Hysterektomie - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Hysterektomie

Diskuze

pro Nux
violik
| 21. 11. 2007 12:00
Ahoj, já byla na zákroku kvůli myomům a odstranění vaječníků bylo kvůli celoživotním opakovaným boulím v prsou, které byly závislé na estrogenech. Moje maminka na tom byla také kvůli myomu. Jsem necelý měsíc po operaci cítím se dobře a už jsem zhubla 6 kg a stále hubnu. Mám to ale v genech protože moje mamka i babka se stejnou plnoštíhlou postavou zhubly v 50ti také jsme závislé na estr. do puberty jsme byly hubené, takže já osobně se cítím jako na 20 let (je mi 47) Nasadila jsem si hned Minapend balance pro jistotu a teď jsem doma hovím si a pečuji o sebe jak se jen dá. A co ty také ti lékaři hye doporučili. Stačí se podívat na net a dozvíš se, že ve Státech si dělohu nechávají odstranit mladé ženy i po 2. císaři zcela běžně. Ono to měsíční krvácení podle posledních názorů není až tak zdravé, je to daň civilizace protože naši předkové měly menzes 2xročně jako zvířátka a to bylo přirozenější. Rovněž HSL už také tolik nevnucují a nahrazují rostlinami. Těch názorů budeš mít spousty, každá to jinak snášíme takže nakonec ti stejně zbyde vlastní uvážení. Jo důvodem bylo i velké menstrulační krvácení s velkým poklesem železa a s návazností na záněty žil takže gynekoložka ,i to navrhla jakoby se jednalo o vypálení bradavice.
Mějse krásně zdraví Viola
Děvčata
anonym
| 21. 11. 2007 09:25
Chtěla bych se zeptat, jaký byl u vás důvod odstranění dělohy? Myomy? Nebo velké krvácení?
Vrtá mi hlavou, proč se to nyní dělá tak často, a jako na běžícím pásu? Je to jak vytrhnutí mandlí (rozumějte tak běžné), a přitom je to operace srovnatelná s porodem císařským řezem. Velký zásah. Nikdy jste nepřemýšlely nad tím, jestli je to opravdu nutné?

A jak to máte třeba s váhou po takovém zákroku? Projeví se to?
Děkuji za odpovědi.
hyster.
mirca1
| 21. 11. 2007 09:19
tak holky díky ..zítra ráno v 8 nastupuju do nemocnice ale nevím nevím...dostala jsem rýmu tak doufám že to nebude na překážku ,potím se potím se ,vařím si různé lektvary ,piji Coldrex,cucám strepsil ,jím česnek tak snad se z toho do pátku kdy jdu na operaci vyhrábnu ale rýma at léčená nebo nelečená trvá pořás stejně
po operaci
san
| 20. 11. 2007 23:11
Ahoj všem,

Mirčo, ohledně ovoce - byla jsem také v Motole, jako Viola - takže se přidávám- ani nám nic neříkali. Já si ještě vzala švestkový kompot a i když jsem se do něj musela nutit, tak si myslím, že mi pomohl, abych šla bez problémů na záchod.. Jinak na Tebe budu myslet a držet palce a dej vědět, až budeš doma.
JN - jak čtu, tak sice jsi neměla moc bolesti, ale "užila " sis to jinak.. Ale teď už jsi doma a bude to už jen lepší. Měj se fajn.
pro JN
mirca1
| 20. 11. 2007 11:44
ahojky ...no to není zrovna příjemné to co jsi popsala ale s tím se asi nějak musí počítat ..hlavně že jsi doma je ti dobře a nám co nás to čeká drž palečky hezký den
hysterektomie
JN
| 20. 11. 2007 09:45
Ahoj všem,
včera mě propustili 7. den po laparoskop. operaci hysterektomie. Abych to shrnula stručně- špatně mi nebylo ani po narkóze, bolesti jen nepatrné ( ani bych si toho nevšimla), krvácení vůbec a špinění také jen nepatrné. Unavená jsem byla včera po příchodu domů, ale to spíš přičítám injekci Dolmina , kterou mi dali v nemocnici na rozloučenou. Dneska se musím přímo držet , abych to doma nezačala " organizovat " . Pro mne bylo asi nejhorší zvládnout psychicky to , že jsem se octla na předsálí sama s několika sanitáři, že se se mnou při narkóze děje něco a já nevím co. Že se mne za poslední 10 dnů vyšetřilo několik doktorů, že jsem po operaci měla permanentní cévku a drén v pochvě, které mi vyndavaly studentky, atd. atd. Možná některé věci příliš rozebírám... možná i proto, že jsem donedávna pracovala jako sestra. No, nic, už je to za mnou, držím všem palce!
hysterektomie
devilhood
| 20. 11. 2007 08:07
Ahojky holky,
za chvíli odjíždím do nemocnice a všem děkuji moc za podporu - hrozně mi to pomohlo a jsem ráda, že to někdo prožívá se mnou a tobě Mirko přeju také, ať ti to dobře dopadne a sejdeme se tady na netu.
