Je tu nějaká mamina na mateřské jako já? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Je tu nějaká mamina na mateřské jako já?

Diskuze

a
slunko
| 24. 5. 2010 14:10
ještě jedna
:)
slunko
| 24. 5. 2010 14:08
posílám fotečku kočárku, který jsem myla a včera poprvé vytáhla i ven - je úžasnej !! krásně pluje, nedrncá, krásně zatáčí, je prostornej - kam se na něho hrabou moderní kočárky :)
:)
slunko
| 24. 5. 2010 14:07
Teda Filípek je hotovej Rossi :). Je dobře, že se takhle umí zabavit sám :)
Jinak skvělé, že sis vyšla ven a takhle hodně si to užila, to je potřeba vid :). Po jaké době to také bylo vid... a máš pravdu, diskoškový doby už jsou za námi vid :).
víkend byl opravdu krásný, my byli hodně venku, péta i pěkněspal, takže jsme s Petrem likvidovali starou kůlnu, ´pracovala jsem také na zahrádce a tak, bylo to fajn. co umí nového - poslední dva dny ho dáváme na bříško po koupání a on nás překvapil několikaminutovým pasením koníků bez přestávky. Někdy je línej, že to nezkouší, ale po tom koupání je jak nabuzenej, takže jsme jen zírali :).
Ted u nás byla průtrž mračen, že jsem na chvíli zapomněla odjet s kočárkem z deště, tak mi trochu zmoknul, a pak se i péta vzbudil jak hřmělo. Za chvíli jdeme na kyčle ultrazvuk, tak nám držte palce :). už začíná knourat, tak si s ním jdu chvíli hrát :).
Zase písnu :). písněte :).papa K.
Ahojda holky!
Ivvett
| 24. 5. 2010 12:51

Ahojky holky, tak jak jste si užily víkendu, co jste dělaly? My byli celou neděli venku, bylo krásně teploučko a malý řádil na motorce jako divá bára V sobotu večer jsem šla na vínko, a návrat domů až v 5ráno! Byli jsme si hodit bokem na diskotéce, no byla to úžasná sranda, a já nějaké to kilčo zhubla
Samozřejmě jsem se pořádně nevyspala, spala jsem jenom 3hodiny, malej si mě vyžadoval, tak jsem se mu musela věnovat. Zvládla jsem to v pohodě, ikdyž jsem byla celou neděli přiblblá.
Ale už mě takové ty dlouhé vinné dýchánky nelákají, spíše posedět poklábosit u skleničky a pak alou domů, nestojí mi za to aby mi bylo druhý den zle.
Ale jinak to bylo bezva
Káti, co malý Péťa, pořád se tak krásně směje a umí zase něco nového?
Petro, jak jste si užily víkendu s malou Domčou? Byly jste někde na výletě?
Napište holky, budu ráda, zatím pa. Ivet+Filípek
...
slunko
| 21. 5. 2010 17:42
teda snad mě ta antiko sedne lépe než tobě Ivet... kdy pom porodu jsi dostala menzes?

fotečku vléžím, dneska jsem fotila když se smál, tak až je stáhnu, pošlu:). vydává zvuky čím dál víc, snaží se po mně zpívat, kouká mi na pusu a zkouší a je překvapen když vydá hlásku a naopak se vzteká když mu to nejde:). no sranda:). a čím dál víc si sám kouká po kolotoči a hraje na hrací dece, až jsem se divila, proto jsem dneska stihla cvičit, péct buchty, prát a věšet, sít mrkev a okopat zahradu - hodně spal, jAK jsem psala Pete, doufám, že bude spát i vnoci:)

jak sis užila vínečko? poklábosily jste si, odpočala sis?

my jedeme zítra přát babičce, tak snad se mi péta za tenhle "mimo režim" nepomstí celonedělním křikem:)

jdu ven, je tam nádherně:)

papa holky:)
...
slunko
| 21. 5. 2010 17:35
peti, když jsi psala, že malá byla od začátku ve své posteli - když jsi v noci kojila, tak ti pak dobře usínali? já mám každou noc problém po kojení ve 3 ráno ho uspat, taky kvůli prdům, takže když se mi to ani po hodce nepodaří, tak si ho do postele beru...
teda dneska je peta hodnoučkej, často spí, až se bojím, že v noci spát nebude... uvidíme...

nemělo některé vaše dítko ve stolici hlen? dneska jsem ho pétovi v plínce našla docela dooost:(. někde se píše, že je to normoš, někde, že to může být rýmou nebo i nějakou bakterií, tak fakt nevím...

píšu jednou rukou, na druhé je péta, tak kdyžtak sorry za chyby:)
Káti
Ivvett
| 21. 5. 2010 13:39
Jasně, chápu, máš přecijenom zodpovědnější práci než já ale je to opravdu ještě daleko, člověk neví co bude za půl roku natož za tři roky...

Tu antikoncepci co bereš, jsem měla také a vůbec mi nesedla, bylo mi poní zle, měla jsem pořád bolesti hlavy a stále jsem krvácela, měla jsem přestávku snad jenom 2dny a zase menzes..po měsíci jsem jí vysadila a už jí nechtěla ale tobě může sednout a nemusí dělat problémy, sama uvidíš

A jak se má malý Peťulka? Pošli nějakou fotečku, ráda se podívám. Co umí nového?

