Pupínky a akné - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Pupínky a akné

Diskuze

problematická pleť
anonym
| 17. 7. 2007 09:54
Také jsem po dětech začala mít problematickou pleť a vyzkoušela spoustu drahých přípravků a nejlepší řešení je pravidelné čištění pleťovou vodou ráno i večer.Důležité je také zbavit se jizviček po akné a na to opravdu funguje také pravidelné používání peelingových gelů a nemusí to opravdu být ty nejdražší! Jinak doporučuji i antibakteriální mýdlo zn. Protex!!
VICHY
Mona
| 12. 7. 2007 14:12
Ahojky, já mám taky problematickou pleť.Koupila jsem si krém Normateint od Vichy a neseděl mě, hodně mě pleť vysušil.Potom mě kámoška z lékárny přinesla vzorek Myokyne taky od Vichy a ten je úplně v pohodě.Od té doby si kupuji jenom ten , u nás v lékárně stojí 704,- Kč.Na pleť ho stačí velice málo, hezky se rozetře, takže vydrží dlouho.Taky se mi nechtělo kupovat tak drahý krém, ale nakonec jsem to vyřešila tak, že mi ho koupila mamka s bráchou dohromady na narozky.Teď už si ho kupuju sama a to max.2x do roka.Taky mě ubylo vrásek a pupínků.Nutno dodat, že opravdu nesnesu hodně krémů a kosmet.přípravků.Make up mám taky od Vichy, ale ten používám jenom od podzimu do jara a taky se krásně rozetře.
Mona
akné
angelwoman
| 12. 7. 2007 12:08
Ahojky! Já jsem s akné bojovala přes 8 let, teď už mám pleť v 90% lepším stavu, ale ještě to není úpně dokonalé. Na pleť mohu doporučit konopný krém od Cutishlep-zahojil mi zanícené pupínky, zastavil tvorbu dalších a pleť krásně vyhladil..dále užívám pivovarské kvasnice Pangamin s pupalkou (protože u mě bylo to akné také díky špatné střevní mirkoflóře a stravování, obsahuje probiotickou kultury, vitamíny B a zinek), piju hodně vody, jím zeleninu (každý den si ostrouhám a sním mrkev, dobrá je také meruňka-obě obsahují betakaroten), baštím slunečnicová semínka a do jogurtu ovesné vločky (hodně vitamínu B), dvakrát denně piju čaj Křemíková bomba od Dr. Popov (na poškozené vlasy, nehty a pleť), když nezapomenu dám si pupalkový olej (výborně také pomáhá na menstruační bolesti)..Netvrdím, že tohle pomůže každému, ale třeba se něčím inspirujete..já nejsem pro polykaní chemie, snažím se porozumět svému tělu a léčit ho přírodní cestou..Jinak s tím, že make-up škodí, až tak úplně nesouhlasím, naopak volíte-li kvalitní a s SPF, každá kosmetička vám to doporučí, chráníte tak pleť před vnějšími vlivy. Je to určitá chemie, s tím souhlaím, ale já si nemůžu dovolit vypadat neupraveně a nějaké ty nedokonalosti musím zakrýt. Doma chodím samozřejmě bez make-upu. Jsem spokojená s makeupem Normaitent od Vichy, hezky kryje, bez efektu masky, přirozeně a sjednocuje pleť. Jinak mám teda ale s řadou Normaderm od Vichy špatné zkušenosti-měla jsem jejich dva krémy, gel a pleťovou vodu a pleť mi zničily na dobré 4 měsíce, začla se mi vysoušet, loupat a na pupínky to absolutně nezabralo. Takže ne vše co je drahé, může být dobré. Tolik mé rady, budu ráda, když přispějete svými, budu se inspirovat..
Akné
anonym
| 26. 4. 2007 11:58
Tak to nemas pravdu s tim, ze se muze pouzivat jen stejna kosmeticka rada pripravku. To je holy nesmysl. Muze se jakkoliv kombinovat, jen zalezi na tom, aby tomu ci onomu to ci ono sedlo.
