PLÁNOVÁNÍ SVATBY - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

PLÁNOVÁNÍ SVATBY

Diskuze

Svatba
Katy85
| 21. 4. 2009 13:40
No právě, nechci investovat nějak moc peněz, protože potřebujeme šetřit na byt. Ted uvažuju že bysme se vzali tajně,ale zase nechci přijít o ty výrazy na svatbě. Je toho hodně pro a proti.
a ještě
Kloa
| 20. 4. 2009 14:55
A ještě jsem chtěla dodat, že tam zároveň strávili svatební noc.
Katy85
Kloa
| 20. 4. 2009 14:44
Nebo jen někam zajít na oběd po obřadu a ostatní uskutečnit doma, jak psala Lindule. To by bylo asi nejblíže tvému přání.
Jinak je podle mě spousta hezkých míst, kde se dá svatba oslavit, pokud tam máte jen takové restaurace bez soukromí, že tam může kdokoliv přijít.
Sestřenice měla svatbu v tomto penzionku, bylo tam hezky a měli jsme tam i grilovačku. Ale určitě jsou i různé zámečky, to by se líbilo mi, jen nevím jak to vychází finančně. Ale tak svatba (ta první a snad i poslední) je jen jednou za život
no
Katy85
| 20. 4. 2009 14:11
nejspíše to asi nechám na ten sál, at nám uvaří oběd a zákusky a chlebíčky si obstaráme samy a chlast se bude pít tam,ale zase mám obavu aby se tam nepřiživil někdo cizí nebo nedělali nám tak zmatky. Mě totiž stačil jeden pohřeb před 2rokama a platili sme přehnaně moc. No uvidím.
hostina doma
Kloa
| 20. 4. 2009 13:58
Ale jak hodláte řešit oběd? Jinak co se týče toho grilování, tak i na podzim se dá grilovat, jen záleží na počasí.
No já nevím, doma bych to asi nechtěla, tam se konají skoro všechny oslavy, ale to je jen můj pocit, každý o tom máme jinou představu.
hostina
Lindule
| 20. 4. 2009 13:54
pokud by se zvolila taková jídla, aby se mohla převážně připravit den předem a jíst je buď studená nebo rychle ohřát, mohlo by to být fajn. Prostřeno na jednom větším stole a každý si bere jak má zrovna chuť. To není zas až tak špatný nápad.Teď jen vymyslet, co k tomu jídlu.
no právě
Katy85
| 20. 4. 2009 13:13
já nevím co je lepší,ale na zahradě to určitě nebude protože na pozdim se nehodí grilovat,ale já bych to pojala stylem švedského stolu tudíž by si každý přišel na chuť tudíž by se muselo doplňovat takže by to neměl být takový problém. Protože chci svatbu ve své rodné vesnici kde jsou tři hospody a jeden sál tak nevím. Sál je hodně veliký.
Jinak
Lindule
| 20. 4. 2009 13:03
my jsme měli také malou svatbu. Včetně nás 14 lidí. Moje rodiče, jeho rodiče a prarodiče, sestra s manželem a svědkové s partnery. Hostinu jsme udělali v salonku v hospůdce a po obědě jsme se přesunuli k našim. Tam byl dort a chlebíčky, kafíčko, vínečko. Všechno v klidu a v pohodě. Navíc rodiče partnera i prarodiče bydlí na stejném sídlišti. Takže i odvoz byl vyřešený. A nikdo si nestěžoval.
svatební hostina doma
Lindule
| 20. 4. 2009 12:59
nebo pokud by bylo hezky (jenže to si dopředu nezajistíš ) a máte zahrádku, tak to vyřešit formou grilování. Maso naložíš den předem, k tomu jen narychlo saláty - zeleninový a těstovinový a čerstvé pečivo. Dort se objedná a je to. Děti se vyblbnou venku na trávníku, nenudí se, nehrozí, že něco rozbijí a ostatní se také určitě zabaví.
hostina
Kloa
| 20. 4. 2009 12:49
Katy, vy plánujete hostinu doma? Podle mě to není moc praktické. Když hostinu, tak aby si to užili všichni a ne aby mamka nebo tchýně lítaly kolem stolu. Nebo byste si stejně museli najmout nějakou osobu, číšnici, která vás bude doma obsluhovat, to už raději zvolit nějaký malý salonek v nějaké příjemné hospůdce nebo zámečku, odpadá hromada špinavého nádobí. Myslím, že v cizím prostředí si to lidé i lépe užijí. Nebo jakou máš představu?
