Endometrioza - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

endometrioza

Diskuze

Atka11
Lindule
| 5. 2. 2008 12:59
Vlaďko, zažívala jsem něco podobného. Být tebou, tak donutím doktora, aby tě poslal do nějaké poradny pro neplodné páry. Většinou tam ale posílají až po roce marného snažení.
Léčíš nějak endometriozu? Jak ti ji zjistili? Když víš, že ji máš, tak by s tím přeci měli něco dělat. V Praze je specializované pracoviště zaměřené přímo na léčbu endometriozy. Možná je něco podobného i v okolí tvého bydliště. A jestli ne, tak by ses možná mohla podívat i do té Prahy. Alespoň se poradit, zkonzultovat postup tvých doktorů.
Jak zvládat bolest ti bohužel neporadím. Sama s tím mám problémy. V nemocnici znám už všechny doktory. Tím jak se střídají na pohotovosti.Léky ani babské rady nezabírají.
Budeme to muset nějak vydržet. Ale nevzdávat to, ptát se, zjišťovat a nedat těm doktorům pokoj.
Linda
Malipeto
Lindule
| 5. 2. 2008 12:48
S tou prací mne to mrzí.A to Ti jen tak řekli, že máš odejít??? Než takové kolegyně, tak to je lepší najít si něco jiného. Však ony poznají, jaké to je, až budou potřebovat podporu druhých. Všechno se jim to vrátí.
U mne mají naštěstí pochopení. Chodila jsem každé ráno na injekci a do práce dorazila s cca hodinovým zpožděním. Utajit to nešlo. Po odebrání vajíček jsem zůstala doma, za dva dny proběhl transfer. Doma jsem byla asi ještě 3-4 dny a pak jsem šla do práce. Stimulaci - měla jsem krátký protokol-jsem snášela celkem v pohodě. Jen takový pocit nadmutosti a bolavý zadek . Ani po odebrání vajíček mi ta bolest nepřišla nějak extra velká. S endometriozou jsem zažila o hodně větší.

A co ty? Jak si to snášela? Byla jsi spokojena s Apolinářem? Mě to tam připadalo jako na běžícím pásu. Na Kladně mi všechno doktor vysvětloval, zdůvodňoval a ptal se a tam to bylo jen takové šup šup šup. Vajíčka mi odebírali na Kladně, manžel pak s nimi jel sanitkou do Prahy, kde je smíchali se spermijkami. Na transfer jsem jela do Prahy. Přišla jsem, lehla si, šup a bylo . Asi i kvůli tomu, že jsem byla poslední před polední pauzou a všechny sestry se dekovaly na oběd.

Ve čtvrtek jsme byli na genetice a máme vše v pořádku. Zítra jdu do sterilní poradny, tak jsem zvědavá, jestli se už konečně vrhneme na další IVF.
Linda
endometrioza
Mellyska
| 4. 2. 2008 20:56
ahoj je mi skoro 22 a před 14 dny jsem prodělala operaci slepáku a při tom mi přišli na endometriozu....bolesti jsem měla v pravém podbříšku,ale to spíš přičítám slepáku-prý už byl chronický a byl v něm píšek nebo tak,takže to snad bylo ono a už mě břicho nebolí.Je to ještě brzo,ale bolesti jsem měla denně a je to pryč. Nasadili mi injekce depo-provera,za 14 dní jdu na další,měla by zmizet menses a snad bude klid. Máte s tim někdo zkušenoti, bylo vám po injekcích o.k.? je to hrůza,mladý holky a co máme za problémy....
Doktoři
Atka11
| 4. 2. 2008 14:51
Dobrý den zdravím všechny kdo mají i nemají endometriozu a těm co nemají blahopřeji, jste šťastné ženy. Jsem velice naštvaná na doktory, každý měsíc skončím buď rychlou záchranou službou nebo s přítelem na pohotovosti se šílenými bolestmi, doktoři mě stále odbijí injekci a o víc se nestarají. Chci dítě, ale doktor mi sdělil že nemám ani procento šanci, další doktor mi sdělil že to není pravda a tak kdo pro mne má radu, jak přežívat bolesti odpovězte mi prosím. Budu ráda za každou radu co se týká této nemoci. Děkuji.Vlaďka.