Akne a mé řešení
anonym
| 16. 4. 2007 23:56
Zdravím

Je mi 18 a s akné jsem měla velké problémy už od 13. roku. Byla jsem zoufalá a navštěvovala jsem kožní ambulanci aby mi předepsali nějakou mastičku nebo nějakou vodu. To mi ale většinou pleť podráždilo a neprospělo jí to. Začala jsem brát antikoncepci(Minerva), která mi částečně pomohla. Teď mám ale pleť zdravou a pupínek se mi udělá maximálně dvakrát za měsíc a to když mám před menstruací.Poradím vám jak na to:

1) Pleť si musíte ošetovat. POkud nemáte finance na ošetření od kosmetičky (velice doporučuji,je to tak za 300,--), které se provádí jednou měsíčně,tak si pleť ošetřete sama..
- nejprve si musíte odlíčit celý obličej a vyčistit pleťovou vodou
- papírovým kapesníčkem nebo ubrouskem si obalíte ukazováčky a opatrně vymáčknete obsah pupínku(v pupínku nesmí zůstat žádná hnisavá tekutina)
- díky papírovému kapesníčku se nepřenáší bakterie z vymáčknutého pupínku na další místa
-pleť si znovu vydezinfikujete pleťovou vodou určenou na váš typ pleti
- doporučuji tak jednou za týden či 14 dní udělat peeling, který seženete v drogerii a není moc drahý,já mám například z okurek, stál mě 50 korun a nemůžu si stěžovat:o)
-takhle vyčištěnou pleť necháte zahojit a po měsíci se většinou opakuje
2) Upravit jídelníček. Snažte se omezovat smažená jídla. Musím dodat že po čokoládě se pupínky nedělají!
3) Dodržovat pitný režim. Nepijte až když máte sucho v krku,pijte pravidelně:o) a nejlépe vodu bez bublinek.

Nejlepší je ale profesionální ošetření od kosmetičky.
Ne každému ale pomáhá to stejné a proto je dobré zkusit jednou to a podruhé něco jiného než samy zjistíte co vám sedí:o) Přeji ať se všechny zbavíte těch otravných pupínků
Chloe
anonym
| 29. 3. 2007 13:51
Ahoj holky, chtěla bych reagovat na antikoncepci Chloe. Nedávno jsem se od gynekologa dozveděla, že Chloe má úplně stejní složení jako Minerva, akorát ji vyrábí jiná firma...Minerva mi byla asi před 2 lety doporučena kožním lékařem, který si už nevěděl rady...Opravdu se mi akné po 3 měsících velmi zlepšilo - momentálně už mám jen sem tam pupínek před menstaruací, jinak je to ok:) Používám také řadu Garnier Pure - ale to po delší době docela vysušuje, takže jednou týdně si dávám výživnou medovou masku od Garnier na vyčištěnou pleť a nemůžu si stěžovat...Ještě k tomu make-upu - myslím si, že když je make-up kvalitní, tak spíše chrání, než škodí - ale musí se nanášet na vyčištěnou a dobře nakrémovanou pleť...Osobně používám makeup Unifiance a Tolériane od La Roche Posay a je to skvělé - každé červené flíčky zakryje a celkově sjednotí barvu pleti popř. kryje i pupínky...Můžu doporučit
Chloe
anonym
| 28. 3. 2007 19:06
Tahle antikoncepce mi na plet vazne vubec nepomahala...a jeste jsem po ni stloustla. Pak jsem mela Belaru..to bylo jeste horsi...a navic mi z ni bylo porad spatne..ted mam pramino..super!!!!vazne...uplne vycisti plet.a je mi po nem dobre.Ale..kamosce treba belara vyhovuje...ono je to hodne individualni
jak se jich zbavit?
