Neustálá únava - Diskuze | E15.cz
Zpět na výpis diskuze

Neustálá únava

Diskuze

milka.lilk...
| 28. 7. 2019 16:17
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
Magnesium
kamila.336
| 15. 7. 2019 09:23
Tyjo skvele diky moc, ja jsem zrovna na ceste do lekarny tak se na to taky pozeptam a hned to zkusim a vyzkousim.
Magnesium
kamila.336
| 2. 7. 2019 08:58
Ahoj pomuze na tyhle problemy i magnesium? Diky moc
Nikola Pechov
| 8. 8. 2019 15:05
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
zienka
| 6. 10. 2016 08:48
Teď jsem někde slyšela, že to může být i parazitama v trávícím traktu.
michaelana...
| 8. 7. 2019 12:05
Obsah příspěvku byl v rozporu s pravidly diskuze.
pojkaska
| 30. 5. 2016 01:50
No já právě se bojím až budu mít ty nejhorší zkoušky, že mi nebude stačit. Tak hledám i něco jiného
Sporka
| 29. 5. 2016 16:31
Na mě káva už teda nepůsobila skoro vůbec. Nevím proč, asi jsem si na ni vytvořila už imunitu. Nevím.
pojkaska
| 28. 5. 2016 04:54
Nějaké dobré? Já zatím jedu na kafe při zkouškovém, ale jsou čím dál těžší zkoušky.
andryska
| 30. 4. 2016 14:08
Já mám s únavou v poslední době problémy. Asi z přepracování.
januulina
| 26. 9. 2015 20:58
Nevím jestli slečna/paní myslí to co já, ale mám pocit, že by to mohl být brainer. Používá ho sestra, když se učí dlouho do noci nebo píše něco do školy. :)
anonym
| 14. 9. 2015 20:06
Pokud je to dlouhodobá únava, tak bych doporučovala skutečně navštívit doktora. Pokud ovšem znáte příčinu, tak bych mohla doporučit energy přípravek sypký, který mi pomáhá. Je bez příchuti, protože takovou tu pachuť klasických energy vod nemůžu polknout. :)
anonym
| 17. 9. 2015 21:23
Jaký je prosím ten energy přípravek? Já mám v poslední době hodně práce a nějak mě to zmáhá. Bohužel energy drinky mi nechutnají jsou strašně sladké a kávu nepiji odjakživa. :)
petraukule...
| 6. 6. 2015 13:44
Původem únavy by mohl být nějaký dlouhodobější vznitřní problém... zjistit, kde je příčina by mohlo mikroskopické vyšetření krve
anonym
| 19. 1. 2015 20:36
Ahoj, stejný problém mám i já. Ještě víc mě ví demotivovat i to, že mé kolegyně v práci mluví jen o tom jak je venku teď ošklivě a že je vlastně ta práce nebaví :( A nevíte jestli ten naturefood pomáhá i při tom, aby mi přestala být taková zima? Kolem mě je vždy strašně teplo, ale mám například na střídačku jednou studené ruce a jednou studené nohy. Nevím si s tím rady a už je to trošku dlouhodobější problém. Určitě bych i nějakou dlouhodobější detoxikaci přijala, neboť po Vánocích musí vypadat můj žaludek úplně strašně: D
anonym
| 12. 12. 2014 09:07
Mám to samé pravidelně každý rok. Asi mi chybí teplo a sluníčko, zimu opravdu ráda nemám - hlavně to, že už je pomalu ve 4 hodiny tma, je strašně depresivní. No každopádně spím dost dlouho, každý den těch osm hodin mám. snažím se trochu pravidelně hýbat, ale moc mi to nejde. Vím, že bych měla jíst hodně zeleniny, ať mám vitamíny, ale mě ta zelenina přes zimu nejede, nemůžu si pomoct. Teď jsem si objednala z eshopu naturefoof - má být dobrý na detoxikaci a že obsahuje hodně živin, takže má pak člověk energii a není unavený. Zatím ho mám asi 3 dny, takže zatím nemůžu nic posuzovat, ale tak snad pomůže.
anonym
| 25. 9. 2014 14:28
Coenzym užívám již několik pro svůj lepší pocit. zatím teda netrpím na žádný cholesterol nebo tak něco, ale v 50 letech člověk nikdy neví. Teď jsem si koupila nějaký nový s nejvyšší dávkou coenzymu v tabletě od Da Vinci.
brabecseni...
| 12. 6. 2013 23:15
Počasí,fyzická námaha,psychická zátěž...to vše mohou být důvody pro únavu.Ale nějaká chemie ji rozhodně nevyléčí.Copak jsme roboti?Ne,vzešli jsme z přírody,tak proč se jí vyhýbat v případě léčení? V případě zájmu pište na email.
Morise
| 23. 5. 2013 17:25
Taky si myslím, že je to psychický problém. O něčem podobném jsem četla v knize Co ti napoví nemoc od Kurta Tepperweina. Tam se totiž píše, že všechny nemoci, včetně vaší únavy, jsou potlačenými psychickými potížemi. No a je jasné, že té nemoci se člověk zbaví tak, že se zbaví těch psychických potíží :)
anonym
| 28. 11. 2011 00:31
Trpěla jsem strašnými stavy únavy,úzkosti, krátce jenom řeknu, byla mi doporučena paní Heklová, bydlí ve Vracově na Jižní moravě, od nás sice pěkný kus cesty, ale dá se to zvládnout, výsledky mi stojí za to. Pracuje s bylinkami, dělá energetické a jiné masáže, čínskou medicínu, probere s váma celý život a najde společně s vámi řešení situlace.Vytáhla mě z toho hnusu ven, deprese a nechuť do života je pryč.Všechno mě baví a ůnava je tatam.Byl to běh na delší trať, ale jsem za to strašlivě ráda. Třeba se vám někomu hodí její zlaté ručičky, zkušenosti, porozumnění a bylinky
www.masaze-vracov.blog.cz Kolik já už jsem navštívila doktorů, nikdo mi nepomohl, všichni na mě hleděli jak na mimozemšťana a divili se, že po nich chci nějaké rady. Přeju hodně úspěchů a sil pro boj s únavou.
Nux
| 21. 7. 2011 19:23
Orionko, jestli to byla odpověď na mě (nejde to tu přesn odlišit),
pak máš docela pravdu, já se na depresi léčím delší dobu, ale prošla jsem mnohými jejími projevy, ale tak šíleně jsem jsem ještě nikdy unavená nebyla. Dnes byl první den, kdy jsem přes den nespala, ale brzy se na to chystám.
Jinak jsem prospala skoro celých 5 dnů, i když jsem mezitím vstávala, a dělala nějakou práci, tak si z toho moc nepamatuji.
Dokonce i na pár hodin do práce jsem se dostala, ale fakt z toho moc nevím. A to jsem žádné oblbováky nebrala, jen AD, které dobírám.

