SÍLA ČAJŮ - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

SÍLA ČAJŮ

Diskuze

lapacho
rezama
| 30. 1. 2008 08:55
lapacho je kůra z jihoamerického stromu a používá se pro posílení imunitního systému a v boji proti rakovině.Pokud koupíš sypané lapacho,tak to se má 5 minut vařit a poté 15 minut louhovat.Porcované je jednodušší.Sypané je ale vždy lepší než porcované,teda aspoň z mé zkušenosti.Cenově není nějaké předražené.Sypané aspoň tady u nás stojí asi tak kolem 30 kč těch 10 gramů,ale to je tak cena všech těch sypaných čajů.Porcované jsme mám dojem kupovala v lékarně v Brně asi za 40Kč,ale už nevím kolik tam bylo sáčků (myslím že těch 20,víc určitě ne).Pravda já je už teď vypiju klidně samotné,ale kupovala jsem vždy i ovocné sypané čaje a přidávala jsem je k lapachu,mělo pak dobrou chuť,to už tady psala Domašovanda,pily jsme ho spolu.
č a j í í í í í
Lili6
| 29. 1. 2008 23:36
Tak já jsem taky v čajích utopená od rána do večera. Teď teda se snažím spíš víc obyč vodu, ale i tam aspoň litr čaje denně dám :o)
pu-ehr, zelený, bílý, roibos, heřmánkový a všelijaké jiné mňamkové sypané a pak bylinkové (domácí, ze zahrádky, ty mají teda sílu)...
Problém mam asi jako všichni bumbálisti - veřejné záchodky, to je prostě nutnost...
A když neni možnost, tak je to prekérka, to si pak nemůžu dovolit pít a čajovat jak jsem zvyklá a cítim se vyprahle, i hlava mě z toho rozbolí, už jsem si prostě na ty kvanta tekutin zvykla.
Akorát v práci si asi o mě teď musej myslet, že mam chornicky nemocnej močák lítám tam jako exot sem a tam celý den!
Chtěla jsem se zeptat na to lapacho, to jsem ještě nezkoušela, skusíte mi to krapet popsat? Je to něco lehkého jako zelený čaj (krátce se luhuje...) nebo něco hutnějšího? A kolik tak stojí?
Babka kořenářka -
Regina
| 29. 1. 2008 23:28
- nejraději jsem měla ty bylinky, které jsem si natrhala - léta jsem prožila v podhůří Orlických hor .dlouhá léta jsem jezdila do Jizerských hor a Krkonoš a tak jsem si nasušila vždy zásoby na zimu - báječný čaj je směs- malinové, ostružinové, jahodové listí - k tomu trochu mateřídoušky a to je pošušňáníčko - dojíit si k potoku na mátu - pěkně ji promnout a pak přelít - taky fajn - na průdušky - slézové růže - na "dívčí problémy - kontryhel, nepřekonatelná je dobromysl, sušený lipový květ - květ černého bezu, podběl květy i listy- řepík i divizna - tak to se vše u nás popíjelo. - Nyní již chodím na sušeniny do Bylinářství a tam si vždy něco vyberu .-
Granulované čaje nepiji - a přátelé a děti vědí, že dobrým čajem nikdy nepohrdnu, tak mají typy na dárky- Tak a teď na Dobrou noc meduňku.
ostropestřec
angelwoman
| 29. 1. 2008 18:02
Ostropestřec je super-pila jsem ho jako čaj a teď užívám kapky-taky pro očistu jater. Mamce pomáhá s lupénkou a mě s akné
Mulliku
domasovanda
| 29. 1. 2008 17:53
My si do toho Lapacha bez příchuti dáváme nějaký ovocný čaj,buď sypaný,nebo i sáčkovaný já bych to bez ničeho nevypila-brrrrrrrrrrr
čajíky
rezama
| 29. 1. 2008 17:15
lapacho opravdu je nejlepší na posílení imunity,vůbec je dobre.Jinak vůbec všechny bylinkové čaje jsou užitečné,jen se musí dávat pozor na jejich kombinace.Já dlouho pila ostropestřec mariánský,můžu doporučit na očistu jater i těm kdo to nepotřebují.Taky se mi osvědčila meduňka ma celkové zklidnění,na zklidnění žaludku je dobrý heřmánek,ale takhle můžem pokračovat dál.Na každý neduh je nějaká bylinka.Místo kávy je dobrý čaj maté.Vůbec jsou nejlepší čaje sypané vážené,ty mají vždy nejlepší účinky.Ajurvédská káva je taky velice dobrá,mě chutná nejvíc s ašvagandou.
