Drogy - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Drogy

Diskuze

Nux
Miky
| 8. 12. 2007 11:36
Pokud nevadí, tak bych se pokusila také odpovědět. Marihuana po dlouhodobém užívání může opravdu měnit osobnost. Nevím, jestli se objeví třeba žárlivost, ale člověk se může změnit v určitých projevech, vnitřním rozpoložení apod...Např. deprese, úzkosti, nezájem, apatie, celkový útlum myšlení atd....nebo naopak podrážděnost, ale častější jsou spíš útlumy osobnosti. Toto je ale až u opravdu mnoholetých uživatelů, kteří konzumují vysoké množeství denně - myslím kolem 10 cigár. Jinak marjánka je škodlivější, než cigarety, ale na druhou stranu je zase méně škodlivá, než některá analgetika apod....( když zabrousím do té oblasti marihuana jako lék). Každopádně jako lék prokazuje opravdu hodně výsledků, jak při mírném kouření, tak jako součást různých past, mastí atd...) Měla jsem ještě nějaké zápisky z přednášek, ale nemůžu je najít.
Já osobně po kouření marjánky netoužím, ale pokud člověk dá 2 cíga denně, není to nic hrozného.
Tatu
anonym
| 8. 12. 2007 07:35
Mě by zajímalo, jestli opravdu alkohol a drogy mohou změnit osobnost člověka. V tom smyslu, že by se začaly projevovat některé vlastnosti, které "nemá". Třeba ta žárlivost nebo agresivita.

Já si myslím, že droga prostě jen uvolní zábrany k projevu toho, co v člověku stejně dříme.

(Nepočítám samozřejmě třeba krádeže za účelem získat peníze na drogu, to je něco jiného, to není změna osobnosti.)

Přece se každá po požití dro stejné drogy chová jinak. Sestra např. si vzala dva kousky marjánkového cukrovíčka. Otekly jí ruce, jinak žádná změna. Její kamarádka se zas nezřízeně chechtala, a kamarád naopak totálně odpadl. Usnul. Po stejné dávce.
Každý z nás vyzkoušel někdy alkohol i v dávce "větším, než malém" (ikdyž alkohol podávaný v malých dávkách neuškodí v jakémkoliv množství ).
Mně to tedy spíše způsobuje ospalost, než agresivitu.
Po malé dávce se naopak cítím sebejistější, a taky bývám otevřenější. Spíš řeknu do očí co si myslím.
tatu
Miky
| 7. 12. 2007 21:43
Jestli to bylo na mne, tak já pouze odpovídala na předchozí příspěvek. Jinak ohledně legalizace jsem také pro, psala jsem to někde na str. 6, asi.....A měly by tam být i moje důvody.
Legalizace
Tatu
| 7. 12. 2007 14:36
Třeba je tráva návyková, to jsou cigarety a alkohol taky. Třeba škodí plícím o trochu víc než tabák (kdo to změří). Třeba probouzí v určitých jedincích chorobné stavy mysli (nepříčetná žárlivost), ale to alkohol taky, zaručeně. Já nevidím zásadní překážku v pro legalizaci marihuany, jestliže tabák a alkohol zůstanou legálními drogami. Nevím proč má zákaz marihuany způsobovat to, že se ze školáků stávají zloději, vinou její vysoké ceny. Kdo hulí teď bude hulit i po legalizaci, ale spíše počet konzumentů klesne, protože tráva ztratí pro mladé kouzlo zakázaného ovoce. sic!
marihuana
Miky
| 20. 11. 2007 14:27
Na marihuanu opravdu vzniká závislost. Trvá to ale déle, než třeba na cigarety.
Studie
Linda
| 15. 11. 2007 12:39
Výše uvedená studie se mi zdá dosti neobjektivní už proto, že neuvádí žádná negativa. Vše má přeci dvě stránky a právě zde chybí opačný názor. Působí na mě, že ji sepsali zastánci marihuany a vybrali z vědeckých podkladů pouze to, co se jim hodilo a ještě si to upravili k obrazu svému. Přestože si myslím, že na marihuaně závislost být nemůže (myslím tím nutnost dát si), připouštím i možnost, že se najde slabý jedinec, který závislý bude. Navíc by mě zajímalo, jak by se ověřovala taková psychická způsobilost člověka, který by ji užívat směl. Např. kamarádky přítel ve stavu zhulenosti, každého v okolí obviňoval, že s ní spí. Korunu tomu ovšem nasadil, když na mě a mého přítele řval, že se na ni u nás doma střídáme, a to v životě u nás doma nebyla. Raději se odstěhovala z Prahy do jiného města. Když to něčím podpoří, je prostě chorobně žárlivý. Pro mě ale taky psychicky nezpůsobilý.
Článek o Tereze P. se mi moc líbí a souhlasím se vším co o drogách řekla. Je fajn, že o tom dokáže mluvit stále dokola, podle mě je to potřeba.
Drogy a členění země :-)
adelaida
| 15. 11. 2007 11:41
Vy jste se ale rozjeli... Velmi zajímavé a poučné.. Osobně si myslím, že to s marihuanou nebude tak růžové jak bylo psáno v těch bodech, ale nechtěla jsem zasahovat, neboť nemám dostatečné životní zkušenosti v této oblasti. Děkuji SickDžoržovi, fakt jsem si početla se zájmem!!! Když byla řeč o tom, že se nekritizuje "nadměrné užívání alkoholu". No, právě.. dyť mnoho alko nápojů je taky v malých dávkách velmi zdraví prospěšné. Nadužívání marihuany tedy asi taky nebude žádný plus. Všechno se pořád převrací na chlast a cigára. O tom se mluví pořád.."proč, když je zakázáno toto a toto a toto, tak se nezakáže i toto a toto a toto..." Jééééééé
Moraváci X Češi..No, tak to je věčné téma a doufám, že se svojí hovorovou mluvou tady nikoho nepobuřuju. Žila jsem na Moravě 6 let, tak znám situaci. Osobně třeba nechápu, proč mi hodně Moraváků tvrdí: "Jo, ty seš z tý Phy". Čechy=Pha, nechápu.. Ale jinak Ostravu miluju a vůbec sever je pro mě jedno z nejmilovanějších míst.
Ach jo..
SickGeorge
| 15. 11. 2007 09:47
To, že to nebyl Váš článek, ale citace, mi bylo hned jasné..a týkal se přece jen marihuany, a né alkoholu..

