Chlamydie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Chlamydie

Diskuze

CHlamidie
Nika159
| 8. 4. 2008 18:22
ahoj potrebujem pomoc.... mam chlamidie na plucach... uz od novembra minuleho roka sa liecim brala som sumamed... teraz mi robili po 3mesiacoch odbery a chlamidie mam stale pozitivne... mam obavy mozem nakazit svojho priatela??? to by som velmy nerada... pocula som ze su chlamidie este aj druheho typu ak by som mala tie mohla by som ***ualne zit so svojim priatelom?? nemohlo by ho to nejako ohrozit???
Chlamydie, lékaři a léčba
bob
| 21. 7. 2007 21:54
Nejsem žádnej odborník a nechci šířit paniku. Ale sám mám zjištěnu přítomnost na chlamydie. Moc tomu všemu nerozumím. Nejprve se prokázali v krvi mé přítelkyně a následně u mne. Dle tetů máme oba IgM na chlamydie v séru (v krvi), jenže na výsledcích z laboratoře není ani napsáno o jaký typ se jedná jestli o Chlamydia trachomoatis nebo o Chlamydia pneumoniae.
Snažím se proto o této nemoci zjistit více na internetu, ale informací je celkem nedostatek nebo jsou zamlžené až zkreslené. Jedno je jisté přestal jsem díky tomuto věřit doktorům. Nejsem s to vám poradit, ale tlačte na doktory zvláště pokud jsou zde již příznaky chronické fáze nemoci. Pro více informací doporučuji http://www.chlamydie.info/.
Snad jsem tím odkazem neporušil nějaké podmínky chování, ale jedná se o nekomerční web.
Re: chlamydie
chlap007
| 9. 7. 2007 14:30
jednoznacne na kontrolu bez. nemusis mit priznaky, ale chlamku mit muzes. Myslim, ze u chlapu jsou ty priznamky intenzivnejsi.. co ctu po netu, zeny ze zacatku nemusi nic trapit a to treba cele roky..
Chlamky
chlap007
| 9. 7. 2007 13:53
Ahoj,

ja jsem kdysi chlamku trachomatku mel. 3 pilule azitroxu (2 a po 24h treti) a byl jsem v poho. Samozrejme, co pomohlo mne, nemusi jemu. Pokud jsi mela z labaku necitlivost na azithromycin, je rozhodnuti lekare k povazeni. (Ono je to tak, ze pro ne je prace take rutina.. tady neni chicago hope, kde resi furt neco extra.. maji kvanta pacosu a odbivaj to jak ne bezicim pasu a vsechno jim prijde stejne.. stejne, jak nekdy instalater neutahne kohout, lekar proste nekdy take neco opomene.. stat se to muze). Ja bych doporucoval doktora se zeptat, proc azitrox, kdyz chlamka (v tomto pripade) neni na ucinnou latku citliva... Treba jen zjisti, ze se prehledl a opravi se. (ale zas uprimne, uz jste videli doktora, ktery by priznal svoji chybu?? - nebudme naivni..) Takze si myslim, ze slusny dotaz je na miste. Pokud te odbije nejakou arogantni poznamkou, najdi si jineho, tohle nejsou srandy.. Normalni doktor nema problem rict co a proc jak dela... (pokud vi, co dela..) Manzel jinam jit nechce.. :) To chapu, taky jsem chlap.. Problem ale muze nastat, kdyz se vylecis ty a on ne... Co myslis, ze se stane, pokud nepouzivate kondom? Spravne, budete si to prehazovat jak horkej uhlik.. (a samozrejme, bud se lecit - pokud budete mit priznaky, a pokud ne, nebudete o tom ani vedet a po dlohodobe infekci muzete mit trvale poskozene repordukcni organy). Jak rikam, ja je mel, 3 pilule a hotovka. Kontrolni vyter, vse ok. To xce fakt nastoupit zostra (OBA!) a dat chlamkam na drzku :). Drzim palce!
