Jóga - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jóga

Diskuze

jóga v Praze
biobobi
| 6. 12. 2008 20:47
Lucajdo, kam budeš chodit od ledna na jógu? jsem rozhodnuta též na ni začít chodit, ale nemám zatím potuchy kam ... poradíš? díky
joga obliceje
ramira
| 13. 10. 2008 16:35
Ahoj devcata.Cvicim jogu jiz mnoho let bud doma anebo si zajdu do hodin jogy .Chtela bych ale cviceni rozsirit o oblicejovou jogu.Proto se ptam,jsetli nekdo nevi o dvd s timto cvicenim?Jsou ruzne knizky,ale me pro domaci cviceni lepe vyhovuje dvd.Dika za info.Namaste Ramira.
zuzu
n
| 26. 9. 2008 23:25
Super, díky moc za info, tak já ten rozvrh ještě jednou prostuduju Teď už jsem se teda zapsala na tu jógu od školy, ale od vánoc budu nejspíš hledat dál, takže si to poznamenávám a třeba se tam někdy potkáme Díky
jóga
zuzu
| 26. 9. 2008 22:58
rozdelene to neni, ale bezne se mi stava, ze tam jsou zacatecnici a ti co uz cvici, ona se cvicitelka vzdy zepta, kdo je tam poprve a bere na to ohled....z tohohle nemej vube strach!! fakt!!..doporucuji pro zacatek yangar jogu nebo vynaisa jogu(asi to pisu blbe, ale z rozvrhu poznas co myslim)...a super jsou ty lunch jogy s helenou.....
jóga
n
| 25. 9. 2008 22:57
undefinedundefined

undefined

Ahojte, děkuju moc za doporučení

Nakonec jsem se rozhodla, že pro začátek vyzkoušim tu jógu
přes školu s p.Klimešem, bude to jenom do Vánoc, alespoň mezitim zjistim,
jestli mě to bude bavit a dál zajímat a kdyby jo, tak se v lednu zapíšu už do
nějakýho pořádnýho kurzu.

Este - jee, tak to je hezký! Gratuluju k miminku a
přeju, aby bylo všechno v pořádku .

Jinak já jsem z Prahy 5,bydlim až za
Zličínem, na úplnym západnim cípečku Prahy, takže mám z ruky všechno, v centru
je to ještě docela OK, ale cesta na Háje by mi trvala 90 minut .

Zuzu - na to jogajoga centrum jsem taky koukala,
dokonce to studio ve Školský bych měla chvilku od školy, ale moc se nějak
neorientuju v tom rozvrhu - jsou tam všechny ty různý druhy jógy, ve kterejch
já se vůbec nevyznám,tak nevim,co bych si měla vybrat. Jsem úplnej jógovej
začátečník, tak bych potřebovala spíš kurz pro začátečníky, tady to ale asi
neni nijak rozdělený podle pokročilosti, viď?
jóga
zuzu
| 25. 9. 2008 20:15
ja mam vyborne zkusenosti s joga centrem: yogajoga..ted otviraji jiz treti ,,cvicirnu,, a vce je v centru...jukni na http://www.yogajoga.cz

Helena Kubrychotva nejlepsi! ty jeji hodiny jsou fakt uzasny, ale taky porad narvany ..zitra se chystam na lunch jogu od 12...chodim do toco centra v Balbinove, nad Muzeem....napsala i knizku tak tu bych doporucila..
http://www.martinus.sk/?…

tak hodne stesti pri vyberu!!.
anonym
| 30. 5. 2013 18:57
TO zuzu:

Mají to tam super. Krásné prostředí, skvělí instruktoři. Kubrychová skvělá instruktorka. Už jí ale ten její úspěch leze na mozek. Byla jsem u toho, když na recepci nechala vzkaz, že nějaká slečna nesmí chodit na hodiny, protože si na něco stěžovala. Odpor prostě nesnese. Já už tam kvůli tomu nechodím. Myslím, že je to na dobré cestě k sektě.
pro Lucajdu
Este
| 24. 9. 2008 15:09
s kurzem jógy to byly plány, ale vzhledem k tomu, že jsem otěhotněla, tak žádný nemám


pan Klimeš je dobrý. byla jsem na nějakém jeho semináři a zdál se mi fajn, ale cvičit jsem k němu nechodila a je možné, že ve škole to bude přizpůsobovat, takže to nemusí být nic moc. těžko říct.
nevím kde bydlíš, ale pokud někde na Praze 4, tak bych ti doporučovala manžele Knaislovi. hlavně Ivana je výborná: http://www.czech-yoga.org/tj-haje-joga
zonan
anonym
| 23. 9. 2008 17:39
už to vidím jsem byla mimo tak to už vím jsem si to špatně přečetla ahoj
zonan ahoj
anonym
| 23. 9. 2008 17:11
já si tvou adresu zkusila ,ale jelikož umím anglicky jen how do you do ,tak nevím jak si najít to cvičení 5 tibeťanů ,taky mi to zajímá ,můžeš upřesnit ??jak to najít dát tam do vyhledávače česky název to asi nebude to pravé smutním ,pomoct potřebuju
jóga
n
| 23. 9. 2008 16:58
Ahojte
Moc rada bych take vyzkousela jogu, sice jsem nikdy zadny podobny kurs neabsolvovala a jsem jogou a jeji filosofii zcela nedotcena , ale citim, ze mooc potrebuju nejake cviceni na uklidneni mysli a protazeni tela, tak doufam, ze by mi v tom joga mohla pomoct. Takze uvitam tipy na jogu pro zacatecniky v Praze a take pripadna doporuceni, jestli bych si mela neco precist, nez se do jogy pustim apod...