Já si jdu zítra večer sednout s kamarádkou na vínečko, nebyla jsem nikde takle posedět už pěkně dlouho, pořád se držím doma, nějak mě to do hospod netáhne ale zítřek si užiju, těším se, musíme probrat všechno, děti, chlapa doma. Rozebereme komplet všechno, však to znáš, jak to chodí u vínečka

Tak zatím pa a budu se těšit na další psaní o Peťulkovy. Mějte krásný víkend holky. KÁTI I PETRO
Zase se tu sejdeme
Ivet+Filda+Fotečka Filípka
...
slunko
| 21. 5. 2010 11:51
Ivet, ono je ted těžko říci, jestli ta společnost vydrží do konce mé mateřské - psala jsem a řídila projekty financvoané z EU, a tím, že dotace budou končit, tak se obávám, že i my se tak nějak zploštíme, ale nechci předbíhat :). Ono to tam nebylo na 8 hodin a domů, naopak, ´často jsem pracovala i doma, o víkendech, v noci. Je to dost nárazová práce, prostě je dané datum, do kdy je třeba do odevzdat a přes to vlak nejede, ještě k tomu té práce bylo tolik, že jsem byla v neustálém stresu. Moc si to neumím s dětmi představit...
Na matky s dětmi tam moc nepohlížejí, pokud nemáš hlídání nebo samostatné velké děti, tak je to opravdu o hubu jak vidím u jedné své kolegyně s 3letým dítětem... ale to je ještě daleko :). Ted jde o Tebe, abys tam byla spokojená :).

Jooo, zboží v akci, to je moje :). Chválím rifle :). Máš pravdu, děti se pořád válí a drahé věci je blbost kupovat, natož když z toho tak rychle rostou :). Já nejsem rozhazovčná a mám ráda staré tradiční věci .. s tím se pojí i jedna historka ze sběrného dvora, kam jsme vezli nějaký bordel a já tam našla konťák, kde byla spousta zajímavých věcí jako staré vařečky atd., a já jsem se v tom začsala hrabat, šel okolo chlápek a pronesl "áááá, slečna nakupuje" :))))). No sranda :). Teda nemysli si, že bufetím, to nééé :), ale zvlášt ve velkých městech u kontáků najdeš spoustuhezkých věcí, třeba akvárko :), úplně neporušené, takže ho zprovozňujeme :).

Mám antikoncepci cerrazete - je to na kombinaci s kojením, takže to obsahuje jen jeden hormon (nevím ,jestli ženský nebo mužský), ale zamlouvá se mi to :). Po kojení se vrátím k Nuvaringu, s tím jsem byla spokojená :).

Péta se vzbudil a mně už teče mlíčko, tak jdu krmit a přebalovat :)

Zatim papa K.
Katko,
kolinko78
| 20. 5. 2010 11:05
jé, tak ty to tu znáš, my jsme tady asi sedm let, původně jsme z jižní Moravy, přestěhovali jsme se sem kvůli práci, takže náplava.

S tím kojením děláš dobře, určitě koj, co to půjde, je pravda, že mě se teda hrozně ulevilo, co jsem přestala, nevím proč, ale jsem taková celkově klidnější. A řekla bych, že i malá se hodně uklidnila, asi měla fakt hlad.

Myslím, že s tím uspáváním mimo tvoji postel děláš dobře. Oni si na to opravdu rychle zvyknou a pak je problém je to později odnaučit. Malá měla od začátku svůj pokoj, svoji postýlku a já tam za ní jenom chodila. Do poslete jsem si ji nebrala. Teďka to funguje tak, že ji nemusím večer ani uspávat, vykoupeme, dostane mlíčko, položím do postýlky, pohladíme a jdu pryč, za chvilku usne sama.

Hlavně, že jsi v pořádku, to je nejdůležitější.
Jejda, teď zase nestíhám já :-)
kolinko78
| 20. 5. 2010 10:46
Holky, vy teda jedete, chvilku tady člověk není.
Ivetko i Káti, děkujeme za všechny pochvaly, moc nás potěšily.

Ivetko, já myslím, že bude určitě lepší, když si malej zvykne hned na celodenní školkování. A hlavně, píšeš, že má rád děti, takže to bude v poho. Bude to lepší i pro tebe, najedete oba na novej režim a zvyknete si. Když jsem vodila malýho do školky já, byly tam maminky, které přišly ráno se řvoucím dítkem, rychle ho strčily do třídy a pryč. Dítko řvalo první, druhý, tředí den, ale čtvrtý už nee.

Práce v té prádelně vypadá dobře, hlavně ta pracovní doba, jak psala Katka, je nejdůležitější, abys byla v pohodě a zvládala to dobře s malým. Já teda musím říct, že se do práce těším, dlouho doma nevydržím, a taky nechci na dlouho vypadnout, člověk potom úplně ztratí kontakt s lidma a připadá si, jako by přiletěl z Marsu. Hodně mě to bavilo, jsou tam lidi, který mám ráda a tak nějak mi to chybí. Pracuju teda z domu i teď na mateřské, co jde, ale tak nějak to není ono. Chci se začít vracet pomalu, opravdu na začátku jenom na pár hodin a postupně přidávat. Potom ten stres, že nestíhám, nestojí za to. A není nad to, mít školku za barákem, viď?

Katko, s tím oblečením, jako bych viděla sebe. Hlavně teda Davčovi jsem dávala věci ještě po mě a manželovi. Tehdy jsme si pořizovali bydlení, takže penízky šli jinam a děti z toho stejně tak rychle vyrostou. Hezky jsme se oblíkali jenom k dr a taky, když jsme měli chlubící náladu.

Ivetko, mám taky ráda Tesco, mají tam na děti fakt hezký věci a za slušný peníze a pak taky C&A. Tam se taky dobře nakupuje.
Není nad léto strávený venku v domku a ještě k tomu se zahradou. Uvidíš, jak bude malej nadšenej. My letos plánujeme Itálii, autem, tak uvidíme, jak to malá zvládne.
Ahojky Káti!
Ivvett
| 20. 5. 2010 08:47

Jsem moc ráda že jsi napsala.
Já si mylsela že budeš mít vyšší třídu než já, píšeš jinak než já, rozumněji
A v té práci co jsi byla do těď, nezůstneš? Je to tam špatné časově? Já si myslím, že ti nějakou dobu oni vyjdou vztříc a dají ti prozatím kradší pracovní dobu, je to vše o domluvě ale zase na druhou stranu si nemůžeš vybírat, můžou ti také říct "chceš práci, tak makej podle nás"! V dnešní době se stebou nemazlej.

