Hormonální antikoncepce - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

hormonální antikoncepce

Tato diskuze byla uzavřena, nelze přidávat nové příspěvky

Diskuze

Brr
Kloa
| 9. 3. 2007 13:19
To jsou manýry slavných, američané našli modu v adoptování afrických dětí, češi si i ve vysokém věku musí něco dokazovat, nehledě na to, že až dítě vyroste, tak tady Kája už nejspíše nebude, i když kdo ví, třeba ve 100 letech počne další dítě
Člověk se opravdu raději spoléhá sám na sebe, ale pokud by to byl můj životní partner, děti by jsme již nechtěli a ta možnost by tu byla, nechala bych to na partnerovi, spokojeni budeme oba, však tu spoustu let to bylo a bude jen na mě.
Brrr...
sarah
| 9. 3. 2007 12:49
O Kájovi jen to nejlepší, ale podle mě je zoombie a jediný co ho "omlouvá" je tučný konto, protože Charlota nebude muset řešit sirotčí důchod...
A řešit jestli se budu chránit před těhotenstvím já nebo mě bude chránit můj přítel - tak to je divný. On pak třeba odejde a já zase budu namydlená? To raději budu spoléhat jenom sama na sebe. Nikdy nevíte, co se může s tím vaším mužským může stát a co pak?
pravdou je
Kloa
| 8. 3. 2007 23:26
Že otázka ochrany je ve větší míře opravdu na ženě. A co s tím. Nic s tím nenaděláme, otěhotnět můžeme jen my, takže se my musíme chránit tomu, aby se tak nestalo.
Je mi jasné, že je sterilizace nevratná, takové rozhodnutí bych nepodcenila, při pochybnostech bych nechala uložit sperma.
Kdo ví co to s našimi chlapy provede taková padesátka, jako Kája Gott ten je kanec i po šedesátce, jestli je to vůbec jeho
souhlasím
lenula
| 8. 3. 2007 23:16
s tebou,je to nespravedlivé že musíme všechny nepříjemnousti ohledně ochrany řešit my ženy,na druhou stranu sterilizace je nevratná,a člověk by si měl pořádně zvážit,jestli za10 let,až se pánům začne blížit padesátka,nezatouží po nové partnerce s přírůstkem,aby si dokázali že jsou ještěúúúúúúúúžasní chlapi...v dnešní době je to celkem v módě
lenulo
Kloa
| 8. 3. 2007 23:11
A proč by měla všechno snášet žena.
Bude to jeho volba, jestli bude chtít živit další dítě ...
Právě že nemám ješitného chlapa, věci si tak nebere a co jsem měla možnost dočíst se, tak opravdu na mužské psychice záleží, u něj nemám pochybnosti, jiní muži se zase cítili volnější, nemusejí se chránit, stoupá jim libido. Takže asi jak u koho. Ale zatím to neřeším, byl to jen návrh, možnost a je to věc každého jak s tím naloží. Každý má možnost volby. Ale každý se nějak chráníme.
Sterilizace
Kloa
| 8. 3. 2007 23:06
Naše zákony jsou zastaralé. Pevně věřím, že až budu řešit sterilizaci muže, bude legislativa uvolněnější a demokratičtější. Dnes platné zákony nemají s demokracií příliš společného.
kloo
lenula
| 8. 3. 2007 23:03
a už jsi příteli někdy o otm řekla?bojím se že z toho nebude nadšený přece jen chlapská ješitnost..
Sterilizace
anonym
| 8. 3. 2007 22:30
nejde udělat jen z rozhodnutí ženy. Musí mít určitý věk (tuším 35 let) a aspoň 3 děti. Jinak se dá sterilizace udělat pouze ze zdrav. důvodů.
Z čeho vybírat
Kloa
| 8. 3. 2007 22:26
Moc toho není, co?
HA (různé druhy), kondom, spermicidy, tělísko. Pak ještě bazální teplota, ale to není nic pro mě, plánovaný *** nemusím zbývá už jen sterilizace, ale to je zásadní rozhodnutí.
Už jsem nad tím uvažovala, ženy se vždy bouří, že proč musí ochranu řešit ony, kdybych byla starší a děti už nechtěla, nechala bych sterilizovat partnera a je vyřešeno. Teda pokud by to neovlivnilo jeho funkci, jinak by to bylo k ničemu
Nevim z čeho
sarah
| 8. 3. 2007 22:15
Popravdě nevím z čeho ještě můžu vybírat. Sedím na netu už tejden a hledám a hledám co mám za možnosti a zutra se jdu na to zeptat dochtorky. A můžete mi věřit, že mám tááákhle dlouhej seznam.
A jinak - kdybych nemusela, taky bych nevysadila.
sarah
Kloa
| 8. 3. 2007 22:07
Ahoj,
mrzí mě, že máš s HA zrovna takové zkušenosti. Mě zatím žádný z vedlejších účinků nepotkal a doufám, že nepotká. HA mi zatím moc vyhovuje a pro u mě převažuje proti.
Je to jako se vším, vše má své pro a proti a ty v tom máš jasno. Je to smutné, ale žádná antikoncepce není bez rizik a naprosto vyhovující. Tak např.:

- HA - jak jsi uvedla, má vedlejší účinky a na každého působí jinak
- přerušovaná soulož - dost nespolehlivá, kolik žen už díky této metodě chová nehledě na tu neustálou nervozitu jestli v tom nejsem
- spermicidní gely, čípky - krom toho, že já osobně nesnáším ten pocit rozpuštěného čípku má i další rizika, např. vznik močových infekcí
- kondom - kazí tu rozkoš
- nitroděložní tělísko (nehormonální) - nepravidelné krvácení, silnější menstruace, záněty

A pak si vyber
Tak trochu kočkopes
sarah
| 8. 3. 2007 21:15
Omlouvám se, že se míchám dospělejm do řeči, ale jen jsem chtěla napsat, jak jsem dopadla já.
HA jsem si v 18-ti letech běžela nechat předepsat s velkou slávou a radostí, jak se nebudu muset bát, že budu těhotná, protože tehdejší přítel na tom se zkušenostma taky nebyl zrovna nejlíp a tak to bylo opravdu fajn. Neměla jsem žádný problémy a potíže ani před užíváním, ani potom.
Dnes je to 7 let a já se ocitla v situaci, kdy mi lékařka MUSELA HA vysadit a minimálně půl roku mě žádnou jinou nenapíše. NAŠTÍPLA JSEM SI KOTNÍK, MĚLA NOHU V SÁDŘE A MÁM Z TOHO DOST BOLESTIVEJ ZÁNĚT ŽIL! Takže prosim vás - kdo HA berete, tak při fixaci dolních končetin přerušte užívání HA. V příbaláku to nepíšou a na chirurgii se vás na to zeptat nemusej. Ať vás nepotká to co mě... A pokud nevěříte, že je to z HA, tak věřte - oficiálně od 2 doktorů to teď mám v kartě.
Já teď začala různě hledat co a jak a začínám bejt docela vyděšená, protože to co píšete, že mě třeba čeká, to bych si teda raději nechala ujít.
A v čem je teda problém? Nedokážu se milovat s prezervativem. S HA byl *** super a asi to bude znít úchylně, ale já právě zbožňuju ty přítelovy konce, kdy je ve mě a pak ještě spolu jentak ležíme a nehodlám si tohle nechat ujít a bát se jestli ho vyndá včas nebo ne...
Já vím, že děti už klidně mít můžu, ale já je NECHCI!!!!!! Časem asi jo, ale teď FAKT NE!!! A tak je tu dilema: s nebo bez?
S HA je to fakt bez starostí, ale s vedlejšíma účinkama, na který tě nikdo neupozorní včas.
Bez HA je to se stresama a snad raději i bez milování abych nebyla těhotná, protože hrůzou se stejně neuvolním a nemám z toho vůbec nic - ovšem bez vedlejších účinků.
re:
nika2411
| 28. 2. 2007 15:31
Jo já jsem taky hned klidnější , myslím, že když to chlap umí, tak není co řešit
super
Valentina
| 28. 2. 2007 13:19
...tos mě uklidnila, tak mi to asi risknem .
No co by se mohlo tak stat! V "nejhorsim" pripade budu brzy houpat.
:o)
anonym
| 28. 2. 2007 12:24
No, tenkrát to dopadlo dobře, bylo mi 18 let, měla jsem před sebou ještě 2 roky školy...no, měla jsem docela "vítr".
Obvykle mám cyklus tak 25-26 dní, ale tehdy bylo 36 dní a pořád nic. Nervy pracovaly.
Když jsem to konečně dostala, fakt jsem byla šťastná.
Pak jsem začala užívat HA.
Jinak ve skutečnosti nám přerušovaná soulož ani prezervativ nikdy nezklamal...
myšičko
Valentina
| 28. 2. 2007 12:18
no a kdyz jste to "zamlada" praktikovali tak jak to dopadlo? Bylo mimi, nebo ok?
Ja si prave myslim, ze kdyz to pred tim takhle rok fungovalo, tak proc by to neslo zas. Vrta ve me myslenka, co kdyz do sebe cpu HA zcela zbytecne, kdyz to fungovalo i bez ni.
RE: přerušovaná soulož
anonym
| 28. 2. 2007 10:55
My jsme si s tím "zamlada" taky nějaký čas vystačili.
Ale ty nervy, které jsem každý měsíc zažívala, byly zbytečné.
Lepší je metoda
"pásek a kšandy", totiž sichr. Raději dvě méně spolehlivé metody, než jedna. Kombinovat.
přerušovaná soulož
Valentina
| 28. 2. 2007 08:52
Myslite, že riziko je fakt tak velky?
Budu asi muset na nejaky cas vysadit HA a planovali jsme tento zpusob ochrany. Vim, ze riziko tam je, ale kdyz je chlap sikovnej ..................s pritelem jsme se cely prvni rok chranili timto zpusobem a bylo vse ok, mimco nemame .
Niko :-)
Kloa
| 27. 2. 2007 22:54
Jsem realista a realitě neunikneš ani před kapkou
pro Kloe
nika2411
| 27. 2. 2007 22:42
Hééééééééééj babo jedna . Kapičky lásky??? No jo, jedna kapka a je z tebe taťka
miminko
Kloa
| 27. 2. 2007 22:40
Tak strašit jsem tě nechtěla Ale říkají ti něco kapičky lásky A už sis zkoušela dělat test? No psala jsi, že už jsi to nedostala dlouho ... No snad to nebude pravda.
Kloe
nika2411
| 27. 2. 2007 22:38
Tak já jdu podiskutovat za mojím, pápá děti, asi už půjdu bůcat nebo ráno nevstanu - o půl 6 budíček áááááách jo, to zas bude den
miminko:-(
nika2411
| 27. 2. 2007 22:35
Nestraš Kloe , já vtom nejsem....to vím....teda snad....mně se o té tabulce teď bude zdát, to mi přeješ hezké sny...já o tom riziku vím, ale on jde vždycky ven, prostě všecko je mimo, to máme pod kontrolou...
Niko
Kloa
| 27. 2. 2007 22:06
Věřím, že se ti ulevilo, bylo vidět, že se potřebuješ vykřičet Každý musí vědět, že není vše ideální, že vše má i své zápory, ale s tím už do toho člověk vstupuje.
Tak teda ty si zahráváš, přerušovaná styk, to není moc spolehlivé. Psala jsi, že už jsi to dlouho nedostala, raději si zajdi na gyndu. Připojuji tabulku - počet žen ze sta, které otěhotní při daném způsobu chránění se:

nechráněný pohlavní styk 85
spermicidy 3 - 21
periodická abstinence 20
přerušovaná soulož 4 - 18
diafragma 6 - 18
kondom 2 - 12
nitroděložní tělísko 0,8 - 3
kombinovaná hormonální antikoncepce 0,1 - 3
gestagenní perorální antikoncepce 0,5 - 3
gestagenní injekční antikoncepce 0,3
gestagenní implantáty 0,04
sterilizace ženy 0,4
sterilizace muže 0,15

Tak snad to dobře dopadne. Ale miminko je radost.
pro Kloe
nika2411
| 27. 2. 2007 21:10
Jo, ulevilo se mi pořádně, potřebovala jsem to ze sebe vykřičet , ale neber to osobně. Já jen chtěla trošičku varovat před možnýma rizikama, ale na každouto zřejmě reaguje jinak. Nic ve zlém. S přítelem se chráníme jak kdy - buď má kondom nebo jen tak přerušovaně. Já vím, že si docela zahrávám, ale v tomto mu věřím....Sice si to chudáček neužije naplno , ale jiná možnost momentálně není. Chci aby mi to naskočilo samo - přirozeně. Jestli ne, tak to holt budu muset začít řešit, ale ještě nevím jak. A mám docela strach. Teď totiž na 100% nevím, jestli jsem vtom anebo to jen zlobí a časem se to upraví. Je to k zbláznění, z ačínám mít z toho obavy....
anonymní holky - re: jsem pro
Kloa
| 27. 2. 2007 20:30
Taky nedám na HA dopustit a nehodlám se ji vzdát. Nabízí mi mnohonásobně více výhod než nevýhod Špinění se mi taky jednou objevilo, bylo to po dovolené a v tamní vodě měli jiné bakterie než jsou u nás, užívala jsem na to léky a pak se objevilo špinění, antikoncepci jsem neměnila, jen jsem ji na chvíli vysadila a pak se k ní vrátila. A vše je ok. Takové svinstvo to být nemůže, protože mi i po mononukleoze lékař dovolil antikoncepci užívat (teda ne hned, až se játra uzdravila, společně s jaterní dietou).
Jo, taky si nedokážu představit, že bych HA musela nahradit něčím jiným. Je úžasné jak je *** při HA spontánní. Člověk nemusí vůbec myslet na to, že se má nějak chránit. Teda 10 minutám bych nevěřila, navíc čípky se mi zdají ještě více komplikované než kondom. Nesnesla bych ten pocit jak se ze mě čípek dostává, navíc se pak člověk nesmí nějakou dobu koupat. To bych to už raději nedělala A gynekologovi může být jedno jestli užívám HA nebo ne. Když se rozhodnu ji neužívat, tak s tím nic neudělá.

