Jména - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jména

Diskuze

jména
deysi
| 15. 9. 2007 18:46
Zatím jsem moc nad jmény nepřemýšlela, mám ještě čas. Libí se mi například jména jako Adriana, Viktorie, Vendula, Monika, z těch netradičních mě napadla Lola.
U kluků jsou asi ty klasické - Marek, Petr, Tomáš, Jan, nebo aji Patrik, Bořek je také pěkné jméno.

Až budu více řešit výběr jmen, tak nejspíš budu volit taková, která jsou bez písmen R nebo Ř. Protože sama ráčkuju, nedovedu si představit, že bych na své dítě volala jménem, které ani pořádně neumím vyslovit. Nechtěla bych aby s tím pak mělo problémy a opakovalo jméno, podle toho jak ho vyslovuji já.
Jména
Lily
| 29. 8. 2007 16:17
Ahoj, když jsem čekala 1.dceru, moje mamka básnila o Kateřině. To jsme s manželem po několika návštěvách u ní zavrhli, to jméno nám už lezlo i ušima Na Lucii nám mamka řekla, cituji: "Lucie noci upije, já jí budu stejně říkat Kačenko!" Myslím, že by si na Lucinku zvykla, ale radši jsme dceru pojmenovali Karolína, ke spokojenosti všech babiček i dědečků. Jméno 2. dcery už kromě mě nikdo moc neprožíval, máme Adélku. Naštěstí to nebyl kluk, manžel totiž toužil po Vilémovi . Nakonec jsme jméno Vilda dali aspoň kocourovi
Jména
anonym
| 28. 8. 2007 17:42
Ahojky, tak musím říci, že u mě to je jednoznačné - mám ráda česká jména a ne takové ty cizí! My máme syna Honzíka a druhé dítě (až jednou v budoucnosti) bude buď Jakub nebo Eliška
jména
domasovanda
| 27. 8. 2007 19:54
tak já Vám taky přidám něco do mlýna.Já se jmenuji Dáša(takhle mi říkají)jinak jsem Dagmar-tohle jméno přímo nesnáším!!!!A tak když jsem čekala mimčo,tak jsem hodně přemýšlela,měla jsem vybrány Denisa,Aneta,Valerie,Zoe,Vanda a pro kluka(to jsem měla velkej problém,protože všechny jména co bych chtěla už v rodině máme),ale když jsem zjistila,že budu mít holčičku tak jsem měla po problému a teď mám jíž tříletou Denisku.
jména
Gachna
| 27. 8. 2007 16:28
No, abych pravdu řekla vzhledem k tomu, že děti nechci, tak jsem o jménech ještě nepřemýšlela . Jinka, četla jsem tu že někomu přijde zvláštní to že rodiče pojmenovávaj svoje děti po sobě. U nás doma to tak funguje, a abych pravdu řekla tak mi to vůbec nevadilo. Jména se u nás dědí v rodě. Když jsem byla malá moc se mi moje jméno nelíbilo (jmenuj se Marie), ale čím jsem starší tím ho mám radši. Nemyslím si že to je o nedostatku inspirace. Myslím totiž že bych to případně na své dceři spáchala taky
To s tou knihou je zajímavé
janiiik
| 27. 8. 2007 15:57
Ty negativní vlny atd. ... to zní zajímavě, ale trochu divně, když si vezmu, že znám jednu michaelu která je od školky oblíbená a druhou co to má úplně naopak... ale rozhodně by mě zajímalo co tam stojí u jména jana
Jména :-)
biobobi
| 21. 8. 2007 11:52
Ahojjte! Tak já se jmenuji Petra, je nás sice hodně, dříve to bývalo hodně dávané jméno, ale i přesto ho mám ráda. Říkají mi Péťo, Peťko ... A moc se mi líbí jméno Petr u kluků. Jinak pro své děti, které tedy plánuji až za nějaký ten pátek, mám vymyšlená tato jména: Lada a Radovan. Nejsou moc frekventovaná, jsou česká a moc pěkná! Laďka, Laděnka, Radovánek .....
anonym
| 21. 10. 2013 17:50
TO biobobi:

To je jak z pohádky "Princezna se zlatou hvězdou na čele". Princezna se jmenovala "Lada" a mladý princ, u kterého sloužila v kuchyni, se jmenoval Radovan.

