REIKI - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

REIKI

Diskuze

Hani,
Mira
| 4. 2. 2009 12:18
kobylka pošla. Víš, my jsem ji koupili vlastně s astmatem a nevěděli jsme o tom. Ten pán jo. Kdyby to řekl, mohli jsme ji začít léčit dřív. Ona strašně ráda stála pod pyramidou, ale zas takové zkušenosti jsme neměli. Taky tu byl p. Sychra a ten pomocí EAV zjišťoval jak má průchodné meridiány. Ale to víš, do ní jsme neviděli. Ale každopádně jsme ji prodloužili život.
Jinak mně pořád zajímají a kytičky také zalévám vodou z pyramidy. Jenže on stejně nikdo pořádně neví, kdy vlastně byly postaveny a proč. Říká se, že co je nahoře, je dole. A už se to podle nových výzkumů potvrzuje.
kamínek
Hana
| 4. 2. 2009 10:50
že bych si ho hodila do boty Já chci na mužíčkovi taky na noze mačkat určité bolestivé místečka. Taky já mužíkovy záda on mně nohy To je taková úlevaJo, jo taky mám ty reflexní místečka nastudovaný . A můj mužík, toho tahám za uši až je má pěkně zarudlý a bezva - to není úchylka to jsem vyčetla. A taky promačkávat celý ruce až nahoru, ale doma každý dotek dobrý viď?
A heleme se
anonym
| 4. 2. 2009 10:37
Stejnou úchylku na plosky nohou mám taky.
Já mužíčkovi záda, on mi nožky.

Ono jak na zádech, tak na chodidlech je "mapa" celého těla, orgánů, to se využívá při reflexní terapii (hlavně ty nohy), ale i akupunktuře, akupresuře.
Stejně tak ucho, obličej, to jsou stejné "mapy".

Na nohách však nejsilnější a nejkomplexnější.

Víš co se říká? že když máš v botě kamínek, sám si najde místo, kde Tě bude nejvíc tlačit, kde to (přes tuto reflexní zónu) nejvíce potřebuješ posílit.
Nux
Hana
| 4. 2. 2009 10:32
taky jsem si myslela, že to tak mám jen já, že všichni u holiče a při masáži slastně vrní a já trpím jak u zubaře. Ale doma to mám tak hrozně moc ráda, masírovat zádíčka nebo plosky nohy ,to bych držela třeba celý denAsi máme nějaký vypěstovaný pocit, že jsme tam v nebezpečí.
Regrese
anonym
| 4. 2. 2009 10:30
Psala jsem o regresi ve svém deníčku.
Taky jsme šli ale jen do tohoto života a pokus o prenatál.
Tam byl stejný blok. Nepustila jsem ho (léčitele), ikdyž jinak mi jeho ruce nevadily. Zeď a hotovo. Jakmile mi šel do hlavy a začal rozkrývat bolestivá místa, nešlo to dál, neviděla jsem nic.
Ale aspoň něco ze současného života jsem si tam vyřešila, takže O.K. pomohlo.
Kinezka
anonym
| 4. 2. 2009 10:27
Já byla dvakrát, a prd.
Ale v mém případě jsem přesvědčená, že šlo o nesprávnou volbu terapeutky (tedy dvou).

Léčitele jsem si k tělu připustila poměrně snadno (ikdyž ne hned napoprvé), no a nyní zápasím se svým psychologem, tak není tělesná blízkost, spíše energetický boj.
a co regrese
Hana
| 4. 2. 2009 10:26
nemáte s tím někdo zkušenosti?
Hanko
anonym
| 4. 2. 2009 10:24
To jsem ráda, že nejsem sama takový exot!

reiki od jiného
Hana
| 4. 2. 2009 10:24
jinak já chodila na reiki s několika reikistama, ne že by mně to vyhovovalo, že to dostávám od někoho jiného. Taky jsem měla blbý pocit, ale po léčení a několik dní mi bylo nádherně. Oni tvrdí, že když se to dělá společně tak je to ohodně silnější a taky si navzájem tu energii vyčistíme a to je fakt, že se ta energie vymění a je silnější.To bylo hodně znát.
Já taky chodila na kinezologii, ale to teda nebylo vůbec nic, prý stačí kolikrát jen jedna návštěva a je to v pohodě a já byla šestkrát a nic.To jsme se taky dostali jakoby do hypnózy, ale vědomé, nebo spíš do minulých let až k narození.
Nux
Hana
| 4. 2. 2009 10:09
masáže, kadeřnice a taky kosmetika -nesnáším -ještě ty masáže, ale jak to trvá dýl, tak se stáhnu a je mi to nanic. A když jdu k holiči, tak mám stejý pocit jako když jdu k zubaři a trpím. A taky bych chtěla chodit na kosmetiku, ale jsem vždycky na prášek - jiný si to užívá a já jsem po tom hrozně vyčerpaná a jednou jsem v půli musela jít domu. U mně se musí dodržovat jak říkám půl metrová vzdálenost a jinak, když se někdo přiblíží blíž já vystrkuju neviditelné bodliny - jsem jak ježek No dřív mi to nebylo k smíchu, ale teď se snažím. Na kosmetiku teď chodím k paní a ta dělá taky reiki a já musím mít pocit, že mohu kdykoliv odejít a celkem to jde, ale že by mi to bylo příjemný to tedy vůbec není.
A s hypnózou, tu nechci - bojím, bojím že mi bude někdo nutit dělat to co nechci. Já dělala třeba meditace s více lidmi a jak jsem se více uvolnila, tak jsem panikařila a prostě opačný účinek. Meditovat mohu jen doma a sama, tak jak chci a neaby mně to někdo předříkával. To pak mi začalo hučet v uších a padala jsem jak do propasti. Fuuuj.
Hano
anonym
| 4. 2. 2009 07:55
...a jsi taky nezhypnotizovatelná, jako já?