chlamydie
anonym
| 14. 6. 2007 09:36
Zdravím všechny
Jsem ráda, že jsem našla tyto stránky, neboť jsem ještě nedávno netušila, že něco takového,jako jsou chlamydie, existuje. Nakazila jsem se cca před 3 lety. Nic jsem netušila a zjistila to, až díky příznakům u mého muže. Byl přeléčen ANT a já jsem šla také na výtěry. V tu dobu jsem byla těhotná a pozitivní na Chlamydie Trachomatis. Čekalo se s léčbou až po porodu a kojení. U muže se obejevovaly popřád nějaké problémy a dnes má artitridu dolních končetinBolesti kloubů a nic mu nepomáhá. U mě se neobjevovaly žádné příznaky, kdyby to nezjistil muž, tak bych to dodnes nevěděla, protože za půl roku, po porodu a kojení mi dělaly opět výtěry a byla jsem najednou ,,negativní". Nerozuměla jsem tomu, jak je možné, že muž s tím má problémy několik měsíců a asi ho to poznamená natrvalo a já nic? Prostě mi bylo řečeno, že se s tím moje tělo samo vypořádalo. A tak se ptám, jestli je to možné, jestli se to u někoho také tak přihodilo, jestli přeci jen nemám jít na kontrolní odběry, přestože, jsem nikdy žádné příznaky neměla a nemám?
chlamydie
Kloa
| 23. 4. 2007 14:59
Tak to chápu, v tom mají pravdu, laparoskopie by teď byla velkým rizikem, je třeba počkat na všechny vyšetření.
Ano, výsledky z krve nejsou moc přesné a ani nemusejí ukazovat akutní infekci, ale pouze prodělanou. Po chlamydiích budeš mít už navždy při tomto odběru krve v krvi protilátky. V tomto právě dělají někteří gynekologové nebo urologové chybu, nechtějí investovat do dalších výtěrů, tak udělají levnější odběr krve, ten ukáže nějaké hodnoty, které oni posoudí jako infekci a opět nasazují antibiotika i když je to už zbytečné, protože jsi zdravá a ta hodnota ukazuje jen protilátky, které tam budeš mít už pořád i kdyby jsi jedla antibiotika celý rok.
Nejlepší je udělat oboje, výtěry (nejlépe gen.sondu DNA) i krevní odběry. Nenechej se odbýt, tyto výsledky se pak porovnávají a bez výsledků není co porovnat.
Hlavně po dobrání těch antibiotik nespěchej k doktorovi, antibiotika ještě týden po dobrání působí, zbytečně by mohly zkreslit výsledky vyšetření, počkej klidně 14 dnů i víc. Pokud by tento druh antibiotik nezabral a chlamydie to úplně nezničilo, znovu se rozmnoží a objeví a na to je třeba chvíli počkat. Zbytečně bys pak byla v iluzi, že jsi zdravá i když jsi pořád nemocná. Je důležité posuzovat každého člověka individuálně.
chlamydie
anonym
| 23. 4. 2007 14:10
nechteji mi udelat tu laparoskopii, protoze by se chlamouse mohly roznest.... jinak mi tu diagnozu zjistil urolog - docela vedeli, co delaj, aspon mi to prislo. rikali, ze vysledky z krve nejsou presne, protoze protilatky budou po prodelane infekci v krvi porad, ze je dulezity aktualni ster. A gynekolozka mi rekla, ze se na gynde ani nemuseji ukazat, ze treba muzou byt jen v mocove trubici. Jsem hodne zvedava na vysledek po dobrani tech antibitiotik. Co me desi je, ze nevim, jak dlouho je mam. Taky to muze byt x let.....ale jsem urcite moc rada, ze se na to prislo.
trachomatis
Kloa
| 20. 4. 2007 20:40
Ahoj. Hned se tak neděs, ono u tebe může všechno dobře dopadnout, každý reaguje jinak, proto ty různé názory. Přece jen je to "jiná" nemoc.
Co se týče té neplodnosti, tak to ti nikdo s jistotou neřekne za jak dlouho, máš ale obrovské štěstí, že se na chlamydie přišlo před těhotenstvím a porodem. Chlamydie se můžou přenést na plod a můžou mu způsobit různá poškození a u tebe by to způsobilo to, že se chlamydie dostanou dál, porod chlamidiím usnadní průchod a pak by bylo zle.
A co chlamydie napáchaly se dá zjistit jen laparoskopií.
Co ti nechtějí s chlamydií udělat? Až budeš mít po léčbě, tak myslím, že bez problémů.
