VEGANI - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

VEGANI

Diskuze

anonym
| 5. 5. 2015 23:37
Kdopak ubližuje více svým dětem? Rodič co je vodí do rychlého občerstvení pomalu každý den, nebo rodič vegan ?
anonym
| 8. 7. 2014 19:47
Ahoj :) chtěla bych poradit. Jsem vegeteriánka už 17 let ( od malička-tudíž celý život) a nikdy jsem neřešila doplňky stravy. Poslední dobou začínám ale pociťovat negativní dopady na klouby a chrupavky. Nicméně se svým vegeteránstvím nehodlám přestat, dokonce přecházím na veganství. Jen bych se chtěla zeptat, jaké doplňky si vybrat, aby mi pomohly? Na trhu je jich nepřeberné množství tak jsem bezradná a pomohla by mi rada :) Nebo si mám rovnou zajít k lékaři?, aby mi něco doporučil a popřípadě předepsal? o.O
anonym
| 27. 8. 2014 21:11
TO Kačka: Tipuji nedostatek vitamínu B12, doporučuji zajít k lékaři a řešit problém s odborníky NE na internetu, tam je "odborníků" až až...:o))))
anonym
| 10. 6. 2014 13:39
začněte jíst maso to vám radím já umíráte ve 40 letech protože jíte takoý*** mate 45 kilo a nic nejíte je to špatně tělo nemá to co potřebuje jezte maso ) je to psychyckej problém
anonym
| 19. 4. 2016 16:34
TO cristian: co je psychický problém? netýrat zvířata a nepodporovat to? aha....to jsem nevěděla


Nejdřív si něco pořádně zjisti a pak sem až piš...,,odborníku"
anonym
| 24. 4. 2014 14:18
Ahoj, snažím se být vegankou nejen v jídelníčku, ale snažím se nekupovat kožené oblečení a doplňky. Narazila jsem na značku Skunkfunk - která se zaměřuje na výrobu VEGAN LEATHER. Občas nakupuji zde: http://www.enonuno.com/kabelky
anonym
| 7. 4. 2014 18:49
foto Dobrý den, vážení
anonym
| 5. 2. 2014 11:01
Nejsem striktní vegan,občas si dám například bílý jogurt,ale rozhodně jen z bio farem, kde máte zaručeno, že tam nejsou žádné přidané kraviny
Tady můj dnešní jídelníček pro ukázku:
Snídaně: smoothie (mixovaný z půlky ananasu a šťávy z 2 pomerančů)
Svačinu jsem neměla, v stávala jsem pozdě
Oběd: vegan burger (rajče,salát a čočkový karbanátek v celozrnné housce)
Svačina: domácí jablková přesnídávka
Večeře: Žitný chléb - jeden s hummusem z naklíčené cizrny,druhý s tofu pomazánkou
Ráda bych věděla, jestli je to alespoň trochu dobře
anonym
| 24. 12. 2013 21:10
Může veganka orálně uspokojit muže, když nevezme maso do pusy?
anonym
| 6. 10. 2013 15:05
Ahoj,

mohli byste mi doporučit nějaké stránky s recepty pro vegetariánská a veganská jídla?
Díky
luckam22
| 9. 10. 2013 17:58
TO Hanka:
Ahoj, podívej se sem. Jsou tam dobré recepty a zároveň je to i e-shop: http://www.veganfoods.cz Z receptů doporučuji zkusit hlavně dezerty a moučníky. Ty jsou výborné :)
anonym
| 21. 2. 2013 15:31
Tatu, z tvých příspěvků jsem ze začátku soudil,že jsi otevřený,vzdělaný a inteligentní,ale co jsem četl další a další tak mě tento pocit postupně opouštěl až jsi došel k urážkám a už jsem ani nevnímal co za objektivní fakta jsi zmínil na začátku. Názor člověka,který se snižuje k osobním narážkám pak už nemá takovou váhu,čemuž odpovídá i to,že po Tvých urážkách už žádný komentář nepřibyl.
Škoda, ale sleduji to i na jiných forech, kde se debata plynule přenese z konstruktivní diskuse směrem k urážkám a to ve valné většině ze strany těch, kteří vegany,či vegetariány nejsou.
O něčem to vypovídá...
Nečteš celé věty
Tatu
| 9. 2. 2011 13:52
nebo nechápeš cele přečtený text. Že by první příznaky vlivu veganství na mozkovou činnost? Nebo je to z těch ran při tréninku thaiboxu? Nic ve zlém, nejsi v tom sám, prý je to rozšířený jev a bolavé místo našeho školství. Já nikoho neurážím, jen jsem napsal svůj názor, protože jsme na diskuzi. Jestli se cítíš mnou uražený, plyne to z toho, co jsem napsal na začátku. A co kdo dělá je mi putna, je to každého věc, pokud neomezuje mou svobodu, nebo neškodí bližním.
T
Veganství
VojtechU
| 8. 2. 2011 14:35
undefinedundefinedundefinedundefined

