Endometrioza - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

endometrioza

Diskuze

lindule
naomi
| 22. 5. 2007 12:11
To neva, já jsem ochotná zajet i do Prahy pokud jsou tam opravdu odborníci a není problém se tam objednat. Já jsem vděčná, za jakékoliv rady.....díky Romana
kloa, lindule
naomi
| 22. 5. 2007 12:08
Ahojky, děkuji oběma moc za odpovědi.Do Ostravy bych to měla kousek, ale nevím zda jsou zaběhlí ohledně u této nemoci, já mám totiž špatné zkušenosti ohledně lékařů (už kvůli páteře, kterou mi dělali v Ostravě-bohužel denně bolesti) a k tomu ty gynekologické problémy a ukrutné bolesti podbříšku.Gynekolog mi dělal ultrazvuk a tam zjistil endometriózu a zvětšenou dělohu, pokud půjdu na laparo.(určitě jo), tak tam by se mělo zjistit v jakém rozsahu. Napsal mi antibiotika a objednaná jsem až na začátek července, ale kvůli nesnesitelným bolestem ho budu muset navštívit mnohem dřív, protože se to opavdu nedá vydržet.Nevím co tím myslel, že mám taky volnou tekutinu v břiše, protože na mne vyhrknul spoustu věcí, takže jsem se ani nestačila zeptat co s tím.Já si taky připadám jak pochodující lékarna. Beru spoustu léků od bolesti páteře a kapky Algifen na podbříšek (částečná-malá účinost).Už mi je zle ze všech těch léků, tak bych byla ráda, aby se to dalo do pořádku co nejdřív, ale to chce asi čas, abych to neuspěchala.Máte také bolesti páteře, obtížné močení, kvůli edometr.? Vám to prosím zjistili jak? Díky za vše a jsem moc ráda, že se mi někdo ozval Romana.
anonym
| 4. 1. 2019 12:04
Ostravu muzu doporucit. Doted jsem se tam lecila
naomi
Lindule
| 22. 5. 2007 11:40
hm, ty jseš z FM, tak to jsem ti moc neporadila. Tahle nemocnice je v Praze
pa L.
naomi
Lindule
| 22. 5. 2007 11:37
také se potýkám s touto nemocí. Informace o specializovaném pracovišti nalezneš na www. endometrioza.cz Neznám je z vlastní zkušenosti, ale informace jsem získala hlavně tam. Běžní doktoři totiž o této nemoci zatím moc neví.
Já podstoupila na podzim laparoskopii na Kladně a teď dostávám každý měsíc injekci, která mi půl roku navozuje umělý přechod. Na doktory si nemůžu stěžovat. S léky na bolest ti bohužel nepomůžu, žádný mi nazabíral a to jsem si už někdy připadala jak pojízdná lékárna. Hormonální antikoncepce mi trochu pomohla. Bolesti pak nebyly tak strašné. Ale my chceme mimi, takže nepřichází v úvahu.
Držím palce a hodně síly. L.
naomi
Kloa
| 22. 5. 2007 11:27
Ahoj.
Vím jen, že loni otevřeli nové středisko na léčbu endometriozy v Ostravě ve fakultní nemocnici. Koukala jsem, jsi z FM, to bys neměla tak daleko, ale co vím, možná máš blíž nějaké jiné středisko.
A to tě tvůj gynekolog nikam neposlal, aby se zahájila léčba? Jak vůbec přišel na to, že máš endometriozu? To jde zjistit jen laparoskopií ne?
Léčbu antikoncepcí by měl taky navrhnout lékař.
endometrioza-děsné bolesti
naomi
| 22. 5. 2007 10:27
Ahoj holky,mám prosím dotaz. Na poslední kontrole, která byla akutní, mi gyn. řekl, že mám endometriózu. Před rokem mi zjistili i myomatózu. Chtěla jsem poprosit o radu, kde se endometriózou zabývají(opravdu odborníci-lékaři) a jestli někdo trpí nesnesitelnými bolestmi podbříšku i mimo menzes, problémy s močením,bolesti páteře (jsem 3 roky po operaci bederní páteře-neúspěšné), zvýšené teploty, zimnice atd....Ještě mám údajně volnou tekutinu v břiše. Prosím o radu co pomáhá od bolesti, jestli je dobré brát antikoncepci...Možná půjdu i na laparoskopii a pokud budou problémy, tak možná i na hysterektomii, ale to bych ještě nerada.Je mi 33 let. Děkuji mockrát za jakékoliv rady a odpovědi Romana.