Nechci se zbytečně hádat, ale předpokládal jsem, že pokud jste už někde ten článek "vyhrabala" a vložila ho do této diskuse, tak že souhlasíte s každou větou, co je v něm napsána.. nebo jste si měla aspoň některé ty informace ověřit (na Netu otázka několika sekund, že..), když už jste je zprostředkovala dalším lidem..

Kdyby jste ten článek pojmenovala třeba "Desatero nesmyslů o marihuaně..", nebo se pod něj aspon nějak vyjádřila, nenapsal bych ani čárku.. Ale tak se nestalo. Kdybych nezareagoval já, určitě by se našel někdo jiný s podobnými zkušenostmi, kdo by zachránil všechny zůčastněné teenagery, rodiče a učitele před tou "Vaší" zkreslenou zelenou "realitou". Nevím, co dodat.. kdybych našel starý výtisk toho ukecaného časopisu Hrom, a otiskl v nějaké diskusi informace o tom, že Hitler stále žije, nebo že ve Španělsku mají dvoumetrové kobylky a přiložil fotografii.. asi bych také dostal co proto, nemyslíte ??

A ani já se už nebudu opakovat.. Prostě jste se "sekla", a Vaše přidané komentáře na tom nic nezmění....
Člověk přece dělá chyby, ne.. tak to neberte nějak osobně. Tím bych uzavřel naši soukromou debatu...

Přeji hezký den
SickGeorge
anonym
| 15. 11. 2007 07:42
Však ona to také byla citace článku, kterého nejsem autorem, měla jsem zato, že jsem to tam uvedla.
Nevím, proč Vás (když už si chcete vykat) rozčiluje, co si myslím o Marihuaně a nerozčiluje Vás např. nadužívání alkoholu.
Budu se opakovat: nejde o látku, ta není dobrá ani špatná, jde o způsob, jakým se s ní zachází.
Prdlajs II for Nux
SickGeorge
| 15. 11. 2007 01:54




Myslím, že si trochu protiřečíte.. Ten Váš příspěvek mi nepřipadal jako Vás názor, ale spíše jako lživá a zkreslující citace nějakého zastaralého "odborného" článku.. a co může v diskusi o drogách škodit více, než špatné informace.. takže myslím, že mi při čtení Vašeho článku ty čertovy rohy narostly zcela právem. A o zákazech a špatných návycích jsem tam také nic nevyčetl.......
A také si myslím, že způsob, jakým nám naše tělo vypoví službu máme z velké části již zakódováno v naší DNA..

Moje reakce v této chvíli nemá nic společného s mou abstinencí, jen už od malička nemám rád, když mi
někdo kecá.. . A jen doufám, že jste v diskusi o dietě nezačala doporučovat pervitin..protože "někde psali", že se po něm hubne..

