Atopický ekzém v dospělosti - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Atopický ekzém v dospělosti

Diskuze

anonym
| 13. 5. 2015 18:33
Toho havlíka myslíš Havlíkovu apoteku? Od něj používám přírodní zázrak na ekzém na noze, když se vrátí.
anonym
| 23. 4. 2015 09:29
Chytrá houba je velký pomocník na spoustu problémů ;)
Pomáhá na atop. ekzém, lupenku, opruzeniny, paradentozu, plísně jak na kuzi tak v domácnostech....atd
anonym
| 20. 4. 2015 10:19
Alčo, co to je ta Chytrá houba? To máš z ní nějaký krém? Nebo co si na to používala? Budu ráda za jaké koli bližší informace :)
anonym
| 14. 4. 2015 09:51
Mám super zkušenost s Chytrou houbou. Nic jiného mi takle nepomohlo.
Mě se atop. ekzém objevíl až někdy kolem 20 roku a ted do 30 ti jsem se toho nemohla nějak zbavit, nic mi extra nepomáhalo, až ted ta Chytra houba.
anonym
| 11. 2. 2015 08:46
Ahoj,
AE mě trápil posledních 5 let od pasu nahoru prakticky všude včetně včetně obličeje. Lékařka do mě pumpovala kortikoidy ve všech formách, ale samozřejmě účinky jen dočasné. Poslední rok jsem začal zkoušet alternativy a nejvíc mi pomohla domácí konopná mast, sice trvalo cca měsíc než zabrala, ale nyní mám pokožku bez ekzému prakticky, preventivně ještě dávám Advantan na obličej jednou týdně, ale snažím se i ten postupně vysadit.
L. :)
anonym
| 7. 2. 2015 00:43
Ahojte