endometrioza-děsné bolesti
anonym
| 19. 5. 2007 14:17
Zdravím všechny co mají endimetriozu.Před rokem mi zjistili, že mám myomy a před pěti dny jsem musela navštívit gynekologii kvůli nesnesitelným bolestem podbříšku(půl roku stupňující a časté bolesti) a tam mi řekli, že mám endimetriozu. Vůbec jsem netušila co to je. Něco málo mi o této nemoci řekli, ale nedalo mi to a tak jsem brouzdala na internetu co to vlastně přesně je. Chtěla jsem se zeptat, zda někdo z Vás má ještě další příznaky této nemoci jako jsou například bolesti páteře, obtížné močení, šílené bolesti podbříšku i mimo menzes. Je mi 33 let, v r. 2004 jsem byla na operaci páteře, která nedopadla nijak úspěšně, protože mám denně bolesti a tomu se přidaly i gynekologické problémy. Chtěla jsem se zeptat a poprosit o radu, jaké máte zkušenosti s endometriozou a jaká Vám pomáhá léčba.Kde mají zkušenosti s touto nemocí(město, zkušený lékař). Dá se to nějak odstranit laparoskopicky? Děkuji Všem za jakékoliv rady a zkušenosti, hezký den Romana.
endometrioza
anonym
| 14. 5. 2007 09:24
Dobrý den, já mám úplně stejné obtíže a teď beru jeanine a časem mě čeká také odstranění vaječníků. Dělohu bych si chtěla nechat. Mně je 28 let. Můžu se zeptat, kde se léčíte a kde Vám budou dělat operaci? Děkuji Šárka, sarka.lipertova@centrum.cz
Ach ty bolesti-endometrioza
anonym
| 8. 5. 2007 18:25
Ahoj všem,
i já bych se ráda podělila o "zážitky" spojené s endometriozou. Vše začalo v říjnu 2006 kdy jsem potratila. Po čtyřech dnech jsem musela být znovu hospitalizovaná v nemocnici s velkými bolestmi v podbřišku a zad. Týden mě léčili na zánět dělohy, ale bolesti přetrvávali. Doporučili mi laparoskopii, která potvrdila endometriozu. Vzhledem k tomu, že se u mě vyskytovala v oblasti tlustého střeva a močového měchýře, byla mi doporučena klinika v Praze. Dnes jsem měsíc po operaci. Těšila jsem se, že už touto dobou budu v pořádku a OK. Bohužel.....Mám ještě větší bolesti, které jsou hlavně v oblasti zad a konečníku. Minulý týden jsem musela vyhledat znovu pomoc v nemocnici. Bolestmi jsem nevydržela a tak trochu jsem se psychicky bolestí sesypala. Lékaři mi natvrdo sdělili, že se s tím budu bohužel muset naučit žít. Doporučili mi co nejdříve otěhotnět, ale když si tak čtu příspěvky ostatních žen, obávám se, že to není 100%. Teď jsem doma v neschopnosti. Navštěvuji psychologa a ambulanci bolesti a lékaři se mi snaží najít léky, které by mi ulevili od bolesti a zároveň mi pomohli na duši. Musím po pravdě říci, že jsem nikdy nečekala, že by mě bolesti mohli dovést až takhle daleko. Je mi 32 let, jsem cvičitelka aerobicu, myslím si, že i pohledná a atraktivní ženská, ale za ten poslední měsíc se ze mě stal úplně někdo jiný.... Jsem zoufalá bolestí. A to jsem minulý týden nastoupila do nového zaměstnání, kterého se budu muset zřejmě vzdát. Který zaměstnavatel by trpěl někoho, kdo chodí po lékařích ve zkušební době a není schopen na plno pracovat. Tak takhle se mnou endometrioza v posledních několik dnech zamávala. A věřte mi, je mi opravdu z toho všeho mizerně.......Pokud by jste mi chtěli nějak poradit, nebo jen tak si popovídat, můžete psát na email:klara.ledvinova@centrum.cz. Co si budeme říkat, kdo endometriozu opravdu nepoznal......nemůže pochopit...... Držím všem palce. Ahoj Klára
endometrioza
anonym
| 28. 3. 2007 16:00
Ahoj děvčata, 2 roky bojuji s endometriozou a stále mám bolesti. Jsem po dvou laparoskopiích, hormonální terapii(přechod), nyní beru nostop Jeanine. Mám endometr. v rektovaginálním septu, na střevu a pánevní pobřišnici. Jestli má některá z vás též tuto diagnozu, ozvěte se . Čeká mě odstranění dělohy a vaječníků. Moc se mi do toho v 34 letech nechce. Díky Petra p.zimova@atlas,cz
já taky
anonym
| 27. 2. 2007 10:31
Já se vždycky utěšuji tím, že existuje spoustu jiných a horších nemocí. V porovnání s nima se nám daří skvěle.
