Zkusenosti ze zivota v zahranici - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

zkusenosti ze zivota v zahranici

Diskuze

350 liber týdně, samozřejmě:-)
Kacka111
| 12. 5. 2008 15:42
350 liber týdně, samozřejmě
anonym
| 29. 9. 2015 02:34
Ahojky...koukam prispevky uz jsou par let stare..ale pokud se najde nekdo kdo by si chtel popovidat o zivote v Zahranici ..napiste. Ja ziji momentalnw v Londyne, budu Tu ted v rijnu pul roku a moc jsem si to Tu zamilovala:) ale nepopiram, ze bych nechtela pracovat nekde u more..to by bylo jiste mnohem lepsi:)
zkušenost ze zahraničí
Kacka111
| 12. 5. 2008 15:40
No to je tedy náhoda, já žila v Edinburghu skoro 2 roky! Musim teda souhlasit, že jsem měla úplně jiné představy o tom, jak si hned najdu práci atd. Jela jsem tam s naivní představou, že si tak během týdne práci najdu ale realita je bohužel jiná..Skoro půl roku jsem o pořádnou práci nezavadila a byl to tedy očistec.Hnusný chleba a špagety z Lidlu také velmi dobře znám Během půl roku jsem zhubla 7 kilo.Nejdříve jsem obcházela všechny agentury na práci atd., ale bez šance.Příležitostně jsem hlídala děti, myla nádobí a viceméně živořila s tím, že pak už jsem neměla ani na nájem ani na letenku či bus zpátky domů - vrátit jsem se ale nechtěla, brala bych to jako velkou prohru.NAštěstí zhruba po 5 měsících mi nabídla rodina, pro kterou jsem příležitostně hlídala děti ať pro ně dělám na plný úvazek - to bylo super, dělala jsem od 8 do 17 hodin, měla jsem vlastní auto i na víkendy a 35 liber týdně.Pronajala jsem si s kamarádkou byt a procestovala Skotsko.Bylo to bezva ale začátky opravdu krüšné, už bych do toho nikdy nešla, ale musím říct, že mě to opravdu posílilo!
život v zahraničí
Rea
| 1. 5. 2008 15:13
Ahoj Kaylo, mohla by jsi mi víc povyprávět o tvých zkušenostech v zahraničí? Chtěla bych žít v zahraničí už dlouho, jsem z Čech, ale mám přítele ten je docela proti a semnou by určitě nešel. Nejvíce mě láká Španělsko.
Severní Irsko
eveliii
| 30. 4. 2008 18:06
ahoj všichni

já jsem před nedávnem přijela do severního Irska a jsem zvědavá jaké zkušenosti mě tady čekají ale určitě pak o tom ráda napíšu...
Jen je tady malo českých duší tak kdyby jste byli někde poblíže mě klidně napište!!!!!
blízký východ
Becky
| 25. 4. 2008 11:46
Ahoj, taky se přidám se svou zkušeností, po střední škole jsem rok žila v Anglii - kupodivu jsem si tam rychle zvykla, z čehož jsem byla sama překvapená V červenci se chystám za přítelem na cca tři roky (možná i více) do Dubaje... Abych pravdu řekla, mám z toho i trochu strach, ale všichni, co tam již byli, mě uklidňují, že je to v pohodě, k cizincům velmi tolerantní země... Byli jste tam už někdy někdo? Jaké jsou vaše dojmy?
