SÍLA ČAJŮ - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

SÍLA ČAJŮ

Diskuze

čaje
nancy
| 21. 4. 2009 09:41
Ahoj holky, neškodí třeba pití čajů nějak, ať už je to roibos, zelený, kopřiva...když je člověk pije denně?
Taky
jituliiik
| 18. 2. 2009 09:40
máš jen takové "občasné" akné? Já už jsem si na to docela zvykla, jakmile totiž vysadím čajíky, tak se mi objeví znova Ale když si vzpomenu jak jsem vypadala v pubertě...tohle je proti tomu skoro nic
Jituliik-Nimba
angelwoman
| 17. 2. 2009 08:58
Vidíš, zrovna teď jsem udělala v pití Nimby dost velkou přestávku, ale vzhledem k tomu, že ještě půl pytlíčku mám, asi se k ní zase vrátím Chuťově opravdu není nic moc, ale hlavně, že pomáhá Koukám, že máme hodně podobné kožní problémy
ahojík
anonym
| 11. 2. 2009 18:03
já mám ráda čaje spíš bylinkové,takže piju,mátu,kombinovala jsem jí se šípkem,bylo to docela dobrý,pak Mateřídoušku.Nebo černé čaje jako Pickwik Earl Greey.Chtěla bych ještě nějaký vyzkoušet z bylinek,nebo z černých čajů
Nesbírá
jituliiik
| 11. 2. 2009 15:13
tady někdo náhodou obaly od pytlíků čaje? To je taková moje vášeň
jituliiik
| 11. 2. 2009 14:42
jsem taky velká čajomilka a můj nejoblíbenější čaj je Gunpowder-perlový čaj. Má takovou zvláštní kouřovou příchuť a lístky stočené do malých kuliček, proto se mu také říká střelný prach
Další výborný je China Jasmin od Oxalisu, ten nádherně voní a doporučit ještě můžu Darjeeling FTGFOP Ambootia
Angelwoman-Nimba
jituliiik
| 11. 2. 2009 14:35
Tvůj příspěvek je už rok starý, takže Nimbu máš už určitě vyzkoušenou, jen jsem chtěla říct, že já s ní mám moc dobré zkušenosti, i když mi teda vůbec nechutná Hodně se mi dělají takové hluboké boláčky a to hlavně na bradě nebo občas na tváři, není jich moc, ale hrozně bolí a dlouho trvá, než zmizí. Musím říct, že tento čajík mé problémy dost zmírnil, s přestávkami ho piju pořád Takže vřele doporučuji
čaje na hubnutí
eva77
| 11. 2. 2009 00:45
Ahoj holky a co třebe čaje na hubnutí ? Znáte čínský čaj Hannasy nebo tak nějak. Mate některá s ním zkušenosti.
To Vozlenka
angelwoman
| 11. 2. 2008 18:36
Máš pravdu-lékořice tam je, no..ale tu já můžu Tak držím palečky, ať od nich najdeš nějaký jiný dobrý
Nimba
anonym
| 11. 2. 2008 18:31
Já jsem si ho taky koupila, ale vůbec mi nechutnal, protože je tam lékořice, já jsem na ni snad alegrická, nebo co. Mrzí mě to, protože trpím ekzémem i akné. Musím najít jiný, který mi nebude vadit.
Himalásjké ajurvédské čaje
angelwoman
| 11. 2. 2008 18:02
Máte s nimi někdo zkušenosti? Podělte se

