Je tu nějaká mamina na mateřské jako já? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Je tu nějaká mamina na mateřské jako já?

Diskuze

Ahojíík
Ivvett
| 13. 5. 2010 22:20
Nene, to radši nedělej, žebys Péťu nedala spinkat, on by si to stejně vyřval Jen ho nechej jak chce on spinkat nebo ne, je ještě malyčký a nějaký spací rituál mu je šumák, hihi...

Malej se mi taky kolikrát probudil v noci a chtěl si hrát, tlemil se na mě, pěkně po mlíčku mu bylo fajn a tak bylo po spinkání ale to se stalo opravdu jen párkrát.

Holt je to ještě malý drobeček a ještě si stebou pěkně pohraje, jen se neboj

A byl stebou manžel aspoň 14dní doma, když jsi přijela z porodnice? Mě tak ten můj pomáhal, kolikrát mi stačilo aby si vzal malého na 10minut k sobě a choval ho, už tak se mi kolikrát ulevilo...

Už jak jsem minule psala, že jsem měla deprese, tak kolikrát to bylo takové, že jsem se nemohla dočkat hodiny, kdy přijde přítel Michal domů, normálně jsem stála u okna na rukou malého a vyhlížela Michala.
Vždycky když přišel domů, tak buď šel s Filípkem na procházku a nebo si sním hrál a já se šla natáhnout...
Víš, já měla kolikrát takové úzkostné stavy, že to nezvládnu, že když malý plakal, tak já bulela sním, nevěděla jsem co mu je, jak ho uklidnit...Někdy to bylo náročný, oni tyhle drobečkové často plakaj a to stebe vysaje energii

Ten baráček, co budete kupovat, vám moc závidím!
Máte ho za pěknou cenu, dneska už takový kup skoro nenajdeš...Tak vám přeji ať se vám tam žije hezky a buďte spokojený

Vidíš to, dneska jsem lítala bez malého po městě a zapoměla jsem zajít do bylinkářství, musím to napravit. A stačí když si koupím sušené kopřivy? Nebo musím mít čerstvé?

No vidíš jak ti malý pěkně dlabe a přibírá, to je to mateřské mlíčko, nic lepšího pro děti není! Přeju ti ať ti to kojeníčko vydrží co nejdéle, jsem ráda že ses rozhodla co nejdéle kojit, jsi můj člověk

Jj, Filípek se nám povedl, je to pěkný klučina. Chvilkama sice zlobí ale není to nejhorší, pořád si říkám, že mám hodné dítě. Co poslouchám od kamarádek tak náš Filda je oproti nim zlatíčko

Peťulka umí teda krásný ůsměv, je moc roztomylí a řekla bych, že je podobný dost tvému skoromanželovy viď?
Ale oni se ty děti mění co měsíc. Náš Filda je teď do táty, po mě má jenom nos, pusinku a ouška

Taky si říkám kdepak je ta Este, asi má hodně práce, no snad se nám ozve viď....

Tak zatím pa, zase napiš jak se vám daří rodinko a přeji klidné noci

Pa Ivet+Filda. Přikládám další fotečku.
..
slunko
| 13. 5. 2010 19:16
ahojda . No tak noc .... ve tři ráno si brouček neodpustil pokoukáníčko asi tak hodinu, ne a ne zavřít oko, a do toho se ještě řehnil, no já z něho nemůžu :). Dneska máme taťku pryč, je voják, mají nějaké cvičení, tak jsem ráda, že je Péta hodný a že se tu nemusím vztekat, bez tatky by to bylo těžší :).

Tak on si Filípek vybírá prsa jo :) :)? To je nářez :). Já teda rezolutně dávám při každém kojení jen jedno prso, to by se asi úplně vše rozhodilo mám dojem :). Jakmile jeden den víc kojím, třeba 12x, tak druhý den mám hned prsa nalitá mnohem víc - je úžasný jak funguje příroda, poptávka a nabídka mléka mám na mysli :)

S tím dudlíkem to byla dost náhoda, že si ho začne dudat je tak jednou za 10 pokusů, jinak řve a to si v noci nechci lajznout. Dudá ho jen v případě, že vidím, že si třeba cucá palec, tak mu tam strčím dudlík a občas zabere. Jen tak z ničeho nic si ho fakt nevezme :). Na jednu stranu jsem ráda, ale na tu druhou zase ne, za chvilku navíc bych dala nevim co :).

Je dobře, že se snažíš očistit - na jaře je na očistu ideální kopřiva. Ještě bys to stihla. Každý den po 3 týdny (ne více!) si dáš během dne třeba půlitr čaje ze spařených kopřiv (nejlépe jen ty špičky) a to má úžasný vliv na jarní organismus. Držívám to, jen letos ne, abych do mlíčka pétovi nedávala případné toxiny z očisty :). Jinak nevím, co ti doporučit, takhle komplexně ... dobrý je nějaký mix bylinek, což asi máš, každá bylinka je na něco jiného...
Ale co vím, že je dobré, je Lapacho - holkám hodně pomáhá na záněty močáků atd., je to takový zázrak na vše...

Já bylinky vždycky pila, protože mi chutnali a pěstuju si je a také jsem si začala dělat různé směsi na zažívání, nachlazení apod., ale v těhu jsem přestala a pila jen jednu dvě bylinky, protože je to riskantní, i když to není 100% probádané...

Pokud svatba v září opravdu dopadne, tak se o fotky neboj, odkážu :)

No nedivím se Ti, že řešíš šatičky na svatbu, já před dvěma lety kamarádce svědčila a také jsem to řešila, no to byl očistec :). Nakonec jsem si šaty nevzala a vyřešila to sukní a halenkou, ve kterém jsem se cítila dobře :).