No Káti, moc jsi mi tady chyběla, jsem opravdu ráda že jsi napisala
S těma věcičkama to je parádní! Víš kolik jsi ušetřila a kolik ušetříš jenom kojením?! Dneska Sunar stojí kolem dvou-tří stovek, to jsou hříšné peníze, vydělávají jenom na dětech, to je strašný. Já nedávno koupila malému bezva džíny, šla jsem se kouknout do Tesca Cheroke a našla jsem tam rifličky za 238kč, takže super cena! Na to, že mi malej asi 30x spadne když někam jdeme, tak je to paráda
My uvidíme jak stěma chatičkama, věci se trochu změnily.
Máme nemocného dědu (mého tchána) a v červnu pojede nejspíš do Lázní a babička sním, takže budeme hlídat baráček, no spíš takovou bytovku ale ze zahrádkou, kde si můžeme grilovat atd. takže chatičky asi necháme být a budeme na baráku.

Jinak jsem ráda, že se to počasí umoudřilo, bylo to opravdu děsný. Nemohla jsem s Filípkem ani naprocházku ven, nejdřív byl vítr a pak zase pršelo, tak snad bude už jenom dobře.

To jsem ráda že jsi v pořádku Káti a jakou jsi dostala antikoncepci?
Pošlu ti fotečku malého, jak byl ještě malinkatý mrňousek v kočárku
Pa a zase napiš, budu se moc těšit
Ivet+Filda.
..
slunko
| 19. 5. 2010 21:16
Peto, Domča je roztomilá !!! Fešanda jak má být a po mamce :).
Jinak jsem Ivet ráda, že jste sehnali školku a ty i práci. Jak píšeš, hlavní je, že ti to vyjde skrz Filípka a že za ty peníze máš tak hezkou pracovní dobu a budeš mít čistou hlavu. Já mám vejšku, ale po mateřský vím, že prioritou bude najít práci takovou, abych se mohla věnovat hlavně rodině a netrávit tam celý dny a nenerovala se. Musím říci, že poslední týdny těhotenství v práci byly dost náročný. Pracovala jsem až do konce, takže jsem skončila 6 týdnů před porodem a právě ten konec byl dost stresový a hektický, protože jsem dodělávala projekt, který byl poměrně náročný. Ale vyšli mi neskutečně vstříc mé šéfky, takže mi ubrali práce a vše se zvládalo líp, jinak bych to nedala. A takhle s dítětem opravdu pracovat nechci...

Ivet, dovču v chatičkách schvaluju, my uvažovali o Šumavě -chci totiž koupit vozík za kolo a na šumavě jsou dobré cyklostezky, a hlavně to tam moc neznám a ráda bych tu část čech poznala. Neuvažovali jste o českém ráji třeba?
..
slunko
| 19. 5. 2010 21:09
Péťo, díky za pochvalu péti, to potěší :). vám to taky moc sluší a těším se na další fotky :). Jinak do Jesenice jsme jako špunti jezdili s babičko a dědou do chatiček na prázdniny k nějakýmu rybníku tam. Doted to mám v paměti, bylo to tam moc fajn :).

S kojením sis teda užila u obou dětí, jak jsem tady už psala, doufám, že nám to vydrží co nejdéle, jsem přesvědčená, že je to to nejlepší, ale když to nejde jako u tebe, tak se nedá nic dělat a ukončit se to musí. Ty prospané noci jsou velké plus u umělé výživy. Já vstávám po cca 3 hodinách, ale někdy i po dvou celou noc, ale někdy i po čtyřech. Třeba se to začne trochu natahovat.

Ted po šesti týdnech se už snažím i trochu vychovávat. tu dobu jsem totiž hodně kojila pétu u sebe v posteli vleže a nechala ho u toho usnout (v podstatě jsem první usnula já) a spali jsme takhle celou noc. To se snažím odbourat, aby se nato nenavykl a neměli ho tam do patnácti :). A docela se to daří, jen mi v noci trvá samozřejmě déle, než ho uspím, ale vím, že nesmím polevit a zdá se mi, že po těch pár nocích, co to zkouším, to jde lépe a lépe, snad to vydrží. Nesmí ho trápit bříško, jinak jsou ty snahy mnohem hůř proveditelné :).
:(
slunko
| 19. 5. 2010 21:04
Teda holky, já vás nestíhám :). tak postupně, nejdřív k Ivet :):

Tak Péta nejčastěji dostává komplet dupajdy s nějakým bodýčkem nebo tričkem, třeba s médou pů, nebo něco námořnickýho nebo třeba lacláčky až bude větší. Já nové věcičky nekupovala, takže jsem za těch pár kousků vděčná, že je můžu využívat když jedeme někam ven se sebou chlubit :). My jsme vše zdědili po přítelově sestře, mám plnou skřín věciček, takže v tomhle jsme hodně ušetřili a jsem ráda. Jsou to věci klidně 30 let staré, co nosil ještě Petr :). Jak se to všechno opakuje, ta historie :)

Než se do toho baráčku nastěhujeme, bude to ještě určitě dlouho trvat, protože je to administrativní budova, kde musíme dodělat koupelnu a kuchyn a udělat přípojky atd. atd. Možná v zimě provizorně tam budeme moci být, ale plnohodnotně až tak za rok myslím, což jde vzhledem k mé mateřské, to můžu být pořád tady na chaloupce...

Třeba i vy budete mít tu chatičku po té tetě, to bych Ti tak přála !!