chcela by som sa spýtať, či ste sa už stretli s prípadom, kedy má žena ktorá je na ženy atopický ekzém. Prípadne..Muž s atopickým ekzémom na rukách. Vedeli by ste mi poradiť, čo s tým? Dá sa nájsť nejaká alternatíva? A poprosím žiadne nevhodné a neslušné poznámky. ďakujem
anonym
| 28. 1. 2015 15:31
Dobry den, mam skvelou zkusenost s bio mastickou Havlikub prirdni zazrak, krasne hydratuje plet a uklidnuje svedeni. Vyskousela jsem mnoha masti a kremy, tenhle ale mi opravdu pomoh. Mohu jen vrele dopurucit.
anonym
| 7. 1. 2015 09:05
to Ivet: Zdravím, pomůže :) teda mě pomohl, ale musíte být trpělivá. Viditelnější změny jsem zaznamenala až po měsíci a půl. Teď se mažu jen preventivně na večer, kdy se mi ekzém projevoval nejvíce (ve spánku jsem se byla schopná rozdrásat do krve, prášky na uklidnění jsem ale do sebe cpát odmítala).
anonym
| 29. 6. 2014 15:09
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda má někdo zkušenosti s prací v nemocnici když ho trápí atopicky ekzém. Už od mala jsem atopik a nikdy jsem s ekzémem neměla větší potíže. Teď mám však strach neboť budu nastupovat na praxi do nemocnice a představa těch různých dezinfekcí apod. mě opravdu děsí..
anonym
| 3. 4. 2014 20:10
foto Zkuste dodržovat základní vyzkoušená pravidla a uzdravte se sami. Chce to trochu trpělivosti: http://atopik.***/
anonym
| 27. 3. 2014 11:15
Určitě to zkus. Vezme tě určitě. To věřim, také jsem poprvé vůbec nevěděla co a jak , co to obnáší atd. Ale bylo to super, potom se člověk pak cítí skvěle.
Není vůbec zač
anonym
| 11. 2. 2014 18:23
Ahoj. Taky jsem už nevěděla, co mám dělat, abych se ekzému zbavila. Nic mi nepomáhalo. Tak jsem si říkala, že bych to zkusila nějakou přírodní cestou. Vyhledala jsem si spoustu informací a hodně mě zaujala Ajurvédská masážní terapie. Zkontaktovala jsem paní v Brně a zajela jsem se za ní podívat. Všechno mi vysvětlila, ukázala, povykládali jsme si a rovnou jsem se objednala..začala jsem chodit pravidelně a po pár týdnech, byl vidět neskutečný rozdíl, až se mi to mu nedchtělo věřit, kdybych neviděla, neuvěřím :)
Skvělé, mám po exému, a na masážní terapie chodím dál, jako prevence. Dokonce jsem si koupila i kosmetiku a nějaké zdravé dobroty. A hodlám takle pokračovat dál, cítím se moc dobře.
anonym
| 16. 2. 2014 13:35
TO Magda:
Slyšela jsem už o Ajurvédě, nikdy jsem se k tomu ale dřív nedostala.
Jak to probíhá? Kolik to cca stojí ?
anonym
| 21. 2. 2014 12:28
TO Pepina:
Stojí to podle toho jakou terapii máš, myslím že bud klasic, exklusiv a nebo top exklusiv. V rozmezí 2-3 500 kč tušim.
JA chodím k paní Robošově do Brna, hrozně fajn paní :)
Nejdřív semnou udělala dotazník, kde se ptala na zdrav. stav, kosmetiku, problémy atd...Taky zálezí na co chceš masáž zaměřit, jestli na zdravo. problémy, na odpočinek, zkrášlění apod :)
Po dotazníku, sem si změřila ph moči. Pak jsem se šla vysprchovat, pak jsem šla takna 15-20 min do sauny :)
A potom začla masáž, která trvá cca 2 h. Masíruje na úplně nahé tělo, celé zepředu i zezadu. Je to hrozně příjemné a uklidňující.
anonym
| 24. 2. 2014 14:47
TO Magda:
Tyjo, tak to tam strávíš tak 4 h ne?
To pak ta cena odpovídá. Zajímavé, chtěla bych to zkusit.
Můžu tě poprosit o nějaký kontakt na tu paní Robošovou?
dolejnikov...
| 10. 2. 2014 20:36
Zdravim , rada bych se podelila o skusenosti s ekzemem sama ji nemam ale jako zdravotnik se s tim casto setkavam. A to byl duvod hledat moznosti lecby...Logo bylo lecit se rozumem ne lekmi :)) hledala jsem vsechno mozny i nemozny...arganovy olej,gely,prasky, atd. Nahodne jsem se dostala k hoube reishi ktera je v kave nebo v caji :) Rekla jsem si je to blbost pak jsem se ze zvedavosti zaregist. a davala jsem vzorky lidem zdarma :) vysledek ? Lide kteri to pili 2 mes byli uzasu :) tehdy jem se presvedcila ze jsem udelala spravne :))
anonym
| 7. 5. 2013 19:55
Mnoho atopiků hledá nějaký zázrak, já jsem přesvědčený, že to má každý ve svých rukou... Zamysli se a uzdrav se sám... Více na: http://atopik.***/
anonym
| 30. 10. 2012 12:46
A taky pomáhá moře, jenže to je dost finančně náročné. Nemůžeme si dovolit jezdit k moři několikrát do roka, ale kdo má tu možnost, tak moře funguje.
Řasa chlorella + ječmen
anela5
| 8. 9. 2010 14:03
Ahoj Micko, je tomu už dlouho, co si sem psala,ale snad se nějak o mém dotazu dovzíš. Začala jsem před 3 tdýny brát řasu i ječmen, ekzém se mi děsně zhoršil. Mám ho nejvíce na očích a kolem nich,na prstech,na kloubech a v loketních jamkách. Na těch kloubech to praská,mokvá a hlavně bolí a pálí. Chtěla jsem se tě zeptat, jak tobě pomohla řasa?Díky ALENA
polarium
fagi
| 3. 9. 2010 11:58
kamarádce dal teďka přítel k narozkám polarium - je to vlastně léčba mrazem. říkala, že se jí potom exém zlepšil, tak to můžeš taky zkusit píšou tam, že to je právě na kožní onemocnění i na alergie
Atopický ekzém v dospělosti
Magdalenkaaa
| 25. 8. 2010 15:09
Ahojky,
bohužel nově také patřím do řad postižených atopickým ekzémem. Mám jej asi půl roku a to téměř pořád, dá se říct střídavě oblačno.
Přestala jsem jíst čokoládu, kakao a citrusy a ekzém se neprojevuje až tak strašlivě, jako letos v únoru, kdy mi začal.
Mám ložiska kolem úst, očí, levého ušního lalůčku a výjmečně v loketních jamkách. Ani Vám nemusím říkat, jak nepříjemné je, když máte vrásčitou, suchou, šupinatou kůži kolem očí a úst + v nejhorších obdobích mi oči silně otékaly, dokonce až tak, že jsem si ráno nemohla nasadit kontaktní čočky. Naštěstí můj ekzém tolik nesvědí, takže se to dá fyzicky celkem zvládát - hůře pak pschicky. Lidé na ulici po vás zhnuseně koukají a štítí se vás, protože většina národa o atopickém ekzému nic neví.