Takže hlavu vzhůru.

Ale musím přiznat, že kdyby mi to někdo vykládal, když je mi zrovna zle, tak by dotyčnému hrozila újma na zdraví


Silná si připadám jen 14 dní v měsíci.
Linda
já taky
anonym
| 27. 2. 2007 07:33
Tak jsem u vás v klubu
informace o endometrioze
Betty
| 19. 2. 2007 22:52
Jestli Vás zajímá téma endometrioza, tak mrkněte na stránky www.endometrioza.cz
endom. po porodu
alena
| 16. 2. 2007 12:50
Nechci vás děsit, děvčata, třeba jsem výjímečný případ, ale u mě se endometrióza projevila až po prvním porodu. Měla jsem štěstí a otěhotněla i podruhé, ale hned po porodu druhého dítěte se bolesti dostavily znovu. Teď mám po druhé laparoskopii, ložiska byla odstraněna, ale kdo ví, na jak dlouho.
Držím palce, aby vám to vyšlo.
porod
anonym
| 16. 2. 2007 08:44
Lenka: To je pravda, ale potíž je právě v tom, že když máš endometriozu tak velmi často máš i problémy s otěhotněním. Takže je to takový začarovaný kruh. Já teď půl roku budu léčit endometriozu injekcema a pak hned přejdem na přípravu pro umělé oplodnění. Už po první injekci se u mne projevily vedlejší učinky a jak budu vypadat na konci roku, to nechci vidět. Ale hlavně když to vše dopadne OK. Musím to brát z té lepší stránky. Třeba už koncem roku budu těhulka Linda
endometrioza
ryba
| 15. 2. 2007 10:16
Moje velmi dobrá kamarádka tímto trpěla a vlastně trpí taky. Byla na dvou operacích a pak asi třikrát na umělém oplodnění. Vím,že jedla stále nějaké hormony.
porod
lenka
| 15. 2. 2007 09:16
Endimetrioza se prý hodně spraví po porodu díky tomu, že když žena čeká dítě a pak nějakou dobu po porodu nemá menstruaci, takže se ta ložiska zmenší a tím pádem to nedělá takovou neplechu.
endometrioza
anonym
| 14. 2. 2007 11:35
To mi něco přípomíná. Rok jsem chodila po různých doktorech a všichni na mne koukali jak na zjevení. Veškeré testy a vyšetření OK. Už jsem jim sama říkala, ať mne pošlou na psychiatrii, protože jsem asi hypochondr. Pak stačilo změnit gynekologa a už to jelo. Zanedbaný výtok, neznámý útvar na vaječníku, laparoskopie a ... endometrioza. Po třech letech se mi vrátila a další dva roky jsem přesvědčovala doktorku, že potřebuji na laparoskopii. Tu jsem absolvovala v prosinci ale nevypadáto ,že by zabrala. Tak uvidím po injekcích.