LINDULE
MALIPETA
| 31. 1. 2008 15:26
TAKY JSEM MĚLA EMBIOTRANSFER U APOLINÁŘE!I JSEM SE TAM LÉČILA NA ENDOMETRIOZU!
LINDULE
MALIPETA
| 31. 1. 2008 15:21
TAK TO JE FAJN,ŽE MATE TAKY NĚCO VPOŘÁDKU!TAKY TO,ŽE MUŽETE SAMI ZKOUŠET,FURT JE TU NADEJE PŘIROZENÁ!JÁ UŽÍVÁM ANTIK UŽ A JE TO OPRAVDU ZNÁT,JAKO KDYBYCH,ŽÁDNOU ENDIOMET.NEMĚLA!NIC MNĚ NEBOLÍ ANI PŘI MENST.DLOUHO JSEM NEPSALA!PŘIŠLA JSEM O PRÁCI!NEMĚLI MÉ DVĚ KOLEGINĚ POCHOPENÍ PRO MÉ IVF!HROZNĚ MNĚ TO MRZÍ!TAK JSEM DOMA A JE MI FAJN AŽ NA TU PODPORU !CHODILA JSI BĚHEM IVF DO PRÁCE?JAK JSI SNÁŠELA HORMONY?
spermiogram
Lindule
| 22. 1. 2008 15:23
jo a spermiogram "máme" také výborný. Přímo ukázkový na jedničku z hvězdičkou.
Malipeto
Lindule
| 22. 1. 2008 15:21
my měli myslím také 6 embryjek. Jedno mi dali. Doktor chtěl, aby to bylo jen jedno, protože mám dvě těla děložní (nic se mnou není jednoduché ). Když jsem tam volala, že to nevyšlo, tak mi řekli, že nemám žádné zmrzlíky, protože se přestaly vyvíjet. Já na přípravu chodím do Kladna do sterilní poradny a u Apolináře mi dělají jen emryotransfer. Tomu mému doktorovi z Kladna se to nezdálo, že jsem měla docela dost vajíček (asi 12), z toho jen šest emryí a i ty se přestaly vyjíet, tak mne poslal na imunologii(v pořádku), hematologii (až na nějaký pro otěhotnění nevýznamný enzym v pořádku) a na genetiku. No a na tu ještě čekáme. V rodině máme jeden downův (nevím, jak se to píše) syndrom a Petr je adoptovaný(nevíme, co a jak v jeho rodině). Takže je to o nervy.Měli by zjišťovat, jestli máme v pořádku a správný počet chromozomů a tak. Jestli bude něco KO, tak se s tím už bohužel nedá nic dělat. Takže buď a nebo. Ale co, dokud nemáme výsledky, snažíme se přírodní cestou a pak se uvidí.
LINDULE
MALIPETA
| 22. 1. 2008 14:04
Prožívala jsem to stejně!Roku20006 jsem vysadila antiko.a měli jsme se snažit !Jenže nic ani po roce a tak jsem šla na laparo to jsem prodělala v roce2007 a zase se snažili sami!No a pak teda v prosinci ivf 21.12.vyšlo to akorát na svátky,tak jsem doufala,že by to byl ten nejkrásnější dárek!Neustále jsem počítala kolik ještě dní,než si udělám test !jenže 1.11jsem začla krvácet(žádný bolesti).Něco ale jsem tušila,že to by byl velký zázrak!Na co vy čekáte?tTo nám nic tokového nenabízeli!A co t im zjištují?Mně se vajčka taky nechteli udržet!Měla jsem jich 6 z toho 2špatná,pak2odumřela a2 mi transferovali!Manžel je jak já říkám nadsamec!Ten má spermiog.úžastnej !ALE JÁ JSEM OPTIMISTA
Malipeto
Lindule
| 21. 1. 2008 09:46
ještě v pátek a v sobotu jsem měla dozvuky bolestí. A to už jsem měla po mensesu. Naštěstí prášečky zabraly. Já vím, že bych je neměla tolik brát, ale ono už to vážně nešlo vydržet.

Snad Ti ta antikoncepce zabere. Alespoń mně, dokud jsem ji brala, se bolesti zmírnily.

