Diskuze

Zpět na výpis diskuze

Hysterektomie

Diskuze

katerinara...
| 13. 5. 2017 11:07
Dobrý den, zvažuji hysterektomii (pouze děloha a vejcovody) je mi 43 let, z důvodu velmi silné MS již 6 let. Zkoušela jsem Mirenu, nedělala mi dobře a jiné hormony nechci. Přírodní cesty, homeopatie,horm. joga vše marné. Když tady čtu Vaše pooperační problémy, tak si nejsem jistá, zda není lepší trpět 3 dny v měsíci celý den na WC (vložky měním 24 hod co 1/4 hodiny). Hrozně se bojím inkontinence, bolestí břicha, srůstů, apod. Když má někdo rakovinu je to jednoznačné, ale když se má člověk rozhodnout, zda dobrovolně nechá odoperovat svůj orgán v těle... Děkuji předem za názory a zkušenosti.
iloma
| 13. 5. 2017 18:33
TO katerinarabova@email.cz: Nebojte se, byla jsem na to stejně jako vy jen jsem o rok starší. Kvůli strachu jsem operaci odkládala až jsem s těžkou anémií musela na transfúzi krve, letos v únoru jsem operaci podstoupila (pouze děloha a vejcovody) vaječníky mám. Nešlo to laparoskopicky ale řezem kvůli deformaci dělohy a také jsem obě děti porodila císařem tak prý srůsty. Nyní 3 po operaci jsem zcela v pořádku žádná inkontinence. Bolesti jsou jen pár dnů to vydržíte. A život bez krvácení je super kdybych to věděla šla jsem na to dávno. Jo a byla jsem v Motole opravdu doporučuji
okatypavel
| 14. 5. 2017 17:35
TO katerinarabova@email.czJá jsem po operaci skoro 2 roky.Měla jsem to stejně,jen mě menstruace prakticky nekončila,a když jo tak na 2 dny .Operaci jsem odkládala 5 let.Strašně jsem se bála,hlavně té inkontinence.Pak už jsem musela navštěvovat hematologii.6 krát jsem byla na kyretáži,snědla jsem hrúzu hormonú,po kterých mi bylo zle,utratila jsem peněz za alternativní,přírodní léčbu.A výsledek žádný.Poslední kapka byla opětovná návštva pohotovosti,zase kyretáž.Tak jsem řekla dost.Měla jsem 40 když mě operovali,a jsem naprosto spokojená,bez potíží.
semiska1
| 9. 5. 2017 21:15
Ahoj jsem dva měsíce po LAVH a začali me hodně bolet zada už 3 den nikdy jsem s bolestmi zad problém neměla az ted po zákroku co.na to pomáhá nějaké cviky jóga chci se vyhnout lékům. Dekuji
ikikikikik...
| 30. 4. 2017 14:30
Ahojky, tak po 9ti dnech je to pořád stejné, kdybych nic nejedla možná by to šlo, ale jakmile něco sním tak mám pocit,že mi břicho praskne...Kikina
jananovotn...
| 28. 4. 2017 22:27
Ahojky děvčata, jsem 8 dní po LAVH, byla jsem ve Frýdlantě v Čechách, péče super. Jsem docela unavená, tak jenom polehávám a čučím na telku. Chtěla bych už začít chodit s pesanama na procházku, ale moc se na to zatím necítím. Trochu krvácím. Na bolesti mám indometacinové čípky. Dnes mi začaly návaly, byla jsem z toho docela vykulená, zkusím ten jetel. Na stehy jdu v úterý, tak uvidím. Zase se ozvu po kontrole u doktora.
elikubi
| 2. 5. 2017 13:19
TO jananovotna@seznam.cz: Jani a brali vám vše?
ikikikikik...
| 26. 4. 2017 12:36
Ahojky, tak děvčata jsem 5 dnů po LAVH vše OK,ale včera mě pustili z nemocnice a mám hrozně křeče - spojené s odchodem plynů a stolice. Na velkou chodím co chvíli, teče ze mě špinavá voda a mám hrozně křeče. Mezitím v pohodě,takže klasika před doktorem vypadám v pořádku a chválí mě jak to zvládám, že probrečim půl noci v křečích na záchodě mu nemá cenu povídat... máte s tím někdo zkušenosti? Jak dlouho to bude trvat ?děkuji Kikina
