Endometrioza - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

endometrioza

Diskuze

Kladno
Anina
| 10. 7. 2007 12:30
ahojky Lindule
to mam radost, ze jsem narazila na nekoho, kdo byl lecenej na Kladne. Ja jsem tam byla na laparoskopii v lednu a hned po operaci mi nasadili injekce na pul roku, Lucrin Depot. Mela jsi taky tuhle nebo jinou? Ted uz mam za sebou posledni a behem 14 dnu mam dostat mentruaci, tak se trochu desim, jak bude probihat, zda se bolesti zase vrati a nebo budu mit na chvili klid. Jak to dopadlo tobe? Je vse v poradku nebo musis jeste podstoupit dalsi lecbu? A chodis stale do Kladna? Mej se, Anna
Sabrin
renetka
| 29. 6. 2007 08:14
ahojky,
taky ti napíšu mé zkušenosti s endometriozou. Já měla bolesti hlavně při menstruaci. Bolela mě hlavně celá střeva a podbřišek. Jít na stolici při menstruaci bylo opravdu utrpení. Také jsem se cítila celkově nemocná a měla jsem vždy zvýšenou teplotu, kolem 37,5. Bolesti byly snad horší než porodní, ty mi trvali jen 9 hodin, kdežto u menstruace to bylo i 5 dní, nemohla jsem se ani hýbat.
Je to tři měsíce po operaci, ale mám strach, při minulé ms jsem měla zase šílené bolesti, teda bez teploty, ale skončila jsem kroutící se v posteli. Držím ti palečky, ať to není endometrioza, ani nic podobného. Dej vědět, jak jsi dopadla a držím ti palečky.
Sabrin
naomi
| 28. 6. 2007 17:15
Ahojky, já mám velká bolesti podbříšku i mimo menzes, hodně krvácím (při men.), problémy s močením (často a bolestivé), stolicí (bolesti hlavně při men.), bolesti při pohl. styku.Zjistili mi to při vyšetření, mám zvětšenou dělohu, volnou tekutinu. Endometrium mi naměřil při ultrazvukovém vyšetření.Jsou to opravdu velké bolesti nejvíce před a v začátku menstruace.Někdy na začátku men. mám taky problémy s chůzí od bolesti.Snad jsem ti aspoň trochu popsala a poradila mé příznaky a diag.Budu ti držet palečky, ať ti vše dopadne dobře.
laparoskopie
Sabrin
| 28. 6. 2007 16:41
Ahoj, ja jsem tady poprve. Chtela bych se vas nekoho zeptat na tu Endometriozu, jak vam na to prisli. Ja mam problemi s bolestmi brivha uz 3 mesice, ceka me laparoskopicke vysetreni, ale zatim vsechny vysledky jsou negativni. Vubec si nejsou jisti, co mi vlastne je, zatim me porad cpo praskama na bolest a antibiotikama na zanety vajecniku, protoze tam mam ty bolesti, ale to se jen domnivaji. Zitra jdu na ko a vypada to, ze brzy nastoupim. Chtela bych od nekoho poradit, jestli nemel stejne priznaky jako ja, nez mu na neco prisli. Ted uz je to lepsi, ale porad to boli, nejvic po ranu a vecer, pres den jsem pod praskama, ze zacatku jsem nemohla ani chodit. Budu rada za kazdou odpoved. Zatim ahoj
ahojte holky-Kloa, Lindule
naomi
| 27. 6. 2007 13:55
Tak jsem teď dorazila od doktora,v čekárně jsem seděla 1 1/2 hod. a u doktora 1 hod. no hrůza......Už mám stanovený termín operace, je to 26.7. , nástup v 7:00 hod.Nakonec nejdu na diagnostickou lapar., ale totální laparoskopická hysterektomie-akutní..., pokud bude zasažen i moč. měchýř, bude mne čekat další oper., ale to se uvidí.Už teď se bojím.Pořád si říkám, že jsem toho zažila a protrpěla spoustu, tak tohle taky musím vydržet.Ještě, když mi doktor říkal, abych si vyholila vše co je potřeba a usmíval se u toho, tak jsem málem smíchy padla, no kdyby jste ho viděly.Musím říct (teda napsat), že mne budou operovat šikovní doktoři, přesně moje typy.No ti si teda užijou.....a já taky.....A co vy holky, jak jste na tom? Doufám, že dobře.Mějte se krásně.
naomi
Lindule
| 6. 6. 2007 14:35
Už i ty začínej se zubařem. Nejdřív Kloa a teď ty. Já tam musím taky, ale moc se mi nechce.