Snažíme se cca 2 roky. Necelý rok před laparkou, kterou jsem prodělala na podzim 2006,jsme se pokoušeli sami.Půl rok mi dávali dipheneril na endometriozu a na podzim 2007 první IVF. Bohužel neúspěšný. Ale byla jsem ve stresu, přestavovali jsme baráček, bydleli u rodičů. Takže se vlastně ani moc nedivím. To by mrňousci museli být setsakra průbojní.
No a teď stále čekáme, kdy zavolají z genetiky. Byli jsme tam někdy v listopadu a vzhledem k vánocům nám říkali, že to potrvá cca 2-3 měsíce. Jestli nezavolají do konce ledna, tak se tam vydám osobně. To čekání je příšerné. No, na druhou stranu není tak strašné jako čekání na výsledky po embriotransferu. To byl nervák. Jak jsi to tenkrát prožívala ty? Já vím, že by měl být člověk hlavně v klidu, ale vysvětluj to srdíčku.
ENDOMETRIOZA-NADĚJE
MALIPETA
| 19. 1. 2008 18:35
LINDULE,TAK TO MNĚ BOLÍ S TEBOUNEBOJ,ZVLÁDNEM TO UVIDÍŠ!JAK JE TI DNESKA?MY TO ZKOUŠELI JAKO SAMI A HROZNÝ!HODNE JSEM KRVÁCELA PO STYKU BOHUŽEL!TAK MÁM UŽÍVAT ANTIK.NEŽ,PUJDEME NA DALŠÍ IVF.TO JE V BŘEZEN-DUBEN!CO VY?UŽ NECO VÍTE?NEVÍM JESLI JSI TO NEKDE PSALA,ALE JAK DLOUHO SE SNAŽÍTE? RENATKA-KRÁSNÁ FOTKA,HLAVNĚ TEN BACIL-TEN BYCH BRALA!
:-)
Lindule
| 14. 1. 2008 13:51
Malipeta - já je na mozku mám určitě.Zrovna jsem si prožila další bolestivou menstruaci a už se dostávám do fáze, že se říkám, jestli by odstranění dělohy nebylo nejlepší řešení. Jenže to bych neměla mimíska. Takže po odeznění bolestí si vynadám a jedu dál. Už aby nám konečně z té genetiky zavolali.

Renetka - v práci si nechtěně měníme chřipkové bacily, ale tady na ty si jdu někam sehnat síťku a vyrážím na lov. Díky.
endometrioza a těhotenství
renetka
| 13. 1. 2008 22:20
holky držím moc palečky, ale určitě to vyjde. Mě endometrioza strávila vaječník, ale teď jsem ve 24týdnu těhotenství, tak jsem zářným příkladem, že to opravdu jde. Trvalo nám to 4 měsíce od lapara, už jsem byla smířená s umělým oplodněním, protože před tím jsme se snažili přes rok, ale vyšlo to.
Hlavně nic nevzdávat, určitě se to podaří, jen doufám, že se to po porodu zase nevrátí, je to fakt hnusná nemoc. Moc na vás myslím a posílám vám těhu bacilky
LINDULE
MALIPETA
| 9. 1. 2008 21:17
BUDU NA TEBE MYSLET AT SE TO PODAŘÍ!TAKY MAM LOŽISKA NA STĚNĚ DĚLOHY,NA VAJEČNÍKU,NA STŘEVECH!NĚKDY MÁM POCIT,ŽE JE MÁM I NA MOZKU
ENDOMETRIOZA
MALIPETA
| 9. 1. 2008 21:07
AHOJ!TAK DNESKA JSME BYLI S MANŽELEM V PRAZE,DOMLUVIT SE CO DÁL,KDYŽ SE PRVNÍ IVF NEZDAŘILO!BYLA JSEM NA IVF V PROSINCI .DR MI NASADILA ANTIKONCEPCI A DALŠÍ PODSTOUPÍME V UNORU,NEBO V BŘEZNU!TAKY NAMÁME ŽÁDNÝ ZMRAŽENÝ,TAK,VŠE OD ZAČÁTKU!FURT DOUFÁM,ŽE SE ZADAŘÍ !MAM TU NEMOC UŽ 12LET A TAKY TO NEBYLO JEDNODUCHÝ!NEUSTÁLÍ BOLESTI,HOSPITALIZACE,BREK A ZOUFALSTVÍ A PROSENÍ DR.ŽE POTŘEBUJI FUNGOVAT A CHODIT DO PRÁCE!!BYLA JSEM JAK VE SNU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
endometrióza
RENATAB
| 9. 1. 2008 17:08
Ahoj.Jestli tě to břicho opravdu trápí,trvej na vyšetření na
endometriózu a nenech se odbýt prvním gynekologem.Než mi ji
potvrdili,lékaři mi udělali veškerá
vyšetření:kolonoskopii,endoskopii,CT, ultrazvuky ledvin,
žlučník,slinivku, nosila jsem neustále zkumavky na parazitologii,téměř
dva roky v kuse jsem dostávala bezdůvodně antibiotika, pak jsem změnila
gynekologa a ten endometriozu zjistil po první laparoskopii.Ten zásah
není až tak hrozný, hrozný je fakt, že se to vrací. Pokud selže veškerá
hormonální léčba a ložisk,a se objevují stále, asi jediné řešení je
odstranění dělohy. No. Nechce se mi. Ty se pokus nejdřív o to mimi.