No a kontrola v 6 týdnech Péti - dopadla dobře ! Prospívá :). Za 6 týdnů nabral kilo a 4 cm, takže ted má 53,5 cm a 4,02 kg, tak snad mu moje mlíčko stačí. Jinak žádný problém, dokonce byl hodný a vůbec neplakal, já z toho mám vždycky stresy :), stačí že řve když ho dávám do autosedačky nebo ho balím do svetru :).

Este, přidej se k nám :). Jak se s Kryštůfkem máte :)?

No jdu žehlit - péta spí, tak snad to stihnu...

je zvláštní, že vždycky kolem půl sedmé usne a spí, ačkoli ho po sedmé koupám - nechci ho budit - co myslíš, mám ho nenechat usnout nebo ho nebudit? Pak usíná jen těžko .. achjo, kdybych tak znala odpovědi na všechny otázky :)

Filípek je fakt fešák, musí Ti dělat radost :)

Já zase posílám péti úsměv - umí ho jen pár dnů, tak jsem z toho paf a nabíjí mě to v těch těžších chvílích :)
Ahojky Káti....
Ivvett
| 13. 5. 2010 09:02
Tak jak je dneska Káti? Vyspinkala ses aspoň trochu? Včera jsem si přečetla tvojí zprávu a ůplně stebou soucítila, takové jsem to měla i já. Kojení každý dvě hodky, bylo to na palici a o nevyspání ani nemluvím......!

Ještě vydrž, za měsíc-dva, to snad bude krapek lepší, Peťulka je ještě malinkatý a nějakému řádu se teď nenaučí. Člověk musí vydržet oni ti malý řvouni nám dají pěkně zabrat. A víš co se stalo mě? Jednoho dne, to bylo malýmu asi 2měsíce, udělal přesně co tobě! Nepřisál se a řval a řval, nevěděla jsem co sním, bylo to strašný a víš proč řval? Protože nechtěl dudat pravé prso ale levé prso, tak mi celý den dudal z levého, myslela jsem že o něj přijdu ani se mi tam mlíčko nestíhalo tvořit ale naštěstí druhý den bylo vše v pořádku, to jsou věci viď?

A Peťulka ti dudá dudlíček? Ale to je také k něčemu dobré, my to teda neznaly, malej ho nikdy nechtěl ale když ti Peťulka bude v noci dudat dudlík, tak se stím i zklidní, bude si myslet že je to prso

Teeda, koukám co všechno piješ, to jsi šikulka.
Já piju hodně toho zeleného čaje, ten mi moc chutná.
Teď na jaře jsem si nakoupila u nás v bylinkářství sypané čaje na odtučnění a jarní pročisťující ale ten je opravdu fuuj, něco mi v něm smrdí, tak už ho nepiju
Můžeš mi nějaký čajík doporučit? Je jedno jestli sáčkový nebo sypaný, budu ráda když mi poradíš...

Takže se budete opravdu brát v září? To vám moc moc gratuluju! Doufám že mi pak ukážeš nějaké fotečky ze svatby

My jdeme za měsíc na svatbu známým a pořád přemýšlím co na sebe asi nějaké šatičky ale pořád nevím jaké, no to budu zase bláznit na poslední chvíly

Jo a napiš jak dopadla prohlídka Péti u doktorky, určitě bude vše v pohodě....

Budu se těšit na další psaní od tebe

A taky nevím kam zmizela Este asi pořád honí Kryštůfka, děti v tomhle věku neposedí

Tak zatím paaaaa a napiš! Pa Ivet+Filípek

Posílám ti fotečku Filípka o Vánocích...
...
slunko
| 12. 5. 2010 18:08
úúúffff, tak zase chvilenka, dneska jedna z mála. To byla noc !! Jsem byla zoufalá. KOjila jsem v jednu, to bylo OK, pak ve tři a v pět a to jsem myslela, že umřu. Péta chvíli pil, a pak sebou začal hrozně mlet, odtrhávat se a hrozně brečel. Pít už nechtěl, resp. nepřisál se, ale brečel nepřestal asi hodinu. Vůbec nevím proč !! Přebalovala jsem ho, cvičila i s nožkama, což moc nešlo, protože když brečí, má zatnuté břišní svaly, což cvičení znemožnuje, takže mi nezbylo než ho nosit. Jediná poloha kdy nebrečel je na tygříka, tak nevím, jestli ho bolelo bříško nebo co. Každopádně už jsem byla zoufalá :(. Dneska jsem fakt nevyspalá, a to jsme trošku spali po obědě oba, i když on byl neklidný, tak já spíš jen tak klimbala. No dneska jdu brzy, snad mě péta nechá....

Já jsem hodně bylinková. V těhotenství jsem od 35. týdne pila maliník a celou dobu těhotenský bylinkový čaj od Grešíka nebo od Lerosu. Ted piju sporýše lékařského na laktaci, kontryhel na ženské orgány, bylinkový čaj od grešíka pro kojící a další kojící čaje od Lerosu apod., pak si občas dělám čaj fenyklový. Ráno si dělám litr melty a většinou ho za ten den vypiju s mlékem. Ted když není teplo, tak moc studené nápoje nepiju, nemám na ně vůbec chut, jen když je teplo, tak piju vodu. Tu vodu s citronem - to je dobrá věc. A hlavně po ránu nalačno bud teplou nebo studenou - nastartuje to peristaltiku střev, takže i trávení....
zelený čaj ted nepiju, odnaučila jsem se v těhotenství, ae jinak jsem ho mívala ráda a určitě se k němu i vrátím. Piješ sypaný nebo porcovaný?