V nemocnici jsem byla v obou případech asi 4-5 dní. Ostatní chodili po cca 3 dnech. Já jsem nesnášela tu narkozu, bylo mi po ní špatně a motala se mi hlava. Podruhé mne do toho začaly bolet záda. Celou operaci jsem ležela nakloněná na ramenech + chvíli trvá, než se z těla dostanou zbytky plynů, které při zákroku používají. Čím dřív chodíš, tím dřív jdou z tebe ven. Takže se mi to všechno prodloužilo. Také záleží, jak moc velký zákrok to bude. Ale jak říkám (vlastně píšu), není se čeho bát. Poprvé jsem byla děsně udivená. Čekala jsem kruté bolesti, ale oproti mensesu pohodička.

Smajlíci se mi sami nabízejí v rámečku nad příspěvkem, který píšu. Stačí na něj kliknout.
Lindule
naomi
| 6. 6. 2007 14:17
Ahojky, ještě jsem se chtěla zeptat, jak dlouho jsi byla po laparo...v nemocnici, díky moc za odpověď. Taky doufám, že mi nebude zle,v narkóze jsem byla už asi 6x, i když po poslední (oper. páteře-1 1/2), tak mi bylo příšerně zle,ale to jsou malé věci oproti těm příšerným bolestem.Čauky R.
PS:kde najíždíš prosímtě na ty smajlíky?
Kloa
naomi
| 6. 6. 2007 14:06
Ahojky, taky jsem dnes byla u zubní, zadělala mi dírku (nebo spíš díru, jak říkala doktorka).Chtěla jsem si dát vše dopořádku před oper.(i proto, že tam zubní nebude 2 měsíce).Já mám taky od pondělka samé běhání po doktorech, taky hlavně kvůli páteři.Takže taky toho máš moc....Přeji ti, aby vše dopadlo dobře. Měj se hezky a určitě se ozvi jak jsi dopadla....R.
Kloa
Lindule
| 6. 6. 2007 13:45
máš toho docela dost. Tak držím pěsti, ať vše dobře dopadne.

Já u své gynekoložky sestřičku také moc nemusím. Když jsem si stěžovala na bolesti, tak mi věčně nutila bylinky a speciální cviky a že to holt musím vydržet. Já jí dám bylinky (jo, někomu mohou pomoci, ale chtěla bych vidět jí, kdyby měla takové křeče co já) Naštěstí jí pak ta endometrioza zavřela ústa. Alespoň k něčemu je dobrá.
naomi
Lindule
| 6. 6. 2007 13:39
Hlavně že se už něco děje. Jak psala Kloa, je dobře, že se o tebe stará doktor, ke kterému máš důvěru a kterého se nebudeš bát zeptat, když něčemu neporozumíš.

Laparoskopie se neboj. Mám za sebou dvě a musím říct, že pooperační bolesti byly o dost menší než menstruační bolesti. Poprvé se dokonce sestřičky divily, že nechci žádné léky na bolest. Mně nědělala dobře narkoza, ale ostatní spolupacientky si už večer došly na záchod a umýt se (za pomoci sester).

Já dostanu 25.6. poslední injekci a pak uvidím, co bude dál. Taky se musím objednat k doktorovi, abychom se domluvili na dalším postupu.Vzhledem k létu a dovoleným je možné, že se o mimčo pokusíme až na podzim.

Určitě dej vědět L.
anonymní
naomi
| 6. 6. 2007 12:38
Ahojky, taky děkuji za přání.Ať se ti daří. Jsem ráda, že nemáš takové problémy.Měj se moc hezky R.
renetka
Kloa
| 6. 6. 2007 12:11
Renetko, i tobě ať to dobře dopadne
Anička je moc krásná slečna
naomi, anonymní
Kloa
| 6. 6. 2007 12:08
Ahoj Naomi, tak to máš fajn, že máš takovou důvěru ke svému gynekologovi. V tom svém jsem se trošku zklamala, hlavně v přístupu sestřičky. K němu mě doporučila mamča, prý mě rodil ...
Tak doufám, že ti to všechno dobře dopadne a snad budeš mít klid, i když se říká, že se endometrioza často vrací. Mrška jedna.
Já se chystám všechny své různé lékaře oběhnout během měsíce od příštího týdne, je toho dost. Chtěla jsem i na zubní, ale zub se ozval dřív, tak jsem dneska byla dírku zaplombovat, chjo. 19.6. jdu s ledvinama do centra nukleární medicíny do Ostravy, tak budu večer svítit no a pak celé další týdny budu běhat po různých vyšetřeních a odvěrech, tak zkusím někde mezi to vrazit i tu gyndu, co mi poví...