endometrioza
Adelin
| 9. 1. 2008 15:32
Ahojky,mám takový problém.Je mi 20 let.Začnu od začátku loni v březnu jsem byla na vyšetření v nemocnici ohledně toho že mě bolelo v podbříšku jak na pravé straně tak na levé,byl mi udělán ultrazvuk,odběry krve měli podezření na slepák,ale nic nenašli.Akorát na ultrazvuku viděli v podbříšku nějaké uzliny a vodu.Doktorka tedy obvodní s tim nic nedělala.Pak jsem se léčila se zánětem močového měchýře a následně po vyléčení jsem měla zánět v pochvě po braní antibiotik.Gynekoložka mě dala mast a čípky to se vylečilo.Ale bolesti v podbříšku nepřestaly.Teď poslední dobou pociťuji při ***u bolesti v podbříšku(takové píchání),ale bolí mě to i normálně během dne,*** mě netěší a stává se že na něj vůbec nemám chuť.Když mám menstruaci ,tak trpím velkými bolestmi a mám i křeče.Občas mě bolí hlava.Ale,že bych měla krev v moči či ve stolici to nemám.S přítelem se snažíme o miminko je to už 9,5 měsíce,ale stále nic.Gynekoložka mi řekla,že to může trvat po antikoncepci až rok,ale mě se to nezdá.Když jsem byla v prosinci na vyšetření tak bylo vše v pořádku i cytologie.Nevím když si spojím ty bolesti a že nemůžu otěhotnět může to být endometrioza?Děkuji moc za odpověď.
anonym
| 4. 5. 2013 11:54
*: ahoj nenech se takhle odbít jo je to endometrioza včera mi to dělali laparoskopicky a tet uvidím jak dál ty bolesti mě už tak unavovali nic mě nebavilo a furt jen bolesti říka se že to bez lapa.nezjistí ale moje super doktorka jen do mě sáhla a hned řekla že to bude endometrioza a hned mě objednala na operaci tak jdi k jinému gynek.víš já mám už aspon jedno dítě tak to nenechávej držím palce.
Malipeta
Lindule
| 9. 1. 2008 14:50
ahoj, mám také endometriozu a nejspíš i adanemiozu nebo jak se to píše (ložiska přímo ve stěně dělohy, nelze to odoperovat). Ale nevím, jakého stupně. Mám zasebou 2 lapa (1. na vaječníkách, kousek mi sebrali a 2.-vaginálně-rektální oblast) a 1 nepodařené IVF, které jsme prodělali na přelomu září a října. Embrijka se nevyvíjela, takže teď čekáme na výsledky genetických testů a pak bychom měli absolvovat druhý pokus. Musíme být statečné. Ono se to určitě podruhé povede.