Dneska jsem byla na kontrole po šestinedělí a jsem v pořádku, tak jse ráda. Zároven jsem dostala i antikoncepci, to jsem také ráda, protože druhé dítko ted bych fakt nedala :). Stavila jsem se i v práci a byla ráda, že jsem zase mezi lidma, a ještě k tomu dobrými lidmi, které mám ráda, takže jsem měla pěkný den. Ještě k tomu všichni chválili pétu jak je pěkný i mě jak dobře vypadám po porodu, což samozřejmě jak jinak než potěší...

Jdu pročíst co jste psaly dál a zase zareaguju :). papa K.
Ahojíík
Ivvett
| 19. 5. 2010 10:10
Domča je teda krásná! Je jako obrázek. Jak já vám holky (i Káti tobě) závidím, že máte tak krásné mrňousky, v tomhle věku jsou prostě k sežrání
My už to máme zasebou ale malý byl taky krásný bobínek.

Stou přezdívkou to neva, pochopila jsem že to je pro mě
My jsme z Liberce, nevím jestli to tu znáš.
Sice půjdu do práce ale ještě přesně nevím kam, zatím nemám nic teď jistého. Od ledna bych práci měla po tchýni v jedné prádelně, nic ohromného, nemám žádnou maturitu, takže se musím živit jinak ale v té prádelně by to bylo jenom na ranní smennu od 6do14hod bez sobot a nedělí a peníze celkem v poho, takže by mi to vyhovovalo hlavně zkrz malého, vyzvedávala bych ho v pohodě ze školky.

Filípek je v kolektivu bezvadný, vyhledává ho, když jdeme na písek a jsou tam děti, tak se knim hrne a hnedka si hrajou a co jim napovídá věcí, je hrozný keckaTak snad ta školka proběhne v pohodě ale co myslíš, půjde tam hnedka na celý den, nebude to proto děcko přecejenom těžký? Od malička je pořád s maminkou, usíná semnou, vstává semnou, hraje si semnou atd. aby mi tam každý den neplakal, to by mě opravdu mrzelo.

Ale jen se neboj, taky jsem měla strach že nás nevezmou! Stěma školkama je to opravdu těžký. My tam byli na dnu otevřených dveří a řekli mi, že nás stoprocentně vezmou, pak jsme šli na zápis a tam už mi ředitelka řekla, že to bude asi problém, že je dětí hodně a ža se nám ozve do měsíce.
Ale ozvala se už po 14dnech a hned nás přijmuli, tak mi spadl kámen ze srdce, přectava, žebych malého vozila do školky přes celé město, mě docela děsila ale vím, že některým maminkám nic jiného nezbývá...

To ty půjdeš do práce teda brzo viď? Aspoň teda na pár hodin. To já si tu mateřskou vychutnávám do poslední chvíle

A co dovolenou s malou, plánujete? My chtěli někam do chatiček ale nevím vůbec kam a hlavně za jaký peníz.

Tak zatím a zase písni...

KÁTI A PEŤULKO, ČEKÁM NA PÍSMENKA
Pa Ivet+Filda
Ivvett,
kolinko78
| 18. 5. 2010 13:47
naposledy jsem ti zkomolila přezdívku, špatně jsem se podívala.

To ti docela závidím, že jdeš do práce, mě už z toho někdy hrabe. Každej den je stejnej. Co děláš, jestli se můžu zeptat? Malej to určitě zvládne, už je to velkej kluk, mezi dětma se mu bude líbit, zvykne si, uvidíš. My se školkou problémy neměli, my měli spíš problémy odtud odejít, malýmu se nechtělo domů. A to, že vás vzali, to je taky docela výhra. U nás je to se školkama katastrofa, mám z toho hrůzu už teď. Odkud jste? Hledala jsem to, asi jsem to přehlídla.
Já bych se chtěla vrátit do práce v lednu. Mám domluvenou prozatím zkrácenou pracovní dobu na tři dny v týdnu, tak uvidím, jak budu zvládat.

Jo, jo, děti jsou neskutečně vynalézavé, s tou komodou jste měli štěstí. Taky jsme měli několik pádů, ale nic vážnýho, vše se obešlo jenom s náplastí a dezinfekcí. Uvidíme jak s malou. Zatím je celkem v klidu. Teď usnula, takže musím rychle něco uvařit k večeři. Dneska bude asi kuře, takže žádnej vrchol kuchaření.

Pa, pa
Ahojky Péťi
Ivvett
| 18. 5. 2010 12:38
Co blázníš, určitě nás nenudíš. Já jsem ráda že se k nám někdo přidal, co jiný člověk, to jiný názor a můžeme debatovat až do nekonečna

Určitě jsi hrdá že máš Dominiku viď?
Jak dlouho budeš s malou doma?
Nám přišlo včera rozhodnutí ze školky, že nás přijímají, tak jsem ráda, školku máme za barákem, takže nebudeme muset vztávat nijak brzo. Já jdu do práce a už mám depky teď jak to tam malý bude zvládat, má napsanou celodenní docházku, no já se stoho asi zvencnu asi budu plakat sním
Jak jste zvládaly školku vy?


A přesně tak, jak začne děcko chodit, tak ti nastává období stálého hlídání ačlověk musí dávat neskutečný pozor.
Já si teď vzpoměla, že když bylo malému 1rok a půl, tak si vložnici vysunul všech šest šuplíků na komodě a normálně se ponich šplhal, samozřejmě že se komoda převrátila ale naštěstí se zarazila o postel, takže ho to nezavalilo, no v tu chvíly jsem myslela, že mě odvezou, malej řval jak se lekl a já řvala strachy o něj.
Dneska už tu komodu máme přišroubovanou ale koho by to napdalo, že tam to děcko poleze viď.
Děti jsou hrozně vynalézaví. Filípek krásně mluví, začalo se mu rozumět něco před druhým rokem a dneska si sním už hezky popovídáš

Děkuju za pochválení toho našeho rošťáka a tvůj klučina je taky hezký. Pošleš nám fotečky malé Dominiky? Ráda bych se podívala.

tak zatím paaaaa, zase napiš Ivet.
Ahojík holky
kolinko78
| 18. 5. 2010 09:33
Budu to muset rozdělit, abysme se v té diskuzi neztrácely.

