3 a více dětí - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

3 a více dětí

Diskuze

Klaro
yvuk
| 3. 12. 2006 09:52
take krasne vanoce a uvidis za par let jak se vsechno vyresilo samo.. jak psaly holky a jak to je,, jen chtit a neco pro to udelat.. drzim palce cele rodine
ahojky
yvuk
| 3. 12. 2006 09:48
tak jsem se na to prihlasila :úú minule jsem psala jako anonym.. pises malem to samy jako ja, mam deti ve stejnem casovem rozdilu, klukum je ted 35,ten podnika, druhy 32 dela pri podnikani druhou vysokou umeleckyho smeru a holka 27 je momentalne na stazi v Asii..decka jsem vyhcovala napul sama a jejich profesni osud jsem ted vypisovala jen proto aby bylo videt,ze vubec nezalezi na otm, jeslti maj rodice miliony,,jinak k tem tvym plenkam..nase decka mely jeste plenky latkovy..:)). Nejvic zalezi na vychove, na rodine a jak jsi napslala, ta zidle navic..:))
děti
anonym
| 2. 12. 2006 22:19
Pampeliško,
tak to je moc krásné, že se staráte i o "cizí" děti. Nedělám si iluze, že sto je vždy bez problémů...ale snad ještě víc než u ženy to obdivuji u muže, že souhlasí s tím, abyste vychovávali jiné děti. Vím, že chlapi mají problém přijmout "cizí geny".
Jak to je u vás? Jak staré máte děti? Jsi s dětmi doma? Manžel vás uživí?
děti
anonym
| 2. 12. 2006 21:37
My máme děti zatím 3 (1 vlastní a 2 v pěstounské péči) a chceme si časem vzít ještě další - až nám tyhle trochu odrostou. Někdy je to sice trochu o nervy, ale na oplátku má člověk báječný pocit, že svůj život jen tak nepromarňuje a že dal šanci dalšímu malému človíčkovi prožít "normální" dětství.
Co se týká finanční situace, nemyslím si, že by se to nedalo zvládnout. Někdy se člověk musí trochu omezit, ale stojí to za to.
Viktorka
lenka
| 29. 11. 2006 19:10
Takže to čtenářky Viktorky vlastně zachránily jedno dítě - neměla bys ho tedy pojmenovat Viktorka (případně Viktor)? Držím palce, a´t všechno dobře dopadne a ať vám miminko dělám jenom radost.
dvě nebo tři
anonym
| 29. 11. 2006 18:28
Ahoj Vám všem a děkuji za rady,porady a názory a jsem pevně rozhodnutá mimi bude!!!!!!!
Asi moc přemýšlím do budoucna nějaká ta obava mě přepadla ale co zvládaj to jiný zvládnem to taky!jak se říká ono to nějak dopadne.Ještě jednou Vám všem děkuji a přeji KRÁSNÉ VÁNOCE Klára
dvě nebo tři?
anonym
| 27. 11. 2006 14:51
Ahoj,já mám také tři děti.Mám dva kluky 12a9 roků a nejmenší je holčička a té jsou 4 roky.Když jsem přišla na to,že jsem potřetí těhotná byla naše finanční situace zrovna na bodu mrazu.Ale přesto jsme si ji nechali.Nejhorší to bylo když měla malá plínky a papala Nutrilon.Ale když jsme se zbavili plínek a přestali jsme kupovat mléko,tak bylo vyhráno.Nemyslím si,že by kluci trpěli tím,že se malá narodila.My jsme prostě nějakou dobu s manželem nikam nechodili,ale nelituji toho.Myslím si,že také záleží na tom jak si děti člověk naučí.Nekupujeme značkové věci když se dají koupit pěkné i levnější.A když chtějí nějaké dražší dárky tak je dostanou na vánoce.Aspoň se mají na co těšit.Ale když chtějí nějakou drobnost,tak jim zase většinou vyhovím.Myslím si,že rozdíl v tom jestli mám dvě nebo tři děti je jen židle u stolu navíc.Ale to je můj názor,se kterým samozřejmě nemusí spousta lidí souhlasit. Ahoj
ahojky
anonym
| 26. 11. 2006 21:18
