Jste to, co jíte - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Jste to, co jíte

Diskuze

anonym
| 31. 3. 2014 22:51
Moje kamarádka zhubla 21kg za 9 měsíců, a když jsem se jí ptala, jak to dokázala, řekla, že jí hodně pomohl pohyb a Obethin - to jsou nějaké tablety, díky kterým se prý nepřejídala a zároveň neměla hlad, pravidelně jedla. Víte o něm něco? Jaká je vaše zkušenost?
anonym
| 14. 4. 2014 20:10
TO Koikoi: S Obethinem mám pozitivní zkušenosti :) POmáhá snižovat příjem jídla, protože se roztáhne v žaludku. Na začátek hubnutí je to nejlepší, protože odstraní nejvetší důvod nabírání váhy - zbytečně mnoho jídla.
pruvodcehubnutim
Zazunkua
| 13. 10. 2009 11:28
Ahoj,
našla jsem stránky na kterých radí doktorka Cajthamlová z pořadu Jste to co jíte. Jsou na nich jídelníčky, cvičení... mrkněte na www.pruvodcehubnutim.cz
různé metabolismy
anonym
| 26. 5. 2007 11:18
ahoj, já taky pozoruji, jak někteří lidé jedí objektivně velká množství a přitom nepřibývají, a mám teorii, že lidé mají různě výkonný metabolismus, někdo prostě "spaluje" víc energie.Můj přítel je podobný typ. Má neustále teplé ruce i nohy, není mu skoro nikdy zima, prostě "topí" víc...Je lépe tyhle "nespravedlnosti přírody" ignorovat, každý si musíme dobře naložit s tím, co nám příroda nadělila. Takové srovnávání může taky vést k tomu, že si člověk řekne - nemá cenu se snažit .A to by byla škoda. Jo a každý typ má zase svoje problémy, ten můj přítel se třeba léčí s vysokým tlakem. Jinak přeju hodně štěstí a líbí se mi ve vašem příspěvku to vínko na verandě, to je pěkný. Taky mi jde o to, abych pro samý hlídání váhy (168cm,69kg,46 let)nezapoměla žít a užívat si života.
tak málo !!!!!!
Spacek
| 11. 5. 2007 17:26
Já když si spočítám co jim normálně tak je to asi 9-10tis.kj a to jsem se moc nerozšoupla, ale je tam i vínko večer na verandě , teď když to zkoušim počítat a omezit se tak se pohybuju kolem 6,5 tak to nic moc co?No a občas mám docela hlad a to jim fakt docela zdravě a necpu se sladkostma a bílým pečivem a tučnejma věcma. V tom trpím nejvíc protože mám hrozně ráda dobré sýry a tam je toho tuku strašně moc. Přítelovi se snažim péct a občas mu do zeleninového špízu přidávám buřtíka a dávám mu ty tučný sýry a on od té doby co se snažim hubnout a vařim s menšim množstvím tutu atd. tak zhubnul o kilo víc než já ..... to je hnusný todle to, má teď fakt pěknou figuru a moje záškodnické akce jako štrůdl nacpanej ořechama, kynutý koláče apod. ho absolutně nerozhoděj.....včera sežral 1/2 šišky štrůdlu a pak mi suše oznámil, že má o kilo míň
kolik jíst pro Špaček
zuzi777a
| 10. 5. 2007 20:43
Nám vysvětlovali, že pokud si spočítáš běžný jídelníček ( kolik asi v průměru jíš. Začneš sportovat aerobním způsobem( prostě zrychlená tep frekvence , ale ne na padnutí), tak na zdravé pomalé hubnutí stačí obvykle snížit hodnotu o 2000kJ. Minimální dávka pro zdravou ženskou je pak 4500 kJ při tvé výšce. Ale v takhle nízké hodnotě pak musíš počítat hlavně podíl bílkovin k sacharidům a tukům během dne, jinak tě bude přepadat žravá... Já zkusím pohledat přesnější tabulky, které nám dávali když nám měřili bodystatem podíl tuku a svalů v těle ve STOBu. Pak sem písnu.