Všem ostatním moc děkuji za milá slova povzbuzení, na jednu stranu už jsem ráda, že je to tady a zbavím se konečně těch bolestí a krvácení.
Holky držte mi všechny pěsti, "kočár" je tady - já páááádím.
Pa za týden....Dana
ovoce ????
violik
| 19. 11. 2007 20:23
Tak to jsem opravdu neslyšela, dostávali jsme ho dokonce 2x denně i v nemocnici. Jablka, banány i mandarinky a pomeranč.
Tak se drž papa
pro Danču
mirca1
| 19. 11. 2007 16:59
ahojky Dančo...tak zítra nastupuješ do nemocnice budu ti držet palečky a přeju ti hodně štěstíčka ...já nastupuju ve čtvrtek to ty budeš mít to nejhorší za sebou ....tak se drž a ahoj a po týdnu se uvidíme
violík
mirca1
| 19. 11. 2007 16:54
Ahojky violko...je fajn že se cítíš dobře už jsem taky studovala co potom brát jestli budu mít nějaké potíže.....i na dámě je diskuse tam jsem taky zabrousila........ale ještě jsem se chtěla zeptat ono se prý po té operaci nesmí žádné ovoce ..........
Mirčo i Danko
violik
| 19. 11. 2007 10:21
Moc na Vás myslím a držím palce! Od druhého dne po operaci už bude všechno jen lepší a budete se už jem hojit. Po 3 týdnech už se cítím uplně fit, připomíná mi to jen močák při dočůrání ale to je obvyklé po plastice-říkali i celý měsíc, že něco ucítím, ale zato mám pocit že mě transplantovali močák 20 leté, protože celou noc spím 8 hodin jako miminko a chodím pouze když je naplnýěný a kýchat můžu o stošest a necvnkám při tom. No paráda. Tak ten čas teď trávím hodně pro sebe studuji kosmetiku a různé doplňky, abych takto mladě se cítila ještě dlouho. A návaly zatím nemám (brali mi všechno)ba naopak spíš v tomto počasí trpím zimnicí, někdy spím ve 2 mikinách a pod 2 dekami. Objednala jsem si MINAPENT-balanc zdál se mi po prostudování různých lékažských studií na netu jako nejlepší červený jetel. Mějte se a brzy naschle. Viola
hyster.
mirca1
| 18. 11. 2007 18:54
ahojky san .....díky za podporu a fakt se těším až to budu mít za sebou a bude mí určitě líp ...zvedat nic těžkého nebudu to já už nemůžu ani ted ..zvednu kýbl na vytírání a teču a bolesti v podbříšku ...tak já se opravdu těším na lepší a budu si užívat klídeček jak říkáš ty ,probrat papíry a šublíky ,udělat pořádek ve fotkách mám plno složek v počítači a takovej bordel už se na to těším jinak není na to čas...mám ještě zahradu a tak si to ted přes zimu všechno užíju............a odpočinu si.papa
po operaci
san
| 18. 11. 2007 17:37
Ahojky,
zdravím všechny. Dano i Mirčo, nebojte, za pár dní už to budete mít za sebou. Budu Vám držet palce.. Já jsem po operaci už skoro tři týdny a přijde mi to strašně dlouho. Ohledně toho šetření po operaci.. ještě i teď, kdy mě nic nebolí, tak tělo se samo připomene, že si potřebuji odpočinout a na chvíli se natáhnout, takže si to doma docela užívám.. žádné gruntování ani velký úklid, jako jindy, ale jen drobnosti, které jsem už dlouho odkládala - jako srovnat a probrat papíry a recepty Netahám také žádné velké nákupy, jak je mým "dobrým" zvykem Ven chodím, ale když jdu delší dobu, tak to také není ještě ono.. ale venku je stejně ošklivo, takže také o nic nepřijdu.. Mějte se..
hyster.
mirca1
| 18. 11. 2007 13:53
Ahojky ...jdeš na operaci o dva dny dříve než já ale budeme na tom skoro stejně ...určitě se sejdeme tady po operaci a uvidíme jak nám je ....taky jsem ráda že jsem se dopracovala k této diskusi ....je fajn že jí holky založily a že sem chodí i po delší době podpořit nás co to teprve čeká ....přeji štěstíčko at to dobře dopadne.
operace-hyster.
devilhood
| 18. 11. 2007 11:57
Ahojky,
zdravím všechny statečné,co to mají za sebou.