Rozhodně doporučuju navštívit i jiné pracoviště, ne jen gynekologa nebo urologii, objednej se na infekční, to je obor, který se chlamydiím věnuje a oni dokážou mnohem líp posoudit výsledky, můj gynekolog mi třeba tvrdil, že je mám znova, což bylo nemožné a na infekčním se lékařka nad výrokem lékaře jen zasmála a řekla, že se vidíme naposled, protože mi ani mému příteli (byli jsme tam spolu) nic není. Už jsem o tom tady psala co všechno mi říkala, že v tom mají gynekologové zmatek. Říkala mi, že chlamydie má teď kde kdo a docela tomu po té přeplněné čekárně a době na objednání věřím. Moc důležité je vyhodnocení výsledků! Nějaké hodnoty ještě neznamená, že je máš nebo, že ses jich nezbavila.
Já brala summamed dvě balení, což je myslím 6 tablet a bylo po problému. Problémy dělal jen gynekolog, který výsledky hodnotil jinak než jak se mělo a zbytečně mě tak děsil.
chlamydia
anonym
| 20. 4. 2007 16:02
Tak jsem si pročetla diskuzi a jsem z toho docela hotová. Ve středu mi zjistili chlamydii trachomatis, dali mi antibiotika, Klabax, ze pry by to melo do 14ti dnu zabrat, dostal je i manzel. Ja mam ale hrozny strach, protoze nevim, jak dlouho je muzu mit a cetla jsem, ze muzou zpusobovat neplodnost.... nikde ale neni po jake cca dobe. Gynekolozka mi rekla, ze kdyby byly nejake zmeny na vejcovodech, ze se to z ultrazvuku stejne nepozna, ze jedine na laparoskopii (kvuli ktere jsem puvodne sla na predoperacni vysetreni, kdy se internistce neco nezdalo, poslala me na urologii a ejhle...) a tu mi nechteji s chlamydiema udelat... Strasne se bojim, chteli jsme se s manzelem pokouset o miminko a ted tenhle sajrat.....nemate nekdo lepsi informace od doktoru nebo osobni zkusenost?
RE: jak to bylo dál
Kloa
| 7. 2. 2007 18:44
Ahoj A.! Už jsem se tady po tobě sháněla a ty nikde, jsem ráda, že ses ozvala. Už jsem se tady zaregistrovala... Rozhodně mělo smysl se ozvat
Věděla jsem, že problém bude v něčem jiném. Že má smysl bojovat o větší pozornost Doktor byl opravdu pěkný lajdák, to si myslel, že ty bolesti předstíráš? Šla bych se mu pak s výsledkem ukázat, ať pak tak nepodcení ostatní pacienty. Je fajn narazit na lékaře, kterému záleží na zdraví pacienta. Určitě vše dobře dopadne, zákrok a pak už bude fajn
Vše je v pořádku. Unavená jsem celkem pořád, ale já jsem celkově spáč už od mala, navíc teď je zima, tak trpím zimním spánkem což vzhledem k tomu, že musím pracovat na věcech do školy není dobré, tak se musím přemáhat. Zkouška mi zatím chybí jedna a ty z tohoto semestru, takže celkem 4, pak bakalářské ... S přítelem je vše fajn A daří se nám skvěle. Měj se moc hezky. Pa
jak to bylo dál
anonym
| 7. 2. 2007 18:01
Ahoj, nevěděla jsem, jestli má smysl ještě psát, když ty už jsi ok...
Jak jsem tenkrát byla u toho lékaře, který mi udělal pouze bakteriologický rozbor moči a sono- do zprávy napsal z url hlediska zcela zdráva!!!Tak to byl pěkný lajdák pan doktor...
Protože i krev, co mi vzali na gyndě na rozbory na protilátky na chl, vše vyšlo negativní!!!
Nedalo mi to spát (nucení na močení atd.) pořád jsem přemýšlala v čem to může být. Navštívila jsem tedy jiného url lékaře. Pro mě absolutní záchrana. Takové jednání s pacientem jsem ještě nezažila..velice příjemný pan doktor.Následovalo nové sono, které prokázalo, že mám otočenou dělohu a tím pádem menší nucení na močení, protože mi děložní čípek tlačí na moč. měchýř. Dále mi byli nasazeny léky a udělána kalibrace moč. cest.Prokázalo se, že mám abnormálně zúženou moč. trubici.Tenší než leckterý kojenec podle slov pana Mudr. ještě nikdy se s tímto nesetkal. Teď v únoru jdu na url zákrok, kde mi bude rozšířena trubice. Mám to prý vrozené a navíc posílené prodělanými záněty moč. cest a nejspíš i chl.