Dnes je mi 20 a nějak výrazně jsem v dětství vyrážkami netrpěla, ikdyž občas se objevily, což byl možná první náznak AE.
Bohužel výsledky alergologie vyšly negativní, mám dokonce snížené hodnoty alergenů v krvi, což je u AE velice divné a imunitu mám naprosto v normálu.
Proto jsem se tedy objednala na potravinovou alergologii, tak doufám, že mi na něco přijdou a ekzém zmizí.

Co se týká kosmetiky. Musím souhlasit, že modrá a rakytníková INDULONA jsou opravdu nejlepší. Vyzkoušela jsem snad úplně všechno, ale nikdy ekzém úplně nezmizí. Dále se mi osvědčila hojivá mastička od firmy Oriflame známá pod názvem ''Zázračné vajíčko''. Postiženou kůži na dlouhou dobu promastí a zacelí drobné trhlinky.
Musím ale říct, že konopné mastičky mi moc nevyhovovaly, dokonce se mi po něm ložiska ještě zvětšila.
Používám dětské sprchové gely a šampony bez mýdla, obličej omývám pouze čistou vodou. Osvědčila se mi kosmetika Seba med - je i cenově nejdostupnější z řad pro atopický ekzém.
Bohužel, u mě momentálně dekorativní kosmetika nepřichází v úvahu.

Všem Vám moc držím palce, ať s tím nepříjemným společníkem co nejdříve zatočíte!!!

Děkuji za každý další tip a radu, všechno vyzkouším!

atopický ekzém
marben
| 14. 8. 2010 12:39
Ahoj lidičky,chcete poradit,jak zatočit s atopickým ekzémem nadobro?Napište si o více info,ráda Vám předám moje zkušenosti.
atopický ekzém
sskorna
| 14. 12. 2009 15:43
Dobry den. Asi před dvěmi měsíci jsem do vyhledávače zadala ,,atopický ekzém´´ a hledala všechny možné informace ohledně jeho vzniku, prevence a léčby. Jako malé dítě jsem trpěla akzémy, ale po létech léčení homeopatiky, solí apod mi ekzém zmizel. Znovu se objevil okolo 15 let, v hodně velkém rozsahu. První mi začal na puse, šířil se na krk, klíční kosti a následně jsem měla i celé záda rozškrábané do krve. Po vyzkoušení všech možných léků a všeho možného zázračně zmizel.
Nyní mi je dvacet a studuji porodní asistentku. Před dvěmi měsíci se mi objevil ekzém prvně na puse, potom na krku a následně na rukách. Jsem zvyklá několikrát týdně sportovat, což přestalo být možné. Ve škole pod světlem zářivek ekzém taky nebyl nejpříjemnější, začala se na něj navazovat hromada jiných problémů a já neměla chuť už téměř na nic. Takže jsem seděla u počítače a hledala dostupné informace. Přečetla jsem snad všechny články, vyzkoušela velké množství kosmetiky. Až pak jsem si vzpoměla, že mě jako malé ´dítě koupali v soli. Nepříjemně to pálilo a neměla jsem to ráda. Začala jsem se zajímat o kosmetiku ze soli z mrtvého moře a dostupné solné jeskyně v Ostravě.


V solné jeskyni jsem si koupila sůl z MRTVÉHO MOŘE(je důležité aby byla z mrtvého moře)a krém na tělo se solí z mrtvého moře.
První dva dny jsem si dávala koupele se solí(250g na vanu) a na další dny jsem si vytvořila roztok, tak že jsem smíchala asi 5 lžic soli s asi 250ml vody a tím místa potírala. Rotzok jsem nechávala působit co nejdéle a potom místa opláchla vlažnou vodou a namazala krémem se solí z mrtvého moře. Na noc se mi hodně osvědčil COLD creme od AVENE (kosmetika je drařší ale na druhou stranu k nezaplacení, mají i sprchový gel pro atopiky).


Nejdůležitější je neleknout se prvotního velkého zhoršení ekzému. Taky sem mi ekzém hodne zhrošil,ale postupně se to bude zlepšovat. Hlavní je vydržet a místa potírat rotokem i po vymizení ekzému.


