Hormonální antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

hormonální antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

Suzi
Kloa
| 16. 4. 2008 22:05
Jej tak to věřím, že ve svatební den to nepotěší Tak si raději menstruaci začni posouvat už teď při nejbližší blížící se menstruaci. Ať máš pak klid
Tak ať ti to vyjde a přeji i hodně štěstí v manželství
antikoncepce
Suzi
| 16. 4. 2008 21:34
Děkuji za radu.Dneska jsem nelenila a došla se zeptat na gynekologii.Tam mi poradili přesně tak, jak jsi mi napsala. Mám navázat na antikoncepci z nového platíčka poslední prášky-bílé.Já se totiž budu 21.6.vdávat a samozřejmě mě to vychází zrovna na ten den
suzi - trojfázová
Kloa
| 15. 4. 2008 23:13
Suzi, už jsem to někde psala, ale nevím kde Navázat na nové plátíčko při užívání trojfázové jde, ale výsledek není zaručený postupuje se ale tak, že se z nového plátíčka začne od konce. Ke konci užívání z toho dalšího plátíčka se už ale většinou začne objevovat špinění. Je to ale dost individuální věc, třeba ti to všechno vyjde jak chceš i bez špinění, ale taky můžeš špinit celý další měsíc. S tím se musí počítat, když se takto manipuluje. Pokud je to opravdu nevyhnutelné a potřebuješ jistotu, tak zajdi za gynekologem, řekneš mu svou situaci a on ti předepíše jiné (stejně silné) hormony jaké jsou v té poslední fázi užívání trojfázové. Ale vleze ti to do peněz.
antikoncepce
Suzi
| 15. 4. 2008 22:34
Ahoj děvčata.Mám takový problém. Beru Tri-minulet a potřebovala bych o týden prodloužit menstruaci.Bohužel je trífázová a slyšela jsem, že to nejde navázat na nové platíčko.Děkuji za odpověď.
HA jako lecba
vikouska
| 23. 3. 2008 02:15
Jak tak ctu vase prispevky, tak nevim, co si mam myslet. Asi ze pro nekoho muze HA pusobit pozitivne, nekomu uplne rozhodit zdravi. Ja osobne s ni jeste moc zkusenosti nemam, ale brzo budu. Jsem ted uz sedmym mesicem jako "vymeny student " v Americe a z toho jsem pet mesicu nemela menstruaci. Doktor mi na to dal prasky, ktery ji jednou vyvolaly, ale dlouhodobe to nepomohlo, tak se to rozhodl resit antikoncepci. Ja z toho teda moc nadsena nejsem, taky to povazuju za cpani vic chemie do tela. Taky mi prijde, ze zacinat s ni v 17 je docela brzo. Rozhodne zkusim jestli to pomuze a az se za par mesicu vratim do Cech, tak ji vysadim a treba se to samo srovna. Ma nekdo z vas zkusenosti s vynechavanim mestruace behem dlouhodobejsiho pobytu v cizine? par lidi mi reklo, ze je to normalni a na nekoho ten stres ze zmeny mista proste zapusobi takhle. Zajmalo by me, jestli je i jina casta jak to lecit nez s HA. Jestli nekdo o necem vite, tak mi prosim dejte vedet. JInak VESELE VELIKONOCE:)
antikoncepce
wesinka
| 24. 2. 2008 12:27
S hormonální antikoncepcí mám nemilé zkušenosti. Nechala jsem si píchnout injekci na 3 měsíce depo proveru a v noci jsem se nestačila divit, co to s mým tělem udělalo. 2 krát jsem se pozvracela a následně jsem zkolabovala v tom smyslu, že jsem ležela vedle postele, nemohla jsem hýbat rukama ani nohama, prostě totální nepohyblivost, při vědomí jsem byla, ale byl to pro mě šok. Asi tak po půl hodině jsem se doplazila nějak do postele. Druhej den jsem nebyla schopná vstát z postele, nakonec jsem došla ke své gynekoložce, která mi nasadila kapačku, hledala v odborné knížce, co tady ta antikoncepce má za vedlejší účinky, našla pouze zažívací potíže, a že se s tím ještě nesetkala. Měsíčky jsem neměla celé tři měsíce, ale necítila jsem se dobře. Takže můj názor na hormonální antikoncepci je "UŽ NIKDY VÍCE" .