Panelák ani trochu nezávidím, bydlela jsem tam rok a stačilo to. Tahle chaloupka není ale na trvalé bydlení, je to špatně přístupné, takže jsme se rozhodli ted koupit domeček ve městě nedaleko odsud, kde je dobrá přístupnost do větších měst a hlavně je to v civilizaci, což prospěje jak mě a budoucímu manželovi, tak pétovi až bude chodit do školy, dojížděli jsme oba celý život a už to nechceme, ani pro dítě, nemohlo by chodit na kroužky a tak. A hlavně jsme narazili na domeček za milion, který bychom za tuto cenu jen těžko hledali, protože situaci na trhu sledujeme už pár let a za milion se dá koupit tak maximálně malý byt nebo rozpadlá chatrč. Sice ještě něco do tohod áme, ale jádro je zdravé, takže jen doděláme koupelny a kuchyn a klidně to můžou být dvě bytové jednotky, kde ta jedna námmůže vydělávat nějakým nájemníkem, což spaltí část hypotéky. Vždycky jsem byla proti hypotékám, ale vidím, že je to neúnosné, tak jsem se s tím celkem smířila...

No, péta zatím neřve a dokonce dudá dudlík, tak jdu trochu poklidit, dokud mi dává čas. To je fakt nářez !! Jsem grogy...
zítra mi končí šestinedělí, a zároven jedeme s pétou na prohlídku v 6 týdnech, snad bude vše dobré. Mám podezření na moučnivku, ale snad se neprokáže....

tak já se budu těšit na další zprávičku :)

A kde máme Este?
:-)
Ivvett
| 10. 5. 2010 12:42
Děkuju za odkaz na floru.cz, zase nějaké rady do mé hlavy Mám jich uložených už tolik, že nevím co dřív číst. Co se týče diety a stravy, tak bych mohla napsat knížku, mám to tak nastudovaný, že skoro na nic jiného nemyslím Ale musím říct, že na mě zabírá večeřet jenom zeleninu+cvičení 3x4xtýdně doma na Orbitreku a nejíst žádné smažená jídla. Omáčku s rýží nebo těstovinami si dám na oběd. Večer už opravdu jenom zelču nebo nějaký jogurt. Když to takle držím týden a poctivě, tak mám kilčo dole...Jsou dny kdy zhřeším a dám si pečivo ale nejsem na to večer už zvyklá a hlavně, co jsem teď zhubla, se cítím opravdu líp.

Ty máš 68kg? To je ale docela v pohodě, neboj, těch 8kileček schodíš ani nebudeš vědět jak! V létě budete chodit na dlouhé procházky a na jídlo nebude čas, uvidíš.

Když potkám u nás na sídlišti nějakou maminu a je opravdu dost silná, tak si říkám proč nezhubne? Má třeba 90-100kg Váha po porodu není o tom, že to nabereš v těhotenství, po porodu ti jdou kila dolů ani nemrkneš ale je to o tom stravování po porodu. Většina mamin totiž přes den nejí-není čas, májí třeba dvě děti ale lítají kolem nich ale večer, když děti spinkají, tak si máma sedne a zdlábne co v lednici potká! O tom to je, že večer do sebe člověk naláduje tučné a sladké věci. Tělo po 17hodině už poměrně málo spaluje a tak si všechno pěkně ukládá do těch našich krásných špíčků a pak se divíme, co to tam máme Nojo, znám to ze své zkušenosti

A piješ Káti nějaké bylinkové čaje?
Já denně vypiju 1litr zeleného čaje, ten prostě miluju!
Víc než býlí čaj nebo jiné různé bylinkové.
Do toho ráno kávu a odpoledne kávu s mlíkem ale piju teda rozpustný ne lógrové, fuuuj a pak čistou vodu s kohoutku s vymačkaným citrónem, je to lepší než šťáva.

O té bouři v noci co řádila, mi říkala dneska kamarádka do telefonu a já vůbec nic neslyšela, že tu byla nějaká vychřice. Stím prádlem tě chápu, taky by mě to mrzelo.

Taky mám doma takové to album, co tam dáš fotečku a dopisuješ jaké v tu dobu dělal pokroky ale mám tam jenom pár foteček, jak byl malinký, teď už máme plno fotek jenom v počítači.

Vy bydlíte v baráčku viď? To se máte, co já bych za to dala! Tenhle panelák mě opravdu zabíjí, není tu klid ani soukromí.

Zatím pa, Ivet+Filda.
...
slunko
| 10. 5. 2010 10:08
já vypiju denně několik hrnků melty, moc mi ted chutná a uspokojí chut na kafe. myslím, že se možná ke kafi ani nevrátím. piju i Caro a to chutná skoro jako rozpustné kafčo. Ale chápu, že zaryté kafaře tohle neuspokojí :)
Já teda moc lehounká nejsem, z původních 63 kg jsem přibrala na 78 kg ted mám necelých 68 kg, ale vysněných 60 kg je fakt daleko, však my to ale dokážeme :). neznáš kalkulačku na flora.cz Hodně jsem ji používala, hlídala si kalorie, abych nepřesáhla 6000 kJ a do toho jsem běhala a shodila jsem před pár lety krásných 6 kg a trvale, chci se k tomu zase vrátit, i když ono stačí udělat si představu kolik tak musíš sníst do těch 6000kJ a už se to ani zapisovat nemusí, rotože to samo bere čas :).
Díky za pochvalu naší rodinky a Peťulky, on je opravdu krásný :). Já koukala do tvého deníčku a taky vám to moc sluší :).
Jsem včera vesele pověsila prádlo ven a v noci přišla totální průtrž, takže to mám úplně durch :). No co se dá dělat :), proč to nebrat s humorem :)
dělám ted pétovi takovou tu památeční knížu s fotkama a popisama od porodu až do konce asi prvního roku - bude mít pěknou památku, snad to ocení :)
Ahojky
Ivvett
| 10. 5. 2010 09:50
Děkujem, pusina doletěla Počkej až budou Peťulovi 2-3měsíce, bude vydávat takový zvuky, že se tomu budeš pořád chechtat, je to jakýsi skřehotání, je to moc srandovní
Já ti věřím, že padáš večer na hubu, je to náročný, ono kdy se máš vyspat viď? Večer nebo noc, je od toho aby se spalo ale když to máš převrácené a v noci vstáváš, nespíš někdy ani dvě hodiny v kuse (jako já tehdy) tak pak je to opravdu dost náročný. Využívala jsem každou volnou chviličku ke spánku, když si přítel vzal malého ven na procházku, tak jsem spala ale i tak mi to moc nedalo, vstala jsem stejně zmlácená. Byla jsem zvyklá hodně na kafe ale to jsem si v období kojení nedovolila, nanejvejš tu MELTU, ale ta mi moc nechutnala. Kafe jako takové, piju rozpustné s mlékem, tak jsem si ho dávala ráno a vždy po kojení ale až tak, když byl malému rok, to jsem už tak často nekojila. Já to kafíčko potřebovala......