Francie, Švýcarsko
petrasan
| 7. 4. 2008 13:19
Když už tu brouzdám - mám zkušenosti s Francií a Švýcarskem a taky s Itálií. Mám ty země, myslím, opravdu ráda, mám asi i podobný naturel, takže mi vyhovoval životní styl zejména francouzský - kavárny, jídlo, pikniky a neděle s kamarády či rodinkou. Byla jsem jako au-pair a taky trochu studijně i pracovně. Bývala jsem frankofil, ale to mě opustilo , jen mám ráda ten jazyk, literaturu, umění asi spíše minulost. Orientace na tyto země byla podmíněná i tím , co jsem studovala - dějiny umění. Asi nejlíp se nakonec cítím v Itálii, ale po mých pracovních zkušenostech bych s nimi už pracovat zrovna nechtěla, asi to všichni znáte, co jste měli možnost s Italy, Španěly, Portugalci apod. vše na poslední chvíli, hysterie a jedna velká improvizace. To ve Švýcarsku oproti tomu klape vše, lidé jsou různí, je tam i přes všemožné restrikce obrovské množství cizinců. Možná byla jsem na specifickém místě - Ženeva, kde jsem dělala 1 rok au-pair. Krajina je přenádherná - jezero, Mont Blanc, cítila jsem se tam dobře a taky velmi bezpečně. Našla jsem si tam i dost kamarádků i mezi Švýcary. Dokonce mě tam zapsali i na univerzitu, ale láska mě přitáhla zpět do Čech, dnes bych měla vystudovaný nejspíš další obor a dobrou práci, protože vzdělání je skutečně zásadní věc. Taky je běžné, že lidé tam ovládají více jazyků na skutečně vysoké úrovni. Sama jsem tam chodila do kurzů němčiny, italštiny samozřejmě kromě francouzštiny - ta je automatická. Přístup ke vzdělání je dobrý, všechno funguje, když dodržujete pravidla, musíte být i úspěšní, navíc mi přišlo, že i jejich sociální systém je skutečně promakaný. Existuje tu prevence ve všech směrech a např. péče o nezaměstnatné, kterým se nabízí skutečná možnost rekvalifikace a umístění. Věnují se dost i těm legálním imigrantům. Nabyla jsem i docela dobrou zkušenost s jejich zdravotnictvím a i to funguje na úrovni. Navíc lidé, ač jsou formální, tak jsou vždy slušní a milí. Jsou sice rezervovaní, ale vzhledem k blízkosti Francie, to není asi takové jako na severu, je to velmi individuální. Zažila jsem spousty návštěv a dárečků, protože je zvykem sebou něco vždy přinést a neustále si dávat nějaké pozornosti nebo třeba něco upéct či uvařit. To mi přijde, že v Čechách až tak nefunguje. Skvělé byly také "celodenní nedělní obědy" s notnou dávkou vína, ale nikdo se neopil jak... i pití má svá pravidla. V Itálii je to trochu jiné, Italové víceméně prostě pít neumí, ale miluju jejich kavárny a to že si kdekoliv můžu dát kávu třeba na stojáka a to hned ráno a bude navíc vždy dobrá. Pak mám samozřejmě ráda kuchyni, což je široký pojem, protože každý region má svoje. V Itálii se mi líbí možnost komunikace, můžete se dát do řeči prakticky s každým, ač ho neznáte a nebude se na vás dívat divně. Takže se s lidmi můžete bavit v obchodě, na lanovce, v kavárně prostě kdekoliv, nedělá jim to problémy a pro vás je to možnost procvičit jazyk. Nikdy jsem snad nezažila, že by na mě byl někdo vysloveně nepříjemný. V obchodech si nepřijdu tak blbě jako občas tady, protože se prodavačky s vámi baví a snaží se pomoct, když si např. kupujete boty, kabelku, různé oblečky apod. - to v Itálii skutečně miluju. Nikdo není vypruzený nebo si vás neměří a netipuje. A krom toho jste, milé dámy, asi zjistily, že je to i levnější než u nás, když pominu i škálu možností. Ale to není vše, co se mi na Itálii ještě líbí, opravdu ráda mám tamější krajinu a to množství památek a pamětihodností prostě genius loci. A Itálie není jen Řím, Florencie, Benátky a Milano, je tam spousta malých městeček opravdu krásných a malebných. Jen tu Neapol nikdo nemá rád . Trochu problém je tam v současnosti asi s tím, najít dobrou práci. Zrovna tak Francie je krásná, veliká a neuvěřitelně rozmanitá země, nejsem zrovna vyznavačka Paříže, jsou i jiná krásná města a asi i příjemnější k žití, ale co mi ve Francii vadilo, byli agresivní Arabové, kteří tam sice chtějí žít, ale nechtějí se přizpůsobit. Oproti Švýcarsku jsem se tam tedy bezpečně necítila a jsou čtvrtě, kterým je skutečně třeba se vyhnout. Tito přistěhovalci jsou vůbec asi největší problém celé Francie hlavně jejich neadaptovatelnost.