Svatba
Katy85
| 20. 4. 2009 12:42
Taky sem zastáncem menší svatby, kdy jsou pouze rodiče sourozenci a jejich partneři. A jelikož se mi to nenávratně blíží tak bych potřebovala vaše zkušenosti a nározy na svatební hostinu v domě.
...
kalkulka
| 23. 11. 2008 12:28
Tak to já bych se vdala jedině, kdyby to bylo nečekaně, třeba na dovolení v zahraničí, což nečekaně nejde Nesnáším takové plánování a být středem pozornosti, takže si už 5. rok budu užívat, že jsem s přítelem spokojena a doufat, že mě nezačne nutit do svatby :) Zatím jsme se shodli, že žádnou mít nikdy nechceme. Kamarádka teď svatbu plánuje a jen to slyším, tak mě to děsí. Vůbec bych si ten den neužila, spíš bych se děsila, že se to blíží.
Svatba
laaria
| 9. 11. 2008 15:37
Teeeeda když si to po sobě čtu, tak si asi budete myslet, že jsem úplný mimoň, ale když já jsem opravdu romantička tělem i duší
Svatební den
laaria
| 9. 11. 2008 15:34
Ahoj holky,
já sice žádnou svatbu nemám za sebou a zatím ani před sebou, i když mám 2,5 letý krásný zamilovaný vztah a jsem přesvědčená o tom, že jsme pro sebe ti praví, všechno nám krásně klape, 2 roky už spolu žijeme. Já bych se i vdávala (je mi 22), ale přítel je stejně starý jako já, tak chápu, že se necítí ve 22 letech na ženění . Ale já jsem 200% romantická dušička, takže o tomto dnu mám jistou představu. Není nutné mít na svatbě 200 hostů, nejbližší rodina jistě postačí (rodiče, sourozenci, svědkové). Hostina určitě v restauraci - v tento den přece nejsem hospodyňka, ale já jsem ta princezna, no ne? Ale nic nechutně předraženého a umělého, není to přece nutné. O to víc bych se vyřádila na šatičkách, chci se cítit jako nejkrásnější na světě v ten den, takže široké princeznovské šaty, ale jednoduché - žádné volánky, krajky, třeba jen pár kytiček na sukýnce. Samozřejmě sněhově bílá vlásky rozpuštěné, jen pár lokýnek na hlavě a krátký závoj, k tomu nějakou krásnou dvoubarevnou kytici a vše je jak má být ostatní věci co nezáleží na mé představě neplánuju, protože pak jste jen nešťastní z toho, že to nevychází dle vašeho plánu
Takže já se na tento den moc moc těším a v duchu budu doufat, že jednou přijde
Svatební kytka
anonym
| 1. 10. 2006 15:56
Mě svatebí kytku dělali v internetovém obchodu www.kvetinydnes.cz a byla fakt super, můžete kouknout na jejich katalog a klidně si domluvit i levnější kytku.
svatba
anonym
| 19. 9. 2006 16:44
...já už to mám za pár ...vdávám se 30.9....začali jsme plánovat asi v dubnu, na všem jsme se shodli a to bylo asi to nejdůležitější! ...v pohodě, v klidu..šaty a oblek jsme vybrali za 1 den (obdivuju nevěsty, co obcházejí salony měsíc!)...obřad i hostinu budem mít na jednom místě, začátek je až v 15:00...a jsem úplně v pohodě (až mě to trochu děsí)...ono to nějak dopadne, hlavně že budem spolu!
svatba
anonym
| 17. 9. 2006 18:22
Já jsem se vdávala letos v létě, po pěti a půl letech vztahu. Vzali jsme se tajně na radnici, zašli jsme si se svědky na oběd a den si užili naprosto bez stresu. DOPORUČUJU!!! Vždy se totiž najde někdo, kdo vám bude kecat do výběru šatů, restaurace, apod. Zbytečné nervy! Je to přece jen váš den, tak si to zařiďte podle sebe!!
SVĚDEK
anonym
| 25. 8. 2006 20:32
dotaz - je mozne nejakym zpusobem zaridit, aby mohl byt 17ti lety svedek?
