Chci žít zdravě a co vy? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

chci žít zdravě a co vy?

Diskuze

Ahoj
Viki
| 17. 3. 2007 08:50
Taky mě zajímí zdravý životní styl. Omezila jsem polotovary a uzeniny a přidala zeleninu.

Co bylinkové očistné čaje ? Děláte třeba na jaře kopřivovou kůru ?
recepty
anonym
| 16. 3. 2007 22:26
Chiquito, pokud máš čas, byla bych moc ráda kyby jsi své recepty zveřejnila
problém přejít na zdravou stravu
anonym
| 16. 3. 2007 22:22
Katko, mám pocit, že se toho přechodu bojíš. Já osobně jsem se k celkové změně životního stylu odhodlávala velmi dlouho. A po ptřesném zážitku s mou kamarádkou - sousedkou v domě, která se vlastní přehnanou péčí o sebe dopracovala k anorexii (otřesné zážitky, 35 kg, bezmoc), jsem se strašně vyhýbala takovým těm striktním změnám. Nastupovala jsem do všech změn velmi pomalu a opatrně. Nyní to jsou již dva roky co jsem se odhodlala ke změnám. Stále mám co zlepšovat, ale jde o celoživotní změnu. Pokud ti mohu radit, postupuj opatrně a raději po menších krocích, ale nevracej se zpět.
chiquita
katka1
| 14. 3. 2007 19:58
ahojky chiquito dělalo ti problémy přejít na zdravou stravu? myslím tím,jestli si se rozhodla,že budeš jíst zdravě a od tý doby už ses ničeho nezdravýho ani nedotkla nebo ti to chvíli trvalo?
rady
anonym
| 14. 3. 2007 19:56
Tak sem s těma radama.Ještě jsem nezačla a to jsem dost stará,ale aspoň trochu bych chtěla.Jak začít,když mám ráda jídlo a malé porce mi nestačí,to potom myslím pořád na jídlo.Za jak dlouho by to přešlo,aby se žaludek opět zmenšil na původní srpkovitý tvar a nebyl jako balon.Na to mi nikdo neumí odpovědět,tak zku ty jestli máš i s tímhle zkušenosti.Ahojky.
recepty
slunko
| 14. 3. 2007 19:52
Ahoj Chiquito :). Chci se zeptati na Tvé recepty, obnov můj jídelníčkový park :). Hlavně aby to bylo správně kombinačně, jo?
půst
chiquita
| 14. 3. 2007 19:38
holčiny půst určitě schvaluji měl by být tak jednou za 3-4 týdny ....ale nééé moc těch ovocných šťáv mají moc přírodního cukru....lepší jsou rozhodně zeleninové....
ahojky holky....
chiquita
| 14. 3. 2007 19:34
já už jím zdravě tak cca rok a jsem spokojená ...dřív jsem byla často nemocná a teď už tomu tak není ...mám spoustu receptů a hodně jsem toho přečetla takže ráda poradím a pomůžu ...držte se ...
půst a jednoduchá očista těla
katka1
| 3. 3. 2007 07:24
Já jsem na internetu našla docela dobrej článek o půstu: http://hubnuti.abecedazdravi.cz/…nez-stihle-linii A nebo si ještě můžete přečíst tady na viktorii, v rubrice hubnutí, jednoduchá očista těla(no jestli jste to teda už nečetly )
mysko
yvuk
| 2. 3. 2007 21:55
zeleny caj nemam a do kramu nepujdu, tak holt asi nic.. ale mame tu dobrou vodu.. a jednou za mesic je takova ocista dobra...
Kafe?
anonym
| 2. 3. 2007 21:45
To asi ne!
Půst má být očistou organismu, a kafe tomu rozhodně neodpovídá.
Pokud nějaký stimulant, tak bych volila spíš silný zelený čaj...
Tak ať to, holky, vydržíme!
Mariano
yvuk
| 2. 3. 2007 21:35
s tim uplnkem dekuji.. uz je pro mne jednodussi zjistit to na entu nez se kouknout do kalendare.. usmev..t ak v nedlei drzim pust.. a kafco se ale muze, nebo ne?
bublinky
anonym
| 2. 3. 2007 20:53
V těle vzniká z bublinek kyselina uhličitá a tělo máme právě většinou všichni překyselené a to je další kyselina. Jo teorii já ovládám z dobrých knih,ale skutek utek. I když to alespoň čtu. Měsíc teoretický také ovládam,tak vám sem tam nějakou chytrost hodím. Myšicko, hraješ v divadle. Opery to je moje. Teď v úterý asi půjdu u nás koncert operní dvojzpěvy.
Měsíc
anonym
| 2. 3. 2007 20:08
Máš úplnou pravdu, úplněk je tentokrát kolem půlnoci.
Ty to sleduješ?
Já mám zrovna v neděli dvakrát za den práci (dvě představení), tak nevím, jestli bych mohla hladová podat kvalitní umělecký výkon .
Ale snad to zvládnu. Zkusím to. Už dlouho to plánuji, půst. Nemusím přímo hladovět, ale chtěla bych být aspoň na zeleninových a ovocných šťávách.
Nevíte, holky, proč se nemají pít bublinkové minerálky a sycené vody?