Navíc pan doktor tvrdí, že krev není úplně na 100% co se týče chl. a tak na jaře mě pošle na PCR do Prahy, aby jsme měli jistotu, že je opravdu vše v pořádku. Přítele posílá na krev, prozatím.
Jsem velice ráda, že už konečně vím na čem jsem. Že mé problémy nemají s chl. nic společného a po operaci už budu mít pokoj alespoň doufám...a že metoda PCR nic neprokáže.
A jak jsi na tom ty? Vše je ok? Jak se vám s přítelem daří?
papapa A.
Ahoj A.
anonym
| 26. 1. 2007 18:51
Ahoj A. Už ses dlouho neozvala jak to s tebou vypadá. Přišli v Praze na něco?
antibiotika
anonym
| 26. 1. 2007 11:10
ahoj, chci se zeptat...mám chlam.pneu.. a jsem alergická na tetracyklin..jaká antibiotika se dají použít jako druhá alternativa (účině)..děkuji
Chlamydia psittaci
anonym
| 4. 1. 2007 13:13
Chtěla bych upozornit, že jako je 2000 druhů bakterií salmonely, ani chlamydie není jen jedna, nicméně na všechny obecně zabírají tetracykliková antibiotika. Chlamydie není jen "pohlavní choroba", klidně jí na Vás někdo plivne v metru a pokud jí ošetřující lékař bude hledat jen stěrem tam, kde je zvyklý, vůbec jí neobjeví. Jediné spolehlivé vyšetření je z krve - tam se zjistí i hladina protilátek a přesný stav choroby.
Chlamydie
anonym
| 6. 12. 2006 18:52
Cau
Nema nekdo zkusenosti s pripravkem PM CHlamydil?
anonym
| 2. 8. 2011 18:19
TO : PM CHlamydil jsem v zoufalství užívala rok dle návodu a jsou to vyhozené peníze a kecy jen na nas vydělavaji
chlamidie
anonym
| 14. 11. 2006 14:14
Ahojte volam sa Martina 30 rok. a mam rovnaky problem!! Mala som podobne priznaky ako tu citam ale mne sa ku tomu pridala aj nechut na *** a všetky prejavi nežnosti od môjho partnera mi boli nanajvíš nepriemne , dokonca som ku nemu pocitovala odpor až hnus.
Môj lekár ma vyšetril a povedal že je všetko v poriadku , že su to len prejavi stresu. Partnera som od seba doslava vyhnala( bol ku mne pozorny a snazil sa všetko napraviť , ale mne to bolo neprijemne) , tento boj s mojou nedobytnou náladou jedneho dna vzdal. Pretrvavanie problemov ma však prinutilo nátlakovo trvat u doktora na dalšie vyšetrenia a čuduj sa svete Chlamidia sa zjavila. Doktor hned zahajil moju liečbu , po preliečení sa všetko dalo do poriadku. Vratila sa mi chuť na *** ,radosť zo života , len toho svojho byvaleho partnera sa mi nedari získat speť a strašne mi chýba. Moja rada, treba za to bojovat a lekar je tu pre nás nie my pre neho. Takže dúfam že sa mi to už nevráti.
RE: sono
anonym
| 6. 11. 2006 18:14
Ahoj A.
Jej, tak to je škoda, já ti přála, aby sono konečně něco ukázalo. Není nic horšího než když člověk neví na čem je A to chodíš k lékařům v Praze? To ani tam nejsou zkušení lékaři? Tak za těch 1500 Kč bych chtěla teda o chlamydiích vědět všechno!!! Taková spousta peněz a odbýt bych se teda nenechala. Tak ale snad ti tam konečně pomůžou. Však dej vědět jak se ti daří. Pa. Lucie
deprese
anonym
| 6. 11. 2006 16:41
jsem tady nova a chtěla bych se připojit k vaši diskusi.mám problém špatně snášim že jsem už pul roka doma začínám mít s toho depresi kdo mi poradí kam se mám obrátit začínám to nezvládat. dík
sono
anonym
| 6. 11. 2006 14:45
Ahoj,
tak sono neprokázalo nic a bakt. rozbory taky negativní...
