Zahrádka - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Zahrádka

Diskuze

Změníme
Fany
| 9. 4. 2009 19:18
barvu na modrou........
A ještě jednou jaro........
Fany
| 9. 4. 2009 19:17
další kytičky..........
Ahoj
Fany
| 9. 4. 2009 19:16
děvčata,včera byla docela pěkná buřina,seděla jsem pod pergolou a poslouchala,jak déšť bubnuje na střechu a voda teče v okapu a bylo to krásné.........dneska už je zase nádherně a tak jsem vyšla na zahrádku s foťákem......Teď si užijeme velikonočního volna,tak doufám,že bude tak hezky,jako doposud.Užijte si to jarní sluníčko,pohodu a klid,zdravím vás,Fany.
Radost
Emilini
| 8. 4. 2009 18:57
Ahoj Lupinko, Fany,
zdravím vás. Od neděle jsem se na zahrádku nedostala, chodím do práce, takže v týdnu moc času nezbývá. Dnes jsem chtěla dopběhnout aspon zalít ve skleníku, ale bouřilo, nakonec z toho nic nebylo.Snad mi to tam nezaschne. Budu muset brzy ráno. Mám to dost daleko a ne vždy se chce. Jinak je to krása, když na svátky si dáme vlastní narcisy do vázy a ne umělé,které lidi kupují. U Starkla jsem na podzim nakoupila spoutu jařin a ted to postupně kvete. Je to nádhera. Kvete čemeřice, je nádherná. Jen se bojím, aby nepřišla ještě paní zima., a všchnu tu krásu nám nezničila. Vzpomínám, když syn chodil na stř. školu, jely na chmel začátkem května a za 5 dní byli zpátky, protože napadlo půl metru sněhu.
Ale pryč s pesymismem, těšme se na sluníčko. Všude v okolí už začínají kvést merunky a broskve.
Zdravím, e.
Duben na zahrádce
Lupinka
| 7. 4. 2009 10:49
Tak jak ste na tom se zahrádkou? Já teď celý dny sázím a reju a hrabu....konečně je krásně a tak se to dá! Mrkněte na pěkný článek o zadradě.
Ahoj
Fany
| 5. 4. 2009 21:20
Emili,poslední dny byly tak nádherné,že se asi nemůžeme nabažit-konečně je tady jaro!!!Táhne nás to ven na zahrádky a pracujeme jako o závod.Krásně si zničíme těla,ale nedbáme.Taky jsem využila toho nádherného počasí a pracovala.Káceli jsme strom,dost veliký a tak jsem měla ze zahrádky na chvíli zase prales.Ale dali jsme to za 4 dny zase do pořádku a dnes by už nikdo nic nepoznal.Už jsou venku poupata narcisů a lezou se ven podívat i tulipány........ .Tak se měj krásně,užívej plnými doušky to jarní sluníčko a ozvi se zase brzy,Fany.
bolavá záda
Emilini
| 5. 4. 2009 10:36
Ahoj Fany, napsala jsem příspěvek a on se zatoulal. Jsem na tom jako ty, bolí, bolí a to se rozhýbe, neboj. Letím na zahrádku, máme mít schůzku, budou nám zavádět elektriku. Pleju, pleju a nebere to konec.
Že se nikdo neozývá ? nemají čas, pracují na tom, aby je bolela záda. Však se ozvou. Hezkou neděli a at se ti práce daří,pá e.
Ahoj
Fany
| 31. 3. 2009 18:30
Emili,no,snažím se,aby ta zahrádka byla k světu,ale nemám tam nic exotického,jen samé obyčejné věci,jsem asi blázen,ale chci,aby působila tak trochu "ošuntěle a staře".V sobotu jsem vyrazila poprvé po zimě a to jsem si dala!!!Jako vždy jsem to přehnala a druhý den jsem chodila jako malé mořská víla.Bolel mě v těle každičký sval.Ale,co jsem si zadala za úkol,to jsem udělala.Až se to trochu víc zazelená,pošlu ještě nějakou fotku.Cože nás sem chodí tak málo?Že by žádná neměla zájem o zahrádku???Tak se měj hezky a ozvi se zase,Fany.
Fany
Emilini
| 31. 3. 2009 14:40

Ahoj Fany, mášto opravdu moc pěkné, díky za obrázky. Jsi šikulka. Ty šutry vypadají moc dobře. Ty pařezy rovněž. Já se chystám ráno na zahrádku, jestli bude počasí.Dnes už nestíhám. Přeji všem aby nám už stále svítilo sluníčko.