Mikša
anonym
| 10. 5. 2007 18:02
No, behani je dobra rada, ale tak dlouho nikdy behat nevydrzim.. Ale ted se fakt snazim-jak beh, tak brusle.. no, uvidime za par tydnu... Ale bude to boj!
počítání
Spacek
| 10. 5. 2007 17:19
Díky Zuzzi, ještě se chci zeptat. Kolik kj vlastně tak musim baštit? Měřim 173 a vážim 81kg. Sedim v kanclu celý den a tak se snažim aspoň trochu hejbnout večer, ale ne vždy to vyjde a tak jednou týdně mám trénink nebo zápas, turnaj nebo jinou fyzicky náročnou činnost. Jsou někde výdejové tabulky? Chci teď začít znovu chodit běhat....i když po včerejšku koleno trochu bolí a kolo mě moc nebavi Když bych jedla jenom 5tis Kj tak asi fakt budu mít hlad
Michal
Spacek
| 10. 5. 2007 17:13
já to neviděla, to je škoda.....pekla jsem štrůdl, snažim se aby miláček neměl rozdíl v tom že se snažim hubnout.....myslim že dopadl dobře...ráno si chrochtal. Jak to vlastně je, vrátí se k těm lidem ještě později aby se vidělo jak to vydrží po opravdu delší době a jak jim to třeba pak sluší?
Michal...
Beauty
| 10. 5. 2007 16:25
Tak včerejšek jsem dokoukala do konce, ale že to byla skladba jídelníčku!!! Za týden 12l Coly, ani deko ovoce a zeleniny a žádná obyčejná voda. Jen maso, uzeniny a sladké, možná měl trošku bílkovin, tím si nejsem jistá. Když jsem to viděla, tak jsem si říkala - Ten to nevydrží a poruší to . A ejhle mile mě překvapil, fakt to dodržoval, tak mu držím palce, aby to dotáhl do zdárného konce a hlavně, aby našel práci ( asi moc nechtěl hledat ). Docela mě vadilo, že on se ke svému inval. důchodu systematicky propracovával, hezky si to jídlem udržoval ( různé krevní hodnoty ) a někteří lidé, né svojí vinou onemocní, a dělají jim problémy důchod přiznat!!
Míša kulička
Bibi
| 10. 5. 2007 15:51
Včera jsem zapnula televizi a koukala na můj oblíbený pořad Jste to, co jíte a bylo mi opravdu špatně. Mladý kluk, který to nechal dojít tak daleko. Ale fandím, aby se mu podařilo zhubnout ještě více kilo. Potom může lítat s klukem na hřišti. Co vy říkáte na ten včerejšek?
počítání
zuzi777a
| 10. 5. 2007 14:51
Nevím, jestli jsi objevila i http://www.flora.cz/…cka/e_index.html

můžeš tam taky lehce propočítat příjem. Další tabulky jsou i na http://www.merrylinka.cz/…ver/ehodnoty.htm

Ale nekoukej na to moc podrobně, údaje se někdy u shodné věci liší i o hodně. Jde spíš o orientaci.
myslím, že možná důležitější je mít dobrý poměr mezi bílkovinami a sacharidy (samo i tuky), než jen kalorickou hodnotu jídla.
a ještě k hubnutí dle počítáni kj
Spacek
| 10. 5. 2007 14:38
našla jsem si prográmek, který mi to zjednodušší je na stránkách STOBu a jmenuje se : Sapiens ..... mám staženou demo verzi a je to dobré, objednala jsem si jeho plnou verzi
pro Mikšu
Spacek
| 10. 5. 2007 14:36
Ahojky Mikšo,

tohle je těžké zkus se na to lépe poptat v nějaké dobré posilovně. Jde o to jak máš zahuštěné svaly, ale každé zhubnut svalové hmoty bude mít za následek její ochabnutí a to vypadá hůř než nabušená stehna a nemysli, chlapy to docela přitahuje....kulturistka určitě nebudeš, ale já když si vzpomenu, že jsem na nohoou měla vyrýsovaná stehna tak jen slintali. Nech to tak a cvič spíš aerobně a né silově aby Ti zůstala pevná, ale dál se nezvětšovali. Obecně vytrvalostní běh způsobuje pohubnutí stehen.....běhat v mírném aerobním tempu delší čas. Podívej se na maratonské běžce jaké mají nohy a podívej se na sprintery.....hned máš odpověď.
přísloví
zuzi777a
| 10. 5. 2007 13:18
Já nemám tak vzletné přísloví, ale u nás se traduje:

Nejlepší kamarádi jsou v kapse a švagr v chlívku!


