Jména - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jména

Diskuze

Dagmar
anonym
| 13. 3. 2007 11:03
Já bych svýmu dítěti také nedala jméno po sobě a nejen z toho důvodu, že bych nerada byla pak nazývaná stará Dáša , ale prostě proto, že se mi to prostě nelíbí.

Jinak se mi také líbí česká jména.....podle mně to prostě k nám patří a ne nějaký "in"jména.
jména
nika2411
| 23. 2. 2007 17:39
Ahojky Steli, tak to jsme na tom skoro stejně. Mně se taky moc líbí jména jako Sára, Stela, Ester apod. Z klučičích mě napadá Filip...
spojitost?
anonym
| 23. 2. 2007 11:09
To pro mě je každé jméno spojeno s nějakým konkrétním člověkem, kterého jsem poznala. A podle toho se mi jména buď líbí nebo ne. To, jaký dojem na mne osoba udělá, platí i pro jméno. Samozřejmě, jmen je celá spousta a tak když je objeví " jméno ", které ještě neznám - "zkoumám jak na mě zapůsobí. Potvrzuje to do určité míry teorii, že se jménem se člověk někam zařazuje, že je tu předpoklad určitých společných rysů, ale určitě to neplatí na 100%.
Já mám dobrou zkušenost s Ivanami. Mám několik kamarádek tohoto jména a vycházím s nimi dlouho.Jsou milé, vtipné,mají dobré organizační schopnosti,zkrátka moje jméno v kombinaci s tímto jménem = pohoda.
Klára
hribecek
| 14. 12. 2006 19:52
jééé, já mám dcerku Klárku - krásné jméno, moc se mě líbí. Ale je fakt, že se to malým dětem špatně vyslovuje, ale to je tak u spousty jmen.
jména
Petra
| 14. 12. 2006 19:29
Souhlasím s mamikou, taky mi přijde komické, když se dá dohromady "moderní"jméno s "obyčejným"příjmením. Určitě bych nedala jméno po sobě - nechtěla bych se dočkat toho,že mě budou nazývat stará PetraAle na druhou stranu manžel je Josef (je mu se to jméno nelíbí, jako malý si s ním užil), ale jeho děda byl Josef, otec,on a z mé strany děda, taťka taky Josefové, tak mi přijde líto v tom nepokračovat. Pokud to ale opravdu nepůjde, tak jsem pro klasická jména - Honzík a Kristýnka
Stella
Kloa
| 14. 12. 2006 19:03
Jsem na tom podobně jako ty ... Ester, Stela, ale už na střední škole mě učarovalo jméno jednoho spisovatele Ezra. Ale proti českým nic nemám. Jíří, Martin, Matyáš, ... nově máme v rodině Elišku a bratříčka Richarda. Ale určitě je si z čeho vybírat.
jména
mamika
| 14. 12. 2006 18:32
Ahoj,nedá mi se nepřidat.Když jsme čekali miminko,měli jsme 100% jasno v tom ,že jméno musí být krásné české.Jsem přesvědčená o tom ,že máme nejkrásnější jména .Tak jsme se rozhodovali mezi Terezkou,Bětunkou,Toníkem a Matějem.Nakonec vyhrála Terezka s Toníkem.Máme Terezku,samozřejmě se jí to jméno nelíbí.Kdybych se měla dnes rozhodovat pro jméno svého budoucího(dalšího)dítěte,bylo by opět české a to Amálka,nebo Vítek.Já prostě moc nerozumím dnešním maminkám co mají,Jennifer.Sebastian,Noemi ,Robbie apod.Když naše Kačenky,Terezky,Aničky,Honzíci,Járové,Ládíci jsou stejně ty nejkrásnější jména.Pak si chudák Jennifer vezme Vomáčku,nebo Kopřivu a bude to stejně směšný.
Jmena
anonym
| 14. 12. 2006 14:50
Ja zatim deti rozhodne neplanuji, ale premyslet nad jmeny, to
mohu do nekonecna a co se zenskych jmen tyce....nemuzu si vybrat. Tohle
dilema vsak doresi druh az bude ten pravy cas.

Takze ja mam takovy divny vkus (predpokladam pro vas): 1.zidovska jmena: Ester, Stela

2. a pak netradicni: Zoe.

U klucicich jmen se mi libi temer vse koncici na S (s hackem-mam
bezhackovou klavesnici), takze hlavne: Krystof, Matyas, Jonas tyhle
nejvic.

Ja vim, nejsou moc prakticka, co se jejich alternativ tyce, ale
to jmena takova trochu jak ja. Nevim sice co vyzaruji, ale snad nic
negativniho.
oprava
anonym
| 14. 12. 2006 14:25
O těch Vladimírech jsem chtěla napsat, že to jméno se DĚDÍ, nikoliv rodí...
Jména a energie
anonym
| 14. 12. 2006 14:23
Vendy,
zrovna na jedněch maminkovských stránkách jsme nedávno řešili vliv jmen na povahu dítěte, nebo dokonce pocit barvy, kterou v nás konkrétní jméno vyvolá.
Jméno má pro dítě určitě taky vliv, stejně jako čísla v datu narození (ostatně numerologie pracuje i se jménem převedeným na čísla) a stejně jako znamení zvěrokruhu. Já myslím, že není náhoda, že dítě dostane to nebo jiné jméno. Se jménem často dostáváme něco víc, než těch pár písmen.
U nás v rodině třeba všichni Vladimírové (toto jméno se rodí už 7 generací) umírají v mladém věku (před 40. rokem života) a to už není náhoda.
Jména
vendy
| 14. 12. 2006 14:17
Právě jsem si vzpomněla, že jsem před časem četla knihu - Jméno - váš
osud - ve které se říká, že tím jaké jméno dítě dostane, se také
ovlivní jeho osud. Že každé jméno má určitě vibrace, buď pozitivní nebo
negativní. Knihu napsala numeroložka Camila Karolinss.