undefinedundefinedundefinedundefined

No ty píšeš pěkný kraviny prý že vegani hazardují se s vím zdravým, zdravím svých dětí a hřeší, to
se mě ani nechtělo věřit, co čtu a že ty tomu tak strašně rozumíš. Já jsem od
narození vegan a 9 let se věnuju Thaiboxu a nezdá se mě, že by mi něco chybělo,
nebo že bych měl málo energie atd. a jsem rád že jsem vychovanej k veganství. Ty
věříš jen tomu, co se říká jako každý masožravec. Tak že přestaň urážet. Taky
neříkám že seš blbej protože jíš maso, je prokázaný že vegetariání se doživaj
více let, ale je mě jasný že lidem jako ty říkat že jedí nezdravě je jako čůrat
proti větru.
anonym
| 23. 2. 2013 09:21
TO VojtechU:
Helmut F. Kaplan: "samozřejmě, že se má propagovat i veganství. Ale jen tam, kde existuje reálná šance získat nové vegany - a ne tam, kde hrozí nebezpečí odradit potencionální vegetariány."
Celý článek na Vegan.cz
Atevi
anonym
| 1. 2. 2009 07:25
Možná na každém šprochu pravdy trochu...ale takový fanatizmus, jaký popisuješ, to je opravdu zdraví škodlivé.

Neměla bych nic proti obilným klíčkům, a vím, že se stravitelností a alergiemi na mléčné výrobky má dnes leckdo problémy.
Ale vykládat to jako filozofii všem...oj, to zavání skutečným fanatizmem, zvlášť, jestli myšlenka na "zdravé jídlo" zaplňuje větší část dne. Dokonce bych měla podezření na nějakou OCD poruchu.

Já se hrozně ráda bavím o jídle, o zdravé výživě. Ale prakticky jím co mi chutná. Moje strava se od dob, co jsem se o výživu začala zajímat, opravdu změnila. Ale prostě někdy dostanu chuť na smažený řízek, tak si ho dám. Mňam.
Důležitější je "duše v peří", než encyklopedické moudrosti o tom co je zdravé, a co za sto let bude možná zase jinak.

Na druhou stranu, takový jednodení půst jednou za měsíc, to je balzám, to ještě nikomu neublížilo.
zdravá bio
Atevi
| 31. 1. 2009 19:10
Ano dotyčná paní je opravdu přesvědčena jak píše Tatu,že "vše je jinak".Chtějí nás všechny: zahlenit,geneticky modifikovat,zanést nám organismus,způsobit rozpad kostí ,tkání a celkové psychické odolnosti.Takže kdo se chce spasit musí přijmou celou moji pravdu bez výhrad.moje rodina taky bez výhrad!Uvidíte deti ,že když si denně dáte misku bio obilí a všechny zdravé náhrašky tak budete velmi zdravé.
Když jí poslouchám jak mi vždy vykládá o svém poznání(protože ona to vykládá stále a všem) tak nevím jestli se mám smát nebo ji spíš litovat.Zahnala to do opravdových extrémů.A to jsem člověk ,který se snaží jíst zdravě ,ale ode všeho trochu a sportuji.
Ona nemá ani tolik sil aby doběhla svoje dítě,které jí uteče.Je unavená,nervozní a bez života.Tak se ptám jestli tohle je tedy to pravé zdraví........?!
Tatu
anonym
| 5. 1. 2009 15:01
Přestože mám zcela jiný názor na výživu, musím poděkovat za (jistě nechtěnou) lichotku Tatu.
Nux je poněkud "odrostlejší děvče".