Lenka tu kdesi dala odkaz na stránky jednoho správného šílence, co drží dlouhodobé půsty pravidelně! 20 kg mu lítá sem a tam. Tož to bych nechtěla. Mně by úplně stačilo ten jeden den v měsíci. Uvidíme...
úplněk
anonym
| 2. 3. 2007 19:53
Děvčata a v neděli je úplněk. To je dobré držet půst a kdo nevydrží, tak alespoň jednoduchou stravu. Nejlepší je suchý chléb a voda.. Ale musí se to držet od doby,kdy ten úplněk začíná. V kalendářích je většinou jenom ůplněk bez času. Teď je to výborné. Začíná hned po půlnoci, takže do další půlnoci. Uděláte pro své tělo hodně,když to dodržíte. Ahojky.
mariana
katka1
| 2. 3. 2007 19:48
díky za radu,určitě se po nich podívám?sou ty knížky hodně nový?(víš,že bych se koukla v knihovně,ale jestli byly nedávno vydaný,tak to tam ještě asi nebude...)
stále začínat
katka1
| 2. 3. 2007 19:46
to určitě i když to vydržíš jen pár dní,tak to určitě tělu pomůže:)
Katka1
anonym
| 2. 3. 2007 18:53
Nechci se opakovat,ale ti co teprve hledají cestu, tak si hodně pomohou prostudováním těch knížek co jsem uvedla. Zkus si je sehnat a uvidíš,že budeš nadšená.
Stále začínat
anonym
| 2. 3. 2007 17:23
je pořád lepší, než se na to úplně vykašlat.
Mysicko
katka1
| 2. 3. 2007 17:13
jé,tak to sem ráda mě to taky pořád baví,ne že ne,ale strašně ráda bych to chtěla jednou dokázat...
Katko 1
anonym
| 2. 3. 2007 16:57
Tak to jsme na tom podobně.
Já také neustále začínám.
Ale pořád mě to baví!
motivace
katka1
| 2. 3. 2007 14:41
ahojky mě by zajímalo, jak dlouho vám trvalo,než jste začaly mít opravdu pocit,že žijete zdravě. já jsem se začala o zdravý životní styl zajímat asi před půl rokem,ale zdá se mi,že za tu dobu jsem toho ještě moc nedokázala...sice jsem omezila nezdravé jídlo,ale pořád to není to,co si představuju...vždycky mám období,kdy se mi daří žít docela zdravě,ale pak se to najednou obrátí a já mám pocit,že stejně nežiju tak zdravě,jak bych si představovala, a proto si vezmu něco nezdravýho. no a pak mám děsný výčitky...jak je to u vás?co vás motivuje?
...
anonym
| 2. 3. 2007 10:26
Mariano, moc se těším na Tvé Reiki-zážitky!

A Slunko, Ty jsi taková dobrá duše! Možná se postavím taky do fronty čekatelek...
Marianko :)
slunko
| 2. 3. 2007 09:15
Určitě napiš dojmy a přeju at si to užiješ, pro mě to byl neopakovatelný zážitek :). Jo, kdybys chtěla poslat knihy od Walkera, Partykové a Guntera, ráda je pošlu, právě jsme je poslala i Emě :). Stačí napsat email do soukromé zprávy :). Tak pak písni, já za chvíli razím dom, takže po víkendu páááu
přírodní rytmy
anonym
| 2. 3. 2007 08:44
Nedá mi to,abych ještě nenapsala co mám na srdci.Kdo to myslí vážně, pořiďte si knihu Neznámá moc Luny 1 a 2,ale 2 jje lepší, od Paunggerové a poppeho a od stejných autorů Cvičíme s Měsícem.Tam najdete všechno o výživě a péči o tělo. A je to vynikající,nic lepšího jsem zatím nečetla. A celkém jednoduché,jenom se tím řídit. Ale vy jste mladé,tak by jste to zvládly,když čtu o vašem odhodlání žít zdravě. A ještě je vynikající Ruediger Dahlke, jeho poslední kniha je Program pro zdraví. Má tam i testy, jak jste pohyblivé. Já se také budu snažit sehnat knihy o kterých píšete,to zase neznám já. Slunko a Myšicko za týden jedu na to zasvěcení reiki, to pak napíší dojmy do rubriky reiki.
!!
slunko
| 2. 3. 2007 07:47
Jééé, 49 kg v takovém věku, to snad ani není možné .... pokud by jí nedejbože potkala nějaká nemoc, nemá vůbec z čeho brát, i když se říká, že lidé napokraji "podvýživy" - BMI pod 20 se dožívají nejvyššího věku, ono asi pro tělo není dobré přejídání, raději všho s mírou .... ostatně jak píšeš
Jo, jenže ono jde právě o ty tvary
anonym
| 2. 3. 2007 07:36
To je to, s čím jsem nespokojená, a proč cítím poznámku kolegyně jako opodstatněnou.
Když přiberu, tak do břicha, stehen. Klasika.

