Make up ano či ne? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Make up ano či ne?

Diskuze

m.martinaa
| 16. 12. 2015 09:50
Jaký make up používáte? Používáte někdo přírodní ? Jaké značky? Co doporučujete?
anonym
| 22. 3. 2014 22:03
Ať se každý maluje dle svého uvážení, co je taky komu do toho, že? :) Já osobně používám korektor, pudr a řasenku. Pokud se mám nalíčit na formálnější příležitost, tak se líčím kompletně, ale taky, moc to nepřeháním. Líčení je pro mne především zábava, trochu času pro sebe a to mě baví. Mému příteli makeup nevadí a ví, jak vypadám bez něj i s ním, přišlo by mi divně, kdyby to nevěděl a měla bych se před ním "schovávat".
MAMINKO KONECNE JSI KRASNA.....
Lucia
| 21. 4. 2008 23:31
Taaaaak ja po ukradeni kufru s malovanim bych asi taky nebyla zrovna vysmata,maluji se od svych 15 let drive jsem si s tim hrala klidne pul hodiny ,ted si vystacim s 5 minutama a vysledek je hotov .Trosku mejkapu,nemam rada kdyz se lesknu a stiny,trochu tuzky na oci na zvyrazneni očí lesk na rty a hlavne rasy,,,,,,,,,,,,,Bez namalovani se take citim jako naha a je moji soucasti,nedokazu si bez neho predstavit rano,stejne tak jako jit do prace bez ranni sprchy.Mam malou holcicku a ta mi jednou kdyz jsem vysla namalovana z koupelny rekla-MAMINKO TED JSI KONECNE KRASNA a ja si tak tak pripadala Kazdy jak se citi...
pomoc...
Elizabett
| 10. 4. 2008 18:36
Já problémy s malováním nemam mám ale problémy s pletí do 17 let sem mela plet hladkou a sjednocenou ale zhruba pred rokem se mi na pleti zacaly delat flicky, ktere jsem nemohla vyléčit sebelepšími krémy a mastmi...tu a tam mam take suche mista a taky mam dost bledy oblicej..proste uz to neni co byvalo a to se ani moc nemaluju jen obcas pri vyjimecnych situacich si od maminy pujcim makeup..jinak mi staci nalicit oci..presto se tesim na leto protoze mi asi nic jineho nez opaleni nepomuze..v lete jsem totiz hneda ale v zime bych splynula se stenou
Renina
luckyhope
| 28. 3. 2008 10:25
Renina: To víte, fotky jsou z léta a to je pleť vždycky o hodně hodně lepší...makeup před přítelem také nepoužívám, pořád mě ujišťuje, že mě má rád takovou jaká jsem . Myslím, že si na to za 2 roky už zvykl a moc to neřeší. U mě to ovšem jak píšete není sem tam nějaká nedokonalost, mám opravdu těžší formu a jsem z toho nešťastná, úplně mě rozhodila antikoncepce a už nikdy více. Nabourává to hodně psychiku, ale už jsem si na svůj obličej zvykla, někdy je to holt horší a někdy zase lepší...hlavní je být pozitivní .
luckyhope
anonym
| 28. 3. 2008 09:16
Luckyhope, četla jsem si tvůj příspěvek a následně nahlédla do tvého deníčku!Jsi dle mého názoru krásná holka a sem tam nějaká nesrovnalost v obličeji, byť je to akné, nebo horší pleť, se u takové ženské, jako jsi ty snadno zakryje, třeba krásným úsměvem! Já jsem po dětech také začala mít špatnou pleť a vyzkoušela několik přípravků, chodila ke kosmetičce a výsledek??Stejný po několika dnech!Takže jsem zažádala o HA, která mi tyto problémy upravila, ale zase jsem měla divné nálady, přibývání na vázre ajn.! Takže to už neřeším, můj muž mě má takovou jaká jsem a já,pokud nikam nejdu,třeba za zábavou, nebo nakupovat, tak se prostě nelíčím a jsem taková jaká jsem!
nesouhlasím
luckyhope
| 27. 3. 2008 22:13
Jak to tady čtu, tak v zásadě souhlasím...moc ráda bych vyrazila ven jen s pudrem a řasenkou, ale nemůžu . Už dlouho sním o tom, že se ráno probudím, podívám se do zrcadla a budu mít hezkou pleť...nemusí být dokonalá, prostě jen jemná a sjednocená. Řeknu vám, že přirozené líčení je jedna věc a maskování flekaté pleti plné akné je věc druhá.