:-)
marti2
| 28. 3. 2009 18:43
Ahoj Fany máš moc moc pěknou zahrádku
Zahrádka
Fany
| 28. 3. 2009 18:20
snad už dneska naposled...........jenže se jí jaksi nemůžu nabažit...........Fany.
Ještě
Fany
| 28. 3. 2009 18:18
něco pro inspiraci a posílejte i vy ostatní,ať se něco přiučím.Fany.
Tak to pítko teď snad už vyjde..........
Fany
| 28. 3. 2009 18:16
nějak to s fotkama asi moc neumím.......Fany.
Fotky
Fany
| 28. 3. 2009 18:13
pro Emilini i ty ostatní zahradnice.Zatím toho moc nekvete,mě tam jde méně sluníčka,ale pracovala jsem na zahrádce dneska celé odpoledne.Bylo totiž krásněa tak nás to vytáhlo ven.Dokonce jsme si už dali kávičku pod pergolou.Tak se mějte mooooc fajn,zdraví Fany.P.S.Umístila jsem do záhonu i pítko pro ptáčky.....
Emilini
Fany
| 27. 3. 2009 21:57
zdravím tě,fotky určitě pošlu,jen co bude trošku lepší počasí,tak se chystám konečně na zahrádku a budu fotit.Třeba to vyjde už zítra,tak uvidíme.Měj se pěkně,ahoj,Fany.
trvalky
Emilini
| 27. 3. 2009 12:50
Ahoj Fany, máš to moc pěkné, jestli máš víc fotek, pošly pro inspiraci, dík, E.
Četla
Fany
| 26. 3. 2009 17:45
jsem vaše příspěvky ohledně založení trvalkových záhonů.Ráda přidám svojí zkušenost.Já jsem přišla do "svojí" zahrady,když ještě nebyla zahrada,ale zarostlá džungle,takže práce tam bylo dost.To se ale vás netýká,džungli z vás nemá žádná.Já jsem se rozhodla,že nebudu mít žádné klasické trvalkové záhony s kytkama k řezu,ale využila jsem možnosti,že pod čtyřmi vzrostlými jehličnany byla ledabyle navezená zem,tak jsem tomu dala jakýsi tvar,navezla veliké staré kameny(za pomoci manžela),pro zajímavost dala i starý pařez a postupně jsem to osazovala cibulovinama,ale převážně stálezenýma rostlinama.Takže tam mám bergénii,barvínek,juku,netřesky,čemečici,petrklíče,brslen,buxus,po stromech se pne břečťan............věřte,že vše působí velmi zajímavě a práce je s tím pramálo.Posypala jsem to drcenou kůrou a plevele je opravdu málo .Pro zpestření mám jako solitéry velikou hortentii a když kvete,mívá okolo100květů.Taky bílá pivoňka,co tak omamně voní,je velmi zdobná.Červenalým listem a podzimními bubulkami je krásný drišťál.Opravdu se ničeho takového nebojte a držím vám palce při budování zahrádky.Zdraví vás Fany.
Ahoj
Fany
| 26. 3. 2009 17:27
Rosali,já jsem tady v téhlr diskuzi taky nováček ,ale k tvojí prosbě ohledně kytiček v kupovaném substrátu asi tohle:Nejlepší je asi do 3 týdnů kytičku přesadit do normální zeminy,protože ta,ve které jsou prodávány je opravdu jenom převozní.Uvidíš,jak jim bude po přesazení dobře.Ahoj Fany
Zahrada
rozalie224
| 20. 3. 2009 23:35
je napůl pod sněhem,ale začínají vykukovat sněženky.
Bude to veselejší až sníh zmizí.
Emilini
Rosalii
| 20. 3. 2009 17:07
Ahojky Emilini, to je krásná Denivka, já mám zatím jenom oranžové, a teprve třetí rok, tak snad už i letos z nich budou takové krásné keře...
Zatím jsem nic do květináčků za okny nenasela, někdy se stane, že musím pracovně odjet a pak ty chudinky mají tropy....

Minulý týden se mi dostal do ruky katalog cibulovin - lilií, liliochvostců, pivoněk atd. z Lovčic, to je nádhera, nemáte s jejich cibulkami někdo zkušenosti?V katalogu vypadají krásně....