Ale zase nechci vypadat jako moje tchyňka-49 kg v 79-ti letech.
To je dost děsný. Nejhorší je, že si myslí, že je to hezké, být tak štíhlá v tom věku, to bych snesla i o10 kg víc. V pohodě.
Všeho moc škodí.
Myško
slunko
| 2. 3. 2007 07:16
Teda Tvá kolegyně je upřímnost sama koukám...přiznám se, že bych to do očí nikdy nikomu neřekla. Já chodila s jedním sobcem, který občas pronesl, že bych měla zhubnout a mě to hodně ranilo, naopak nynější přítel tvrdí, že by to nikdy holce neřekl, že je to prostě netaktní a nedělá se to. Na druhou stranu, když to slyšíme od našich protějšků, není větší motivace žejo, záleží asi taky jak se to řekne. Způsob, jakým to řekla Tobě kolegyně mě trochu zaráží. No ale přinutilo Tě to přemýšlet, takže je to vlastně k dobru, jako vše, co se děje kolem nás.
Tvá váha - 53kg - vždyt je to vysněná váha všech mých vrstevnic, já na ni ani nepomýšlím, při svých 171cm bych byla asi vychrtlá, pro mě je nej asi tak 57kg :). Nevím teda, jaké máš tělesné proporce nebo symetrie, ale o razantní změně bych nepřemýšlela .... jde o to, aby ses cítila dobře, k tomu někdy stačí ubrat dvě kila a je to. Nebo žádné, pokud jsi spokojená :). Jak píšeš, je to o druzích a kombinacích. Áno áno.
Marianko :)
slunko
| 2. 3. 2007 07:07
Bud ráda za své dobré spalování, já po pečivu děsně přibírám, zvlášt po pšeničném (taktéž corn flakes a podobné je pro mě hrozivé), takže to nesmím přehánět ani s domácím chlebem, i když ho mám moc ráda a samo ho sním víc, protože vím, co jsem si v něm upekla žejo :).
Jo, také jsem někde četla, že objem přes břicho je rozhodující nebo důležitý, já nevím. Záleží jak se stravuješ a jak žiješ, někdo k tomu má třeba dědičné predispozice, ale to nemohu posoudit....
Jinak s tím žaludkem, nevím, jestli existuje přesná doba, za kterou se stáhne, podle mě prostě když začneš jíst menší porce, tak se bude postupně stlačovat. Mě to teda stačí. Obdřeknu si třeba večer něco, i když mám chvilkově hlad, ale vím, že další večer už tu chut třeba nedostanu. Prostě si myslím, že menší porce častěji musí žaludek stáhnout.
Chci žít zdravě?
anonym
| 2. 3. 2007 07:06
Nevím, jestli chci žít zdravě, ale chci požívat výhody z toho plynoucí. Tedy být zdravá, a tím i hezká a štíhlá (čistá pleť, dobré vlasy, zuby, nehty), mít dostatek energie a pozitivní myšlení(správná strava, dost pohybu), nemuset potřebovat omamné nebo stimulašní látky (alkohol, káva, cigarety).
Takže když to chci, budu pro to muset něco udělat.
Ale ono je to hrozně nepohodlné.

Před pár dny, když jsem byla v práci, mi moje kolegyně (33 let, opravdu hezká holka, droboučký typ, taková ale trochu načančaná panenka-každý vlásek má své místo, apod., jinak celkem milá baba) povídá:
"Ty jsi přibrala, co?"
(No, co jí na to říct?)
"Jo, přibrala, za posl. rok asi 5 kg."
Nastalo trapné ticho. A kolegyně pak rychle dodala:
"Ale sluší Ti to! Nejsi ráda?"
"Ne, to opravdu nejsem!"

Tak nevím, co tím chtěla říci, asi bych se sebou opravdu měla něco udělat! Ikdyž se stále snažím, občas zhřeším.
Jen mě napadlo, co vede člověka k tomu, aby druhému řekl, že je tlustý, a teď už to vím! Nakoplo mě to. Vlastně jsem se tím díky ní začala zabývat.
Moje váha není nijak tragická, jen jsem ze 48 kg přibrala pomalu na asi 53 kg (měřím 160cm) a tak už jsem se loučila se svou dívčí postavou. Brala jsem to tak nějak přirozeně, že v mém věku nemůžu vážit jako studentka.
Ale teď mě napadlo, že můžu!
Otázka je, jestli to stojí za to.
Ale zdravá strava vlastně ani tak není spojena s odříkáním množství, jako spíš druhů jídla, tak by se to dalo zvládat.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
25. 4. 2024 11:14
70303
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video