Hormonální antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

hormonální antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

Logest nebo Cilest?
anonym
| 25. 5. 2007 13:24
Ahojky, já mám Logest už od svých 16 a teď je mi 25. Mám ho taky jako "lék" a nemůžu si na něj stěžovat. Snad jen na cenu ale to pohodlí stojí za to. Žádné vedlejší účinky ani zdravotní potíže nemám a doufám že ani mít nebudu. S jinou antikoncepcí zkušenosti nemám. Ale bez Logestu bych byla "namydlená". Takže šťastný výběr. Papa Lenka
vysazení antikoncepce
anonym
| 25. 5. 2007 10:51
Ahoj nedávno jsem po čtyřech letech vysadila hormonální anitkoncepci, která mě dlouho trápila ale doktor mi řekl že to co se mi děje je normálni, ale to není to podstatné, chtěla jsem se zeptat jestli jste také zažili tyto příznaky po vysazení: přecitlivělé, bolestivé bradavky, nevolnost, mimomenstruačíni krvácení, nevolnost, a hrozný tlak v podbříšku. Nikdy jsem neměla menstruační bolesti, začali mi až s užíváním antikoncepce, obzvlášt poslední rok, trpěla jsem na záněty a proto už nechci antikoncepci ani vidět, vím že mi způsobila komplikace které jsem nemusela mít. Byla bych ráda kdyby mi někdo napsal co vše je možné že mě čeká za nepříjemné příznaky. Byla bych ráda kdyby jste mi napsali na mail: Karolinapoz@seznam.cz
Moc děkuju a snad všem problémy z HA dobře dopadnou
kvasinky
ilecka
| 17. 5. 2007 21:44
Napřed jsem se musela přeléčit antimykotikama/předepsala gynekolo.žka/,manžel taky/mastička Canesten/,taky jsem si dělala koupele v hypermanganumůsí být jen slabě růžový roztok-moc silný by tě mohl popálit/.Z jídelníčku jsem vyloučila sladkosti.Kamarádka ,která měla mykozu témeř v kusesi nechala udělat autovakcínu a od té doby má klid.Ale to bude chtít se informovat u lékaře.S tím nemám osobní zkušenost.
kvasinky
Kloa
| 17. 5. 2007 21:32
Tady jsem ti našla tu diskuzi.
http://www.victorie.cz/…iskuze/tema.aspx?…

Vážně, pokud s tím chceš něco udělat, tak si to pročti. Boj s kvasinkami je běh na dlouhou trať, takže musíš vydržet.
Taky by bylo dobré najít příčinu toho proč se u tebe najednou objevily, zapřemýšlet co najednou děláš nebo jíš jinak. Nebo na tebe kvasinky může přenášet přítel, pro začátek není špatné, dát mastičku i jemu. Asi mu to nebude příjemné, ale je to pro dobro vás obou.
kvasinky
anonym
| 17. 5. 2007 20:59
a jak si se z toho vylecila?? nebo te presli sami?? me se vraci treba kazdy tyden, takze nekdy je obdobi ze s pritelem nespim protoze se mi hned vrati a neni to nic prijemneho
kvasinky
ilecka
| 17. 5. 2007 19:16
Taky by se mělo vysadit nebo hodně omezit sladké,to mají kvasinky rády.A při braní antibiotik je taky větší riziko kvasinek.Měla jsem období,kdy jsem hodně trpívala na mykozy a vždycky jsem musela jít ke gynekoložce /psala mi Canesten,Fungicidin apod./Musí se léčit i partner/natírat mastí Canestn nebo Clotrimazol-to je to stejné/.