Koukala jsem na par odkazu, co jste tu davaly, zaujala me Joga v dennim zivote, ale bohuzel ted na zacatku rijna nevypisuji zadne kursy, dalsi jsou az od ledna. Mam ale moznost si zapsat jogu jako TV pres skolu, probiha to v jogacentru v Blanicke a vede to pan Klimes, ktery je zaroven cvicitelem jogy v dennim zivote. Mam ale obavu, protoze vsechny nase skolni telocviky (aerobiky atd.) nejsou na moc dobre urovni, tak aby mi to jogu neznechutilo (navic mi cas teto jogy ponekud komplikuje tydenni rozvrh...) Tak me napadlo, jestli treba nekdo z vas joginskych Victorek nemate s panem Klimesem zkusenosti? A take me zaujalo, jak psala Este, ze by mozna od zari mohla vyst v Praze jogu pro Victorky...takze Este, jak to s jogou vypada?
evajz
zonan
| 21. 7. 2008 13:45
www.youtube.com, vyhledat "5 tibetans" a můžeš koukat na videa. Pak zkus ještě heslo yoga, nebu Sun Salutation.
Pět Tibeťanů
anonym
| 21. 7. 2008 09:30
Přečti si tady na Viktorce ve Cvičebních technikách komentáře k teré jsou na konci popisu cvičení. Dost se tam dovíš a pak mě můžeš kontaktovat ve zprávičkách. Dej se do toho, je to skvělé cvičení.
Prosba - 5 tibeťanů
evajz
| 21. 7. 2008 09:13
Ahojte všeechny, obracím se s dotazem a prosbou. Bylo mi doporučeno začít ze zdravotních důvodu cvičit 5 Tibeťanů a Pozdrav slunci. Nemáte prosím některá DVD k těmto tématům, knížky mám jen by mi více vyhovovalo si to pustit a cvičit podle toho. Moc děkuji za jakékoliv info, přeji všem pěkné pondělí. Eva
jóga v praze
paja20
| 13. 6. 2008 13:38
Já mohu dopručit zase nové Yogacentrum max. 12 lidi www.yogacentrum.cz
. Je to tam super a cvičí se tam také HOT jóga ve 42 stupních.
jóga v praze
paja20
| 13. 6. 2008 13:36
Já zase mohu dopručit nové Yogacentrum v Praze Ďáblicích max. 12 lidi www.yogacentrum.cz
. Velmi dobrá doprava metrem nebo autem (bezproblémové parkování). Je to tam super a cvičí se tam také HOT jóga ve 42 stupních.
jóga v praze
paja20
| 13. 6. 2008 13:32
Já mohu dopručit zase nové Yogacentrum max. 12 lidi www.yogacentrum.cz . Je to tam super a cvičí se tam také HOT jóga ve 42 stupních.
jóga
zuzu
| 5. 5. 2008 19:57
souhlasim s timto nazorem, joga je o pohybu a hlavne o ,,atmosfere,, o filosofii, vsechny tyhle ,,pseudo,,jógy, ktere se cvici v preplnenych salech bbc center apod nemaji zadny hlubsi charakter..ale vubec je neodsuzuji, je to take zdravy pohyb, ale kdo chce trosku vice, rozhodne by mel zajit do nejakeho maleho, rodinneho centra, kde cvici jogu s laskou a ne proto, ze je to ted in a ze se na tom da dobre vydelat..na bikram jogu chodi kamoska, rika, ze je to OK, ale chce to mit asi uplne v poradku krevni tlak, aby to s clovekem v tom vedru nesvihlo..
Power joga a podobně
JitkaSt
| 5. 5. 2008 19:35
O bikram józe skoro nic nevím, tak nemůžu říci. Ale power jóga NENÍ jóga. Je to fitness styl!!! A jako takovou ji berme.
Jinak pro všechny dušičky z Brna a přilehlé okolí: když se obrátíte na PaeDr.Evu Skalickou z oddělení etika a jóga ze střediska volného času (nevím, jestli se tak stále jmenuje) - prostě bývalý DDM v Lužánkách, tak vám dá kontakty na šechny cvičitele, kteří v uvedené oblasti vedou cvičení pod Unií jógy. Kontakt na ní najdete na stránkách Unie jógy. A pokud jsete od jinud, tak taky koukněte na stránky Unie jógy a obraťte se na příslušného krajského vedoucího.
Power joga x joga - Kniha
IsaBella
| 25. 4. 2008 13:44
Juja
Ahoj,
mám zájem o knihu "Jóga od A do Z" (Pokud ji ještě máš.)
I.
petrasan
Este
| 11. 4. 2008 15:45
Je mi líto, jestli sis to vzala nějak osobně. Psala jsem to jen z toho důvodu, že se v debatě o józe diskutuje o něčem, co jóga není, a chtěla jsem na to upozornit. Jinak ať si samozřejmě každý cvičí co chce. Proti tomu vůbec nic nemám. Tohle nebyl útok na cvičení tvoje ani kohokoli jiného.
Este
petrasan
| 11. 4. 2008 15:24