okatypavel
| 26. 4. 2017 16:50
TO ikikikikikik@seznam.cz: Já jsem už v nemocnici zobala právě proti těm problémúm s plyny Espumisan.Hodně mi pomohl.Měla jsem svúj,ale sestřičky mi sami doporučily ho brát.
jananovotn...
| 29. 4. 2017 16:06
TO ikikikikikik@seznam.cz:
iki, já to mám podobně, nikdy bych nevěřila, že prdíky mohou bolet, ale je to docela síla. Beru espumisan a čípky, snad to pomůže. Musíme být trpělivé. Snad to časem odezní. Drž se. Jana
iloma
| 14. 4. 2017 16:18
Je mi 44 let, mám 2 dospělé děti a jsem po abdominální hysterektomii (tedy řezem). Operace proběhla 20.2.2017 v Motole. Vzali mi dělohu a vejcovody, vaječníky mi nechali. O operaci jsem se bavila se svou gynekoložkou asi tak 6 let, měla jsem myom, který způsoboval strašně silné krvácení, měla jsem kvůli tomu i anémii, léčenou Sorbiferem, ale operace jsem se bála-strašně. Až to že jsem týden před vánocemi musela na 2 dny do nemocnice na transfúzi krve - dostala jsem 4 krevní konzervy a pořád měla anémii mně přimělo konat. Hned po vánocích jsem zašla na gynekologii a dostala doporučení k operaci a vybrala jsem si Motol. Musím říct, že po probuzení z narkozy jsem myslela, že se zblázním bolestí i přes veškerou medikaci, ale opravdu je to každý den lepší. Na JIPu jsem byla dva dny a třetí už na pooperačním oddělení domů jsem šla po 7dnech. První tři týdny jsem se necítila moc dobře, bolelo břicho, byla únava,ale pak přišel zlom a já se cítím opravdu dobře, kdybych to věděla tak jsem tak dlouho nečekala. A život bez menstruace je super. Koho operace teprve čeká nebojte se a neodkládejte ji nakonec budete rády jako já, že je to za vámi .
elikubi
| 13. 4. 2017 17:50
Ženy mám divný problém ,když jsem na malé a stoupnu si ,tak ještě dočurávám,ale,jako bych o tom nevěděla
evelin.ruz...
| 15. 4. 2017 13:39
TO elikubi@seznam.cz: Zkuste posilovat pánevní dno a svěrač močového měchýře. Mám to také- je to oslabené pánevní dno.
elikubi
| 2. 5. 2017 13:16
TO evelin.ruzickova@seznam.cz: oni mi říkali,že ješte se nemá cvičit,že je brzy
elikubi
| 12. 4. 2017 11:43
Stále nucení na wc,pocit stále plného močáku,špinění,svědění,jsem 6 -týden po operaci.
danda31
| 5. 4. 2017 08:31
Ahoj holky ;) v úterý nastupuju na LAVH s ponecháním vaječníků, myom skrz dělohu cca 66×60mm tlačí na močák. Mám strach, ale to asi každá…
rupprechto...
| 9. 4. 2017 00:38
TO elikubi@seznam.cz:drzim palce at je vse Kolenata
elikubi
| 11. 4. 2017 13:12
TO rupprechtovalenka@gmail.com: děkuji ale mámted trochu preoblém ,tak uvidíme
rupprechto...
| 9. 4. 2017 00:50
TO danda31@seznam.cz: Taky jsem se bala a vse probehlo v poradku.Tedy az na narkozu,bylo mi blivno,ale to me je i ve vytahu Jsem po od 15.3.a v utery 11.4.uz bych rada do ptace,tak snad me pusti.Drzim palce,at to mas za sebou v pohode a je jen dobre.
danda31
| 9. 4. 2017 16:53
TO rupprechtovalenka@gmail.com:
Děkuju i tobě přeju ať jsi v pořádku taky bych pak chtěla po 3 týdnech zpátky do práce.
semiska1
| 13. 4. 2017 14:23
TO rupprechtovalenka@gmail.com: jeee také jsem byla na zákroku 15.3 ;)))
barbora.la...
| 27. 3. 2017 15:31
Ahoj holky,