Mějte se krásně a jezte co vám dělá dobře.
Bludy šíří odborníci typu p.Fořta
Tatu
| 5. 1. 2009 10:28
Lidé radši slyší na nesmysly z úst tzv. odborníka s nevšedními názory, než na obyčejné sdělení v kdekteré učebnici. Počítají v druhém plánu s jakýmsi spiknutím vlád, potravinářského a chemického průmyslu a oficiálních lékařských kruhů o kterém se nahlas nemluví a které má usilovat o maximalizaci zisků na úkor zdraví nás, obyčejných konzumentů. Proto mají takový úspěch všelijací šarlatáni, zaříkávači, kartářky, hvězdopravci, homeopati. Ještě jsem slyšel další perlu, že "mléko zahleňuje organismus". Podle intonace a výrazu tváře sdělovatelů této informace je to asi hodně špatně. Já tomu nevěřím a tak je mi to fuk. Jinak vegani by MĚLI být těmi nejlépe informovanými lidmi, co se týče lidské výživy. Ovšem podle stupně rozšíření lidské blbosti soudím, že tomu tak v drtivé většině vůbec není a tito lidé velmi hazardují se svým zdravím a na svých potomcích, pokud jim vnucují tuto dietu bez odpovídajících znalostí, páchají přímo zločin. Hřeší díky přírodnímu výběru, kdy přežívají jen ti nejodolnější a který trval tisíce let a dovolí jim riskovat s výživou nějaký čas, než se následky projeví v další, či přespříští generaci. Naštěstí děti se většinou chtějí od rodičú odlišovat a tak jim s tím v patnácti seknou
Jo, a Nux je devče. To jen na okraj.
T.
Atevi
anonym
| 3. 1. 2009 08:16
Žádný extrémismus není dobrý. Například "pečení chleba ve vodě" si neumím představit. To snad jsou knedlíky a ne chleba...

Jinak to dítě by v obchodě leželo na zemi a kopalo nohama a řvalo, i kdyby nemělo mámu vegana. Dělají to některé děti, bez ohledu na to co jí a co je jim dovoleno.

Také znám extrémistu, co žije "zdravě", a vůbec na to nevypadá.

Byzpochyby to bude tím, že
důležitější je to, co z úst vychází, než to, co do nich vchází.
mléko
Atevi
| 2. 1. 2009 19:16
já když slyším věty typu: "Mléko není zdravé" nebo ještě lepší:"Není přirozené pro člověka mít mléko jiných savců",tak vidím rudě.Plně souhlasím s příspěvkem TATU.
Znám jednu paní ,která je velkápropagátorka veganství.Vše je pro ni nezdravé,to co ostatní považují za přínos tělu je nezdravé.Sama mele obilí,peče chléb ve vodě!!!Nutí takto jíst i svoje děti.Tvrdí,že sladkosti už ani nevezmou do pusy.Ale jak s nimi přijde do obchodu,kluk si lehne na podlahu ,začne kopat nohama a řvát,že chce bonbon.
Ona sama vypadá velmi nezdravě takže jí to"ZDRAVI" může těžko někdo věřit.
Můj názor je ,že mléčné výrobky dětem i nám dospělím rozhodně ANO!!!
anonym
| 17. 11. 2013 19:48
TO Atevi: napis do youtube is milk good? Je tam hodinova prednaska jednoho doktora o mleku
Anglewoman
csctina
| 28. 12. 2008 17:16
Kosmetika, kremy, jeleni luje, sampony, sprchace atd pro vegany a ostatni, kteri chteji pouzivat prirodni kosmetiku najdou velky vyber v LUSH nebo nektere vyrobky z Body Shop-u.
Nux a Tatu,
Mira
| 28. 12. 2008 15:57
souhlasím s tím co jste napsali o mléku. Je fakt, že kdo má možnost dojít si pro normální mléko, s tím krabicovým to je nebe a dudy.
A vůbec se mi vaše příspěvky líbili.
.
test
| 28. 12. 2008 13:55
hledam na netu ruzny veci o veganstvi, v zadnem pripade kvuli tomu, ze bych chtel veganem byt. Radeji tu snad ani nebudu rikat svuj nazor na tyto lidi, vystudoval jsem vejsku se zamerenim na vyzivu a co jsem tady zatim cetl je tak hrozna demagogie, ze vas radeji pri tom necham. Ale kde jste proboha videl ze mleko vyplavuje z organismu vapnik? A dospele telo neumi mlecnou bilkovinu stravit?? Vite, ze clovek je jediny savec, ktery prave tuto bilkovinu travit umi i v dospelosti ???(nezabyvam se nyni poruchami metabolismu). S tou posledni vetou u Vas souhlasim.. ;)
Ovsem moje otazka je takova. Pokud tu jsou vegani, tak jsou to u me lidi, kteri se vyznaji vice nez obycejny lidi, protoze si jednoduse musi hlidat prisun zivin vice nez normalni clovek. Potreboval bych sehnat nejaky bezny tydenni jidelnicek bezneho vegana, chci zjistit a vypocitat zhruba prisun zivin a kterych. Vazne me zajima jakym zpusobem si vegani obdrzujou latky, u kterych nutne vznika v organismu deficience. Clovek je preci vsezravec a enzymovy aparat, travici soustava atd je na to tak stavena.. Dekuji za odpovedi
Pro Tatu
anonym
| 28. 9. 2007 08:14
Děkuji za odpověď.
Já taky nezatracuji pití mléka z principu, vždyť ho piji též.
Ale kde dnes seženeš mléko od krávy? Když jsme měli náhodou možnost takové koupit od známého, děti mi to nechtěly pít! Tak už mají zparchantělé chutě!
Ty mléčné svačinky ve školách vůbec nelituji, protože vím, co tam dávají dětem za "jogurty" a UHT mléko, ochucené, obarvené, mají v automatu ve škole. Žádná Coca Cola. Ale je to stejný hnus, jako ta kola. Mrtvé mléko. Blé. Jenže děti to mají rády, tak jim to neodepírám. To by nesměly jíst nic.