Mě to teprve čeká..nastupuji 20.11. a jsem velice ráda,že jsem na radu své dcery vyhledala informace o této operaci a tím se dostala i na tyto stránky.A po přečtění Vašich příspěvků jsem si uvědomila,že jsem nezodpovědná a že bych přesně dělala to,co bych asi neměla.Sice nejsem žádná panenka z porcelánu,ale asi to šetření po operaci má něco do sebe.
Děkuji všem za to,že se s námi všemi podělily o své zážitky a zkušenosti...aspoň mně to teda dost pomohlo.
Až budu i já po operaci...doufám,že vše dobře dopadne ...tak přispěji i já svou troškou do mlýna příspěvků.
Díky Vám všem se už tak nebojím a docela se těším,že bude vše v pořádku a nebudu mít všechny ty své potíže.
Mějte se hezky a já se určitě ozvu...páček všem.
Dana
hyster.
mirca1
| 16. 11. 2007 18:12
Holky ..holt se musíme po operaci šetřit ...já chi ted o víkendu vzít úkld tak trochu víc z gruntu umýt okna ,skleničky ve stěně a tak ...to znáte a po operaci budu jen polehávat ..ale doufám že si cukroví na vánoce napeču sama....tak se šetřete papa
čůrání
Halka
| 16. 11. 2007 14:59
Ahojky moc děkuji za odpověď tobě i San, už jsem mluvila s doktorem, říkal, že týden po operaci je to normální,tak snad ano, že se tam napínají svaly. Trošku nervy na pochodu holky, dyť to znáte, před operací odvezli mamku najipku, měla neprůchodnost střeva a dotoho další a další, znáte to, když se to... tak se to.... Doma odpočívám, mám hodnou rodinu, starají se o mě, dcera pere, uklízí s manželem, který i uvařía syn semtam také něco udělá. Takže doma opravdu jen koukám na filmy a čtu knihu, vždy po operaci už jsem byla v ráži, vařila, uklízela, myla okna, jako správná střelená ženská, jenže čím víc člověk stárne, tím víc se o ten svůj kuřecí život nějak bojí. Samozřejmě, že se nemíním válet městíc, takový cimprlik nejsem, ale teď po týdnu si netroufám na nic. Holky hodně síly vám všem posílám
čůrání
Alca
| 16. 11. 2007 10:33
Ahoj Hanko, i já jsem byla na operaci odstranění dělohy, vaječníků i vejcovodů.
Měla jsem také problémy s čůráním. Dostala jsem zánět moč. měchýře.Myslím , že máš to samé.
Vem do skleničky moč a zajdi si k obvodní lékařce.Myslím, že ti nasadí antibiotika jako mě.
Brzy se uzdrav a dej vědět jak jsi dopadla.
Já jsem byla na operaci v září.
hyster.
mirca1
| 15. 11. 2007 21:40
ahojky ....máte to za sebou ..holky šetřete se ...jsem zvědavá na sebe zítra si jdu pro výsledky histologie
pro Halku
san
| 15. 11. 2007 20:14
Ahoj Halko,, já problémy neměla, i když dnes, 15. den po operaci mě to trochu pálilo, tak si myslím, jestli jsem nenastydla.. ale když si přečteš některé starší příspěvky, tak o podobných potížích jsem tam také něco četla.. Držím palce, ať Tě to brzy přejde..
hysterektomie
Halka
| 15. 11. 2007 19:32
Ahoj holky, jsem také ráda, že tu mohu diskutovat s holkama, co mají stejné problémy, jen vás chci požádat, jsem týden po operaci dělohy, ale strašně mě to bolí při čůrání, pustili mě v úterý a dnes přemýšlim, že si dám prášek proti bolesti, je to k nevydržení, bojim se jít čůrat. Máte taky takové problémy? Halka
hysterektomie
Halka
| 15. 11. 2007 19:27
Ahoj Mária, před týdnem jsem také prodělala operaci dělohy. Nepřemýšlej nad tím, zda jsi poloviční žena nebo ne, hlavně aby to už nebolelo. Mě to také na chvilku napadlo, že už nejsem ženská, ale jaká blbost, na lidi se vykašli pokud to budou vědět, důležité je přece něco úplně jiného. A v ***u to určitě poznat není, alespoň mi to říkaly kamarádky co to prodělaly.
Ahoj a buď nad věcí. Halka
pro Bibinu
mirca1
| 14. 11. 2007 22:03
No mě se to stávalo když jsem měla chřipku a kašel tak to jo ....ale zatím jinak musím zaklepat že zatím ne ...tak uvidím po operaci ..........zatím hezkou dobrou noc
Mirca,malinka...
Bibina
| 14. 11. 2007 21:27
Musím se přidat k Mirče,byla jsem taky hrozně ráda, že jsem tuhle diskusi našla.Doktoři sice člověku řeknou spoustu informací, ale je to často dost obecné.Tady jsem si konkrétně našla, co všechno bych opravdu neměla po operaci dělat atp.