Nyní jsem konečně vyléčená. Přála bych to všem, proto jsem se taky zařekla, že napíšu tento článek.
atopický ekzem
Katy85
| 13. 3. 2009 13:05
Jim trpím od malička a nikdy sem se ho nezbavila uplně. Nejhorší je že to mám jen na rukách a už mě to kolikrát štve,ale nic mi nepomáhá tak dobře jako nivea a konopná mast. Jak sem byla mimino tak sem měla ekzém po celém těle a mamka mě mazala různýma hormonálníma mastěma,ale zase to má jiné příznaky, že mi docela rychle a hustě rostou chlupy snad všude. Prostě každé má své pro a proti.Už sem se smířila s tím že se toho nikdy nezbavím a někdy mě to docela štve, protože bych chtěla vyzkoušet i modeling,ale kvůli škaredým rukám mě nejspíše nikam nevemou.Mám je jak stařena.
Atopický ekzém v dospělosti -
Regina
| 24. 9. 2007 12:26
Zdravím, nemohu se nepřidat, protože patřím bohužel k postiženým . Atopický ekzém je opravdu na celý život -
Ale dá se s ním žít , prostě jej musíme přijmout. , a upravit si život podle toto co se mu líbí a co ne .-
Jako je každý jiný, tak i atopický ekzém se projevuje u každého jinak a něco jiného na něj platí. -
*************************************************************
Já mám od dětství vyzkoušený lanolin - Ten mi 100 % pomáhal .
Později v dospívání jsem si kupovala lanolínový krém z drogerie .Modrá Indulona je nepřekonatelná, také nesolené vepčové sádlo . Prostě jsem se smířila s tím, žádnou kosmetiku nebudu užívat. . Trpěla jsem i na kopřivky. Později se mi přidalo astma. -
Co jsem vypozorovala, když jsem měla zhořšení dechu ekzém ustoupil a naopak dýchalo se mi slušně a byla jsem strupatá. - Přidaly se i alergie různého typu. Nebylo to vůbec lehké. Ale pomalu jsem to zvládala . Nakonec jsem byla na kožním "doma" - doslova -jsem zdrav, sestra v.v. Postupně jsem si udělala testy na různou kosmetiku a jako : -1- se prokázala ARTISTRY od Amwaye - - užívám jí již 12 let a doposud se jí moje kůže nenasytila -
Hlavně se netluče s Locoidem 0,1 krém a Adventanem mlékem a Menalind - Sensitive -tělové mléko - které mám z kožního, - ke sprchování užívám gel s aloe vera - a nebo levandulí od Avonu - není to reklama, ale mám to vyzkoušené - levandule mi vyhovuje i v jiných přípravcích -.
Co však nemohu je kopřiva - po ní mám strašné rekce i když je tak propagovaná na očistu těla !!! - JIž při požití čaje s jediným podílem kopřivy mám silnou alergickou reakci !!! -


************************************************************
To je , ale moje osobní zkušenost a jinému může pomáhat něco jiného- !!! - V prosinci mi bude 65 let a tak jsem s atopickým ekzémem bojuji již mnoho let - Někdy jsem nabyla zkušenosti, že obyčejné věci jsou nejlepší - Viz. šampon s chmelem z Plusu - 1 l kolem 30 Kč. -
*************************************************************
ekzém
xanada
| 17. 8. 2007 18:10
U mé dcery se objevil před rokem,v jejich 24 letech.Byla už 2x v nemocnici,veškerá vyšetření byla negativní i alergologické,jen na imunologii našli počátek astmatu-jako důsledek atop.ekzému.Je to svinstvo,zatím marně hledáme co 100% zabere.
holení
deysi
| 16. 8. 2007 13:52
Jinak myslím, že při holení klasickým způsobem - tedy žiletka, je pro pokožku šetrnější. Nevím, je to můj názor.
Já si nohy sem tam depilovala strojkem a chloupky mi i zarůstaly a nevypadalo to pak moc pěkně. Tak jsem opět přešla k žiletkám, sice to nevydrží tak dlouho, ale co se dá dělat:(
ekzem
deysi
| 16. 8. 2007 13:48
Bohužel ano, doktorka to nazvala Atopickým ekzémem . Ze začátku to nebylo tak moc. Ale teď mám pocit, že je to víc. Mast, kterou mi předepsala je nějaká obyčejná, co se namíchává v lékárně, ani tam není složení. Tak nevím jestli obsahuje kortikoidy, ale příště se budu na vše dívat, aby tam taková látka nebyla.
Objednala jsem se na alergologii, třeba mi tam zjistí víc. Děkuji za ty mastě, zkusím si něco z toho pořídit. Snad se to aspoň trochu zmírní.

Ty to máš už 4 roky? A to máš v kuse nebo se to objevuje jen někdy?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
20. 4. 2024 09:26
70264
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video