Norsko
Surina
| 15. 3. 2008 22:56
Ahojky, tak já jsem teď momentálně na semestr v Norsku. Už se mi to pomalu krátí! Musím říct, že je tady skvěle. Mám podobnou zkušenost jako psala holčina, co byla ve Švédsku. Všichni tu jezdí na kole i když je na cestě vrstva ledu, řidiči aut jsou nesmírně ohleduplní, i staří lidé jsou aktivní. Skoro všichni mluví anglicky (staří i školáci ze základky). Taky jedí hodně zeleniny a celkově mi připadá, že žijí mnohem zdravěji než my. V hospodách se nekouří. To mi přijde jako nekuřákovi úplně luxusní. Když si jdu sednout na pivo, nemusím pak všechny věci házet do pračky, jak tomu je v ČR. Prostě se mi tady mooooc líbí i přesto, že je tu tak strašně draho! Určitě se tady ještě vrátím. Mám zkušenost i s USA, konkrétně s Aljaškou. Lidi tam jsou podle mě nejmilejší a nejvstřícnější na světě (neumím si představit, že by někde mohli být ještě vstřícnější).
No moc ráda cestuju a určitě budu i nadále, ale doma je doma a vždycky se ráda vracím k nám na tu naši Moravěnku.
Ale nevylučuju, že kdybych potkala "někoho", s kým by stálo za to zůstat, že bych se natrvalo přestěhovala někam do ciziny.
A ještě k diskuzi o naší narodní povaze: myslím, že všude je něco. Je pravda, že NĚKTEŘÍ Češi rádi kritizují a jsou nevrlí a zamračení, ale ne všichni. Třeba na jižní Moravě je to úplný luxus. Ale i u nás na té severní jsou fajní ludé
Rakousko
steffi
| 11. 3. 2008 22:19
Ja ziju v Rakousku ctyri roky a jsem tady stastna. Nikdy jsem neverila, ze tyhle slova z pusy vypustim, protoze jsem se povazovala za patriotku, ale...privedla me sem laska a i kdyz tohle pouto pominulo, nevratila jsem se. Mam rada jejich zivotni styl, pripadam si tady dobre, mam dobrou praci, ceske pratele a doma jsem za tri hodiny (jezdim skoro kazdy vikend) Vim, ze pokud me zase laska neprivede zpatky, tak zustanu. Mentalita je podobna te nasi, ale lide jsou tady slusnejsi, galantnejsi...je ale pravda, ze jsou vic uzavreni do sebe, hur duveruji, nechteji nikoho pustit do sveho zivota, prijdou me emocionalne chladnejsi....je pravda, ze byvaji povrchnejsi, dvere jako cizinci vam spolehlive otevre dosazene vzdelani...ale zaroven dokazi ocenit, co jste dokazali.
I ja mam ze zivota v cizine smisene pocity, ale pozitivni prevladaji...a v podstate si jako v cizine nepripadam. Uz jsem tady doma. Je tady tolik "cizincu", ze mluvim nebo posloucham porad cesko-slovensko-srbsko-polsko-anglicko-nemecky, proste stret mentality a kultur a kazdy si vybere
ajejej..
Norma
| 19. 12. 2007 16:25
nejak jsem to zblbla ten prispevek, chtela jsem reagovat na Valentinu a ono se to zaradilo az na konec diskuze, takze neni poznat, pro koho to je.....a jeste to slovo "momentalne"2x v jedne vete ...skoda, nejde to opravit...
Asi tak nejak..