Já jsem si dneska na doporučení kamarádky a nezávisle i jednoho známého koupila himalásjký ajurvédský čaj NIMBA-říká se mu "čistič krve", zlepšuje pleť, prokrvuje ji a zpevňuje, příznivě působí na akné a ekzémy, pomáhá při bolestivé menstruaci, při výtocích a jiných gynekologických problémech..takže čajík šitý přesně pro mě Tak doufám, že bude dobře působit, dneska si dávám druhý šálek
Ahojky
Surina
| 10. 2. 2008 21:46
Zdravím všechny čajíčkářky
Jsem ráda, že jsem natrefila na tuhle diskuzi. Čaje opravdu zbožňuju. Piju je neustále celý den až se mi zdá, že to přeháním.
Mám nejraději mátový čaj, nejlépe z domácí máty, ale když už není, nepohrdnu ani pytlíkovému (např. Teekanne). Taky piju Pu-erh, různé ovocné, roiboos jen občas. Mám zkušenost s čajem na hubnutí Hanasaki, dost mi chutná, řekla bych že je to trošku podobná chuť jako pu-erh. Dlouho vydrží, na jeden hrníček stačí jen čtvrt malé plastové lžičky, která je k němu přiložená, zalívám si ho dokonce dvakrát. No a k účinkům? Myslím že je to fajn na trávení ale že by to byl nějaký zázrak tak to určitě ne.
Jinak se nechám inspirovat a vyzkouším tady zmiňované lapacho. Jsem na to zvědavá. Pište dál své zkušenosti, je to bezva
Dedeckova
angelwoman
| 9. 2. 2008 18:08
Není zač
Angelwoman,
Dedeckova
| 9. 2. 2008 15:51
děkuju. Měla jsem za to, že to je složitější Tak to jsi mě potěšila, už se těším, až si pro něj zajdu.
Zdravím čajomilky -
Regina
| 8. 2. 2008 12:47
nazdar - to teda valím bulvy, co vše se tady dozvídám - a to jsme si myslela já bláhová, že mám dosti zkušeností - je dobře , že si takhle člověk může obohatit sortiment -
K těm hubnoucím čajům - již jsem vyzkoušela ledacos - a myslím , že žádný čaj z Otylky Twigy neudělá , když k tomu nedrží řádný jídelníček -
To Dedeckova
angelwoman
| 8. 2. 2008 11:01
Přípravy lapacha neboj-je trošku jiné, ale není to nic hrozného. Místo klasického zalití čaje vařící vodou, dáš lapacho vařit s vodou (doporučuje se nevařit v žádných hliníkových nádobách,nejlépe ve varném sklu), přivedeš lapacho k varu, povaříš mírně 5 min, 15 min necháš klasicky vyluhovat, přecedíš a můžeš pít. Fakt to není nic složitého
Čajíčky
Dedeckova
| 7. 2. 2008 22:05
Taky zbožňuju čajíčky. Nejradějí zelené, pue-rh, roibos a heřmánek. Lapacho se chystám vyzkoušet v brzké době, ale trochu mě odrazuje příprava.
to bude v poho
nika2411
| 7. 2. 2008 21:51
Angelwoman, myslím, že to tvé skorotchýni neudělá nic. Já čajíky běžně kombinuju, a zatím funguju bez problémů . Ale záleží samozřejmě jaký organismus má ona. Na každého to může působit jinak. Já lapacho piju denně, bez něj si už nedovedu představit den. Taky si vařím hodně pu-erhu, zelený čaj, mathé....podle chuti. Roibos teďka zrovna moc nemusím........
čajiky
485586033
| 7. 2. 2008 21:23
už jsem toho načetla o čajích hodně a myslim že na hubnutí je nejlepší pu-ehr (kvůli trávení) v kombinaci s jakýmkoli zeleným, který odvede přebytečnou vodu :) každopádně zastávám názor, že při hubnutí je nejdůležitější (kromě pohybu samozřejmě) absolutně zdravé trávení
:-P
angelwoman
| 5. 2. 2008 10:23
Musím vám něco napsat:
přišla se mnou včera "skorotchyně", že slyšela v rádiu Čas nějakou novou pročišťovací-odtučňovací kúru a chce po mě, ať ji v obchůdku s čajema koupím zelený čaj, rooibos, pu-erh a lapacho a to vše míní každý den pít (ne jeden čaj, všechny dohromady!) a očekávat zázračný výsledek Prostě ráno si udělá zelený-vypije ho, pak rooibos a až ho vypije uvaří si pu-erh a dorazí se lapachem
Snažila jsem se jí vysvětlit, že takto míchat různé čaje není dobré-ono třeba zelený se může pít pořád, ale takové lapacho, rooibos a pu-erh dohromady?? Přitom jsou to detoxikační čaje a myslím, že takovýma kombinacema by si mohla spíš ublížit..snažím se jí vysvětlit, ať pije třeba pravidelně zelený čaj a do toho 2x denně lapacho, ale prý to říkali na rádiu Čas, tak to bude pravda
Tak jsem zvědavá, co to s ní udělá-tolik detoxu najednou, vidím aspoň na slušnou chvíli na záchodě
čaje
angelwoman
| 4. 2. 2008 21:01
Kloo-tak to "rancho amigo" bohužel neznám, ale poptám se v práci holek
Pu-erh je opravdu na hubnutí-přišla do obchůdku slečna a říkala "Dejte mi ten požírač tuků", tak jsem na ni zmateně koukala a šéfka říkala, že myslí Pu-erh, že tak se mu taky říká..A sama ho prý má vyzkoušený a prý funguje.Ale samozřejmě to není žádný zázrak-že jen budu pít čaj a sedět na zadku a zhubnu při tom
Já myslím, že tyhle čajíky můžou hubnoucí efekt mít, ale asi ne u nějakých hodně obézních lidí..brala bych to spíš jako podporu zdravého životního stylu, pohybu, atd.
karamel, čaje na hubnutí
Kloa
| 1. 2. 2008 14:38
Lili, díky za ten recept na karamel snad to půjde provést i tak, aby zůstal stále tekutý. Takto se právě v čajovnách sladí rancho amigo, což zbožňuju