antikoncepce
Lulu89
| 30. 1. 2008 19:27
Ahoj holky, nevěděla jsem, že HA nedělá tolika ženám dobře..Já beru přes rok Minervu, jediné změny , které pociťuju jsou lepší pleť, pravidelná menstruace...ale bohužel mi z toho vyrostly prsa do velikosti D...Začala jsem ji brát asi v 16ti.
U kondomu bych měla strach, vždycky může sklouznout atd..
Mona
slunko
| 30. 1. 2008 12:59
Taky jsem hrozně dlouho řešila antikoncepci, chtěla jsme nehormonální, ale tam nejsou skoro žádné možnosti. Ten krém co hubí spermie se musí kombinovat ještě s jinou atikoncepcí. Já jsem nakonec šla do Nuvaringu - je to silikonový kroužek, který se zavádí přímo do pochvy na 3 týdny a uvolňuje tam malinké množství hormonu, menší než u pilulek a hlavně to nejde přes játra a krev a žaludek. Mám ho asi 2 týdny a zatím si nemohu stěžovat, nevím o něm, nešpiním. Taky tě chci upozornit, abys tolik nedávala na zkušenosti kamarádek - každá jste jiná a každá snesete něco jiného. Na Nuvaring mělo spousta ženských taky negativní názory ze zkušenosti, ale mě nic nedělá, takže dej na sebe, znej svý tělo
HA
Mona
| 30. 1. 2008 10:39
Jo, nabízel mi jiné léky , ale ty by stály 1000 a více Kč.Což já si jaksi nemůžu dovolit a taky že by výměna léků nemusela pomoct.Taky mi nabízel pesar, ten bych si ale musela nějak sama nasazovat a zase sundávat a to na mě není.
I injekce a náplasti mě nabízel, ale s tím zase nemají dobrou zkušenost moje akmarádky.
Takže tak.
Mona
antikoncepce
marcela123
| 30. 1. 2008 10:24
Ahojte holky, taky jsem si pročetla všechny příspěvky a můj názor na antikoncepci je asi takový: brala jsem cilest 7 let a po vysazení to bylo nejdříve o.k., ale potom se mi rozhodila hladina hormónů a začala jsem špitni vždy týden před menstruací.Lékař to řešil zase antikoncepcí, to bylo dobré, ale začaly u mě probíhat záněty žil, takže jsem to musela vysadit, potom jsem dostávala injekce Ägolutin, ale vůbec to nepomáhalo. Přetrvává to již pět let, změnila jsem gynekologa a ten mi doporučuje vzhledem k rodinné anamnéze_(problémy s cévami rodiče, rakovina atd.) hysterektomii dělohy. Takže teď nevím, jak se rozhodnout, byla jsem i poslána na hematol., kde mi zakázali HA.(zvýšené riziko trombózy).Myslím se, že po těchto zkušenostech bych už antikoncepci nikdy nebrala a taky ji nedoporučuji i své dceři.Používáme kondom, není to sice pohodlené, ale dá se na to zvyknout.Všechny Vás zdravím Marcela.
Mona
xxari
| 30. 1. 2008 10:22
Tak aspoň se ti vyřešily ty nepříjemný stavy... a doktor neříkal, aby jsi zkusila jinej typ přášků? Ale myslím, že to tělísko není špatný... myslím, že až budu sama mít svoje děti, tak to taky takhle vyřeším. Ale teď fakt nevím... Dívala jsem se na netu na pesar, ale to mi přišlo takový moc složitý, pak taky na nějakou novinku - krém, který má hubit spermie... Mám z toho nafouknutou hlavu ono je pravda, že v dnešní době je škodlivý fatk všechno.
