Diskuse: Crohnova nemoc

1 2 3 4 .. 6 7 Další »

Řadit:
101
Kamarádka nemá fotografii.

Dobrý deň.
Volám sa Arnošt Vágner
Sám mam cronovú chorobu a trpím ňou už 2 roky, nie je to žiadna sranda. Mám ju konkrétne medzi tenkým a hrubým črevom, doktori mi nasadili imuran, helicid, pentasu, bedonofalk a každý pol rok mi dávali kortikoidy. No vidím že je veľmi veľa ľudí čo trpia touto chorobou, a tak by som sa chcel podeliť o moje skúsenosti.
Objavil som lekárske konope cez jednu istú spoločnosť ktorá z toho vyrába olej a masť, natieram si brucho touto masťou tesne pred spaním, a taktiež olej beriem 2x denne ráno a na obed, pretože olej dodáva aj energiu tak ho neberiem na večer. Je to liečba formou CBD stačí ak si naťukáte do google CBD a cronova choroba, a nájde Vám množstvo pozitívnych článkov. Jeden tu aj pridám. A však konopkné maste a olej voľne dostupný v lekárni mi vobec nepomohli. http://www.magazin-legalizace.cz/cs/articles/detail/993-konopi-pomaha-s-crohnovou-chorobou-a-dalsimi-strevnimi-diagnozami Vysadil som imuran, pretože CBD veľmi efektívne bojuje proti autoimunitným chorobam, čiže nemusíš si potláčať imunitu.
No a môj stav teraz? Musím priznať, že je to o 50% - 60% lepšie, nerobí mi problém stres, ani väčšia záťaž na organizmus. Chodím cvičiť pravidelne, chodím do školy, do práce bez akýchkoľvek problémov, upravila sa mi stolica. Moje prehliadky u gastrológa sú maximálne 2x za rok, a vždy mám výborné výsledky. Ak by ste chceli niečo podobné rád sa s vami spojím, a ukážem Vám kde si to môžete zohnať, môžete ma kľudne kontaktovať e-mailom . Budem rád ak Vám to pomôže .
arnost.vagner28@gmail.com

TO sona.koutna8@seznam.cz: Takhle, slyšela jsem, že takové léky jsou, ale neslyšela jsem o nich konrétně. Takže tímto ti moc děkuji jdu se na ně podrobně mrknout.

Dobrý den všem. Můj velmi blízký přítel trpí Crohnovou chrobou. Je celkem stabilizovaný, mám svůj stav pod kontrolou. Já bych mu však chtěla nějak usnadnit tu jeho chorobu. Napadlo mě, zda třeba nejsu volně dostupné nějaké doplňky... Děkuji za rady.

Zdravím.Mam přítelkyni s Crohnovou nemoci a chtěl bych ji nějak pomoct má často křeče a trpí velkou bolestí.Slysel sem že konopný výtažek tyto křeče tlumi.Mate s tím někdo zkušenost popřípadě nějakou jinou radu?napište mi prosím na email.moc děkuju za případné rady.

Dobrý den, sám mám crohnovu chorobu už 16 let a tak vím, že to nemáme lehké. Na facebooku jsem vytvořil novou skupinu CROHNOVA CHOROBA - TROCHU JINAK , kde se chci s naší nemocí poprat trochu jinak, budu rád, když se podíváte a třeba i připojíte. Děkuji a ať se vám daří. M.CH.K.

TO romanaolahova@email.cz:

Dobrý den,

mohu se zeptat na názvy těchto přírodních přípravků. Doktoři si nejsou u mě jisti chronickým onemocněním...vypadá to na Crona....

Děkuji SImona

Dobrý den,

VELICE VÁS VŠECHNY PROSÍM, KDO VÍTE, CO OPRAVDU NA CROHNOVU NEMOC ZABÍRÁ, NAPIŠTE MI PROSÍM EMAIL NA: petula.kruzikova@seznam.cz. Budu Vám velice vděčná, dnes mi ji diagnostikovali a jsem z toho vyřízená :-(

Honza Došek | 29.7.2015 20:54

Pavlíno, dárcovská urinoterapie na Crohnovu chorobu fakt zabírá, to jsem taky už zkusil. Můžu doporučit.

Pavlína | 26.7.2015 09:37

TO Kloa: Crohnova choroba se dá vyléčit přírodním způsobem. Stačí každé tři měsíce aplikovat klystýr darovanou urinou. Dárce samozřejmě musí být stoprocentně zdravý. Já tuhle metodu využívám už tři roky a za celou dobu jsem neměla vůbec žádné příznaky nemoci.

