Darování vajíčka - Diskuze | E15.cz
Zpět na výpis diskuze

Darování vajíčka

Diskuze

anonym
| 28. 3. 2014 12:05
Holky, kdo hledáte informace o darování tak mrkněte do skupinky o dárcovství zde:

www.facebook.com/…/darovanivajicek
anonym
| 18. 3. 2014 21:05
Dobrý den, byla jsem darovat a chci se zeptat, zda se ta kompenzace musí danit? Vzhledem k tou, že se nejedná o příjem, ale o kompenzaci nákladů...díky za odpověď
anonym
| 15. 1. 2014 10:01
Ahoj všichni, kdo chcete darovat vajíčka.
Je to sice ušlechtilý čin, že chcete někomu pomoci, ale....
Já mít děti přirozeně nemohla. Moje sestra se nabídla, že mi vajíčka daruje.
Moje umělé oplodnění se nezdařilo. Sestra po zákroku i přes antikoncepci otěhotněla a její dcerka se narodila se srostlým jícnem. Musela na operaci. V součastnosti - 10 let po události, je v pořádku, ale....
Moje známá darovala vajíčka své švagrové. Dva roky po zákroku přišla o vaječník. Nyní, ve čtyřiceti letech je předčasně v přechodu, má návaly, v noci se potí.
Já jsem nikdy po umělém oplodnění neotěhotněla - byla jsem na něm 5x.
Odstupem času to hodnotím jako marné akce. Dnes mám adoptovanou nádhernou dcerku. Nikdy bych neměnila a už nikdy bych po nikom nechtěla, aby daroval vajíčka. Přináší to dárkyním jenom komplikace, rozhází jim to hormonální systém a ač si to jako zdravé neuvědomí, časem poznají, co to obnáší.
A pak...........člověk si má svoje problémy vždy řešit sám. Vždycky má problém nějakou příčinu, kterou, když si samy v sobě rozklíčujeme, problém se vyřeší.
Tak hodně dobrého v životě
Mája
anonym
| 24. 11. 2014 15:07
TO Mája: Totální kravina - nelze darovat příbuznému, dárcovství je přísně anonymní. Jenom strašíte lidi. Byla jsem darovat 2x a naprosto bez problémů.
anonym
| 31. 8. 2015 13:12
Neviem preco odradzas darkyne iba pre svoju zlu skusenost...
5milionov deti sa uz na svete narodilo vdaka darkynam, co su vsetko skvele, dobroprajne a odvazne zeny. Altruizmu a krasa stredoeuropaniek sem zenie mnoho parov. Inak urcite si zasluzite odmenu. Zdoraznovanie rizik jednorazovej stimulacie co trva dva tyzdne sa nema prehanat...Vsetky zeny co su prijemkyne uz podstupili opakovane stimulacie, niekedy uplne bez bolesti a negativnych efektov...a ziadne studie nedokazali riziko narastu rakoviny, na to sa pyta kazda zena co podstupuje IVF...a to hovorim skusenosti z druhej najlepsie IVF kliniky na svete v BE...podporujem a dakujem v mene buducich prijemkych, ktore sa ocitli v tazkej zivotnej situacii, vsetkym buducim darkynam, nech vas hreje dobry pocit po cely zivot.Dar zivota na dialku je velka vec, hlavne pre toho noveho cloveka.Hlboka ucta. Ak by bola moznost urobit to za mojej mladosti, tak to spravim; teraz som bohuzial na druhej strane.
anonym
| 10. 12. 2013 22:28
Dobry den. V pondeli jsem byla na odberu vajicek. Vse probehlo v poradku a chci se zeptat, jak je to z antikoncepci? Mohu ji brat jiz druhy den po odberu ? Vim ze je lepsi pockat na menstruaci, ale j zde ta moznost zacit uzivat uz ten 2 den ? Dekuji
anonym
| 20. 2. 2014 13:50
TO kacka: počkejte na menzes...není kam spěchat...od sexu si dejte pauzu
anonym
| 30. 9. 2013 16:14
U primne jsem darovani vajíček resila s lékařkou onkoložkou, která mi rekla, ze jsou zeny, které si pichaji hormony, tedy i my darkyne, ohrozeny výskytem pozdějších nadoru prsu. Odmena za darovani není tak vysoka, abych podstoupila takove riziko. Sama deti navíc ještě nemam...
