkách, protože tě třeba ze začátku můžou pozorovat, jestli v nich chodíš a pak je přestat nosit -aspoň uvidíš, zda si toho všimnou a kdyby si toho přecij en všimli, tak prostě řekneš, žes je měla, ale před chvíli sis je roztrhla a tak sis je sundala -třeba můžeš nosit sebou pro jistotu v kabelce jedny roztrhané punčocháče, aby je chtěli vidět.
Bez silonek?
anonym
| 1. 6. 2006 14:57
A co bys mi poradila, co mám dělat?
Co když bych si sehnala nějaké
ultratenké tělové punčochy, které mají jen 7 DEN a po čase bych je přestala nosit a příp. bych tvrdila, že jsou tenké a průhledné? Myslíš, že by to bylo poznat? Snad mi nemůžou zblízka zkoumat nohy?
silonky
lenka
| 1. 6. 2006 13:56
Bohužel nechápu, kdo to vymyslel, ale silonky jaksi patří k bontonu "lepších společností", takže je mnohé firmy vyžadují. Nevím, jestli je to nějak postižitelné, když si je žena nevezme, ale já bych to pomalu brala jako šikanu...muži je přeci mít nemusí.I když teď jsme doma vybírali dovolenou, jeden hotel se nám líbil,ale když jsme si přečetli, že do jídelny mohou muži vstoupit pouze v dlouhých kalhotách, tak jsme si to okamžitě rozmysleli. Protože proč u moře v horku o prázdninách nosit dlouhé kalhoty? Já silonky taky nesnáším, dělají se z umělých vláken a víš, z čeho se ta umělá vlákna taky dělají? Z použitých pet lahví! Takž děkuji pěkně, mít celý den na nohou lahve od Dobré vody, to teda ne!
Holé nohy netolerují!
anonym
| 1. 6. 2006 13:02
Nastupuji poprvé do práce v kanceláři do jedné banky a bylo mi řečeno, že musím nosit nevyzývavé oblečení, povinně sukni pod kolena a punčochy tělové barvy bez vzoru.

To mě zarazilo, tak jsem se ptala a byla jsem upozorněna, že holá lýtka se netolerují ani v největších vedrech. A v zimě není dovoleno ženám nosit v práci kalhoty!


Co mám dělat, mají na to právo? Já nemám punčochy ráda, mám z nich po chvíli nepříjemné pocity, že mě škrtí, omezují, já ráda chodím bez, nohy mám myslím pěkné, opálené a udržované, žádný křečák...
a v zimě nosím kalhoty.


Mají na to vůbec právo, na to nařízené oblečení a punčochy? Máte někdo podobnou zkušenost?
Co mám dělat, když nechci nosit ty silonky?
Mohou mi nějak kontrolovat nohy?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
1. 5. 2024 21:20
11850
jirinaova
1. 5. 2024 12:27
70396
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video