Takže se připojuji. Trvejte na vyšetřeních, nebojte se říct doktorovi svůj názor a když to nepomůže, změňte ho. Oni nejsou Bohové, i když si to někdy myslí. Linda
endometrioza
anonym
| 12. 2. 2007 18:02
Mně bylo 5 let zle, velké bolesti břich, zad,menstruace trvala 10 dnía byla dost silná, provázená horečkou a křečemi.Mimo cyklus by bylo pořád, jak když jsem těhotná, ale u gyn. jsem byla v pořádku.Za 5 let mi dělali4 koloskopie,4gastroskopie,CT břicha a pořád dokola a nakonec mi dali antidepresivaŘekla jsem, jestli mi nekouknou do břicha řezem, ne pořád nějakými hadičkami, tak už asi skočím z okna, pro ně jsem byla zdravá.Po laparoskopii mi našli těžkou endometriozu,6 měsíců mi injekcemi Zoladex mi vyblokovali vaječníky,takže jsem byla jakoby v přechodu,nepomohlo to.Měla jsem tuto nemoc mimo orgány zvenku, ne v orgánech, proto nikdy nic nenašli.Dělali ze mně hypochondra, já trpěla a nakonec přišla o dělohu a beru doživotně hormony.Trvejte na vyšetřeních, dokud nemoc nenajdou, já čekala a ztratila 5 let, jen jsem ležela v bolestech.
endometrioza
anonym
| 20. 1. 2007 21:16
prosím o radu na dobrou gynekologickou ordinaci v Praze,Děkuji
opakovaná endometrióza
alena
| 7. 1. 2007 08:53
Ahoj Mirko, tak jak to u Tebe dopadlo? Už máš lepší zprávy, vědí lékaři, proč jsi nemohla otěhotnět? Já se po několika měsících relativního klidu znovu ozývám. Vypadá to se mnou tak, že mimču je skoro 7 měsíců, už tří týdny přikrmuji a duševně se připravuju na tu slíbenou laparoskopii. Jen nevím, jak moc mi pomůže, protože jestli se ta ložiska nějak nezměnila, tak dřív operovat nešla. A s hormonální léčbou byly problémy, jak už jsem psala. Ale asi mi nic jiného nezbyde, jen jsem ráda, že jsem vydržela kojit, protože - jak už jsem se informovala - samotný zákrok by se zvládnout dal, ale při té léčbě bych stejně kojit nemohla. Jelikož mě bolesti provází v docela nevhodných situacích, vzdávám další kojení a začínám myslet zas víc na sebe. Ahoj a dej vědět.
endom. a laparoskopie
anonym
| 7. 10. 2006 15:03
Ahoj Aleno, já mám za sebou taktéž endometriozu, která byla odhalena až při laparoskopii. Způsobovala mou neplodnost. Při laparoskopii mi odstranili ložiska endometriozy a já za půl roku po hormonální léčbě spontánně otěhotněla. Nyní jsem opět nemohla přijít do jiného stavu, opět jsem prodělala laparoskopii a endometrioza nikde. Problém je jinde. Takže mě těhotenství opravdu end. vyléčilo. Jen k té laparoskopii, samotný zákrok není tak strašný, v nemocnici jsem si poležela čtyři dny i s výkonem, bolestmi jsem netrpěla, takže toho se určitě bát nemusíš, jen by ses asi musela dohodnout na tom, zda budeš moct kojit, tím si nejsem tak jistá, vzhledem k narkóze a k podávaným lékům. Držím palce ať ti vše dobře dopadne. Mirka
endometrióza
alena
| 10. 9. 2006 12:19
Ahoj!Já jsem si také myslela, že jsem si endom. vyléčila sama přirozeným způsobem jako je těhotenství. Aspoň se to tak často tvrdí.Ale po pěti týdnech od porodu vytouženého mimínka mě opět začalo pobolívat v podbřišku. Po vyšetřeních už zbývá zaj jen laparoskopie. Já se ale bojím, jak bych zvládala pobyt v nemocnici a celý zákrok s 3-měsíčním kojencem.Zajímalo by mě, jaký druh antikoncepce jsi užívala a jak Ti pomohla. Nikdy dřív jsem jí neužívala, ale slyšela jsem, že je to jeden ze způsobů léčby. Před těhotenstvím pro mě operace vhodná nebyla a GnRH-léčbu mi VZP nepovolila. Dále by mě zajímalo, jestli míváš bolesti i mimo menstruaci. Já ano,a to mě mátlo, ale vím jistě, že stejné bolesti jsem měla, než jsem otěhotněla a odezněly asi 14 dní po otěhotnění. Bohužel jsou zase tady a skoro každý den.