Slyšeli jste o tom někdo ?
jména
anonym
| 14. 12. 2006 14:15
Ono ale vždy nejde vystopovat, co to jméno znamená. Navíc jedno jméno je mnohdy ve více variantách a nám se třeba líbí pouze jedna z nich.
Já bych sázela na to, jak to jméno na mě působí jako celek, a pak jak se hodí k příjmení. Dítě si jméno vybrat nemůže (obvykle) a tak náš Jaroslav už se mi svěřil, že má "hrozné" jméno právě proto, že ho má jako jediný v širokém okolí...a já to beru naopak jako klad...
Vzpomínám si, jak jsme se s mužem ještě před narozením dětí málem pohádali kvůli tomu, jak budeme říkat naší Alence.
Když manžel slyšel zdrobnělinu "Alka", kategoricky nesouhlasil, že to přece nemůžeme říkat naší holčičce alko a nealko jako v hospodě v nápojovém lístku..
Tradiční versus nová
anonym
| 14. 12. 2006 14:05
Se jménama je to těžký: mě osobně se třeba líbí Jakub a Matěj a z dívčích Kristýna a Karolína, ale moje mamka by chtěla abych měla Jiříka a nejlépe taky Jaroslávka,
Taky se mi moc líbí stará jména, ale nechtěla bych dávat dítěti do života nějaký handicap... sice záleží na tom jak se které jméno vyslovuje, ale stejně reakce okolí a děti bývají dost kruté... (znám to sama, spousta lidí měla problém vyslovit Klára a tak ztoho byli ruzne zkomoleniny)
Co si myslíte o tom dávat jméno dítěti podle toho co to jméno znamená?
Jména
vendy
| 14. 12. 2006 11:19
Taky se mi nelíbí, když se děti pojmenovávají po rodičích. Ono se to
potom zbytečně plete, a když děti odrostou tak se říká - mladý
Karel, starý Karel - já bych svému dítětě stejné jméno jako mají rodiče
nedala.

Můj bývalý manžel moc chtěl aby se případný kluk jmenoval po něm Václav
- ale já jsem si nakonec prosadila Šimona - bylo to předmětem dlouhých
sporů a nakonec úplně zbytečně, protože se narodila Pavlínka a na té
jsme se shodli oba.

Ještě se mi taky moc líbí jméno Alžběta, hlavně když se potom holčičce
říká Bety, Betynko. Mám raději česká jména, i když i některá cizí jsou
hezká - ale v kombinaci s českým příjmnením to mnohdy zní komicky.
Jména
anonym
| 14. 12. 2006 10:54
Zajímalo by mě, jaká jména se vám líbí.Vím, že vkus lidí může být značně odlišný a myslím, že je prima, že jsme tak jiní, neboť díky tomu máme opravdu z čeho vybírat.
Dali byste svému dítěti opravdu netradiční jméno?
Já jsem si vždy představovala, že své děti pojmenuji tak, aby jich nebylo ve škole hned několik se stejným jménem.
Když jsem chodila do školy, měli jsme na základce ve třídě tři Petry (kluky), na střední sice jen dva Petry , ale zato čtyři Tomáše...
Jenže když jsme vybírali jméno druhému synovi, nějak nás nic nenapadalo. Holčičku jsme měli vybranou hned. Chtěli jsme nejdřív Danielu ale vzhledem k tomu, že muž má psa Danyho, nechtěla jsem, aby oběma říkal "Danuško", to bych nějak nestrávila, protože toho pejska moc nemusím...Tak jsme vybrali jméno Alena.
Jenže jsem čekala chlapečka, tak co teď? Manželovi prý je to fuk, tak jsem vzala kalendář a vypsala asi 5 jmen, co by se mi líbily. Líbilo se mi Bořek a Čeněk, právě proto, že jich je málo, a znějí tak nějak "česky".
No manžel byl jiného názoru , a tak jsme po zamítnutí všech tehdy móních Jakubů, Tomášů, Dominiků,Lukášů a Votěchů se rozhodli pro naprosto tuctového Jiřího, Jirku,Jiříka...
Sice jsou fakt ve třídě tři Jirkové (uf!) a na kroužku juda, kam chodí, je Jiří nejfrekventovanější chlapecké jméno! Ve dvou skupinách po asi 20-ti dětech je celkem 8 Jiříků... Takže došlo přesně k tomu, co jsem nechtěla.
Další chlapecké jméno máme už vybrané. Jan. Zase tuctovka. Ale nemůžu si pomoct. Mám slabost na Honzíky.
A jak to máte vy?
Co si myslíte o pojmenovávání dětí podle rodičů? Moje býv. spolužačka má dcerku a syna. Dcera se jmanuje po ní a syn po manželovi. Tak nevím, nějak mi to přijde bez fantazie, mít vše doma dvakrát.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
24. 4. 2024 19:29
70302
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video