Jak na pevnou vůli? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jak na pevnou vůli?

Diskuze

anonym
| 14. 4. 2014 19:51
Já pevnou vůli nikdy neměla. Vždycky jsem diety nebo cvičení vydržela maximálně dva, tři týdny a pak to vzdala. Ale vyzkoušela jsem letos Obethin a díky tomu, že mi nabobtnal v žaludku, tak jsem toho méně snědla a víc využila tu menší porci a váha pak začala jít dolů.
anonym
| 8. 7. 2014 15:50
TO Kuča: Pevná vůle je potřeba při hladovění, ale to není nutné. Dneska se dá obrátit na poradce, který sestaví jídelníček na míru a který není těžké dodržet. Já je našla na www.reduna.cz a byla jsem spokojená po celou dobu hubnutí. Upravili totiž můj dosavadní jídelníček tak, aby odpovídal mému výdeji aniž bych musela něco zásadního vypustit. Když bylo něco, čeho jsem se nechtěla vzdát, tak to jednoduše zapracovali do celkové bilance a bylo po problému. A jídelníček zůstal stejný složením i po skončení hubnutí, jen mi poradili, jak navýšit porce. Takže nápor na vůli minimální...
vydržet
Opeth
| 18. 7. 2007 22:30
Ale kdyz nad tim tak premyslim, bude to asi hooooodne tezke, asi zacnu s otcem jezdit na hriby, stezuje si, ze ho vsechno boli, ale po kopcich lita, ze ho ani nestiham, a taky uz shodil 5 kg!!! a to byl na hribech cca 5 krat!!!!!!! Vsechny co chcou kila dolu, vrhneme se na hriby!!!!!!!!!!!
začít a vydržet
anonym
| 18. 7. 2007 20:42
Tak já se také do toho dám a zkusím něco po těch dětech ze sebou udělat!Pak sem písnu jak jsem na tom! Už se mi to jednou povedlo, ale hned jsem otěhotněla a bylo to ty tam, takže vím, že to zase půjde, ale ta pevná vůle
vydržím to!!!!
Opeth
| 18. 7. 2007 20:08
Dám na vase rady, snad to nejak vydrzim!!!! prece nejsme slabe zeny ne?!?!
pevna vule
Edith
| 18. 7. 2007 18:33
jojo vydrzet je nejtezsi,ale nevzdavej to!!
Pevná vůle = základ
Ginger
| 18. 7. 2007 15:10
Ahoj holky, už v některé diskusi jsem psala, že jsem zhubla 16 kg a snažím se dalších deset shodit. Je za mnou rok dřiny, ale když jsou vidět výsledky, tak to stojí za to a to vás drží od přežírání se a lenošení. Nejhorší je začít, já vím, ale uvědomte si, že čím déle to budete oddalovat, tím hůř pro vás. Nestačí o pěkné postavě a kilech dolů jenom snít nebo si načítat kvanta mouder ohledně hubnutí. Důležitý je to začít realizovat.
Já si ani nehlídám kalorie, ani nemám stanovený přesný počet jídel denně. Jednoduše nejím vůbec sladký (jednou za dva měsíce zhruba mě přepadne chut na sladký, a to si dám třeba půlku polomáčených sušenek, protože to tělo si o cukry řekne samo). Vyhýbám se smaženým jídlům. Snažím se každý den snídat, když to nevyjde, tak si dám něco k jídlu co nejdříve je to možné - většinou snídám nějaké celozrnné pečivo se sýrem a šunkou, nebo někdy mám chut jen na ovoce nebo jogurt. Jsem jabkožrout, takže moje svačiny spočívají v ovoci. K obědu mívám buď kuřecí nebo rybu se zeleninou, někdy si to nechám zapéct se sýrem, jím bez příloh. Odpoledne jsou to jen saláty nebo kousek sýra se zeleninou, případně třeba tunák. Když nemám moc hlad, tak si dám zase jen ovoce.
Jím když mám hlad, to znamená, že když cítím stažený žaludek a je deset večer, tak si prostě něco dám. Nejím ale žádné kalorické bomby ani nemám po tom roce tendence se přežírat. Žaludek si zvykne a už na věci, jako jsou třeba hranolky nebo čokoláda nemám po takové době chuť. Ale jak říkám, tohle přichází s časem.
Co jsem zapomněla říct - cvičím cca 5x týdně, bez pohybu to u mě nejde. Dělám spinnig, bodystyling, powerstepy a když občas bazén. Sama na sobě vidím, že třikrát týdně cvičit při snaze zhubnout je málo, je to ideální na udržení váhy, ale ne na hubnutí...
A víte, co je největší posilovač vůle? Když vám všichni kolem zase říkají, jak vám to strašně sluší a že jste krásně zhubly.