Káti, z mýho pohledu je to určitě lepší, protože vychovávat dvě děti narozené krátce po sobě, to bych asi nezvládla. Je to docela náročný, hlavně ty první měsíce, sama víš. Prořvaný noci, pocit naprostý beznaděje a zoufalství a samozřejmě kojení. S tím jsem bojovala asi čtyři měsíce, byla jsem rozhodnutá stejně jako ty, kojit co to půjde, ale bohužel to nešlo. A kdybych si měla představit do toho další malý dítě, no tak to nevím. Asi by mě švihlo. Ale z pohledu dětí, nevím, budou asi vyrůstat každý zvlášť, ne jako sourozenci. No, a právě jak jsou takhle daleko od sebe, tak se už starám v podstatě jenom o jedno malý dítě, to druhý už si tak nějak vystačí samo. Tak se občas nudím, samozřejmě by se nějaká ta domácí práce našla, ale někdy se mi fakt nechce.

Jo, abych nezapomněla, ten tvůj malej Péťa se krásně směje.

Jinak já jsem z Jesenice, je to okres Praha-západ.

Yvett, klučina je krásnej. Taky pošlu nějakou fotku malýho z tohohle období, kolem třech let. U nás teda bylo období vzdoru trochu delší, asi tak rok od dvou do třech let, ale taky jsme to přežili. No, ty stavy ti popisovat nebudu, máš je asi ještě v živé paměťi. Pak kolem toho třetího roku se uklidnil a dneska je z něj šikovnej,milej kluk. I když zase přichází další období vzdoru, a to puberta. Ale zatím to není tak hrozný, dá se to přežít. Ach jo, člověk z toho nevyjde.

Já už nekojím, kojila jsem asi čtyři měsíce. Malá mi málo přibírala, měla už nízkou porodní váhu, měli jsme 2.980 kg a 49 cm. Když jsem kojila, budila se mi v noci po třech hodinách, pak jsem ji další hodinu uspávala a když konečně usnula, budila se na další jídlo, myslela jsem, že už to fakt nepřežiju, bylo to hodně náročný období. Pak jsem dala na radu doktorky a šupla jí Nutrilon. Od tý doby spí celou noc, usíná kolem půl sedmé a budí se ráno v sedm.

Zatím si nestoupá, jenom leze, péruje na kolínkách a sedí. Jsem docela ráda, protože jak se postaví, to bude mazec. Zatím si ještě užívám klidu.

No, já končím, jsem se zase nějak rozjela, abych vás nenudila.
Ahojky Káti....
Ivvett
| 18. 5. 2010 08:55
To víš že mám radost stebou! jsi hodná holka a teď i dost citlivá a tohle si prostě zasloužíš. Podle mě, máš hodnýho a milujícího manžela, tak si toho važ

Já tě svými problémy zatěžovat nebudu a vůbec ne teď, když prožíváš tak krásné období. Prostě mám radost stebou a to mi stačí, opravdu

A co jsi dostala na malého za hadříky? Já byla vždycky hrozně ráda když mi někdo donesl věcičky na malého, bylo to tak roztomylí a krásný, hrozně ráda jsem malého převlékala do hezkých věciček.

Já a pečení nejde k sobě Nevím, vždycky natom něco pokazím a vyjde stoho úplně něco jiného. Spíš vařím každý den a to mi jde si mylsím dobře.

Snad i my se někdy vezmeme, ono když je děcko, tak by to asi chtělo aby jsme byli kompletní rodinka.
A kdy se budete stěhovat do nového baráčku? Určitě se těšíš viď? To i já bych se těšila...
Michal má tetu a ta má takovou menší chatičku a nedávno zní vypadlo, že by tu chatičku na Michala přepsala, že už tam moc nejezdí tak aby to nebylo škoda, no tak uvidíme...Michal už si brousí drápky a má namalovaný plány, jak to tam všechno předělá, už to máme všechno vymyšlené ale kdy jí dostaneme, to ještě nevíme


Tak zase písni, budu se mooc těšit pa a posílám opět foto našeho rošťáka s kamarádem

Ivet+Filda
Ahojky Péťi
Ivvett
| 17. 5. 2010 19:17
No já tuhle diskuzi zakládala a vždycky když někdo zareáguje a napíše, tak mi to přijde mejlíkem víš a hnedka se připojím a zvědavě čtu, kdo píše

Filípek musím říct, že je hodný on nemá ani pokom zlobit, já s přítelem jsme klidné povahy, takže nejsme žádný střeštiprdla.
Filda měl kolem druhého roku, období vzdoru, jako každý děcko v tomhle věku (taky jsi ho zažila?) a drželo ho to asi 2-3měsíce ale přežili jsme to, chvilkama to bylo teda náročný ale to se nedalo nic dělat, dítě se tak projevuje a samo stím bojuje.
Tak a teď je o něco starší a i rozumnější, je to teď v pohodě
Přesně jak píšeš, já mít děcko někde ve dvaceti-dvaceti pěti, tak si to neužívám jako teď.
Je to prostě jiné, přemýšlíš jinak, věci kolem vidíš jinak a řešíš je jinak...Já malého porodila ve 29letech a na první mimi, si myslím že je to tak akorát, pokud bych rodila první děcko po 30roku, tak si myslím, že i tak se nic neděje...

