Chlamydie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Chlamydie

Diskuze

toaleta
anonym
| 19. 9. 2006 10:48
To je bezva, že jdeš schánět informace Možná by ses mohla taky zeptat, jstli se to nedá chytit ze záchodového prskýnka....prý je to semeniště všemožných bakterií, já mám vždycky hrůzu, když někam jdu na záchod, hodně jich taky bude na klice od záchodu.
pro Lucku
anonym
| 19. 9. 2006 09:56
Ahoj Lucí!
Tak čím víc se blíží má náštěva doktorky, tím víc jsem nervózní. Nevím vlastně na co všechno se jí zeptat. Chtěla bych toho vědět tolik, že ani nevím čím začít.
Napadlo mě se jí zeptat, 1) jestli na to nemá vliv antikoncepce - jako že jsem pak více náchylná k nemocem. (zvnovu objevení chlam.)
2) Jaké možnosti přenosu existují (protože pokaždé čtu něco jiného...někde píší, že jen pohlavním stykem, jinde zase že i v bazénu atd.)
3) Zda je možné se jich zbavit jednou pro vždy, pokud nebudeš mít jiného partnera, který chlam. má a neléčí se. (Zaráží mě totiž, že se u mě objevily zase)
4) Jestli by nebylo lepší se jít léčit na infekční oddělení, kde by se tím snad zabývali víc než ona.
atd.

Tak jestli vás kohokoliv napadne ještě nějaká otázka, tak šup sem s ní. Zeptám se na to....ale pospěšte si, jdu tam už zítra.

Pa Ecke
anonym
| 1. 4. 2015 20:21
TO : po preliečení antibiotikami treba nasadiť liek entizol ktorí ničí zvyšních 5percent chlamidii. dočitala som sa na www. chlsmidie.info skuste čítať doktori sa to neučia nevedia musím ho presvedčiť nech mi ho po atb predpíše.držim palce všetkým
RE: děkuji atd.
anonym
| 18. 9. 2006 15:47
Ahoj,
nemáš zač. Taky jsem ráda, že je s kým tady o tom si promluvit, teda ne, že bych byla ráda, že stejnou nemocí trpí tolík lidí, no snad mě chápeš...
Brusinky jím kupované sušené, zkoušela jsem i čerstvé, ale to se moc jíst nedá, jsou dost hořké a ty sušené jsou právě ochucované cukrem. Ale příteli ani ty moc nechutnají A mám další informace, dneska jsem byla s přítelem společně u lékaře, já u gynekologa, on u kožní. Šla jsem na kontrolní odběry krve, doktor mi napsal jen papír do laboratoře a ani si mě nepozval dál. Tak jsem si skočila do té laboratoře a pak jsem šla znova za ním, protože jsem se s ním zatím bavila jen přes telefon nebo tam měl místo sebe zástup, tak jsem chtěla ať mi k tomu konečně řekne něco osobně, jako co se mnou bude, proč se to děje atd. A dozvěděla jsem se zajímavé věci, je tam rozdíl v nějakých Ig, tedy ta Ig, co je v děložním hrdle se ve stěrech neprokázala, jen v krvi protilátky na ni, jenže kdo měl chlamydie, bude tam ty protilátky mít pořád, ale mám zvýšené hodnoty z krve v dalších dvou Ig a lékař řekl, že je to slizniční forma, řekl, že mám chlamydie na plicích, že jinde to být nemůže, hleděla jsem na něj jak puk, jakto, že na plicích a on mi na to jen řekl, že tuberkulózou se taky nakazíme ani nevíme jak. Jako opařená jsem vyšla z ordinace s tím, že mám chlamydie na plicích a tedy má abstinence v ***u se ani nemusela dodržovat, protože je tam dole nikde nemám. Tedy nevím, čím byly způsobeny ty občasné bolesti a to krvácení po styku (stalo se to sice jen jednou,ale přece), asi to byla jen souhra náhod, jediné co mě trápí je únava, dokážu spát i 12 hodin a pořád nejsem vyspaná. Tak tedy do 10 dnů by měly být výsledky kontrolních odběrů krve a ukáže se zda ATB pomohla či ne. Už ale prý nejsem v tomto směru v péči gynekologa, prý když se prokázala slizniční forma, tak mě odesílá k praktickému lékaři a ten asi následně na plicní, jen vyčkat na ty výsledky. Tak snad ATB pomohla a nebude potřeba mě honit ještě po plicním, já člověk, který si za celý svůj život ani jednou nezapálil ... začíná mě ta nespravedlnost pěkně štvát!!!
A něco pro uklidnění, za to že máš chlamydie se není třeba tak stydět, sice doma se s tím taky nechlubím, ale byla jsem u gynekologa dřív vyšetřena než přítel, tak jsem za ním došla na kožní s papíry od gynekolaga, které mi nechal udělat gynekolog, jsou ze Zdravotního ústavu odboru mikrobiologie a parazitologie, je to taková souhrnná zpráva, sice mě to stálo 50 Kč, ale mám všechny ty výsledky oběrů čisté na bílém, a přítel je ukázal své kožní, ta mu neodebrala krev, protože pokud se u mne prokázala slizniční forma, je to už práce praktického lékaře, ale řekla mu jen tak mimo, že chlamydie má snad celá republika

... a pro ostatní stejně trpící ... zejména anonymní z 18.9. z 8:36:15, jakou chlamydií trpíš a jaké máš hodnoty? Když už jsi brala tolik léků, já užívala jen dva druhy antibiotik. S přístupem lékařů s tebou souhlasím, je otřesný a absolutně své pacienty nedokáží informovat, kde jsme, že si pacient musí zjišťovat informace na internetu atd.?!? Taky si už připadám chytřejší než gynekolog, protože on chlamydie určitě nestudoval 2 roky jako já, dloubu se v tom kousek po kousku. S čínskou medicínou nemám zkušenosti, ale za jakoukoli radu a informaci, jak být zdravá budu vděčná a asi nejenom já, ale všichni, kdo jsme na této diskusi. A ten, komu lékař tvrdil, že chlamydie je citlivá na ATB a snadno léčitelná jsem byla já, čekala jsem nějakou radu, pomoc a on mě odbyl touto trapnou frází, asi spíše fraškou.

... pro ecke ... vyzvídej co nejvíc, taky jsem teď chtěla vyzvídat, ale jakmile mi řekl, že mám chlamydie na plicích, byla jsem jak opařená a neschopna jakéhokoli slova. Takže za každou další informaci ti budeme všechny vděčné. Já budu něco víc vědět asi až za těch 10 dní.

Mějte se zatím všechny jak nejlíp to jde a hlavu vzhůru Aby jste mě poznaly, tak jsem od teď Lucie
Chlamydie
anonym
| 18. 9. 2006 10:43
Ahoj, tak teda čekám do středy, kdy mám jít k doktorce i s přítelem. Jsem z toho už vážně zoufalá, protože se tu stále dozvídám spoustu věcí, které jsem nevěděla (o této nemoci). Takže jakmile tam k ní půjdu, tak ji zahltím svými otázky. Minule mi dala akorát recept do ruky a řekla, jak je mám užívat a to bylo vše. Nic mi k tomu neřekla. Tak jsem to brala tak, že to není nijak závažné. Až teď, když jsem zjistila, že to mám podruhé, tak jsem si začala z netu zjišťovat o tom více informací.
Taky jsem přemýšlela o tom, zda na to nemá třeba nějaké účinky antikoncepce...jako že snižuje mou imunitu. Já sama o sobě mám docela oslabený imunitní systém, takže se stávalo, že jsem byla často nemocná a teď když jsem se dočetla, že antibiotika se poperou s 95% a s těmi 5% se musí vypořádat imunitní systém, tak mě to docela děsí. Mám pocit, že se toho nikdy nezbavím...
Jinak moc děkuji za radu s těma kapkama, poptám se po nich.
Zatím ahoj....
Chlamydie
anonym
| 18. 9. 2006 08:36
Ahoj lidi,
jak jsem zjistila nejsem jediná nešťastná z tohoto problému. Chlamydie mám 2 a půl roku. Léčím se rok. Brala jsem několik druhů ATB (Doxybene, Summamed, Ofloxin, Klabax, Nolicin atd.) a stále se cítím stejně. Pálení při močení, nucení na močení, teploty 37.2 každý den, únava a nemluvě o tom strašném výtoku, který mě donutil chodit s vložkou. Ráno vstávám unavená a ne odpočatá. Spím víc jak 8 hodin, někdy i přes den. Koupila jsem si v lékárně BION 3 senior, který posiluje imunitu. A chtěla bych vyzkoušet čínskou medicínu (Kordyceps a Chitosan). Chtěla bych poprosit, kdo má s touto léčbou zkušenosti, jestli by mohl poradit. Jinak bych chtěla dodat, že přístup lékařů k tomuto tématu je naprosto otřesný. Nikdy jsem nebyla na stěrech, vždy jen na odběru krve. Všechno, co o této bakterii vím (jak je nebezpečná), jsem se dočetla na internetu. Věřím, že už toho vím víc než lékař. Jsem ochotná udělat pro to vše ať to stojí, co to stojí. Jsem unavená nejen fyzicky, ale už i dostatečně psychicky. Přítele nemám, poctivě abstinuju, jak je tedy možné, že se jich nemůžu zbavit?? A co potom s otěhotněním. Nepřeju nikomu nic špatného, ale těm, kdo tvrdí, že je citlivá na ATB
a snadno léčitelná bych si přála, aby si to zkusili na vlastní tělo.
děkuji
anonym
| 17. 9. 2006 17:56
Ahojky,
já jim dám, že jsou líné (bílé krvinky myslím). Ať se koukají trochu rozhýbat!
Už chci být konečně zdravá...
Moc děkuji za všechny Tvoje rady a podporu. Je to úleva, moci se svěřit někomu, kdo ví o co jde. O tomto se s nikým jiným totiž bavit nedá.
Tak držím pěsti na ty výsledky....
Pak dej vědět.
A.

P.S. jaké to jíš brusinky...nasbírané?koupené?
RE: strach
anonym
| 17. 9. 2006 13:59
Ahoj. Taky jsem předtím moc o dětech nepřemýšlela, myslela jsem si, že když děti má tolik lidí, že to určitě není problém si je pořídit, ale od doby co jsem nemocná nemyslím na nic jiného než dítě. Mám strašný strach, že ho nebudu třeba moct mít. Hlavně se musím v tomhle směru uklidnit a netrápit se tím a dítě se snad jednou podaří.

Léčila jsem se teď Klacidem 500 mg. Brala jsem ho 7 dní, teď je týden pauza, aby účinky antibiotik vymyzely a já mohla jít v pondělí (tedy zítra) na kontrolní odběry krve. Jdu tentokrát jen na krev, protože poprvé (tedy před rokem a půl) se mi to ukázalo ve výtěru, po léčbě summamedem byly výtěry negativní, ale krev se nebrala, tak nevím jestli jsem ji tehdy měla v pořádku nebo ne. Ale teď se to ukázalo jen v krvi, výtěry byly negativní, i přítelovy. Podle slov lékaře, nemám chlamydie už na děložním čípku, ale na sliznici, říkal v pochvě, ale možností bude asi víc. Budu postupovat tak, že si nechám v pondělí udělat ten kontrolní odběr krve, uvidím jak dopadne, pokud bude vše v pořádku, počkám třeba měsíc, dva, ale budu se snažit už žít jako bych byla opravdu zdravá a poté si nechám udělat další testy, pokud budou dobré, tak se budu snažit pak jen ještě jednou asi po roce o další testy a pak chci na chlamydie navždy zapomenout. No samozdřejmě před otěhotněním si nechám ty testy udělat zase znova. Ale pokud teď budou ty výsledky krve špatné, tak si nechám od gynekologa napsat doporučení na infekční oddělení, určitě si tam se mnou budou vědět rady víc.

Aby ses dozvěděla, že je vše o.k., si musíš nechat udělat kontrolní vyšetření. Ale je dobré udělat ty kontrolní vyšetření až po nějaké době, protože krátce po léčbě ATB ještě účinkují, takže se chlamydie nemusí prokázat. Ale určitě nečekat až nastanou nějaké potíže. Jo, tak to vysvětlovala mému příteli kožní lékařka, že se vyhubí jen 95% bakterií a se zbytkem si musí poradit samo tělo, tedy bílé krvinky, ale prý jsou naše bílé krvinky líné a neví si s tím rady, tak proto vypuká infekce znova a bakterie se znova množí ... Tak proto beru ty kapky na imunitu a brusinky. Brusinky by měl jíst hlavně tvůj přítel, jsou totiž dobré na močové cesty, sice mu to asi nebude chutnat, ale musí vydržet

Doslova jsem se s tím lékařem na netu přes maily hádala a psala mu, že je neschopný. No, to je nadlouho. Nechápu jejich lhostejnost.

Jo, nemilujeme se už 3 měsíce, no možná déle Ale říkám si, že když to teď vydržíme, tak snad už budeme mít pak klid. Vše si pak vynahradíme. Snáší to myslím dobře, teda co nám zbývá. Řekla jsem mu, že mi gynekolog řekl, že se můžeme milovat s kondomem a on, že mu už nic nevěří, tak že raději ne. Prostě nechceme už nic riskovat. Snažíme se věnovat něčemu jinému, dost pracujeme, takže na to ani nejsou myšlenky.

Nevím cos myslela tou hygienou, ale tam jsem odnášela jen vzorky, stěry, co mi lékař udělal, protože to tam asi nikdo nevozí, prostě jsem si to tam měla zanést sama. V případě potíží asi nejvíc pomůže infekční oddělení.

Tak pa a optimismus
strach
anonym
| 16. 9. 2006 21:48
Ahoj,
úplně se vším co píšeš souhlasím..
Mám též hrozný strach z toho co bude...myslím, že psychická pohoda a optimismus je půl cesty ke zdraví..jenomže se nějak nedaří navodit ta bezstarostná pohoda. O dětech jsem dosud nějak nepřemýšlela, ale teď když vím, že je možná nebudu moci mít..děsí mě to.
Jsem zvědavá na tuto další léčbu co mám...mám doxyhexal na 10 dní si vzít přes menstruaci...
Ale jak se pak dozvím že je vše o.k.? Na testy prý pak chodit nemám...že je udělá až po delší době(pokud tedy nebudu mít nějaké obtíže).
Myslím, že jsem někdě četla, že ATB zabijí 95% zbytek musí zničit organismus sám a pokud je dost silný tak to zvládne...Možná mám slabou imunitu...??? Ale už nevím, čemu se dá věřit, když vidím jaké bláboly Ti napsali sami doktoři.Tss...přeléčit oba partnery a pak z toho nedělat vědu. To je přístup
Doktorka mi říkala, že ten stěr, co mi naposled vyšel negativní byl úplně čistý..že mám šanci se z toho dostat úplně...ale myslím, že se mi to usídlilo v moč. cestách.
Mám neustálé nucení na močení...je to nesnesitelné..večer usínám a ráno se zase probouzím s tím, že mám plný moč. měchýř. A přitom nic...
Jestli se mohu zeptat, jakou máš teď léčbu ty?
3 měsíce se s přítelem nemilujete? Jak to snáší? Asi nás to také teď čeká
A jak jsi psala o té hygieně..to Ti poradil doktor, aby jsi tam zašla...myslíš, že tam budou na léčbu nahlížet jinak?
Jinak mě doktorka říkala, že pokud to teď nezabere, zahájíme nějakou delší léčbu podle nějakých standardizovaných postupů..tak to bude možná ono co myslíš.
A.
chlamydie - neléčitelnost
anonym
| 16. 9. 2006 17:24
Ahoj, myslím, že doktoři o tom ví docela dost, přinejmenším z praxe, musí něco vědět, rozhodně víc než pacient, který to ještě nezažil nebo se s touto nemocí právě potýká. Taky nechápu proč se dělají takové drahoty, platí se zdravotní pojištění, takže nevím proč nemám právo se kvalitně léčit a vyléčit.
S tím, že ti o chlamydiích tvůj lékař nic neřekl se netrap, mi taky ne a asi se tím neobtěžuje žádný, takže stejně jako ty, jen ATB a jsi zdravá a taky nejsem, jen příteli to kožní lékařka vysvětlovala snad půl hodiny

Asi jsem na tom úplně stejně jako ty, i v ***u, ten jsem už snad neměla 3 měsíce, doktor sice nedávno řekl, že můžeme s kondomem, ale já si to raději nechám ujít než pak zjistit, že jsem se díky tomu zase nevyléčila. Taky mě už všechno deptá, mám strach už i chodit na záchod, co když na kalhotkách něco objevím ... Ale s přítelem se podporujeme, že se jednou přece jen uzdravíme a pak si to vše vynahradíme.

Tak přesně to popisovala ta kožní lékařka mému příteli, že se všechny bakterie nevyhubí a ty co zůstanou se zase po nějaké době, tedy až upadne působení antibiotik a budou mít vhodné podmínky se množit, tak se znova rozmnoží. A tak pořád dokola. Ale jak se jich zbavit navždy? Ten lékař na internetu mě zarazil tím, jak mi napsal, že nejlepší způsob je přeléčit oba partnery a dál nedělat vědu. Přála bych mu to zažít, jestli by z toho nedělal vědu...

Čínskou medicínu jsem ještě nezkoušela, jen jím ty brusinky a kapky na imunitu. Ale taky bych koupila cokoli, kdybych věděla, že to zabere a bylo by mi jedno kolik to stojí, protože chci už být zdravá a v klidu, zbavit se toho stresu co je s tím spojený!
Taky jsem tak s tím dítětem přemýšlela, ale myslím, že je to riziko, chlamydie způsobují i předčasný porod nebo potrat a navíc během porodu, kdy jsou porodní cesty hodně otevřené, mají bakterie možnost posunout se dál a pak jsou srůsty na vaječníkách otázkou času. Je to velké riziko, to bych raději doporučila absolvovat několikrát léčbu ATB zasebou a pokusit se je opravdu nějak vyhubit. Pokud se ani tentokrát nevyléčím po jednom týdnu užívání ATB, tak jdu na infekční oddělení a podrobím se několikaměsíční léčbě ATB, to musí zabrat. A taky stujuji
chlamydie
anonym
| 15. 9. 2006 21:29
Ahoj,
já myslím, že sami doktoři o tom nic moc neví a nebo spíš ví, ale stojí to prachy, všechny ty testy. Ale co je mi do toho...platíme si snad pojištění, ne? Tak by tomu měla odpovídat lékařská péče. U mě si třeba doktor neudělal čas ani na to, aby mě o této nemoci poučil..nic jen ATB a jsi zdravá...samozřejmě nejsem.
Všechny info se dozvídám na netu a jsem dost zděšená ze všech příspěvků.
Co se týče ***u, tak v poslední době s přítelem dost abstinujeme...buď se lečí on nebo já.Navíc jsem vždy vystresovaná už jen z toho, zda to bude bolet atd. přesne jak popisuje anonym viz. výše. Bojím se, že to nakonec povede k rozpadu našeho vztahu...
Vždy si řeknu hlavu vzhůru..ne nadarmo se říká ,,víra tvá tě uzdraví,, ale když potom uvidím krvácení mimo menstruaci jsem v koncích..řvu a řvu..
Myslim, že s léčbou chlamydií je to neustálý kolotoč, ATB vyhubí cca 95% ale zbytek je ve stádiu kdy se nepadnout nenechají a nedají. Po léčbě se začnou vyvíjet a už by se napadnout dali ale zase nakazí další...
Jedno stádium ve vývoji chl. je ATB nenapadnutelné.
Chtělo by to asi delší léčbu než pár dní ATB.
Co jsem koukala na produkty z čínské medicíny jsou na 3-4 měsíce, ale ty ceny!!! Pokud bych aspoň věděla, že pomůžou.
Dokonce přemýšlím, zda se o dítě nepokusit už raději teď než bude úplně pozdě.Ale momentálně studuji...Stejně nevím, zda bych dítě mohla s touto nemocí vůbec donosit a zda by pak nemělo nějaké zdrav. problémy???Má někdo s tímto zkušenost?
Jó jó lidičky, musíme bojovat...jen kdyby jsme věděli jak?
A.
nemusí
anonym
| 15. 9. 2006 13:18
Krvácení po styku se objevovat nemusí. Já poprvé neměla skoro žádné příznaky, jen jakýsi výtok, ale ten s chlamydiema nemusel ani souviset. Takže poprvé byly mé chlamydie bezpříznakové, podruhé, tedy až po prvním léčení se objevilo špinění, krvácení, bolesti.
Rozhodně bych si v případě pochybností nechala toto vyšetření udělat, protože pravděpodobnost, že se při nechráněném pohlavním styku nakazíte je větší než, že se nenakazíte. A není dobré toto zanedbat. Doufám, že u tebe dopadne vše dobře. Může se třeba jen jednat o cystu.
rada
anonym
| 15. 9. 2006 12:58
Mohla bych se vám prosím zeptat, jestli se chlamydie musí vždy projevovat i tím krvácením po styku? Výtok mám, občas bolesti v podbříšku i mimo menstruaci, ale to krvácení po styku ne, tak nevím, zda si mám dělat starosti s chlamydií.
pro ecke
anonym
| 15. 9. 2006 12:50
Můj je příspěvek z 14.9.2006 16:16:03, takže taky se mi chlamydie vrátily i po léčbě antibiotiky a jsem zoufalá, jako by se můj život na ty dva roky zastavil a žádný nebyl. Každé milování bylo pak jen, co se zase stane, bude to bolet nebo budu krvácet....
Nevím v čem je chyba, ale vidím ji hodně v přístupu lékařů k této nemoci. Opravdu nejdřív hledí na peníze a pak na zdraví pacienta. Jak jsem psala o té internetové poradně, tak mi ten lékař o nezájmu dal další důkaz, ptala jsem se ho jak postupovat v léčbě a on mi odpověděl cituji: "Za nejjednodušší a nejbezpečnější postup pokládám prostě přeléčit oba partnery a dál kolem toho nedělat vědu". Mu se to teda řekne, nedělat vědu, je prostě lhostejný. Teď už mám ale o této nemoci víc informací než předtím a nenechám se u lékaře odbýt. Každopádně i později si nechám udělat další kontrolní vyšetření. Poprvé jsem musela dokonce na toto vyšetření přispět, platila jsem 50 Kč za to, že lékař výtěr udělal.
Problém je v tom, že si naše tělo nedokáže s bakteriemi chlamydií poradit, vše mají nasvědomí bílé krvinky, které jsou slabé a nedokáží s těmito bakteriemi bojovat. Důležité je tedy jim v tom nějak pomoct, podpořit imunitu, dobré jsou na toto brusinky. Ve zdravé výživě jsem si také koupila kapky na podpoření imunity, jsou z černého bezu, rybízu, šípku atd. - 2x denně 20 kapek a stály jen něco málo přes 60 Kč. Na internetu jsem viděla, že se i v některé lékárně prodává lék, cena byla do 400 Kč, a byly to opět jakési kapky na zlepšení imunity.
Tak doufám, že se z toho konečně dostanu. Pokud ne, navštívím infekční oddělení, ať mě dají konečně dohromady. Taky ještě nemám děti a to jediné co mě na této nemoci děsí je to, že je třeba nebudu moct mít, partner chlamydie měl vlastně taky a děti budeme chcít mít spolu, takže je plodnost omezena na obou stranách
anonym
| 15. 1. 2013 18:50
Nevím zda si to tu ještě dotyčná přečte ale nemohla bys mi dát svůj email?
chlamydie
anonym
| 15. 9. 2006 12:22
Ahojky, zdravím všechny, kterých se tato nemoc týká.
Právě před chvílí jsem volala doktorce na výsledky testů, zda je vše v pořádku a ona mi oznámila, že mám opět chlamydie. Poprvé jsem je měla asi před rokem a když jsem ji pak po léčbě antibiotik požádala, zda by mi nemohla udělat kontrolní testy, tak mě seřvala, že je to drahá záležitost a že jsem ty léky měla užívat, jak mi řekla apod. Tak jsem ji jen řekla, že jsem je tak užívala, ale že pro moji jistotu si je chci udělat. Nakonec mi je teda udělala, ale zaráží mě, že i ona nechtěla mít kontrolu nad tím, zda jsem vyléčená nebo ne, že jí to bylo úplně ukradený.
Teď, když se mi dostavil výtok, jsem za ní šla a vida co nezjistila. Že mám opět chlamydie. Hned jsem zaútočila na přítele, jestli s nějakou nespal. Ten mě ujistil, že je mi věrný, tak v čem je teda chyba?
Mám z nich opravdu velký strach, protože jednou chci mít děti.
Nevím, jak se proti tomu bránit, existuje nějaká prevence?
Začínám z toho být zoufalá....
bylinky??
anonym
| 14. 9. 2006 20:11
Chtěla bych se zeptat zda tu někdo nemá zkušenost s léčbou chlamydií čínskou medicínou a pod.???
Když ATB nezaberou musíme hledat jinou cestu pomoci.
RE: sama jsem si uričla diagnózu
anonym
| 14. 9. 2006 16:16
Nemůžu s tebou nic než souhlasit, jako bys mi mluvila z duše!!! U mě to bylo tak (už jsem tady pár příspěvků dávala), trpěla jsem výtokem, lékař do mě pořád hustil, že je to hormonální antikoncepcí, četl mi dokonce nějaké lékařské články, ale znám své tělo, cítila jsem, že to je v něčem jiném, ale tak dlouho jsem ho otravovala (chodila jsem tam snad každý měsíc), až jednoho dne udělal nějaké výtěry a poslal je na hygienu. A ejhle chlamydie. O téhle nemoci jsem do té chvíle nevěděla nic, takže nárok o toto vyšetření sama požádat mi byl vcelku zbytečný, když nevím, že něco takového existuje nemůžu žádat o toto vyšetření. Přeléčila jsem se antibiotiky, partner taky, mé kontrolní výsledky byly negativní a já žila v domění, že jsem zdravá a navždy vyléčena. Ale nedalo mi to, pořád jsem dumala nad tím jak může být tak závažná choroba tak snadno léčitelná, jedny antibiotika a nemoc je pryč? A pak to začalo, bolesti v podbříšku, špinění, krvácení po pohlavním styku, chodila jsem za lékařem se všemi těmito problémy, objevovaly se postupně, vždy to dopadlo bez nějakého podrobnějšího vyšetření, verze byly jako skříplý nerv, sval - takto diagnostikoval mé bolesti v podbříšku, krvácení po pohlavním styku - prý to byla jen náhoda, pokaždé jsem se ptala jestli to nemůže být chlamydiema a pokaždé mi bez ověření pravdivosti jeho výroku bylo řečeno, určitě ne. Jednoho dne mi ale už došla trpělivost, něchtěla jsem do toho lékaři mluvit, ale řekla jsem mu, že bez dalších kontrolních testů na chlamydie z ordinace neodejdu. A tak se stalo, že jsem se domohla žádanky do laboratoře, kde mi byla odebrána krev a výsledek? Opět chlamydie. Podotýkám, že partnera jsem měla stejného. Následoval výtěr, ten byl negativní, přítelův výtěr z močové trubice také negativní. Už jsem více jak týden po přeléčení antibiotiky a v pondělí jdu na kontrolní odběry krve a partner na první odběry krve. Čekám co bude dál. Chlamydiemi jsem se nakazila před třemi lety, tedy 3 roky mi už v těle parazituje takto nebezpečná bakterie a už to budou dva roky, co se z chlamydií léčím.
A s čím co se v naší zemi - zdravotnictví, školství a všeobecné informovanosti lidí nesouhlasím? Stejně jako ty s tím, že se všude mluví o AIDS, ale ne o dalších a také velmi závažných pohlavních chorobách, kterými je mnohem snažší se nakazit.
Pak také nesouhlasím s nasazeností lékařů, tedy úrovní českého zdravotnictví, jejichž postupy jsou velmi špatné. Nejdřív uvažují kolik to bude stát a pak teprve zdraví pacienta. V jedné internetové poradně (autorem všech textů je gynekolog s tituly MUDr.,PhDr.,CSc.) bylo uvedeno, cituji: "Léčba chlamydiové infekce není složitá, bakterie je dobře citlivá na celou řadu antibiotik". S čímž absolutně nesouhlasím, protože léčba chlamydiové infekce je velmi složitá!! Důkazem je můj dvouletý boj s touto nemocí a nemyslím si, že bych byla jediná, která s touto nemocí tak dlouho bojuje, protože řada diskuzí na téma chlamydie to jen dokazuje. Upozornila jsem na toto tvrzení i onoho lékaře a jeho odpověď zněla, že si za svým výrokem stojí, že léčba chlamydií je snadná a velmi banální. V tom případě jsou asi lékaři tupci, protože pokud je léčba tak velmi banální, proč ještě nejsem zdravá?!
sama jsem si určila diagnózu
anonym
| 14. 9. 2006 14:35
Ahoj všichni,
už asi rok jsem trpěla různými záněty atd. koupila jsem si hromadu drahých léků..potíže se ale stále vraceli. Zabrouzdala jsem tedy na intrenetu a vida-chlamydie.
Měla jsem bolesti v podbřišku a nucení na močení už delší dobu, ale nepřikládala jsem tomu takovou váhu jako nepříjemnému pálení atd.
Proto jsem doktorku požádala o vyšetření na chl.Ani by ji to nenapadlo!!!
Já do té doby o této nemoci nevěděla prakticky nic.
Před AIDS nás varují pomalu v první třídě, a to je šance přenosu při nechráněném ***. styku 0,3-0,6 %
U chlamydií 65%!!!!
Věděl to někdo z vás???
Další věc, nejsou přenosné pouze ***. stykem! Ale i orálním ***em, dotykem.Ale i z mokrého ručníku, bazénu, záchodu, atd. Já měla výtěry samozřejmě pozitivní, myslím, že jsem se nakazila v lázních!!!
Ptala jsem se na to doktorky a ta řekla, že by se to stát nemělo, ale! Člověk se tam jede léčit a ono tohle..
Nasadila mi Summamed 2 tablety naráz...můj stav se zlepšil...šla jsem po 4 týdnech na kontrolní stěry a byli negativní. Po telefonátu mi bylo sděleno, že jsem zdravá a chodit nemusím...jenže jsem pořád pociťovala nucení na močení, ale slabší než předtím...i tu bolest v podbřišku.
Zašla jsem tedy k lékařce s tím, že mi to v pořádku rozhodně nepřijde..a jestli není možné, že je mám pořád v moč. cestách..a ona je to možné!!!
Takže mi nasadila další ATB,tentokrát doxyhexal myslím, na 10 dní a řelka, že si je mám vzít přes menstruaci, že se tam léku dostane víc, protože se to víc prokrvuje...
Takže bych vám chtěla říct, i když vám výsledky ze stěru vyjdou negativní...můžete to mít v moč. cestách a pak už je jen otázkou času kdy přes tkáně pěkně vycestují a hurá na vaječníky atd. A než budete pociťovat jakékoli problémy pěkně se namnoží...
PROTO se nenechejte zenedbat. Žádejte jak výtěry, testy z moč. trubice i moči i krve.Sama nevím, co je z toho nejlepší..ale jenom jedno nestačí.
Lékaři jsou tu od toho aby nás léčily, tak proč je tu sakra tolik zoufalých lidiček??? Sami si navzájem radíme a pomáháme a oni???Raději namluvím. Tyto testy totiž stojí spoustu peněz..ale miliardy pak na léčení neplodnosti najednou mají..A co prevence..potom už bude pozdě s tím to jejich přístupem.
Jinak myslím taky dost důležitá věc co jsem zjistila(nemohu však 100% zaručit pravdivost, taky sháním info kde se dá): při braní ATB by neměl být žádný ***!!!ani s kondomem, orální,ani mech. dráždění!!!
Při tom se totiž ty mršky nějak uvolňují z tkání a napadají zdravé buňky..tak to zkuste vydržet.
Příští týden začínám ATB brát, tak mi držte palce jako já vám...
Dobrá adresa www.chlamidia.sk
Vyléčil se někdo z chlamydií?
anonym
| 11. 9. 2006 15:56
Chtěla bych vědět, zda se najde někdo, kdo se z chlamydií navždy vyléčil a jak? Protože já už s touto prý banálně léčitelnou chorobou válčím dost dlouho. Asi před rokem a půl u mne byly zjištěny chlamydie, lékař nasadil mi i příteli summamed. Kontrolní výtěry vyšly negativní, myslela jsem si, že jsem tedy zdravá. Poslední dobou mě pobolívalo v pravém podbříšku, když jsem to řekla lékaři, řekl, že je to skříplý nerv nebo sval. Když jsem se ho zeptala na chlamydie, řekl, že tím to určitě není a ani se o tom kontrolními stěry nepřesvědčil. Nedávno jsem se mu doslova vnutila, aby provedl další testy na chlamydie, odebrali mi v laboratoři krev a výsledky jsou špatné. Jak je tedy možné, že je mám znova? Přítele mám stejného a jsme si věrni, tím jsem si jistá. Řekla jsem příteli jak se věci mají, že je na místě, aby říkal pravdu, i kdybych se měla dozvědět něco co mi nebude milé, že jde o mé zdraví, ale řekl, že má jen mě. Myslím si, že lékař můj zdravotní stav podcenil. Jak se tedy vyléčit, jaký je správný postup? Už jsem z toho nešťastná a budou to dva roky, co jsou chlamydie mou noční můrou.
Vyléčil se někdo z chlamydií?
anonym
| 11. 9. 2006 11:18
Chtěla bych vědět, zda se najde někdo, kdo se z chlamydií navždy vyléčil a jak? Protože já už s touto prý banálně léčitelnou chorobou válčím dost dlouho. Asi před rokem a půl u mne byly zjištěny chlamydie, lékař nasadil mi i příteli summamed. Kontrolní výtěry vyšly negativní, myslela jsem si, že jsem tedy zdravá. Poslední dobou mě pobolívalo v pravém podbříšku, když jsem to řekla lékaři, řekl, že je to skříplý nerv nebo sval. Když jsem se ho zeptala na chlamydie, řekl, že tím to určitě není a ani se o tom kontrolními stěry nepřesvědčil. Nedávno jsem se mu doslova vnutila, aby provedl další testy na chlamydie, odebrali mi v laboratoři krev a výsledky jsou špatné. Jak je tedy možné, že je mám znova? Přítele mám stejného a jsme si věrni, tím jsem si jistá. Řekla jsem příteli jak se věci mají, že je na místě, aby říkal pravdu, i kdybych se měla dozvědět něco co mi nebude milé, že jde o mé zdraví, ale řekl, že má jen mě. Myslím si, že lékař můj zdravotní stav podcenil. Jak se tedy vyléčit, jaký je správný postup? Už jsem z toho nešťastná a budou to dva roky, co jsou chlamydie mou noční můrou.
Mám strach - slova lékaře
anonym
| 28. 8. 2006 16:48
Chlamydie se neprokazují z krve, ale stěrem z děložního čípku a/nebo močové trubice. Z krve lze prokázat pouze protilátky proti chlamydiím. Jsou-li negativní, tak se žena s infekcí nikdy nesetkala, ovšem jsou-li pozitivní, tak rozlišení mezi aktivní a prodělanou infekcí je obtížné.
Cituji: Chlamydie indukují tvorbu typově, subspecies a species a genus specifických protilátek. Při primání infekci jsou indukovány nejprve protilátky proti dominantním antigenům a genus specifické protilátky a
teprve v pozdějším stadiu infekce dochází k tvorbě species specifických protilátek. Primární imunitní odpověď na infekci chlamydií je ve třídě IgM protilátek, které se objevují brzy po infekci., Imunitní odpověď ve třídě IgG a IgA protilátek následuje rychle za iniciální reakcí IgG. Časná
protilátková odpověď ve třídě IgM, IgA i IgG protilátek je na chamydiální skupinově specifické antigeny a kromě toho na species specifické antigeny. Při primární chlamydiové infekci má diagnsotický význam čtyřnásobný vzestup
IgG. Když je podezření na infekci C. pneumoniae nebo C. psittaci, má velký diagnostický význam detekce IgM protilátek. Avšak u pacientů s infekcí C. trachomatis je přítomnost IgM méně prediktivní pro předpověď probíhající C. trachomatis infekce: imunitní odpověď ve třídě IgM protilátek se detekuje pouze u 28-33 % pacientů s probíhající infekcí C. trachomatis a může být detekována u pacientů bez aktivní chlamydiové infekce. Všechny druhy
chlamydií mají tendenci způsobit chronickou infekci. Přetrvávání zvýšené hladiny titrů IgA protilátek (zvýšení je definováno podle literárních údajů jako titry od 1:32 do 1:64 nebo vyšší) je všobecně pokládáno jako známka
chronické infekce. Jedním z markerů proběhlé nebo probíhající infekce je přítomnost IgG protilátek. Serologické vyšetření pro rutinnní praxi zahrnuje
kompement fixační reakci, nepřímou imunofluorescenci a enzymoimunoanalýzu. (Mašata, J., Řezáčová, J., Dražďáková, M.: Přehled problematiky urogenitální
chlamydiové infekce. Moderní gynekologie a porodnictví, 10, 2001, č.3,s.300-305). Že tomu nerozumíte? Nic si z toho nedělejte - totéž by patrně řekli mnozí gynekologové. Nicméně pro praxi z toho vyplývá, že serologická (z krve) diagnoza recidivy infekce Chlamydia trachomatis je prakticky nemožná - je zapotřebí přímý průkaz bakterií.
Pokud by skutečně šlo o opětnou akutní infekci, tak jediná možnost je opětná infekce "z neidenfikovaného zdroje".

No, moc chytrá z toho nejsem. To mi napsal ten internetový doktor. Pochopila jsem z toho to, co jsem psal v předchozích příspěvcích, a to, že se v krvi jen objevují protilátky chlamydií, protože jsem už je jednou měla. Taky nechápu to, že si má žena o vyšetření na chlamydie sama říct,myslím si, že by toto měl lékař s pacientkou konzultovat, když je to nemoc neurčitých projevů. Protože co se mě týče, tak jsem tehdy, ve 20 letech neměla o chlamydiích ani tušení, že něco takového existuje.
Mam strach
anonym
| 28. 8. 2006 16:34
Ahoj, dle informaci ktere mam nastudovany ja, naopak test z krve je velice uzitecny. Udajne z krve nelze udelat primou kultivaci a nelze zjistit ktere organy v tele jsou hostitelem zanetu, ale neprimo, na protilatky lze zjistit spoustu veci. Napr. presny druh - pneum/trachom, snad i serotyp, udajne lze zjistit jak akutni zanet tak i prodelany zanet, i to zda se infekce ustupuje nebo se prohlubuje. Myslim, ze spis asi bude problem v tom, ze podrobna analyza stoji penize, a lekar samozrejme musi vsechny druhy analyz tve krve specifikovat. Pokud z nejakeho duvodu zazada pouze o tu nejzakladnejsi analyzu, pak se samozrejme toho moc nedozvis, snad jen to ze ze je mas nebo si je nekdy mela coz je naprd.
Re
anonym
| 28. 8. 2006 16:22
U Apolinare jsem byl hnedka na zacatku, nekdy v cervnu. A hadej co mi rekli - samozrejme nic nenasli, vsechno v poradku. Jak jsem si tak procital i jiny prispevky starsiho data na jinych webech, vetsina lidi ma stejnou zkusenost. Skoda casu. Zitra jdu na kontrolni test, mesic po dobrani ATB takze tak cca za tyden bych mel vedet vysledky. Subjektivni problemy ale stale pretrvavaji, takze spis bude problem kdyz nic nenajdou :(
mám strach ....
anonym
| 27. 8. 2006 13:43
Teď jsem se dokonce z jedné internetové poradny dozvěděla, že sérem (krví) se chlamydie zjistit nedají, dají se tak pouze zjistit protilátky na chlamydie, tedy nelze zjistit aktivní nebo prodělanou infekci. Tedy, jednou jsem chlamydie měla, tak se v mé krvi objevují stopy po této infekci, ještě to podle těch slov toho internetového poradce nemusí znamenat, že mám chlamydie znova. Připadá mi, že můj gynekolog je pěkný šarlatán nebo ve škole spal, když se probíraly chlamydie. Protože pokud by toto věděl, tak by mu bylo jasné, že se stopy po chlamydiích v mé krvi objeví. Teď jsem přivolaná na výtěr. No mohl ten výtěr udělat zároveň s tím odběrem krve a nemusela jsem tam tolikrát chodit ... protože bylo jasné, že krev se prokáže "pozitivní". Tak si kladu otázku, jak najít kvalitního, vzdělaného a slušného gynekologa?
Re
anonym
| 26. 8. 2006 12:01
Čau chlape!
No řeknu Ti ,že s tím samým se potýkám i já.U mě to taky začalo v květnu a pár dní na to jsem si zašel na testy.Bohužel já zvolil komerční cestu zjišťování přítomnosti nemoci ,takže jsem si zaplatil vyšetření na konkrétní nemoci a hned dvě se potvrdily,to ale neznamená,že nemám ještě něco jinýho.Prodělal jsem léčbu a nic nezabralo.Potíže mám stále a příští týden jdu na testy.S doktorama to je na levačku.Mě tvrdili ,že nic nemám(obešel jsem celkem 4 doktory).Jo a pokud jsi z Prahy tak venerologie "U apolináře" stojí za prd.Od nich jsem odcházel jakože zdravej a když jsem navštívil soukromou kliniku tak se tomu jen smáli.
Dej o sobě vědět jak to pokračuje,taky se ozvu.
mám strach
anonym
| 25. 8. 2006 14:27
Už jsem tady spoustu příspěvků zadávala a hrkotka mi vždy dobře poradila. Měla jsem asi před rokem a půl chlamydie, lékař nasadil mi i příteli summamed. Kontrolní výtěry vyšly negativní, myslela jsem si, že jsem tedy zdravá. Poslední dobou mě pobolívalo v pravém podbříšku, když jsem to řekla lékaři, řekl, že je to skříplý nerv nebo sval. Když jsem se ho zeptala na chlamydie, řekl, že tím to určitě není a ani se o tom kontrolními stěry nepřesvědčil. Nedávno jsem se mu doslova vnutila, aby provedl další testy na chlamydie, odebrali mi v laboratoři krev a dnes mi volali, že výsledky jsou špatné, že se mám ihned dostavit. Jak je tedy možné, že je mám znova? Přítele mám stejného a jsme si věrni, tím jsem si jistá. Řekla jsem příteli jak se věci mají, že je na místě, aby říkal pravdu, i kdybych se měla dozvědět něco co mi nebude milé, že jde o mé zdraví, ale řekl, že má jen mě. Může ta bolest v podbříšku už znamenat něco vážnějšího? Třeba, že už budu navždy neplodná? Myslím si, že lékař můj zdravotní stav podcenil, můžu se nějak bránit?
Chlamydie
anonym
| 16. 8. 2006 19:12
Nazdar lidi, treba poradite - asi v druhe pulce kvetna jsem zacal mit nenapadne problemy, jakoby citlivou mocovou trubici, caste moceni a nepravidelne temer nepatrny ciry vytok v usti. Nasledovala kontrola na ven. na chlam. i na kap. vse z moci ale vse negativni. Vzhledem k tomu ze se pridalo nocni poceni a vyse uvedene problemy neustupovaly, nasledovala navsteva obvodaka, opet odbery z ranni moci a testy a opet vse negativni. Po mesici presvedcovani se ze to urcite nic neni a samo to prejde stale s uvedenymi problemy /vytok se obvykle zhorsil pri stresu, fyzicke namaze a pri piti alkoholu/, jsem opet navstivil dermatovenerologii /jinou nez poprve/. Lekarka se temer zasmala a rekla ze z moci se chlamydie nedaji spolehlive zjistit, udelala testy snad na vsechno co existuje. Vysla positivni Klebsiella, nasadili mi ATB /cotrimoxazol/ na 10 dni dvakrat denne. Po deseti dnech jdu na kontrolu kde mi lekarka sdelila ze laborator dodatecne potvrdila jeste chlamydii v krvi. Byl mi nasazen doxycyklin 200 mg 1x denne po 20 dni, Klebsielly jsem se udajne zbavil. K doxyc. jsem jeste bral Wobenyzm 3x5 tablet denne. Po dobrani veskere obtize cca na tyden zmizely, pak se problemy s mocovou trubici objevily znovu. Mesic po dobrani mam jit na kontrolu, ale nevim jestli tam nezajit hned kdyz vlastne zase mam to co pred lecbou? Zadny *** od kvetna nebyl takze reinfekce touhle cestou je vyloucena. Nechce se mi verit ze by 20 dni doxycyklinu nezabralo. Vse jsem poctive bral presne podle receptu. Nevim co si o tom myslet, kde je chyba.
Téměř žádné příznaky
anonym
| 27. 7. 2006 21:59
Chlamydie jsou zákeřné v tom, že nemají téměř žádné příznaky a řekla bych, že tvůj výtok bude určitě něco jiného. Asi to bude v USA obtížné, ale pokud to už začíná být nepříjemné, tak bych s tím raději zašla, nikdy nevíš, co se z toho může vyklubat. Pokud se chceš o chlamydiích více dovědět, tak vlevo klikni na gynekologie a určitě to tam najdeš. Hodně zdaru!
chlamydie
anonym
| 27. 7. 2006 06:38
Ahoj,
muze mi prosim nekdo, kdo tuto nemoc ma, presne popsat jeji priznaky? Dostala jsem priserne silny hlenovity a zeleny vytok, ktery me dost vydesil. Pravda je, ze uz delsi dobu citim pri ***u neprijemne rezani.Partnera ma staleho uz dva roky, nikdy jsem nezahybala a verim, ze on take ne.Normalne bych ihned zasla k doktorce, ale momentalne jsem v USA a asi by se mi to dost prodrazilo.
Dekuju za pomoc.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
26. 4. 2024 23:54
70322
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video