Druhá anonymní, na tělísko už máš věk. To si o tom můžeš pokecat s bluddickou, zajímala se o tělísko, chce to vyzkoušet. O tělísku už jsem tu taky psala, rozebírali jsme to s bluddickou, měla bych obavy z takové investice. Jsem ráda, že ti tělísko vyhovuje. S tím přibíráním, člověk musí dobře vybrat, to se týká hlavně pilulek. Pokud někdo po pilulkách přibírá, tak to není dobře a je třeba pilulky rychle vyměnit. Každý je jinak citlivý. Taky musí člověk věřit a rozumět tomu co užívá.
Niko
Kloa
| 27. 2. 2007 19:36
To nic. Ale ulevilo se co?
Já to vidím právě z jiného pohledu, jak už víš tak jsem měla stejné problémy jako ty (s ledvinama), tak podle tvé hypotézy bych měla mít zánět močového měchýře pořád, ale za celou dobu užívání HA jsem zánět neměla ani jednou. Ani nejsem tak nemocná jako před užíváním HA. Kdysi jsem měla co chvíli angínu, v prosinci jsem měla nateklé mandle, ale to kvůli zubu - osmiček. A kdyby HA byla tak nebezpečná, tak mě můj nefrolog nenechá užívat...
Ale jak už jsem psala, třeba to zrovna na tebe takový vliv mělo. Možná to, že jsi vysadila HA a záněty zmizely může mít souvislost, ale třeba jsi vysazením HA změnila i něco jiného, napadlo mě, jak se chráníš teď? Kondomem? No jestli tu infekci na tebe nepřenášel přítel a teď to nemá jak přenášet, protože kondom chrání...
Mirena
anonym
| 27. 2. 2007 17:35
Ahoj, holky, já mám už druhou Mirenu ( po 5 letech je výměna ) a nemůžu si to vynachválit. Je pravda, že už žádné děti nechci, jednak vzhledem k věku ( 41 let ) a jednak, že už 2 dospělé děti mám. Nemám s tělístkem jediný problém, jeden den v měsíci je slabé špinění, žádné přibírání na váze a uvolňuje se pouze jeden hormon celých 5 let. Je to antikoncepce s nejmenším počtem uvolněného hormonu.
čípky
anonym
| 27. 2. 2007 17:06
Každý nechť se zařídí, jak je jemu nejpříjemnější.
Jen je třeba znát obě strany HA, jak výhody, tak nevýhody. To je to, proč jsem tu psala. Protože doktor vám nevýhody neřekne. Ve vlastním zájmu.

My se s mužem chráníme preservativem nebo čípkama Patentex oval, které se zavádějí 10 minut před stykem. Není problém se 10 minut mazlit, než "na to vlítnem".

Je to věc priorit. HA jsem taky brala, takže dokážu jistě pochopit, že pro mladé dívky je "užít si" důležitější, než nějaká nejasná hrozba poškození zdraví.
jsem pro
anonym
| 27. 2. 2007 16:45
Ahojky, já beru antikoncepsi 6 let a nedám na ní absolutně dopustit. První 4 roky jsem brala Femoden, který mi moc vyhovoval. Ovšem po 4 letech jsem začala špinit i mimo cyklus. Můj lékař mi tedy doporučil Mercilon. Beru ho již druhým rokem a do nedávna naprosto bez problému. Obě dvě antikoncepce jsou s malým obsahem hormonů. Mimochodem Femodem se doporučuje i holkám, které měly, či mají problémy s játrama. Takže rozhodně to nemůže být takové svinstvo. No každopádně nyní se mi občas začalo špinění objevovat znova. Po dohodě s lékařem jsem antikoncepci na chvilku vysadila a zatím jsem žádné negativní změny nepocítila. Prostě normál. Každopádně se k antikoncepci určitě co nejdříve hodlám vrátit.
Opravdu si neumím představit, že až budu s přítelem v nejlepším, budu někde lovit nějaký gel či čípky.Pak je aplikovat a čekat, než začnou působit. Pokud vím, čípky by se měly aplikovat 1 hodinu před stykem. A nevím jak myšička nebo některé z vás, ale já nejsem vědma, abych věděla, že zrovna za hodinu na to vlítnem. Pro mě jsou prášky naprosto vyhovující a rozhodně se jich nehodlám vzdát

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
26. 4. 2024 23:54
70322
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video