Norma
| 19. 12. 2007 16:20
Ahoj, taky ziju momentalne v NL a momentalne jsem na odjezdu zpet do CR, protoze se mi jednak styska a potom mam upllne stejnou zkusenost s mistnima jako Ty.... maji zvlastni povahy, u nekterych bych to nazvala jako ze jsou divni a u jinych zase, ze jsou zrejme rozmazleni.....navic je to miliarda lidi vsude kolem (strasna hustota osidlenosti), nikde kouska klidu, zadny poradny les (les tady vypada tak, ze je par stromu obehnano plotem a u v chodu stoji cedulka jakou rozlohu to ma ap..) a ti lidi jsou tu strasne setrni - to jsem jeste nezazila, Cesi vydelaji daleko mene ale nejsou takovi skudlilci....asi takhle
Svedsko
hosalka
| 16. 12. 2007 13:34
Prima den
Musim taky neco prihodit:) Ja jsem prave na semestr ve Svedsku a uplne jsem si to tu zamilovala .. prijemni a pratelsti lide a ta ochota vzdy a vsude! No uzasne .. navic jsem ve studentskem mestecku Lund a vsechni tu jezdi na kole - za kazdeho pocasi, obleceni sportovne, pracovne, ci elegantne s lodickama. A teda dalsi velike plus .. kola tu maji prednost pred auty!!!:) Vaazne, kdyz se blizi k prechodu kolo a auto .. auto tak na 99% zastavi a ti co nezastavi,pravdepodobne nejsou svedi Kdyz budete mit prilezitost vycestovat do Svedska .. urcite nevahejte! Krasna priroda, pratelsti lide a se vsemi se domluvite anglicky. Stari, mladi nejprve zacnou se svedstinou .. a po odpovedi "Sorry, I don´t understand" okamzite prepnou na anglictinu .. klobouk dolu!:)
Jeste abych nezapomnela Svedi a sport .. v Lundu je bajecna sportovni hala Gerdahallen a typickou svedskou Gympu nenavstevuji jen mladi,ale i stari .. a te energie,co z nic vyzaruje .. taky bych chtela byt na stari takova ciperka!
Kdyz se nekdy dostanete do Lundu .. Gerdahallen nesmite vynechat!!!
Mohla bych o Svedku napsat vice .. ale ve shrnuti opravdu je tu blaze!Blizi se mi odjezd domu .. moc moc se tesim, ale vim,ze se mi bude po Svedsku hrozne moc styskat!
Krasny predvanocni cas a mejte se
au-pair v Anglii
Narcis
| 24. 7. 2007 20:37
verim, ze spousta z vas urcite vyjelo za zkusenosti do zahranici. Predevsim by me zajimala Anglie, protoze tady ziju skoro 4 roky. Jaci vam pripadaji Anglicane, jidlo , pocasi?????Musim rict uz jsem si tady zvykla, ale celkem dlouho mi trvalo. Tesim se na pokec.
v německu
Divoska
| 26. 6. 2007 16:59
ahojda,já osobně zkuš.nemám,ale manželova rodinka se v německu narodily a ještě tam žij babvika,strýc..jinak oni jsou podobná mentalita jako češi,ale mě nevyhovuje jejich nadutost a nedívání se na ostatní,hulváctví na holelu,v restauracích..to jen na okraj..jinak kámoška v německu hlídala děti už po 3x a byla moc spokojená!Já osobně raději dávám až na osobní zkušennost!Každýmu se nemusí líbit na stejným místě,státě,stejně!
au pair v Německu
lola
| 26. 6. 2007 11:13
Ahoj holky,
máte některá zkušenosti s pobytem v Německu jako au pair? Za měsíc tam na rok odjíždím, tak bych ráda slyšela různé zážitky, vzpomínky a názory na život tam. Díky
ahoj lidíí
anonym
| 19. 6. 2007 15:12
vlastě celkem už tam žiju déle..
ahoj lidííí
anonym
| 19. 6. 2007 15:05
žiju už 8l ve státecH.Nejdřív sám. žil jsem v 8 státech USa...tedˇs rodinkou,takže můžu srovnávat..Všecko je to o šikovnosti i těch pěnezích toho jednotlivého jedince!Přijel sem tam,když to tady bylo rudýýý.Chtěl jsem poznat svět!Neuměl jsem řeč,ani slovo..přesto jsem pracoval-práce je tam hafo,takže ať se na mě nikdo nezlobí,ale není problém,žádný pohovory a my vám zavoláme,chceš makat,makej,ukaž se!Přitom jsem se učil řeč!Můžu říct,že to je jnej škola,to vám žádný kurz neposkytne!
