Deprese - kde najít pomoc??? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Deprese - kde najít pomoc???

Diskuze

anonym
| 5. 11. 2012 10:15
Na deprese, stres a i na žaludek je dobrá houba KORÁLOVEC JEŽATÝ. http://zena.centrum.cz/…kar/clanek.phtml?…
anonym
| 5. 11. 2012 09:16
Víte,že členové Klubu pevného zdraví mají stálé výhody v podobě bonusů a slev u smluvních partnerů a v rámci programu Zdravý život mohou získat až 1500 Kč ročně na pohybové nebo rehabilitační aktivity nebo na vybrané druhy očkování nehrazené z veřejného zdravotního pojištění? Více na:
http://www.vzp.cz/…b-pevneho-zdravi
anonym
| 27. 10. 2012 15:01
Harmonogram péče bezplatných preventivních prohlídek
- přehled preventivních prohlídek zde.

http://www.vzp.cz/…ntivni-prohlidky

http://www.vzp.cz/…y-zeny-19-35-let

http://www.vzp.cz/…y-zeny-35-50-let
anonym
| 27. 2. 2012 08:42
nechte si vyhledat DEPRESE A HOMOCYSTEIN
anonym
| 13. 8. 2012 16:58
Deprese je součástí života každého člověka a jejím hlavním příznakem je to, čemu já říkám duševní bolest. Duševní bolest má mnoho rozměrů, které lze slovy vyjádřit jen částěčně – úzkost, pokleslá nálada, černé myšlenky... Deprese je normální součástí našeho motivačního systému a obecně není cílem se jí zbavit, ale zaujmout k ní správný postoj (je to stejné jako se smrtí).

Neurofyziologie deprese zůstává navzdory pokrokům v zásadě neznámá. Baterie modulátorů většinou serotoninové komunikace, které medicína zná jako "antidepresiva", jádro problému ve většině klinických případů neřeší. Cílem tohoto textu tudíž není ani tak učebnicová konformnost, jako spíše poskytnutí materiálu k zamyšlení a praktickému zvládnutí deprese pro ty, kteří ji právě prožívají i ty, kteří ji prožívat budou.
... Existuje velké množství psychotropních rostlin a zvláště ty, které působí na monoaminergní systém se doporučují u depresí. Z našich bylin se zmiňuje třeba třezalka a kozlík, ze zahraničních adaptogenů to může být rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) a ženšen, ...
zdroj: http://adaptogeny.cz/…eprese-1374.aspx
deprese
Romana30
| 23. 4. 2011 23:45
Nejprve si zajdete k psychologovi,ja od nej vzdy odchazim plna energie a sily,ale pokud vam to stacit nebude,bude to chtit psychiatra,ale ten napise leky..ja beru Citalon a tak nejak v norme,ale v kombinaci s psychologem...Chodim k nemu kazde dva tydny a leky beru na tri mesice,pak si jdu pro nove..je to dlouhodoba lecba a je treba ji dodrzovat..z vlstni zkusenosti vim,co je nedodrzeni teto lecby...
Deprese
nelli
| 17. 3. 2011 15:01
Pěkný den,
také jsem se s depresí setkala, mám dědu, který trpí depresí a je to pro nás dost těžké. Proto teď píši na toto téma bakalářskou práci, která zahrnuje i malý výzkum, jak depresi vnímají rodinní příslušníci a samotná osoba s depresí.
Chtěla bych Vás tímto požádat, pokud si najdete čas, o vyplnění alespoň jednoho z nich. Jsou anonymní a zaberou jen pár minut. Výsledky si navíc můžete nechat přeposlat:) Děkuji, že se podělíte o Vaše postřehy a zkušenosti.