Zahrádka
Emilini
| 18. 3. 2009 16:26
dnes bylo nádherně a já byla v práci, ted jsem přijela, to je škoda. Snad už těch slunečních dnů bude čím dál víc.Už bylo té zimy dost. Zdravím všechny
Ahojky
Emilini
| 6. 3. 2009 08:55
zahradnice,
vítám vás na počátku sezony. Už mně také svědí ruce, ale zatím to nejde - je mokro. Doma mám vysetý salát, už má 2 mm, pak půjde do skleníku. Pak tam mám nějaké kytky, trvalky. Ty dám pro začárek do skleníku a pak ven. Také bych chtěla pěkný trvalkový záhon, ale nějak se mi to nedaří. Už kvetou sněženky, to ostatní bude také brzy, chce to sluníčko.Zdravím vás a pište, radte, sdělujte své dobré i špatné zkušenosti.
kytičky
Rosalii
| 19. 2. 2009 08:20
Ahojky, seniorko, jsem tady v diskuzi úplně nová, ale mám moc ráda kytičky a zahradu. Kytičky se,ale taky teprve učím pěstovat, jsem z Vysočiny, a tak tady mají trošku tvrdší podmínky. Vloni a předloni jsem zakládala rosárium, a dva roky před tím trvalkové záhony,s tím je ale strašná práce a pořád nejsou tak, jak bych si představovala. Už mě taky svědí ruce, jak bych se hrabala v zemi.Na předpěstování za oknem zatím nic nemám.Nemám dobrou zkušenost s tím kupovaným subtrátem na předpěstování, buď strašně vysychá nebo je přemokřený...Nemáš Ty nebo někdo na něj nějaký fígl???
děvčata
seniorka
| 15. 2. 2009 22:24
zahrádkářky,hola hola ,kde jste?ještě odpočíváte zimním spánkem a sbíráte síly na jarní nástup?nebo už jste to jako já nemohly vydržet a už vyséváte?já jsem před týdnem vysela první papriky a už se ukazují. Ted se z toho raduji,ale v dubnu budu zase naříkat,že jsem vysela brzy a co s tím,jestli bude ještě zima.Ale jsem už leta nepoučitelná
Starkl
Emilini
| 17. 10. 2008 14:16
Ahoj, tak mně Starkl dost sklamal, protože ty ovocné stromky neměli, prý až za 14 dní. Kdopak tu dálku bude jezdit každých 14 dní? Něco jsem si stejně koupila. Maliny, Eriku na skalku, růže Poliantky a cibule jařin. Tak se mějte krásně a at to stihnete do zimy.
Emilini
rezama
| 16. 10. 2008 07:48
lilie já mám moc ráda,nevím nějak mě jen pohled na ně prostě dělá dobře a tak k těm co mám z minulého roku,byly to teda jen čevené s žíháním,v deníčku je mám a je to ten červenej trs,přibylo dalších skoro 30 a z toho aspoň 15 je každá jiná,no a ty barvy,radost pohledět a nekterá voněla.Ty barevné ale moc nevoní.Teď jsem ještě rozsazovala lewisii a zatím neuschla.Ona mě udělala mladé a tak jsem jí rozsázela,taky mě jde moc pěkně a krásně kvete,mám růžovou.
lilie
Emilini
| 13. 10. 2008 15:33
mám také asi 10 cibulek. Nádherně kvetou. Každý kdo jde kolem je obdivuje.Jso ale jednobarevné.
vavřín
Emilini
| 13. 10. 2008 15:30
ahoj, kdysi jsem si dovezla z Itálie, ale nepovedl se, uschl. Myslím, že je tady na něj chladno. Asi mu neublížíš, když ho dáš domů, třeba na chodbu, kde není až tak teplo.
zdravím
seniorka
| 28. 9. 2008 20:56
všechny zahradnice a prosím,pěstujete některá z vás vavřín?Já jsem si ho na jaře koupila,byl asi 30 cm vysoky ,měl tři poměrně tenké výhonky,přesadila jsem ho do většího květináče,mám ho na záhoně,vyrostl asi o 10 cm a trochu zesílil-na zimu asi musí domů.,Má být v chladu,nebo ho můžu mít v pokojové teplotě?Díky
ahoj
rezama
| 27. 9. 2008 11:04
holky taky vás se zájmem čtu,mám květinovou zahrádku poměrně chvilku,letos předělanou,vetší,loni to byl jen kousek,ale kvetla moc krásně.Mám moc ráda lilie a já si je objednávala z kalalogu a kvetly mě opravdu všechny,možná jste je viděly ,když jsem si je dávala na ftečkách do deníčku.Tak jen jsem chtěla poradit kde jsou taky trvalky-www.lukon-glads.cz,tak hodně úspěchů.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Slavka2
19. 4. 2024 08:00
11791
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video