Jsou to pěkná jména
jména
bludicka
| 18. 8. 2007 22:55
Když jsem byla poprvé v jiném stavu tak jsme meli vybraná jména Sofie a Daniel.Sofie před 5ti lety nebylo často dávané jméno zato teď?Teď máme 6měs.Tobiáška.
jména
vendy
| 16. 8. 2007 15:12
Také je pro mě mnohem snadnější vybrat holčičí jméno - těch se mi líbí také spousta - podobné jako tobě - ještě bych k nim přidala Magdalénku, ale jméno pro kluka - to je oříšek - snad možná Šimon....
jména
slunko
| 16. 8. 2007 14:50
Já se přiznám, že nad jmény poslední dobou taky dost přemýšlím. Zatím si sním o jménech pro děti jako jsou: Rozárka, Barunka, Amálka (po přítelově babičce), Terezka, Adélka – prostě taková ta typická česká až staročeská, ty se mi líbí . Přítele zaujala Esterka, ale já znám dvě opravdu nemilé osoby s tímto jménem a proto i pro mě platí ta sekundární nelibost J Pro chlapečka jasno nemám, budu o tom muset začít přemýšlet trošičku
rezama
Kloa
| 16. 8. 2007 14:25
Souhlasím, to jaké lidi s daným jménem známe nás ovlivní určitě dost. Asi bych své dítě nikdy nepojmenovala takovým jménem, které nosí někdo koho nemám ráda nebo s kým si nerozumím.
jména
rezama
| 16. 8. 2007 13:49
každý má nějaké jméno a záleží na něm jak si je oblíbí.Je pravda že názor na jména vám ovlivní taky to jaké lidi pod nimi znáte,každý je jiný,ale přesto když znáte někoho špatného od určitého jména tak vás to ovlivní.Já se jmenuji Marta,není to zvláštní jméno,ale taky není moc používané,dětem jsem ho ale nedala,nevím nějak se mě to pro ně nelíbilo.Mám syna Marka,dceru Nicol a dceru Moniku.Líbí se mě spíš taková ta cize znějící jména,proto máme Nicol,ale víc už mě to neprošlo.ostatní nějak nesouhlasili.
Jména
Salemka
| 14. 8. 2007 18:29
Pro chlapce by se mi líbila jména jako Štepán a Ondřej a pro holčičku po dlouhém přemýšlení jsem vymyslela Andělu.Pro holčičku jméno nějak nemám.
Jména
angelwoman
| 14. 8. 2007 17:13
Tak jen ve třídě na VŠ jsou se mnou další 4 Jany, což je opravdu síla Jinak pro holčičku se mi moc líbí Natálka, i když je to teď docela časté jméno nebo - a teď je to fakt náhoda - Viktorie A pro kluka Jakub nebo Ondřej
jména
jaspinn
| 4. 8. 2007 12:51
Se jmény je to hodně zvláštní - nás Jan bylo na základce i na střední požehnaně, tak jsem chtěla dát prvnímu nějaké jiné, hodně se mi líbila Kateřina a Jakub, dokonce jsme je používali i jako "pracovní" v době těhotenství , prosazovala jsem si i Lindu, ale to mi neprošlo v celé rodině, takže máme Zuzku a Daniela - nikdy bych nechtěla aby se děti jmenovaly po mně nebo jejich otci. Zuzanek je sice dost, ale v době kdy byla dcera malá se moc nevyskytovaly, a na Daniela jsme nenarazili vůbec. Samozřejmě se mým dětem jejich jména nelíbí,hlavně když jsem někdy říkala synovi abych ho pozlobila "Danuško" .
Všechna
anonym
| 4. 8. 2007 12:22
jména jsou pěkná.Když se pěkně vyslovují.I když každý má nějaké oblíbené.Já např.odmítla dát synovi jméno František.
zajímavé
Katus
| 3. 8. 2007 19:42
Já tedy děti ještě neplánuji a stejně bych v budoucnu(když mi to zůstane a najdu správného partnera) chtěla spíš adoptovat! Ale líbí se mi dívčí jméno Regina a Valerie,jsou moc pěkná a chlapecká klasická Jan,David a Martin! Těch chlapeckých je opravdu více!
Jména - oprava
anonym
| 28. 7. 2007 22:41
Omlouvám se, u jména toho pána mělo být František, překlepla jsem se.
Jména
anonym
| 28. 7. 2007 22:39
Jako dítě jsem jezdila na chatu, kde souded se jmenoval Framtiček, jeho manželka Františka, její bratr František, její rodiče taky byli František a Františka a jedna z jejich 4 dcer byla, jak jinak, než taky Františka. Tak i když si myslím, že každé jméno je pěkné, když se pěkně vysloví, v té rodině mi to připadalo už moc přehnané, ale, když jim se to líbilo.