Mona
xxari
| 30. 1. 2008 10:22
Tak aspoň se ti vyřešily ty nepříjemný stavy... a doktor neříkal, aby jsi zkusila jinej typ přášků? Ale myslím, že to tělísko není špatný... myslím, že až budu sama mít svoje děti, tak to taky takhle vyřeším. Ale teď fakt nevím... Dívala jsem se na netu na pesar, ale to mi přišlo takový moc složitý, pak taky na nějakou novinku - krém, který má hubit spermie... Mám z toho nafouknutou hlavu ono je pravda, že v dnešní době je škodlivý fatk všechno.
Gachna
xxari
| 30. 1. 2008 10:16
No naměřili mi ho v pátek 130/60 a pak v pondělí 135/80. Včera jsem ale na internetu pročítala všechny možný alternativy ochrany namísto antikoncepce a zjistila jsem, že mi asi nebude nic vyhovovat Takže zítra se zajdu poradit ještě na gyndu. Ale spíš než vysazením bych to asi řešila tím, že si budu chodit tlak pravidelně nechat změřit a pak uvidím, jestli bude pořád vysoký... No nevím, ale uvidím pak.
HA
Mona
| 30. 1. 2008 10:14
Ahoj holky,
já jsem brala HA několik let a byla jsem v pohodě.I váha byla dobrá.Ale tedˇod loňského září do Vánoc jsem přibrala 10kilo.Měla jsem návaly horka a hodně jsem se začala potit.Myslela jsem , že jsem v přechodu.A to mi je 34 let. Tak jsem zašla k mému gynekologovi a ten mi doporučil HA vysadit.Přechod to prý není.
Teď jsem měsíc bez ničeho, váha mě šla o 4 kila dolů, zatím, a návaly taky přešly.
Půjdu ale na zavedení nitroděložního tělíska, bude mě stát asi 1000,- Kč, budu normálně menstruovat. Kamarádka měla nitroděl.tělísko Mirenu, bylo to na 5 let a neměla u toho menses, stálo to okolo 5000,- , ale přibrala u toho 13 kilo!!!
Tak to dala taky pryč.
No, dneska si člověk asi nevybere.Ono je škodlivé asi všechno.
Mona
xxari
Gachna
| 30. 1. 2008 08:44
A ten zvýšený krevní tlak jsi měla naměřený už víckrát? Občas se totiž stane že kvůli počasí neboprostě z nějakého nepochopitelného důvodu jsou dny kdy mají lidi tlak zvýšený nebo naopak nízko. Já mívám tlak spíš vyšší ale když jsem byla naposled u doktora, tak jsem ho měla nízký, moje mamka zrovna tak a sestřička říkala že to je zase jeden z těch dnů kdy mají nízký tlak všichni... Mohlo to tím být ale taky nemuselo. Jde o to že si myslím že když má člověk antikoncepci která mu vyhovuje nemusí to hned znamenat že si zatlouká hřebíky do rakve.
Antikoncepce
xxari
| 29. 1. 2008 11:16
Tak zrovna jsem si přečetla všechny příspěvky tady v této diskusi... Hned na začátku musím říct, že nevím, jak se rozhodnout. Má obvoďačka mi našla zvýšený krevní tlak - 135/80. Není to žádná hrůza, ale prý vzhledem k mému věku (21let) a mé postavě (štíhlá) je to dost... prý za to může HA. Ona i sestřička do mě střídavě "hučely", abych ji vysadila, že je to svinstvo, že to určitě dělám jen kvůli pohodlnosti mého přítele atd... No odešla jsem s nafouknutou hlavou. Pravdou je, že mému příteli by vysazení HA nevadilo, problém s tím mám spíš já. Nechci se milovat s kondomem. Přijde mi to neosobní a taky pořád myslet na to, aby byl při ruce... a taky studuji VŠ a v této době bych rozhodně nechtěla otěhotnět. No prostě nevím, co mám dělat. Určitě věřím, že pro tělo není dobré cpát do sebe chemii, ale pro mě má HA tolik pozitiv...
ahoj
Miky
| 10. 12. 2007 21:22
Ahoj holky. Už jsem psala na jiné téma o antikonceci, ale chtěla bych se zeptat i tady, pro případ, že jste to třeba nečetly. Máte tady některá zkušenost s nitroděložním tělískem Mirena?