kvasinky
Kloa
| 17. 5. 2007 17:57
Pohledej tady na diskuzích, někde je tady rozsáhlá diskuze o kvasinkách, jsou tam i zkušenosti holek, které s tím mají nebo měly problémy, i těch, které se s kvasinkama rozhodly bojovat protikvasinkovou dietou. Ne všechno ale funguje na každého. Jinak myslím, že samotné vysazení HA to nevyřeší, taky když na to člověk trpí, tak stačí málo a jsou zpět. S takovými problémy bych se ani moc nepohybovala na bazénech.
kvasinky
anonym
| 17. 5. 2007 17:21
dekuju moc za odpoved a jeste se chci zeptat, jestli nevis o necem zarucenym co proti kvasinkam funguje, vraci se mi casto kdyz pouzijeme s pritelem kondom nebo i kdyz ho vynechame porad se vraci po ***u uz sem z toho zoufala, ted jsem vysadila HA tak sem zvedava zatim dobry ale nevim na jak dlouho
kvasinky
Kloa
| 17. 5. 2007 15:55
Může to být jednou z příčin, záleží jak se s tím tvé tělo vyrovná. Taky to může být souhra náhod, že zrovna při užívání HA začaly problémy s kvasinkama, může to být tím, že když jsi začala HA užívat, tak taky ***uálně žiješ, vše souvisí se vším. Na kvasinkách má ale největší podíl strava.
kvasinky
anonym
| 17. 5. 2007 15:42
ahoj chci se zeptat jestli je mozne aby mi po hormonalni antikoncepci zacali problemy s kvasinkama dekuji za odpoved
Ha Deboprovera
kuchticka
| 16. 5. 2007 16:18
Ahoj ,vídíš já beru Deboproveru už podruhé-po holce a teď po malém-a nemůžu si ztěžovat. Nepřibírám,nemám návaly ,pleť mám bezvadnou. Asi fakt záleží na pacientce. Dceru jsem kojila 19měsíců a vůbec mi ha nevadila.Navíc mám po kondomu kvasinky a jinou ha -pilulky- nesnáší můj žaludek. Takže tak. Jinak léky obecně taky nemám ráda radši sáhnu po bylinkách,
Vysazení hormonální antikoncepce a vymizení menstruace
anonym
| 8. 5. 2007 14:02
Chtěla jsem se zeptat, zda jste měly po vysazení HA problémy s menstruací? Já jí vysadila před 7 měsíci a od té doby nemensruuji. Pravděpodobně mám i zvýšený prolaktin - mám výtok z prsou. Děložní sliznici mám nízkou, nemám z čeho menstruovat. Je mi 36 let. Děkuji za rady.
HA
anonym
| 7. 5. 2007 20:46
ahoj, ráda bych se taky zapojila do této diskuze. nedávno jsme se s přítelem kvůli HA docela chytli. nejvíc mě naštvalo, že on jako jediné negativum vidí to, že ji musíme platit sami. já mám ale strach o sebe - už jen když si vzpomenou na ty bolesti hlavy a nevolnost během prvního týdne užívání, je mi jasné, že to nebude pro tělo nic vítaného. beru prášky teprve 4 měsíce a zatím asi jinou cestu nevidím, protože můj přítel neměl přede mnou nikoho a tudíž používat kondomy se opravdu moc nedařilo. a pořídit si miminko, když máme oba před sebou ještě hodně let studia?
Hormonální antikoncepce - mám své zkušenosti a proto už nechci!
anonym
| 7. 5. 2007 18:25
Ahoj všichni.
Chtěla bych se přidat do tábora skeptiček k neškodlivosti HA. Mé zkušenosti jsou totiž úplně jiné. V sedmnácti letech jsem začala brát antikoncepci jako nejlepší ochranu atd.atd. Už ze začátku se žádné zázraky nekonaly - cyklus se mi nikoli zkrátil ale prodloužil a menstuace byla bolestivější než předtím. Za pět let jsem vyzkoušely více prášků, ale požádných se to nezlepšilo - spíš každé nové byly horší - špinění mimo cyklus.