http://deprese-u-meho-pribuzneho.vyplnto.cz/
http://moje-deprese-a-rodina.vyplnto.cz/
Jak se bránit zlovůli veterináře?
hanka13
| 27. 11. 2010 22:02
Bohužel žiji v oblasti,kde lišky dávají dobrou noc,je zde jeden mocipán veterinář,který si osobuje právo rozkazovat útulku,že mi mají či nemají dát fenečku.Už jsem ji měla doma měsíc,ale jakmile veterinář přišel na to,že ji mám právě já,nechal mi ji pod lživou záminkou odvézt,takže tam chudák je zase zpátky v útulku.Vše začalo tím,že mi udělal špatně kastraci na jiné fence,musíme jet na kliniku do Brna na reoperaci,jelikož nejsem vůbec spokojena s jeho péčí o psy,nezaplatila jsem mu operaci a splácím ji po malých částkách a on se mi nyní mstí,ale vůbec si neuvědomuje,že tím trpí převážně ta fenka v útulku,která už měla u mne milující náruč a domov,panu veterináři jsou totiž zvířata lhostejná,hlavní je,když si může co nejvíce naúčtovat.Mám s ním bohužel už více než dost špatných zkušeností s léčbou psa,kvůli němu přišla o očičko moje fenka z útulku,kterou mám doma už tři roky.Velice mne ten boj vyčerpává,musím se bránit pomluvám,ukázce moci a bezmoci mne jako chudé důchodkyně.Snad ani nechci od vás radu,už jsem skončila až v tisku,spíše bych byla vděčná za nějakou podporu nebo vaše zkušenosti s něčím podobným.Hanka.
napište
Bukefaloos
| 22. 11. 2010 11:58
Dobrý den,jestli vám ještě nikdo nepomohl,napište mi na mejlík Bukefaloos@seznam.cz Vím jak nato
pomoc
Bukefaloos
| 22. 11. 2010 11:54
Dobrý den,pokud máte stále zájem o pomoc,pak se mi ozvěte na e-mail Bukefaloos@seznam.cz a domluvíme se
Deprese
Marketka5
| 18. 9. 2010 12:36
Ahoj, určitě se podívej na www.relaxace.com. Mají tam s léčbou deprese výborné zkušenosti a výsledky! Jinak více info na Jandova@atlas.cz.
deprese
fagi
| 3. 9. 2010 10:39
Přesně tak, je to běh na dlouhou trať... Taky jsem si tím prošla, psycholog mi moc nepomohl ale dostala jsem se z toho teď jsem četla zajímavý článek na téma terapie tmou, co tomu říkáte? Myslím, že to je hodně zajímavá metoda sebepoznání, ale těžko říct, co by se mnou pobyt v tmavé komoře udělal...
medové masáže
anonym
| 12. 8. 2010 23:20
Je to jistě bezva relax.
Ale pokud jde o klinickou depresi, tam skutečně nemají šanci, bohužel.

Mluvíme o stavu deprese, nikoliv nějaké špatné nálady, splínu, smutku.

Deprese jako nemoc má mnohem hlubší kořeny, než aby bylo možné ji odstranit relaxací, masážemi, aromaterapií...ale jistě jako doplněk je to velmi vhodné, a osvěžující.
A příjemné.
Měli bychom si dopřávat příjemných věcí. To jo.
Deprese
nekokumachan
| 12. 8. 2010 14:35
Ahoj, můžete zkusit i přirozenější cesty, než přášky... Například medové masáže zmírňují nebo úplně zbavují depresí.
DEPRESE -řešení
krepelka
| 11. 8. 2010 16:55
Ahoj, pokud máš ještě zájem,písni mi na email a já se ti pokusím poradit.
Lili6
anonym
| 5. 8. 2010 17:46
Ty ses objednala k psychiatrovi místo přítele?
To Ti sice pomůže získat info o depresích, ale myslím, že psychiatra nepotřebuješ.
Neumím si představit, jak by pomohl Tvému příteli přes Tebe...?
Obávám se, že psychiatr Ti moc neporadí, to spíš tedy už ten psycholog, pokud jde o poradenství.
psychiatr je především doktor, a je expert spíše přes léky, než přes rady.
deprese
Petyna
| 5. 8. 2010 14:13
Ahoj,

chci ti jenom vyslovit obdiv a přeji aby vaše problémy byly vyřešeny. Málokterý partner by měl takovou sílu a obětavost.
Boj s depresí je běh na dlouhou trať ale nevzdávejte to , držím palce .
Díky!
Lili6
| 5. 8. 2010 12:24
Děkuji Nuxi i Jaroslave za info!!! Zašla jsem k psychiatrovi pro začátek sama a snad nás to dostalo na správnou cestu, na jejímž konci se rýsuje řešení. Tak uvidím, jak se to bude dál vyvíjet.

Krásný den všem!!!
chce to psychiatra
JaroslavS
| 5. 8. 2010 10:45
Pokud má tvůj partner opravdu vážné deprese, pak nechoďte k psychologovi. Psychiatr je doktor, který může předepsat léky, psycholog si jenom popovídá - a to při těžkých depresích je docela nanic. Jinak psychiatra doporučuje obvodní - a může se pak chodit kamkoliv a je to bezplatné a hrazené z pojištění
Ještě...
anonym
| 26. 7. 2010 11:40
Jsou tam i psychologové.
lékaři
anonym
| 26. 7. 2010 11:39
Zde je možné vyhledat lékaře v místě, kde potřebuješ:

odkaz
Deprese
anonym
| 26. 7. 2010 11:38
ahoj, jsi úžasná partnerka, že svému milému chceš takto pomoci.
Divím se, že už dávno při takových potížích není v péči psychiatra a psychologa.
Vhodné je obojí.
K psychiatrovi obvykle není nutno mít doporučení (to je potřeba si telefonicky ověřit), k psychologovi taky ne, pokud si to platíš.
Existuje spousta psychologů, kteří mají smlouvu s pojišťovnami, stačí se jich zeptat, jestli mají smlouvu s tou jeho.
Pak je konzultace zdarma, resp. "na pojišťovnu". K tomu ale je pořeba doporučení psychiatra nebo praktického lékaře. Obvykle ho bez potíží vystaví.