Ono to leccos napovídá o naší české povaze a bohužel mnohokrát jsem s tímhle úslovím musela souhlasit!
přísloví
rezama
| 10. 5. 2007 12:22
Taky jsem si pěkně početla a tato přísloví opravdu fungují,dokonce jsem někde měla email podobný těmto příslovím,ale nevím kam jsem ho založila.Jinak na vlastní kůží zažívám to že co tě nezabije to tě posílí a v nouzi poznáš pravé přátele.
Přísloví...
Beauty
| 10. 5. 2007 11:58
Spacek , téda to jsem si početla, ty přísloví jsou moc pěkný, hezky se o nich přemýšlí , jsou pravdivý.
Mě se líbí - Co mě nezabije, to mě posílí...
A pak se snažím držet - žij každý den, jakoby to byl tvůj poslední. Něco na tom je...
Ano, jsou některé věci " nepopulární ", jako např.: různá vyřizování s " milými " úředníky na úřadě, ů ochotné " prodavačky v ochodě atd. Ale když to mám za sebou, tak mám velkou radost, jaká jsem holka šikovná...
Chválit, chválit, když tě nikdo nepochválí, tak se pochválit sama, nebo se něčím odměnit, maličkostí, vždyť život se skládá právě z nich!!!
Jsem po obědě, jdu si udělat kafíčko a také jdu pracovat a chce se mi jen trošku, ale hurá do toho...
Mikša
anonym
| 10. 5. 2007 11:41
A jeste bych asi mela dodat, ze mam 56 kg na 168cm, coz docela jde..Jen at vite, komu radite..
jak shodím svaly?
anonym
| 10. 5. 2007 11:37
Ahoj lidicky! Nemate nekdo efektivni typ, jak shodit nikoly tukovou hmotu, ale svalovou? Od pasu nahoru jsem se sebou spokojena, ale nohy mam dost svalnate a docela rada bych zmensila jejich obvod aspon o 3 cm.. Tuku tam taky trocha je, ale neni to tak zly.. Jsem rada, ze mam svaly, ale vseho moc skodi. Asi to mam z cyklistiky-driv jsem dost jeszdila.. Sporotuji rada a od vseho neco, tak kazdy typ vitan Mikša
Jo já taky rada diskutu a tak to má být!
Spacek
| 10. 5. 2007 10:32
Já abych pravdu řekla mám trochu jiný přístup a vůbec se nedivím Tvému. Jednou jsem byla na toakovém fakt výborném školení pro manažery a tam jsme právě řešili co člověk musí a co chce a já jsem hodně změnila pohled na svět. Mám teď dvě no skoro tři taková hesla...jedno je z filmu Vzpoura na Baunty: je to Thaiské přísloví. Jez život tak jak jde nebo život sní Tebe. Já to trochu upravila do české ostřejší mluvy: Žer život jak jde nebo sežere on Tebe. Pak se řídím tím, že ať se děje cokoliv, vždycky si můžeš vybrat ze dvou možností.....např. Když Tě něco strašně naštve tak si můžeš vybrat....být kvuli tomu naštvaná nebo jít dál a začít se znova na lidi kolem usmívat (když si to vědomě člověk řekne tak to fakt děsně funguje) je to i o extrému když byl jeden chlap zraněnej...těžce řekl si že může brečet jak je na tom špatně a vzdát to a nebo že chce vidět svoje dítě vyrůstat a rozhod se že bude ŽÍT! ....a nebrečí. No a pak mám třetí abych co nejvíce ve svém životě něco nemusela, je to o tom jak si to zařídit a jaké si dát priority. A naprosto s Tebou souhlasím, že důležitá je rodina, láska a štěstí a zdraví blýzkých. Zatim ahojky, jdu pracovat.....protože se mi chcééééé
Holky
Beauty
| 9. 5. 2007 18:45
Jestli jsem působila ostře, tak to se omlouvám, ikdyž... Víte já nemám ráda slova něco nejde, nemám čas, počkej chvíli apod.
Jasně je mi přes 40let, leccos mám za sebou, spoustu věcí před sebou!!! Jenže já jsem si sama na sobě ověřila, že když člověk něco opravdu chce, tak za tím jde. Když jsem se vdávala neuměla jsem skoro nic uvařit, ale jelikož jsem svého muže milovala ( je to tak stále ), tak jsem se vařit a péct naučila. A dělám to ráda do dneška, jinak bych skoro každý den nevařila teplé večeře. Sama jsem se naučila na PC, pokus - omyl, na něco jsem se zeptala. Koupila jsem si digit. foťák, tak se s ním seznamuju, na netu se dá získat spoustu info. atd. Nedávám si žádné cíle, ale když si něco vezmu do hlavy, těžko mi to někdo vymlouvá a já to postupně ( někdy je to otázka i pár roků ) realizuju.