ENDOMETRIOZA
MALIPETA
| 4. 1. 2008 16:25
CHAPU VÁS VŠECHNY,KTERÉ MÁTE TUTO NEMOC!JE MI 30 LET A MAM JÍ OD 18.MAM ZA SEBOU UŽ 3LAPA.JSEM VDANÁ A CHTĚLI BYCHOM MIMI.....ALE......PO JEDNOM NEZDAŘENÉM IVF SE PTÁM?MA NĚKDO Z VAS DÍTE?NEBO SE TAKY NEKDO POKOUŠÍ I KDYŽ VÍ,ŽE MÁ ENDOMETRIOZU?MÁM JÍ 3STUPNĚ,TAKY NA STŘEVECH.STRÁCÍM NADĚJI,PROTOŽE VÍM CO TO JE ZA NEMOC.JSEM RADA,ŽE JSEM TOHLE NAŠLA.
endometrioza mi rozbila vztah
RENATAB
| 29. 12. 2007 16:12
SOS!6 let endometrióza 3 a 4 stupeň,střeva téměř nepropustná,operace
2x,vypalování křečových žil taktéž,střevo u konečníku je tak tenké,že
již další laparo nelze,protrhla by se stěna.Hormonální injekce mám za
sebou,nezabraly,následovala další operace.Bolesti břicha,křeče
denně.Bolesti v zádech denně.Bolesti při vyprazdňování obrovské,krev ve
stolici, v moči,neustále i samovolně.Bez projímadla nemůžu
existovat.Projímadlo snižuje účinek léků,mám za letošní rok 13druhů
antibiotik na gynekologické záněty,nezabírají,snížil se i účinek
antikoncepce,tedy následovala vynucená interupce.Partner mě
opustil,protože neustál,že ***uální styk jsou pro mě galeje.Bylo pro
něj potupné se jít před každým stykem umýt. Mám 34 let a 43kilo.Mám
krásnou dceru,prima práci,dělám VŠ a žiju denně v bolestech. Dle lékařů
se s tím mám naučit žít. Vypadám jak anorektik,analgetika
odmítám.Jedinou úlevou je nadměrná aktivita,ať je to
chůze,kolo,plavání,těžká dřina,běh do schodů,cokoliv.Střeva jsou v
pohybu a tolik se nelepí.V noci a ráno pro probuzení horor!Kdyby
náhodou někdo objevil novou léčebnou metodu na endometriózu,i třeba v
zahraničí,prosím poraďte: bajtuku@centrum.cz
endometrioza
Pindruse
| 28. 11. 2007 11:48
Dobrý den všem,
měla jsem bolesti už od své první menstruace a moje tehdejší doktorka to nějak neřešila. Pak jsem se přestěhovala do Prahy a tady začala chodit do gyncentra a nemůžu si jeji péči vynachválit. Mám za sebou tři laparoskopie. Pokaždý mi operující lékař řekl, že buď dítě nebo hormonální léčba. Při poslední návštěvě mi lékařem bylo sděleno, že už jsem v pořádku. Doktor mi řekl, že to můžu mít i z toho, že jsem dlouho dobu používala tampóny. Že mi to vyžralo nějakou ochranu co chrání malou pánev. Mám endometriozu prvního stupně. Taky mi řekli, že bych mohla podstoupit umělej přechod. Je mi 26 let a letos v létě jsem se vdala a začali jsme uvažovat o miminku. Snad se to brzo podaří. HLAVNĚ SE TÝ NEMOCI NESMÍME PODÁVAT. Všem vám držím pálce abyste jste brzo staly maminkami.
Kladno nemocnice
Anina
| 14. 10. 2007 19:06
Tak to je super já už mám menzes taky za sebou, takřka žádné bolesti, ale krev z konečníku přetrvávala, takže jsem se ocitla na druhé laparoskopii
teď už mám po ní, znovu mi odstranili nějaké srůsty, ale prý je to o hodně lepší než v tom lednu zítra jdu ke svému doktorovi, tak doufám, že se domluvíme na antikoncepci tak na 9 měsíců a pak se pokusím otěhotnět .. v tu dobu už bych měla mít dostudováno a přítel taky není proti, tak snad to všechno vyjde
Tobě držím moc palce ať se Ti podaří otěhotnět co nejdříve
Měj se, Anna
endometrioza
Andry
| 24. 9. 2007 15:16
Ahoj,chtěla jsem se zeptat-už dlouhodobě mě pobolívá v podbřišku na různých místech. Nejsou to výrazné bolesti,ani je nemývám každý den,ale mám je docela často. Poslední 2 menstruace jsem měla zpožďené a když přišly, hodně jsem krvácela. Doktorka mi řekla,že by to mohla být endometrioza,ale nikam mě neposlala,vzala mi jen krev a v ní bylo vše v pořádku. Nemáte některá podobnou zkušenost?Děkuju.