Ty moje kila, jak už jsem psala, byla z pohodlenosti, jinak bych měla svých krásných 60kg.
Ale teď hubnu, kilča jdou dolů. Teď mám za 2měsíce, 5kilo dole, a tělíčko mám už trochu zpevněné, takže se cítím lépe a lépe

Jak píšeš, člověk se cítí lépe, když ví, že mu to sluší! Všechno je o psychice, jak se cítíš uvnitř, tak se cítíš navenek.
Já si prošla krušné chvilky a trápila se sama sesebou, prostě kila navíc ti nic hezkého nepřidají! Proto si važte děvčata i ty ESTE, že se po porodu cítíte dobře a jste lehounké

Jo a jinak jsem Káti koukala na vaše fotečky a moc se mi líbí, jste nebo vypadáte jako moc šťastná rodinka, moc vám to sluší a malý Peťulka je prostě kouzelný!! Ivet+Filípek.
..
slunko
| 10. 5. 2010 09:23
tak jsem se k odpovědi dosgtala až ted, jak jsem psala Este, slavili jsme ty třicetiny, takže jsem měla práce až nad hlavu a jsem pěkně utahaná :). Poslední dva dny už večer pěkně padám na hubu a dneska v noci jsem snad popletla i kojení :). A péta ted najedený usnul, tak snad mu to vydrží abych alespon dopsala tuhle zprávu :)

Péta dělá už obrovské pokroky, každý den se směje čím dál víc a už vydává jakési zvuky :). Hlavně lidi, kteří ho třeba týden neviděli říkají, že dělá velké pokroky, že už sleduje a hlavně se směje. Hlavně dědeček byl úplně paf, že se na něho dívá, on ho úplně zbožnuje :).

Přeji Ti, at boj s kilama vyhraješ, já jsem vždycky byla krev a mlíko, takže abych netloustla, tak jsem se musela pořád chovat jako na dietě. Ted je to jak píšeš - po příjezdu z porodnice jsem také moc nejedla a kila letěla - ted už vím, jak si jídlo připravit, tak to jde pomaleji no a ted vím, i dle tvé rady, že si musím dát pozor na ty tuky, protože at je to lítání kolem miminka jakékoli, tak tloustnout se dá i přesto. Hlavně dát bacha na to večerní jídlo...
cvičit chci opravdu pozvolna, ve čtvrtek mi končí šestinedělí, tak začnu lehce s kalanetikou a budu jen pozvolna přidávat...
já se před přítelem také trošku stydím producírovat nahá, protože vím, že jsem povolená a dřív jsem měla pevnou postavu, ale vím, že mě má rád jaká jsem , ale i přesto chci být pro něho ta nejhezčí, to je jasný a taky se chci líbit a nosit zase své hezké oblečení. Je až neskutečný, jak se člověku zlepší den, když ví, že mu to sluší a vypadá dobře, to je asi největší motivace, cítit se sama dobře...
No, jdu se trochu protáhnout, péta se pronese a mně docela už bolí ruce a záda od toho nošení a kojení :)

Máváme Ivetce a posíláme pusinku Filípkovi:)
ááá, péta se začíná asi probírat...
...
slunko
| 10. 5. 2010 08:49
Teda Este, asi si užíváš vid, jestli chvíli neposedí :). My měli o víkendu návštěvu s 3letým a 1,5letým a byla jsem v šoku - všude lezli, všechno vytahali, se vším bouchali, vše by zničili - je to normální ???? Takhle bych teda svoje dítě vychovt nechtěla, zvlášt když jsou na návštěVĚ A ty věci nejsou jejich - nebo z toho nemají rozum? my jako malé jsme na návštěvě spořádaně seděli a ani nedutali. Je to ovýchově nebo to přichází až časem, že jsou rozumnější?

To spaní celou noc Ti závidím :). Já kojím 4x a někdy fakt už nemůžu :).

O víkendu jsme slavili přítelovy třicetiny, takže spousta lidí celý víkend a podepsalo se to - péta byl včera už hooodně neklidný, plačtivný, vztekal se, asi byl unavený. Takjsem si ho celou noc nechala v posteli a dneska je snad už dobrej. Je až neskutečný, jak miminko dokáže vykolejit narušený normální rytmus každého dne....

Já mám spíš někdy pocit, že mamky se na to, že jim došlo mléko vymlouvají. Já bych při každém problému hned kontaktovala laktační poradkyni a řešila to, protže někdy stačí maličkost, aby se to vyřešilo. Někdy se občas bojím, jestli mlíčko nedochází, tak piju čaj ze sporýše a třeba bych vzala i homeopatika na podporu laktace, co jsem měla už v porodnici a jak jsem se krásně rozkojila :).

zhubla jsi teda pěkně, mně to jde jen po kouskách a nechci se omezovat hodně, to určitě ne, ale dám si pozor na tuky, jsou zbytečné ve velkém množství. Myslím, že se do kupy dám - hlav ně - v září se budu vdávat, tak snad budu alespon trochu přitažlivá :).

