Léčitelé duše,těla,zkrátka všeho co bolí..... - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Léčitelé duše,těla,zkrátka všeho co bolí.....

Diskuze

Nux
Hana
| 11. 10. 2008 08:40
Epam jsem užívala na močový měchýř a pomohl mi. Ale na dělohu ne, už jsem měla obrovský myom. Ale možná právě Epamem jsem docílila toho, že místo velkého řezu na břiše mi to šlo lehce udělat laparoskopicky. Což se všichni doktoři shodovali, že to v žádném případě nepůjde laparoskopickyA šlo to nakonec prý jak po másle.
:o)
anonym
| 11. 10. 2008 08:30
Joj, tak to máš fůru zkušeností.
Epam jsem zkoušela na svého synka. Efekt se nedá dost dobře posoudit, když jeho nemoc se neustále proměňuje. Jinak jsme zkoušeli taky bylinné balíčky z JOALISu, to je podobné. Všechno lepší, než léky, a u děcka zvlášť.
píšu
Hana
| 11. 10. 2008 08:29
blbost - Afirmace se říkají buď v duchu nebo nahlas, nebo se čtou.
Ahoj
Hana
| 11. 10. 2008 08:17
dovolím si přidat. Já se taky už pět let řídím knihou Miluj svůj život - a mohu doporučit, pomohla mi v mnoha směrech a už jsem přečetla spoustu jiných knih, podobných a k této se neustále vracím. Pomohla mi velmi v tom, že jsem v posledních letech spala pouze tři čtyři hodinky a teď se to hodně upravilo a spánek se mi prodloužil.
Co píše Nux o příčinách nemocí, mohu jen potvrdit, že to je u mně ukázkový příklad. Afirmace jsou a sedí to na mé problémy. Léčitelů jsem prošla spousty. Poslední byl Boris Tichonovsky, brala jsem Epamy jsou to kapky, brala jsem to rok na něco mi to pomohlo a na něco ne. Měla jsem od něj tibetské bahno a moc to pomáhalo na bolesti. Jíl jsem nanesla například na břicho a za dvacet minut nastala obrovská úleva. Ale nejdůležitější je asi opravdu změna myšlení. A to jde u mě dost pomalu. Jinak Boris Tichanovský a Larisa Fotina, dělají různé týdení kurzy zaměřené na různé nemoci a problémy, mimo jiné léčí i krátkozrakost a to velmi účinné.Podle kamarádky. Byla dost nemocná a je úplně v pořádku. Já jsem na tomto kurzu ještě nebyla. Mají speciální ozdravné cviky- jejich kniha taky již vyšla.
křečové žíly
anonym
| 11. 10. 2008 06:42
Žíly obecně rozvádějí radost ze života.
Křečové žíly - Setrvávání v nepříjemné situaci či postavení.Sklíčenost. Pocit přepracovanosti a přetíženosti.
díky
nica
| 10. 10. 2008 20:16
Děkuji, sice s tím dětstvím nevím ...
Ale po té knize se podívám, je to dost zajímavé.
Ještě jestli můžu co třeba křečové žíly?
Dýchání
anonym
| 10. 10. 2008 19:37
píše tam toto:
Dech představuje schopnost přijímat život.
(afirmace-Miluji život.)
Dušnost - strach, nedůvěra v proces života, ustrnutí v dětství
(afirmace-Je bezpečné vyrůst a stát se dospělým, svět je bezpečný, jsem v bezpečí)
Dýchací potíže - strach či odmítání naplno přijímat život, pocit, že nemáte právo zabírat prostor nebo vůbec existovat.
(afirmace-Mým přirozeným právem je žít naplno a svobodně, jsem hoden lásky, jsem rozhodnut žít naplno)
Nux
nica
| 10. 10. 2008 19:15
Ptala ses zda mám knihu Luise L. Hay "Miluj svůj život", Nemám, ale určitě se po ní podívám
Jen Tě chci poprosit, jestli je možné z ní zjistit, proč má někdo dýchací potíže.
(zadýchávání, nedostatek dechu, někdy až dušení) já myslela, že je to třeba nějakou fobií, ale asi ne.
ahojky
nica
| 10. 10. 2008 19:10
Stalo se to osobě, kterou jsem znala, ovšem je to dávno a ještě v té době jsem ani nevěděla o co jde.

Já tomu rozumím, ale právě proto je potřeba té osobě, (ke které bych případně šla) věřit a třeba také mít nějaké reference, já si třeba vůbec nedovedu představit, co se může v hypnóze může dít.
Také je možné,že vážně nedozrál čas na to něco řešit, nebo není potřeba, nebo se jen vážně bojím a hledám výmluvy.
hypnoza
anonym
| 10. 10. 2008 17:08
No, já jsem taky slyšela šílenosti o zhypnotizovaných lidech, co se "nevrátili", apod. Upřímně, moc tomu nevěřím. Ty takové případy znáš osobně? Kdo jim to udělal? Lékař?


Samozřejmě, že když jdu k terapeutovi, tak předpokládám, že mě nejen z té hypnózy probere, ale hlavně že můj problém v hypnóze mi pomůže ošetřit! Představuji si to tak, jako operaci. On se dostane dovnitř, a ten "nádor", tu příčinu, obalí a utěsní, aby nemohla dál prorůstat a ničit. Musí klientovi vysvětlit, že se to stalo už dávno, všechno je to pryč, a dnes už ho to nemůže nijak ohrozit.
NUX
nica
| 10. 10. 2008 11:30
NO vážně nevím, ale již mnohokrát jsem uvažovala o něčem jako je hypnóza, dokonce má masérka mi doporučila jednu známou, "že prý je dobrá", ale sama u ní nikdy nebyla.
Já se toho moc bojím, takže když mělo dojít na nějaký termín nikdy jsem to nedomluvila.
Znám případ, kdy to jedné paní moc ublížilo (nějaký druh hypnózy) znova prožívala nějaké zapomenuté "trauma" a člověk, u kterého byla jí nedokázal pomoct, takže prý zešedivěla a snad se až zbláznila, nevím už přesně jak to bylo, je to hodně dlouho a od té doby se těchto věcí bojím. Hlavně ani neznám nikoho kdo by měl ověřeného člověka co se těmito věcmi zabývá, mám kolem samé realisty a na duc*** min. životy atd. nikdo moc nevěří. Takže hledám na netu
Víš,
anonym
| 9. 10. 2008 23:33
někdy to chce méně se snažit a nechat věci plynout. Pak se samo objeví řešení.
U mě bylo vynucené akutními zdrav. problémy, a nebýt jich, nikdy bych se k tomu léčiteli nedostala.
A nemysli si, taky jsem si na něj zvykala. Teď už jsem u něj byla mockrát, tak už se k němu jn těším. V pondělí jdu zase
tak doufám, že se někam zase pohnu.
Jinak s tím připouštěním k tělu-já chodím na relaxační terpie, takové až skoro hypnoterapie k psychoterapeutovi, a taky mám problém ho k sobě pustit. Byla jsem tam 4x, ale stále mi trvá, než se uvolním , a stejně i v relaxaci se sugescím bráním. Jsem strašný pacient.

Myslíš, že Tobě by třeba hypnoterapie nepomohla?
dobrou noc
nica
| 9. 10. 2008 23:33
Tak dnes už to zapíchnu, přeji dobrou noc a moc díky za příjemný pokec
hm
nica
| 9. 10. 2008 23:25
... lepší by bylo v mém okolí, ale tady vážně nikoho neznám, co mám doporučení pouze negativní, sama jsem vystřídala mnoho" léčitelů, homeopatů atd."
I za tím posledním léčitelem jsem jela hodně za Prahu.
jo, jo
nica
| 9. 10. 2008 23:23
"Já jsem kritická a jen tak zas k někomu nepřilnu, spíš jsem nedůvěřivá."

To je bohužel i můj problém, nebo možná i to, že mám smůlu na tyhle lidi, je také v něčem ukotveno.
Třeba z nějakého důvodu jen mám vyhazovat peníze
Můj léčitel
anonym
| 9. 10. 2008 23:19
což o to, dám Ti odkaz na jeho webovky, ale raději do sz.
Jen je to asi daleko od Tebe. Bude lepší najít někoho z Brna. a okolí, tam jich musí být...jen najít někoho, kdo Ti doporučí toho dobrého...
léčitel
nica
| 9. 10. 2008 23:19
Koukla jsem se, ale je to také daleko, bohužel.
Jo,
anonym
| 9. 10. 2008 23:17
...a jiná kinezioložka řekla mému synovi, že mu všechny vnitřní orgány pracují na 20%. Tak se divím, že ještě žije.
To je to oddělování zrna od plev. Hold člověk se setkává častěji s těmi "plevami".

Já jsem kritická a jen tak zas k někomu nepřilnu, spíš jsem nedůvěřivá.
Nux
nica
| 9. 10. 2008 23:16
Ještě bych se chtěla zeptat, náhodou není možné dostat kontakt na Tvého léčitele?
Možná by mi pomohl, s tím co mne velice trápí, po tom co jsem četla příběh tvé kamarádky, se mi něco vybavilo...
(ono vše není jen o zdraví)
Tedy manžela naštěstí mám zlatého.
No,
anonym
| 9. 10. 2008 23:14
Nevím, jestli je horší falešná dg., nebo nepoznání skutečné nemoci. obojí je průser.
Mně také kinezioložka řekla, že mi vlastně nic není, ale až poté, co mi zpočátku sdělila, že "můj problém" je už hluboko v podvědomí.
Takže mi nic není, ale mám to "nic" hluboko v podvědomí.
Myslím, že tím chtěla říct, že to, co popisuji jako problém, potíže, je jen projev něčeho jiného, což se také ukazuje u toho mého léčitele.
Koukla jsi na odkaz stránek léčitele, co jsem Ti tu v diskusi dala? já ho neznám osobně, ale jeden kolega na něj nedá dopustit. ode mně je daleko.
hm
nica
| 9. 10. 2008 23:01
No, a já myslela, že když pomyslně jel rukama po mém těle, jmenoval jednotlivé orgány a u všech hlásil, že jsou v pořádku, až ten problém co si myslel, že chci řešit.
Tak jsem myslela, že to poznat musí....
(Řekl mi doslova, že jsem naprosto zdravá, nic vážného.)
Pokud to nepozná, tak stačilo říct, já nic nepoznám musíte mi říci co Vám je a budeme na tom pracovat, ale nic takového neřekl.
Naopak mi říkal, že vidí, vnímá a cítí kde je problém.

Já to posoudit nemohu, krátce používám pouze reiki a pokud někdo má zdr. problém tak já ho nevidím, pouze cítím, že v určitém místě je potřeba energie, ale v žádném případě nemohu říci, že pokud v nějakém místě na těle není potřeba energie, že to místo, orgán či čakra je v pořádku, já tohle prostě nepoznám.
Navíc v mém případě pokud bych o své nemoci nevěděla a on mi řekl, že mi nic podstatného není, a já nebyla stabilizovaná, popř. nebrala léky, tak by to mohlo mít dost vážné ne - li smrtelné následky.

Jen jsem tak přemýšlela co je horší léčitel, který řekne, zdravému, že má rakovinu a léčí to, nebo léčitel co nemocnému, řekne ,že je naprosto OK.???

Četla jsem si Tvůj článek o léčiteli, a jen chci říct, že tahle osoba je léčitel , všechna čest. Přeji ti hodně sil ať všechno zvládneš a dojdeš k uzdravení

Já kdysi také znala LÉČITELE, bohužel už nežije, ale pomohl tolika lidem, před takovými léčiteli se hluboce klaním....
No,
anonym
| 9. 10. 2008 21:46
...je fakt, že léčitel není jasnovidec, a fakt nepozná na první pohled, co Ti je.
Splést se může každý, jasně, ale měl by si to přiznat.
NUX
nica
| 9. 10. 2008 21:40
Jinak u toho léčitele jsem byla pouze jednou.
On si na základě telefonátu myslel, že já jsem někdo jiný. Tudíž se zaměřil, na problém, který si myslel, že chci řešit.
Takže o tom (problému) kvůli, kterému jsem tam došla mi tvrdil, že je naprosto v pořádku a doslova mi vnucoval nemoc, kterou nemám.
Když jsem si dovolila se ozvat, že tohle není můj problém, ale že já mám mnoho roků jiné zdravotní problémy, tak mi řekl že nemám posuzovat léčitelé podle toho, že mi za jedno sezení nepomůže. Ale jak chtěl pomoct, když ani nepoznal problém co jsem chtěla léčit.
Já jsem si myslela, že léčitel pozná nemoc a pak ji léčí, ale asi to tak není.
Ten deníček si pročtu. Jen jsem na to koukla a už se těším
Jo a ještě
anonym
| 9. 10. 2008 21:18
jeden odkaz na léčitele. Jestli to máš k němu blíž.
prý je osvědčený:
http://www.bylinky.atlasweb.cz/index.html
Ahojky
anonym
| 9. 10. 2008 21:17
Určitě neznám odpověď na všechno.
Tvé nemoci přišly na řadu prostě až později.
Rozdíl mezi nemocemi dětí a dospělých je hlavně ten, že dětské nemoci se hodně týkají a hodně vypovídají o rodičích.
Ti Tví měli asi i tak co dělat sami se sebou (píšeš, žes to neměla lehké), tak se to projevilo až tobě, v dospělosti.

Když v dospělosti přijde nemoc, je to vždy NÁŠ problém, ne problém okolí, je to upozornění, které musíme správně dešifrovat.
Bohužel už jsme natolik vzdáleni přirozeným schopnostem, že v hluku velkoměst jen těžce nasloucháme svému nitru.

Homeopatku jsi nezvolila zrovna šťastně (ostatně já taky ne, těch skutečně dobrých je jen pár).
Homeopatické léky se nemají kombinovat! Pak se neví, který zabral.
Hanneman vynalezl konstituční homeopatii, to je ta prapůvodní, základní, všechno ostatní jsou odnože a napodobeniny několika MUDr., co si udělají "kurs homeopatie".
Konstituční homeopatie spočívá v tom, že se na Tvou konkrétní osobu, na Tvůj "psychotyp" vybere jeden jediný lék ve vysokém ředění se podá a čeká se na reakce. Nic mezi tím...ale to už je teď fuk, tohle povídání Ti stejně nepomůže.

Jinak k těm problémům a jejich příčinám:
Máš doma knihu od Luise L. Hay "Miluj svůj život" ?
Tam je možná příčina uvedena. nic není vhodné brát doslova, ale jako vodítko dobrý.

Jestli ji nemáš, napiš co konkrétně chceš vědět a já Ti to tu opíšu.
NUX
nica
| 9. 10. 2008 21:04
Tohle je téma, nad kterým se dá hodně přemýšlet, určitě máš v mnoha věcech pravdu.
Ovšem např. já třeba jako dítě neměla jedinou nemoc angína, chřipka, rýma atd. a myslím, že jsem nezažívala extra šťastné dětství, rozvod, hádky a další nepříjemné věci. Teprve až v 19 letech jsem začala mít zdr. problémy a začal se nabalovat jeden na druhý.
Jak jsi myslím ty psala, o homeopatikách, tak já se jimi "léčila" dva roky a žádná změna spíš k horšímu, protože jsem začala strašně hubnout a nedokázala jsem moc jíst díky tomu, že jsem homeop. užívala několikrát denně a to ještě různé druhy v určitém časovém rozestupu a hlavně pěkné nechutné.
Dokážeš třeba říci, proč má někdo neustále rýmu?Nebo dýchací problémy? Oči, Uši Dokonce i zažívací problémy si dokáži odůvodnit.
Nebo jsem třeba pátrala, co "znamená", když má někdo křečová žíly? A je mnoho dalších nemocí, které mi nejdou logicky odvodit
Léčitel
anonym
| 9. 10. 2008 19:10
Jinak s tím léčitelem, to je dost průser, co to bylo za šílence? To nemá záznamy o svých klientech? jak to mohl poplést? Fakt děs.

Koukni na můj deníček, shodou okolností, když jsi psala tyto příspěvky, jsem tam vkládala článeček o kamarádce u léčitele.
Jeden z těch hlubších, karmických důvodů chování.
Nica
anonym
| 9. 10. 2008 19:07
Všechny nemoci nemají tak hluboké příčiny, stačí nerovnováha v organismu, a hned se otevře pole přístupné třeba té chřipce. Všimni si, že nikdy neonemocní všichni, ikdyž byli s nakaženým člověkem. A že každý má sklon k jiným nemocem.

Já jsem kupříkladu jako dítě mívala angíny (a dodnes mám nesprávně funkční krční 5. čakru). Obecná neochota "něco spolknout", Držet pusu a krok, jak jsme za komunismu museli (a děti obzvlášť), to mi způsobovalo angíny.

Taky jsem měla zánět zvukovodu, každý rok. "Neochota slyšet hádky rodičů". Mimochodem-dětské nemoci jsou přesný barometr situace v rodině.

Silná krátkozrakost-(mám skoro 4 dpt.), nechci vidět některé věci, které bych pak musela řešit. To mi vzniklo až v pubertě.
Atd. Atd.

K té chřipce-ne každá přechozená chřipka "sedne na srdce", a proč? Za stejného důvodu, jako když se deset lidí setká se žloutenkou a nakazí se jen polovina.
Lékaři to zdůvodňují protilátkami, imunitou, a chemicky Ti to hezky rozeberou. Ano, mají pravdu. Ale PROČ má někdo imunitu zrovna na tuhle nemoc a na jinou nemá? To už neříkají.
pochopení
nica
| 9. 10. 2008 17:59
Teď tak přemýšlím, když se má nemoc pochopit a poučit se z ní, jak pochopit to, že někdo díky neschopnosti lékaře přechodí chřipku, "ta mu sedne na srdce" (nevím jak to napsat) a dotyčný má vážné problémy se srdcem.
Není to ani vrozené, ani problém s rodiči atd., jen přechozená chřipka (znám tu osobu). Jak a vlastně z čeho se poučit, že dr. byl .... a vyhnal dotyčného, že je simulant, protože nemíval teploty?
nemoc
nica
| 9. 10. 2008 17:45
Chtěla jsem odpověď a jsem ráda, že jsem ji dostala. Děkuji. Myslím, že rozumím, bylo by skvělé to s někým kdo ví o čem mluví, probrat to třeba u kávy (protože je to na delší povídání), ale proč se ptám: byla jsem nedávno u léčitele, který mi říkal, že mám určité zdr. problémy a že je musím pochopit a teprve pak se uzdravím (podotýkám, že nepoznal vůbec co mi je, a protože si zřejmě popletl klienty, tak měl pocit,že jsem přišla z nějakého konkrétního důvodu a neustále mi vnucoval nemoc, kterou nemám) tak jsem po něm aspoň chtěla, aby mi vysvětlil, proč podle něj mám nemoc (kterou ve skutečnosti nemám) například mi tvrdil, že pokud mám problémy v krční páteři, tak jsem člověk, který jde nekompromisně pouze za jedním cílem,že pokud mám rýmu, tak jsou to potlačené slzy atd....takže z tohohle jsem vážně nepochopila jak se vlastně poučit, mám začít brečet?
Strašně bych chtěla poznat LÉČITELE, který pozná jakou nemoc opravdu mám a proč? a také jak ji pochopit a poučit se z ní. Bohužel neměla jsem to štěstí, ale snad opravdového léčitele někdy poznám.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
26. 4. 2024 23:54
70322
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video