Nikdy,přísahám na děti,nikdy jsem se tam nsetkal z nevraživostí,jas mi někdo zde často nevěří!Česká mentalita je opravdu jedinečná-děsná-to at se na mě někdo zlobí nebo ne!Je to fakt!Mě spíše pomohli ti kolikkrát zatracovaní amíci-nesmíte se dívat na americký filmy,ale přesvědčit se samotní!..a dokonce mě okradly právě ČEŠI,když jsem jim poskytl bydlení!
Pracoval jsem jako všecko možný,i profese,který u nás nejdou praný jako "nobl".Jenže tam člověk pracuje a vydělá!A tady?jen makáte,splácíte a stejně nic nemáte a když jo,tak za jakou cenu?..např,jsem tam měl 7 aut.bez problémů..žádný zázrak!Anebo když jsem nezaplatil jednu fakturu za telefon,tak mi jiná společnost volala,že to za mě veme a nabídla mi své služby..Prostě-v šesko tam funguje,tak,jak má a jak se tady může jen zdát!To není chlubení,fáma a velkoameričanství-to je fakt!Máme dům/byl zařízený,dají se i bez/..,ten splácíme!Já pracuju a žena je zatím doma s malou!Neříkám,že jsme miloonáři.ale máme se krásně!Prostě pracuju,žijem,cestuhem,..a žádný stresy,problémy a závistiví ksichty!příklad-když v parku běhá zmalovaná 70l paní ,nikdo si nedovolí po ní se dívat..stačí když si vzpomenu na čechy,každý čučí atd..
Víte nemůžete srovnávat studenta,co tam třeba hlídá děti,studuje atd a ví že pojede zas domů!Nebo člověk,co někam jde,bez koruny!První je zajistit si tam práci!/v dnešní době to není problém už v česku!!/A pak pracovat!A ostatní není už pak sen,a keci,že to nejde!Věřte mi!A mentalitu lidí v česku nezmění ani nová vláda atd!!
Ale hlavní je to chtít a něco proto udělat!Nepřesvědčíte totiž někoho,kdo by nešel žít ani z Brna do Prahy..nebo někoho,kdo to prostě nechce..nebo někoho kdo zná svět jen z filmy,ale keců má plno!Toho pošlete do háje:o))
váš Vlad
nekultivovany narod
anonym
| 8. 5. 2007 09:45
To je ale opravdu vec nazoru a zkusenosti, take ziji hodne let v USA a mozna zde se chovaji cesi jinak ale vzdy kdyz prijizdim do Cech mam ten stejny pocit ze jsou lidi jini. Kdo hodne cestuje ma jine zkusenosti , nez lide kteri sedi doma a nadavaji a to je ten rozdil.
cesi v cizine
Kayla
| 13. 4. 2007 08:15
Mne na zacatku teto debaty slo spise o zkusenosti typu jak jini ziji v cizine? Proc jste se rozhodli odjet? Na jak dlouho? Styska se vam? A jak proti stesku bojujete? Co vase komunita? atd...atd... A neslo mi jen o to hodnotit jaky jsou Cesi narod. Ta role mi neprislusi.