čaje
angelwoman
| 29. 1. 2008 16:30
Redka-souhlas. Není nad kvalitní sypaný čaj
Mullik-možná to chce jen si zvyknout-já piju obyčejné lapacho a taky jsem si na tu nezvyklou chuť zvykla

Jinak na gynekologické potíže (jako je výtok, kvasinky, atd. ) se mi velmi osvědčila vilcacora a také lapacho-ostatně jako na všechno nemoci, kde je třeba posílit imunitu
noo
redka
| 29. 1. 2008 16:01
ja mam takovy nazor ze vsechn o ze je instantni jen se to zaleje a ma to napodobnit provou chut je jedn chemie nebo nejake latky ktere nejsou prirodni a taka si taky mc neprospivaji nasemu telu...je to neco takove jak sou sackove polevky je to jen sul, vegeta trosku koreni a jen same E-cka......vid na obale kdys si ho podivas
čajíček
Majka33
| 29. 1. 2008 15:58
já ted´piju hlavně ženský čaj,mám nějaké zdravotní problémy nic moc to neníbrrr brrr ale musím vydržet.A pije někdo granulované ovocné a jak to chutná?
hubnem??
redka
| 29. 1. 2008 15:48
pijete aj caje na hubnuti???? jake mate asi nej??? ja sem vyskousela uz moc a zatim sem asi nenatrafila na nejaky hnus...ale myslim ze to je docela good ze to pomaha
Lapacho
Mullik
| 29. 1. 2008 15:36
Super diskuze, já jsem totiž taky absolutní čajíčkářka. Ale chtěla jsem se zeptat, koupila jsem si obyč. lapacho bez aromat a kousků ovoce, předtím jsem si vždycky kupovala orange s pomerančem, to jsem pila v pohodě, ale tedkom nedokážu překousnout tu chut, máte nějakou radu jak ten čaj vylepšit? Bohužel jsem si ho koupila dvojitou dávku 100 g Tak už jsem přemýšlela že bych si na kousíčky nakrájenou usušenou pom.kůru do toho naházela, co?
čaje
angelwoman
| 29. 1. 2008 15:15
Já mám nejradši zelené a bílé čaje. Pak taky lapacho a maté-to je všelék
Kloo, budu teď prodávat v obchůdku s čajema Oxalis ve Futuru, tak se můžeš někdy stavit
Co bývá v mém čajovém hrnku -
Regina
| 29. 1. 2008 09:26
tak i já se přidávám. - Právě nyní popíjím Zelený čaj s ginko biobou - - /jsem starší paní a rozhodně je lepší pít čajík než brát další prášky - nakonec dnes to cenově vyjde nastejno !!! / - je to Intensive od VITTA TEA BOARD - celá kolekce je velmi bohatá a některý z čajů je opravdu dobrý - piji zásadně bez cukru -
Další kolekce kterou mám ráda jsou FRUIT TEA - Procyon -
jsou to ovocné čaje natural - z kousky ovoce - tomu dávám přednost - mým favoritem je Divoká višeň - letos jsem k ji vánocům dostala v kazetě spolu s hrnečkem, medíčkem, medovou kvedlačkou a svíčkou - od dcery z Ostravy.
No a třetím jsou čaje PICKWICK - taky mám hrneček - protože vloni jsem dostala kazetu Kouzlo ovoce z Kladna - od nejmladší dcery.- O těch ostatních se mohu zmínit později - bude-li vás to zajímat - všem čajům -
čajíky
domasovanda
| 28. 1. 2008 19:53
Lapacho (doufám,že to píšu dobře)mě naučila pít sesřenice,je fakt dobré jen je musím pít s nějakým ovocným čajem jinak ho nevypiju,rojbos nemusím,ten mě teda nechutná jinak jak jsem napsala piju hodně čajů,kupuji si převážně vážené ve zdravé výživě,teď jsem si koupila Jahody v šampaňském(zelený čaj,plátky jahod,růžová popata,květy levandule)a Madame Butterfly(zelený čaj,kousky broskve,květ slunečnice)oba jsou výborné.Mojí dceři tam kupuji Medvídka Pú(je to ovocný čaj a v tom Haribo medvídci)ona ho přímo miluje a dokonce ty čaje pije taky neoslazené,ale jen doma jsem macecha co jí nesladí čaje ,u sestřenice si vždycky vybere a nasype půl hrnku cukru .
zachodky
zuzu
| 28. 1. 2008 19:47
nemas..ja jsem taky cajofil a piju hodne, bud cajiky, nejlepe bylinkove ci zelene anebo cistou nep.vodu a chodim na zachod casto a obcas je to problem, clovek doma neni porad, takze kdyz jsem v centru, venku tak hold vzdy musim odskocit do nakup. centra, tesca, na nadrazi atak ...jinak k tem oblibenym cajum-
mam moc rada BANCHU, doporucuji
zeleny jaykoliv ale trosku drazsi, protoze na zelenem se nema setrit, HONEYBUSH, jak pise Lenka- lapacho s jahodami, taky vyborny...jinak od Sonnetoru je vyborny- ZENSKY, ma to ,,divne,,jmeno, ale je vyborny holky, je tam zazvor apod, fakt OK..vubec caje od Sonnentoru jsou vyborne- dobra nalada, country life apod..