Co vím, tak se při redukci váhy doporučuje pu-erh a pak taky sada čaje hanasaki, snad jsem to nespletla Nevěřím, že by čaje na hubnutí samotné měly nějaký výrazně hubnoucí efekt, bez ostatních faktorů jako je úprava stravy a pohyb to prostě nejde, ale pročistí a krom toho jsou i chutné.
čajíky na hubnutí
rezama
| 1. 2. 2008 14:11
čajíky na hubnutí jsou taky.Já je teda neužívala(i když bych to potřebovala)ale znám hodně lidiček co si je kupují nejen kvůli hubnutí,ale kvůli jejich projímavému účinku,takže asi nějaký účinek určitě mají.Sypaný jsem ochutnala a je docela chutný.
lapacho
Lili6
| 31. 1. 2008 23:12
a děkuju za info o tom lapachu! snad se u nás sežene
karamel do čaje
Lili6
| 31. 1. 2008 23:12
Občas si osladit čajík karamelem je super věc, obzvlášť zdravím karamelem

1 lžíce vody, 1 lžíce oleje a cca 8 lžic cukru (možno použít i lepčí hnědou variantu třeba) - na pánvične necháme zkaramelizovat, vychladnout a pak (třeba boucháním do pánvičky, nebo nožem) karamelový plát rozbijeme na kousky, kterými pak sladíme čajík

Fígl je v tomhle: cukr je kyselinotvorný a v bříšku způsobuje překyselení (osoby s citlivou žáhou to nemile poznají). Bříško pak hasí kyselinky (převážně vápníkem, který vezme z organismu, kostí). A velkou radost z toho nemá.
Olej, který je přidán v tomhle karamelu, způsobí, že je z toho cukrovinka zásaditá (opak kyselé). Takže když si ji dáme s nějakým ovocným čajíkem třeba, zneutralizuje jeho kyselost a bříško je nad míru spokojené. Stejně tak do kávy, která je velmi kyselá je to výborná věc na klidný žaludek. Navíc ten zásaditý cukr je daleko lépe stravitelný.

Takže tolik o tělíčku prospěšném karamelu.
Jestli máte někdo s pálením žáhy potíže, je dobré kousek téhle sladkosti cumlat - uleví.