A Peťo, chceš další miminko? Už by to i šlo ne, Kryštůfek je už docela velkej, mohl by být samostatnější...

Z jaké diskuse my se Peťo známe? Z "hubnutí od ledna"? Možná z nějakých diskusních duchovník taky vid? Reiki myslím jsme probírali ne?
Ahojky
Este
| 6. 5. 2010 13:08
Kryštof se dostal do období, kdy má prozkoumáno vše, na co dosáhne, takže tento týden začal lézt do výšky . Aktivní je někdy až moc, na stydlivé dítě to zatím nevypadá. Je obrovský žrout, jak před ním někdo zamele pusou, dožaduje se hned "ňami ňami". Rytmus už máme naštěstí pravidelný. Spí celou noc a pak po obědě. Před spaním (večer někdy vynecháme) ho ještě kojím.Katko, mám občas pocit, že to, že maminky přijdou o mlíko, si sami namluví. Neříkám, že se to nemůže stát, ale psychika dělá hodně. Neboj se toho a bude všechno OK .Se shazováním jsem problém neměla, šlo to samo a teď mám ještě o 2 - 3 kila méně. Asi to dost závisí na dispozicích. Hlavně se teď neomezuj v jídle a zbytečně netrap tělo, jak píše Ivet, máš ještě čas.
Jo, a jsem Petra
Ahojík
Ivvett
| 6. 5. 2010 10:12
Zdravím tě Káti a Peťulko. Taky jsem byla pro kojení a vidíš jak jsem u toho dlouho vydržela, jsem za to moc ráda.
Tobě přeji abys vydržela co nejdéle, však ono se to na zdravíčku Peťulky vrátí! Filípkovy jsou 2roky a 7měsíců a za celou dobu byl 3x nemocný, klasická virozka, rýma+kašel, jinak nic...Kojení je i proti různým alergiím atd. má to spoustu výhod, všude si o tom přečteš hromady článků

U nás svatba asi nebude, nijak se o tom nebavíme, zatím Teď v červnu jdeme na svatbu známým, tak si to užijeme. Vám teda přeji už teď hodně štěstí a ať jste šťastná rodinka!

Uvidíš, že se ti Péťa bude každým měsícem měnit, teď je to ještě malé roztomylé mimi ale počkej za měsíc, bude ůplně jiný...

Musím se přiznat, že kilečka co jsem nabrala v těhu, ještě mám a je to mou blbostí Když jsem přijela domů, tak jsem se krásně rozkojila a kilečka letěla sama dolů, taky mi zbývalo nějakých krásných 5kg ale jak malý rostl, byla větší pohoda, večer usínal krásně, spinkal třeba i 4hodiny v kuse a mě se vrátily chutě na jídlo (po návratu z porodnice jsem skoro nejedla) takže jsme si s přítelem vždycky večer udělali mňamku a v klídku baštily, sebe jsem neřešila, říkala jsem si, teď si užívej klidu, jsi stále bez energie a potřebuješ sílu...Procházky byli každý den a samé dlouhé ale jídlo a tuky byli rychlejší. Po roce jsem se na sebe podívala a řekla jsem dost! Ale než jsem si koupila domů cvičící stroj, začala cvičit a držet se v jídle, uběhl další rok a teď, hubnu, hubnu, hubnu....cvičím a jím zdravě, kilečka letěj dolů ale dá mi to ještě práci....

Tak prosímtě, neudělej takovou blbost jako já a začni cvičit jak budeš moc a budeš se na to cítit, nic ale nepřeháněj! Máš ještě pár měsíců čas Hlavně jde o to, posilovat bříško, to je asi to nejdůležitější. Ale podle mě, jak jsem koukala na tvé fotky, tak ti půjdou kilečka ůplně sami dolů, jsi sportovní typ a máš určo i rychlejší spalování, takže se nestresuj a vše v klídku jů?

Já mám spalování pomalí a musím den co den cvičit+jíst zdravou stravu...Docela ty moje kila omezily i náš ***uální život ale to je nadlouhé povídání a hlavně ty mé problémy jsou z mé strany, takže jsem se naprdla a hubnu, chci se líbit a ne jeno sobě Pa Iveta a Filípek. Zase někdy napiš
..
slunko
| 6. 5. 2010 09:32
jé Este :), však my se známe :). Taky ti moc gratuluju a jsme ráda, že jsi tu s námi, takže jak píše Ivet, písni nám více :).

Jé, holky, asi bych se měla představit, at znáte alespon mé jméno - jsem Katka

17 měsíců, to je už pěkný drobek teda :). A jsi unavená - dává ti pořád zabrat? Jak ti v noci spí? Je to hyperaktiva :)?

Těším se na pár řádek, papa K.
..
slunko
| 6. 5. 2010 09:30
konečně mi Peťulka usnul - šátek to je věc a mám ruce volné :) - tak zase odepisuju. Já bych chtěla kojit co to jen půjde, jsem naprosto přesvědčená o tom, že je to správné a po tom půlroce bych ho také radši v noci nakojila než dala sunar, vlastně ho chci dávat co nejméně, ale co já vím, 3 měsíce jsou prý zlomové a hodně mamin pak ztrácí mléčko, tak doufám, že to nebude můj případ, kdyžtak mám připravená homeopatika (ještě z porodnice) a čaje a poradím se s laktační poradkyní a to by bylo, aby zase nebylo :). tuk tuk tuk to naštěstí zatím plně jde... tkaže nemám nic proti kojení do dvou let, naopak, gratuluju !!!
Fotka je nádhená, už máš teda obrovskýho klučíka a nádherného !!!! Mně přijde, že péta je den odedne větší, přijde mi, že každé ráno, když se probudí, je o kus větší :) :). A je s ním sranda, těch ksichtů co on má, to je prča :). Ted jsem akorát aktualizovala fotky z 5. týdne na tom odkazu v minulém příspěvku, tak mrkni jestli chceš :).