Anonymní, děkuji za přání. A nápodobně.
Tak holky, ať nám zdraví slouží
holky
anonym
| 6. 6. 2007 11:50
Takové mladé, a už takové problémy.
Taky mám ohromné cysty a myom, ale zatím to zvládám dobře (žádné veliké bolesti). Je mi přes 30 let.
Tak vám přeji, ať to přežijete a jste zdravé a zase plné života...
Kloa, Lindule
naomi
| 6. 6. 2007 11:17
Ahojky holky, tak jsem byla včera u svého gynekologa a vše jsem mu znovu řekla (jaké mám potíže....).Po tom co jsem mu řekla a po důkladné prohlídce mně chtěl hned poslat do nemocnice F-M (tam nechci), ale zeptala jsem se ho zda by se mne ujal a operaci provedl on.Souhlasil a říkal, že se mne velmi rád ujme a postará se o mne, což jsem byla ráda, protože přece jenom zná veškeré mé zdr. problémy.Budou mi to dělat v nemocnici na PODLESÍ U TŘINCE, jsou tam prý dobře vybaveni, a hodná sestřičky, tak uvidím.Jestli všechno proběhne dobře, tak bych mohla jít druhý den domů, což je super....Říkal, že by bylo dobré vzít celou dělohu i kvůli myomech, které se u mne nedají jenom vyříznout+ta endometrióza (prý bych měla po bolestech a problémech, už jsem byla připravena opravdu na vše), ale pak jsme se domluvili, že se první udělá laparoskopie a pak se uvidí.....Myslí si, že mám už zasaženy moč.cesty a další....Tak bych byla ráda, aby se vše dalo co jak nejdřív do pořádku. Ve středu 27.6. si jdu pro termín operace, tak jsem zvědavá, ale čím víc se termín bude blížit, tím budu mít větší strach, ale věřím, že vše dopadne dobře.Zatím se mějte moc, moc dobře a zase se ozvu, kdy půjdu pod nůž...Romana
endometrioza po porodu
renetka
| 4. 6. 2007 08:18
Ahoj holky, taky si postěžuju. Před otěhotněním bylo vše v pořádku, otěhotněla jsem celkem bez problémů, porod taky bez problémů, mám krásnou holčičku Aničku, které je už dva a půl roku.
Bohužel první menstruace po porodu, která se dostavila po 4 měsících byla velmi bolestivá, říkala jsem si, zlatý porod, pak se ke každé menstruaci přidaly teploty a pocit jako bych byla nemocná. Menstruace po dobu kojení přicházela asi po 4 měsících. Po roce jsem přestala kojit a tak se cyklus zkrátil na 75 dní. Minulý rok v prosinci jsem měla nějaké cysty, nastala léčba orgametrilem, v lednu přibyla další cysta, tak mě lékař poslal na laparo s tím, že cysty jsou naplněny asi krví. V březnu jsem tedy byla na operaci a byla to endometrioza s tím, že strávila celý pravý vaječník, tak mi ho museli vzít. Teď se snažíme o další mimčo, ale buhužel se zatím nedaří, jen mě zaráží, že menstruace, která přišla předevčírem byla velmi bolestivá, opět téměř porodní bolesti, jen zatím bez teplot, ale na druhé straně, zdravého vaječníku, tak se jen modlím, aby to nepostihlo i druhý vaječník, to jedno dítě opravdu ještě chceme.
Lindule
naomi
| 23. 5. 2007 15:50
Budu ti držet palečky, ať ti vše dopadne dobře, díky moc za info.
Kristýnce je 11.Zatím pa...R.
Naomi
Lindule
| 23. 5. 2007 14:10
injekce to jsou hormonální. Navozují mi umělý přechod, aby se ta ložiska zničila. Pak se pokusíme o umělé oplodnění. Určitě dám vědět, jak to dopadlo. a jsem zvědavá, jak to dopadne tobě i Kloe.