Přeji všem dobrou noc
Kloa
angelwoman
| 14. 11. 2007 22:13
Souhlasím ostatně já se do Prahy, opravdu nehrnu Jak zpívá Nohavica: "Ať mě moje nohy nesly kam mě nesly, ptáci na obloze jenom jednu cestu kreslí, Ostravo, Ostravo, černá hvězdo nad hlavou.." Kdo není Ostravák, nikdy nepochopí Takže se nehádejme, ale nemám ráda, jak se Pražáci někdy vytahují, že jsou něco víc...Mě stačí, když slyším to jejich: "Ahóój, čéče, to bylo včera ale hnusný počasí, viď?" a už jdu do kolen Nesetkala jsem se snad s Pražákem-chlapem, který by nemluvil a neprotahoval hlásky jako gay Ale tak každý máme něco, že My Ostravaci mame kratke zobaky a vy si zase mějte tu hnusnou zelenou chobotnici
dedeckova
Kloa
| 14. 11. 2007 22:00
Pro mě "naplavenina" zní jako nadávka, nežiju na žádné naplavenině a navíc v tom kontextu jak to qinet napsala, trochu agresivní, jako by jen Praha byla něco a všechno zlé a správné se dělo tam. Osobně mám naplaveninu spojenou s něčím jiným, příjemným a úžasným.
Myslím, že je naprosto jedno odkud člověk je, důležité je jaké má člověk vlastnosti, jaké si v sobě vžil zvyky a chování a takové může mít jak Pražák, Ostravák, Brňák i ten z Kotěhulek
Bez ohledu na svůj názor na drogy, přispívám do diskuze.
Dedeckova
| 14. 11. 2007 21:27
V jedné věci se musím Qinet zastat. Naplavenina není žádná nadávka, je to opravdu jen nevinný výraz pro ty, kteří se do Prahy přistěhovali, byť - uznávám - nenavyklým uším může znít poněkud pejorativně. Je totiž fakt, že Pražák člověka odjinud (zejména z Moravy) pozná (teď nemám na mysli turisty bloumající okolo Hradu). Většinou ten člověk ani nemusí otevřít pusu, zkrátka se jinak chová. Ale tím nechci říct, že se chová dobře nebo špatně, prostě jinak. Stejně jako když poznám na první pohled Roma, tak to neznamená, že jsem rasistka. Vím, že tohle není předmětem diskuze, a nechci to už dál rozpitvávat, ale nelíbily se mi nemístné poznámky reagující na to, co Qinet použila, protože takhle se prostě v Praze mluví.
Marihuana
anonym
| 14. 11. 2007 20:30
K tomu můžu napsat jen tolik, že prostě všeho moc škodí.
Můžete se uchlastat k smrti, a stejně chlast nezakážou. Můžete si uhulit plíce, obyčejnými cigaretami, předávkovat léky, přežrat tučným jídlem a způsobit si rakovinu konečníku.
Problém není totiž v té látce, ale v tom,
jak se používá (zneužívá).
Zákazy nic neřeší. To je to o co mi jde.
Snad svým názorem nikomu neubližuji, tak není třeba hned se čertit.
Qinet
angelwoman
| 14. 11. 2007 20:01
Zkus psát slušně a na každého si tu neotvírat pusu a neútočit, nenazývat Ostraváky, Brňáky, atd. "naplaveninami" - nechápu naprosto toto označení a v životě bych se tak nepojmenovala) a pak si možná i zapamatujem tvé jméno
brácha hulí denně
Miky
| 14. 11. 2007 18:38
Brácha hulí denně o přestávkách ve škole, po škole, asi celej den, když je mimo domov nebo nevim....vypadá normálně, jen je utlumenější. Mamka nic neví ani netuší, on vždy zaleze hned do pokoje a kdyžtak říká, že je unavenej. Dokáže v tom stavu dělat všechno, byl tak i u zkoušek. Já jsem marjánu kouřila taky, ale nechápu, jak on může být tak nenápadný nebo jak to říct. To já nebyla. To je tím, že už je na to zvyklej a umí se ovládat? On to tak odůvodňuje....Potom nastane fáze, kdy už to nedokáže, že? Je to s ním asi docela blbý, ale nedá si to vymluvit, jak tady zaznělo, musí si na to přijít sám....
Marihuana je návyková jako všechny drogy... Slyšela jsem zase hovor v tv a mluvili tam opravdu docela opačně, jak v tom článku od Nux. Taky říkali, že nové studie prokázaly, že je i škodlivější pro plíce, než cigarety.
A že se nemění osobnost? Zpočátku ne, ale znáte někdo letitého huliče? Já jo a byla jsem s ním 14 dní vkuse, včetně nocí. Bylo to příšerný.......Na psychiatrii byl furt. Měl deprese a i jiné příznaky, které se objevily kvůli hulení...
Asi bych ale i tak byla pro legalizaci a to proto, že jsou legální jiné nebezpečné drogy, ale protože je konzumuje většina, bere se to asi normálně.....Vždyť to nebude znamenat, že začneme všichni hulit. Ani teď nepijí a nekouří všichni. Každý má svůj rozum a svou volbu. Kdo hulit hce, bude hulit ať tak nebo tak....to samý v opačném případě. A stát z toho taky bude něco mít atd atd....To je můj názor.
Marihuana neškodí?
zonan
| 14. 11. 2007 18:20
I já musím vstoupit do této diskuze a potvrdit slova SickGeorge. Začátkem 90 let jsme marihuanu pěstovali na balkóně a měli překrásné kytičky (a prý i kvalitní). Já jsem sice nekouřila, ale muj manžel bafal rád. Nebyl pravidelný hulič a tak jsem velmi často zažívala jeho depresivní stavy, které se projevovaly zvýšenou agresí (ne, netloukl mě, ale taky to nebylo moc příjemné). Když si dal jointa, byl vysmátý a šíleně mě miloval. Jo, tak nanejvýš do druhého dne. Užila jsem si svoje a jsem šťastná, že přišel okamžik, kdy se manža rozhodl přestat. Teprve po pěti letech mi řekl naprosto stejná slova, která zde napsal SickGeorge. V době, kdy hulil, však dával přednášky o naprosté neškodnost marihuany. Člověk musí mít vážně čistou hlavu, aby mohl posoudit, co je pro něj správné. A teprve tehdy, když projde oběma stavy, se muže rozhodnout jak chce dál žít. Já osobně jsem pro legalizaci marihuany. I přes to všechno, co jsem prožila. Protože každý má právo vybrat si svou cestu sám. Řekněte dítěti ať nešahá na rozpálená kamna, protože se spálí. Některé poslechne, jiné si to musí vyzkoušet na vlastní kuži. Je to volba každého jedince.
SickGeorge, smekám před Tebou. Máš sice draze zaplacenou, ale jedinečnou zkušenost.
MARIHUANA NEŠKODÍ...???... PRDLAJS...
SickGeorge
| 14. 11. 2007 15:23
vážení, nechtěl jsem se vyjadřovat, ale musím...

Vážená "madam Nux".. to Vaše desatero si strčtě někam..

Já sám jsem hulil jointy posledních skoro deset let, od svých sedmnácti. Hlavně posledních tak pět let bych neoznačil jako hulení, ale jako nadměrné požívání marihuany..