Ted jsem začala ještě s termohubnutím, protože mám pocit, že po roce si moje tělo už na zdravou výživu a cvičení zvyklo a už to nejde moc rychle, tak to trošku popoháním...
Držím všem pěstičky, opravdu to jde, když se do toho pustíte s vervou a opravdovým odholáním.
pevná vůle
anonym
| 18. 7. 2007 15:03
Tak co se třeba zamilovat? Když je holka zamilovaná, tak se snaží dělat vše pro to, aby se klukovi líbila!! Nebo dělat více činností u kterých se nemůžeš najíst, já vím, jde to těžce, ale opravdu je vše na té pevné vůli!Vše začíná v hlavě, ale dle mého názoru, tvá váha není až tak zastrašující, říkej si jsem zdravá a je mi dobře a bude ti dobře, věř mi, jsou na tom jiní hůř!!
pevna vule, donuceni se
Opeth
| 18. 7. 2007 12:53
Hm, tak sem na tom uplne stejne. Tedy skoro. Je mi 19 - jenom. merim 166 a vazim 66 jenze nejenom, ze nemam vuli s necim vydrzet, taky se mi nechce proto nic delat. chtela bych zhubnout, strasne moc, ale proste se k tomu nejak nedonutim, nechapu to. mnoho mych kamaradek ze tridy docela dost zhublo a me to nejak nejde, proste nevydrzim jist zdrave a na cviceni nemam skoro vubec cas...a navic sem lina, takze se mi ani nechce..a nevim jak se k tomu donutit, ono to jde treba tyden, ale pak konec...
stob
anonym
| 17. 5. 2007 14:52
Tak ve STOBu jsem nebyla, ale jsou to věci posbírané čtením, léty praxe s dietami a velká část jsou rady od ženštiny, co se zabívá hubnutím z pohledu psychologie. Zkusila jsem to na sebe a fakt je to jediný bezbolestný hubnutí, co jsem poznala. Pokud chceš písni na mail a já ti řeknu víc. crow.white@seznam.cz Peg
Peg - děkuju za rady
Alexxx
| 17. 5. 2007 13:40
Peg,
děkuju ti za rady .
Nejsou to rady podle společnosti Stob? Tyhle rady znám totiž od nich - teorii hubnutí znám dobře, horší je to s praxí . Je fakt, že jsem se nikdy nesnažila podle nich řídit, teda něco jo, ale všechno hned a najednou...
celulitida
Lindule
| 17. 5. 2007 13:22
Celulitida není jenom o nadbytečných kilech. Já měla 88kg/162 cm a nikdy jsem s ní neměla problém. Štíhlá kamarádka ano. Chce to pít, sportovat, masáže, střídat studenou a teplou vodu při sprchování.
pro anonymní
anonym
| 17. 5. 2007 11:58
Ahojky, taky se snažím shubnout a hlavně zbavit se celulitidy.
Měřím 165 cm a vážím ( dnes ráno )60kg.Ještě před Vánoci jsem vážila okolo 56 kilo.
Ale ta celulitida je fakt hrozná.Doma cvičím tak 2-3x týdně nebo jezdím na kole.Ale ty "žravé "víkendy taky znám a ještě horší je, když venku prší.To je pro mě utrpení.

Monika
základ je nedržet dietu
anonym
| 17. 5. 2007 09:47
Alex, základ je nedržet dietu ale postupně a pomalu měnit životní styl. Napíšu ti kroky, jak by si je měla dělat za sebou. Na každý si nech týden a nedělej nic jiného. Hlavně to neuspěchat. Když si toho vezmeš moc najedou tak nevydržíš. Za ten týden se ti začne nové pravidlo vrývat po kůži a tak můžeš přidat další. Samozřejmě po tom týdnu s novým zvykem nepřestaň, jen přidej další.
1. piš si vše co sníš (ale neřeš jestli je toho moc nebo málo)
2. jez pomalu (ale pořád v množství, co si zvyklá)
3. jez v šesti porcích denně (pořád vše na co máš chuť)
4. spočítej si kolik je tvůj denní příjem KJ (podle zápisků, co jíš) a odečti 2000 KJ. Teď si hlídej aby si jedla podle hodnoty, která ti vyšla - na to si nech dva týdny, je to nejtěžší krok.