jsem tu nova
Je to rok, co mam za sebou hysterektomii kvuli rakovine del.cipku. Vzali mi delohu, vejcovody, uzliny a cast pochvy. Je mi 38 let a mam dve male princezny. Kontroly jsou zatim v poradku, ale trapi mne vice problem. Kazdy mesic, v dobe me byvale menstruce, spinim. Je to takovy slaby hnedavoruzovy vytok, ktery trva jen jeden - dva dny, pak zase nic az do pristiho mesice. Nekdy je trosku silnejsi a to si vytru trosicku cervene krve, ale na vlozku to neni. Do toho mi jakoby natece podbrisek a mam problem se vycurat... Ostatne, problem s mocakem mam porad- obzl. s pocitem nevyprazdneneho mocaku. trva to uz skoro rok a porad se nevi, od ceho. mam za sebou cystoskopii I kolonoskopii, vsechno ok. Doktro rikal, ze by se mohlo jednat o dobre schovanou endometriozu a poslal mne na magnetickou rezonanci - tam jdu az v kvetnu... jsem rada, ze jsem tuto diskusi objevila
okatypavel
| 27. 3. 2017 15:54
TO barbora.laiblova@seznam.cz:Mě tato diskuse pomohla se rozhodnout jít na operaci.Já jsem rok a púl po O. bez problémú,ale mě brali jen dělohu.Jednou za měsíc,jakoby v období menzes mě bolí prsa.Jinak nic.
elikubi
| 4. 4. 2017 13:40
TO barbora.laiblova@seznam.cz: Ahoj a jak to myslíš endiometriozu?Já myslela,že je jen v děloze a když ti jí odebrali,tak že bude klid?
lhanikova
| 25. 6. 2017 12:03
TO barbora.laiblova@seznam.cz: Ahoj Baru, jak jsi dopadla v květnu u doktora? Mám za sebou naprosto stejnou operaci jako Ty. V prosinci 2016. Teď chodím po 3 měsících na kontroly a bohužel na té poslední, teď v pátek, mě doktor odebíral vzorek na histolku, prý tam něco mám. Údajně by to mohla být jen granulace, což je nějaké špatné hojení jizvy, ale mám samozřejmě šílený strach. Napiš co Ty, klidně do mailu. Budu ráda, když se ozveš.
pa.tj.
| 24. 3. 2017 22:06
Jo a ještě pro všechny opravdu nic neuspěchejte buďte doma co nejdýl a nelépe poslouchat tělo a jak nám říkali min.šes týdnu zvedat max jednu minerálku což odpovídá 1,5 kg. Jo je to síla ale fakt se to vyplatí. Raději přehnaná opatrnost než potíže pak. Držte se ženský papa
pa.tj.
| 24. 3. 2017 21:58
Ahojky zdravím vespolek jsem po hysterektomii asi tak tři roky. Už dloho jsem tu nebyla. Jsem vozíčkářka sRS takže hojení bylo složitější. Ale postupně se vše upravilo. Stále posiluji pánevní dno a protože nesmím hormony (leidenská mutace) tak jsem zkusila lecos občas piji čaj a jinak tribulus terrestris neboli kotvičník. Zmírňuje mi návaly prý je to pro chlapy přírodní viagra a jako vedleší účinek pro ženy na menopauzu. To je jen má zkušenost pa Š
semiska1
| 21. 3. 2017 17:09
Ahoj jsem 6dni po hysterektomii a odebrání vejcovodu tip operace LAVH vše o.k jsem už dva dny doma a odpocivam mám dvě děti 5let a 9mesicu naštěstí mám úžasného muže a jeho rodiče pomáhají. Je me 33let a musela jsem kvůli velkým změnám na čípku už to přešlo z čípku do hrdla a na dělohu a můj onkolog říkal ze vše je ted čisté ale ze histologie nevyjde dobře mám strach abych nemusela na nějakou léčbu.Moje rodiče zemřeli na rakovinu a maminka na rakovinu dělohy dědičnost naštěstí u me podle testu vyloučena.Ma nekdo prosím s tím zkušenost ze histologie nevyšla dobře a co pak následovalo?děkuji a omlouvam se za román
vinstejn
| 21. 3. 2017 14:47
Jsem půl roku po hysterektomii a pořád to není ono. Je to teprve měsíc, co jsem si dokázala lehnout na levý bok (nádor, 640g na levém vaječníku). Občas mám pocit, jako by se mi měl utrnout celý "spodek". Pořád mě pobolívá jizva v oblasti pupku a když to přeženu s fyzickou námahou, tak celé břicho. Asi tak 14 dnů mě píchá pod levým žebrem, není to ani tak bolestivé, jako nepříjemné. Mám strach, že mi tam zase něco roste. Na gynekologii mám jít v květnu, ale asi půjdu už teď. Při kontrole mi sdělil, že se mi uvnitř asi dělají srůsty. Asi se nechám poslat i na sono břicha.O tom, že mi vyvolali umělý přechod ani nemluvím. V noci spím tak 2-3 hodiny, pořád mokrá, přes den jsem jako mátoha. Je mi 51 let. No snad se to zlepší.
elikubi
| 27. 3. 2017 10:43
TO vinstejn@seznam.cz: Dobrý den já tedy beru hormony ,ale přijde mi ,že ,když je mám tak ,jako by dobrý,ale jsem po nich nějaká nervozní,nesvá,když jsem jenebrala,zkusila jsem to tak mi bylo dobře,ale zase se bojím toho,že budu taková v přechodu.(problémy).Nevím,jestli to je těmi léky,někdo říká,že jo hormony,někdo zase ne ,tak já nevím.

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
2112Hana
23. 6. 2026 10:29
17072
Valeria Petruhina
31. 5. 2026 10:39
84
Zuzana Zuzana
26. 5. 2026 13:39
16834
ŽaludPokusnÝ
6. 5. 2026 09:39
12
Káča Říhová
29. 4. 2026 10:54
48
Katka Riedlová
28. 2. 2026 23:20
7
Sabice Ryskova
24. 2. 2026 16:30
44
Zixin Feng
16. 7. 2022 07:03
747
Sabice Ryskova
18. 2. 2026 10:55
286
Dominyka C
5. 2. 2026 11:41
43
masa
15. 8. 2013 16:49
13
Jaroslava Vlčková
27. 1. 2026 17:02
10836
Katka Riedlová
27. 1. 2026 00:04
51
Lucie Tupa
13. 1. 2026 18:57
101
kacenkaj
11. 12. 2025 12:24
280
Anna Vodičková
7. 12. 2025 17:26
25
Suzanka L
3. 12. 2025 13:31
5
janach62
23. 6. 2026 08:53
75096