PROSÍM O RADU-ANTIDEPRESIVA - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

PROSÍM O RADU-ANTIDEPRESIVA

Diskuze

Antidepresiva
Uivatel_5524602
| 7. 6. 2021 13:51
Ahoj chci se s vámi podělit o mou zkušenost umřela mi babička a nějak mě to rozhodilo myslela sem si ze mám písničkou uzkost úzkost před pěti lety jsem se na ni léčila a tak sem poprosila mou doktorka o A.D ta mě to napálili hned na jednu celou trepala sem se jak startka a ukončila v noví v nemocnici pak sem byla poslána za psychologem a ten mi předepisovat jen oblbovaka a zase A.D jen v kapsách a i to mě zase rozhodilo stala jsem z toho blbě cele dny špatně mi bylo nakonec mi to vyřadili. Prosím vás nejenže tyhle oblbovaky a čekat jestli bude dobre a vy jen cítíte jak je vám zle nejenže to doktoři z toho mají jen prachy a je jen opravdu málo lidi kteří to opravdu potřebuji pa a hezky den lucie
anonym
| 9. 11. 2018 22:28
Trpím dysforickou poruchou a beru Brintellix uz skoro rok.Zacinala jsem na 5mg a ted jsem uz pul roku na 20mg.Ze začátku mi bylo nevolno od žaludku,ted uz jsem si zvykla,ale musím ho brát po jídle. Úplně happy nejsem,ale nemam deprese a to je pro mě hlavní a také to nema vliv na ***uální libido,oproti jinym AD.Takze ja jsem spokojena s těmito AD Brintellix
anonym
| 15. 1. 2018 00:06
Ahoj, prolétl jsem tuto diskusi a jen chci upozornit na častou záměnu přispěvovatelů mezi antidepresivy a anxiolytiky.
To prvé je zřejmě to, o čem se chcete bavit, tedy antidepresiva. Nástup účinku je průměrně za 4 týdny, přičemž jsou antidepresiva (dnes užívaná veskrze 3. a 4. generace), nenávyková a sou určena k dlouhodobějšímu užívání. Jsou to léky jako Cipralex, Prozac atd.
Pokud hovoříte o Neurolu, Xanaxu atd. hovoříte o anxiolyticích, tedy lécích na úzkost. Ty se vyznačují vysokou mírou vzniku závislosti a působí okamžitě, tedy v řádech minut. Jsou určeny pro krátkodobou úlevu, užívání max do 4 týdnů a postupnému vysazování.
Toto je příspěvek určen pouze k zevrubné orientaci mezi těmito dvěma skupinami léků a doufám, že to zhruba pomůže. Přeji všem příjemný večer
anonym
| 24. 10. 2016 15:30
Ahoj, berete nekdo AD Brintellix? Prave jsem na ne presla, pred tim jsem uzivala Eliceu. Zmena byla nutna kvuli pribirani, ackoliv jsem asi po 4 mesicich konecne zacala pocitovat zlepseni. Brintellix ma uplne jinou ucinnou latku, tak me zajimaji vase zkusenosti. Dekuji, Marketa
anonym
| 30. 3. 2018 09:02
TO Marketa: Brintellix jsem ted brala cca dva roky. Celou dobu jsem byla unavena a bez energie. Lekarka mi tvrdila, ze to po Brintellixu byt nemuze. Ale kdyz jsem si precetla vedlejsi ucinky,tak jeden je velka unava. Takze konecne jsem se domohla toho, ze mi ted predepsala jine AD takze uvidim. Brintellix neni vsemocny a ne vsem sedne.
anonym
| 17. 8. 2018 16:31
bohužel jsem musel změnit Brintellix za jiný. Ani po osmi týdnech (z toho poslední týden maximální dávka 20 mg) se neukázalo zlepšení, jenom jsem byl pořád jako v polospánku, ospalej, praštěnej. K tomu deprese a účinek naprosto žádný. Dostal jsem Apoparox, držte mi prosím palce ať alespoň ten zabere...
anonym
| 9. 4. 2019 23:48
TO Marketa: uplne stejna situace u me. elicea pribirani, zmena dnes na brintellix. jak ti nakonec sednul? vaha se vratila? diky!
anonym
| 5. 8. 2015 11:16
dobrý den chtěla bych poradit který z tech to léků je návykový ANSILAN ,LEXAURIN 3.nevím si rady,děkuji za radu.
anonym
| 29. 8. 2014 15:40
Neurol ani rivotril mezi antidepresiva nepatří...To je zajímavé,že lidé kteří mají problémy tolik let ani po takové době neví co to antidepresiva vlastně jsou.
mariesottlova
| 23. 6. 2014 16:39
S antidepresivy je to složité, je se na ně dostala na slabé Neurol 0,25 před 14 lety, potom díky dalším problémům, nemohla jsem už vůbec spát jsem skončila u psychiatra ten mi předepsal silnější Neurol 1,0. Po něj jsem výborně usínala a opravdu mi pomohl. Pokud to jde zvládat bez léků jen čaji je to dobré, ovšem mně už to nepomáhalo.
Jinak mohu sdělit že po antidepresovách se bohužel přibývá na váze. Říkala mi to i zdravotnice.
anonym
| 30. 4. 2014 07:43
Dobrý den, máte prosím někdo zkušenosti s Lamotrixem? Beru 25 mg ráno i večer + Escitalopram. Mohu se zeptat, zda někdo neví, že by se mohlo po Lamotrixu přibývat na váze? Děkuji
anonym
| 27. 1. 2014 20:26