Urologické problémy
Elisa
| 28. 1. 2008 18:58
Ahoj, já mám k těm čajům jen takovou intimnější otázku - jak jste psaly,že vypijete až 3 litry čaje, to já bych taky ráda,ale mám problém,že to můžu tak praktikovat jen když jsem celý den doma, a mám poblíž WC, protože na něm trávím většinu času,hlavně tedy u pití čaje Lapacho nebo jiných detoxikačních čajů... Máte taky takový problém, nebo jen mám já hyperaktivní močový měchýř?
čajíček
Majka33
| 28. 1. 2008 18:44
holky čajíček si též ráda dám,hlavně ty .....ovocné.....to miluji ráno vstanu a už vařím do velké skleněné 2litrové sklenice.
čajíky a já
nika2411
| 27. 1. 2008 21:27
Jéé, nějak se nám ta diskuze rozrostla - to mám radost.Já si svůj život ani bez čajíku nedovedu snad představit. Je to takový můj denní rituál. Denně vypiju min. 2 litry - ne-li 3....Hned jak vstanu - vařím lapacho ( obyčejné, nebo s catuabou nebo s ananasem a jahodama ) - doporučuju!!! Taky pokud některá z vás máte problémy s močovým měchýřem, tak lapacho je 100% spraví. Já už mu důvěřuju něco přes rok a zatím zabírá - je to zázrak. Dál mám strašně ráda pu-erh - tu jeho zajímavou zemitou příchuť, ne nadarmo se mu říká čaj císařů. Docela jsem si oblíbila i mathé - momentálně piju mathé se ženšenem a meruňkama....je moc dobré. Sem tam si dám i roibos, ale pila jsem ho docela dlouho, tak už jsem přeroibosovaná a dávám si s ním chvilku pauzu. Taky nepohrdnu zeleným nebo bílým čajem.....Jinak čajíky taky nesladím - myslím, že to zbytečně přebíjí jejich chuť. Sladím jen černý - ten by mi asi jinak nechutnal
čajománie
Kloa
| 27. 1. 2008 15:58
Ahoj Nikčo, já jsem taky čajový maniak
Mám ráda snad všechny čaje - černé, zelené, bílé, bylinkové a další, jako je třeba lapacho, roibos, je toho nespočet. Doma to máme jako v čajovně.
Moc jsem si oblíbila gřešíkův zelený čaj s echinaceou, pak taky lapacho s jahodami od sonnentoru a celkově mi čaje od sonnentoru chutnají, abych ochutnala co nejvíce čajů, tak jsem si od nich koupila poznávací sadu (dnes svým složením odpovídá asi adventnímu kalendáři). Co se týče čajů, tak pořád pokukuju po nějakých novinkách. Nedávno jsem si koupila bylinkovo-ovocný čaj s mandlovou chutí a je to moc zajímavá kombinace. Ochutnala jsem už i himalájské čaje, ale tam je potřeba ohlídat složení, mi třeba nedělá dobře zázvor, tak musím vybírat jen ty, které jej neobsahují.
Ajurvédské kafe je taky dobré, když mám chuť, tak si do něj připravím trochu šlehačky a posypu mandlemi, dobrůtka.
Čaje
Elisa
| 27. 1. 2008 13:59
Ajurvédské kafe taky mám moc ráda, piju ho s rýžovým mlékem. Jinak mám ráda bylinkové čaje, Rooibos, Yogi čaj, Lapacho...
čaj
lenka
| 27. 1. 2008 13:43
Mě teď moc chutná od Sonnertonu Lachapo s jahodami ...nebo mám ráda od stejné značky zelený čaj.
čajíčky
domasovanda
| 27. 1. 2008 12:55
já piju čaje ovocné,bylinkové,černý čaj nepiju vůbec a zásadně čaje nesladím(ani medem,ten totiž nesnáším,brrrrrrrr),ale teď jsem si koupila bílý čaj s jasmínem a je hrozně dobrej.Sestřenice si kupuje ajurvédské "kafé",a je dobré já teda kafé 4 roky nepiju,ale tohle si občas s chutí dám
Ajurvédské čaje
anonym
| 27. 1. 2008 12:09
Já dostala v pátek ajervédský čaj na proudění krve. Těšila jsem se, ale byl to hnus. Ja tam totiž lékořice a ta mi vůbec nechutná.
Jinak mám ráda čaje zelené sypané - např. zelený s jasmínem. Taky jsem si dovezla irský černý čaj, o kterém mi moje známá Irka, řekla, že ho mají Irové nejradši. Piju ho jako oni s mlékem, ale místo curku si dávám med. Je výborný. Momochodem někde jsem četla, že Irové prý pijí čaj více než Angličani.
čaj
Lulu89
| 27. 1. 2008 12:03
Já mám nejradši normální černý s cukrem a citrónem. Ovocné jsou taky fajn, jen jsou někdy moc aromatické..Bylinkové jsou sice zdravé, ale moc mi nechutnají..
SÍLA ČAJŮ
nika2411
| 27. 1. 2008 11:41
Ahojky holky, taky tak rády čajíčkujete jako já? Který máte nejradši?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
19. 4. 2024 10:17
11796
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video