HA
anonym
| 10. 12. 2007 18:20
Zdravím vás, chci se prosím jen zeptat, zda náhodou nemáte někdo zkušenost s HA MILLIGEST.Lékař mi ji předepsal ,aby se mi srovnala menstruace, nemám s HA žádné zkušenosti, tak ani nevím, co mě čeká,jen se obávám těch nežádoucích účinků, které tam jsou v letáčku pomalu na dvě stránky! Předem děkuji za vaše reakce na můj příspěvek!
vysazeni HA
arkla
| 7. 12. 2007 23:04
ahoj holky,


jenom vas chci trochu potesit, ze ne vzdycky to po vysazeni HA vypada tak strasne. ja jsem ji brala skoro deset let, od 16ti, kdy mi ji doktor predepsal kvuli hodne bolestive a nepravidelne MS. v 17 ti jsem zkousela vysadit, ale velke bolesti, no menstuace, tak jsem radsi pokracovala. a kdyz jsem ji ted pred mesicem, v 25ti, s velkymi obavami vysadila znovu, vse se nastartovalo uplne normalne, po 28 dnech. taky jsem prisla uplne nahodou na to, jak zmirnit bolesti. driv jsem nekdy zustavala doma, jak me bolelo bricho a nezabiraly ani silne ibuprofeny. pred nejakou dobou jsem zacala velmi intenzivne posilovat kvuli vyhrezu plotynky brisni svaly a cvicit hlavne takove to podsazeni a vysazeni panve, no a od te doby - menstruace ani trochu nezaboli!!!!!! uplne jsem byla v soku. tak doporucuju. oni to sice pisou v tech clancich, ze cviceni zabira, ale kdo by tomu veril a zacal v nejhorsim cvicit, pokud nema vyhrezlou plotynku:)
ahoj
Já jsem pro
Anye
| 30. 11. 2007 08:00
Ahoj, já se v mém případě jednoznačně rozhodla pro HA. Dřív mi před tím, než jsem to měla dostat a během mestruace bylo hrozně špatně. Hodně jsem krvácela, měla strašný křeče v břiše. Několikrát se mi stalo, že mě museli odvést ze školy nebo z práce, protože mi bylo hrozně zle. Od té doby, co beru HA se mi menstruace zkrátila, tolik nekrvácím, není mi špatně, prostě je to tak milionkrát lepší....
antikoncepce
Hani
| 28. 11. 2007 16:33
Ahoj. Chtěla jsem se zeptat na vaše zkušenosti s antikoncepcí. Já ted beru Minervu, ale připadám si po ní nějaká nafouklá nebo spíš, že zadržuje vodu v těle.... která antikoncepce vyhovuje vám?
faranka
Kloa
| 4. 11. 2007 22:09
Nikdo by ti neměl určovat jestli máš nebo nemáš HA užívat, musí to být tvé rozhodnutí, ty o HA musíš být přesvědčená. Pokud nejde nepravidelnost vyřešit jinak, tak je HA možností, upraví hormonální nerovnováhu, což je pravdou, že díky HA je menstruace, resp. pseudomentruace, pravidelná, taky to byl jeden z důvodů proč jsem ji začala užívat. Taky je nutné poradit se s lékařem, jestli je HA pro tebe vhodná.
small problem
Faranka
| 4. 11. 2007 18:04
Myslíte si, že bych měla začít brát hormon. antikoncepci když to mám silně nepravidelné?
Belara
Dannccaa
| 19. 10. 2007 11:04
Koupím belaru za rozumnou cenu! Pište na Deyyyna@centrum.cz
Odpověď
Pilotka007
| 30. 9. 2007 16:10
Ahoj.