Takže pořád chlamydie?????
Na gyndě mi vzali krev (poprvé!!!!) a nasadila znovu sumamed.
Počkám na výsledky krve a nespíše se objednám k Dr. Klubalovi (imunolog,venerolog...) v Praze. Slyšela jsem na něj dost chvály..první návštěva 1500 a další za 500 Kč.
Peníze však nehrají žádnou roli, pokud aspoň budu vědět na čem jsem.
A.
sono
anonym
| 3. 11. 2006 15:43
Ahoj, díky za podporu
U mě jde právě o to, že je možné, že už chlamydie též nemám, ale jedná se o něco jiného. Př. streptokok v moč. cestách nebo nějaký výrůstek v moč. měchýři..proto to sono. Aby se vyloučilo, že by ta příčina mohla být jinde.
Pokud se nic neprokáže, půjdu na tu dermavenerologii popř. k imunologovi.
Absolutně chápu tvoje pochyby o tom, že jsi zdravá, že jsi tomu nemohla uvěřit. Měsíce ti cpou do hlavy to a to..a pak najednou???Člověk už ničemu nevěří. Ten stres atd.
Hlavně, že už nemáš žádné problémy. To ti závidím.
Já si osobně myslím, že je mám stále, protože po atb se mi vždy o něco ulevilo a po určité době zpět přitížilo..
Ale počkám co řeknou výsledky. Drž mi pěsti A.
RE: Super
anonym
| 3. 11. 2006 11:42
Ahoj A.
Pořád se mi tomu nechce věřit, že jsem opravdu zdravá. Tři měsíce jsem žila v jakési mlze, oparu co se mnou bude, kdy se konečně vyléčím a po té době se dozvím, že jsem se stresovala zbytečně a navíc brala i ty poslední antibiotika zbytečně. I ta doktorka na infekčním cítila, že ji snad nevěřím, že jsem zdravá, říkala mi jak se věc má, jak je to s těma hodnotama a já na ni pořád nevěřícně koukala, však asi to bylo i v mém výrazu poznat, že se mi tomu nechce věřit, protože řekla, že vidí, že ji pořád nevěřím, ale je to tak. Ale asi něco bude na tom, že tomu ostatní doktoři moc nerozumí, protože gynekolog mi tvrdil, že mám chlamydie na plicích, ale testy na chlamydie pneumonia jsem měla negativní, tak jsem se ho ptala jak na to přišel a on, že prý jinde to být nemůže, když je výtěr negativní, ale vůbec ho nenapadlo, že ty hodnoty co mi v krvi vycházejí jsou má normální hodnota po prodělané infekci. No, jsem zvědavá, co na to řekne gynekolog až mu přinesu tu zprávu z infekčního.
Jedině mě ještě napadlo navštívit imunologa, ten by mohl taky něco vědět, to bych doporučovala zejména tobě, nechej si napsat od praktické lékařky doporučení k imunologovi a uvidíš, co ti řekne on, určitě to nebude zbytečná návštěva, budeš mít další informace, na tvém místě bych to rozhodně zkusila, za to nic nedáš. U tebe je problém, že máš potíže, já žádné nemám, ani můj přítel, ptala se ho na tom i ta doktorka na infekčním, říkala, že u mužů se to častěji projevuje nepříjemným výtokem, který jej donutí navštívit lékaře, u žen je to většinou bezpříznakové a přijde se na to jen tím výtěrem.
Držím pěsti ať se uzdravíš. I když nevím jaký význam v léčbě bude mít sono, jedině by odhalilo nějaký kámen v močových cestách a výsledkem nebudou chlamydie, ale kámen
SUPER
anonym
| 3. 11. 2006 10:19
Tak to je skvělý!!!
Moc ti to přeju, jsi první o kom vím, že je ok.
Já si počkám na sono a uvidím...
Drž mi palce, ať už mám konečně taky pokoj.
papa A.
Infekční oddělení
anonym
| 31. 10. 2006 21:43
Ahoj A.