O souvislosti hysterektomie s močovým měchýřem mi řekla doktorka až po operaci, takže mi s ním taky nic nedělali. Bohužel, občas se bojím kýchnout. To se ale stává i kamarádce, která na operaci nebyla.
Odstranění dělohy..
san
| 14. 11. 2007 15:30
Ahoj, zdravím všechny, ohledně toho močového měchýře, já byla sice v Motole a je mi 49, ale tuto operaci mi nedělali, pouze hysterektomii. Doktor po prohlídce říkal, že to není potřeba, že by se mi mělo ulevit, protože myom rostl směrem k moč. měchýři a tlačil na něj a zatím jsem problémy neměla, tak doufám, že to vydrží. Začnu zase se cviky na posílení pánevního dna. Kamarádku v Motole nejdřív ten samý doktor poslal na vyšetření, zda tu uroplastiku potřebuje, takže to asi záleží na prohlídce, nevím. Jinak mě operovali ve čtvrtek a v pondělí jsem šla domů. Pokud operace proběhne klasickým řezem, tak je pobyt v nem. většinou o něco delší - paní na vedl. posteli řekli 7 dní.. Já jsem dnes 14. den po operaci a jsem v pohodě, včera jsem si byla v práci pro výplatu a všichni se divili, jak dobře vypadám, asi mi svědčí to, že nemusím ráno vstávat Ještě bych nevydržela být celý den na nohách nebo sedět, takže ještě plánuji příští týden být doma - vybírám si starou dovolenou.
Všem, které to čeká, držím palce.. Jinak pokud chcete nějaké informace o operaci a nejen o ní, tak doporučuji server www.gyn.cz - je to tam vše popsané. Mějte se...
odstranění dělohy
mirca1
| 14. 11. 2007 09:05
Ahoj Malinko,nevím jestli zrovna upoutalo ale byla jsem ráda že jsem našla tuhletu diskusi ....přeci jen holky každá napsala pocity jak jim bylo nebo co můžou dělat ,nebo prostě jsem si aspon udělala obrázek co mě asi čeká ...i když mám fajn doktorku a řekla mi spoustu věcí tak tohleto čtení mě tu operaci přeci jen přiblížilo mnohem víc.Jsem ráda že sem holky zaskočí i po operaci třeba po půl roce a napíšou jak jim je.papa a hezký den kdy jdeš ty na tu operaci?
pro violík
mirca1
| 14. 11. 2007 09:03
Ahojky Violíku jsi mě potěšila že jsi takhle brzo v pohodě už se těším až budu mít po...v pátek jdu k doktorce pro výsledky z histologie tak se jí zeptám na ten močák ale když mi mi říkala co a jak asi bude tak tady o tom nic .....tak uvidím ale každá nemocnice to dělá asi jinak...tak papa hezký den a s tím listím to nepřeháněj
hystr.
mirca1
| 14. 11. 2007 08:38
ahoj Bibinko,díky za odpověd ...to jsi šla z nemocnice opravdu brzo ...mi řekly ,ve čtvrtek nastupuju-v pátek jdu na operaci dva dny na jipce....a tak 4 dny na normálním pokoji tak jsem zvědavá a doktorka mi řekla že neschopnost minimálně 9 týdnů..přeji ti hezký den
pro Mirču
violik
| 14. 11. 2007 08:09
Ahojky, musím se pochlubit protože tě bude čekat to samé. Od 15. dne po operaci nastal téměř přes noc velký zlom k lepšímu. Přestala jsem úplně špinit a nic mě nebulí při jakém koliv samozřejmě opatrnějším pohybu. Včera jsem dokonce hrabala listí, hezky pomalu, myslím si na to - což mě i dělá problémy, když mi nic není .
Ale teď k tobě milá Mirčo, vzhledem k tvému věku by ti měli udělat vyzdvižení močového měchýře, v Motole to dělají automaticky každý jde před tím na urodynamiku a většinou každá po 45.roce již mírné problémy s močákem má. Určitě se na to zeptej včas! Ten měchýř tam zůstane ve vzduchu, teď se opírá o dělohu a pak začne rychle klesat a pozbývat pružnosti, a vzhledem k tomu, že lékaři mají mnoho případů, kdy po pár letech musí pacientky znovu mordovat s plastikou, tak to dělají při jednom. Jsem strašně ráda, že to mám všechno za sebou.
Hodně štěstí všem zdraví Viola
odstranění dělohy
malinka
| 13. 11. 2007 23:00
pro MIRCA 1:ahojky tady MALINKA, prosím, co Tě na článcích a diskuzích upoutalo?já jsem z Pardubického kraje.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video