Nedoporučuji brát antidepresiva, vím že jsou někdy situace, které jsou pro nás hodně těžké, ale antidepresiva tu situaci za nás nevyřeší. Taky jsem se dostala do situace kdy jsem na tom byla psychicky hodně špatně, měla jsem deprese a úzkosti a pak jsem zase měla deprese z toho že mám deprese a byl to pro mě začarovaný kolotoč. Asi měsíc jsem pojídala nějaké antidepresiva, název už přesně nevím, ale na tom nesejde, ale asi po měsíci jsem je vyhodila. Nebylo to sice lehké, přepadaly mě deprese a úzkosti, ale časem se to zlepšovalo. Hodně jsem pila bylinné čaje, pojídala hořčíky a snažila se zaneprazdňovat abych neměla čas myslet na blbosti. Špatných dnů ubývalo a lepších přibývalo.Trvalo mi asi tři měsíce než jsem se z toho dostala, ale jsem ráda že jsem to zvládla bez těch antidepresiv. Sem tam se mi to ještě vrátí ale už vím že to tak jak to přišlo zase odejde. Hlavně člověk musí mít někoho komu se vypovídá. Moje známá pojídá několik let antidepresiva, s nikým o svých úzkostech nemluví, dusí všechno v sobě, a bere silnější a silnější antidepresiva, kam taková cesta vede? Sáhnout po antidepresivech je nejjednodušší řešení jak se úzkostí a depresí zbavit, zkuste si zvolit tu složitější cestu jako já, ale postupem času budete moc rádi že jste tuto cestu zvolili! A taky jsem evangelička, takže věřím že mi v těch nejtěžších chvílích pomohl Bůh, všem může pomoci, ale všichni ho odmítají. Možná některým z Vás můj příběh pomůže. Pokud to bude jen trochu možné zkuste se vyhnout antidepresivům, stejně jsou t jen proto aby vydělaly spoustu peněz výrobcům.
anonym
| 1. 2. 2016 08:46
TO Michaela:
Vůbec nevíš o čem mluvíš, přestaň radit lidem ať neberou léky ty blbko.
Až kvůli tobě někdo spáchá sebevraždu, bude pozdě.
Neposlouchejte tuhle paní.
Kdo je opravdu nemocen, tak jako já, léky brát musí.
Není deprese jako deprese a jen lékař může určit, koho ohrožuje na životě.
Nerozumíš pravému onemocnění.
Je to jako kdybys říkala lidem, nepíchejte si inzulín, já to bez něj taky zvládám.
anonym
| 8. 6. 2016 23:15
TO Justýna: Blbka JSI TY. Ale opravdu mimořádná. Podívejte se všichni na dokument na youtube Peníze s cejchem smrti- ze zákulisí psychofarmak.
Pak vše pochopíte.
Také jsem měla dost velké psychické potíže, deprese, úzkosti, nespavost, nevolnost, atd, vím, že je to těžké. Ale psychofarmaka nikoho NELÉČÍ, udělají z vás za vaši lenost a blbost otroky svinstev. A ještě nakynuté prasnice.
Měla jsem možnost vyzkoušet vše. Ale opravdu pomoct může psychoterapie, která vám pomůže najít příčiny vašich potíží. Druhá věc, velmi účinná na úlevu veškerých psychických a doprovodných fyzických obtíží je pohyb a cvičení několikrát týdně. I počáteční překonání je rozhodně snesitelnější, než účinky těchto smrtících léků- a to s pozitivním dopadem na vaše zdraví i váhu. Nebuďte idioti, žádná chemie neléčí, pouze z vás dělá chronické marody. Bez námahy, za nějakou tu stovku- cenu nejvyšší- vaše zdraví. Také jsem věřila těm psychiatrickým žvástům o "léčbě" mozku. Jde ale pouze o vymývání mozků pacientům. Psychiatrie je pavěda, nemá ani jednoho vylécčeného. Symptomy, co máte, jsou buď symptomy toho, že máte nějaké nevyřešené problémy, důsledek stresu, atd, nebo jde o fyziologické, špatná životospráva, nedostatek pohybu. Obvykle jde o součinnost. Ale psychofarmaka vám pouze uměle poškozují nervovou soustavu, po dlouhodobém užívání zkončíte jako doživotní psychiatričtí mrzáci, tlustí, poškodí vám to další orgány. Pokud nejste úplně pitomí, vemte to do svých rukou a z psychiatrie zdrhněte.
anonym
| 8. 6. 2016 23:24
PS: zapomněla jsem dodat, že údajná nerovnováha mozku- a léčba na principu dodám inzulín, který se nevyrábí= dodám serotonin- je vědecky vyvrácený mýtus a lež farmaceutických firem. Na této lži funguje psychiatrie. To, co ty léky dělají, je právě to, co mají léčit- nerovnováhu vám způsobují umělou simulací. Výsledný efekt dlouhodobé léčby- zničený nervový systém plus dvacet, třicet kg navíc plus další zdravotní problémy.
Znáte to rčení- ve zdravém těle zdravý duch. Pokud chcete léčit duši, choďte na psychoterapii.
anonym
| 21. 6. 2017 12:19
TO Anonym: Ty si blb!
anonym
| 20. 4. 2013 15:08
Zkoušeli jste někdo bylinné čaje na tyto problémy ?
Já piji čaj na stres Zdislava a jsem velice spokojená.Čaj na hubnutí měla moje kamarádka a nemohla si ho vynachválit.
Kdo by měl zájem : zdislavatea.cz
anonym
| 12. 11. 2012 21:43
Požádejte o svůj Přehled vykázané zdravotní péče!
Zajímá vás, kolik stála zdravotní péče, kterou jste čerpali v loňském roce a chcete případně své pojišťovně pomoci odhalit nesrovnalosti? O vystavení Přehledu vykázané zdravotní péče můžete požádat dopisem, nebo osobně přímo na pobočce VZP.