My se zabavujeme tak, že pokud je venku hezky a neprší, tak malý řádí na sídlišti na motorce jako ďas, kaluže nekaluže, bláto nebláto, lidi nelidi, no prostě mazec.
Já zaním lítám jako hadr na holy a hlídám ho, nedejbože když jede z nějakýho kopečku, to je taky bezvadný ale už jsem ho naučila brzdit, jinak bychom se rozmázli obadva

A ty malou kojíš nebo ne?
A staví se ti už na nožičky?
A jak ti spinká v noci?

Písni až budeš mít časík, zatím paaaaaaaa.
Ivet+Filda

přikládám fotečku našeho raubíře
Ahojky, ty jsi rychlík
kolinko78
| 17. 5. 2010 15:36
Zrovna se probudila, tak to máme do večera moře času, musím ji nějak zabavit. Začíná to být čím dál tím těžší.

Když byla malinká, tak do těch 6 měsíců, tak hodně spala přes den, takže to nebyl takový problém. Ale teď spává dopoledne 3 hodinky a odpoledne už jen hoďku a půl. Takže jezdíme ven, jsme hodně na zahradě, baví nás houpačka, házení s míčkem v kočárku, no a když jí dám balíček papírovejch kapesníků, tak to máme zábavu tak na hodinu. Když prší, je to horší, to ji zabavit, je docela problém. Co děláte vy? Jak se bavíte s mrňousem vy?

Já už jsem ani druhý dítě neplánovala, ale stalo se.... . A jsem ráda, taky jsem si přála holčičku. Myslím, že je hodnější než byl Davča. Už si to přesně nepamatuju, je to už dlouho. Řekla bych, že si to víc užívám, jsem starší a taková víc v pohodě.

Takže pokračování příště, my jdeme svačit, nikdo se nám nevěnuje, tak je zle.
:)
slunko
| 17. 5. 2010 15:34
Ahoj Peto, klidně se přidej, vítám Tě tu :). Ty už jsi zkušená dvojnásobná matka :) - jaký to je mít mezi dětmi takový rozdíl? Asi si Domči víc užíváš než kdyby byla blízko po Davídkovi vid?
Píšeš že se nudíš ?? To je možný u dvou dětí :)??? Odkud jsi?
:)
slunko
| 17. 5. 2010 15:31
Ivet, jsem moc ráda že máš radost se mnou :). A zároveň je mi líto, cos naznačila .... něco tomu chybí? Klidně to napiš, máš-li chut...
Pořád se na ten prstýnek musím dívat a před očima mám pořád ty maminky, které měly zásnubní a snubní prstýnky a já si vysnívala, že bych také chtěla. Přecijen v porodnici bylo nepříjemné, když mě oslovovali příjmením přítele, protože jsme tak nechali pojmenovat i Peťulku a já přitom mám své jméno za svobodna. Vlastně jsme to příteli řekla na rovinu, že dám Peťulkovi jeho příjmení jen pokud si mě přítel NĚKDY chce vzít. Pokud bych viděla, že na to nemá myšlenku, nechala bych mu své příjmení... nebyl to tlak, ale konstatování, vydírání určtiě ne :). Ted už k tomu má sám pozitivní postoj, za což jsem ráda. Museli jsme si také projít spoustou posunů, na začšátku Petr nechtěl ani miminko ani svatbu, trvalo to 4,5 roku...
Teda Filípek je ohromně samostatný, když si takhle sám hraje !! To je úžasný, já si zatím neumím představit, jak si s ním hraju když je větší, ale to všechno bude postupně přicházet vid... ono ted se to zdá jako těžké myslet na rok dopředu, ale když se dělají malé pokroky každý den a týden a měsíc, tak to pakjde samo ta péče o větší dítě vid :). To jen do té novorozenecké péče jsme spadli tak nějak totálně a plav :)

Ještě jednou děkuji za přání i k narozkám, s Petrem jsme slavili včera v tom parčíku, kde mě žádal :). A pak mě dal doma ještě kytičku :). A přišli přátelé a dostala jsem i něco na pétu a parádní tašku, kterou šije moje šikovná kamarádka :). Taky chňapku a kuchařku staročeskou :). Vaříš ráda a pečeš? Já před PeŤUlkou pekla každý víkend, Petr je na sladké, přitom je jak tyčka. Po porodu jsem pekla asi jen třikrát, už není čas jako dřív :(.

Jste opravdu krásná rodinka, a že nejste svoji vážně "není vidět" - já to beru jen formálně, abychom měli společná příjmení a další "výhody i nevýhody", co to s sebou nese, jinak co se týče vztahu, tam nevidím žádný rozdíl, jak jsem si dřív myslela, že svatba je nějaký zlom, tak ted to tak necítím, prostě to bude stejné, jen papírově jiné :).

Měj se moc hezky a těším sena písmenka :). papa K
Ahoj Petro!
Ivvett
| 17. 5. 2010 15:02
No jasně že můžeš mezi nás.
Co tvoje malá, jaká je? Já mám klučinu 2roky a 7měsíců a přeju si ještě moc holčičku
Napiš nám něco o malé Dominičce, rádi si to přečteme Zatím se měj krásně...Ivet+Filípek
ahojky
Este
| 17. 5. 2010 15:00
Hlásím se po delší době. Omlouvám se, byli jsme přes týden mimo domov...Katko, ani nevím, odkud se známe. Z hubnutí určitě ne, já mám opačný problém . Řekla bych, že nějaké bylinky nebo ty duchovní...Další mimčo u nás zatím neplánujeme. Chceme si v klidu užít Kryštůfka. Biologické hodiny mi zatím netikají, tak nechceme chvátat. Navíc teď mám dost práce, kterou bych nechtěla přerušovat, a příští rok se chystáme stavět.
no a víc nestíhám psát, Kryštof se vzbudil.... tak zatím
Můžu se přidat?
kolinko78
| 17. 5. 2010 14:55
Ahoj holky,

můžu se k vám přidat?