Nejvíce mi ale vadily velké výkyvy nálad a přecitlivělost během menstrulace a taky menší chuť na ***. Po pěti letech zvažování a trápení jsem HA úplně vysadila. Od té doby - je to asi půl roku jsem nedostala menstrulaci! Ze začátku jsem chodila na hormonální injekce, které ji spouštějí ale teď jsme ve fázi, kdy sytetické hormony už nechci ani vidět. A tak čekám. Beru homeopatika a piju bylinky a snažím se být v pohodě, tak se to časem snad spraví.
Po konzultaci s gynekologem jsem zjistila, že nejsem zdaleka jediný takový případ, který po vysazení HA menstrulaci dlouho přirozeně nedostane - můj závěr - tělo zkrátka zleniví a zapomene, jak hormony vyrábět a cesta zpátky může být komplikovaná.
Jsem ráda, že jsem antikoncepci vysadila už po pěti letech užívaní, nedovedu si totiž představit, jak by to dopadlo, kdybych jí vysadila až v okamžiku, kdy bych si s partnerem přála miminko. Jak dlouho bych asi čekala? Nebo jaké trápení by mě čekalo, kdybych přece jen otěhotněla a moje tělo by bylo v takovém stavu jako je teď.
Nedivím se vám všem, které nedáte na HA dopustit, je to pohodlné a pokud vám vyhovuje, tak i docela bezstarostné, ale to ještě neznamená, že je to zdravé a pro vaše tělo to nejlepší.(Aby jste zjistily, že to nejlepší to určitě není, stačí si jen přečíst příbalový leták). Je to jako když si vymete ibalgin, když vás bolí hlava a máme teplotu, uleví se vám, ale o vyléčení nemůže být řeč. Ale ibalgin si vemete jen čas od času ne každý den.
Tento příspěvek píšu proto, že se chci podělit o své zkušenosti. Předem chci říci, že za moje problémy skutečně může HA, což mi potvrdil i sám gynekolog. Nechci nikoho přesvědčovat ať HA vysadí nebo něco podobného, chci jen ukázat druhou stanu mince. Každý by měl vidět nejen výhody, ale i rizika. Je to vaše volba, vy budete nést následky. Ale je fér vědět, že se nějaké skutečně mohou ubjevit a není to jen výmysl nějakých zpátečnických žen, které nenávidí vědecké pokroky.
Osobně mě nejvíce pobuřuje všemožná propagace HA jako téměř všeléku, hlavně v ženských a dívčích časopisech - např. máte problémy s pletí, bolestivou menstraci - berte hormonální antikoncepci - tohle nemá nic společného se zdravým rozumem, je to jen reklama a manipulace. Všichni mají rádi snadná řešení, o to víc všeřešící snadná řešení. Ale takhle to v životě nefunguje... Teď už to vím (tedy o něco vlépe než v sedmnácti).
sarah
Kloa
| 7. 5. 2007 16:54
Ahoj.
Nevím na co přesně reaguješ ... Aspoň si to nemusí vyčítat, že je to díky HA ...
No o těch nohách je to těžko, ale taková zlomenina je na nohy taky velký zápřah. Ta paní, o které jsem tady psala s nohama taky neměla nikdy problém, hodně sportuje, no taky se ji ta zlomenina stala při sportu, jezdila denně na kole spoustu km, hodně často chodí na tury, běžkuje a stejně z toho byl zánět žil, těžko to vysvětlit. Dlouho si to léčila, do práce šla poprvé minulý týden.
To Kloa:
sarah
| 7. 5. 2007 16:38
Tak to je opravdu na pováženou... Aspoň si to nemusí vyčítat, že je to díky HA... Víš, je zajímavý, že do té doby jsem o nohách vlastně skoro ani nevěděla a teď o sobě dávají vědět skoro obden...