Souhlasím s Tebou s obsahem tuku v mléku atd, tím bych se nezatěžovala, naopak odtučněné jogurty jsou fuj.
Pan P. Fořt (můj výživový oblíbenec) jednou pronesl větu, která mi zůstala v paměti, protože jsem si uvědomila, že má pravdu:
"Tuk je nositel chuti."
A jo. Netučné mléčné výrobky jsou bez chuti a musí se různě nastavovat a dochucovat, aby byly poživatelné.

Ořechy, sardinky, apod., proč ne, jsou výborné na kosti, zuby...
Ale mléko nikoliv. Já jsem z generace, která byla mlékem napájena pořád (ještě teď si vybavuji ta socil. reklamní letáčky, vyblité barvy a sklenice mléka), ale zuby mám hrozné, přes veškerou hygienu.
Mléko vápník z organismu vyplavuje, místo aby ho dodávalo. A stravitelné je špatně pro mléčnou laktózu a ml. bílkovinu, které dospělé tělo neumí strávit.

Jinak se shodneme naprosto v tom, že
JÍST VŠECHNO, ALE S MÍROU.
Potřebujeme živočišné tuky i mléčné výrobky
Tatu
| 28. 9. 2007 02:36
A dodatek k příspěvku od Miky. Lecitin obsažený ve vaječných žloutcích je přímo blahodárná substance pro lidský organismus a vyrovnává negativa obsahu cholesterolu, který je tam také a kvůli kterému lékaři zapovídají vejce nemocným aterosklerozou, hypertenzí atd. Tedy znovu: od všeho trochu a s mírou.
Za pár měsíců se třeba nějaký tým lékařů z věhlasné univerzity vytasí se studií jejímž závěrem bude, že kus červeného masa alespoň jednou za čtvrt roku je nezbytný pro zdravý vývin jedince. A tak je to se vším.
mléko, vápník, stravitelnost
Tatu
| 28. 9. 2007 02:18
Nějak ujela souvislost. Ten můj elaborát je reakce na příspěvek od Nux. Tímto ji zdravím. Ahoj.
mléko,vápník,stravitelnost
Tatu
| 28. 9. 2007 02:13
V čem mi chceš oponovat? Přečti si znovu pozorně můj příspěvek. Mléko je skoro pro každého stravitelné. Ale využitelnost vápníku z něj je pro dospělé minimální. To neznamená, že ho nestrávím. Spousta lidí ze starších generací byla na mléku vyživována. Teplé mléko k snídani s chlebem, k obědu hrachová kaše, k večeři brambory s mlékem. Kdo měl mléko od krávy, nebo aspoň od kozy, nemusel mít strach o vývin svých dětí. Samozřejmě že nemluvím o té s prominutím sračce, která se prodává v krabicích pod názvem trvanlivé mléko. To je prefabrikovaná hmota, která nemá s mlékem nic společného. Tedy má-barvu. Navíc má takový pach, že se mi zvedá žaludek když si přičichnu. Je to dobré jen z nouze na zahuštění omáčky. Vím o čem mluvím. Dědek měl dvě krávy. (pak ještě dvě a další dvě) Vyrostl jsem na mléce od nich. Nikdo nikdy neřešil kolik má mléko procent tuku. Mám festovní kostru, ve svých 46 letech 32 zubů a nevidím jediný důvod proč si mléko odpírat. Tedy i dětem a vnoučatům. Je to jen o trendech a módě, aby měly maminy o čem povídat. Že mléko je na nic a ony to tedy zásadně řeší sojou. Nikomu nic nevnucuji, jen říkám svůj názor. Jogurty kupuji zásadně kvašené klasicky(např. holandia), do nich si sypu trochu ovesných vloček a krájím črstvé ovoce. Broskve, banány, meruňky, jahody, mango, ananas, jablka, kiwi, pomeranč, mandarinky... Co na tom, že ten jogurt má 3,8% tuku. Než to nízkotučné svinstvo zadělávané škrobem a Bůh ví čím ještě, tak to raději přírodu a odepřu si tuky jinde. A teď mě kamenujte.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
19. 4. 2024 10:17
11796
jizerka
18. 4. 2024 22:39
70248
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video