Žanča | 16.3.2015 07:37

Ahojky Anonymko,můj email je zanca.podesvova@seznam.cz

anonymka | 15.3.2015 18:49

TO Žanča: ahojky!!! Si moc hodnaa!!! jestli muzes tak sem napis svuj email a ja se ti na nej urcite ozvu flower je to tak pro me lepsi zustat uplne uplne v anonymite mam stres v dnesni dobe googlu kdy podle jmena clovek vygugli i diskuze kde se clovek zminival ..abych nemela problem ze to zjistuju na netu nez se primo pobavit s nim ale jak sem psala ja zatim nevim jak s nim navazat tu konverzaci abych se ho nedotkla... :-S

Žanča | 15.3.2015 14:26

Ahojky Anonymko,je hezké,že se chceš o přítelově nemoci něco dozvědět.Úlně chápu Tvého přítele,že se stydí za jizvy,mě také vadí,ale na druhou stranu,radši mít jizvy,než aby střevo prasklo.S tím sexem to může být fakt tou nemocí.Je s tím spojená velká únava,nebo se přítel za své jizvy stydí a vyhýbá se sexu.Určitě je dobré o tom mluvit s přítelem,aby jsi měla jistotu jak se cítí.Pokud budeš chtít,tak pošlu i svůj email a kdykoliv poradím.Pa Žanča

Terryneg | 14.3.2015 16:32

TO Radek: Ahoj, kamarád má možná taky chorobu.. Měla bych zájem o další info. Můžeš mě kontaktovat na ggogg@seznam.cz díky

Anonymka | 11.3.2015 12:10

Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat, mám teď přítele s Crohnovou chorobou. Myslím že je z nejhoršího venku ačkoli jeho problémy v minulosti byly velké dá se říct téměř na pokraji života a smrti :( ... Jak to má přesně teď úplně nevím, první problém je ten, že mám strach se ho na to vyptávat, jsme na začátku vztahu nechci ho tím nějak ranit nebo se ho dotknout pro něj možná s vtíravými otázkami ,,jak to má se střevy?“ .. Jediné co vím, tak že má velké jizvy na břichu, že stále bere nějaké prášky, ale myslím že projevy nemoci nemusí být až tak akutní, soudě podle jeho kvality života - normálně jí (samozřejmě zdravě ale sem tam si dopřeje i smažené hranolky - bez potíží) chodí na večírky, může pít alkohol, a ještě jsem ho nezažila že by měl obrovské problémy nebo špatné následky na nezdravé jidlo nebo večírek... A nebo mi o tom jen neříká.. :,( to tak k osvětlení situace, no a hlavní dotaz je, do jaké míry takto zvládnutá choroba ovlivňuje chuť na sex?? Je to velice individuální? četla jsem že prášky co se na to berou , chuť na sex snižují... nebo ho to může bolet? jsme spolu 5 měsíců t.j. skoro půl roku a splai jsme spolu max 4x :,( možná tam bude i jiný problém, možná po mě tolik netouží a bude to problém spíš vztahový... ale přeci jen mi nedá se zeptat, jestli ho nemůže třeba jen ovlivnovat nemoc? asi lepší se zeptat ho ale opět je pro mě těžké to téma otevřít abych se ho nějak nedotkla , nevím jak to vše přijmá (např. pokaždé když už jsme spolu intimní styk měli, nikdy si nesundal tričko, zřejmě kvůli jizvám)....
Děkuji moc za odpověď!!!!!! přeju pěkný den!!!

Studentka | 23.1.2015 17:03

Dobrý deň, sme študentky gymnázia a zaujímame sa o kvalitu života pacientov s Crohnovou chorobou. Na túto tému píšeme stredoškolskú odbornú činnosť a použijeme tam práve tento dotazník, ktorý je anonymný. Súčasťou tejto práce by mala byť aj praktická časť, my sme si zvolili dotazník, a tak Vás žiadame touto cestou o pomoc. Pokiaľ by ste mali niekto chuť a čas vyplniť tento dotazník,boli by sme Vám veľmi vďačné Smile Na konci tohto dotazníka sa Vám zobrazí odkaz na pokračovanie, kde doplníte ešte posledné 3 otázky. Ďakujeme. http://zivotscrohn.dotaznicek.sk

1 2 3 4 .. 6 7 Další »
DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění