Prevence proti různým nemocem - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

prevence proti různým nemocem

Diskuze

prodejce
Vlada
| 2. 10. 2007 09:49
Jo, je to prodejce, taky jsem viděla jak tu nacpal reklamu na ty "úžasné" produkty- nastěští mu ji hned smazali.
kajda-prodejce?
anonym
| 2. 10. 2007 09:32
Myslím, že spousta lidí je přesvědčená o tom, že se bez umělých vitamínů a minerálů neobejdeme.
Je to současný trend.
Ale když já jsem stále věrná (pravda, někdy zahnu) tomu nejjednoduššímu a nejpřirozenějšímu způsobu získávání těchto látek:
přírodě.
Na každou nemoc existuje bylinka. To říkali už ve starověku.
Jenže tenkrát ještě věděli která to je.
To my si vezmem pilulku...
pilulky
lenka
| 2. 10. 2007 09:21
No, je myslím více než zřejmé, že Kajda je prodejce těchto preparátů a tak bude všechny přesvědčovat o tom jak je to výborné se tím ládovat.
poslouchej svoje tělo
Este
| 2. 10. 2007 09:02
já jsem přesvědčená, že tělo pozná všechno. ne až to, když už to je hodně špatný. jenom musí člověk poslouchat....
s tím, co jsem psala, vycházím jenom z vlastní zkušenosti. dřív jsem byla každou zimu i víckrát nemocná. když jsem před několika lety začala běžně pít bylinkové čaje, vylepšila svůj jídelníček a začala pravidelně cvičit jógu, tak od té doby jsem nezalehla. možná jednou dvakrát jen na jeden den, ale ty týdenní chřipky, které pro mě byli evergreenem, jsou pryč.
samozřejmě chápu, že každý má jiné dispozice. jenom mám občas pocit, že se lidé často vzdávají bez boje a místo toho, že změní svůj styl života a začnou vnímat svoje tělo, tak se radši nacpou pilulkama. je to tak nějak jednodušší...
tohle prosím neber osobně. neznám tě, takže neříkám, že to je tvůj případ. jsou ale kolem mě lidé. kteří k tomu takhle přistupují.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 1. 10. 2007 20:50
Netvrdím, že tomu tak není. A buď ráda, že nic necítíš a zatím nemáš zdravotní potíže. Pokud se hýbeš, snažíš se dodržovat životosprávu a nestresuješ se, pak je to OK. Pak jsi ale také velmi vzácná vyjímka... Ale na rovinu, a zcela logicky a upřímě, když už budeš něco cítit, mít nějaké bolesti, či jiné zdravotní problémy, to už bude třeba sakra pozdě. Třeba také ne. Ale spoléhej na to. Náš organismus nepozná, jestli nám v těle něco dochází (minerály, vitamíny a pod.). Zpravidla rozpozná až situaci, kdy nám něco schází....U někoho to však může mít fatální a nenapravitelné následky. Až budeš Ty mít nějaké zdravotní komplikace, teprve pak to poznáš. Samozřejmě Ti to nepřeju.
doplňky stravy
Este
| 1. 10. 2007 16:26
a to se cítíte tak špatně, že potřebujete tyhle věci? jsem asi divná, ale moje tělo nic takovýho nevyžaduje a je mu fajn...
Ovoce a zelenina
vendy
| 1. 10. 2007 10:07
Kajdo bohužel nezbývá než s tebou souhlasit....protože o kvalitě ovoce a zeleniny prodávané celoročně v supermarketech si také velké iluze nedělám. Když vidím česnek z Číny, jablka ze Španělska, banány a pomeranče z Iráku nebo Irán, rajčata z Thajska...tak mě opravdu přechází chuť. Také jsem už četla několik článků jak se tyto plody sbírají ještě zcela nezralé a dozrávají potom uměle, navíc jsou ozařovány aby se nekazily..atd. O způsobu hnojení v těchto exotických zemích ani nemluvě. Takže já jsem zastánce toho, aby se konzumovalo tuzemské sezóní ovoce a zelenina, dávám přednost bio či eko kvalitě..no nejlépe ze své zahrádky. V zimě pak jablíčka, které jsou vhodné k uskladnění a hlavně kysanou zeleninu - zelí nebo pickles ...to je skvělý zdroj vitamínu C. Užívání potravinových doplňků se tak úplně nebráním, hlavně když vím, že mi např. některé z minerálů chybí..(hořčík, zinek) ale snažím se pečlivě vybírat, aby tam té chemie bylo opravdu co nejméně. Zdá se mi dobrá např. firma CaliVita.
prevence proti různým nemocem
anonym
| 30. 9. 2007 19:33
Ahoj. V podstatě se s Vámi dá souhlasit,j sou tam však i názory, se kterými nesouhlasím. Pochopitelně jde o diskuzi, nikoli o pření a přesvědčování. Já osobně jsem přesvědčena, že názor typu hlavně hodně ovoce a zeleniny je již několik let za opicemi...Je neodiskutovatelné, že rozhodně lépe po zdravotní stránce na tom bude člověk, který komzumuje zeleninu a ovoce ve srovnání člověkem, který ji nekonzumuje. Otázka je ta, zda-li právě to ovoce a zelenina, které kupujete a konzumujete je zdravé a není tam více toho negativního než toho, co nám může skutečně pomoci. Vemte v úvahu, že se musí hnojit, aby vše rostlo rychle, aby to bylo krásně barevné, stříkat chemií, aby to nenapadla plíseň, mšice a pod. Navíc je většina ovoce i zeleniny ze zahraničí, tedy se to sklízí ne zcela dozrálé... A o tomto jste pak přesvědčeni, že je zdravé. No holky nevím... To spíše bylinky mají něco do sebe. Problém je však ten, že na bylinkách se zase nenacházejí žádné vitamíny....Aby každý konzumoval BIO z hlediska financí také není možné. Nestresovat se v dnešní době je také velmi obtížné, ale lze to ovlivnit. Sport je pochopitelně také vynikající věc. Domnívám se však, že se bez doplňků stravy postupem času neobejdeme a já osobně se domnívám, že ta doba je již tady. Proč užívá přírodní doplňky stravy spousta lékařů. Rozhodně to není pouze tím, že mají riziková povolání....
...
slunko
| 30. 9. 2007 17:45
Jestli mohu přispět svým příběhem.


Do června tohoto roku jsem studovala. Svou životosprávu jsem si hlídala, protože jsem měla čas koupit si jídlo, které mi vyhovovalo, nervy také nebyly, protože jsem studovala tak nějak svědomitě a na vše jsem se mohla připravit a pohybu jsem měla spoustu, běhala jsem apod.. Tři a půl roku jsem nebyla nemocná (ten spouštěč bylo vytrhnutí krčních mandlí a změna životního stylu k lepšímu a také psychická harmonie). Ted jsem dva roky v zaměstnání a pozoruju na sebe mírnou rozladěnost. Do práce odcházím v pět ráno a vracím se v šest večer, neschopná nějakého sportu. Najím se (většinou se mi daří dodržet jen zelenina a něco malého) a v devět hodin jdu spát. A najednou se necítím tak skvěle jako dříve. Jídlo jsem musela přizpůsobit jídelně v zaměstnání (hrůza a děs, nic společného se zdravou výživou), večer když přijdu domů, nemám na vyváření "svého" jídla čas, a proto se přísun ovoce a zeleniny omezil. Snažím se pořád jak jen to jde, vím, že by mohlo být mnohem hůř, ale bohužel se dostavily první "problémy". Už dva dny mě škrábe v krku, vím, že je to tím, že své tělo krmím hroznýma věcma a dost nezřízeně, že je přehlcené toxinama a možná i psychický stres a únava v práci tomu všemu nasvědčuje. Ted mě čeká úkol - stabilizovat se zase tam, kde jsem byla před několika měsíci, jíst více ovoce a neplácat všechno možný.

Výsledek tedy z tohoto příspěvku vyplývá tento: Ano, pro harmonii těla i duše je třeba pravidelný pohyb, vyvážená správně kombinovaná strava, psychická pohoda (v rámci možností) a snaha snaha snaha všímat si co tělo chce a potřebuje :)
doplňky stravy
Este
| 30. 9. 2007 13:22
souhlasím z Nux. správná strava, pohyb a žádný stres. potom už se člověk nemusí ničím cpát.
a když přeci jen nějaký ten bacil zaútočí, tak nasadit bylinkové čaje a hlavně med
Přírodní doplněk stravy
anonym
| 30. 9. 2007 10:51
je jen přirozená potrava. Všechny tzv. doplňky stravy jsou více nebo méně upravené přírodní látky. Spíš více než méně.

Takže mám dojem, že jedině správně vyváženou stravou se pro normálně pracujícího člověka dosáhne optimální hladiny látek v těle.
Cokoliv jiného je prostě umělé. Je mi to líto...
prevence proti různým nemocem
anonym
| 30. 9. 2007 10:18
Ahojky holky.Jsem tu úúúplně nová. Užívá některá z Vás ať preventivně či již pro nějaké zdravotní problémy nějaký přírodní doplněk stravy? Zdravím Kajda.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
19. 4. 2024 16:25
70258
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 12:19
11797
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video