Mrzí mě, že si tě přehazujou mezi sebou jako horkou bramboru
Dneska jsem byla na tom infekčním a podle paní doktorky jsem já i můj partner zdraví Byla jsem v šoku a nevěřícně jsem na ni koukala Všichni tak strašili a ona mi s úsměvem oznamovala, že ty hodnoty nic neznamenají. Zdůvodňovala to tím, že ostatní lékaři tomu tak nerozumí, vidí zvýšené hodnoty a už pod tím vidí infekci. Jenže ty hodnoty vypovídají v každém okamžiku o něčem jiném. A jelikož jsem kdysi prodělala infekci chlamydia trachomatis, tak ty hodnoty zvýšené už budu mít napořád a budou se různě pohybovat v závislosti na tom jak to bude s mou imunitou, třeba v období, kdy budu mít chřipku budu mít ty hodnoty vyšší. Říkala, že aby bylo nutno s tím něco dělat (léčit, sledovat), musely by mé hodnoty Ig být tak čtyřnásobně vyšší. Gynekolog prý navíc u mě provedl kvalitní vyšetření, genovou sondu výtěru, prý je to moc drahé vyšetření a většina gynekologů na tom šetří, ale on prý v tomto směru pro mě udělal dobrou službu.
Přítel měl navíc zvýšené hodnoty u chlamydia pneumonia, prý to ale také neznamená, že ji má, hodnota je poměrně nízká, s největší pravděpodobností to souvisí s prodělanou dřívější infekcí. On trpí hodně na zápaly plic, tak asi jeden z těch zápalů byl způsobený chlam.pneumonia. Říkala mi taky, že chlamydiemi si do třiceti let projde snad každý, protože nežijeme ve sterilním prostředí. Je to už tak rozšířené, že se vedou diskuze o tom, zda neprovádět testy na chlamydie jako screening, podobně jako je to u cytologie na rakovinu děložního čípku.
Výsledek je tedy takový - jsem zdravá, bez nutnosti dalších kontrol a pozorování.
Snad i u tebe se to nějak pohne. Měj se jak to jen jde. Lucie
anonym
| 15. 1. 2013 22:08
Ahoj Lucie,

prosím tě kde si byla na infekčním a u koho přesně? Mám stejný problém jako jste měly vy a ráda bych ho projednou a navždy vyřešila.. a protože vím, že doktoři jsou k tomuto tématu neochotní a neví, tak bych ráda do ověřených míst. Na infekční některá jsem neslyšela zrovna chválu takže bych byla ráda za pomoc.
Děkuji ;)
anonym
| 25. 3. 2013 19:39
Ahoj,pokud Vás trápí chlamydie,či jiné zdravotní problémy - neváhejte a napište mi na email:nabidka22@email.cz a obratem Vám odešlu bližší informace.Do předmětu napište chlamydie.
URL
anonym
| 30. 10. 2006 12:53
Ahoj, tak jsem dnes byla na url..bylo mi řečeno, proč jsem nepřišla hned a proč jsem čekala měsíc!!!!!!!!!!!!!!
Gynekoložka mi řekla, že se mám objednat telefonicky a tak jsem učinila. Tak jsem jí to nadhodila, že by stačil jeden telefonát a mohla jsem tam jít hned..prý si myslela, že když tyto problémy mám už dlouhodobě, že to zase tak nespěchá pch!!!
Jinak mě tam vycévkovali teď se modlím pokaždé když jdu na malou, umírám bolestí.
A jsem objednaná na sono za týden. Tak se uvidí co ukáže kultivace a sono.
Potom jsem z url byla poslána zpět na gynekologii, dala mi entizol, mám jakýsi výtok..
Jinak zduřelou moč. trubici a pořád to nucení, ách jo.
Tak snad se to teď trochu konečně hne..jinak mi na gyndě bylo řečeno, že si se mnou neví rady, že tak složitý případ neměla a nejspíš mě dále bude léčit ( pokud nic neprokáže url) na dermatovenerologii.
Připadá mi, že si mě přehazují jako horký brambor..kdy mě začnou léčit???
Jinak jsem se s gyn. bavila na téma chl. a řekla ji vše co jsem si postupně přečetla atd.Př. s těmi atb a jednotl. fázemi vývoje atd. připadá mi, že sama doktorka o tom vážně nic moc neví.
Luci ty dej vědet co na tom infekčním zítra..