anonym
| 28. 3. 2007 19:00
me pomohla hormonalni antikoncepce, kratkodobe pomaha i samoopalovaci krem, ptz plet vysusi..jenze se nemuze pouzivat prilis dlouho, protoze je vetsinou tak trochu oranzovej. Ale co pomaha fakt dobre je, kdyz si kazdy rano a vecer vycistite oblicej vatickou namocenou v hermanku. To vytahne maz a vysusi pokozku. Akorat musite hned potom tvar namazat nejakym kremem.aby jste nebyly uplne vysuseny
lemark - dodatek
Kloa
| 25. 2. 2007 14:26
Jinak hormonální antikoncepci užívám, ale ne pro její účinky na pleť, ani neužívám takovou, která by tyto účinky na pleť měla. Ale kamarádce pomáhá Pramino.
lemark
Kloa
| 25. 2. 2007 14:23
Na akné netrpím, nemám mastnou pleť, ale stejně jako ty mám problém s t-zónou. Nenáviděla jsem ten okamžik kdy jsem na nose nebo na čele našla nějaký ten vřed Už jsem zde dříve jeden příspěvek psala. Už více než rok užívám krém od Garnier (pure zone - deep control) a od té doby jsem neměla ani jeden pupen A to se o pleť jinak nestarám. Čas od času (nejvíce v létě) použiju nějakou tu pleťovou masku, tohle dělám ale tak maximálně 4x do roka (kupuji si proto jen masky v sáčcích, na léto mám chladivé). Taky ne vždy si odličuji obličej, večer už na to mnohdy nemám sílu, jen si ho opláchnu vodou...
Akné
lemark
| 24. 2. 2007 23:33
Mně je 20 a s akné mám problémy tak 5 let, kožní jsem ještě nenavštívila, protože to nebylo až tak zlé a vždy se to dalo regulovat krémama a dalšíma tonikama a tak. Problémy mám hlavně s T- zónou. Používám krém a vodičku od Ryoru: Aknestop. Pomáhá mi, i když je potřeba ho čas od času změnit, aby to nebylo pořád tak jednotný. Vyzkoušela jsem i pěnivý gel od Nivea Young, ten taky není špatný. Pomáhají i přípravky s tea tree. Zkusím vyzkoušet i ten Garnier .
Se stravováním to dost souvisí, hodně pít(hlavně neperlivé a neslazené), zeleniny a ovoce. Nemáte zkušenosti s antikoncepcí Chloe (je na redukci akné)?
Akné
anonym
| 3. 12. 2006 21:29
Ahojky,chtěla jsem se zeptat ,co je to to zánětlivé ložisko na tváři.Já mám asi pátý rok potíže taky víceméně na tvářích.Najednou mi zčervená a zapálí se místo právě v této oblasti,druhý den mi z toho teče nějaká vodička,týden se mi to lěčí a dalších pár dní se mi loupe kůže.Na nose a na bradě mám klasické černé tečky,ale na těch tvářích,z toho mám docela depresi.Kožní mi napsala 2x antibiotika,
nepomohli,zkusím dietu,jestli to nesouvisí se střevama.

Díky Michala
Akné
anonym
| 28. 11. 2006 21:00
S tím make-upem to neni tak pravda......za 1.je to jak ketrý make-up ucpává pory,musejí být prodšně a za 2. vy by ste chodili ven bez make-upu? je to jedne ze způsobů jak plet chránit před nepříznivými vlivy...vyjít ven jen tak c čistou pletí je riskantní,protože se do pleti dostane smog ,prach atd....toto make-up chrání......proto ho budu mít radši půl dne než pořád čistit....a ukazovat ty nedostataky...