Přestat "hulit" jsem se až donedávna pokoušel skoro 3 poslední roky.. vždy jsem vydržel tak 3-4 týdny maximálně, pak jsem vždy do toho vysmátě-vypatlanýho stavu zase spadnul.. Až zhoršení mého zdravotního stavu v poslední době mě trochu probralo a se vším jsem seknul (aspoň doufám)..

" Většina uživatelů marihuany jsou umírnění
konzumenti"... BLÁBOL... neznám nikoho, kdo by si dal jen jednoho-dva jointy denně.. Dnes se hulí v partách, a ubalí se tam několik gramů.. moje denní spotřeba jako "umírněného" konzumenta byla normálně 4 až 6, jointů (jen za odpoledne).. a to je dnes normální, milí rodičové.. a o víkendech nebo dnech volna je to ještě horší.. Když caparti nemaj na celej gram (250,-) Kč, tak se složí ve dvou nebo třech.. nebo si koupí jen na jointa, "jen" za kilo.. ubalí, vyhulí.. a za hodku seženou zase kilo..

"v porovnání s cukrem nebo čokoládou je
marihuana méně návyková.." .... to má být nějakej ftip o doktora Sovy, nebo co..??!!!! .. mohl bych vám před webkameru dotáhnout svou přítelkyni, ať vám dosvědčí, jak jsem byl vždy tak po dvou dnech nervní, když jsem si nedal jointa.. stačilo do mě jen rejpnout.. Že nebudu mít čokoládu klidně i tejden,měsíc.. to mi je fuk..

"Lidé v Číně a Indii kouřili konopí již 2700
let př. n. l."... to jistě ano.. ale dnes to každej hnojí s prominutim "jako prase", aby to co nejrychleji vyrostlo a mohlo se prodat.. takže kromě velkého množství těžkých a pro tělo jedovatých kovů ta vaše zdravá marihuana obsahuje i množství chemických jedů, které kytka "nasákla" a použiva pro růst svých palic.. a jen velmi málo pěstitelů se zaobírá vyčištěním kytek zakoupením nějakých speciálních lektvarů, které se kapou-přidávají do květináče, aby se květina těch jedů zbavila.. tyto "zázračné kapky" stojí řádově několik tisíc korun.. TAKŽE... člověk není zkouřenej, ale přiotrávenej.. vaše neurony dostávaj zabrat... nemůžete najít věci, začnete koktat, zapomínáte i obyčejné věci, nemůžete "najít" ta správná slova, změny nálad, nezvládnete občas i normální věci běžného života (vydržet v autobusu mezi lidma, dojít do krámu).. Nikomu bych nepřál ty moje "emocinální houpačky", které jsem občas zažíval.. Ikdyž jsem několik dní nekouřil, stávalo se mi, že jsem nebyl ve své kůži, řešil jsem kraviny.. O únavě, občasném zvracení, bolestech hlavy (jsem normálně nekuřák) a prokazatelně sníženém libidu nemluvě... tolik k tomu vašemu.... "Není prokázáno, že by dlouhodobé
užívání marihuany přineslo trvalé změny
nervového systému nebo zvyšující se
mozkovou dysfunkci"...




Byl jsem dlouho zastáncem marihuany. ale už jsem snad dospěl a změnil názor.. Neříkám, že až půjdu někdy třeba do kina nebo na jinou akci, že si nezapálim.. ono je prostě hulit a hulit.. I teď, když jsem psal tento můj příspěvěk, byli za mnou dva "kamarádi", a tahali mě na jointa.. odmítl jsem. ale i po těch několika týdnech to dá neuvěřitelnou práci. Souseda od naproti odmítám téměř každý den.. ikdyž každému vysvětluji, že nechci, že nemůžu.. vždycky se nějakej vypatlanej "kamarád" staví a přemlouvá ..

Řešení pro rodiče..??.. třeba sport..a když se chcete se svými ratolestmi o tom bavit, překousněte to a dejte si jednoho jointa s nima. Když už jim to chcete vymlouvat, tak at aspoň víte, jaké to je.. A kromě zdravotních důvodů mu spočítejte i důvody finanční. Mám ve svém okolí známe, co si vydělají 10-11 tisíc, z toho minimálně 4 tisíce "prohulej".. a nejen ti mladší. Každej z nich se zadluží, aby si mohl zahulit..

Když je člověk zdraví, netrpí nějakou vážnější psychickou nebo fyzickou poruchou, občasný joint mu podle mě neuškodí, tělo se s tím nějak popere. pořád lepší, než do sebe denně rvát 5-6 piv. Lidí jako já je určitě spousty, ale jen málo kdo si to uvědomí a připustí, že ho to změní.. JSEM IDIOT, ŽE JSEM SE NEPROBRAL A NEPŘESTAL DŘÍVE. POSLEDNÍCH MINIMÁLNĚ PĚT LET JSEM NIC POŘÁDNÝHO NEUDĚLAL.. JEN JSEM SE VŠEMU TLEMIL...O TĚCH UTRACENÝCH PENĚZÍCH A LŽÍCH KOLEM TOHO NEMLUVĚ..
ale na to musí každej přijít sám..