Takže Špačku žij podle svého, žij tak aby jsi byla šťastná a jsem ráda, že teď se v takovém stavu nacházíš, a nějaké to kilčo navíc bych neřešila - pokud si sama se sebou spokojená. Nejdůležitější v životě je ( beru to ze svého pohledu ) pro mě spokojená rodina, radost ze života, že se mi něco povedlo, že jsou všichni zdraví, že se máme rádi a že se mi splnilo to co jsem vždycky chtěla
Holky mám ráda tyhle debaty, posunují mě dál, člověk musí i nad sebou přemýšlet....
Hezký večer, papa
vostrá
zuzi777a
| 9. 5. 2007 18:20
Ona to Beauty nemyslela zle, jen je víc asketicky založená (což osobně obdivuji) . Ale pravdu máš Špaček,že PC je děsnej žrout času, taky teď vytáhnu pesana z pelechu a jdu ven,protože u nás právě přestalo pršet !
Díky za pochopení
Spacek
| 9. 5. 2007 18:06
takhle nějak to myslím bude....dneska si asi půjdu opravdu zaběhat, je nádherně
Málo času?????
Spacek
| 9. 5. 2007 18:04
No umíš bejt docela "vostrá" já jsem zvyklá žít a to hodně a naplno a to že jsem přibrala je tím, že jsem zvolnila a trochu se usadila....Budeš se divit ale jsem hodně velký sportovec a tak pro mne pifko po treninku nikdy nebyl problém stejně jako po velké zátěži. Teď je méně pohybu a to je těžší. Víš co chci? Chci bejt v pohodě, což jsem a jako bonus chci mít o sedum kilo míň to je všechno. Vím že se musím omezit to mi nemusíš řikat, takhle chytrá jsem taky, možná to že to tady napíšu může jen znamenat to že se vypovídávám a protože to te´d trochu víc řešim to je všechno. Těžko budu tak jako před rokem pětkrát až šestkrát v týdnu trénovat cca 2h a tak to je na mně te´d vidět, začátkem loňského roku jsem prodělala dvě operace kolene a za měsíc na to jsem jezdila na lyžích....taky vím že už to nikdy nebude jako dříve a že musim jezdit opatrně a zvolna, tak jako zvolna omezuju ty svoje společenské záležitosti.....ale nejsem si jistá jestli to dokážeš pochopit. Možná časem dokážu sportovat jako dřív a nebudu muset řešit tolik to jídlo a pití, ale to se uvidí už nejsem nejmladší. To že nemám čas je dané tím, že teď pojedu domu, vzemu psa, půjdu s ním ven, obstarám kytičky a domácnost a jiné aktivity a padnu v jedenáct do postele úplně utahaná. Jindy mám trénik nebo zajdu do knihovny apod. Možná že bych mohla ušetřit ten čas psaním tohoto příspěvku a hledat jak počítat kj......což je asi pravda, takže čauky
ne tak přísně!
zuzi777a
| 9. 5. 2007 17:55
Ale Beauty! Nebuď tak přísná!
Ona na to Špaček přijde! Stačí pár dní počítat, než si ujasníš co má asi kolik joulíků . Já také nejsem příznivcem velkého počítání. Spíš se snažím to brát přibližně : to má 100g a je to jablko - tohle je asi stejně velké a těžší a je to sladká hruška bude to mít určitě víc kJ- tak si toho vezmu jen 3/4.
No a v případě hotových jídel ( na která taky dojde v běžném životě) si vezmu 1/2 porce (maso teda vždy celé, i kdyby to byl bůček -samo přeháním ). Přílohu si striktně odhrábnu z talíře a vezmu jen 1/4.
Na zbytku jídla si pak pomalinku debužíruju- jím tak pomalu, že si div nekoušu jazyk! On ten hlavní hlad brzy odezní, nehledě na to, že hlad jako takový fakt nemám. Když si totiž vezmu každých 2,5-3 hod něco vyváženého k jídlu, hlad se nedostaví.