Acnex
anonym
| 18. 10. 2006 08:22
Ahoj, taky jsem měla leta letoucí problémy s akné, jak na obličeji tak v dekoltu. Vyzkoušela jsem všechno možné. Pak jsem si našla novou kožařku, ta mi doporučila změnit antikoncepci na Diane 35. K tomu jsem si ještě objednala na internetu tablety Acnex - měla jsem celkem 2 balení a začala používat kosmetiku La Roche Posay - čisticí gel, vodu a krém. Musim říct, že se mi to o hodně zlepšilo
akné
zuzu
| 12. 10. 2006 01:34
taky jsem s tím bojovala, je hodně důležité každý den se o pleť starat, ráno a večer odlíčit, asi před necelým rokem jsem zašla za kožní a ona mi předepsala nějakou mast...kosmetika z dorgerií mi spíš kůži vysušila a podráždila a vyzkoušela jsem takovou řadu věcí...krém se jmenoval aknemycin, výborná konzistence a příjemný vůbec, vřele doporučuji, ale je asi jen na předpis, no a teď mám klid, ošetřuji pleť večer čistícím gelem Farnier pro citlivou pleť(nevysuší), tonik Normaderm od Vichy a nakonec Normaderm Nuit, ten je výborný(denní Normaderm mi vůbec neseděl), no a poránu tonik na smišenou pleť a je to...tak držím palce!snad jsem aspoň trochu přispěla svou radou.
A co takhle nějaká rada akne po třicítce????
elisabeta108
| 8. 10. 2006 01:48
je mě 31 a trpím na akne mám smíšenou a citlivou pokošku....a už jsem zkusila asi všechno...největší problém že se mě to dělá jen na bradě..poradte...
antikoncepce
anonym
| 7. 10. 2006 21:57
Je mně 21a akné mě začalo trápit tak před 10 roky. Těžce jsem bojovala,
i s dermatoložkou. Ale přípravky typu Zinerit, Dalacin appod. mi vůbec
nepomáhaly. V 17 jsem začala brát hormonálky a problém byl do 2
měsíců vyřešen. Navíc chodím co 2 měsíce na kosmetiku, speciální,
která se zabývá aknozní pletí. Normální kosmetiku jsem nesnesla. A sem
moc spokojená. Spolu s důslednou péči mi to moc pomohlo.
Poradíte???
anonym
| 29. 9. 2006 11:09
Ahojky taky jsme hrozně trpěla co spíš ještě pořád trpín navštívila jsem snad všechny kožní na okrese,vyházela tísíce korun za masti a krémy,ale nic nepomohlo až mi jednou moje známa doporučila jednu vynikající homeopatku která mi zjistila plíseň ve střevech takže teď už držím druhý měsíc dietu a fakt se to zlepšilo.Takže co bych ti poradila myslím,že pokud je nějaký problém nebo bacil ve střevech vždy se to projeví na obličeji takže ti můžu jen doporučit zdravě jíst a hodně omezit sladkosti.Držím palce at se toho zbavíš je to děs tak ahojky
oprava
anonym
| 13. 9. 2006 11:02
no chybička se vloudila - žádnou bahenní "pasku" si neaplikujte, lepší bude bahenní maska
čistá pleť
anonym
| 13. 9. 2006 11:00
Jo a ještě jedna věc, doporučuji bahenní pasku jednou týdně, stejně tak nějaký dobrý pealing a je fakt že pití vody ve velkém množství + bylinné čaje mají také něco do sebe, skrátka trochu vylepšit životosprávu - nemá to teda kdovíjaký rychlý efekt, ale i kdyby vám to nepomohlo zrovna na pleť tak na hubnutí určitě!! ale jinak ten krémík - fakt super, používá se ráno a večer po té co se pečlivě umyje obličej a dočistí pleťovou vodou, nechá vyschnout a pak ten krém Pure A, zkuste ho, funguje i na mých kamarádkách tak proč né na váš! Navíc je skvělý v tom že pleť zmatňuje, což také jistě oceníte
pupínky
anonym
| 13. 9. 2006 10:55
Krémík Garniere Pure A je super!!! Používám ho týden a na čele vyditelné zlepšení, ani jsem tomu nechtěla věřit že to bude zabírat, ale za 100Kč nezkuste to a fakt dobrý!!
Roaccutane
anonym
| 13. 9. 2006 10:47
Má některá z vás zkušenosti s užíváním léku Roaccutane? Moje kožní lékařka mi ho nabídla at si to vyzkouším .Je vysoce učinný i na velmi težkou formu akne.