Je mi 22 a v mém okolí se v naprosté většině pohybují holky s dokonalou pletí a já jen tiše závidím. Myslím ale, že hodně z nich to má kvůli antikoncepci, která se dnes předepisuje jako nějaké bonbony...začínám si připadat jako nějaký přírodní úkaz. Kdokoliv se dozví, že neberu antikoncepci a mám trvalý vztah, tak se na mě dívá jako kdybych právě spadla z nebe .

Takže shrnutí ...kdybych měla normální pleť, tak líčení jenom decentní, v mé situaci jsem bohužel odkázána na každodenní používání make-upu i když se to snažím dělat co nejpřirozeněji. Linky nebo rtěnky a lesky nepoužívám, to už bych si připadala jako totálně zmalovaná.
vždy lehce
Atevi
| 9. 2. 2008 19:17
Já si myslím,že malovat ano .ale lehce.Dřív když jsem byla mladší tak když jsme večer někam šli,tak mi to trvalo i 40 minut .To byl make-up,pudr atd.Myslím,že to bylo moc,ale po třicítce už jsem hodně ubrala jen lehce pudr řasenka lesk lehce!stíny,Zabere mi to 3 minuty.A myslím,že mi to sluší.Říká to jak manžel i okolí.Opravdu stačí málo aby si každý všimnul vašeho nalíčení až po ně¨jaké chvíli co se s vámi baví.A ne aby to bylo patrné již z 5 metrů.
;)
adelaida
| 1. 2. 2008 07:30
No, mám jiný názor. Budu radši hezčí než nevýrazná a přírodní.. To rozhodně tedy. Že mě lidi nepoznávaj je trochu s nadsázkou, kdo mě třeba znali jen namalovanou, ale už se mi to dloooho nestalo
líčení
Lulu89
| 31. 1. 2008 21:00
No jo, když já bych si připadala, že to pak ani nejsem já, když mě lidi nepoznávají..Raději bych se začala mít ráda taková, jaká jsem..
Sestra se taky dost líčí,pak si na to člověk zvykne a když ji vidí takovou, jaká skutečně je, tak se zhrozí..Vždyť je lepší být trochu nevýrazný, ale přírodní..
líčení
adelaida
| 28. 1. 2008 21:23
Na jemném líčení určo neni nic špatného.. ale já myslím, že ani na výrazném.. Osobně vypadám značně vyblitě a pokud se výrazně nenamaluju, jsem dosti ohyzdná. Často se mi ale nechce, tak se nemaluju.. Se mi pak stávalo, že mě lidi ani nemohli poznat. Namalovaná se cítím mnohem lépe a prostě nejsem ten typ, co mu stačí pudřík a lehké stíny. To na mě není vůbec poznat a jako bych byla nenamalovaná. Což v mém případě určo není bod pro krásu..
Nu, tak tím chci říci, že výrazné líčení může mnohdy pomoci kde Bůh ubral.
make up
Safira
| 23. 1. 2008 14:31
Ahojky,
já osobně žádný make up nepoužívám mám snědou pleť a to je myslím dostatečný make up :) Když už tak použiju řasenku a lesk na rty. Jediné co mě trápí jsou kruhy pod očima - s tím si nevím rady..

Jinak si myslím, že žena by se určitě měla udržovat.
makeup..
Lulu89
| 22. 1. 2008 18:38
JJ, mám moc ráda upravené lidi...Co nesnáším jsou ty holky s černým orýpaným lakem na nehty, mastnými vlasy, rozteklým make-upem..většinou mají taky několik vrstev nevkusného oblečení, nebo jsou oblečené jako feťačky..
Myslím, že není nic špatného na jemném líčení..Rozjasnit oči lehkými stíny, přepudrovat nos a čelo..