Jen si myslim, ze obecne (i kdyz to zase tak uplne obecne neplati) by si Cesi meli vic verit a s sim souvisi to kritizovani vseho. Nekdy jakoby jen kritizovali ze zvyku. Samozrejme , ze pretvarka , ze vsechno je ok, je taky na nic.
anonyme
slunko
| 13. 4. 2007 07:49
Pouze tu prezentuji svoji vlastní zkušenost. Porovnávám pouze nás Čechy se Skoty a z toho srovnání opravdu vycházíme hůře. A sama jsem napsala, že pokud člověk chce, může se vymykat tomu "pravidlu" a chovat se kultivovaně a korektně a přispívat alespon trochu k tomu, abychom byli národ pohodový. Američany jsem nepoznala, nemohu soudit a možná bych po zkušenosti také mluvila jinak, ale zkušenost nemám, tudíž nemohu soudit. Proto nesuď ty mě, že nehodnotim třeba objektivně, to bych musela znát veškeré národnosti světa. To letiště byl jen příklad - letiště je bohužel jen začátkem. Já si sebe vážím, vím, že se umím chovat jako skotové, neponižuji se, jen jsem vyjádřila názor na čechy obecně a to z pozorování a zkušeností s NĚKTERÝMI, ano některými, také je to neobjektivní. Každý jedná dle své zkušenosti, nikdo není naprosto objektivní, máme právo na názor...
nekultivovany narod
anonym
| 13. 4. 2007 04:25
Rozhodne se ohrazuji proti tomu ze jsme nekultivovany narod, tohle me dost nastvalo, ziji uz spoustu let v USA a muzu rict, ze nase komunita v porovnani s ostatnimi etnikami je naprosto ale naprosto nekonfliktni a slusna. A ze si lidi na letisti zanadavaji a proc ne. Je to porad lepsi nez se priblble usmivat ze je vsechno v poradku a dusit to v sobe. Dlouhe cekani vadi kazdemu a zdrzuje. Jestli tahle diskuze o cesich v zahranici ma k necemu vest zacnete tim, ze si budete sami sebe vazit a ne se porad shazovat a ponizovat pred ostatnimi narody. To je potom vazne lepsi sedet doma na zadku a ani nic netukat do PC.
Musim souhlasit
Kayla
| 12. 4. 2007 19:01
Bohuzel. Tohle me na Cesich fakt hodne mrzi. Vse jen komentujeme a kritizujeme. A neverime si. Vsimla jsem si, ze ceske holky jsou obecne velmi pekne, ale neveri si. Tady narazim na opravdu peknou holku malokdy. Ale i ty, ktere nejsou nej krasavice si veri. Myslim, ze tim lip pro ne a pro jejich budoucnost.
Samozrejme nic se nema prehanet, ani to sebevedomi, ale proste si myslim, ze my Cesky jsme zbytecne sebekriticke. Ach jo.
čumáci
slunko
| 12. 4. 2007 18:17
Reakce na čumákovský český národ: máš absolutní pravdu, měla jsem chut se vrátit, všude jen otrávení, naštvaní, závistiví a nepřející češi. i tady na koleji to vidím, třeba španělé, je jich vždycky plná místnost, jsou sice hlasití, ale veselý....no nevim, asi každý nároid má něco. Ale záleží, jak si to člověk nechá přirůst k srdci, když se budu chovat korektně, tak budu správna češka a ne ta nepřející, závistivá a tak.
ono je asi vsechno relativni
Valentina
| 12. 4. 2007 17:07
Tak to mas pravdu!
Kazdy to vidi jinak, tak trochu po svem. Co vyhovuje jednomu, nevyhovuje druhymu. Ja sem taky zila s Holandanem, byla to pohadka, ale postupne se nabalovaly problemy. Rodina, zvyky, nazory, kazdy jsme vyrustaly ve zcela jinem prostredi. Mel uplne jinej zivotni rytmus.
Abych to ale uvedla na pravou miru, on byl sice Holandan, mel to v pasu, ale cely zivot zil jinde, takze se ani jako Holandan nechoval viz jak jsem psala, ze jsou studeni cumaci Seznamili jsme se na Tenerife kde jsme oba pracovali.

Holandani, no me prisli takovy chladni, rezervovani, uzavreny, bez vtipu, odpovidali jednim slovem, konverzaci nerozvinuli, zcela nekomunikativni (treba naproti spanelum) a hlavne strasne NUDNI!!!!!!
Anglicani jsou trochu jak Holandani, ale je s nima vetsi legrace. Ale opet, tak sem to videla ja, tobe to muze pripadat jine. Taky se stykas s jinou generaci, moji kamaradi byli tak kolem tricitky.