Pupínky......
anonym
| 6. 9. 2006 17:41
No tak mě na to zabralo hlavně to,že nepiju ty hnusný sladký pití,ale jenom neperlivou vodu a piju jí váááážně hodně.:)..plet se tím hodně vyčistí.:)
klystýr podrobnosti
anonym
| 1. 9. 2006 08:24
Tak jsem k tomu klystýru chtěla napsat podrobnosti, ale zrovna tu dneška čtu, že o tom tady yšel článek- Jak vyčistit střeva i pleť za pomocí klystýru...je tam i postup a podrobnosti, takže to aninebudu psát, můžete si to přečíst v něm. a dejte pak vědět, jestli vám to pomohlo, mě moc.
klystyr
Marhulka
| 31. 8. 2006 16:07
Holky, a jak si ten klystyr delate?
Akné
anonym
| 31. 8. 2006 11:29
Do dvou měsíců po vysazení to máš zpátky, já to taky absolvovala, je zbytečné se tím patlat. Pokud ti nic nezabírá, tak je to rozhozenou hladinou hormonů a tu je potřeba upravit a menší zlo je HA, brala jsem ji tři roky a po vysazení už se mi to nevrátilo. A nebo zkus ten klystýr na pročištění.
akné
Marhulka
| 31. 8. 2006 11:15
Já už se s akné trápím 12. rok (je mi 22), vyzkoušela jsem všechno možné - kosmetiku, bylinky, zdravou stravu, půsty, jedla jsem kvasnice!!!, pila syrovátku - obojí mi dokonce začalo chutnat chodila na kožní.... To si všechno ani nepovzpomínám.
Zatím jsem jen nezkoušela antikoncepci - nějak se toho bojím, i když jsem ještě neslyšela, že by to někomu nepomohlo. Připadá mi to jako hrozný bordel.
Před rokem a půl jsem objevila dermatovenerologickou kliniku v Brně na fakultní nemocnici v Bohunicích a musím říct, že tam mi pomohli úplně nejvíc. Je to sice o tom, že každý den mažu obličej i záda nějakými antibiotiky (- právě tím, čemu jsem se celá ta léta snažila vyhnout), ale nemůžu si stěžovat. Ten pokrok je fakt markantní. Otázkou zůstává, co bude, až skončím s léčbou.
V zimě jsem 6x podstoupila i chemický peeling - je to celkem záhul - kůže se potře kyselinou a nechá se působit (na obličeji jsem to vydržela max. 40 sekund, na zádech 2 minuty), pak se to neutralizuje - začne to hrozně pálit - má se tím odstranit ta odumřelá kůže a opakováním odstranit i jizvičky. Podařilo se to, ale letos to ještě určitě zopakuju, protože jsem to měla fakt dost silné.
Jo a jedno ošetření vyšlo asi na 500.-
Nebudu kecat, když řeknu, že za ty roky jsem do své pleti vrazila asi 30 000 korun.
Zineryt
Bibi
| 30. 8. 2006 21:16
Mě na akné pomáhá Zineryt. Ráno si vyčistím obličej a nanesu zineryt a večer to opakuji. A do 14 dní vše zmizí.
kylstýr na poupínky
anonym
| 30. 8. 2006 20:22
Je dobré ten klystýr dělat s bylinkovými nálevy- třeba s heřmánkem, kopřivou. To, že čistá střeva souvisí s čistou pletí je jasné už dávno. Pokud ve střevech zůstávají zbytky, které hnijí, pak ty nečistoty se dostávají ven přes pleť a pupínky se objeví.
akné
anonym
| 30. 8. 2006 20:10
Dejte si očistný klystýr pomocí irigátoru .Vyčistíte tím zanešená střeva a tím se Vám zlepší i pleť.Ale chce to víckrát opakovat za sebou.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Jaroslava Svobodova
25. 4. 2024 12:31
407
milica
25. 4. 2024 12:26
70304
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video