Neplánujete se s přítelem vzít? My možná v září, ale zatím okolo toho nic neděláme, tak nevím nevím, ikdyž my to chceme více než skromně. Prostě jen obřad v přírodě na našem oblíbeném kopci jen s nejbližší rodinou (pár lidiček) a pak jen zahradní party pro všechny, co chtějí přijít ... žádný velký akce :).

A ještě se zeptám - jak se ti podařilo shodit těhotenská kila? Já přibrala asi 15 kg a zbývá mi asi tak pět, ale váha se poseldních 14 dní skoro nehýbe, tak tomu asi budu muset trochu pomoci a přestat každý den se sladkým :). Ale dokud kojím, tak to nechci hrotit, to je jasný. Po šestinedělí chci začít trochu cvičit, jen kalanetiku a postupně začít běhat. A přidávat víc procházek s kočárkem a chci koupit ten vozík za kolo a jet třeba na brusle a tak - to léto tomu děsně nahráá, jsme ráda, že jsem si těhu odbila v zimě :)

Tak já jdu péct štrůdla, dokud péta spinká a než bude další kojení :). tak papa tobě i tvému čertíkovi :)
Zdravíme Kryštůfka!
Ivvett
| 5. 5. 2010 14:49
Ahojky, vítáme tě mezi náma. Jaký je tvůj Kryštůfek? Až budeš mít více energie, napiš nám o svém drobečkovy A moc gratuluji
taky na MD
Este
| 4. 5. 2010 21:33
Ahojky,...teda Slunko, ty už máš taky takovýho drobečka? Moc gratuluju.Já mám Kryštofa, je mu 17 měsíců.Teď jsem ale tak unavená, že ani nevím, co mám psát. Asi si půjdu lehnout za tím naším prckem....
Ahojík
Ivvett
| 4. 5. 2010 20:20
To jsou teda romány co my si píšeme Já vztávala k malému taky dost často, ještě na roce a půl, se mi budil 2x za noc, pokud měl prdíky, tak i víckrát...Já jsem trpělivý člověk, tak mi to nevadilo ale už po půl roce děcko nepotřebuje v noci jíst... ale u nás to bylo jiné, já mu v noci dávala mlíčko, kojené děti jsou více závyslejší a více se v noci budí, po půl roce je to už na mamině, jestli ho v noci přiloží k prsu nebo ne, dá se to ošidit, čajíčkem nebo sunarem ale to já nedávala, byl jen kojený, teda často byl kojený, zkoušela jsem mu pak dávat různe kaše atd. ale to mi absolutně odmítal, takto jsem se sním trápila 2měsíce a celou dobu nechtěl, samozřejmě že dostával potom na ruce různý bobiky a jogurty, semtam šunku+na žužlání rohlíček nebo kousek chlebový kůrky a přecetav si, že mi na 15měsících pak zbaštil talíř domácího vývaru, docela pecka No ale u prsa jsme zůstaly až do jeho dvou let, možná si říkáš, to je blázen ale mateř.mlíčko je pro děcko to nejlepší! Buď ráda že kojíš! Jiné maminy co nemohou, tak jsou nešťastný, není nad mateřské mléko. No vidíš jak ti to jde, že už rozpoznáš co Péťu trápí a proč brečí. Taky jsem to poznávala a občas jsem v tom pěkně lítala, byla jsem taky dost utahaná i vzteklá, to je ůplně normální! A víš co mi pomáhalo? Prostě se vybrečet přítelovy na rameno, prostě vypustit emoce ven, vyplakat se, zanadávat si, prostě emoce ven a vůbec se za to nestyď uleví se ti, uvidíš. A je mi jasný že spinkáš s malym ve vedlejší místnosti, jinak to bohužel nejde, my to tak taky dělaly aby se přítel vyspal. Hele, ono záleží taky jak budeš dlouhi kojit, je možný, že se ti malý třeba na půl roce odstaví sám a budeš mu dávat sunar, kojený děti se budí v noci častěji, prostě maminka a mateřské mlíčko, to je pro ně to nejkrásnější. Uvidíš sama, jak bude mít malý potřebu. Já malého přestala v noci kojit kolem 18měsíců a to mi spinkal celou noc, nepotřeboval to, ještě aby jo, když se mi k večeři nadlábnul k prasknutí, spráskal všechno možný Abych to tak zaokrouhlila, tak potom roce, ti to děcko baští dá se říct všechno ikdyž jsou nějaké vyjímky, tak bys mohla to noční kojení odbourávat, uvidíš sama Jo abych ti odpověděla na tu předchozí otázku, druhé mimi zatím nečekáme ale v duchu si to moc přeji, chci strašně moc holčičku, nevím jestli se zdaří Když ne, půjdu do práce. A koukala jsem na fotečky tvého drobečka a je moc nádherný! Moc moc gratulujuuuu doufám že ten můj román přečteš, píšu rychle, skáče tu pomě náš rošťák
...
slunko
| 4. 5. 2010 14:44
máš asi pravdu - četla jsem, že dítě do 3 měsíců se rozmazlit nedá, takže od toho 4. měsíce začnu s výchovnými metodami jak nechat usínat v postýlce o samotě, jak stále nechovat a nehoupat apod., i když se o to budu snažit určitě už dřív, to je jasné. Taky už bych se docela ráda přestěhovala zpět k příteli do ložnice, ted spím v přízemí v Péťově pokoji, abychom taťku nebudili když vstáváme 4x za noc - dojíždí do práce 120 km denně najezdí a to si na triko nechci vzít, že by se někde vyboural....
taky ho nechci nechat vybrečet, ale nechat ho plakat aby se naučil, že má být samostatnější, je taky o nervy, nikdy nevíš, jak dlouho vlastně bude plakat a jestli vůbec přestane a dojde mu to. A hlavně zkoušet tohle po nočním kojení by byl nadlidský úkon :). Bude se v noci budit po delších časových intervalech nebo se mám připravit na kojení po 2 hodinách další týdny a měsíce? :)
