Nadýmání - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Nadýmání

Diskuze

anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 16:27
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
anonym
| 16. 1. 2014 12:23
Ahoj,
na problémy s nadýmáním a trávením mám vyzkoušené přírodní kapky, které mi moc pomohly. Napište mi na bk.baruska@seznam.cz.
anonym
| 4. 10. 2013 13:16
foto VÝBĚR PŘÍRODNÍCH PRODUKTŮ:
http://www.fcc-club.cz/…club/0/0/3//9/0/?…
brabecseni...
| 12. 6. 2013 19:30
A proč se tím trápit?Nejsme roboti,tak chemii stranou a vzhůru do přírodních
produktů.Je to to nejlepší,co můžete pro své tělo udělat s jakýmkoli problémem!
Pište si o info na email.
blahova.zu...
| 5. 6. 2013 15:41
Hezký den všem i já jsem měla problémy s nadýmáním a špatným trávením, vyzkoušela jsem kde co a až přírodní kapky mi pomohly. Ráda se podělím se zájemcem o více zkušeností na blahova.zuzka@centrum.cz
anonym
| 22. 1. 2013 11:46
Z reklam znám espumisan (http://onlinelekarna.com/espumisan) jako lék proti nadýmání, ale jak funguje nebo nefunguje, to nevím, ale ráda bych to věděla, takže jestli máte někdo zkušenosti, sem s nimi :)
anonym
| 31. 10. 2012 10:07
Dobrý den,
potíže tohoto typu je možné odstranit správným stravováním. Na nevolnost je dobrý zázvor, ale pokud berete nějaké léky nebo jste těhotná je nutné řešit jeho příjem s lékařem. Pokud byste měli zájem o radu jak co nejefektivněji řešit své zdravotní problémy, můžete se na nás bezplatně obrátit na http://pomocnik.zdravisusmevem.cz/
Problém je přece jen potřeba probrat hlouběji a najít příčinu.
Adéla Knotová, ZDRAVÍ S ÚSMĚVEM s.r.o.
anonym
| 4. 12. 2011 13:54
Máte také problémy jako jsem měla i já? Nadýmání, plynatost a křeče. Vyzkoušela jsem
přírodní produkt české firmy, který mě velice pomohl. Dnes jsem bez problémů které jsem měla skoro dva roky a nic mě nepomáhalo. Produkt se jmenuje Emulips Forte.
Emulips Forte …… 50ml cena 405,- kč
= posiluje funkci trávicí soustavy, usnadňuje štěpení a trávení tuků, stimuluje vylučování, podporuje funkci jater a žlučníku, stimuluje střevní funkci, potlačuje nadýmání, zklidńuje podrážděný žaludek a střeva, desinfikuje střevní obsah, je silný antioxidant, přispívá k detoxikaci, napomáhá od křečí.
Emulips Forte se užívá … 3x denně 10 kapek při jídle nebo po.
Zde Vám posílám odkaz k nahlédnutí http://zdravipokapkach.webnode.cz
Pokud máte další otázky klidně pište ráda Vám vše zodpovím. Přeji příjemný zbytek dne Vlasta F.
Nez.obch.par 03-000334 Vlasta.Fucikova@seznam.cz

medword1
| 13. 11. 2011 10:59
nadýmání je všeobecně poměrně rozšířená zdravotní obtíž, většinou je někde zakopaný pes v nerovnováze střevní mikroflory, kdy bohužel ta nežádoucí "přepere" tu, která tam má být, od samotného nadýmání se pak odvíjí další potíže, jako je pocit na zvracení, bolesti břicha a další, přitom stačí tak málo, upravit stravu a případně ji doplnit i o nějaký ten doplňek stravy, který působí tímto směrem, čili vede k úpravě stavu trávicího traktu, rád poradím a doporučím, napište mi vzkaz, pokud máte zájem
Fučíková
anonym
| 27. 3. 2011 23:34
tohle jsi tu tvrdila už několikrát nejmíň před rokem.

Zjevně preparáty, na které tu nešikovně děláš reklamu,

mimochodem nežádoucí,

nezabírají.

Odejdi se , prosíme, nadýmat někam jinam.