Přeji všem hezký den. A nevěřte všem "vyžehleným" článkům, co se (nejen) zde o drogách oběví.. zeptejte se lidí, co je brali a přestali..
Já tleskal za ten minulý.Nestíhal jsem dopsat.
Tatu
| 5. 11. 2007 13:09
Výborně.
Tatu
| 5. 11. 2007 13:06
Tleskám Ti za to, že jsi si dala tu práci a sehnala tento příspěvek. Kdo trochu sleduje dění u nás, neušlo mu, že od té doby, co je tichou dohodou policie a soudů nekriminalizovat pěstitele trávy pro vlastní potřebu, stagnuje počet uživatelů tvrdých drog. Jsou výjimky na udání, nebo když jde o velkopěstírny organizovaných gangů. Dalo by se říct, jako by uživatelé marihuany si vytvářely vlastní kategorii a začínají chovat odstup od tvrdých smažek. Mohl by to být takový přirozený předstupeň před přímou legalizací. To se samozřejmě nelíbí drogovým bosům, protože ti potřebují mít všechny své potenciální konzumenty hezky pohromadě - jednou nohou mimo zákon. Takže hádejte kdo bude lobovat u politiků, aby se legalizace nekonala? Samozřejmě že jejich lidé. Protože pak by už nestálo nic v cestě totální kriminalizaci tvrdých drog. A to by byl konec drogovým bosům v Čechách. Krádeže v konopném poli - to je podružný problém. Asi jako dneska slivovice pálená načerno. Proto apeluji na všechny, kdo jsou na této diskusi, aby si pozorně přečetli snesené argumenty a mluvili o nich i jinde, mezi svými kamarády, v rodině, na pracovišti a hlavně připustili tu možnost, že ti kdo chtějí legalizaci moho mít pravdu a pozitiva by vysoko převýšila možné negativní jevy. ///
Nezlobte se prosím na Qinet, možná viděla a zažila mnohem víc, než by odpovídalo jejímu věku. Má srdce na dlavni a její neobratnost pramení z netrpělivosti, resp. zoufalství nad tím, že s tím nikdo nic nedělá a jenom si zajišťuje alibi.
Někdo si možná myslí, že vystupuje z pozice, že když je v Praze skoro všechno nej, že se bude, jako každej pražák, vytahovat i s nejtemnější drogovou scénou. Ne! Nikoliv! Ono je to ještě horší.
Fuj, to byl dlouhý příspěvek!
anonym
| 5. 11. 2007 13:02


Tak zkusím kratší.
Včera mě v bulváru zaujal rozhovor s Terezou Pergnerovou.
Kopíruji jen část rozhovoru s ní, která mě zaujala:


--------------------------------------------------------------------------------
Co všechno o vás Samuel ví?


"Už v té době, kdy mi ho navraceli do péče, věděl všechno.
Věděl, že jsem se léčila z drog, ví, jak jsou drogy nebezpečné, ví, že
jsem dělala chyby a že je taky už nesmím nikdy v životě udělat. O mámě
ví, že není bezchybná, ale věci, které pokazila, se snažila napravit.
Takhle jsem mu to vpravila do hlavy."

Jisté riziko, že by si vás minulost zase našla... existuje?


"Vy jste se zbláznila! (užasle šeptá) Naprosto jednoznačně si
uvědomuju, že už bych po tom nemohla sáhnout. Nic by mě nemohlo
přesvědčit, abych to udělala, protože to, co mám teď, už bych nikdy v
životě neměla. A na to musí člověk dennodenně myslet. Vrátili mi syna,
to se nemuselo stát. Dostala jsem práci, to se nemuselo stát. Začala
jsem žít poctivě, tak, jak je to pro společnost přijatelné. To se
podruhý nestává, tyhle věci! Takže já můžu mít tisíc smutků, tisíc
starostí, tisíc štěstí, ale rozhodně nemám prostor pro to, abych řekla:
Já bych si dneska dala..."

Stýkáte se se známými ze zlých časů?


"Buď jsou mrtví, nebo se jim daří dobře. Nic mezi tím není.
Ještě chvilku pokračujete a je tam smrt, nebo se vzpamatujete a vyjde
to. Mám zprávy, že dva kluci jsou perfektní, mají rodiny. Ale rozhodně
nejsme v kontaktu, to ani není zdravý, udržovat kontakt. A určitě
nebudu narkomanům pomáhat. Abych před nimi exhibovala a říkala, že to
nemá cenu brát - oni to dobře vědí. Ani láska rodičů k feťákovi není na
místě. Zavřený dveře, vyměněný zámky. Přemejšlej, padni, rozsekej se,
jestli vstaneš, máš otevřený dveře. Jestli nevstaneš, bohužel."
-----------------------------------------------------------------------------
Ano, musím s ní souhlasit. Nemůžeme pro závislého udělat nic lepšího, než ho nechat si rozbít hubu.
Bohužel.
Zkusím zase něco vložit
anonym
| 5. 11. 2007 12:24
DESATERO O MARIHUANĚ
neboli,
co by o marihuaně měli vědět teenageři, rodiče a učitelé.

Co je to marihuana?
Marihuana se říká
sušeným květům a listům některých druhů konopí
(1). Ty obsahují rozdílné množství
nenarkotických chemikálií THC. Při kouření
nebo konzumací jídlem se vytváří pocit
bytí "HIGH" jenž trvá několik hodin.
Rozdílné odrůdy této rostliny vytvářejí
různé smyslové pocity od sedativních až po
stimulující.


Kdo užívá marihuanu?
Neexistuje
typický profil kuřáka marihuany. Byla užívána
tisíce let z léčivých, společenských a
náboženských důvodů, rovněž pro odpočinek (2).
Několik amerických prezidentů pěstovalo konopí (3) a
o některých se tvrdí, že je kouřili. Každý
pátý Američan během svého života marihuanu
vyzkoušel. Marihuana je stále populární.


