Zkušenosti s bylinkami - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Zkušenosti s bylinkami

Diskuze

anonym
| 14. 7. 2014 12:41
Se svou životosprávou jsem vždycky byl(a jsem) na štíru,ale co jsem začal užívat bylinky,udělal jsem veliký pokrok. Samozřejmě,nejsou to žádný lék a nereagují ani tak rychle,zato jsou k tělu šetrné a skutečně pomáhají bez vedlejších účinků!!!Když jsem se vrátil před čtyřmi lety z nemocnice po ošetření po infarktu,přinesl jsem si domů i 18(!) "léků"denně do konce života(infarkt,angina pectoris,vředy na dvanáctníku). Vydržel jsem je užívat celý měsíc a když jsem narazil na naše produkty,užíval jsem ještě měsíc léky s produkty a poté jsem "léky" samovolně úplně vysadil. Dnes se cítím bez léků velmi dobře a i když k lékaři docházím kvůli kontrole s anginou pectoris,žádné léky již neužívám.Spolehlivěji mne ochraňují právě ty zatracované bylinky. Dokonce jsem si s nimi odstranil i ostruhu na patě bez lékařského zákroku. Pomohli také mé tchyni,která byla po dvou mozkových mrtvičkách ochrnuta na polovinu těla a měla vysoký cukr. Ženě zase pomohli s cukrovkou,se štítnou žlázou a s váhou. Také pomáhají i našemu psovi zvládat epilepsii.
blahova.zu...
| 5. 6. 2013 20:13
Bylinky jsou úžasná věc a dokáží hotové zázraky. Sama jsem se o tom přesvědčila a můžu předat zkušenosti i dál. Klidně mne kontaktujte na blahova.zuzka@centrum.cz
anonym
| 14. 5. 2013 14:42
Dobrý den, velice ráda bych se s Vámi podělila o naše zkušenosti s bylinkami, jak se dá bojovat s alergiemi a atopickým ekzémem přírodní cestou.....náš teď už dvouletý syn začal ve třech měsících trpět na alergie a s tím spojené i ekzémy.Hodně se mu to dělalo na ručičkách, nožičkách a potom už i na obličeji,škrábal si to někdy až do krve,byli jsme už jeden čas zoufalí! Nepřišli jsme vůbec na to co mu vlastně vadí,na co má tu šílenou alergii.Skončili jsme nakonec na alergologii a kožním,dali nám antihistaminika a mastičku s kortikoidy...
Od mé sestry jsme se po Vánocích dozvěděli o čínských bylinkách od firmy OKG a zkusili je,i když ze začátku trochu s nedůvěrou...protože těch všelijakých přípravků už je k dostání hodně a připadalo nám to všechno co jsme už vyzkoušeli stejné a bez účinku...ale poprvé nás tohle OPRAVDU A UPŘÍMNĚ NEZKLAMALO a už ani ne po třech měsících jsme viděli veliké zlepšení!! Nedá se to vůbec srovnat s tím,jaké to bylo ještě před těmi Vánoci, než jsme s bylinkami začali...máme teď momentálně jenom jeden flíček pod kolenem a ten ho nesvědí, neškrábe si to a lépe mi teď i v noci spinká! Přitom jí dá se říct cokoliv(kromě nějakých hodně alergenních potravin,ty raději oželíme..) , žádný Fenistil ani jiná antihistaminika a kortikoidové masti neužíváme, vysadili jsme to,protože jsme chtěli vyzkoušet,jestli to vůbec půjde i bez nich a nebo to budeme opět muset nasadit a fungovat už jen s těmi antihistaminiky...a vida, přesvědčili jsme se,že jde to i bez té chemie .. Přišli jsme na to,že důležité je začít od příčiny tohoto onemocnění,pročistit celé tělíčko,hlavně střeva a játra od všech jedů a mykotoxinů, odkyselit,nastartovat imunitu, nejprve vnitřně a neřešit už jenom ten důsledek na kůži v podobě ekzémů a svědění . Bohužel