Co se týče toho partnera, neměl by to moc poznat, že zrovna nalíčená nejste..Prostě jen do společnosti podtrhnout svou krásu, nemalovat na sebe obraz někoho, kým nejste
Já si ráno nanesu krém, přepudruju se, zakryju kruhy pod očima( ty mám opravdu tmavé už od mala a nejde se jich zbavit)občas zvýrazním obočí..Jinak se doma nelíčím, před přítelem si jen přepudruju nos, nemám ráda ten lesk
Namalovat se či nanamalovat?
qinet
| 29. 10. 2007 18:31
Ahojky,


líčit se či nelíčit? Toť otázka.. Myslím, že určitě je důležité, aby byl člověk upravený, čistý a tou čistotou voněl. Myslím si ale, že v dnešní době je samozřejmé holit si nohy, podpaždí a pokud je nutno tak i jiné věci... CHápu to také za součást hygieny. Každopádně myslím, si, že není nutné se zmalovávat nebo nosit kompletní make up, když to není potřeba.. Myslím si, že dokud to žena nepotřebuje, tak je to zbytečné. Je to jako brát si paralen, když jme úplně zdraví.. Tudíž na nic a potom jsme ještě ke všemu k pomocným látkám imunní. to ale neznamená, že by ženy měly vypadat jako vybledlé myšky a rozhodně neuznávám, že by se žena nesměla nalíčit, protože by přitahovala pozornost ostatních mužů. V tom je akorát žárlivost a to je nemoc, se kterou se musí bojovat. Normální chlap je rád, že má pěknou ženskou a normální chlap má rád, když není zmalovaná(to může jít rovnou na E55). Je to trochu relativní a hlavně otázka názoru.. Já osobně se nemaluji skoro vůbec.. Do práce jsem akorát namazaná krémem, trochou korekčního krému, pokud jsou nějaké pupínky, Když mám náladu, tak trochu řasy... Pokud jdu někam do společnosti, tak se namaliuji výrazněji a udělám si kompletní make-up,a le prostě jen dle příležitosti...

Samozřejmě, že trampky se malovat nebudou, vypadaly by směšně spát pod širákem a pak si líčit řasy... Když jsou ale někde v civilizaci, tak pokud to je potřeba, tak by se upravit měly, pokud jim ale příroda nadělila krásnou pleť.. tak malovat se, by byla malichernost..
Miky
angelwoman
| 28. 10. 2007 18:05
Děkuju
ok
Miky
| 28. 10. 2007 16:40
Tak to je dobře. Držím palečky, aby jsi došla do úplného cíle.
Miky
angelwoman
| 28. 10. 2007 12:15
Přesně tak a proto se také léčím přírodně, upravuju si jídelníček, pozoruju své tělo a snažím se mu naslouchat...Mám odpozoravané jak na co reaguje a co s čím souvisí (sladké = kvasinkové infekce = špatná střevní mikroflóra = boláčky na bradě. Teď používám přírodní kosmetiku, kontroluju co jím, detoxikuju organismus a výsledky jsou opravdu vidět
Řešte příčinu a né příznaky....
Miky
| 27. 10. 2007 23:15
No to ano. Hlavní je si uvědomit z čeho asi pramení ten stav naší pleti. Může to být virové onemocnění, porucha imunitního systému, hormonální změny či nerovnováha ect ect...Já jsem zažila několik zdravotních problémů, kdy se tak nějak vždy ukazoval ten konkrétní jako jedinečný, bez jakékoliv nápadné souvislosti....Např, psala jsem o abscesu v třísle, o abscískách na bradě.....Vznik byl vždy v nějakém období - šestinedělí, sport, nervozita atd.....Zkrátka stav naší pleti ukazuje něco důležitějšího. Na pleti, vlasech, nehtech se projevuje viditelně vše - náš celý životní styl., poruchy, genetické předpoklady, alergie ...Nejprve se musí vyřešit příčina. Nemá smysl pouze zakrývat příznaky. Problém to nevyřeší....Příklad ze života: Známá chodila dlouho na leaser, zaplatila spoustu peněz, akné a zarudlou pokožku má ale stále....= příznaky se vyléčí či zakryjí, ale příčina zůstane...vše se bude opakovat, problém nezmizí....Doporučila bych kompletní vyšetření, odběry, imunologické, alergologické vyš a anamnézu v rodině...
pleť
angelwoman
| 27. 10. 2007 11:49
Miky, pleť mám hezkou, jen se teď snažím zbavit těch boláčků na bradě-což se mi docela daří. Nemluvila jsem v tom příspěvku o sobě-ale celkově o ženách, které mají problémy s pletí. Znám jich dost a taky jejich trápení před zrcadlem...Já pokud nemám ty boláčky na bradě, jsem se svou pletí spokojená a vyjdu klidně bez make-upu. Jenže ony nosí make-up třeba i do bazénu...člověka to pořád otravuje, ale zároveň chce vypadat hezky...Fakt bych nechtěla ráno vstávat o půl hodiny dřív než přítel, honem nahodit "fasádu" a pak se zase vrátit k němu...Je to začarovaný kruh, no...