Fotečky ještě v deníčku nemám, nebyl nějak čas :). Ale jestli chceš, mrkni sem :) www.dudysek.rajce.idnes.cz , mrknu se do tvého deníčku, jaký máš krásný dítko :). Péta byl maličký, 49 cm a 3,02 kg, 2. doba porodní byla krásná, rychlá, za odměnu po těch hodinách bolestí. Ale už kolem nás také lítal chirurg připravený zasáhnout na císaře, protože Péta se začal ztrácet, hrozně mu klesal tep, bylo to asi namále, ale hlavně, že to dopadlo dobře, apgar skore měl 3x10, takže dobrý.
No jinak deprese - ač jsem si vždycky myslela, že šestinedělí je jen o tom naučit se přebalovat a podobný úkony, zjistila jsem, že je to mnhem víc o nervech a hormonech, pocítila jem to dost, měla jsem dny, kdy jsem brečela nad vařením melty když zahráli pomalejší písničku v rádiu, nebo když dlouho plakal, plakala jsem nad ním taky. A musím se přiznat, že se vůbec nedivím matkám, u kterých to dospěje k laktační psychoze, taky jsem měla občas myšlenky, že by mi bylo lépe bez něj a nerada to říkám, ale občas to gradovalo do vzteku, kdy jsem měla chut ho někde nechat, ale pak jsem si uvědomila, že nepláče protože mě chce naštvat, ale protože ho něco trápí, takže ted pořád dokola zkouším přebalovat, nakrmit, pochovat, cvičit s nohama a bříškem, abych vyloučila tyhle základní problémky a pak teprve tápu a nevím, co s ním je, ale zjistila jsem, že je i důležitý spánek během dne, jinak je večer přetažený, takže 2x denně chodíme na procházku s kočárkem, aby spinkal a občas zabere i přes den a pak se mu lépe večer usíná. Je toho ještě tolik co musím vypozorovat, a přitom se jeho potřeby mění a budou měnit...
ted zrovna mi spinká v kočárku venku (aniž bych s ním chodila, zázrak), ale těžko říct, jak dlouho, tak se jdu pokusit něco uvařit na večeři, ale je docela dost možné, jako už mnohokrát, že to zůstane rozkuchané a dovaří to přítel, protože se Petulka ozve a půjdu vozit :))))))
tak já mávám do liberecka :). Katka
Ahojda
Ivvett
| 4. 5. 2010 09:48
Ahojky, máš to stejný jako já, když byl Filda malinkej. Neboj se, všechno děláš dobře! A neměj obavy, že ne. Taky jsem malého kojila v leže a to vždycky, odpočinula jsem si u toho a natáhla si nožky Taky se mi stalo, že jsem v noci usnula a malej taky s kozou v pusince ani jsme neříhali, to vůbec nevadí, holt se to párkrát stane a je to v naprostým pořádku A že se ti malej probudí když ho pak dáváš zpět do postýlky, no to jsi měla vidět nás, dávaly jsme ho do postýlky třeba na 4x a vždycky se probudil. Nelžu ti ale asi do jeho 3měsíců, jsme ho uspávali v náručí, prostě to jinak nešlo, chtěl chovat a houpat, nedalo se nic dělat a vždycky usnul, v noci to bylo teda náročnější, někdy než usnul, uběhla třeba i hodina a za hodinu se budil na další kojení, to byl mazec, já zase než usnula tak jsem vztávala na další baštu ale všechno se dá vydržet, ten první měsíc je nejhorší, to je to šestinedělí....Můžu ti říct, že jsem chvilkama měla i deprese a hrozný strach, že to nezvládnu ale nebýt, přítele+mojí maminky a kamarádek, tak mám deprese dodnes ale zvládla jsem to a dneska mi tu běhá krásný a šikovný dvouletý chlapeček Jenom si pak dávej pozor kolem čtvrtého měsíce aby se ti naučil v té postýlce spinkat, bude totiž už starší a bude to na tebe zkoušet, jako že chce stebou spinkat ve vaší posteli a nebo aby ti usínal v náručí. Já si malýho naučila na postýlku docela brzo ale bylo to s pláčem, to se nedalo nic dělat ale nikdy jsem ho nenechala plakat půl hodiny! Jsem zásadně proti tomu, když mi plakal 10-15min. tak to bylo v poho, pak jsem ho to naučila a plakání se postupně zkracovalo. Samozřejmě že byly dny, hlavně večery, že brečel dýl, že mu bylo smutno a chtěl se tulit, to jsem pak neřešila a chovala ho ale postupně se to naučil. Já šátek neměla ale určitě je to dobrá věc, maminky si to dost chválej. Kolikrát když nějakou vidím, jak tam má miminko tak mi to připadá moc krásný a roztomylí. Porod jsem měla císařem, malej ležel na křivo, a trápila jsem se už dost dlouho na to aby jsme čekaly další hodiny na to než se pořádně otočí. Rodila jsem v sobotu ve 13:30 a celý pátek jsem nespala a kroutila se jako žížala Přijeli jsme do porodinice kolem sedmé ráno v sobotu a taky jsem byla málo otevřená, tak se muselo čekat, no....užila jsem si taky, malej měřil 52cm a vážil 3.84 takže kus chlapa A jinak žádné deprese nebo tak nemáš? Jsi v poho? Koukala jsem do tvého deníčku ale nemáš tam žádné fotečky malého, docela bych ho chtěla vidětKoukala jsi do mého deníčku? Moc se omlouvám jestli píšu s chybama ale už jsem nějaký pátek ze školy
:)
slunko