anonym
| 10. 5. 2013 19:51
Stránka zkušeností dárkyň:
https://www.facebook.com/…/417025328394996?…
anonym
| 9. 10. 2012 16:16
Všechny potřebné informace můžete zjistit přímo od dárkyně, která má už svoji osobní zkušenost, na informačním portálu věnovaném dárkyním www.darkyne.eu , mě to moc pomohlo, snad to pomůže i Vám
anonym
| 25. 7. 2012 19:44
Přeji krásný den dámy, chtěla bych se Vás jen zeptat jak dlouho trvají výsledky z odběru krve na první schůzce. Už čekám asi 3 týdny a jsem z toho jak na "trní". Děkuji za odpověď
anonym
| 28. 5. 2012 15:01
Ahojky.
Máte tady prosím někdo zkušenosti s darováním v Reprogenesis nebo Reprofit v Brně? Slyšela jsem, že se to liší odměnou. A u Reprogenesis, že to vše dost dlouho trvá. Můžete mi někdo poradit? Díky.
anonym
| 19. 6. 2012 15:44
TO Haňula: Ano u Reprogeneisi to trva ale u reprofitu jeto hodne rychle ale take je reprogenesis lepsi ?
darování vajíček
Ruzenka8
| 13. 6. 2011 09:57
Ahoj všem co uvažují o darování vajíčekjsem právě v procesu....nemam sebemenší problem až na to, že TO cítím...ale na tom neni nic divnýho kdyz mám celkem 20 vajíček.Neni to vubec narocny a vidina toho, ze pomuzu nekomu, kdo nemuze mit nekolik let vlastni miminko, proc ne....krásný pocit...Přišla jsem na to přes kamarádku.Jsem v IVF CUBE na Evropské v Praze.A všechno šlo velice rychle-přišla jsem vyplnila dotazník, paní doktorka mi vysvetliola všechna mozna i nemozna rizika celé akce, udělala ultrazvuk jestli jsem v poradku, nabrali mi krev a čekala jsem na vysledek.nejvetsi vyhodou je genetika-nikdo nikde Vam zadarmo nezjisti, zda jste nebo nejste prenasecky a do budoucna plus jen pro me.Pak jsem brala HAK a cekala....naplanovali me na cerven 10 dni jsem si pichala podkozni injekce...neni to hrozne opravdu ani to neboli a že ja jsem mega citlivka....a ve středu jdu na odběr...největší strach mám z kanyly, tot vse....3.den bývá nejhůře jak to přichází k sobe a telůo se brání, ale to je vse malickost proti tomu, ze nekdo moji pomoci bude mít na 65% miminko....
dárcovství
petule25
| 2. 4. 2011 20:16
ahoj,neboj na to že bys pak mit děti nemohla to nemá žádný vliv :) nenapdlo tě že když třeba mentruuješ tak vlastně přicházíš o vajíčka ???Peťula
anonym
| 20. 2. 2014 14:05
TO petule25: to není tak zcela pravda riziko neplodnosti tam je..dokonce díky hyperstimulaci, což už toto slovo samotné napovídá, že jde o silné nadopování hormony, což pro tělo není ale vůbec zdravé několikanásobně zvyšujete pravděpodobnost rakoviny..(děložní čípek,prsa...)akorát sami doktoři o tom nemluví..každopádně je to pro ně solidní džob, když vajíčka posléze prodávají za nekřesťanské peníze a Vám dají 15 000 jako bolestné a mají Vás z krku...Byla jsem darovat 6x..přiznávám, z finančních důvodů a zaráží mě, že mi nikdo nedělá žádné zdrav.prohlídky před zákrokem ani třeba pár dní po něm.Známá byla při zákroku poraněna na vaječníku,silně krvácela ale ve stručné lékařské zprávě o tom nebyla ani zmínka.. Z toho usuzuji, že je to malinko na levačku,tak aby byli chráněni..Rychlá brigáda s relativně dobrým výdělkem ale mnohé věci mi nesedí a strach z pozdějších následků roste čím dál víc..