A co dermatolog?
Miky
| 26. 10. 2007 21:44
Tak to máš pravdu. Máš opravdu tak špatnou pleť? A byla jsi u dermatologa? Třeba by pomohl a nemusela bys make up používat. Jinak krém do mrazu či krém s UV filtrem v létě, to ano. Někdy se pleti pomoct musí.
Miky
angelwoman
| 26. 10. 2007 15:59
Jasně - chápu tě. Ale jak říkám-píšeš to nejspíš z pozice té, která vlastní hezkou pleť. Kdybys ses ráno koukla do zrcadla a řekla si: takhle nemůžu ven (kvůli akné, ekzému, červené pleti, atd. atd.) asi by jsi make-up taky použila. Je fajn, že ty máš tu možnost volby-a když si ho nevezmeš vypadáš taky dobře. Spousta žen to takhle ale nemá. Také nemám make-up ráda, ale na druhou stranu-v dnešní době, kdy je ovzduší plné škodlivin, prachu, UV záření atd. bych si je na tak bez jakéhokoli pleťového krému ven nevyšla. Bez make-upu jo,a le krém použiju vždy. Je to přece jen ochrana-i když teď mi ještě stárnutí pleti na mysl fakt nepřichází. Jinak opět souhlas s tebou-přirozenost vede vždy a všude, jen si ji bohužel nemůže úplně každý dovolit.
Kosmetika ano, ale v rozumné míře
Miky
| 26. 10. 2007 14:11
Ahojky Angelwoman. Vím, co myslíš, ale i tak je to prostě poznat. Z blízka to pozná každá žena. Muž možná ne, ale na druhou stranu - pokud bys měla tak špatnou pleť, že bys musela používat make up, určitě by přítel poznal, kdy ho máš a kdy ne Myslíš si, že kdo ho nepoužívá, tak je neupravený? Já si myslím, že není neupravený, ale přirozený. Samozřejmě pokud má žena barevné rozdíly nebo hodně akné, chápu, že použije třeba tónování nebo korekci. Make up je ale, podle mne, poslední volba. Myslím si, že bychom na sebe měly aplikovat co nejméně přípravků. Jinak je pravda, že čím víc a čím dřív ( věkově), žena začne používat různé krémy atd....její pleť omezuje svou přirozenou schopnost regenerace a když se s podpůrnými prostředky přestane, je pleť najednou horší, než by bývala byla........Já nejsem proti kosmetice, ale mnohdy to ženy tak přehání, že je to až šílený pohled. Jak jsem psala, když se to někomu líbí, ať používá co chce, ale já bych to na sobě nechtěla. Doba, kdy budu muset opravdu používat nějaká "maskovadla" je snad ještě daleko a zatím se klidně spokojím s drobnými, přirozenými nedostatky...Nic proti nikomu!!!!
Miky
angelwoman
| 24. 10. 2007 22:06
Když se make-up udělá přirozeně a jemně, nemusí být ani poznatelný..Jinak si važ toho, že make-up nepotřebuješ-ne každý tak na tom bohužel je Jinak mít krásnou pleť, tak make-up nepoužívám.Ale jak bylo řečeno chodím do práce, školy, jsem pořád ve styku s lidmi-to nemůžeš chodit neupraveně. Doma make-up nepoužívám a nechám pleť odpočinout. Mě přítel zná s make-upem i bez něj a mnohokrát jsem si ověřila, že někdy ani nepozná, zda ho mám nebo ne Snažím se ho používat co nejmíň-není mi to dvakrát příjemné.Ale minimálně tónovací krém použiju vždy-krásně pleť sjednotí, ale nijak zvlášť ji nezabarví, je velmi přirozený...
Tak snad jednou se té krásné pleti dočkám...
:o)
Miky
| 24. 10. 2007 21:53
Jéžiš, to je ale blbý slovo make upu...
