Chlamydie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Chlamydie

Diskuze

jak se této nemoci zbavit?
anonym
| 16. 7. 2006 16:26
Už asi přes dva roky se léčím na chlamydie a ani urolog ani gynekolog mě nejsou schopní vyléčit...je možné mít chlam. chronicky?
antibiotika
anonym
| 26. 6. 2006 13:16
Chci ti poradit, aby tvůj manžel opravdu dávkování antibiotik
zkonzultoval i s dalším doktorem. Já když jsem měla zánět močovýho
měchýře a a doktorka mi dala antibiotika, tak jsem jí taky věřila, i
když v návodu bylo napsané jiné dávkování a pak se mi ten zánět táhl
třičtvrtě roku, musela jsem se pak cpát dalšíma a dalšíma
antibiotikama.
Chlamydie
anonym
| 26. 6. 2006 13:04
Moje výsledky udávají citlivost na Doxycyklin, Ofloxacin, Tetracyklin, Pristinamycin. Jediné, na co ne je Azitromycin. A on mu zrovná dá Azitrox. A hned tři balení po 12 hodinách. Když přímo v návodu uvádějí, že se VŽDY užívá po 24 hodinách. Fakt to nechápu. Mám strach, že mu to nepomůže a on pak bude muset brát další antibiotika, což není zdravé. Ale nevím, kam se obrátit. Manžel už jinam jít nechce. Že prý doktor ví, co dělá. Já si tím tak jistá nejsem.
Re: chlamydie - nové testy
anonym
| 26. 6. 2006 11:42
Záleží na tom jakým způsobem antibiotika bereš. Já jsem je brala tak, že jejich užívání vyšlo na 2 týdny a pak jsem šla na kontrolní testy. Jestli budeš moct mít děti je obtížné zjistit. Taky mě to zajímalo a už jsem zde dotaz na neplodnost dávala, tak to zkus zadat nahoru do vyhledávače. Ale je dobré se na to zeptat i gynekoložky. Já jsem se na to svého gynekologa neptala, protože si s ním moc nerozumím, ale pokud bys něco zjistila, budu ráda, když napíšeš. Jinak ta paní mi na můj dotaz ohledně neplodnosti radila, že lékař ženu posílá na tyto vyšetření až poté, co se rok marně snaží o dítě. Jinak nechápu proč dostal manžel Azitrox, když výsledky z mikrobiologie udávají necitlivost na Azitromycin. Manžel nemusí jít na vyšetření, stačí tvé výsledky.
Chlamydie
anonym
| 26. 6. 2006 10:44
Dobrý den, gynekoložka u mě objevila Chlamidia trachomatis. Dostala jsem Nolicin. Ale jelikož mě druhý den chytla obrovská angína a horečky, byly mi léky změněny na Doxibene (2 balení), který údajně zabírá na obojí. Za jak dlouho po dobrání bych měla jít na nové testy a dá se zjistit, zda budu moci mít děti? Manžel si došel na urologii a bez jakéhokoli vyšetření dostal 3 balení Azitrox500 (po 12 hodinách). Měl s sebou moje výsledky z mikrobiologie, kde udávají necitlivost na Azitromycin. Zdá se mi to nějaké divné, pomůžou mu tyhle léky? Děkuji za odpověď.
potřebuješ doporučení
anonym
| 2. 6. 2006 17:49
milá neznámá,pokud tam nemáš kartu,tak stačí zajít za obvodním lékařem,a říct mu o té nemoci,že chceš mít jistotu,a imunolog se zabývá těmito onemocněními,tak by ti měli doporučení dát.je to lepší mít jistotu na 100 procent.jinak se to zjistit nedá.určitě si tam zajdi.doktoři mají za ůkol nás léčit,ale bohužel někteří jsou k tomu lhostejní a je hodně případu,když zanedbali léčbu a dopadlo to viz.já...
imunolog
anonym
| 2. 6. 2006 17:32
Vím, že se antikoncepce platí, ale já platím už jen za ten recept. K tomu imunologovi potřebuju nějaké doporučení nebo se stačí jen objednat? Chystám se na kontrolu ke gynekologovi v červenci nebo srpnu. Uvidím jaký z něj budu mít pocit, dám mu prostě poslední šanci ať se snaží, jinak budu hledat jinde. Jen mě fakt zaráží, že to toho doktora nechá v klidu, řekne si jednou měla chlamydie, další testy byly v pořádku, tak to hodím za hlavu. Prostě na to při dalších potížích ani nebere zřetel. Já být doktorkou, tak dělám všechno pro to, aby ten člověk byl zdravý.
nezjistila by to
anonym
| 2. 6. 2006 17:22
ahoj,pokud ti brala krev na něco jiného,tak ty chlamýdie zjistit nemohla.summamed jsou silné antibiotika,tak si myslím,že by jsi mohla být v pořádku.vím,že je to nepříjemná nemoc,a taky mi to nebylo příjemné a ty obavy tam prostě už budou.antikoncepce se platí,ale u každé pojištovny jinak,navíc ted dost zdražovaly.nechej si pro klid v duši udělat krevní testy na ty chlamýdie.ale ne u gynekologa,nejlepší bude když zajdeš k imunologovi.
Re: laparoskopie
anonym
| 2. 6. 2006 16:30