jsem asi ve veku tvych rodicu myslim.. sama jsem mela 3 deti ale jeste za komunistu.. byla jsem s nima i jednu dobu sama a prezili jsme to ,ani bych nerekla ze z ruky do huby.. ja jsem mela spis jako matka se dvema dospivajicima klukama a malinkou holcickou problem s vychovou, finance bych tolik neresila.. drzim palce a osobne si myslim, ze dnes je lip nejen financne nez v tech zlych dobach, rozhodnuti je na tobe.. ale jeste..i takovy zakukleny ale nadany budouci malir, hudebnik pripadne sportovec nepotrebuje statisicove vklady,pisu z valstni zkusenost:))... jinak Ivbara, nejsem anonym .))
třetí dítě
anonym
| 26. 11. 2006 20:57
No, jenže my nevíme, jak jste ne tom finančně.
Takže těžko říct.
A jinak rozdíl to je samozřejmě mnohem menší, než mezi jedním a dvěma dětmi nebo dokonce mezi jedním a žádným. To je jasný. Ale musíš si zodpovědět i pár dalších otázek-bude mít své místečko na spaní a na hraní? U nás by byl třeba normální problém umístit třetí postel, prostě v paneláku není kam!
Další dítě může být zcela nenáročné, a dost dlouho se může "vézt" ve vlaku se staršími sourozenci (dědit hračky a oblečení). Ale co když z něj bude malý hokejista (dětská výbava za 10 tisíc), nebo muzikant (klavír za 50 tisíc)...atd. To nikdo neví.
Pro dítě se holt musíš rozhodnout srdcem, ne peněženkou. Já bych do toho šla, kdyby šlo "jen" o ty peníze. Tak držím pěsti.
dvě nebo tři?
anonym
| 26. 11. 2006 19:04
Děkuji za Vaše názory ale stále nemám tu odpověd na finance!Na interupci se mi nechce dítě bych chtěla ale zase nechci přivést na svět dítko za tu cenu že budem žít z ruky do huby jak se řiká!!!!Oto víc by mě to rvalo srdce že to nenuselo být!Vim že peníze nejsou vše ale do téhle doby škola,kroužky a různé potřeby potřeba jsou.Proto se Vás ptám na finance dvě nebo tři jestli je to velký rozdíl???Je tada nějaká zvás co může posoudit????Rozhodnout se musím sama vím ale každá rada dobrá.....Děkuji KLára
třetí dítě
anonym
| 25. 11. 2006 21:29
Ono je rozdíl naplánovat si třetí dítě , anebo řešit už vzniklou situaci, kdy ho neplánovaně čekáš.
Interrupci bych nikdy nechtěla podstoupit, prožívala bych to stejně jako Ty, Packo.
Nikdy bych se s tím nesmířila. A nerada bych to někdy musela řešit. Dítě se má narodit tam, kde ho chtějí a těší se na něj.
3 a více dětí
packa
| 25. 11. 2006 20:11
Nemám 3 děti,zatím jenom jedno.Jen chci napsat že takové rozhodnutí je opravdu těžké.Sama jsem to musela rozhodnout,jestli interupce nebo ne.Jenže doktor mi to doporučil ze zdravotních důvodů.Bylo to šílené rozhodování.Nakonec po domluvě s manželem jsem šla na přerušení.Dobrovolně bych už takový zážitek nepodstoupila.Denně na to myslím,kolik měsíců by mělo mimčo,denně toho rozhodnutí lituju,i když podle všech vyšetření by nebylo zdravé.Bohužel,dnešní doba pro mladé rodiny,je nepříznivá,jen jsem chtěla napsat že toho později můžeš litovat,ale zpět to vzít bohužel nejde.
tři a více dětí
anonym
| 25. 11. 2006 14:07
ahoj mam dvě děti a právě se rozhoduji jestli jít na interupci nebo ne!Tělo říká ano děti mam moc ráda ale peníze to je náš velký strašák!nežijem si špatně ale ani na vyskákování nemáme.Dá se říct že dovolená se nás každoročně netýká a už jsem se moc těšila že konečně budem moct někam vyrazit atd.a ejhle zase řeším situaci ano,ne!Tak se Vás dámy co máte více děti chci zeptat je velký finanční rozdíl dvě nebo tři??????Nejde mi o práci kolem o čas kolem dětí atd.ale jakou bych si mohla udělat představu o rozdílu dvě nebo tři...Děkuji moc za Vaše rady.......KLára