Jsem taky na mateřské, mám devítiměsíční holčičku Dominiku a jedenáctiletého syna Davida. Je mi 32 let, jmenuju se Petra. Tak nějak se nudím, hledám někoho, s kým bych mohla občas pokecat o dětech, manželovi, prostě jen tak.

Katko, Tebe znám z diskuze "hubnutí od ledna", ne aktivně, ale už nějaký ten pátek Vás čtu, takže jsem tak trochu v obraze.

A tady, abyste taky věděly, s kým máte tu čest.
Ahooooooooj
Ivvett
| 16. 5. 2010 19:35
Teda Káti! Já ti mooooooc gratuluju!!!
Málem mi ukápla slza, jak jsem četla že tě dnes přítel požádal o ruku! Jak já ti závidím!! Máte baráček, super bydlení+krásného zdravého a malynkatého chlapečka a super chlapa(manžela) kterýho miluješ a on miluje tebe a chcete být spolu do konce života, co víc si přát?
Asi teď nevím jak krásně se cítíš ale věřím že to musí být nádherný pocit!

Jsem moc ráda že jsi šťastná, je to vidět i na tvém psaní a na té fotečce, co jsi mi teď poslala, moc vám to sluší...

Přeji vám jenom samé štěstí, šťastný život a žádné trable, žádné starosti ale jen pohodu a klidný život

U nás je to bohužel krapek jiné ale tím tě nebudu zatěžovat...

S malým chodím na procházky každý den, pokud teda neprší. Filípek miluje procházky, hrozně rád ťape a povídáme si u toho a já se na něj nemůžu vynadívat, jak je malynkatý, krásný a šikovný
Je to moje zlatíčko, který nadevše miluju a je moc hodný...

Jinak když je venku ošklivo, tak si malý pustí pohádku v pokojíčku a kouká se, hraje si s autama a je v pohodě, kolikrát oněm ani nevím, vždycky vyleze jenom když chce něco k hamůůů

Když půjdeš do krámu, tak děcko z kočárku nevyndávej, prostě ho ber všude sebou i za cenu toho, žebys ho měla tahat po schodech. Kočár taky nenechávej samotný, nějaký hajzlíci by ti ho mohly ukrást.

A jen se neboj, klidně se mě ptej na další věci, co nebudeš vědět, pokud budu znát odpověď, tak ti vždy poradím a odpovím, mě to vůbec nevadí! Jsem ráda že si píšeme. Ráda se vracím do doby, když byl Filípek malinkatý, ráda na to vzpomínám

Jo abych nezapoměla...
PŘEJI TI VŠE NEJLEPŠÍ K TVÝM NAROZENINÁM
HODNĚ ŠTĚSTÍ, LÁSKY, PENĚZ A ZDRAVÍ-TOHO NENÍ NIKDY DOST...A ŠŤASTNÉ CHVILKY S MALÝM PÉŤOU AŤ TI DĚLÁ JENOM SAMOU RADOTS

Pa Ivet s Fildou...

Písni, jak jsi oslavila narozky Posílám foto, naše rodinka
..
slunko
| 16. 5. 2010 18:17
tak jo, dám na Tebe a radši ho nechávat před obchodem nebudu - ale jak to vyřešit, když ho budu mít v kočárku - to ho mám brát pokaždé do náruče?

Moc Ti děkuju, že mě pořád tak uklidnuješ, potřebuju to slyšet a Ty máš tu výdrž, že mi to opakuješ :), i když tě ty moje výlevy už asi musí unavovat :). No díky :)

Za to občasné posazení před TV Tě vůbec neodsuzuju !!! Vždyt já bych to udělala také, abych aspon něco chvíli mohla udělat, to nošení na jedné ruce a dělání druhou rukou je na prd. Pokud to bylo jen na chvíli, tak se nemáš za co stydět... já ti nevím, jestli by se péta díval na TV, asi to ještě nevnímá, ale možná časem vid :). Ted je v pohodě? nevyžaduje DVD nebo počítač nebo televizi pravidelně? Hrajete si venku, chodíte do přírody? To je myslím důležité...

Ivet, mám novinu !!! Zítra slavím narozky a dneska mě přítel požádal o ruku !!!! Jsem z toho úplně paf, přecijen jsem si tu chvíli vysnívala celý život a najedou je to tady, mám na ruce prstýnek a budu se vdávat, no to je neskutečné.... posílám fotku těsně po žádosti :). Jsem šťastná, fakt prožívám nejhezčí roky za celý svůj dosavadní život. Od té doby, co mám přítele je můj život naplněný štěstím, už 4 roky a 5 měsíců :)

No, mám dneska nějakou extra náladu, tak radši končím :). Měj se hezk a zase písni :). A co víkend, povedl se? Tady byla strašná zima, fakt na zimní bundu :)
Ahojda
Ivvett
| 15. 5. 2010 10:01
No musím říct, že jsem malého nechala takle stát u krámu jenom jednou, byl taky malinkatý a musela jsem nutně do lékárny. Na kočárek jsem viděla ale neumíš si přectavit, co se semnou dělo! Krve by se ve mě nedořezal jaký jsem měla strach o malého! Sice to trvalo jenom pár minut ale už nikdy víc!!
Tak Káti neblázni a nedělej to, dneska ti ukradnou všechno i kočár s dítětem.
Už jsou dávno ty doby pryč, kdy jsi mohla nechat děcko před obchodem, jít si v klidu nakoupit a lidi kolemjdoucí, ti ho ještě s láskou pohoupaly....dneska to takové není, všichni vidí všude peníze a co ty víš, třeba se někomu zalíbí tvůj kočárek a bude.......