Jak dlouho lidé marihuanu požívají?
Od
biblických časů (4). Tento zvyk byl přijmut rovněž v
Americe (5) až do kampaně ve 30-tých letech, která
vedla k dezinformaci (6), veřejné hysterii a k prvním
americkým zákonům proti jejímu užívání
(7).


Je marihuana návyková?
Ne, není
(8). Většina uživatelů marihuany jsou umírnění
konzumenti, kteří kouří společensky nebo
příležitostně pro odpočinek. Dnes víme, že 10%
naší populace má sklony k návykům, a tito lidé
jsou schopni zneužít marihuany stejně jako cokoliv jiného.
Např. v porovnání s cukrem nebo čokoládou je
marihuana méně návyková. Sociologové nám
zprostředkovali obecný model uživatele marihuany. Užívání
má svůj vrchol obyčejně během dospívání.
Postupně se dávky nezvyšují, naopak následně
dochází k stupňovitému snižování
spotřeby (9).


Zemřel někdo po požití marihuany?
Ne,
nikdy (10). Soudce Francis Young v roce 1988 prostudoval všechen
důkazní materiál a rozhodl, že marihuana je daleko
bezpečnější než mnoho jídel, která běžně
konzumujeme. Americká Federální agentura NIDA
zjistila, že při pitvě je "high" z marihuany 75 lidí,
ale to neznamená, že je důvodem jejich smrti. Následuje
žebříček příčin, který srovnává
průměrný počet úmrtí v USA způsobený
vybranými návykovými látkami a
marihuanou:

tabák 340.000 - 395.000
lidí ročně

alkohol (bez trestných činů
a autonehod) 125.000 a více

předávkování
léky (na předpis) 14.000 - 27.000 lidí

předávkování
drogami 3.800 - 5.200 lidí

marihuana 0 lidí

*zdroj: americký vládní úřad pro
úmrtní statistiku r. 1987


Vede marihuana k užívání tvrdých
drog?
Ne (11). Ačkoliv lidé, kteří
zneužívají drogy často rovněž kouří
marihuanu. Americká národní vědecká
akademie ve zprávě uvádí, že legální
drogy jako alkohol a tabák předcházejí užívání
nebezpečných drog častěji. Tabák je znám jako
bránová droga.


Vyvolává marihuana agresi?
Ne,
právě naopak (12). Jediný zločin, kterého se
dopouští většina uživatelů marihuany je užívání
marihuany. Zpráva americké Shaferovy komise (13), která
byla nejrozsáhlejší studií marihuany v
dějinách, uvádí, že uživatelé
marihuany se zřídka zúčastňují násilných
a trestných činů. Obzvlášť při porovnání
s konzumenty alkoholu, amfetaminu a barbiturátů. Marihuana
nemění vaši osobnost. Zprávy americké
federální vlády uvádějí, že více
než 70 miliónů Američanů marihuanu během svého
života kouřili.
Pravděpodobně jsou mezi nimi ti nejpříjemnější
lidé, které byste rádi poznali.


Jak působí marihuana na Vaše zdraví?
Lékařský
tým harvardské University v roce 1987 ve svém
výzkumu zjistil, že nebezpečné fyzické reakce
na marihuanu jsou téměř neznámé. Každé
kouření je nezdravé, ale marihuana je bezpečnější
než tabák a lidé ji kouří méně. Toto
riziko může být vypuštěno, jestliže marihuanu jíte
(14) nebo když ke kouření používáte vodní
dýmky. Navíc konopí je známá
lékařská bylina se stovkami moderních
terapeutických účinků. Marihuana léčí
nemoci od bolesti kloubů k snížení očního
tlaku přes astma, léčbu rakoviny, AIDS a další (15).


Kolik je pravdy na všech negativních zprávách
o marihuaně?
Většina těchto senzačních zpráv
necituje žádné studie ani zdroje. Ostatní
spoléhají na několik neuspořádaných a
falešných zpráv (16). Úřad generálního
prokurátora (17) dospěl po dvacetileté studii v roce
1982 k názoru, že marihuana je zodpovědná za menší
škody pro jednotlivce a společnost, než alkohol a cigarety.


Co bychom měli dělat?
Američtí
daňoví poplatníci zaplatili mnoho studií na
tuto látku a navrhli, aby vládní úřad
byl proti žalářování kuřáků marihuany
(18). Většina poplatníků tlačila americké
zákonodárce, aby znovu legalizovali a zdanili užívání
marihuany pro fyzicky a psychicky způsobilé osoby. Snažili
se prosadit regulovanou distribuci marihuany stejně jako alkohol a
tabák. Řekněte svým zvoleným vůdcům, aby
uvolnili víc policejního personálu a zdrojů na
boj s násilným zločinem a aby uctívali naše
národní přesvědčení "Svoboda a
spravedlnost pro všechny ukončením marihuanové
prohibice.

Vysvětlivky k textu:


1. Výzkumníci počítají s asi 50 000
komerčních využití pro konopí jako v papíru,
textilu, potravinách, palivech, medicíně, v lepidlech
atd. Ale dnes jsou i farmakologicky nepoužitelné odrůdy a
jakékoliv užívání konopí
ilegální. Zdroje: "Encyclopaedia Brittanica,
ministerstvo zemědělství USA, Jack Herer: The Emperor Wears
No Clothes".


2. V Bibli je napsáno: Bůh řekl člověku, aby užíval
"všechny rostliny jež plodí semena" a nevylučoval
konopí (Genesis 1:12). Koptičtí křesťané,
rastafariáni, šintoisti, hinduisti, buddhisti, esenové,
zoroastrové, bantuové a mnoho dalších sekt a
hnutí mají svoje tradice, jenž připisují
konopí náboženskou hodnotu.