všichni máme tendenci to stále dokola mazat mastmi jen zvenčí nebo alergické reakce tlumit antihistaminiky a neřešíme vůbec to, co se děje uvnitř nás,s našimi orgány a potom samozřejmě i s psychikou,je to potom jako začarovaný kruh ... Sama jsem se přesvědčila,že my jsme teď na dobré cestě ,našli jsme něco co nám pomáhá a z toho mám ohromnou radost Nikdy není pozdě začít řešit to jinou cestou než jen do sebe cpát pořád dokola spoustu chemických léků a kortikoidů,to je až ta poslední možnost,když už nic jiného nezabírá,opravdu upřímně a ze srdce doporučuji vyzkoušet tohle i komukoliv jinému se stejnými problémy.. pokud by Vás to zaujalo a chtěl to někdo probrat a poradit víc přes soukromou zprávu, jak se s tím dá bojovat, moc ráda napíši víc informací, mohu Vám poradit jak to začít řešit přírodní cestou... katacmelacek@seznam.cz (r.č. 03-010728)
Bylinky? Určitě!!
1Luccka
| 28. 3. 2010 17:18
A to jsem byla dlouhou dobu proti . Ale narazila jsem na skutečný ,,poklad´´ který pomáhá nejen mě, ale i mojí rodině. A to opravdu a se skvělými výsledky. Je fakt, že spoustu byliných produktů zavání reklamou, proto tady nechci rekalmovat, ael pokud chcete písněte mě na mejl 1Luccka@seznam.cz a ráda vám poskytnu veškeré zkušenosti, které mám i přehled vyzkoušených bylinek.
bylinky
Este
| 4. 3. 2010 07:15
Bylinky jsou hlavně o prevenci. Pít bylinkové čajíčky a podobně je dobré po celou zimu, ne, až když je nám zle.
bylinky
Jankajanka
| 3. 3. 2010 22:07
Ahoj.
Já na bylinky nedám dopustit, jsou velkým pomocníkem. Taky si myslím, že když je člověk už vážně nemocný, samotné bylinky to nezachrání, ale můžou pomoci ulevit aspoň částečně.
Když jsem si přivezla dceru z porodnice, měla dost ekzém. To, co mi pro ni dali nepomohlo a ani mi to nevonělo. Zato koupel v řepíku pomohla. Měla jsem z lékárny sypaný řepík a dělala jsem odvar do každé koupele. Měla jsem z toho o moc lepší pocit, miminku jsem chtěla dát co nejméně chemie a to se vyplatilo.
Avatar - iwi
levandule
iwi
| 11. 8. 2008 11:11
já řízek odloupnu, ale nesmí být dlouhý tak asi 7 cm.
levandule
slunko
| 11. 8. 2008 10:13
to jsem přesně udělala, napoprvé jsem ji pomohla stimulátorem, dala do stínu a zalévala - chcípla. Tak jsem ji znovu nařízkovala, namočila do stimulátoru, zasadila, dala jí i domů, abych ji měla pod dohledem a netrpěla výkyvy počasí, zalévala tak, aby nebyla přemokřená ani suchá a zase chcípla.
A ten řízek ustřihneš nebo ho odloupneš? Někde psali, že je třeba ji odloupnout od dřevnatého stonku, že odtamtud se pouští kořeny.
Avatar - iwi
slunko
iwi
| 11. 8. 2008 10:03
nedávno jsem řízkovala levanduli, dej ji do stínu a hodně zalévej.
Aju
slunko
| 11. 8. 2008 09:43
Aha, asi proto jsem o ní neslyšela, říká se, že když člověk potřebuje nějakou bylinku, "přijde k ní sama", já mám letos plnou zahradu jitrocele, tak ho suším a dělám z něho také sirupy na zimu, přítel bývá nachlazený, tak možná proto. Kostival mi roste taky skoro až do domu. O Kotvičníku jsem neslyšela, ale přečtu si o něm a třeba ho té mamče dám když zjistím, že ho je třeba :). Na Tvůj deníček se těším, ve svém mám také pár článků k bylinkám, ale chtěla bych přispívat více, snad bude více času...