anonym
| 3. 9. 2012 14:31
TO alena:
Antikoncepce pomáhá v tom - při způsobu, kdy jí bereš v kuse, aby jsi nedostala menstruaci - tím by se mělo zabránit, aby se opět nějaké částečky - ložiska uvolnila a dělala neplechu... jinak to endometriozu nevyléčí - kromě operace nic nefunguje jako léčba, jen jako prevence a to je jediné - nemenstruovat okamžitě po podstoupení laparoskopie. Doktorka mi také doporučila co nejdříve si pořídit miminko, pak už to prý nemusí jít... ale asi ihned pak zase začnu s antikoncepcí, jinak věřím tomu, že se mi to bude zase vracet - myslím si, že ta laparka s vyoperováním ložisek endometriozy, co jsem podstoupila, asi nebude moje poslední... :-/
Jak?!
anonym
| 10. 8. 2006 05:25
Ahoj,no vlastně ne já..ale až na operaci při laparoskopii,pořád mě bolelo v pravém podbříšku..skoro každý den a hlavně po pohybu,ale i bez něj..doktoři mi nevěřili,protože jsem na to prej mladá,abych to měla.ale nedala jsem se odbýt..!Antikoncepce pomáhá,ale spíš to jen zmírní bolest,ale nevyléčí..mě pomohla až operace..ale stejně to mám asi zpátky..tak nevím...ale měla jsem tam i křeč.žíly asrůsty a prej ty nejvíc bolí..tak se zkus poradit s lékařem...ale antikoncepci ber..bylo by to jinak ještě horší to mi veř!S pozdravem K.
Jak se to pozná?
anonym
| 8. 8. 2006 17:38
Chtěla bych se tě zeptat, jak jsi poznala, že máš endometriózu? Trpím taky silnými bolestmi, proto užívám hormonální antikoncepci. Ale někdy mám chuť ji nebrat, ale to nemůžu, protože se s těmi bolestmi nedá žít.
anonym
| 29. 8. 2012 09:47
TO : Ahoj já třeba neměla žádné problémy,šla jsem na normální kontrolu a jediný co jsem měla za problém byla bolest při ***u a při menstruaci sem vzala prášek a bylo mi docela dobře.Doktor mě vyšetřil a při ultrazvuku mi nenašel pravý vaječník a při pozorném prohlížený pod mikroskopem našel hnědé flíčky(já měla zato že to jsou znamínka).Měla sem 2 gynekology a oba mi jen říkali že mi nic není atd atd.Až konečně třetí doktor mě pořádně vyšetřil a hlavně psychicky podpořil.Řekni doktorovi o této nemoci,protože tady ty nemoci spolu s boreliozou oni zanedbávají...
endometrioza
anonym
| 8. 8. 2006 14:37
Ahojky,i když mi je jen 21 let už jsem protpěla endometriozu(dále pak srůsty,křeč.žíly)-to vše v 18 letech!Byla na operaci,ale zdá se mi,že jí mám zase,protože trpím obdobnými bolestmi!Chtěla bych se jen zeptat,jestli s tím někdo má zkušenosti!A hlavně na to,že když mi díky této nemoci zastavili menstruaci a nasadily hormonální léčbu,tak jestli můžu otěhotnět?Co myslíte?Děkuji za odpovědi..
anonym
| 15. 5. 2016 11:02
TO :

Spouští nový blog o endo na www.goodvibeshuntress.cz, kdyby vás to zajímalo.

Hodně štěstí všem s léčbou!

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Alka...
19. 4. 2024 13:25
70252
♥Jarka*Alice♥
19. 4. 2024 12:19
11797
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video