Mám to od odborníka - chemika, který kdykoliv mi nějaký takový fígl poradí, tak je to na 100% ověřené.
Hodně se zabývá zdravím lidského těla a na to, že je mu 55, tak mu doktoři naměřili, že jeho organismus odpovídá třicátníkovi :o) To jen aby jste si nemysleli, že je to nějaká nepodložená hloupost.
Tak pa kočky
čaje
angelwoman
| 31. 1. 2008 13:54
Já s tím zkušenost nemám, protože jsem celkem štíhlá, ale kamarádka po pravidelném pití zeleného čaje opravdu zhubla.Ne nijak drasticky, ale poznat to bylo.Ale je to spíš dlouhodobější záležitost..
Zelený čaj bych si koupila pouze pravý a od ověřených firem-u nás např. Oxalis, který čaje dováží. Prodávají je ve skleněných dozách, kde můžeš přičichnout a posoudit kvalitu. Zelený čaj by neměl obsahovat stonky nebo kousky dřeva, důležitá je také barva-nesmí být vybledlá,dále si můžeš všimnout třeba toho, jak jsou čajové lístky pečlivě svinuté, atd. Mnoho také poznáš, až si čaj uvaříš-zda jsou lístky neporušené, čaj má správnou barvu správnou barvu, neobsahuje příměsi
caj na hubnuti atd
pravaenergit
| 30. 1. 2008 22:10
ahojyk muet emi rict jestly mate nejakou zkusenost s caji na hubnuti,? je natom neco pravdy z eodvadi tuk z tela ven a nevim co jeste,? jemi jasne ze zazrak to nebude, ale mam rada caje taky a tak me zajima jestly i na tomhle neco je


jinak me zajima jak POZNAT DOBREJ KVALITNI ZELENEJ CAJ??
čajíčky
Kloa
| 30. 1. 2008 16:47
Angelwoman, mám sice svůj oblíbený obchůdek ve městě, ale pokud budu mít cestu, tak do Oxalisu nakouknu, dříve než byl otevřený ten obchůdek u nás jsme tam s mamkou nakupovaly, hlavně babičce kafe.
Tak zkoušej, zkoušej, ať pak koupím ten nejlepší
Kalabasa je fajn, taky o ní dlouho uvažuju, co vím, tak se z ní pije hlavně maté. A nevíš jak na rancho amigo? Zbožňuju ho, ale ještě jsem na něj nikde nenatrefila. Ani kde sehnat karamel do něj. Tak kdybys něco věděla, dej vědět.
A už jsi našla ten obchůdek "s bylinkovými kapkami"? Pa
lapacho
nika2411
| 30. 1. 2008 16:00
Ahojky Lili, pokud se chceš dozvědět o lapachu víc, mám ve svém deníčku o něm celý článek.

A těch 30Kč za 10 g se mě zdá moc. Já kupuju 50g cca za 40,-Kč a vydrží mi nadlouho.


Tak čajíkům zdar,papa
čajíky
angelwoman
| 30. 1. 2008 14:28
Protože jsem si sehnala práci v prodejně Oxalis se sypanými čaji, snažím se vzdělávat a poznat co nejvíc čajíků Dneska jsem si koupila China Jasmine-pravý zelený čaj s okvětními plátky jasmínu a jsem nadšená-je to opravdu mňamka-můžu doporučit Ještě jsem si koupila "Stříberné jahody"-ochucený zelený čaj svinutý do kuličky tvaru jahody-jsem moc zvědavá, jak se bude louhovat

Miky, o záchodech mi ani nemluv-jsem tam pořád-zvlášť když piju celkem močopudné čajíky (např. lapacho) Ale zase tím se odvádí z těla škodliviny a pročišťuje se a je to fakt vidět.Od té doby co piju každý den zelené čaje a lapacho cítím se lépe a mám i mnohem lepší pleť
Jen co našetřím nějaké penízky, chystám se na maté a koupit si pravou kalabasu
Bez čajů si prostě život představit neumím

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Magda
19. 4. 2024 14:27
70253
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 12:19
11797
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video