jména
anonym
| 28. 7. 2007 22:31
Každé jméno má něco svého hezkého, pokud ho ještě navíc lidi kolem tebe umí pěkně vyslovit, tak je to fajn ať se člověk jmenuje jakkoliv!!Horší je však, když jste jenom,,hele!!!
Věnceslava
anonym
| 28. 7. 2007 22:22
je zajímavé jméno. Žádný módní výstřelek, a přesto docela hezké. Máš jedinečné jméno, a není ošklivé, mně se líbí.
Jména
Venu
| 28. 7. 2007 22:12
Tak např.já se jmenuju Věnceslava..taky trochu zvláštní jméno nemyslíte? .Matce se prý už od dětství líbilo tak říkala že jestli bude mít dceru tak se bude jmenovat takhle.Dnes se sice už moc nepoužívá,ale když jsem byla navštívit Lidice tak těch ,,Věnceslav" tam bylo docela hodně.S takovým jménem není život žádný med( všude vysvětlovat jak vám mají říkat,kde na takové jméno rodiče přišli atd..)V životě jsem ale měla docela štěstí na lidičky,kteří si z toho jména nedělali srandu a docela se jim i líbilo a za to jim musím moc poděkovat...
jména
Mitzi
| 26. 3. 2007 20:04
Jo, dopadlo to přesně podle očekávání - nedovedu si to dodnes vysvětlit, ale byla jsem neotřesitelně přesvědčená, že první bude holka a druhé kluk a vyšlo to! Máme Kristýnu ( to jsem se Mysicko pobavila, když jsem četla kdesi Tvůj příspěvek s tou Vaší Kiki), které odjakživa říkáme Kiki, nebo Kikino a Marka. Manžel měl sice u syna nápady typu Sven apod. , ale to jsem ihned zamítla, to by chudák s naším příjmením zkusil! Kdybych si nechala své původní /německé/ příjmení, tak snad ano. Jinak jsme byli u dcery zajedno. Já se jmenuji po matce, takže u nás se řešilo stará , mladá, a já si taky myslím, že každý by měl mít své vlastní jméno.....
Mitzi
anonym
| 24. 3. 2007 21:28
A jak to nakonec dopadlo? Byla první Kristýnka a druhý Marek? Vyšlo to tušení?
A jak se k výběru jmen stavěl manžel?
Mitzi
anonym
| 24. 3. 2007 21:27
A jak to nakonec dopadlo? Byla první Kristýnka a druhý Marek? Vyšlo to tušení?
A jak se k výběru jmen stavěl manžel?
jména
Mitzi
| 24. 3. 2007 15:06
pardon, překlepla jsem název...
jéma
Mitzi
| 24. 3. 2007 15:05
Já jsem to měla jednoduché- když jsem čekala 1.dítě, byla jsem 100% přesvědčená o tom, že to bude Kristýna, to jméno se mi odjakživa moc líbilo, bylo to před 24 lety, ještě jich tolik nebylo. U druhého dítěte se situace opakovala, nezvratně jsem byla přesvědčená o tom, že čekám kluka, taky jsem nakupovala pouze modré, a byla jsem si jistá, že to bude Marek. Dívčí jméno jsem měla nachystané Simona, ale jen tak, aby se neřeklo, že kdyby to bylo děvče, ani chudák nemá jméno. Je ale třeba vždy dbát na to, aby děti něměly exotická jména, která ve spojení s českým příjmením vyznějí směšně.
Hmmm
anonym
| 13. 3. 2007 11:12
Já jsem taky Dagmar, Dáša...
Nijak zvlášť se mi mé jméno neprotiví. nějak to beru bez emocí. Ostatně i mé vyvdané jméno je skoro hanlivé, nějak mě to nechává chladnou.
Můj syn Jaroslav už mi teď v 10 letech říká, jaké strašné jméno jsme mu to vybrali. Myslím, že každý má jiný vkus. Mně nepříjde hrozné ani Dagmar (ikdyž jsem 3. Dagmar v rodině) a Jaroslav se mi vyloženě líbí!
Nikdy nevíš, co se Ti narodí, a jestli dítě se jménem bude spokojeno. Ale co nadělámě, samo si jméno může změnit až v dospělosti.
Dagmar
anonym
| 13. 3. 2007 11:04
Jo a ještě jsem chtěla říct, že s mým jménem a příjmením mají lidi problém dodnes. Občas se podle nich jmenuji opravdu zajímavě .

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
23. 4. 2024 14:33
70293
helena.07
23. 4. 2024 13:42
11812
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video