Jak starou máš slečnu?
L.
Lindule
naomi
| 23. 5. 2007 12:42
Já se chystám na gynekologii zhruba za 8-10 dnů, protože se mi nechce čekat dva měsíce a trápit se bolestí. Byla bych hrozně ráda, kdyby mi to pomohlo, ale jak říkáš asi záleží na rozsahu. Dám ti vědět (po kontrole) jak jsem dopadla.Já už bohužel otěhotnět nemůžu, kvůli problémům s páteří. Jsem ráda, že mám aspoň jedno dítě (holčičku-slečnu).Ty injekce máš od bolesti, nebo nějaké hormony? Budu ráda, když se ozveš jak jsi dopadla. Měj se moc hezky a drž se......R.
naomi
Lindule
| 23. 5. 2007 12:27
Hned při zákroku mne "vyčistili", odstranili ložiska, srůsty a také mi vzali kousek vaječníku. Hned další menstruaci jsem měla hodně kratičkou - asi jen 2 dny a hodně slabou. Od té doby jsem měla cca 2 roky pokoj od bolestí. Když už byly, tak se daly v pohodě zvládnout. Je pravda, že jsem zároveň brala HA. Pak se začaly bolesti stupňovat, prášky opět nezabíraly.
Po té loňské operaci jsem byla zklamaná. Menses byl bolestivý. Pak jsem však začla dostávat injekce, takže mám na půl roku pokoj. V červnu bych měla dostat poslední, tak ti dám vědět.
Asi záleží na rozsahu a velikosti ložisek, jak se doktor rozhodne. Něco jde léčit medikamenty, na něco pomůže jen nůž. Prý je nejlepší otěhotnět. Taky řešení.
Lindule
naomi
| 23. 5. 2007 12:12
Ahojky, chtěla jsem se prosím ještě zeptat, jak jsi byla na té laparoskopii (kvůli vyšetření jestli je to endom.), zda ti s tím hned něco dělali, nebo se koukli v jakém rozsahu je nález a zda se ti hned ulevilo od bolesti páteře a podbříšku...(po zákroku).Díky moc R.
kloa
naomi
| 23. 5. 2007 10:48
Ahojky,znova jsem se dívala na fakultku (Ostrava) a ještě jsem tam našla ODBORNOU AMBULANCI-AMBULANCE CENTRA PRO DIAGNOSTIKU A LÉČBU ENDOMETRIOZY.Jak jsi mi psala tak fungují od 25.10.2006.Zabývají se bolestivou menstruací, pánevními bolestmi, bol. při pohl. styku....Podle nálezu navrhnou léčbu nejen operační, ale i medikametózní. Ord.hod.:pá-7.00-15.00 hod, tel:59 737 32 46, Mudr. Dana Lorencová. Pokud mě můj gynekolog pošle na laparoskopii, tak se pokusím objednat u Mudr.Sageťa Jan, jak jsem ti psala. Zabývá se gyn. operacím... endometiózou..., ale i ostatními problémy, tak uvidím.Zatím pa a drž se.Po kontrole se ozvu Romana.
Operace v Brně
anonym
| 22. 5. 2007 20:51
Ahoj holky , také už 3 roky trpím bolestmi (mimo menzes). Gynekoložka mi tvrdila, že to budou asi srůsty - ale protože se mi bolesti časem stupňovaly, tak jsem přešla k jiné gynekoložce. Ta mi doporučuje laparoskopii. Takže Vás holky (co máte už gyn. operace za sebou) prosím o zkušenosti s nemocnicemi v Brně (nevím do čí rukou se mám svěřit) .
Betty
naomi
Kloa
| 22. 5. 2007 17:50
Nikde jsem to na jejich stránkách nenašla, tak díky za informace.
Nevíš, zaměřuje se přímo na endometriozu? Nevím s čím mě tam doktor na tu laparoskopii pošle, tedy co napíše jako důvod laparoskopie nebo je to jedno a dělá to pořád to stejné oddělení?
kloa
naomi
| 22. 5. 2007 14:27
Teď jsem trochu studovala fakultku, napsala jsem si kontakt na Mudr.Jan Sageťa -zabývá se INDIKACÍ KE GYNEKOLOGICKÝM OPERACÍM (i endometriózy),ord.hod.:po-11.00-13.30 hod., tel:59 737 18 10, 59 737 18 08, poradím se svým gynek.a uvidím co mi na to řekne.Pak se ozvu.....Romana
naomi
Kloa
| 22. 5. 2007 13:33