RE: Cilest nebo Logest?
anonym
| 2. 5. 2007 13:43
Ahojda..uz 2 roky beru Logest a nepocituju na sobe nic zvlastniho. Zadne spineni, dokonce jsem ani potom nepribrala. Zadna bolest hlavy, zaludecni problemy...jedine, co mi celkem vyrazne vadi, je ztrata apetitu na ***, ktery jsem pred uzivanim rozhodne nemela problemy. Ale to zrejme bude u kazde HA...jeden cas jsem taky brala Belaru, ale tu naprosto nedoporucuji. Vsechno to, co jsem psala o Logestu, ze mi nezpusobuje, tak to Belara vynahradila. Krece v zaludku, bolest hlavy...No, vol dobre
zánět žil, sádra a HA
Kloa
| 27. 3. 2007 20:15
Sarah reaguji na tvůj příspěvek. Známá si před dvěma týdny zlomila nohu v kotníku, stěžovala si na neustálou bolest a co se z toho nakonec vyklubalo? Zánět žil. Sádra musela hned dolů. A to HA nebere ani nikdy nebrala. Tak a teď babo raď v čem je zakopaný pes. Tak asi opravdu za vše HA nemůže.
Depo Povera
anonym
| 23. 3. 2007 08:06
Depo Poveru jsem používala 9let musím říct žr mi sedla .Až po9letech tělo řeklo stop musela jsem na čištění a ted uvažuji Mireně.jitka
špinění
Kloa
| 22. 3. 2007 20:02
Vím, že lékaři radí toto vydržet první balení HA, pokud i při třetím plátíčku budeš mít tyto problémy, tak rozhodně vyhledat gynekologa a změnit logest za jinou HA. Chce to trpělivost
Logest - sapineni
anonym
| 22. 3. 2007 19:55
Ahojky ja uzivam logest, zacla jsem prvni den mestruace a po skonceni cyklu spinim...strasne i to vadi a nevim kdy to prestane..co s tim?? poradite nekdo??pls
nová doba
Kloa
| 19. 3. 2007 21:24
Jo, to co popisuješ je možné. Když jsi byla zvyklá brát pilulku večer, tak ji teď ten osmý den, po sedmidenní pauze, vezmi ráno.
doba
anonym
| 19. 3. 2007 20:46
Když beru antikoncepci večer, můžu si po 7-denní pauze stanovit novou dobu, např. ráno?
Raději nee...
sarah
| 12. 3. 2007 21:04
Ono asi výrobci vědí, proč do příbaláku píšou, že se má užívat daná antikoncepce tak či onak. Já osobně bych to neriskovala. Ať si je těhotná raději ta kamarádka...
7 nebo 8 dnů
Kloa
| 11. 3. 2007 14:37
Myslím, že to není správný postup.
Vždy se uvádí, že se pilulka může vzít max. do 7. dne a dřív, ale ne později.
účinnost
anonym
| 11. 3. 2007 09:21
Ahoj, kamarádka mi tvrdila, že si vzala antikoncepci místo po 7 denní pauze, po 8 dnech a že je účinnost zachovaná. Je to tak, nebo ne?
Sarah
Kloa
| 10. 3. 2007 13:30
To je pravda, ani jedna ze stran si nemá co závidět. Ale tak to je v životě se vším.
Je to tak...
sarah
| 10. 3. 2007 12:54
Ale stejně není co závidět. Ani jedna strana tý druhý...
výčitky
Kloa
| 9. 3. 2007 15:05
Tak to záleží na psychice tvého přítele. Takovému rozhodnutí musí předcházet domluva, těžko pak může něco vyčítat.
Vidíš a v tomto mají neplodné páry výhodu, nemusí se nějakou antikoncepcí zabývat a když nakonec otěhotní, tak je z toho ještě radost.
Je to tak
sarah
| 9. 3. 2007 13:50
To je pravda...
Stejně bych ale měla strach, že mi to jednou na smrtelný posteli vyčte...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Alka...
24. 4. 2024 13:58
70301
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video