tři a více dětí
vendy
| 25. 10. 2006 13:20
Tak já mám své dítě(8) sice jen jedno, ale vychovávám tři. Našla jsem
si přítele, který má 2 děti(10,13) ve své péči. Už jsme se všichni
docela dobře zžili, ale musím uznat že jedno dítě a tři děti - to je
obrovský rozdíl. Nejtěžší pro mě je rozdělit svoji pozornost a čas mezi
všechny naše děti tak, aby byli všichni spokojení. A taky přítelova
dcera přichází do puberty, a někdy je to s ní opravdu psychicky náročné
. Ale nezbývá nic jiného než prostě tu pubertu prostě přežít .
tři a více dětí
anonym
| 18. 10. 2006 18:13
Tak to smekám a obtivuji!Dá se to vůbec finnančně utáhnout?Kdy děti vidí tatu?To musí být stále v práci aby Vás všechny zabezpečil?!Sama znám více-členou rodinu čekají šesté,dcera se kamarádí z holčinou stéto rodiny a někdy je mi jí líto.Chodí strašně oblékaná,špatně se učí a říká že se sní doma nikdo neučí,že maminka nemá čas,mačkají se v pokojíčku atd.Musí to být strašné a co vůbec nechápu proč mají tolik děti!Je to nezodpovědné vůči všem dětem!Ale Vám držim palce a věřim že máte opravdu velké srdce pro všechny ratolesti u Vás doma.
tři a více dětí
anonym
| 17. 10. 2006 21:22
já mám 5 dětí. 4 jsme si s manželem osvojili a pak se po dařila nečekaně vlastní holčička. Jsou ve věku 8,7,6 a půl, 6 a 2 roky. tři z nich chodí už do školy. někdy mi dají zabrat, jindy je s nimi hodně zábyvy. A jak stíhám? Jak to jde. Důležité je si udělat s dětmi na každý den plán, nechat místo na nečekané náhody. Každý trochu pomůže - přiměřeně věku a šikovnosti .
U nás děcka pomáhají celkem rádi, protože pak mám víc času si s nimi něco zahrát, vyrábět nebo se jít s nimi jen tak projít a pokecat si. Děti jsou fajn, ale je třeba, aby byly v rodině určitá pravidla platná pro všechny členy stejně a pak to jde. jana
dvě nebo tři
anonym
| 14. 10. 2006 19:39
Ahoj,mam taky tři 13syn,10dcera a 3letou dceru.Dávám za pravdu je to věc názoru a hlavně každá máme jiné nároky na život.Já osobně už bych tři nechtěla!Né že bych děti neměla ráda nebo tak něco,ale naše finanční situace je docela tíživá a už řeším vánoce,syn má čim dál tim větší nároky a já mu nemůžu dobřát to co mají jeho kamarádi, stále mu říkám že jsou tři,že se musí dělit.Jinak se nestěžuji je u nás veselo ale,to ale....je to o financích dle toho bych se asi rozhodovala!Můj názor je že tři na tuhle dobu s průměrným platem jako má můj manžel v průměru 18000tis.měsíčně mít tři děti je nemožné na uspokojení celé rodiny,jak se řiká žijem z ruky do huby,nemluvně co dovolená atd.Také byla možnost že bych pracovala déle,přivídělek ale co děti!?Že by pak děti ulice?!To je můj názor na otázku dvě nebo tři.......Lůca
kolik dětí
anonym
| 10. 10. 2006 14:57
přesně tak, moje řeč. Navíc u nás má jedna talent na plavání, tak prostě chodí do plaveckého oddílu, má všechno co potřebuje, druhá chodí do angličtina a ještě do keramiky a ta třetí se ještě nerozhodla, tak pomáhá doma. Všechno se dá zvládnout, jen chtít. Nemusí mít zrovna plavky za 2000,- , stačí za 500,- Důležité je že umí plavat. Nezáleží na tom v čem. Ale je to věc názoru a každý svého štěstí strůjcem. Myslím si, že víc dětí je víc starostí, ale taky víc radostí.
kolik dětí si pořídit
anonym
| 10. 10. 2006 14:36
A to já jsem zase vždycky chtěla 3 děti.