Děkujeme.
nadýmání
jaahoda
| 20. 2. 2011 23:51
Ráda bych se podělila o svou zkušenost....

měla jsem léta problémy s nadýmáním a v poslední době mě trálipy čím dál víc....omezovalo mě to v každodení čínnosti. Vůbec by mě nenapadlo, že by to mohlo mít nějakou spojitost s hormonální antikoncepcí...brala jsem Marvelon.
Před 2 týdny jsem ho přestala brát a zlepšení přišlo teměř okamžitě.
Také mě to trápilo
anonym
| 17. 2. 2011 22:08
undefinedundefinedundefined

Mě pomohl olejovitý produkt, někde doma mám ještě lahvičku,
takže kdyby jste chtěly znát název, mohu se na něj podívat skver@seznam.cz
Nadýmání
chalko
| 9. 3. 2010 13:55
undefinedundefined

undefined

Zdravím, nedá mi to, abych nenapsala svou zkušenost. Mě na
štěstí tento problém nepotkal, ale má tchýně velmi trpěla na nadýmání a pálení
žáhy. Dokonce se chystala i na sondu do žaludku, protože problémy byly hodně
velké. Říkala, že od dob kdy začala brát Emulips (
http://prozdravi.usedmikrasek.cz/emulips.html )tak jí problémy opustily. Tak třeba i Vám pomůže
Nadýmání
Mira
| 31. 1. 2009 07:18
ano, to jsou všechno určitě dobré rady. Také pomáhá odkyselení těla. Viz kniha od Kurta Tepperweina Pryč s kyselostí!- výborná kniha. Také Mariana psala hodně ve svém deníčku o odkyselení těla. Na to pomáhá Alkala N a
Alfalfa-výtažky z vojtěšky.
Samozřejmě, že u každého působí něco jiného, podle stavu. Někomu pomůže máta, jinému víc pohybu na čerstvém vzduchu. Když mám těžko u žaludku používám také Cholagol. Je na přírodní bázi-bylinky.
Teď jsem si zvykla používat Alkalu N - dělá mi dobře. A hlavně jsem si sehnala výše zmíněnou knihu.
nadýmání, slunko,krajsaV
agripina
| 30. 1. 2009 14:49
Slunko, můj velký obdiv. Přesně jako já se už dlouhou dobu zajímám o zažívání. Nejsem doktorka, ani fundovaný pracvovník v tomhle oboru, ale pohybuji se dál a dál díky svým zkušenostem.
Také jsem pročetla spoustu knih a určitě knihu pana Fořta koupím. Vřelý dík za doporučení.
Proč to ale píšu. Mám léta problém se žlučníkem. Věřím tomu, že ten můj písek dostanu ven. Záleží pouze na mnoha faktorech. A také na složení stravy, což je obecně známo skoro všem.
Třeba moje zkušenost se zeleninou. Musím ji dusit a nebo vařit. Ovoce také vařit. Ale co nato vitamíny?
Zkusila jsem i půst -pár dní- ozvala se cukrovka. Tedy já nemohu. Mám nadýmání skoro non-stop. Je vzácností chvíle bez plynů...pardon. Uznáte, že jako žena v mnoho společenských polohách-nic moc. Problém,problém,problém...
Takže nakonec jím všechno samostatně. Vypadá to, že pořád jím.

Já bych uvítala, kdyby některá z vás, napsala pár bodů podle svých zkušeností, ale i literatury. K čemu?
No, možná právě maličkost "sedne" a bude o trochu líp.
A také proto, že tyhle knížky nemají děvčata hned tak po ruce a každý den je důležitý bez bolestí. Díííík
Slunko, to se počítá, že sis dala tolik práce! :))
nadýmání
KajsaV
| 9. 12. 2008 05:19
Dovoluji si zapojit se do diskuze a všechny zdravím co se týče literatury mohu knihy pana doktora Fořta všem vřele doporučit. S přítelem se věnujeme fitness a jeho knihy nám velice pomáhají co se týče stravy. Chtěla bych se zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost jako já...jak jsem již napsala dodržuji zdravou stravu a nemám s ní problém...co se týče mě osobně a nadýmání, tak jediné co 100% vím, že bych vůbec neměla jíst čerstvý chléb nebo jemu podobné pečivo...nedávno se mi stalo, že doma nebylo nic k jídlu tak jsem skočila do večerky kde měli jen čerstvý a ještě teplý chleba, doma jsem si řekla že ho jíst nebudu a už vůbec ne když je ještě teplý...dala jsem si ho tedy až večer a to jsem neměla dělat v noci jsem se probudila s divným pocitem břicha...nemohla jsem vůbec spát a pak začaly velké bolesti, nafouklé břicho atd. myslela jsem si že mám snad zauzlení střev nemohla jsem ani jít do práce, doma jsem ležela a nevěděla co si počít, doktorka mi doporučila fenyklový čaj ale ten mi moc nepomáhá...dnes se mi stalo něco podobného, k obědu jsem měla tuňáka a k tomu dalamánek což mi samozřejmě nedošlo že je to podobné jako chléb...opět jsem se vzbudila s bolestmi tak nevím, nemůže to být třeba nějaká alergie na něco co chleba a jemu podobné obsahují? Bílé pečivo jako housky rohlíky atd. mi nevadí...občas mám samozřejmě nadýmání i z jiných potravin jako je třeba zelenina, ale nikdy to nebylo tak hrozné jako v těchto dvou případech. Prosím poraďte mi co bych měla vyzkoušet
kajda
slunko
| 29. 10. 2007 20:15
Myslím, že zdravověda je studium na celý život :). Já pořád v mnoha věcech tápu a pořád nevím, jak se ustálit, ale to přijde, jsme mladé jak říkáš :)
nadýmání
anonym
| 29. 10. 2007 19:33
Slunko díky za reakci. Jen bych tě poopravila, v tom dobrém slova smyslu. Opravdu to není z mé hlavy, jen jsem citovala. A jak jsem si přečetla Tvou reakci zřejmě máš o "trošičku" více informací než já... Jsem ještě mladá a mám dosti času na dozdělání... Měj se a ještě jednou děkuji za reakci.Kajda.
hmmm :)
slunko
| 29. 10. 2007 18:50
Kajdo, ráda s Tebou diskutuji, o tak důležitých věcech je to třeba. Ani já nemůžu tvrdit nic svého, ale načteného, proto se budu snažit, jako Ty, citovat. Z Tvého úryvku mě nutí přemýšlet dvě věci, a to:


1) „Jestliže sníte maso vyžadující k trávení kyselinu spolu se zeleninou, která potřebuje spíše alkalické prostředí a případně ještě i vhodné bakterie ve střevě, a která sama o sobě "alkalizuje", pak v podstatě snižujete schopnost trávení toho masa.“ zaráží mě na tom, že zelenina potřebuje alkalické prostředí a bakterie???? Ano, bakterie jsou pozitivní, pomáhají, ale je to součást těla, nevztahovala bych to jenom k zelenině. Já měla zato, že zelenina nastartuje tvorbu žaludečních šťáv – těch neutrálních – a maso má pak výbornou půdu pro trávení. Na druhou stranu – tato kombinace je určitě lepší než např. maso s knedlíkem nebo maso s pečivem, to je zlo přezlo. Proto u zeleniny s masem zůstanu,protože pak už opravdu nevím, s čím by se maso jíst mělo :))))).


2) Ještě další otazník: „musíte respektovat fyziologii a ne zkoušet, kolik čeho a v jakých kombinacích Vaše zažívací ústrojí vydrží a jak dlouho."“ – jak máme respektovat fyziologii, když není nic jednoznačně dané a jasné. Jelikož jsem předpokládala, že můj výcuc z mnoha knih je správný /tedy zelenina+maso=dobrá kombinace/, předpokládala jsem také, že respektuji fyziologii těla a dělám mu dobře. Ted je to skoro vyvrácené a moje domněnka je fuč. Pokud se bude někdo držet názoru pana Fořta, může časem dojít ke stejnému zjištění jako např. já teď a opět je tu desiluze. Já bych opravdu ráda respektovala fyziologii, ale jak mám vědět, který názor je správný????????????

Tady jsem si dovolila pár citací:

Dr. Norman Walker – již jsem zde o něm mnohokrát psala. Jeho knihy jsou opravdu radikální a na chvíli můžou člověka vtáhnout tak, že úplně přehodnotí svůj jídelníček jako já před lety. Dnes, když ho čtu znovu, netroufám si znovu s ním jít jeho cestou, ale vážím si toho, že mě jeho knihy naučily tomu, jak jednotlivé orgány fungují. Ale k citaci. Nejdřív uvedu jeho názor na maso a trávení obecně:


„Nejlepší přátelé stárnutí jsou kvašení a hniloba. Obě jsou přirozenými pochody rozpadu, a tím urychlují stárnutí. Kvašení je někdy následek účelného odbourávání, ale hniloba znamená jasně degeneraci. Jestliže jíme koncentrované sacharidy a bílkoviny současně, nestráví se sacharidy správně, protože do nich pronikl bílkovinný trávící enzym - pepsin. Stejně tak je přítomností sacharidů v potravinové kaši rušeno trávení bílkovin. Následkem této nesnášející se kombinace je kvašení sacharidů a zahnívání bílkovin. Na základě přírodních chemických zákonů vede tato nevhodná kombinace, způsobující kvašení a zahnívání současně, k tvorbě plynů, a to nejen v žaludku. ale i ve střevě a v celém organismu.“