A jak jste holky psaly o ty "facce" na letisti! To jsem zazila v blede modrym, kdyz jsem se prvne vracela z cest, ten sok, z tech nasich cechacku, letiste plny spruzenych otravenych nastvanych lidi co jim nevonelo, ze musi cekat, stat, sedet, mluvit, jen umeli nadavat. To jste jinde neslyseli. V ten okamzik jsem mela chut se vratit.
My jsme opravdu tak NEKULTIVOVANY NAROD
smisene pocity
Kayla
| 12. 4. 2007 16:44
Zalezi a na dobe , kterou tady stravis. Na lidech, ktere potkas a i na tech penezich. Ja uz jsem si tady tak nejak zvykla, mam to tu rada, mam tu pritele a praci. Ale stejne nechci tu asi nechci byt na porad. Cechu, Slovaku a Polaku je nas tady opravdu hodne, i kdyz uz jsem dlouhou dobu na nikoho nenarazila. Ja se jim asi i tak trochu vyhybam at nemluvim jen po nasem., Moc se mi libi, to s temi lidmi na letisti. s tim souhlasim. Mne se tohle stalo uz mockrat. Ceska nevrlost a hrubost na privitanou. Jinak ja jsem vzdycky chtela zkusit zit ve Skandinavii, ale zivot mi to zatim zaridil jinak (i kdyz aspon na vyletech v Norsku a Finsku jsem byla). A to Skotsko taky laka...
ono je asi vsechno relativni
Kayla
| 12. 4. 2007 16:34
Zalezi na kazdeho zkusenosti. Muzes se trochu rozepsat o tech Holandanech? Smysl pro humor.
On totiz muj mily v Holandsku zil, takze i ty deti jsou Holandatka:). Ja se znam jen s jeho par kamarady a ti jsou docela fajn, jen jsou tedy o dost starsi, takze se na me divaji jako na dite. A asi i pochybuji, mlada (no spis mladsi) Ceska. Jeden vztah s cizinkou mu uz nevysel a ted tohle.


Jinak s temi barierami jsi me trochu zarazila. neco konkretniho?Nic extra me nenapada. Vrkame a hadame se kvuli malickostem-jeho obleceni, na co koukat na televizi..
Mozna jsou tou barierou jeho deti, ve smyslu, ze mu proste schazi, volame jim sice skoro kazdy den a v pondeli se na ne leti podivat. ale to je malo. je to pro nej tezky a vlastne i pro me.

A poznamka ke Spanelsku. Mam tam jednu hodne dobrou kamaradku, praci ma dobrou, hodne ji to bavi, je tam krasne...ale nejak ji tam nevyhovuje ta spanelska mentalita. tak se asi pristi jaro vraci domu.
a co do Spanelska?
Valentina
| 12. 4. 2007 16:17
.....tam se mi moc libilo a je to jedina zeme kde bych si umela predstavit zivot. Ovsem jejich ekonomicka situace neni nejlepsi a sehnat tam praci bude taky asi nadlidsky ukol, ze??
Hlavne se neusidluj natrvalo v Holandsku, holandani jsou studeni cumaci, tedy z me zkusenosti. Jsou takovy divni, nejak jsem tu jejich naturu a smysl pro humor nepochopila.
A jak si rozumis s partnerem, nenarazila si na bariery? Jakehokoli druhu?
diky za odpovedi
Kayla
| 12. 4. 2007 16:07
Takze neco mne. Po vysoke skole jsem tak nejak nevedela co dal, a tak jsem kvuli anglictine vyjela do Anglie (takze zadna exotika). To jsem tehdy jeste netusila, ze se muj detailni plan (rok az dva v UK, navrat, prace v CR), uplne zmeni. Zacala jsem tradicne jako au pair. Bodoucnost jsem v cizine nikdy neplanovala!!!Vse se nakonec (musim priznat, ze krasne) komplikuje, neb prisla laska k Anglicanovi. Budoucnost v Anglii? Je to komplikovanejsi. Pritel je starsi, ma deti z predchoziho manzelstvi (ziji s matkou v Evrope). On k Anglii vztah nema, chce do Evropy (nejlepe do Holandska ci Nemecka, kvuli detem i praci). Mozne jsou i jine zeme. Tak nevim. Anglie mi nejak zvlast k srdci neprirostla, mam to tu rada, ale byt tu cely zivot? Na druhe strane se mi tu zacina darit v praci. Takze zacinat v jine zemi nebo zacinat v Cechach ? Vim, spousta otazek. Nechci, aby to vypadalo, ze si nejak stezuju nebo se trapim. To urcite ne!Spis me zajimaji nazory a prozitky zkusenejsich.