5. Nauč se odhadovat kolik mají tvá oblíbená jidla KJ
6. jednou za týden sportuj (počítá se i práce na zahradě, venčení psa a podobně)
7. přidej ještě jeden den
8. a ještě jeden

Pamatuj, žádné jídlo není zakázané. První tři týdny jez jako normálně (samozřejmě ne ve stylu teď se najím, protože mi brzy začne dieta). Další týdny už zvažuj, jestli si raději dáš ke svačině hrst brambůrků nebo dva jogurty. Nic není zakázané, pokud máš vyloženě chuť na sladké nebo právě brambůrky, dej si je, ale musí se vejít do tvé KJ na den. Když přestřelíš, nevadí. Vždyť se to teprve učíš. Za čas ti to přejde "do krve" a už od pohledu odhadneš kolik co má. Pokud se tím budeš řídit, půjdeš 0,5 až 1 kilo týdně dolů. Peg
Motivace při hubnutí
Lindule
| 17. 5. 2007 09:43
Myslím, že každý si musí najít ten svůj důvod, proč hubnout. Pro mne byla velká motivace zdraví (bolavé klouby) a můj manžel. Také mi pomáhalo to, že jsem si ze začátku sepisovala jídelníček a předkládala ho na kontrolu svému trenérovi ve fitku. To už si rozmyslíte, jestli sáhnete po čokoládě, když to pak musíte napsat.
Nebo si na ledničku můžeš připevnit svojí fotku. Nějakou opravdu hnusnou, kde jsou vidět všechny špeky (pozor, před návštěvou sundat !!!! )
Pomáhá mi číst si různé články od lidí, kteří to dokázaly.
Nebo když hubneš s kamarádkou a máš slabou chvilku, můžeš jí zavolat a ona tě podpoří.
víkendy = přejídání se
Lindule
| 17. 5. 2007 09:38
Já jsem dřív teké měla problémy s víkendy. Jednak mi pomohlo to, že jsem si naplánovala co nejvíce aktivit. Procházky, návštěva knihovny, rodičů,... A když mi hrozilo, že budu sama doma a neměla jsem kam jít ani co dělat, tak jsem se prostě sebrala a jela za kamarádkou do práce. Neležela jsem tudíž jen u televize a nežrala.
Druhá, výraznější pomoc bylo to, že jsem si v pátek před víkendovým nákupem sedla a přesně si na papír sepsala svůj jídelníček. Podle toho i nakoupila. Věděla jsem, co kdy budu jíst a díky tomu netápala a nesáhla po nějaké mlsce. Svůj jídelníček si také rozmýšlím den předem i ve všední dny. Dost to pomáhá. Máte to napsané černé na bílém a nemusíte honem honem přemýšlet, co si dáte.
pro anonymní
Alexxx
| 17. 5. 2007 07:55
Ahoj Anonymní, teda neblázni - 2000 KJ je strašně málo. Jednak je to nebezpečné takhle moc snížit příjem, ale nejen to - škodíš tím sama sobě, protože si zpomaluješ metabolismus, takhle málo jíst vydržíš jen chvíli, zhubneš to jo, ale pak přijde jojo efekt a budeš na tom hůř než dřív... Zvyš ten příjem na 4500-5000 KJ! Jez malinkaté porce 6-8x denně - tím se zrychlí metabolismus a hubnutí půjde lépe.
anonym
| 7. 7. 2013 17:23
ok, souhlas
Hubnutí
Beauty
| 16. 5. 2007 16:11
To se nedivím, že se o víkendu cpeš!!! 2000Kj je totiž hrozně málo a Tvé tělo strádá a pak to dohání o víkendu. Je otázka jak pestrou stravu do těch 2000Kj " nacpeš".
Holky zkuste se podívat na tohle :http://www.mimibazar.cz/recept.php?…
Dá se podle toho fakt zhubnout, vím to z mého okolí, není při tom hlad a dá se jídelníček upravit dle svého.
Držím Vám palce!!!
Vydržet je nejhorší
anonym
| 16. 5. 2007 15:51
Ahoj, já se pokouším hubnout už od konce března, ale můj systém je dost o ničem. od pondělí do pátku odpoledne mám pevnou vůli a jím kolem 2000kj denně,což je hodně málo... pak s příchodem pátečního večera a víkendu vše pokazím a přežírám se do nedělního večera s pocitem narvat toho do sebe co nejvíc, že si to zas celý týden nedám...na váze jsem zhubla už 5kg za tyto dva měsíce, ale každé pondělí mám o 1,5kg zpět,že zas na začátku týdne začínám vždy nanovo, pevná vůle přes víkend chybí....nebýt těch víkendů, úbytek váhy by byl nejspíš mnohem zajímavější..
Jak na pevnou vůli?
Alexxx
| 16. 5. 2007 15:13
Potřebuji zhubnout, mám velkou nadváhu, jsem z toho tak strašně nešťastná (nemůžu sehnat nic na sebe, nelíbím se sama sobě, stydím se chodit do společnosti...) - přeju si zhubnout víc než cokoliv jiného, ALE přesto to nedokážu. Chybí mi pevná vůle, vydržím týden a konec... Dá se s tím něco dělat?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
25. 4. 2024 17:42
70307
♥Jarka*Alice♥
25. 4. 2024 15:42
11820
Jaroslava Svobodova
25. 4. 2024 12:31
407
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video