Já čekám !zase! do příštího týdne
Držím pěstičky A.
dodatek
anonym
| 14. 10. 2006 13:33
"Problém je v tom, že má různá stádia a každé je citlivé na něco jiné. Takže azithromycin a doxycyklin se bere na ta nitrobuněčná tělíska - retikulární tělíska RB, ta se ve snaze vyhnout účinkům ATB stahují do tzv. spící anaerobní formy, kryptic bodies a na ně působí prý ten Entizol. Na EB - základní, infekční a mimobuněčná tělíska působí buď amoxicilin nebo acetylcystein. Pokud se nebere všechno a po dobu údajně nejméně jeden rok, pak vždycky něco zůstane někde v tkáních méně přístupných pro ATB a hlavně ta anaerobní tělíska a dojde pak znovu k reinfekci z vlastních ztdrojů! Jakékoliv "léčení" jedním druhem antibiotik, byť i měsíc či déle je na nic. Uleví se, ale za krátkou dobu se vše vrací. "
spící chlamydie
anonym
| 14. 10. 2006 13:12
Ahoj, tak to jsme na tom podobně..je mi též 22 a studuji posl. rok bakaláře
Tak do Pha je to daleko, já si říkala, že náhoda je blbec..že by to mohlo vyjít.
Já vlastně nevím, jak dlouho jsem nemocná, buď od bývalého přítele, ale problémy mi začali, když jsem se vrátila z křížkových lázní!!!
Jinak možná už chápu, proč ze stěru vyjdou výsledky negativní, ale z krve pozitivní. Atb totiž zabijí většinu chl. populace, avšak jedno z vývojových stádií- tzv. spící chlamydie zůstávají pěkně schované, dokud atb nepřestane účinkovat. Po tu dobu se nijak nemnoží a neprojevují..tudíž ve stěru se nic neprokáže. Tělo se však jim brání a ukáže se to v krvi. To znamená, že se ti nemuseli usídlit jinde v těle...můžou být tam kde byli???
Toť moje teorie, ale samozřejmě nejsem odborník...může to být i pěkná blbost

,,Jediná možnost jak se tohoto neřádu zbavit a to znamená užívat prostředky zaměřené na všechna stádia. To znamená na infekční mimobuněčná tělíska (tzv. elementary bodies - EB), retikulární tělíska (reticulary bodies - RB), kterými se množí a šíří po těle uvnitř např. bílých krvinek, ale i na tzv. spící chlamydie (cryptic bodies), která se chovají skrytě s minimálním metabolismem a jsou anaerobní a hlavně na ně nepůsobí ta antibiotika, která jsi užívala."

To jsem našla někde na netu..ale myslím, že to tak opravdu je. Uvidím co mi řeknou na url, ale pokud mi zjistí, že mi ty problémy způsobuje chlamydie a ne nic jiného, zeptám se na to...
a taky co řeknou tobě. Jsem zvědavá.
A.
A
anonym
| 10. 10. 2006 18:08
Jé, děkuji
Asi každý postup lékaře závisí na dané situaci. Jak už jsem psala, na gynekologii se mě snažil léčit, ale protože výtěr vyšel oproti krvi negativní, tak mě poslal na infekční. Na infekční jdu 31.10., jdu tak i se svým přítelem. Krev mi byla brána jednou, na základě těch výsledků mě přeléčil Klacidem a po léčbě byla opět brána krev, jenže pořád se špatnými výsledky - možná bylo ještě příliš brzy na odběr. Ale určitě mi na infekčním budou brát krev znova, tak budou mít alespoň víc informací ke srovnání. Určitě po návštěvě infekčního dám vědět.
Štve mě jen to, že jsem k chlamydiím přišla jak slepý k houslím. Měla jsem se svým bývalým přítelem nechráněný styk a pak až se svým současným přítelem, se kterým jsem tři roky. Takže člověk by mohl říct, že pohlavní chorobu mají ti, co spí na potkání s kdekým, ale ono to tak není. Asi jsem měla obrovskou smůlu.

Jinak je mi 22, studuju vysokou v Ostravě, snad poslední rok, takže je toho na mě i bez chlamydií dost a do toho běhat po doktorech. Na kafčo bych zašla, ale Praha je trochu z ruky I když kamarádku tam jednu mám, ale od dovolené jsme se už neviděly - příležitostí je málo, ona pracuje, já studuju ...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
DIS
25. 4. 2024 23:34
408
Alka...
25. 4. 2024 20:17
70310
♥Jarka*Alice♥
25. 4. 2024 15:42
11820
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video