Pa
Kaylo
slunko
| 12. 4. 2007 15:54
K těm smíšeným pocitům. Já děsně moc obdivuju severské země (ted v létě se chystáme procestovat trochu Irsko), no tak jsem zvolila Skotsko a naivně si myslela, že tam nebude problém najít práci (že všichni jezdí do Anglie a v Edinburghu bude prázdno). Jenže bohužel, byla tam obrovská migrace poláků a slováků, takže třeba na místo "myče nádobí" bylo 140 žádostí. No takže průšvih, 3 týdny jsem hledala práci a užuž to chtěla vzdát. Neměla jsem peníze, první výplatu jsem dostala až dva dny před odletem, takže to bylo docela krizové a jedla jsem tam ty jejich nechutný tousty za 35p s marmeládou, fujky fuj. No takže smíšené pocity - nepovedlo se mi tam žít naplno kvůli nedostatku financí, ale na druhou stranu jsem si tam děsně užívala krásného prostředí, příroda je tam vskutku bezvadná, také festival Fringe /pouliční divadelníci, zpěváci/, bylo to fantastické. No a také lidi, které jsem tam poznala ze všech koutů světa, nemělo to chybu. Zpětně pohledem to hodnotím všechno jako pozitivní, i to špatné bylo k něčemu dobré, už bych hodně věcí dělala jinak. No a začala jsem si více vážit zázemí, které jsem doma měla. Když jsem si tam občas byla třeba zaběhat a dívala se jak v těch baráčcích třeba sedí celá rodina u stolu a třeba se dívají na telku, chyběl mi ten pocit zázemí a soudržnosti, stýskalo se mi a věděla jsem, že chci žít už jen doma v Čechách. Jo a zamilovala jsem si ty jejich dudy, nádherný nástroj s krásnými zvuky. Jo a nemůžu opomenout lidi - za celé dva měsíce jsem neslyšela jedinou hádku mezi lidmi, všichni jsou tak vstřícní, snažili se mi pomoci, no já byla unešená. Staří lidé v MHD nejsou jako naši, ale nastoupí, smějí se a strhnou celý autobus, jsou šťastní a pohodoví. bohužel pak na letišti v Praze jsem zase věděla, že jsem mezi svými, dkyž jsem zaslechla: "Proč k...a neotevřou ten druhý východ"!! A byla jsem doma, ta tam byla vstřícnost, tolerance, pohodovost...
Kaylo
Valentina
| 12. 4. 2007 15:32
Ahoj! Opravdu zajimave tema. Ja taky ziju trvale v ČR a jsem tomu strasně rada! Nechtela bych zit nekde jinde.
Zila jsem nejaky cas v USA, Anglii, Španelsku a Holandsku.
V USA sem byla rok, studovala jsem , ostatni pobyty byly pracovni a taky o neco kratsi. Zazila sem si toho spoustu, pekneho i ne tak pekneho, ale jedno vim jiste, nechci zit nikde jinde nez v Praze. Uz kvuli partnerovi, rodine. Vztah s cizincem je vzdy komplikovanejsi nez s ceskym klukem a o vychovavani deti v jine kulture,zemi ani nehovorit...
A kde zijes ty, Kaylo??? Napis jak se Ti tam dari a proc si vlastne odesla z Cech. Je to natrvalo??
pa

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Dana51
27. 4. 2024 08:12
11826
Remi - Mirka
27. 4. 2024 07:31
70323
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video