3. Amerika byla založena pěstiteli konopí. V roce 1975
prezident americké historické společnosti a konzultant
Smithsonian institutu dr. Burke počítá, že
následujících sedm prezidentů kouřilo konopí:
George Washington, Thomas Jefferson, James Madison, James Monroe,
Andrew Jackson, Zachary Taylor a Franklin Pierce rovněž Ben
Franklin. Otec americké země George Washington jednou
zaznamenal svoji oblibu pro ženské rostliny a poznamenal
rovněž svůj vlastní způsob přípravy konopí
ke kouření. (dopis ze dne 26.5.1794). Po zavraždění
Abrahama Lincolna jeho žena dostala pro uklidnění nervů od
lékařů předepsán hašiš. John F. Kennedy byl znám
tím, že kouřil marihuanu kvůli bolestem v zádech a
rovněž tím, že byl stoupencem legalizace konopí.
(Washingtonské farmářské deníky,
Jeffersonův deník, americký národní
archív atd.).


4. Archeologové uvádějí, že konopí
bylo pravděpodobně první kultivovanou rostlinou již 8000
let př. n. l. (Columbijská univerzita, Historie světa). Byla
užívána na vlákno, papír a na oděvy.
Lidé v Číně a Indii kouřili konopí již 2700
let př. n. l. (Ministerstvo zemědělství USA, výroční
zpráva z roku 1913).


5. Turecké kuřárny tradice z Blízkého
a Dálného Východu byly velmi populární
v Evropě a Americe před velice nedávnou dobou, na počátku
tohoto století.


6. V roce 1896 vyčerpávající vědecká
britská "Raj" konopná komise nenašla jediný
důvod proč by kuřákům "ganja" měla zakázat
její požívání.


7. V Americe dobře známý novinář William
Randolph Hearst vyrobil a publikoval hrůzostrašné příběhy
o marihuaně. Jeho lži byly později odhaleny, ale to už bylo
pozdě, protože marihuanová prohibice začala v USA v roce
1938 (Larry Sloman, Refer Madness). Zákon proti marihuaně byl
přijat rok po vynálezu stroje na zpracování
konopí, jenž mohl komerčně konkurovat proti firmám
vlastněným mocnými rodinami jako Hearstova rodina,
DuPontova atd. (Jack Herer: The Emperor Wears No Clothes).


8. Užívání marihuany nevede k fyzické
závislosti. (Harvard Medical Report, 1987). Soudce Francis
Young, září 1988 (Dokument č.: 88-22). NY LaGuardia
report, 1944. U.S. Shaferova komise 1972 atd.


9. Zdroje: John Kaplan, Marijuana: Nová prohibice. Newsweek
7.9.1970. U.S. Shaferova komise 1972 a další.


10. Zdroje: Harvard Medical Report, 1987, soudce Francis Young,
září 1988 (Dokument č.: 88-22).


11. Kostarická studie 1980, Jamajská studie 1975,
Shafer Coman, 1972. FBI uvádí, že 65-75% násilných
trestných činů je ovlivněno alkoholem.


12. Prezident Amerického Federálního úřadu
pro boj s narkotiky Harry Anslinger řekl kongresu v roce 1948, že
marihuana způsobuje pacifismus, ale "Silerova komise"
provedla v Panamě americkou studii, která už v roce 1931
došla k závěru, že vojenský personál, který
kouřil marihuanu ve svém volném čase nejevil ve
výkonu služby žádné odlišnosti ve srovnání
s personálem, který marihuanu nekouří.


13. Rovněž znám jako "Blue Ribbon Report"
prezidenta Richarda M. Nixona.


14. "Jediný klinický významný
lékařský problém, který je vědecky
spojován s marihuanou je bronchitida. Terapie je v tomto
případě stejná jako u kouření tabáku:
přestaňte kouřit" (Dr. Fred Oerther, M. D. 1991).


15. Zdroje: Dr. Tod Mikurya, marihuana: lékařské
listy. Marihuana může zastoupit min. 10 - 20% léků na
předpis. Zdroj: Dr. Raphael Mechoulan. Marihuana byla hlavní
aktivní složka ve 40 - 50% patentovaných léků
před prohibicí.


16. "Není prokázáno, že by dlouhodobé
užívání marihuany přineslo trvalé změny
nervového systému nebo zvyšující se
mozkovou dysfunkci." (Národní vědecká
akademie U.S.A.). Ve známé Heath / Tulanově studii
(1974), byly brutálně polapené opice pomalu otravovány
kouřem v období trvajícím přes 90 dní.
Zdroj: Národní institut zdraví USA.


17. Koncilium výzkumných varování
Kalifornského generálního prokurátora,
20-tá výroční zpráva, 1989 (vydáno
1990).


18. Hlavní americké a mezinárodní
studie o marihuaně a právu obsahují: "Report of
the India hemp Drugs Commission" (V. Británie 1896),
"Siler Commission Report" (U.S. 1933), "LaGuardia"
Commission (New York, 1944), "Shafer Commission" (U.S.
1972), "Ladaine Commission" (Canada, 1972), Alaska State
Comsn. (1989), Attotney Generals Research Advisory Panel (California,
1990) atd.


Tato informační brožura je dílem výzkumu a
produkce veřejného servisu: FAMILY COUNCIL ON DRUG AWARENESS
(Rodinná rada drogového uvědomění). P.O.BOX
71093, LA, CA 90071-0093, FCDA TT-9107, U.S.A.