Pokud ti to vadí tak bys měla zajít ke gynekologovi...ten ti poradí.Přeci jen je to odborník.
HA opravdu cyklus hodně ovlivňuje, i já mám teď menzes déle, ale ani mi to moc nevadí
Jsem pro HA
Pilotka007
| 30. 9. 2007 16:07
Já používám Minervu a je vše v pořádku.
Kondomy nemám moc ráda rovnou z několika důvodů...

1.Je větší pravděpodobnost že otěhotním...
2.Docela se to časem prodraží...
3. Někde jsem četla že v každém 10. kondomu jsou malé dírky okem neviditelné kterými spermie projdou...(což sice není doložené ale na každém šprochu pravdy trochu)
4. Kazí svým způsobem prožitek ze ***u protože přeci jen partner musí mít pauzu aby si ho navlékl...

S HA mám pravidelnou menstruaci která nebolí, není vyloženě silná a nemám při ní horečky jako jsem měla když jsem HA nepoužívala... Takže OK
hormonální antikoncepce
lena
| 6. 9. 2007 20:37
Ahoj,používám HA diane 35,už asi rok,narostly mi po ní prsa asi o 2 čísla,a výrazně se mi po ní zlepšila pletˇ,asi až o 90%.Ale mám jiný problém,když sem nebrala prášky,měla sem menstruaci asi 4 dny,ted když beru diane tak mám menstruaci asi týden,je to normální?myslíte že mám přejít na jinou HA?potřebovala bych to vědět.Předem za odpovědˇ děkuji.
Hormonální antikoncepce
slona
| 3. 9. 2007 21:40
Pamatuju si jak jsem asi kolem 10, 11 let pročítala pohlavní encyklopedii a pochopila jsem, že hormonální antikoncepce je dobrá věc. Myslela jsem si, že si ji nechám předepsat. Prvnímu partnerovi jsem ale nevěřila a trvala jsem na kondomu. Další přítel očekával, že si ji nechám předepsat. Jeho přístup: "Nebudu si kvůli tobě kazit prožitek", mě zarazil. Měli jsme spustu dalších problémů a než jsem si nechala něco předepsat, rozešli jsme se. Současný přítel taky naznačoval, že by s HA byl život jednodušší, ale netlačil na pilu. Jsme spolu 4 roky a HA dávno neřešíme. Do duše mi promlouvala i mamka se sestrou, které jsou velké zastánkyně HA a nemají s tím problémy. HA jsem tedy nikdy nebrala, ale z vlastní zkušenosti vím, že tlak na to, aby dívky braly HA je velký. Mnohokrát jsem o tom uvažovala, ale kromě tlaku okolí nemám jiné problémy (ani s pletí, ani s průběhem menstruace). Někdo popisoval, jak by se nechtěl každý měsíc stresovat jestli to dostane. Pro mě je paradoxně zase stresující představa, že musím myslet na náplast nebo na braní pilulky. Antikoncepce je plně na příteli. Neměli jsme žádnou havárii. O nic se nestarám a užívám si.
antikoncepce x měsíčky
nika2411
| 9. 6. 2007 13:31
Ahojky, jsem "ráda", že nejsem sama, kdo má takové problémy s vysazením antikoncepce. Měsíčky jsem měla naposledy 11. ledna. A stejně jako ty čekám už skoro půl roku až mi cyklus znovu přirozeně naběhne.
Byla jsem na vyšetření, jestli v tom není něco závažnějšího, ale vypadá to, že tělo potřebuje jen čas a trošku se "zbrchat" z té chemie, kterou jsem mu 5 let dodávala den co den. Doktor mi řekl, že hormony mám v pořádku a podle ultrazvuku, vajíčka už zrají , tak mám radost. Je to nejspíš jen otázkou času, kdy to samo přijde.
Mercilon pro janču
anonym
| 7. 6. 2007 14:29
Jančo...mercilon stoji 506,50kč...není to moc drahá záležitost ale je opravdu výborný.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
20. 4. 2024 06:04
70262
2112Hana
19. 4. 2024 18:33
11798
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video