To bych ti dala tady určitě vědět, ale záleží jestli budu dřív než ty, protože se k lékaři chystám až ten týden od 18.6., mám pak po dobu tří týdnů různá další vyšetření kvůli ledvinám, tak uvidím jak to vyjde a jak dlouho se v té Ostravě čeká.
Pokud by ses o Ostravě něco dozvěděla, tak dej vědět.
kloa
naomi
| 22. 5. 2007 13:18
Určitě gynokologa navštívím co nejdřív, protože bolesti se stupňují a nebudu čekat až na červenec.Uvidím co mi řekne.Jestli mne pošle na laparoskpii, tak se mi nechce do F-M.Pokud budeš objednaná do Ostravy, tak mi prosím dej vědět, jak to dopadlo. Držím ti palečky. Ať ti vše dobře dopadne a nemáš bolesti, protože ty hrozně ubíjí.Určitě ti dám vědět, jak jsem dopadla, chystám se na gyn. za 14 dnů, až doberu antibiotika, která mi tam předepsali.Drž se....Pa Romana
naomi
Kloa
| 22. 5. 2007 12:58
Já s fakultkou neměla nikdy žádné problémy, dokonce tam operovali nádor na mozku mé "tchýni" a nádor na páteři přítelova kamaráda a vše bez komplikací a naprosto perfektní. Spoustu let jsem tam měla také nefrologa a péče byla perfektní. To středisko na endometriozu má být nové, loni jsem to viděla v regionálních zprávách a z FM to moc daleko není, no uvidíš, je to na tobě.
Já ještě nevím jestli to endometrioza je nebo není, je to jen můj úsudek, mám šílené bolesti při menstruaci, ale jinak ne. Bolesti během menstruace ale nemám odjakživa, jednoho dne se prostě objevily a už se mnou zůstaly. Dočetla jsem se, že právě v těchto případech, kdy nejsou bolesti od první menstruace je možnou příčinou endometrioza, možné jsou taky srůsty. Příští měsíc mám vyhrazený na běhání po doktorech, tak se uvidí. Gynekolog při poslední kontrole laparoskopii doporučoval, takže mě tam asi pošle a budu chtít jít právě na fakultku.
Pokud máš ještě spoustu dotazů, tak klidně znova navštiv svého gynekologa a prober to s ním. Tomu zjištění endometriozy ultrazvukem se docela divím.
Tak ať ti všechno dobře dopadne a je ti jak nejlíp to jde.
lindule
naomi
| 22. 5. 2007 12:42
Vyšetření moče mi dělali a nic nenašli, žádný zánět. Určitě si nechám udělat podrobnější vyšetření. Až, budu něco dalšího vědět, tak se určitě ozvu. Díky moc za vše a taky se drž.Romana
naomi
Lindule
| 22. 5. 2007 12:25
Ložiska endometriozy se mohou šířit po skoro celém těle, takže bolesti mohou být i okolo páteře a močových cest. Ale jistě ti to mohou říct pouze při laparoskopii. Jiným způsobem nelze endometriozu diagnostikovat. I když kontrolovali ti i moč? Jestli nemáš nějaký zánět? To by bylo pravděpodobnější.
Mně ji zjistili před cca 6 lety. Měla jsem nějaký útvar na vaječníku, tak mne operovali - laparoskopicky. Přitom zjistili tu endometriozu - na vaječníkách. Minulý rok se vrátila. Kvůli bolestem a neschopnosti otěhotnět jsem si prosadila další laparoskopii. Vaječníky jsou už OK, teď mi zasahuje až ke střevům. Teď je mi zrovna fajn. Bolesti díky přechodu žádné a ty návaly se snesou. Za dva měsíce mne čeká další léčba, takže uvidíme.
Drž se a neboj se doktorů na vše vyptat. Oni jsou tam od toho. Já jim rovnou říkám, ať mi to vysvětlují jak pro blbečka. Sestřička si i pak se mnou sedla zvlášť a všechno, co jsem potřebovala vědět (kdy a jaká vyšetření, za jakých podmínek) jsme si sepsaly na papírek.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Mariana
24. 4. 2024 19:29
70302
Slavka2
24. 4. 2024 14:25
11818
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
2112Hana
30. 3. 2024 19:13
406
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video