| 3. 5. 2010 13:42
To jsou samé pozitivní zprávy, díky, to jsem potřebovala slyšet :). A 2. dítko ted nechceš? Půjdeš už do práce? KOjím také co dvě hodiny, a to i v noci, takže je to dost namáhavé. Málokdy mám totiž sílu na to ho chovat půl hodiny, aby zavřel oči, a ani pak není záruka, že usne, většinou ho dám do postýlky, a v tu ránu otevírá oči - a do minuty řve, jen párkrát se mi stalo, že usnul úplně sám. No a abych se tomuhle v noci vyhla, tak ho kojím vleže a nechám ho usnout a do postýlky ho už nepřenáším a usínáme takhle spolu (já asi dřív :)). Co si o tom myslíš? Máš nějaký tip, jak to v noci vyřešit lépe? Chci aby byl zvyklý spát ve své postýlce...
Právě že nebýt přítele, tak nestihnu vůbec nic, prakticky většinu prací převzal on a já jsem mu vděčná, že v těch málo chvilkách přes den nemusím lítat jak splašená, ale můžu si třeba i odpočnout. Ještě že mám šátek, to se dá něco udělat i s miminkem :).
Po porodu už se cítím dobře. Je to měsíc, ještě špiním, ale jizva je už zahojená a začínám mít i chut na ***...:). Jaký jis měla porod? U mně to bylo dost hrozné. 31.3. ráno mě začalo bolet podbříško, v poledne jsem si všimla, že je to pravidelné, a to po 5-7 minutách, tak jsem byla doma až do dvou do rána a pak jsme jeli do porodnice. Myslela jsem si, kolik jsem udělaa práce a že už budu otevřená, ale houby, čípek pořád 2cm a otevření žádné. Takže hrozný. No porodila jsem až v 16:09 hod. 1.4., bez epidurálu bych se neotevřela asi ani dneska :). Ač jsem ho zatracovala, ted na něho pěju ódy :)
Jedno mimi
Ivvett
| 3. 5. 2010 10:13
Ahojky, mám jenom jedno dítě, Filípka 2roky a 7měsíců Do školky jde v září, na to jsem zvědavá...Jak píšeš, ten samí kolotoč jsem měla i já, to snad každá mamina, když má takle malé děcko, neboj za dva měsíce to bude lepší, malý bude víc vnímat a zabaví se sám. Já když dala malému hračku na cucání, tak ji žužlal i půl hodiny Já hlavně kojila každý dve tři hodiny, tak byl malej víc zavyslí...Kojila jsem ho do dvou let, myslím si, že to bylo tak akorat. Prdíky nás taky trápily, trápí to víc chlapečky než holčičky. Malýho jsem dávala dost často na bříško, nemělo by se to ale měla jsem ho vždy po dozorem..Malý se krásně vyprděl. Jinak jsou dobrý takové ty trubičky do zadečku ale ty mi jsme nikdy nezkoušeli, ale prý je to dobrý, děcko pak prdíkuje jako o život Neboj se že si vypěstuješ závyslost na tom, když budeš malého často nosit na rukou, děcko to po tobě vyžaduje, tak mu v tom nebraň, je ještě malynký a musí tě cítit, kde jinde se má cítit bezpečně něž u maminky? Já malého taky pořád chovala a mazlila se sním, ono se to za pár měsíců zmení, uvidíšDudlíka malej taky nechtěl, vždycky ho vyflusnul obloukem z postýlky. A že pláče? Tak se malé dítko projevuje, to je ůplně normální, vím že toho máš někdy plné zuby, taky jsem měla ale vše vyřeší čas, až bude starší, bude lépe. Jinak ze začátku jsem to doma taky nestíhala, pomáhal mi dost přítel ale pak se to urovnalo a šlo to jenom k lepšímu. A jak se cítíš ty po porodu, jsi v poho?
...
slunko
| 3. 5. 2010 09:52
jo a jsme z Mostku u Dvora Králové, tedy Královéhradecko nebo Trutnovsko :)
:)
slunko
| 3. 5. 2010 09:51
to jste opravdu už trošku starší. Jak zvládáš dvě dětičky najednou? Já jsem vždycky chtěla mít dvě, ale teď o tom začínám dost pochybovat. Ten kolotoč okolo jednoho mi úplně bohatě stačí, teda spíš nestíhám absolutně nic jiného a přiznám se, že jsem z toho trošku rozčarovaná. Péta nevydrží chvíli sám, pořád ho musím nosit, ač vím, že tím můžu vypěstovat závislost, neumím si pomoct, plakat ho nechat nechci, dudlíka odmítá. Nemáš radu :)?
Jinak klasika - trápí nás prdíky, tkaže podávám probiotické kapičky a doufám ve zlepšení, které se zatím nedostavuje, vždycky v noci a hlavně ráno se kroutí jak paragraf, že je mi ho líto.
No hodně se učím, ale je to fakt těžký uspokojit jeho potřeby když se vyznačují jen pláčem :).
Ty máš starší dítko doma nebo chodí někam do školky? A jak to zvládáte všechno, domácnost, děti, manžel atd?
Mimi
Ivvett
| 2. 5. 2010 19:57
Ahojda, jejej, ty máš ale malého drobečka Já mám 2,5letého Filípka, jsme o krapek straší než vy My jsme z Liberce a vy? A co malý Péťa, je hodný?
..
slunko
| 2. 5. 2010 17:35
já aano :). mám 4týdenního synáčka Péťu. jak staré máš dítko a odkud jste?
Je tu nějaká mamina na mateřské jako já?
Ivvett
| 1. 5. 2010 18:09
Ahojky, jsem na mateřské dovolené a napadlo mě, se zeptat, jestli tu taky není nějaká mamina na mateřské? Ozvěte se, poklábosíme o našich drobečcích

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Magda
27. 4. 2024 13:01
70325
Dana51
27. 4. 2024 08:12
11826
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video