Prevence proti různým nemocem - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

prevence proti různým nemocem

Diskuze

Kombucha
zonan
| 16. 10. 2007 12:51
Houba ještě není zvyklá, tak poprvé se to stává. Když ji naložíš znovu, už určitě něco naroste.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 16. 10. 2007 12:13
Ahoj Nux.
Já si kombuchu také pokusila "vyrobit" doma, čaj se povedl, ale nenarostla nová houbička... Kajda.
léčivé pití
anonym
| 16. 10. 2007 07:02
Já mám ráda kombuchu, což je také vlastně původně čaj, jen zkvašený. Výborné na všechno. A když se zadaří, tak i chuťově supr.

Jinak Sayonara, Nagasaki, klasika. Ty piju občas, teď mám pauzu.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 15. 10. 2007 21:08
Doporučte také někdo jiný nějaký opravdu kvalitní zelený čajAhoj všem Kajda
prevence proti různým nemocem
anonym
| 15. 10. 2007 20:22
Ahoj Miky.
Můžu tě ubezpečit, že si rozhodně žádné problémy neléčím. Jinak Ti posílám také nějaké čtení o čajích... Jsem přesvědčena, že Tě to zaujme. Pokud projevíš zájem, mohu Ti zaslat i pár řádků o správné přípravě čaje. Přečetla jsem o tomto tématu několik zajímavých řádků...Ahoj Kajda


Zelený čaj obsahuje: Kofein 1,5 až 4%, flavonoidy 33%, flavanoly 3%,

katechiny 30%, provitamín A 0,000033% (zanedbatelné množství),

vitamín B1 0,004 - 0,007%, vitamín B2 0,00018- 0,00770% (zanedbatelné

množství, pokud pijeme méně než 10 šálků denně), vitamín C 0,23 - 0,50%,

vitamín E 0,0237 - 0,08%, vitamín K (množství nezjištěno), železo 0,0104 -

- 0,0400%, fluor 0,00303 - 0,00860% (relativně významné množství),

draslík 0,99 - 2,80%, vápník 0,27 - 0,74% (nevýznamné množství),

sodík 0,003 - 0,0110% (zanedbatelné množství), hořčík 0,020% (nevýznamné

množství), zinek (množství nezjištěno), vláknina. Množství některých

prvků (např. zinku, hořčíku, jódu a selenu) je u většiny rostlin značně závislé

na jejich obsahu v půdě, resp. hnojivech.

Nejvyšší množství fluoru má čaj Gun-powder. Fluor zpevňuje zuby a kosti,

má význam při léčbě osteoporózy a v prevenci zubního kazu, ničí bakterie,

které způsobují povlak na zubech, podporuje hojení ran a chrání před anémií

v těhotenství.

Japonský zelený čaj Bancha má nejvíce vápníku a železa.

Orientální zelený čaj Camellia sinensis (běžný čaj, ale nefermentovaný)

má přední místo v prevenci a blokování rakoviny. Jeho konzumenti téměř

neonemocní rakovinou žaludka.
Zelené čaje v Číně:
Gunpowder - Nebo též Zhu Cha ( perlový čaj). Okamžitě se pozná svým typickým zpracováním lístků do pevně svinutých kuliček.

* Gunpowder Temple Of Heaven - velice drobně svinuté lístky tmavé barvy. Oproti klasickému Gunpowderu má nálev jemnější chuť.

* Long Jing - "Dračí studna" slavný zelený čínský čajz provincie
Zhe-Jiang. Tento čaj je označován znalci po celém světě jako jeden z
nejlepších zelených čajů v Číně. Má plochý list a jemnou chuť

* Long Dragon - "Dlouhý Drak" výtečný zelený čaj , jež vyniká dlouhými listy vypěstovanými v provincii Yunnan¨

* Chun Mee - Jeden z nejkonzumovanějších zelených čajů v Číně. Vyniká příjemnou kombinací chuti a vůně.

* Pi Lo Chun - "Modrozelené spirálky jara", vyniká delikátně jemnou
chutí a podmanivou vůní jarní přírody. Pěstuje se v oblasti jezera Tai.

* Yunnan Green Dragon - Čaj, který nadchne jistě každého znalce
zeleného čaje. Jemná chuť a výrazná vůně je známkou kvality tohoto čaje
z oblasti Yunnan.

* Tai Mu Long Zhu -Znám též jako Dračí oči. Kvalitní zelený čak ručně
rolován do kuliček o průměru zhruba 0,5 až jeden centimetr. Pěstuje se
v oblasti Hory Tai Mu.

* Pu Erh Fangcha - Zelený čaj lisovaný do cihly.

* Lin Yun - Krásný a výtečný zelený čaj. Kdo okusí podlehne kouzlu tohoto výtečnéno čaje pěstovaného ve vyšších polohách Číny.

* Formosa Pi Lo Chun - tento čaj sice patří jinam a to na Tajwan. Jinak
je to špičkový zelený až načechraný čaj mající jenmnou a přitom hutně
čajovou chuť. Tento čaj patří mezi vícenálevové.

* China Sen Cha - obdoba japonského čaje typu Sen Cha pěstovaný na úrodných čínských plantážích.

Oolongy (polozelené či polofermentované čaje) :

* Tie Guan Yin - V překladu Železná bohyně milosrdenství. Vyšší
kategorie oolongů pěstovaná v provincii Fujian. Dává výtečný nálev
tmavé barvy.

* Tit Low Hon - Standartní oolong z provincie Fujian

* Shui Sen - "Vodní Víla", vyšší třída oolongu pěstovaného na jihu Číny

* Wooloong - Standartní čínský oolong.

* Oolong Fst. - Nebo také Černý Drak. Má tmavý list, tmavý nálev a silnou chuť.

* Dong Ding Oolong - Tajwanský oolong. Špetka tohoto čaje Vám po
zpaření zcela zaplní konvici až omamným nálevem, který lze několikráte
opakovat

* Dung Ti Oolong - Špičkový oolong ze skvělých čajových zahrad na
Tajwanu. Vyznačuje se okouzlující vůní a přejemnou chutí. Tento čaj je
možno několikrát spařit, aniž by ztratil na chuti.

(Z Internetu)
Zelené čaje v Japonsku:je jich mnohem méně...

Sencha

Bancha

Hojicha

Gyokuro

Kokeicha

Matcha

Genmaicha

Kukicha
Čajovna je fajn
Miky
| 15. 10. 2007 17:09
Děkuju, Kloa, za tipy. Zatím nemám zrovinka čas někam cestovat, nejbližší čajovna je 25 km, ale určitě se tam brzy stavim. Což to já jsem celkově zdravá jako ryba, jen mne nějak poslední dobou trápí drobná nachlazení, která se vrací. JO, jo, strava je základ, tu mám zdravou. Pohyb také, běhám. Jen ten stres je tak nějak na denním pořádkuNějak se děcka rozjela a nestíhám.Taky mám nemocného manžela, ještě ho čeká plno vyšetření, tak jsem taková napjatá a trvá to už dlouhou dobu. Snad se brzy vše srovná. Díky. Já tě chapu, Kloa, taky bych se nechtěla dát, ale do nekonečna se to nedá. Já bych přestala reagovat a bylo by to. Nikoho nebude bavit psát si sám se sebou Takhle to dotyčné asi vyhovuje a nejspíš si tak řeší nějaké své problémy a vybíjí se tak..Když jí nedáš příležitost, nebude jí to bavit. papa.
zonan
slunko
| 15. 10. 2007 11:48
Zonan, prosím, pošleš mi ten wordovský soubor? díky
zonan
Kloa
| 15. 10. 2007 10:17
Tu knihu znám, máme ji doma. Ale zatím jsem ji jen prolistovala a přečetla jen co mě v tu chvíli zaujalo. Ale naprosto věřím, že jídlo dokáže být lékem. I když musí člověk brát v úvahu i svou individualitu, protože ne vše musí dělat dobře právě jemu. Člověk by se měl poznávat.
Se smíchem souhlasím, není nic lepšího než dobrá nálada, ta dokáže zázraky. Ale s tímhle problémy nemám, jsem odjakživa smíšek
Miky a ještě
Kloa
| 15. 10. 2007 10:10
Ještě se mi osvědčily bylinné kapky od gřešíka z řady devatero bylin. Je jich taky velký výběr. Mám imunostim a čistící. Kapu je třeba i do čaje, samotné moc dobře nechutnají
posílení imunity
zonan
| 15. 10. 2007 10:07
V jedné úžasné knize "Jídlo, Tvůj nejlepší lék" je popsáno jak funguje ona obranyschopnost organismu. Jak jsem z ní pochopila, tak v první řadě musíš mít v pořádku žlučník, játra, slinivku, žaludek, ledviny a střeva. K tomu je dle "mého" bylinkáře dobrá Tinktura na žlučník a chřipku z Vlaštovičníku od Marie Ježkové (100 ml stojí 68 Kč). A pak ono omílané - klid, pohoda, pravidelný pohyb, strava a každý den se dosyta zasmát. Ne nadarmo se říká, že smích léčí. Minulý týden jsem dostala mailem publikaci o překyselení organizmu. Je to velmi zajímavé čtení a kdo má o ní zájem, mohu přeposlat dál. Je to ve Wordu.
Miky
Kloa
| 15. 10. 2007 10:06
Miky, neblbnu, jen po sobě nenechám šlapat. To bych byla blbá si tohle nechat líbit.
K těm čajům, pokud chceš opravdu něco z čajů, tak je nejlepší specializovaný obchod nebo čajovna. Všude dobře poradí jaký čaj je na jaký neduh dobrý. Včera jsem byla zrovna v čajovně a dala jsem si himalájský ajurvédský čaj tulsi (ten je na nachlazení a imunitní systém). Mají velkou řadu těchto čajů na nejrůznější problémy. Jsou to všechno směsi bylinek. Pokud takové místečko u vás žádné není, tak hold budeš muset vyrazit někam do většího města, určitě se tam nějaký ten obchůdek nebo čajovna najde. Velmi dobré čaje jsou taky od Sonnetoru a Gřešíka. Ale připrav se na to, že krabička takového čaje nestojí 15 Kč
Čtyři dohody
lenka
| 15. 10. 2007 10:05
Ta knížka Čtyři dohody je vážně zajímavá, tak kdyby chtěl někdo vědět o co jde, tak koukněte do mého deníčku - je to docela poučné pro všechny.
Milá Kajdo,
zonan
| 15. 10. 2007 09:52
i když Tvá otázka „nepatřila“ přímo mně, snad Ti nebude vadit, že na ni reaguji. Ano, jsem hluboce věřící. Jenže trochu jinak, než si většina lidí představuje. Nepatřím do žádné církve a patřit nebudu. Dokonce jsem nečetla ani Bibli. Církve byly stvořeny k ovládání lidí a tak rozsévají strach. Jen lidé, kteří se bojí, mohou být ovládáni. Já miluji Boha, kterého popsal N.D.Walsch ve svých Hovorech s Bohem a následných knihách. Miluji Anděly, kteří mne obklopují. Vždy se na ně mohu s důvěrou obrátit. Na každou otázku dostávám odpověď. Obdivuji jejich trpělivost, neboť ne vždy tu odpověď pochopím. Občas se mi stane, že i za rok si vzpomenu: „Aha, vždyť já jsem měla nutkání to udělat. Bylo by to vyřešené!“ Věřím, že každou svou myšlenkou si vytvářím svou realitu. Věřím, že slovo je ještě silnější než myšlenka a mou hlubokou snahou je neubližovat lidem. Slovo může pohladit, ale také způsobit hlubokou ránu, která se nikdy nezacelí. Vím, že každý je ve své podstatě krásná bytost, jen jsme si nabrali různé úkoly, kterým se přizpůsobujeme. Stejně, jako herci přijímají své role v divadelním představení. A hlavně věřím, že každá nemoc má svou duchovní podstatu a přichází, abychom se zastavili a něco ve svém životě změnili.
Prosím své Anděly, aby tento příspěvek naplnili láskou, aby kazdý, kdo ho čte, poznal její krásné kouzlo.
Bylinky na posílení imunity
Miky
| 15. 10. 2007 09:49
Tady se to nějak hádá, to mi je líto. Holky neblbněte. Chtěla jsem se zeptat na nějaké bylinky nebo tak podobně, které používáte např na posílení imunity atd....??? Já kupuju sirup z rakytníku, ale je docela ošklivý. Ráda bych spíš nějaké čajíky z čerstvých bylinek. Tady u nás není ani žádný obchod.
Kajda
angelwoman
| 14. 10. 2007 21:24
Bohužel nerozumím tvé otázce ohledně víry ani tomu, co tě přivedlo na to, že jsem hluboce věřící??
prevence proti různým nemocem
anonym
| 14. 10. 2007 20:10
Angelwoman Ty poslední dva příspěvky byly určeny Tobě. Zonan se tedy omlouvám, v každém případě však nechci tvrdit, že jsi špatná, jen jsem se spletla.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 14. 10. 2007 19:49
Zonan rozhodně to neber jako strefování se do Tebe, jen by mě to zajímalo. Byla jsem zaregistrována již na jedné diskuzi a většina jich tam byla věřících. Celkem obstojně jsme diskutovali a to i o víře, ačkoli jsem ateistka. Byla mi zaslána soukromá zprávička, že jsi velice hodná... Měj se Kajda.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 14. 10. 2007 18:23
Ahoj Zonano. Jsi hluboce věřící osobou?
kloa
slunko
| 14. 10. 2007 16:16
To každopádně ano, to jsou dvě naprosto rozdílné věci. Někdo může přečíst cokoli, může o tom i mluvit a nikdy se tím neřídit. Druhý naopak přečte naprosto zdánlivě jednoduchou knihu a vezmi si z ní něco, co je hluboko mezi řádky. To oceňuji...
Kloa
zonan
| 14. 10. 2007 15:06
Jsi užasná, přemýšlíš nad sebou, nad životem. Snažíš se být stále lepší a lepší. Tvé reakce jsou naprosto v pořádku. Vážně. Buď za ně vděčná. Naše každodenní reakce a chování jsou ta nejlepší škola. Pak se večer zastavíš, promítneš si celý den tak, jako by jsi byla pouhý pozorovatel a když se Ti něco nebude líbit, netrap se tím, pouze to příště změň. Toť vše. Píšu o zrcadle. Nedívej se teď na Kajdu, podívej se na sebe. Jak se cítíš, jak vypadáš, co s Tebou cloumá. Víš, jsem už asi trochu "postižená" hlubinnou terapií. Tam by sis sedla a navodila si poslední zážitek, kdy Tě někdo napadal, či vytočil. Pak by sis pod vedením terapeuta vzpomněla na dřívější podobnou událost, pak ještě dřívější, až bys přišla k oné prvotní události. V té prvotní události se Tvé tělo a mysl naučila jednat určitým zpusobem. Nejen, že si to uvědomíš, ale dokážeš to i změnit "přeprogramovat". Správná terapie pak vede k naprosté vyrovnanosti a spokojenosti. Už Tě nikdo podobně nevytočí. Změna přijde sama z Tvého vnitřku a pramení z poznání "proč se tak děje". Na závěr pak poděkuješ Kajdě, že Ti pomohla zbavit se jednoho břemene. Protože když nevyřešíš maličkosti, přijdou větší věci a to se bude opakovat tak dlouho, dokud z toho začarovaného kruhu nevystoupíš.
Na své cestě v hlubinné terapii jsem prožívala ruzné stránky osobnosti. Byla jsem dobrá, přímo světice ale také jsem dělala hruzostrašné věci. Byla jsem mučena, ale také jsem mučila. Věř, že to není vždy lehké a člověk se nerad dívá na své špatnosti, ale když je přijmeš, dokážeš se na lidi dívat s větším porozuměním a láskou.
Ne všem tato slova říkám, či píšu. U Tebe však cítím, že máš srdce a mysl otevřenou a máš před sebou spoustu krásné práce. Mysli a věř, že ono Tě vždy dobře povede.
kniha
Kloa
| 14. 10. 2007 13:25
Vše ale není jen o jedné knize. Jedna věc je ji přečíst a druhá podle toho skutečně žít.
čtyři dohody
slunko
| 14. 10. 2007 09:34
Tuto knihu také vřele doporučuji. Je v ní opravdu základ pro dobro člověka a jeho korektního chování k druhým. Kdyby si ji každý přečetl a řídil se jí, nemuselo dojít k žádným neshodám.
zonan
Kloa
| 13. 10. 2007 22:18
Zonan, nechci už to rozpitvávat, ale hezky píšeš a kéž by to tak vždycky šlo. Asi je v tom ale i víc, tím myslím pud, pud sebezáchovy, alespoň tak to cítím. Byla to má obrana, ty píšeš zrcadlo. Snažila jsem se v začátcích nereagovat, nestačilo to, nejde přihlížet donekonečna, ale je zbytečné to tady rozepisovat, každý je schopen si to přečíst. Možná jsi silnější a dokázala by ses nad urážky povznést, já to ještě tak nesvedu, ale mám život před sebou.
Zonan, četla jsem právě pokaždé před dalším příspěvkem diskuzi od začátku vždy celou, pokaždé, ale se stejnými pocity, kdy se mi dané útoky zdály zbytečné, záměrné, nesmyslné, jak se ukázalo vyvolané i pod silou pomluv, stejná pak byla i má reakce, píšeš zrcadlo, pro mě je to obrana.
Měla jsem hezký večer. Přeju jej i tobě.