dárcovství
petule25
| 2. 4. 2011 20:14
ahojki,tak já před nějakou dobou taky chtěla vajička darovat..me okoli to sice moc necápalo,ale to jsem nijak neřešeli...a prvni konzultaci jsem vypsala nějaké dotázníky o nemocech ,vadách,zda piju,kouřím,jestli jsou rodiče i prarodiče zdraví nebo jestli se z něčím lečí..atd...a na další konzultaci jsem šla 2 den dy jsem měla menzes a tam mi odebrali krev na pohlavni choroby a geneticke vady...bohužél v této fazi to u mne skončilo nebot mi zjistli že jsem přenašečka cystické fibrozy...nikdy jsem o ničem takovem předtím neslyšela,ale prý to má každý 3 evropan a ani o tom neví...jinak bolestivé by to být podle meho info nemělo,možná jen ty stimulující injekce do břicha(má jich být cca 10),jinak odběr se dělá v anestezii a pak jdete domu...Peťule
darování vajíček
betyy
| 22. 2. 2011 21:42
ahojky, holky, já už si toho zjišťovala hodně. musíte na krevní testy jít 2-3den menstruace. nevim jak je to přesně potom a v jakym časovým rozmezí. pak dostanete těch 10 injekcí hormonálních na naplánování cyklua zvýšení počtu vajíček, bývá přitom prej nafouklé trochu břicho. Prej tam hrozí získání nějakýho syndromu, ael ted už fakt nevim jak to bylo, kamarádka si to studovala podrobně, je zdravotní sestra a taky o tom uvažuje. ale odrazuje jí od toho právě to velké množství hormonů, které do sebe nacpete v těch injekcích. Jinak HA se bere normálně, žádné vynechávání, to je kec. a musíte (na většině klinik to vyžadují) mít alespon jedno dítě
Darování Vajíček
Karolina01
| 22. 1. 2011 12:35
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli je nějaké riziko, že po darování vajíček nebudu moct jednou otěhotnět já? Mám zájem o darování, ale nikde nepíšou rizika atd.. Chtěla bych moc pomoci ženám, které nemohou mít vlastní miminka, ale mám strach aby mohla mít jednou já.
:-)
Lucsynka
| 26. 2. 2009 13:28
KAmaradka byla na darovani, ja jsem o tom taky uvazovala, ale nakonec jsem nesla.. Nejdriv ji delali krevni testy na pohlavni a dedicne choroby + anamnezu a rekli ji, ze se ozvou, az budou mit vhodnou prijemkyni ( aby si byly aspon trochu podobne) a po nejeke dobe se ji ozvali s tim, ze testy jsou v poradku, tak dostala injekcni hormony - 2 druhy. byla poucena jak si je pichat a v prubehu tech aplikaci sla jednou na ultrazvuk, jestli vyjicka rostou. Vsechno bylo v poradku, tak potom sla na odber, rikala ze to vubec necitila, byla bez problemu po odberu, jen bylo nutne zajisti si odvoz domu.. Ja jsem ji videla par hodin po odberu a byla naprosto v pohode..
Hak se opravdu vysazuje a nemela mit sex, aby neotehotnela a po odberu se mela chranik kondomem, aby pak necekala treba trojcata..
Jinak je to super, ze o tom premyslis, melo by byt vice lidi, co jsou ochotni to podstoupit, cetla jsem, ze napr. v Brne se na vyjicko ceka az 3 roky.. nevim, jestli je to pravda, ale je to hruza..
Mej se hezky a doufam, ze vsechno dobre dopadne, drzim palce
anonym
| 23. 8. 2012 11:57
TO Lucsynka: Ahoj, rozhodně to není pravda. Jsou v Brně kliniky kde jsou delší čekací lhůty, ale právě ve zmiňovaním Reprofitu nic takového neexistuje. Neustále se hledají nové dárkyně aby léčba pacientky mohla začít bezodkladně. Pokud se čeká, je to v řádů týdnů a to z důvodu toho že pacientce se nelíbí dárkyně z nějakého důvodu (barva vlasů, apod.)
anonym
| 1. 12. 2014 16:15
TO Tricia: konkretne v brne je vyborny helios tam je to opravdu na velke urovni a take to dlouho netrva.