Ještě dotaz - podařilo se Ti někdy nařízkovat levanduli? Já mám za sebou asi 15 pokusů a vždy to skončilo nezdarem, prý se má řízkovat na jaře, tak jsem asi udělala chybu, že jsem řízkovala až na začátku léta a v létě, ale po těch nezdarech se mi to zdá skoro nemožné si vypěstovat svoji :). To samé s tymiánem, i když tam je možnost vypěstovat ho ze semínek, ale chtěla jsem ho rychleji, protože trvá dlouho než se rozroste :).
Je to prostě fuška
pozdrav pro Slunko
Aju
| 11. 8. 2008 09:39
Kotvičník zemní - Tribulus terrestris, o které jsem se zmínila roste v přírodě, ale spíš se asi dá zasadit na zahrádce, ale já jsem ho koupila. Je to velice zajímavá bylinka, až budu mít vlastní zkušenosti alespoň měsíc, napsala bych o ní do deníčku, bližší. Tobě ale musím napsat, že jsi na tuto bylinku moc a moc mlaďoučká, působí hormonálně a proto před 40 rokem nepoužívat.
Zatím si o ní přečti na intrnetu, je toho tam dost, ale brala bych tyto informace s určitým obezřetně, proto ji sama chci vyzkoušet, ty bys o ní ale mohla říci mamince nebo tatínkovi, možná by je taky zaujala. To s tím kostivalem jak píšeš, se mi moc líbí, budu si to pamatovat. Kostival znám, ale osobně jsem ho nezkoušela.
bylinky
slunko
| 11. 8. 2008 07:38
Ahoj, jsem ráda, že jsi tuto diskusi založila,neboť se bylinkami hodně zabývám a je to jeden z mých největších koníčků. Ale jsem teprve v začátcích, věnuji se tomu intenzivně asi dva roky, ale bylinky používám jak v kuchyni, tak pro sebe jako prevenci, tak i jako léčbu i jako pohlazení (likérky, sirupy atd.).
Myslím, že bylinkami nelze plně nahradit léky, pokud je nemoc pokročilá, ale jako preventivní opatření nebo "výpomoc" při léčbě si myslím, že jsou perfektní. I když mám pár důkazů, že fungují i bez léků. Přítel si před nedávnem na palec pustil kládu, krvácelo to, myslel, že mu nehet sleze, hrozně to bolelo. Natrhala jsem kostival, rozdrtila v hmoždíři, dala do gázy, a na noc obvázala. Ráno splasknul otok, ztratily se podlitiny, nebolelo ho to. Pokračovala jsem v obkladech a má krásný nehet, jen lehce porušenou pokožku pod ním. Na kostival jsem přišla až letos, ale doslova mě dostal, dělám z něho i mast na horší časy, myslím, že je to zázrak na kosti a svaly, zranění apod.
Tu bylinku, kterou jmenuješ neznám, roste v přírodě nebo ji kupuješ?
Zkušenosti s bylinkami
Aju
| 10. 8. 2008 21:24
Přeji hezký večer všem,
zajímalo by mne, jaké kdo máte zkušenosti s bylinkami, jestli Vám
bylinky opravdu pomáhají, a jaké, hledala jsem na mnoha diskusích, ale
snad všechny zavání reklamou. Minulý týden jsem objevila zajímavou
bylinku kotvičník zemní, má širkoké spektrum použití, tak ho začínám na
sobě testovat. Myslíte si, že bylinky skutečně mohou nahradit klasické léky?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
5. 5. 2024 21:42
70430
anzelen
5. 5. 2024 17:17
11864
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video