http://www.vzp.cz/…ed-vykazane-pece
anonym
| 14. 6. 2012 13:56
Ahoj, našel jsem docela zajímavý způsob jak rychle přivydělat pár penízků:) mě se podařilo za deset dní 3000,-Kč. Jestli máš zájem pošlu více info na skvela-kariera@seznam.cz
anonym
| 15. 11. 2012 18:04
TO Anonym: - netlačte prášky na hubnutí, stojí majland a mají prd účinek, běžte cvičit a jezte zdravě, je to levnější, účinnější a zdravější než sra*ky na hubnutí.
petrahartm...
| 30. 5. 2012 13:34
zdavím všechny,je mi 42 let a jaksi jsem přestala všechno zvládat..až jsem se dokopala k psychiatričce..špatná nálada,brečení,unava a v noci nespavost,nemluvnost,vadila mi i rodina,chtěla jsem být sama,v práci nepříjemná a neustálé přemýšlení PROČ MA JE TAK ZLE!!!neměla jsem žádné závažné problémy. u psxchiatričky super,taky jsem si dala záležet na výběru a dost dlouho jsem čekala na první návštěvu,ale vyplatilo se.Nasadila mi REMOOD A RIVOTRIL. a proto se tímto ptám....máte někdo s těmito léky také zkušenosti? byla bych ráda,kdyby mi někdo napsal o svých problémech a zkušenostech,tato diskuse se mi líbí....díky,mějte se Petra.
anonym
| 7. 6. 2012 07:09
TO petrahartmann@seznam.cz:

Mám na prodej za skvělou cenu Colostrum a Aloe Vera gel od firmy LR. Jsou to elixíry života !! mimo jiné
Osobně mám vyzkoušené na sobě a svých dětech a nedám na to dopustit.Pokud byste chtěli vědět více,napište si o info
K25.katy@seznam.cz

při snížené obranyschopnosti organismu
při zažívacích potížích
při zánětlivých onemocněních trávícího traktu (např. ulcerózní kolitýda, Crohnova choroba, gastritida)
při narušení sliznice žaludku, tenkého a tlustého střeva (např. vředové choroby)
při chronickém únavovém syndromu
při alergických reakcích
při nadměrném výdeji energie
pro zabezpečení vnitřní psychické rovnováhy
při onemocnění kůže, svalů a kloubů (artritida)
pro zlepšení psychomotorického růstu organismu
při narušení metabolismu železa (anémie)
pro zabezpečení omlazovacích a ozdravných procesů
při regeneraci po namáhavé práci nebo po operacích
při kvasinkových infekcích způsobených kvasinkou candida albicans
je vhodným doplňkem při redukční dietě
obnovuje růst svalové hmoty a kostí
při spalování tuků, syntéze DNA a RNA
vyrovnává hladinu cukru v krve, zlepšuje epitelizaci pokožky při poraněních
zlepšuje pohotovost a reakce mozku, odstraňuje bolesti kloubů
anonym
| 24. 6. 2012 12:25
TO petrahartmann@seznam.cz: ahojky me je 41let adostala jsem se na dne a zhroutila se (rodinne duvody).zacala jsem chodit k psychiatricce a nejdrive mi daly injekce na zklidneni a pak mi predepsala LENUXIN a k tom jsem brala i RIVOTRIL.ale hrozne jsem byla spava a a tak trochu bez zivota,tak jsem rivotril vynechala brala jen lenuxin,ktery pomaha,ale za pul roku jsem extreme pribrala a nejde to dolu.takze pozor na kila,z toho mam dalsi deprese a utracim za prasky na hubnuti ale zatim zadny vysledek.
anonym
| 16. 7. 2012 09:34
TO Anonym: Myslím, že antidepresiva nic neřeší, neřeší příčinu ani důsledky dané události, jen nás jaksi "utlumí" . Jsou i jiné metody, jak si s danou situací poradit a znovu se dostat do pohody. Zkuste se podívat na www.eft-jihlava.cz.
anonym
| 27. 10. 2012 09:26
antidepresiva netlumí,ale povzbudí
anonym
| 12. 9. 2012 12:08
TO Anonym: ahojky, mam zkusenosti s depresi a naslednym uzivanim antidepresiv. Uzivala jsem Citu, ktera nesnizuje intelekt a navic se muze pri brani i ridit auto. Takze jsem v pomerne kratke dobe zacala normalne komunikovat s okolim, neplakala jsem a byla schopna mluvit o svych problemech. Vrele doporucuji.

neboj, bude lip
anonym
| 25. 3. 2013 16:41
TO Anonym: Vím o něčem na deprese a nepřibere se ani kilo. Celkově to postaví tělo do latě a to po psychické i fyzické stránce. Je to vyzkoušené, mám reference. Pokud chcete vědět víc, napište mi na bittmanova@recon.cz.
anonym
| 27. 10. 2012 09:38
Ahoj,jsem na antidepresivech přes 10 let,ze začáku jsem brala Rivotril,ale ten je na utlumení a uklidnění, potom k tomu Fluoxetika-Prozac nebo Fluzak,ty mě povzbudila a začala jsem problémy vidět objektivněji a nezůstávala v začarovaném kruhu,ale zůstali úzkosti a obscese,ted začínám se setralinem-Zoloft,mám dědičné psychické problémy a nezvládám situace pod tlakem a nejhorší jsou ty rána,přesvědčit se fungovat a přežít den aspon trochu v pohodě,ale máme na výběr bud to zabalit a nebo se rvát každý den sám se sebou,at se daří TO petrahartmann@seznam.cz:
anonym
| 16. 2. 2013 09:24
TO petrahartmann@seznam.cz:
Já beru rivotril třikrát denně a ještě lamotrigin a je to skoro k ničemu.... jako uklidňuje mě to, ale jsem z toho zombík. Zkouším k tomu i různá přírodní antidepresiva a některé ty bylinky snad opravdu tu náladu vylepšují. Zkus zde http://antidepresiva.wordpress.com/
Držím palce! Život je boj

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Peggi
17. 4. 2024 22:03
70238
2112Hana
17. 4. 2024 18:51
11781
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video