Myslím, že mi dělal ultrazvuk. A za tu laboratoř jsem vážně platila. Platím i recept na antikoncepci. Což vážně nechápu. Já té ordinace mám plné zuby. Léčila jsem se summamedem. Už jsem se ptala i jednoho lékaře přes net jestli léčba summamedem vede k uzdravení, psala jsem mu i postup jak jsem léky brala. A napsal, že pokud jsem léky užívala jak píšu a kontrolní testy vyšly dobře, že jsem vyléčena. Byla jsem poté i u praktické lékařky a odebírala mi krev, sice z jiného důvodu, ale tam by na to určitě přišli ne? Nechápu, proč ženy musí mít tolik problémů.
laparoskopie
anonym
| 2. 6. 2006 14:51
ja už mám za sebou 6 operací,a čeká mě dálší.trpím tkzv.endometriozou,a pořád se mi dělají cysty.napadlo mě jestli ti dělal ultrazvuk?a taky mě zarazilo,že jsi platila za tu laboratoř!!to jsem ještě neslyšela.mně to zjistili v krvi,stěry jsem měla negativní.můžeš to mít klidně v krvi,nechci tě strašit.co jsi brala za prášky?
Re: neplodnost
anonym
| 2. 6. 2006 13:36
On mi ani pořádně neřekl jaké vyšetření na ty chlamydie dělal. Odebral stěry a poslal mě s nima na hygienu. Po přeléčení antibiotiky proběhlo vyšetření stejně, stěry a na hygienu. Pak mi řekl, že už jsem zdravá. Dokonce jsem za to, že jsem si ty stěry sama zanesla na hygienu platila 50 Kč. Myslela jsem, že už se to nemůže nějak vrátit, pokud se oba s partnerem vyléčíme. Občas mě pobolívá v pravém podbřišku, ptala jsem se jestli to nemůže mít něco společného s chlamydiemi a řekl, že ne, ani neodebral stěry. Jeho diagnóza zněla skříplý nerv nebo sval. Z čehož jsem byla v šoku. Už vážně nevím. Když k němu příjdu na kontrolu, tak udělá norm.palpační vyšetření, občas odebere vzorky z čípku, o čemž mi ani neříká, protože za celé dlouhé 3 roky mi až nedávno na mou otázku, zda vůbec toto vyšetření provádí řekl, že ano a že výsledky jsou v pořádku. Nikdy mi neřekl žádný výsledek! Jak ses doslala na tu laparoskopii?
odpověd na neplodnost
anonym
| 1. 6. 2006 21:55
zjistili mi to při laparoskopii,museli mi odebrat vejcovody,a doktor říkal,že to může být kvůli chlamýdiim,prostě zanedbaná léčba.ted mám odběry v normě,ale protože se infekce vracejí a ani po vyléčení ůplně nezmizí,je lepší ty testy po určité době opakovat.a nevíš jestli ti dělal vesternblot na ty chlamýdie?je to přesnější
Re: následky
anonym
| 1. 6. 2006 21:27
Lékař mi říkal jak je to nebezpečná nemoc, dost jsem si o tom sháněla informace. A vím, že možnost neplodnosti tak je. Když na to lékař přišel, že mám chlamydie, hned nasadil antibiotika, léčil se i partner. Asi jsem byla touto nemocí nakažena a žila s ní asi 2 roky. Lékař říkal, že nález byl vysoký. Po měsíci od zahájení léčby prováděl kontrolní odběry a ty už dopadly dobře, řekl, že pokud se partner léčil jako já, tak je taky vyléčen, tak se partner nenechával kontrolovat. Od té doby se tím nezabýval. Má pak dělat ještě další kontrolní odběry během dalších prohlídek? Jak jsi zjistila, že jsi neplodná? Až jste se pokoušeli o dítě?
následky
anonym
| 1. 6. 2006 12:19
ahoj,nevím přesně jak vysoke protilátky jsi na ty chlamýdie měla,ale pokud ti je zjistili brzy neměla by jsi mít žádné následky.těžko se totiž zjištuje jak dlouho je v krvi máš.měla jsem ten stejný problém,dlouho jsem se léčila,a ted jsem neplodná.určitě dober antibiotika a nech si udělat kontrolní odběry,je to nebezpečná nemoc.a taky partner by měl jít na testy.ahoj a uzdrav se.
prohlídky
anonym
| 25. 5. 2006 14:19
Pokud ti dopadly dobře výsledky ,tak se nemáš čeho bát, bude to v pořádku. Důležité je chodit na preventivní prohlídky, pořád nechápu ženy, co na mě nechodí, vždyť díky tomu se dá předcházet tolika potížím.
vyšetření
anonym
| 24. 5. 2006 22:31
Lékař prováděl kontrolní odběry a ty dopadly dobře. Řekl, že jsem vyléčena, léčil se i partner. Jen mě zajímalo jestli to může mít nějaké následky. Děkuji za reakci na můj dotaz.
vyšetření
anonym
| 24. 5. 2006 18:26
Zda jsi vyléčena ti musí říct lékař. Pokud máš nějaké pochybnosti, nech se opravdu pořádně vyšetřit, protože neléčená chlamydie může způsobit neprůchodnost vaječníků, takže bys pak nemohla mít děti.
Chlamydie
anonym
| 24. 5. 2006 18:04
Chtěla jsem se zeptat jestli jste některá neměla čest s touto nemocí. Podle všeho bych měla být vyléčena, ale nebudu z toho mít nějaké následky? Děkuji

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
25. 4. 2024 11:14
70303
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video