"Trest za držení drogy nemá
poškozovat jednotlivce více, než užívání
drogy samotné".
to qinet
Linda
| 5. 11. 2007 12:00
Že by to s tím pěstováním u nás nebylo jednoduché, o tom jsem přesvědčena.
Za tím co jsem napsala o agresivnějším chování po stavu vysmátosti si stojím. Jestli jsem použila nevhodné slovo, je možné. Pardon.
Na rozdíl mezi lesem a vlastní zahradou, nebudu ani odpovídat.
Beru názor lidí co jsou pro legalizaci, ale já jsem proti a hrají v tom roli právě vlastní zkušenosti. Není potřeba psát, že dotyčný neví o čem mluví, jen proto, že má opačný názor. Tady se domnívám, že si pleteš slovo diskuze.
Pro mě je velký rozdíl, když to někdo vyzkouší nebo si dá občas, či si z toho vaří čaj a peče bábovku.
Ale častým huličům nestačí ta samá dávka či kvalita. A právě tady vidím problém, kdy zkoušejí nové a silnější odrůdy v lepším případě jim bylo jen špatně. V horším měli halušky, a z toho většinou vznikl konflikt a agrese, takže to není nesmysl. To samé platí pro alkohol. Vše je v lidech.
qinet
Kloa
| 5. 11. 2007 11:55
Nevím co tady řešíš Ani proč jsi tak sprostá!
Praha, Ostrava nebo klidně ta Kolumbie či Horní Kotěhulky, všude může žít blázen, který mě za bílého dne přepadne, ale nevím proč tady rozebíráš něco takového, to, že jsem v úvodu napsala, že mě mamka mohla pustit kamkoli bylo v souvislosti s tématem - drogy. Že se nemusela bát, že bych do něčeho takového spadla. A se stejným svědomím by mě mohla pustit pobíhat klidně po Praze, pokud to chceš slyšet.
Nevím jaká nevědomost, rozhodně nemám pocit, že by se nemohlo stát, že mě někdo přepadne za bílého dne, jak už jsem napsala - to je možné v každém městě a na každém místě planety, stačí aby tam žila ta osoba, která přepadnout chce.
Nic jsem nikdy proti Pražákům neměla, ani nemám, nehážu takhle lidi do jednoho pytle, to ty s tím máš krapet problémy.
Urážet lidi ti jde, horší je to pak s omluvou, která je pro tvou informaci na místě, ale určitě jsi slušně vychovaná, tak to víš
Rozhodně nejsem vyjevená z něčeho, co se děje v Praze, protože se to děje všude.
To Nux
qinet
| 5. 11. 2007 11:47
Škoda, že se Ti to nepovedlo... taková podpora tu je potřeba..


Za svoje vyjádření "naplaveniny"se omlouvám. Nechtěla jsem se tím nikoho dotknout.. mnoho mých přátel se takto nazývá samo a proto mě tedy nenapadlo, že by se to mohlo někoho třeba tolik dotknout..
Praha? Neznám
adelaida
| 5. 11. 2007 11:46
To mě taky pobavilo. Když tuhle autobusák chtěl po jedný pani na Šumavě pas bo co (tušim, že kvůli věku dítěte), tak se dotyčná rozčílila a říká: "No toto! Víte, kdo my jsme?? My jsme z Phy!!!". Takže asi tak. A milá qinet, přepadnout Tě můžou i v Horních Kotěhůlkách a nemyslím si, že zrovna OV !!! je kriminalitou nedotčené město. Halt se fakt projevuješ jako z Prahy.. A to mi 90% Moraváků rve, že jsem z Phy, i když nejsem a diví se, že se mi toto zařazení fakt nelíbí..
qinet
anonym
| 5. 11. 2007 11:29
Přemýšlím nad tím, co vyvolalo takovou bouři Tvých příspěvků. Co tě tak popudilo? Nerozumím tomu.
Vzásadě jsem také pro legalizaci marihuany (a včera jsem se tu pokoušela 3x neúspěšně vložit článek, kde jsou její pozitiva popsána), ale proč ta útočnost? Co se Tě tak dotklo?

Nemyslím si, že by Ostraváci, Brňáci či kdodoliv z jiného města, než Prahy byly "naplaveniny", jak ses vyjádřila. Myslím, že by se jich to mohlo docela dotknout. A taky myslím, že je to právě to, co na Pražácích nemají rádi, takovéto vyjadřování o obyvatelích jiných měst.

Pojďme si to říct v klidu, není třeba urážet.
No a když už jsem u toho
qinet
| 5. 11. 2007 11:14
Když už jsme u toho, tak mi vysvětli, proč jsou všichni Ostraváci i Brňáci a všechny ostatní "naplaveniny" tak vyjevené ze všeho co se tu děje??

Já si myslím, že to doma asi nemají..
Žij si kde chceš třeba v Horních Kotěhůlkách!!
qinet
| 5. 11. 2007 11:11
O tom tady ale neni řeč.. Tady byla řeč o tom, že Tebe maminka mohla kamkoliv pustit, což v Praze zas tak jednoduché neni. Proto na to narážím..... nehledě na to,že nevědomost je krásná.. Je krásné mít pocit, že Tě nikdy nikdo nemůžu i za bílého dne přepadnout...


Prober se!!
qinet
Kloa
| 5. 11. 2007 11:00
Ne, z Prahy fakt nejsem, ale copak je Ostrava jiná? V tomhle určitě ne. A pro tvou informaci, mohla bych žít klidně v Kolumbii

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
19. 4. 2024 19:29
70260
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video