Manžel jedno. Takže máme dvě.

Klidně bych šla do toho třetího, ale je tu hodně "ale".

No a kvůli peněz? Copak láska se dá měřit penězi?

Pokud máte na počítač a internet (všechny co tu přispíváme), tak bychom třetí dítě jistě také uživili.

Sice nikdy nevíme, co budou mít za zájmy , a zaplatit pomůcky a školu
takového umělce nebo sportovce je opravdu náročné, ale asi tři děti
najednou v jedné rodině tyto požadavky mít nebudou...

A kdyby ano, tak zaplať Bůh za to, že mají nadání, ne?
děti
anonym
| 10. 10. 2006 12:36
Ahoj.
Já nejsem ta co má 3 a více dětí.Mi jsme s manželem toho názoru,že nám stačí 1dítě.Říká se 1 dítě je rozmazlené a je mu smutno,ale není to pravda.Rozmazlená vůbec není a sice sama by chtěla sourozence ale snad časem to pochopí.Jsme toho názoru,že dopřejeme si více,jezdíme na dovolené a sportujeme.Rači slavíme ty vánoce v klidu,než by jsme měly uvažovat,že vánoce nebudou.Nemáme hodně peněz,ale zase né málo tak akorád a víme,že žijeme.Nic proti někomu.Je to náš názor.
dně nebo tři
anonym
| 9. 10. 2006 12:35
Díky moc,jsem ráda za radu a káždý názor!
dvojčata
anonym
| 6. 10. 2006 12:28
s dvojčatama to bylo náročné. Spala jsem když spaly ony. Většinou po obědě, to spala i nejstarší. Je prvda, že byt vypadal jak po výbuchu atomové bomby, ale přežili jsme to všichni včetně manžela. Problém jsem měla jen s jídlem. Taky jsem během čtyřech měsíců zhubla cca 30 kg. Ale to je v pohodě, šla jsem rodit v 90-ti kg. Takže jsem byla i ráda.
dvě nebo tři
anonym
| 6. 10. 2006 12:25
upřímně řečeno nevím co řešíš. Buď dítě chci a nebo ne, vychovala jsi dvě, tak proč byste neměli zvládnout i to třetí? Nevidím v tom rozdíl, obzvlášť když už má nejstarší 11. S financemi to zatím takový rozdíl nebude, dokud budeš mít jen mimi a pak půjdeš eventuálně do zaměstnání a budete mít dva příjmy. Zvládnete to, uvidíš, šla bych do toho. Z tvých příspěvků tak nějak mezi řádky čtu, že vnitřně chceš, ale potřebuješ nakopnout k tomu abys ses rozhoupala. Pokud opravdu chceš, tak do toho jdi, teď. Pak bys mohla někdy litovat, že jsi to neudělala. A s každým dítětem příjdou starosti, ale i radosti. A ty si je chceš nechat ujít??? Držím palce.
dvě nebo tři?
anonym
| 6. 10. 2006 12:07
děkuji za radu jestli dvě nebo tři a stále,nevim,nevim.U nác doma situace téma třetí mimi houstne!Nemůžem se nějak rozhodnout,dohodnout,je to pro a protí no asi stoho máme krizi!Do toho si řikám co práce,že už je holka docela velká a začínat znovu,co ty peníze no prostě děs! Holky pomoooc!
dvojčata
anonym
| 6. 10. 2006 07:04
Zdar, tak nám začíná víkend! Koukám a počítám, prostřední slečna měla taky 15 měsíců, když přišel kluk, a byla to docela fuška, tys to měla dvakrát, tak mi řekni, kdy ses vyspala ale jinak fajn. Brách je na tom podstatně hůř, po 7 letech ještě nic nemají, a je mi ho líto, švagrová mi už děti i závidí. Užij si klidný víkend a bacha na přepracování
dvě nebo tři?
anonym
| 6. 10. 2006 06:59
Ahojky, já o tom moc nepřemýšlela, třetí přišlo neplánovaně do roka, v té době jsem ještě kojila, ale nelituji. Je fakt, že s financema je trochu problém, ale pokud jsi si jistá, že vaše situace je stabilní, tak proč ne, nejstarší byla letos na táboře u moře, ale celorodinnou dovolenku si dovolit nemůžem, tak cestujem po okolí. Děti jsou rády, že jsou s náma a to je asi všechno o tom. Vždyť moře si můžou dopřát v dospělosti a ten čas, který strávíme s nima, ten se nepočítá na peníze. Asi jsem ti neporadila, ale tohle je můj názor. Doufám, že ho časem nezměním :o) Hezký den přeji
3 děti
anonym
| 5. 10. 2006 15:55
ahoj,tak si tady čtu o dětech a řešim si problém a nevim,neznám kdo by poradil.Mam dvě děti 11 a 4 roky a přemýšlím o mimi.Někdo říka že mít dvě a tři není už není velký rozdíl!nejde mi o starosti ale o finnance!nechci mít 3 mimi na ukor dětí,nedopřát jim výlety,tábor atd.Proto se chci zeptat je to velký rozdíl mít dvě nebo tři?Ahoj Lenka
dvojčata
anonym
| 5. 10. 2006 09:54

tak tohle fakt může říct jen někdo kdo dvojčata nemá. Já jsem měla jednu holku a když měla 6 měsíců přišla jsem do jiného stavu. Když mi řekli že to budou dvojčata, myslela jsem že se zblázním. Takže narodily když té starší ještě nebyl ani rok a půl. Bylo to docela náročné. A ten pocit, být sama na planetě moc dobře znám. Naprosto tě chápu.
3 děti
anonym
| 5. 10. 2006 09:36
jéje, nedávno jsem svému gynekologovi říkala, že další ani náhodou, jedině kdybych měla jistotu, že to budou dvojčata, umíš si představit, jak se mi smál :o) Ale je to fajn, doma je pořád veselo, i když večer padám únavou a občas si přeji být jediným člověkem na téhle planetě :o)
3 děti
anonym
| 5. 10. 2006 09:33
Ahoj Loretko, vypadá to tak. Kolem mě je spousta lidí co má 3 děti. Já teda mám 3 omylem. Na podruhé to byla dvojčata. :o)) Ale nelituji.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
milica
28. 4. 2024 12:28
70349
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video