Léčba deprese je dlouhodobá, je třeba obrnit se trpělivostí a vírou v dobrý konec.
Pokud jste vyzkoušeli všechny přírodní prostředky, můžete dát prostor chemii.
Ale je nutno počítat s vedlejšími účinky.
Tak to bývá. Něco za něco.
Ale cokoliv lepší, než sebevražda.
Vím, co je to deprese, píšu z vlastní zkušenosti.

Moc držím pěsti vám oběma.
Léčba deprese - kde najít pomoc???
Lili6
| 26. 7. 2010 10:34
Nemám nikoho, s kým bych se o tom mohla poradit, tak to zkouším zde.


Můj partner trpí dlouhodobě depresivními stavy (již od dětství) a velmi mu to (a samozřejmě nejen jemu) komplikuje život. Znemožnuje mu to v podstatě jakoukoliv pravidelnou činnost - nikdy neví, kdy a najak dlouho ho deprese přemůže a překazí mu práci, sport nebo cokoliv jiného.


V současné době se nacházíme ve velmi obtížné životní situaci, k jejímuž řešení je zapotřebí mnoha odhodlání a energie - hrozně se bojím, že nezdary způsobené depresemi mého milého brzy natolik demotivují, že ztratí sílu tomu čelit a definitivně rezignuje. Musím konečně najít účinnou pomoc!

Ze samoléčby už jsme vyzkoušeli co se dalo (třezalkou počínaje a magneziem konče), velmi se snažím, ale jedna naděje umírá za druhou. Stále pročítám mnoho odborné literatury a je mi jasné, že pomoc může poskytnout odborník - psycholog či psychiatr. Ale nikde se nedozvím, jak se k takovému odborníkovi člověk dostane!

Našla jsme na internetu mnoho psychologů, ale jejich taxa je kolem 500,- na hodinu za konzultaci. Kdybych měla jistotu, že je to člověk, který skutečně pomůže, samozřejmě neváhám a ty peníze investuji. Jenže se stále dočítám, že ne každý terapeut si s klientem sedne - že je zapotřebí najít si toho svého. Jenže já si nemohu dovolit běhat po poradnách za 500,- za návštěvu. Sotva vyžijeme... Navíc partner má z dětství s psychologom velmi špatnou zkušenost a brání se tomu, bojí se - pokud ho přivedu k někomu, s kým si nebude rozumnět, riskuji, že podruhé ho k tomu již nepřiměju.

Musím tedy najít kvalitního psychologa, ale nevím jak. Také mi bylo řečeno, že psycholog ho stejně napřed pošle na vyšetření k psychiatrovi, aby měl diagnózu se kterou bude moci pracovat, takže je jednoduší zajít napřed tam. Ale jak se člověk dostane k psychiatrovi?

Jak se dostanu ke kvalitní pomoci? Je nějaký způsob, jak by mohla být terapie deprese placena (nebo alespoň připlácena) za zdravotního pojištění? Je třeba napřed navštívit obvodního lékaře pro doporučení? Kde mi poradí?


Rozhodla jsem se, že nejprve vyhledám pomoc já sama. Potřebovala bych odborníka, který by mi poradil, jak s partnerem v době jeho depresivní epizody komunikovat (co dělat, abych mu ještě nepřitížila a čím bych mu těžké chvíle mohla naopak ulehčit). Snažíme se na to přijít sami, ale už si nevím rady. Většinou mám pocit, že ať udělám (nebo neudělám) co udělám, jen mu to tím víc ztrpčuji.

Pokud najdu dobrého odborníka pro sebe a budu moci milého motivovat vlastní dobrou zkušeností s ním, tak bych ho jistě přesvědčila. Nerada bych ho umluvila k návštěvě neznámého lékaře, který by neuměl pomoci a pohřbila tak další z nadějí na zlepšení. V jeho stavu se může stát každé další zklamání fatálním.

Jsme v cizím městě - v Olomouci, kde studuji VŠ, tedy na druhém konci republiky od našeho předchozího bydliště, od obvodního lékaře - vůbec nevím, na koho se tu kde mám obrátit. Nenajde se tu někdo z Olomouce, kdo by věděl?


Já tomu mému srdíčku prostě musím najít pomoc
Prosím, pokud máte někdo s řešením podobné situace nějakou zkušenost, tak mi ji sem napište. Budu moc ráda za jakoukoliv radu. Děkuji
anonym
| 24. 6. 2014 23:30
TO Lili6: Pokud má někdo podobný problém, napište mi na email brabecsenior@seznam.cz. Jsem sice pouhý nezávislý poradce zdraví u OKG family, ale to neznamená,že by nemohla být přírodní cesta dost šetrným řešením tohoto problému. Naše produkty jsou vyráběny na základě tradiční čínské medicíny a mohou se kombinovat s jakýmikoli léky a nemají žádné kontraindikace, naopak,podporují a zvyšují účinnost léků!
Deprese - kde najít pomoc???
Lili6
| 26. 7. 2010 10:08
Hledám někoho, kdo má zkušenosti s léčbou deprese a mohl by mi poradit, jak postupovat a kde najít pomoc.

Jak se človek dostane k psychologovi???

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
18. 4. 2024 22:38
11789
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video