Možná jsem tě teď vystrašila, nebo si budeš myslet že jsem blázen ale už bych to nikdy neudělala, nic se malému nestalo ale ten pocit...myslela jsem že mě odvezou. Radím ti dobře, raději to nedělej a ber malého všude sebou, ikdyby jsi ho měla nosit v sedačce nebo v šátku

Jo a stím jako že ti všichni radí, jsou chytří proč malý pláče, to ho mám plné zuby kolikrát i dneska, nic si stoho nedělej, je to normální, oni chtějí všichni pomoci ale neuvědomují si, že ty se stoho akorát stresuješ a jenom TY! víš co malého trápí a co potřebuje, takže žádné nervy neměj ono se to samo uklidní, jak pořád píšu, čím bude Peťulka větší, tím to bude lepší, uvidíš

Chápu, je to tvé první mimi a jsi vykulená, vystresovaná a nevíš někdy co máš a co nemáš dělat, tohle je úplně normální, to jsi měla vidět mě, kolikrát jsem měla takové stavy, že jsem nechtěla aby šel Michal do práce a byl snáma doma, měla jsem strach, že to sama nezvládnu, prostě jsem chtěla ayb byl semnou doma, cítila jsem v něm velikánskou oporu a tu já potřebovala.
Ale časem to bylo lepší a lepší. Jak malý začne více vnímat a dokáže se sám zabavit s nějakou hračkou, tak si oddychneš, budeš mít na sebe více času.

Já když potřebovala něco homem rychle udělat v kuchyni, tak jsem dala malého do sedačky, posadila na gauč a pustila mu potichu televizi, jenom aby viděl ty obrázky a chytl se, čučel vykuleně a telmil se u toho ale to jsem nedělala často, spíš jsme si sním hrála.

Možná mě stou televizí odsoudíš, nevím jaký máš ty na to názor, každý jsme jiný a vychváváme svoje drobečky jinak.

A i časem potom budeš vnímat jinak to kojení, budeš si připadat vzácná, budeš pyšná na to, že kojíš! Teď to cítíš jinak ale počkej za půl roku, bude to ůplně jiné, všichni mi v té době zaviděli a divili se, že ještě kojím ale pro mimi je to opravdu to nejlepší....Já prožívala dobu kojení jako svoje nejšťastnější období života. Prostě víš, že svému děcku dáváš tu nejlepší stravu co máš a že díky TOBĚ tvoje dítě žije!
Nevím jak to více popsat ale sama zažiješ jaký je to krásný pocit.
Teď si myslím, že to vnímáš jinak, říkáš si pořád, kojení-přebalování-koupání-říhání-spinkání-řvaní a pořád dokola...ale potom bude už jenom to krásné kojení a budeš vidět jak je to tvé mimI spokojené a hlavně zdravoučké

Tak zatím pa, letím vařit oběd.
Budu se těšit na další tvé psaní.....
pa Ivet+Filda.
:)
slunko
| 14. 5. 2010 20:47
Jojo, Petr si vzal dovču 14 dní téměř po porodu, prvních pár dnů se tu občas objeivla mamka a musím říci, že jsem byla ráda. Jak za ni, tak za Petra. Jsem si původně myslela, že všichni s tím šestinedělím šílej, a že je to jen o tom krvácení a naučení se přebalovat, ale uznávám, že to bylo naivní a ty hormony fakt dělají své... jak píšeš :). Já Petra vyhlížím v okně i dnes :). taky jsem nad Peťulkou mnohokrát brečela. A i dneska, když je často plačtivý, tak jsem z toho nevrlá a nervozní, to se těžko udržuje čistá a jasná mysl a dobrá nálada. Párkrát jsem už na někoho vyjela když péta dlouho plakal a oni začali s těma svýma zaručenýma radama, jako "a nemá hlad"? Nojo, on je určitě počůranej - to bych vraždila, jako bych ho nejlépe neznala já a nebyl čerstvě nakojený a přebalený :).

Ivet, nejlepší jsou ty čerstvé kopřivy, proto je to právě jarní očista, termínovaná právě na chvíli, kdy kopřivy vyrůstají... ale pokud nemáš možnost, nebo by hrozilo, že jsou něja znečištěný, tak kup i sušený...


O tom kojení jsem byla přesvědčená od začátku a doufám, že mi to vydrží aspon jako tobě. Jo a dneska zase scény - to řvaní u kojení, tak jsem na tvou radu vystřídala prso a chytl se - prevít :). Takže ted mám pomotaný prsa, ze kterýho budu kojit, snad se mlíčko vytvoří :). Ono to bylo i tím, že jsme byli u našich a péta málo spal nebyli jsme vůbec s kočárkem venku, tak že málo spal a bylo to znát, byl nevrlý - ted už pěkně spí, tak snad mu to vydrží. Jsem grogy, jdu se umýt a spát taky...

S tou podobu ti nevím - od začátku jsem v něm viděla přítele, ale ted v něm vidím i sebe, přitom nevidím žádné společné rysy moc, no ale nedělám závěry, jak píšeš, vím, že se podoby dost mění, mys e se se ségrou taky měnili, chvíli po tátovi, chvíli po mamce :)


ještě se zeptám - když jdeš do města s kočárkem - necháváš ho zaparkovaný před obchodem i s dítětem? Myslím tak malým jako mám já. Nevím furt, jestli si to lajznout, tak ho radši nosím pořád v autosedačce... do města totiž dojíždím a než bych naložila kočár, vyložila, složila, tak jsem dvakrát zpátky z obchůzky :)

Jinak zase moc povedneá fotka :).Je úžasný:)

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Magda
27. 4. 2024 13:01
70325
Dana51
27. 4. 2024 08:12
11826
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video