Ahoj, nikdo nepochybuje, že joga je i filozofií, ale každému vyhovuje trošku něco jiného. Powerjogu tu neobhajuju, protože mi rovněž přijde jako lepší strečink. Bikram chci zkusit, protože bych ráda viděla , jak na to bude reagovat moje tělo. Probírala jsem to i s jogínkami jako Míša Svatošová či Andrea Smékalová, to už nejsou dle mého žádné začátečnice či pouhé cvičitelky. Andrea je bezpochyby špička, věnuje se i léčitelství a akupunktuře. Určitě neprovozuje žádnou pseudojogu. Chodím teď pouze na vinyasu a nemyslím, že by to byla zrovna pseudojoga. Jsem jinak prakticky vegetarián , byla jsem veganem, léčím se bylinami atd. Každý má svou cestu a každý je individuál, proto mu také mohou vyhovovat různé styly jogy. A to zde nemluvím o powerjoze, která jogou není. Jogu taky nechápu jako moření těla, možná , že až zkusím bikram, řeknu si , že je to blbost, ale do té doby soudit nebudu.
pseudojógy
Este
| 11. 4. 2008 14:21
já jsem asi moc konzervativní, ale pro mě powerjóga nebo bikramjóga žádou jógou nejsou. powerjóga je podle mě jiný druh cvičení a bikram....o té jsme psala ve svém deníčku. já si myslím, že to je blbost, ale řadě lidí to vyhovuje, tak proč ne.
jóga není moření těla, ale životní styl, proto mi přijde, že je blbost zrovna tahle dvě cvičení s jógou spojovat. jdou totiž proti její filozofii.
Fanatic
petrasan
| 8. 4. 2008 14:40
Ahoj, to znám, ale po porodu jsem dostala členství do BBC, kde chodím i na spinning a různé posilovací formy. Chtěla bych chodit více na jogu, ale už nevím kdy, tudíž alespoň teď frekventuju Míšu S- vinyasu. Budu si muset nejspíš počkat na 2. mateřskou , pak budu zase chodit na jogu intenzivně, v létě asi zkusím bikram, protože to mám taky prakticky vedle práce. Ale díky za tipy, třeba až skončím s BBC...
bikram
zuzu
| 8. 4. 2008 10:29
ahoj, kamoska na bikram tady v pze taky chodi...ja bych ale nesla, miluju jakoukoliv jogu, alev teple fakt ne..tyhle prechody tepelne mi nedelaji dobre, a uz kvuli tlaku bych nesla..
jinak jukni na www.fanaticstudio.
tam chodim na ,,trampolinky,, jumping a je to super!!!ale makacka ..je to na Miraku...Ahoj!.
AS
petrasan
| 7. 4. 2008 23:59
Promiň, to jsem si hned nevšimla, ale přesně toto centrum jsem myslela, cvičila tam i Andrea, ale má už svoje "centrum". Cvičila jsem u ní gravidjogu a postporodní, ale dělá i klasickou hatha, je to jogínka tělem i duší, myslím, že u ní nikdo nemůže být zklamaný. Navíc dělá i akupunkturu a přesně ti popíše jaké body a části čím aktivuješ. Na Helenu K. se někdy chystám, ale především mám spadeno na bikram, cvičí se ve 40st.C a tak si to nechávám na ***ší počasí, protože se z člověka musí jen lít. Kamarádka mi to popisovala, je to trochu předinfarktový stav.
rada
zuzu
| 7. 4. 2008 22:41
diky za radu, ale ja se tu ptala nekdy v listopadu, od te doby uz jsem centrum nasla a me srdce bije jen pro yogajoga studio ..jak pises Misa Svatosova je super, ale jeste lepe chodim k Helene K., ta je neeejlepsi (njn taky sefka)..chodim i na ty dopoledni cviceni v nedeli 2,5hodiny a je to uzasny...ale diky za typy, ale urcite zustanu verna..
Joga v Pze
petrasan
| 7. 4. 2008 13:36
Asi nejlepší co jsem zažila byla Andrea Smékalová, bohužel zatím jsem s nikým lepším necvičila. Ale jsou samozřejmě i jiné dobré jogínky, momentálně chodím k Míše Svatošové, cvičí na více místech, existuje joga v denním životě a pak Jonash a ještě jedno centrum na P2, AS má str. www.andreajoga.cz, myslím. A taky bikram joga, dej si to do vyhledavače a uvidíš, kolik je tu možností, závisí, kde bydlíš a kam chceš dojíždět, na P2 je to např. velmi dobré.
Power joga x joga
Juja
| 2. 4. 2008 09:56
Taky vidím rozdíl v klasické józe a powerjóze. Já začala klasickou, ale nakonec mě dostala powerjoga. Teď už cvičím jen powerjogu.
Při jarním úklidu jsem doma vyhrabala knížku o klasické józe, kterou nepotřebuji, ale snad by někomu ještě mohla sloužit. Pokud by jste o ní měli někdo zájem tak se mi ozvěte.
powerjóga
Este
| 1. 4. 2008 09:48
nechci tě zklamat, ale powerjóga toho s klasickou jógou až tolik společného nemá.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
27. 4. 2024 23:11
70337
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video