„Tělo musí bílkovinu rozložit na atomy a molekuly, ze kterých je samo složeno. Potom je teprve znovu skládá tak, aby vznikly přesně ty aminokyseliny, které jsou v daném okamžiku potřebné, a které se zcela liší od bílkovin v právě snědeném mase. Během tohoto rozkládacího a rozpouštěcího procesu pracuje tedy zažívací ústrojí přesčas a vyrábí při tom nadměrné množství kyseliny močové. Tato kyselina močová se dostává samozřejmě do těla a je přijímána hlavně svalstvem. Dříve nebo později je bod nasycení některého svalu dosažen a kyselina močová začne krystalizovat. Mikroskopicky malé krystalky jsou tvrdé a ostré.


Potom začínají teprve vážné problémy. Při pohybech svalů pronikají krystalky pochvami nervů a vznikající potí.e označujeme jako revmatismus, neuritidu, ischias apod.“

Dále o trávení:

„Potrava bohatá na sacharidy potřebuje ke správnému a úplnému strávení alkalické (zásadité) prostředí, také však napřed musí projít lázní kyseliny solné, aby se dezinfikovala, protože citlivá sliznice střeva by se mohla infekčními látkami poškodit nebo poranit. Mimoto může


infekce rušit účinnost alkalických zažívacích šťáv. Bílkovina naproti tomu potřebuje kyselé prostředí, aby byla zažívacími šťávami zpracována. Když přijde do žaludku a projde kyselou lázní, aby se dezinfikovala, vyloučí žaludeční žlázy pepsin, enzym rozkládající bílkovinu a rozklad začne.

Nyní o kombinaci jídel:

Všechny saláty, zelenina a ovoce obsahují bílkoviny a sacharidy. Poznat rozdíl mezi přírodními a koncentrovanými sacharidy je lehké, když si uvědomíte, že všechny rostliny obsahují jak sacharidy (ve formě přírodních cukrů), tak také bílkoviny (které jsou pro lidské zažívání nejvhodnější), zatím co koncentrované sacharidy a bílkoviny vyžadují více práce k trávení a větší námahu a zátěž pro zažívací orgány.


Škroby a cukrové sacharidy vyžadují alkalické (zásadité) zažívání. Jestliže je jíte v koncentrované formě (jako jsou moučné výrobky všeho druhu, chléb, pokrmy z obilovin, cukr, bonbony atd.), neměli byste je nikdy jíst dohromady s koncentrovanými bílkovinami (jako je maso, vejce, mléko atd.). Nevyhnutelným následkem jsou chemické reakce vedoucí u sacharidů ke kvašení a u bílkovin k zahnívání. Z toho vzniká překyselení. Také by se neměly jíst koncentrované sacharidy s ovocem, protože to také zaviňuje kvašení sacharidů a nemá


pak už alkalický účinek v těle, ale naopak zesiluje jeho kyselý stav

Přiznávám, že jsem nenašla přímo kapitolku o kombinaci masa a zeleniny, protože jsem četla už tolik knih, že opravdu nevím, kde ten zásadní článek padl – to potvrzuje i moje tvrzení, že jsem si vzala něco z více knih, snažím se sladit informace z několika zdrojů a názor, který jsem dříve uvedla, mi z tolika zdrojů vyšel jednoznačně. Z toho vyplývá, že se tu ani nebudu s nikým hádat o názoru, protože ho nemám podložený (neviděla jsem svý vnitřní tělo, jak funguje, když ho krmím tak, jak ho krmím, to asi nikdo z nás). Můžu vyslovit svůj, uvést přibližně zdroje, ale to je asi všechno. Ale i tak Ti chci Kajdo poděkovat za polemiku – budu o tom přemýšlet J
nadýmání
anonym
| 29. 10. 2007 13:56
Ještě by mě slunko zajímalo zda-li jsou Tvá tvrzení nějak fakticky podložena. Postačí mi, když mi, stejně jako já, uvedeš zdroj a já si jej vyhledám a se zájmem přečtu, protože tady si zjevně protiřečíme. Já to to beru jako velmi užitečnou diskuzi.
A pokud to právě Tobě slunko nedělá žádné problémy, tedy zdravotní, je vše OK, ale rozhodně to neznamená, že je nemůžeš mít po několikaletém způsobu stravování, jak uvádíš a už vůbec to neznamená, že někdo jiný si je může přivodit daleko dříve, pokud se bude řídit Tvými radami. Nic ve zlém, je to pouhá diskuze...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
28. 4. 2024 10:52
70345
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video