Angelwoman, tobě děkuji za slova zastání Dobrou noc.
Zonan
angelwoman
| 13. 10. 2007 21:33
Tuhle knížku jsem si zrovna před týdnem koupila-je velmi zajímavá a poučná, v tom souhlasím
Milá Kajdo333,
zonan
| 13. 10. 2007 21:15
na začátku diskuze tvrdíš, že chápeš její pravidla a nechceš nikoho přesvědčovat, ovšem to, kam se diskuze zvrhla je i pro mě, nezainteresovanou osobu, velmi nepříjemné. Já osobně si ráda a s uznáním příspěvky Kloa přečtu, stejně tak si ráda přečtu i Tvé příspěvky. Ovšem ty příspěvky musí být napsány s láskou a porozuměním. Ne s agresí a nepřátelstvím. Pochopila jsem totiž jedno tajemství, KAŽDÝ MÁ PRAVDU!!! Ano, každý má ze svého uhlu pohledu pravdu a já si každého názoru (pokud je věcný a vypovídá o zkušenostech pisatele) vážím, protože mě muže hodně naučit.

Cesta ke zdraví vede hlavně přes vnitřní harmonii. 4 zlatá pravidla starodávných Toltéku zní:
- nehřeším slovem (např. nebudu pomlouvat, urážet a vypouštět jedy).
- neberu nic osobně (např. chápu, že muj "protivník" má své problémy a jeho zlost nebyla směřována přímo ke mně. Pomužu mu tím, že nebudu na jeho zlobu odpovídat zlobou. Budu se k němu chovat s láskou a tím mu pomohu zbavit se jedu, který ho pohlcuje. Zároveň i chráním sám sebe, protože pokud si vypuštěný jed vpustím do sebe, muže mě to vážně ochromit)
- nevytvářím si žádné domněnky (mnohokrát se trápíme pro něco, co není pravda a nakonec zjistíme, že je to uplně jinak)
- vždy dělám vše, jak nejlépe dovedu (a tím se zbavím onoho "černého svědomí")
Všechna tato pravidla jsou krásně a čtivě vysvětlena v knize Čtyři dohody (Don Miguel Ruiz). Četla jsem ji hodně dávno, ale při pročítání přestřelky s Kloa se mi znovu vybavila. Obě jste si nastavily zrcadlo. Chyťte se příležitosti a až s váma přestanou lomcovat emoce, přečtěte si diskuzi znovu. Možná vám pomuže něco ve vašem životě změnit.
Milá Kajdo,
angelwoman
| 13. 10. 2007 18:20
nech, prosím už Klou napokoji! Pokud se chceš navážet do někoho dle tvého pokřiveného mínění přechytralého, nevyzrálého, atd. nastuduj si pro změnu nazpaměť můj profil, ať máš nějaké argumenty o mé přechytralosti v ruce a pusť se pro změnu do mě, hm?
Bohužel tady na diskuzi nejsi sama-takových zlých a rýpavých lidí, kteří nikomu nepřejí jeho názor je tady více. Vidíš a já jsem zase byla jednou moc hodnou starší ženou tady informována, že takových jako ty tady působí víc a nemáme si z toho nic dělat. Že se snažíte působit, jako že jste snědly všechnu moudrost světa a pořád se navážíte do mladých lidí tady, kteří mají tu drzost psát zde své názory...Jako by snad pár let navíc bylo argumentem pro chytrost...
Přála bych tobě a všem podobným více štěstí v životě a snad trošku víc té lásky, ať se nemusíš takhle navážet do lidí okolo sebe a otravovat jim život. Protože jediné co děláš je to, že tady vypouštíš ty své jedovaté řeči a způsobíš to, že lidé, kteří tady dřív chodili se budou bát vůbec něco napsat a přispět na nějakou diskuzi s obavou, že je zase začneš poučovat a usměrňovat do tvých vymyšlených mezí... To mě mrzí, protože jsou tu lidé, kteří jsou normální a milí a s kterými si psát chceme.
Takže pokud večer neusneš, pokud neuspokojíš svou denní dávku jedovatých řečí pusť se prosím do mě - myslím, že bych pro tebe mohla být docela dobrý cíl Nazdar
kajdo
Kloa
| 13. 10. 2007 15:07
To jak každého vnímám není nic tajného, koho to zajímá, ať si napíše, já klidně veřejně na něj projevím názor, koneckonců by to bylo zajímavé téma diskuze. Lidé by si tady vyříkali věci a neměli by ani důvod pomlouvat, což je věc, kterou nepochopím, ale asi proto jsem taková pro vás divná, protože mám ráda vyjasněné věci až do konce, ne pomluvy a nejasnosti.
kajdo
Kloa
| 13. 10. 2007 14:37
S užitím sarkasmu a ironie dokáže být i zcela normální výraz urážkou. Ale to dobře víš, protože ti to velmi jde
Jestli je tady někdo nechutný, tak jsi to ty. Sprostě jsi mě začala urážet a jak vidu, tak tě to nepřestává bavit. Asi ses ještě dostatečně nenasytila. Tak si posluž, ale ignorovat a přihlížet tomu už nebudu, máš co jsi chtěla.
Neboj se, ale o prvenství v řadě sket nepřicházíš, to bych si nedovolila i když asi se o to místo budeš muset podělit ještě s někým, tvým spojencem, ale snad ti to nevadí, myslím, že jste si dost podobné
Jestli někoho označím za ubohého, tak to bude ten, kdo si libuje v urážkách druhých, to je ale tvá parketa, mi se to hnusí
prevence proti různým nemocem
anonym
| 13. 10. 2007 14:22
No už toho taky nechám stále chytá a chytá...
Holky máte nějaké zkušenosti s medem jako takovým. Který je nejlepší, lipový, květový, lesní...? Určitě jich je ještě více. Ty v obchodech nekupuji, moc jim nevěřím. jako poslední jsem měla nějakou směs lučních květinek, samozřejmě domácíKajda.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 13. 10. 2007 14:21
Možná bude Kloo lepší, když zde již nebudeš diskutovat, protože jsi již nechutná...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
..Hanka
20. 4. 2024 13:38
70270
helena.07
20. 4. 2024 10:33
11801
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video