Já jsem proti make upu
Miky
| 24. 10. 2007 21:52
Já make up nepoužívám. Maluju se jemně a jen řasy, občas stíny a ústa jen lehoučce leskem, ale spíš mc často ne. Líbí se mi jemňoučké úpravy, takové ty, co zvýrazní určité oblasti, ale aby působily přirozeně. Make up vždy na ženě poznám, vypadá to divně, jak když má masku. I když je to lehký make up, je to zkrátka vidět. Mužům se to, podle mých zkušeností a né jenom osobních, nelíbí. Ale kdo má z toho dobrý pocit a příteli se to líbí, tak proč ne.
anonym
| 19. 1. 2016 07:13
TO Miky: souhlasim,makeup pleť ničí.
Já jsem proti make upu
Miky
| 24. 10. 2007 21:52
Já make up nepoužívám. Maluju se jemně a jen řasy, občas stíny a ústa jen lehoučce leskem, ale spíš mc často ne. Líbí se mi jemňoučké úpravy, takové ty, co zvýrazní určité oblasti, ale aby působily přirozeně. Make up vždy na ženě poznám, vypadá to divně, jak když má masku. I když je to lehký make up, je to zkrátka vidět. Mužům se to, podle mých zkušeností a né jenom osobních, nelíbí. Ale kdo má z toho dobrý pocit a příteli se to líbí, tak proč ne.
Egyptska hlinka
kure
| 24. 10. 2007 11:19
Mam s ni dobre zkusenosti ale dosla mi. Muzete mi prosim poradit kde ji sezenu? Dekuji
kure37@seznam.cz
make-up
varanka
| 3. 10. 2007 10:00
Mam bledou plet a take obcas posetou s akne. A nevim jak se z toho zbavit. Pouzivam proto make-up od dermacol. Nesnesu otazky typu neni te spatne? Protoze mam bledou plet tak je mi asi podle vsech spatne. S tim uz nic nenadelam a ukazovat cervene pupinky neni zrovna 2krat prijemnejsi, proto uzivam prirozenou barvu makeupu. Ličím se decentne, ze nekdo tipuje, ze jsem i nenalicena. Kdyz je vikend ci jsem nekde na dovce nebo v bazenu vubec se nelicim. Nepotrebuji to. Licim se jen do prace a delam to kvuli sobe ne kvulil chlapum.
Make-up
anonym
| 16. 5. 2007 11:17
Velmi zajímavé názory a příspěvky...Ctím to, že žena, která je nepřirozeně nalíčená, nedejbože ještě tmavším odstínem make-upu než je její pleť a má silně nalíčené oči i rty, tak je to příšerné..Já bych ráda chodila bez makeupu, líčení mě otravuje, už mě to nebaví..Velmi ráda bych se ráno jen přepudrovala...ale na obličeji mám červené skvrny - hlavně na nose,na tvářích pod očima a na bradě + ještě "krupičku" na celém čele...sem tam nějaký pupínek...Byly doby (než jsem začala používat antikoncepci), kdy jsem zanícených pupínků měla až až...A nemůžu říct,že bych se o pleť špatně starala nebo jedla jen tučná a nezdraví jídla a měla to z toho...Jím vcelku zdrave, používám kvalitní francouzskou kosmetiku z lékárny, čistím si obličej 2 krát denně, denně se odličuji, ale stejně mi nic nepomáhá...Je mi 20 let a už před 2 roky mě všichni utěšovali, že to bude dobré a budu mít pleť hladkou a slednocenou..ale stále se tomu tak nestalo..chodím i na kosmetiku na čištění - musím uznat že asi 3 týdny mám obličej docela hezký, ale potom se to vrátí do normálu...Strašně mě to štve, závidím všem slečnám, které nemusí mít makeup a mají krásnou hladkou a sjednocenou pleť...Ale co mám dělat? Studuju preženčně a zároveň pracuju v jedné firmě na marketingovém oddělení, kde vyžadují upravený vzhled, tak makeup používat musím, jinak měním barvy jako chameleon a zarudnutí taky nevypadá moc hezky..Jje mi to ale krajně nepřirozené...Má tedy někdo nějakou radu, co s tím můžu dělat, nebo má někdo stejný problém jako já? Prosím napiště..Díky moc,Terka

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elka
30. 4. 2024 12:09
70386
Slavka2
30. 4. 2024 12:08
11843
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video