Doktor rozhodl, že mi je vysadí. No tak nevím, jestli se mám znovu objednat a přesvědčovat ho, že AD potřebuji...třeba ne. :(
orionka
| 21. 7. 2011 16:55
Je otázka,zda je to opravdu únava,když pořád spíš atd,pokud to není počáteční deprese,což by bylo třeba léčit..

:-\ mě když docházeji baterky jim Kustovnici-Goji,ta obnoví naše čakry a člověk má v sobě náboj"
Nux
| 21. 7. 2011 09:39
**Nevěřím už žádným potravinovým doplňkům a zázračným pilulkám, co dodají vitalitu. Příliš mnoho jsem jich vyzkoušela na to, než abych ještě všřila, že mě nějaká bylinka hned uzdrví. To by si lidstvo mohlo koupit zdraví v tabletkách hned.

V diskuzi by neměla být povolena reklama na tyhle věci, jen to zasírá prostor pro skutečné sdílení a rady.

Bojuji s únavou a ráda bych se podělila s někým, kdo to zažil, či zažívá, abychom se vzájemně podpořili.

Ležím takřka celé dny, vylézám jen když je nutno něco udělat (jídlo pro rodinu, úklid, práce), jinak spím i několikrát za den. Není to normální a nikdo mi nedokáže říct čím to je. Lékařka mi vzala krev, celkem nic strašného tam nenašla, a má pořád plno práce, takže slíbená komunikace přes mail se nekoná, a já tu další dny ležím a spím. **nudím se potím se
Nux
| 21. 7. 2011 09:41
TO Nux:
Místo emotikonů se tam zobrazují slova, a nejde to vymazat, sloupce mi taky zmizely, tak se omlouvám za nepřehledný text, bojuji s technikou, na kterou jsem si tu ještě nezvykla
anonym
| 16. 3. 2012 12:10
ahoj, jsem na tom hoodně podobně...ale nevím jak to řešit...doktoři mi stále říkají, že jsem zdravá...krev v pořádku, štítná žláza také....až na to, že jsem teda prodělala mononekluozu....ale to už je pryč...ale tato únova mi tak omezuje život, že jsem zoufalá...
anonym
| 8. 2. 2013 12:55
Dobrý den, jestli jste ale tak moc unavená, že opravdu nemáte sílu na nic, než jen celé dny ležet, tak bych hledala příčinu spíš v psychice. Bohužel nejsem lékařka ani nic podobného... nevím, jak se tomu říká, ale takováhle obrovská unava opravdu může být i z psychiky. Prý v extrémních případech takoví lidé nejsou schopní si ani dojít pro jídlo.

Já sama s tím problém nemám, ale vím, že když jsem veselá, mohla bych skákat přes hory. A když jsem smutná, tak mám pocit, že jsem bez energie a skoro jak kdybych nežila.