Co se týče pravidelného popíjení a odvázanosti- z toho už jsem asi odrostla ! Ale kdybych měla pravidelný očekávaný zvětšený příjem ( třeba kdybych pravidelně vypomáhala při přípravě nějakých dobrot a nedokázala si je upřít) , tak bych se snažila den předem ušetřit joulíky a třeba si jít zacvičit. Nebo ( - a to se mi také osvědčilo) si den po "nakládačce" si dát odlehčovací den. U mě funguje dát si ráno normální snídani( možná spíš o něco bohatší - tak do 2000kJ) a pak až do druhého dne ráno do snídaně jen pít - ovocné či zeleninové juicy, ředěné vodou skoro dočista), bylinkové čajíky.
V ypadá to složitě a nepříjemně- ale ono to podle mého to tělíčko rádo přijme, takový skoropůst. Jen si vybrat to, co tě bude bavit milá Špaček! Až ti opadnou první 4 kg, budeš si připadat jak hvězda a pak už ti to nedá tolik přemáhání sáhnout po zdravějším jídle, odpustit si 4. a 5. panáčka. Ono to totiž vyladí, když se daří... Hodně štěstí a ozvi se jak to jde!
Málo času???
Beauty
| 9. 5. 2007 16:17
Ahojky, nechci tady dělat nějakou chytrou, neumím počítat KJ, ale co mě dokáže nadzvednout je slyšet slova nemám čas!!! Můj názor je, že na to na co chci ( někdy i na to co nechci, takový je život ) si čas udělám!!!A stejně si myslím, že v Tvém případě nemá cenu něco počítat, když si nechceš odpustit pivo a panáky. Společenskej život se dá vést i bez alkoholu ( nejsem abstinent ) zvlášť když chceš hubnout. Co vlastně chceš??????????????
já chci takýýýý
Spacek
| 9. 5. 2007 16:06
Tak to Ti fakt fandim, když čtu co jíš, tak i když si myslim, že jsem to dost stáhla, tak nic moc Jim pořád o dost víc....a zase jsem ten víkend nevdržela, včera dva panáky, čtyři a půl piva......sice lejšlap v kopcích jako blázen 2hodiny chůze a skoro žádná večeře, ale to jen proto, že jsem přišla domu, padla a spala protože jsem byla společensky unavená . Jenže tohle je každej víkend a nevim co s tim, vedeme prostě bouřlivej život a nechci se moc omezovat. Tyk si myslím, že to kilo co jsem za týden shodila, bude zase zpátky a dneska kolegyně přinesla jako poděkování zákusky. Měla jsem je sice místo oběda, ale to muselo bejt min.3000kj. to abych šla večer běhat Dělá mi problém počítat kj a hlavně si to hlídat u vařenejch jídel i když je vařim sama a vím kolik čeho tam dám a omezuji tuky co to jde. Nemáte někdo nějaké doporučení na dobré tabulky? Jak si počítáte kj Vy? Já na to mám hrozně málo času a nevim jak to navést třeba na ty porce kolik by člověk měl brambor, rýže atd.....
Díky moc za jakoukoliv radu.
pro Zuzi
anonym
| 8. 5. 2007 11:55
Jsi super, že to bereš s nadhledem, vydržať. Hezký den. Iva
hiubnutí
zuzi777a
| 8. 5. 2007 11:09
Tak hlásím, že včerejší maxi-úlet mi na váze způsobil 1kg zpátky. Utěšuji se tím, že to je převážně zadržená voda a obsah zažívání- přece by takhle rychle nepřilezl špek, ne?
Ale posun oproti mým pokusům o diety v dobách dávno minulých je ten, že necítím absolutně žádné výčitky svědomí. Prostě jsem přesvědčená, že oslava s trochou obžerství OBČAS k k životu patří!
Dneska piju vodu jak o závod, k obědu kuchtím krůtí maso a odpolko počítám se salátkem z okurky + activií.
To by v tom byl rohatec, kdyby to kilíčko nespadlo brzy zpátky!
Jo a pokud to vyjde, půjdu s mým hubeným manželem na procházku. On má hrozně dlouhé nohy, když se nehlídá , nestačím mu v chůzi. Tudíž on půjde na procházku a já si dám běh pro zdraví vedle něho !
omluva
anonym
| 8. 5. 2007 08:24
Jé sorry, čtu nepozorně. Iva

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
23. 4. 2024 13:42
11812
Elsa
23. 4. 2024 12:09
70292
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video