darování
Kloa
| 26. 2. 2009 11:59
Vypozorovala jsem, že to neví hodně holek a žen jak a na jakém principu HA funguje, až mě to děsí
No, psala jsem, že to darování není jen tak, chlapi to mají jednodušší
Tak se určitě poptej a pokud zjistíš něco zajímavého, tak to sem připiš. Ale tvé odhodlání chválím
anonym
| 19. 6. 2012 15:43
Tak to souhlasimn,neni nikdy napsane ze nic neni riziko,ja na darovani vajicek byla cca 3krat ale na potreti jsem mela jine leky atd.a me telo leky nechtelo prijmou a vajicka nejak nerostla nakonec,k odberu doslo i kdyz jsem stim nepocitala,ale rizika jsou a vajicka jse uz nevitvari tak riziko ze jen tak lehko otehotni clovek neni tak lehke,nejsme muzi ale zeny ale jak jsme rekla na vajicka bych uz nesla,Po posledni stimulaci jsem mela dost a k tomu mi pak dali leky po odberu vajicek po kterych jsmne omdlela a myslela ze dostanu infarkt,Byla jsme na klinice v Brne Reprofit?Jasne vsichni jsou mili a proc by ne,vzdyt davate vzacnou vec ktera jim vypomuze -)
jo díky
Elunka
| 25. 2. 2009 19:32
jo já ani přesně nevím jak HA fungujejenom vím na co ji mám....asi se poptám a uvidím..
HA
Kloa
| 25. 2. 2009 19:27
Tak ono je to logické, že se HA při dárcovství neužívá. Protože v případě dárcovství je potřebná ovulace a "výroba" co nejvíce vajíček vhodných k darování. No a princip HA spočívá v tom, že neovulujeme, proto ani nemůžeme otěhotnět Naopak se užívají jiné hormony, aby ovulaci a tvorbu vajíček podpořily.
Nejlepší budeš mít když se poptáš v nějakém středistku, které máš blízko.
AHA
Elunka
| 25. 2. 2009 19:17
Aha, to už jsem se nikde nedočetla že by aktikoncepce něčemu bránila nebo vadila...musím se asi víc informovat.
Elunka
Kloa
| 25. 2. 2009 19:03
Tak samotný odběr asi bolestivý není, ale ta tvorba vajíček a ovulace prý ano, protože vajíček se tvoří více než obvykle. Tak jsem to někde četla. Jako bolest při menstruaci. Ale tak každá žena je jiná a snáší to jinak.
A taky se myslím během toho nesmí užívat HA.
Ale tvou dobrou vůli schvaluju
ahoj
Elunka
| 25. 2. 2009 18:57
Já jsem zase četla, že to není vůbec bolestivé, protože se to dělá v celkové anestezii. Akorát jediné co mě docela děsí, jsou ty léky. Už teď beru antikoncepci a ještě další hormony..abych se pak neobsypala pupínky a neměla všechno rozházené. Jinak si myslím že jako dárkyně vhodná jsem, chodím darovat i krev, takže jsem čistá jako slovo boží, ale uvidí se podle jejich testů. No uvidíme, jediné co mě trápí jsou ty léky.
Darování vajíčka
Kloa
| 25. 2. 2009 18:33
Ahoj. Zkušenost s tím nemám, ale vím, že jsem o tom už někde četla. Není to jen tak. Taky projdeš výběrem jestli jsi jako dárkyně vůbec vhodná. A samotné "darování" je prý docela bolestivé. Na podporu ovulace a uvolnění vajíček se myslím užívají hormony a bývá to i dost bolestivé, ale jak píšeš, co bys pro radost maminkám neudělala
Snad ti o tom ještě někdo připíše nějaké info o tom co to obnáší. Pokud jsi ale plně rozhodnutá, tak vyhledej své nejbližší pracoviště, které se o toto zajímá, tam ti dají nejpřesnější informace.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Magda
28. 2. 2021 21:49
47119
Dana51
28. 2. 2021 20:10
7970
helen.h
24. 2. 2021 15:58
16741
alexiss
21. 2. 2021 20:53
235
JitkaM
10. 2. 2021 20:39
13
Nicolinenka
31. 10. 2020 11:18
304
Supalca
17. 2. 2021 19:22
5
ivuse24
16. 2. 2021 13:04
22
ivuse24
15. 2. 2021 12:46
37
lenka3kubin
12. 5. 2019 21:58
144
dvoracka.k
24. 11. 2015 14:14
28
ozrictentacles
18. 11. 2020 12:14
72
alexiss
31. 1. 2021 20:38
26
Lenana
27. 1. 2021 13:03
51
Lenana
21. 1. 2021 19:53
26
Valenka2
20. 1. 2021 08:13
273
JitkaM
17. 1. 2021 22:44
52
Uživatel_5382441
17. 1. 2021 21:27
50

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.