Jinak, kdyby Vám to nevadilo, můžete mi napsat, co všechno jste už vyzkoušela? (doa.doa@seznam.cz) Souhlasím, že zdraví Vám žádná zázračná pilulka nepřinese, ale úplně to zavrhovat také asi není řešení.

V každém případě, jestli tento stav drvá delší dobu, tak opravdu je potřeba zajít k lékaři. Není to neormální. Klidně si i popovídám na ICQ 319476873, ale jinak takto vysokou míru únavy jsem u sebe nezažila. Moje mamka ale asi ano, ale asi to nebylo tak zlé, jak sama popisujete... No, něco bych Vám k tomu případně ještě napsala, pokud by jste měla zájem.

Jejda, a teď koukám, že Váš příspěvek už je 2 roky starý. Jak jste dopadla? Dostala jste se z toho a co Vám pomohlo? Klidně písněte do emailu.

Díky. Zuzka
režim
JaroslavS
| 5. 8. 2010 10:47
většinou zabírá změnit denní režim a všechno zpravidelnit - zkrátka time-management.
Zázvor
anonym
| 15. 9. 2006 17:24
Zapoměla jsem Vám říci, že jsem se teprve dnes přihlásila a tak mám poněkud problém s orientací vna těchto stránkách. O tom zázvoru jsem nenapsala, že půl lžičky dávám do 1/4l hrnku a sladím si to svým bezinkovým sirupem (z květu). Dnes jsem si čaj udělala do termosky. Kapka citronu také neuškodí. Možná i med by byl dobrý - hlavně v zimě. Máte někdo zkušenosti ještě s jiným postupem k docílení vonného čaje?
Zázvor
anonym
| 15. 9. 2006 14:46
Dobrý den děvčata, nedávno jsem se sznámila se zázvorem. Zázvorový čaj je velice příjemný a také zdravý. Nejprve jsem ho oloupala jako brambory a pak nastrouhala. Prodavačka mi poradila, abych ho dala do mrazáku pakliže si ho chci uchovat hodnotný a to tak, že zabalit do alobalu. Zázvor po nastrouhání sice pouští šťávu, ale dala jsem ho ještě do igelitu. Podle všelijakých receptů nedávám 2 - 3 lžičky, ale pouze půl lžičky. Později v ústech trošku pálí. Jinak je velice vonný a provoní celý byt. Vřele ho všem doporučuji. Vzhledem k tomu, že mám pár kilo navíc, doufám, že časem zjistím, že i pár kilo zmizelo. Piji ho třikrát týdně a pěkně si ho v klidu vychutnám. Tak zase někdy příště.
únava
anonym
| 25. 5. 2006 20:26
Abych se přiznala, také trpívám únavami a musím říci, že jsou tak rozdílné, že bych o nich mohla napsat knihu. Například, někdy ráno vstanu /vstávám mezi 5-6 hodinou/ a jsem plná energie a elánu. Je devět a já mám pocit, podle odvedené práce, že už je odpoledne. Jindy, sotva otevřu oči, už jsem unavená, do ničeho se mi nechce a podle toho ten den vypadá. Nejhorší jsou únavy z psychyckého vyčerpání a naopak nejpříjemnější z fyzického /nemám na mysli extrémy/. Obojí řeším skleničkou dobrého vína a pozitivním myšlením a zdá se mi, že na druhý den se cítím svěžeji. Vyzkoušela jsem už veškerou přírodní léčbu /nesnáším jiné léky, pokud není nezbytné/, ale když to na mě příjde, tak mi není pomoci. Někdy mi pomůže, když se vezmu a jdu něco dělat, nejdříve se do toho nutím a pak mě třeba přerovnávání kuchyně /mám ji abnormálně velkou/ chytne tak, že skončím v bodě fyzické únavy a jsem spokojena. Ale někdy nemám na to sílu, tak si pustím dobrou, uklidňující hudbu, zavřu oči, vypnu a dám si pauzu. Prosím, nenapadejte mě, já vím, že si to každá nemůžete časově dovolit, já jen píši to, co mi pomáhá.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
9. 3. 2021 11:54
8024
Uživatel_5382441
5. 3. 2021 14:29
21
Uživatel_5382441
5. 3. 2021 14:17
23
lucasice
2. 3. 2021 09:32
140
Remi - Mirka
9. 3. 2021 12:24
47435
alexiss
1. 3. 2021 14:35
29
helen.h
24. 2. 2021 15:58
16741
alexiss
21. 2. 2021 20:53
235
JitkaM
10. 2. 2021 20:39
13
Nicolinenka
31. 10. 2020 11:18
304
Supalca
17. 2. 2021 19:22
5
ivuse24
15. 2. 2021 12:46
37
lenka3kubin
12. 5. 2019 21:58
144
dvoracka.k
24. 11. 2015 14:14
28
ozrictentacles
18. 11. 2020 12:14
72
alexiss
31. 1. 2021 20:38
26
Lenana
27. 1. 2021 13:03
51
Lenana
21. 1. 2021 19:53
26

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.