SVĚDEK
anonym
| 25. 8. 2006 20:31
dotaz - je mozne nejakym zpusobem zaridit, aby mohl byt 17ti lety svedek?
Souhlas
anonym
| 17. 7. 2006 20:36
Já stoprocentně souhlasím s Lenkou. V jednoduchosti je krása a viděla jsem velkou spoustu nádherných jednoduchých šatů, většinou v barvě šampaň, už ne zářivě bílé. A taky už nejsou v kurzu utáhnuté a zlakované drdoly, ale jemně sepnuté vlasy, které můžou klidně spadat na ramena. K tomu nějaká kytička do oranžova a je to úžasný. Obrovské volány, vycpané sukně, závoje a límce působí nepřirozeně a nemůžeš se v nich moc hýbat, natož si trochu užít třeba tance a pohodlí. A o tom přece svatba je, být v pohodě a užít si ten den naplno.
RE vdaná
anonym
| 3. 7. 2006 20:43
Ahoj,tak to byla asi krásná svatba,také se ,už moc těšíme s přítelem na náš pohádvý den.Snad si to užijem taky tak krásně.
vdaná
anonym
| 3. 7. 2006 20:32
Ahojky, já jsem vdaná a na svatbu vzpomínám strašně ráda. Plánovali
jsme ji asi pět měsíců, takže jsme měli hodně času na přemýšlení. Šaty
jsem si půjčila z půjčovny, sice je to hodně drahý, ale stojí to za to.
Aspoň jednou za život jsem si připadala jak princezna. Slavnostní účes
nebyl moc drahý, ani profesionální make up od kosmetičky. Hostinu jsme
měli v restauraci, cukroví napekla babička s tetou. Přeji Ti, aby jsi
si svou svatbu naplno užila, je to krásný den.
RE SVATBA
anonym
| 3. 7. 2006 19:39
Ahoj Lenko a Jančo,jsem ráda,že jste napsaly svůj názor.Je hezké,že máte každá jinou představu.Ráda bych se zeptala zda už máte svatbu za sebou,nebo vás ten krásný den teprve čeká.Dík Beruška
svatba
anonym
| 3. 7. 2006 18:51
Já s Lenkou nesouhlasím, myslím, že je naopak lepší zamluvit hostinu v
restauraci, kde se personál o vše postará, s hostinou doma je spousta
problémů. Někdo musí obsluhovat hosty, někde se musí skladovat taková
spousta jídla, je třeba popůjčovat nádobí atd. A šaty bych si taky
nebrala obyčejné, co se pak dají nosit, svatba je přeci něco
vyjímečného a tak to má taky vypadat.
svatba
lenka
| 3. 7. 2006 11:55
Svatba má být krásný den v životě a i plánování má být něco veselého a radostného,místo toho to často připomíná ten stres v době před Vánoci. Mě se nejvíc líbí obyčejné svatby -místo honosných šatů obyčejné bílé jednodušé šaty, které se pak dají v létě běžně nosit, do ruky kytička květin natrhaných klidně na louce..hostina někdě na zahradě -klidně opéct pár kuřat a k tomu si nechat napéct pár kousků cukroví a je po starosti....zbytek jen vzpomínka na to ,jak to bylo bez stresu a hezky v klidu a jak si to všichni jen užívali.
PLÁNOVÁNÍ SVATBY
anonym
| 1. 7. 2006 23:48
Ahoj,máme v plánu do budoucna svatbu,ale ta uspěchaná doba.Mám pocit,že si to nemůžeme ani v klidu naplánovat,stále neco schází,hlavně peněz.Je někdo natom podobně?Ví někdo jak si to vychutnat od A až do Z? Dík Beruška
zdena.ruzo...
| 22. 12. 2011 23:09
užít si svatbu dá hodně práce, vím o čem mluvím my jsme si to nechali většinou zařídít od několika salonů, nejvíc nás zaujalo www.salondobroviz.cz mají tam velký výběr všeho, šaty, prstýnky, svatební oznámení.. tady jsem ušetřila dost peněz i práce. Navíc paní je moc příjemný a ochotná, takže mi to docela dost usnadnila děkuji.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
20. 4. 2024 13:38
70270
helena.07
20. 4. 2024 10:33
11801
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video