endometrioza
Andry
| 24. 9. 2007 15:16
Ahoj,chtěla jsem se zeptat-už dlouhodobě mě pobolívá v podbřišku na různých místech. Nejsou to výrazné bolesti,ani je nemývám každý den,ale mám je docela často. Poslední 2 menstruace jsem měla zpožďené a když přišly, hodně jsem krvácela. Doktorka mi řekla,že by to mohla být endometrioza,ale nikam mě neposlala,vzala mi jen krev a v ní bylo vše v pořádku. Nemáte některá podobnou zkušenost?Děkuju.
Hurá
renetka
| 22. 9. 2007 17:25
Tak holky, hlásím úspěch, 4 měsíce po laparce a odejmutí vaječníku se to povedlo, teď jsem už v 8 týdnu těhotenství
po mensesu
Lindule
| 14. 9. 2007 15:47
Tak mi končí první menstruace od laparoskopie. Trochu se to protáhlo, nakonec mi doktor dal vyvolávačku. Bála jsem se,že mi operace a následná léčba nepomohla. Nechci to zakřiknout, ale ťuk ťuk ťuk - bolesti nikde, křeče nikde. A tento týden jsme začali s přípravou na umělé oplodnění. Je to fuška a věčná lítačka po doktorech kvůli injekcím, ultrazvuku a tak, ale určitě to stojí za to.
Lucias
Lindule
| 21. 7. 2007 12:53
Ty potíže můžeš mít z mnoha příčin. Rozhodně bych trvala na dalších vyšetřeních. Všechno bych jim podrobně popsala a řekla, že HA nepomáhá. To není normální, abys takto trpěla.Zvlášť jestli jsi před tím prasknutím cysty byla bez problémů. Jseš řádně pojištěná, tak trvej na svých právech. Kdyby se něco nedejbože zanedbalo, mohla by sis nést následky po zbytek života.
silne bolesti v podbrisku
Lucias
| 21. 7. 2007 04:47
Ahoj,

uz jsem docela zoufala a tak hledam pomoc a radu vsude.... V unoru jsem mela opravdu hodne silny bolesti v podbrisku. PO ultrazvuku bylo zjisteno, ze mi praskla cysta a vice se to neresilo ( zrejme proto, ze jsem v USA jako aupair a i kdyz jsem pojistena, tak to je vzdycky problem.... ). Od te doby jsem nekolik dnu do mesice mela silne bolesti. V cervnu jsem mela bolesti kazdy den, ruzne silne, prevazovaly ty, kvuli kterym jsem ani nevylezla z postele. Dostala jsem antikoncepci s tim, ze by to melo vyresit problem. Nastalo to, ze menstruju uz 12 den a minulou noc jsem mela tak silne bolesti, ze jsem se kvuli krecim ani nemohla pohnout...... Bolel me podbrisek, pozdeji se pridalo skoro cely bricho a velmi silne me bolelo v krizi. Pomuze mi nekdo? Vite, co by to mohlo byt a jak bych si mohla pomoci? Mam vyzadovat nejaky dalsi vysetreni? Uz si pripadam jako hypochondr a pri kazdym pichnuti v podbrisku se strasne bojim, jak silna bolest to zase bude...... Diky moc, Lucka 25 let.
Kladno
Lindule
| 11. 7. 2007 14:00
ahoj Anno,

Já byla na zákroku na přelomu listopadu a prosince. Také jsem dostala půlroční léčbu. Ale ty injekce se jmenují Diphereline. S čekáním na menstruaci jsme na tom stejně. Měla jsem sice ihned podstoupit umělé oplodnění, ale vzhledem k nástupu dovolených jsme to přesunuli na září. Během 14 dní bych měla dostat menstruaci a bojím se bojím. A zároveň doufám, že už mi bude dobře. Jo, a stále se léčím na Kladně, ve strerilní poradně. L.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
26. 4. 2024 23:54
70322
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video