Na mě nic takového nechce působit!
I když bych rozumem chtěla, prostě to nejde.

S tou reiki-když ji dělám sama, tak bych asi nevyhledala nikoho jiného, kdo by mi ji dával. Není důvod.

Ale co třeba takové masáže, nebo kadeřnictví? Vcelku příjemné procedury, ale já se u nich neumím dostatečně uvolnit tak, abych si to užila. pořád je tam ta kontrola. Ikdyž fakt nechci.
já zase
Hana
| 3. 2. 2009 20:04
jsem si o reiki hodně dlouho četla a pak jsem s pár reikisty chodila do čajovny, kde dělali reiki sprchu a čistili uši svíčkama a vařili si různé kaše,pak jsem šla asi po půl roce na kurz, který mně skoro odradil, ne tím, že by byl špatný, ale s tou mojí reakcí při zasvědcení.
Taky jsem měla problémy reiki přijímat, byla jsem našponovaná a bránila se energii i když jsem to zároveň chtěla přijímat. Ale já taky nad vším musím mít kontrolu a bojím se, že se mnou budou dělat to co nechci. Ale to u reiki ani nejde - manipulovat s někým.
Já měla problém při narkóze usnout a byla jsem pořád vzhůru a když jsem se pak probudila, tak už jsem několik dní neusnula. Nešlo to.
Mariano
anonym
| 3. 2. 2009 18:14
Na ten tip se budem těšit.

Zvláštní je, že já jsem před kurzy a zasvěcením ani neuvažovala nad tím, že bych si reiki vyzkoušela sama na sobě, jaké to je, jako klient!. Sama se divím, že mě to nenapadlo. Možná proto, že jsem chtěla být spíštím, co reiki předává, než přijímá. Možná to souvisí s celkovým mým postojem-nebýt pasivní, mít věci pod kontrolou, možná až strach z manipulace jinými.
Já mám dodnes problém přijmout reiki od jiných.
Díky
anonym
| 3. 2. 2009 17:57
Hanko dík. Nux, máš zcela pravdu, kdo chce, ten najde. Proto hledám. Já právě proto šla i napřed na ošetření reiki než jsem se přihlásila na zasvěcení. Vůbec jsem tehdy nevěděla pořádně o co se jedná. Knih mám hodně, ale když jsem tak četla jak Hanka píše, jak byla paní skvělá, tak bych se chtěla dozvěděttakhle něco také sama. Já se tady u nás pořád poptávám a když slyším, jaký měli ten kurz, tak to mě neláká. Uvidím ještě jak se rozhodnu. Moc nestíhám a mám ještě jeden tip, o tom vám tady jednou něco napíši.
Mariano
Hana
| 3. 2. 2009 17:26
Tak jsem tu adresu našla a posílám ti ji ve zprávičce. Snad to ještě bude souhlasit.
Mariano
Hana
| 3. 2. 2009 16:56
My jsme ten kurz měli dva dni a dělali jsme i různé testy osobnosti a malovali jsme a zkoušeli to na sobě a ukazovali všechny pozice a hodně důkladně se učili a taky nám vykládala karty a hodně nám o každém z nás řekla.Nás bylo na kurzu asi sedm ženských a jeden muž.
A taky jsme dostali certifikát reiky 2.stupeň bylo to v květnu 2002 a od té doby mám všechny materiály u postele. Tak se kouknu na adresu a snad tam bude a pošlu ti to.
Se mnou to dělali ženský a ty už jednou dvojku měli a nechali se znovu zasvětit. Takže můžeš kliďánko znova. A nebo se nechat zasvětit ještě navíc do více symbolů.
:-)
anonym
| 3. 2. 2009 16:32
A já vám něco povím,
sice se na kursech nedozvíte mnoho a stojí to fakt nekřesťanské prachy...ale kdo opravdu chce hledat, cestu si najde. O to víc se snaží, O to víc hledá, studuje, zakouší, je aktivní. Tak se pozná ten, kdo skutečně duchovně hledá, o toho, co si "duchovní postup" chtěl jen koupit, zaplatit, něco jako odpustky...

Takže buďme vděčné za to, že jsme nuceny hledat a poznávat samy, protože takové poznání má tu nejvyšší hodnotu. Je naše vlastní. Nepřenosné.
Jste skvělé
anonym
| 3. 2. 2009 16:28
Holky jste skvělé, trochu se ta diskuze pohnula. Snad se ještě někdo přidá ze svými zkušenostmi. Já chci tady ještě také napsat několik poznatků, ale postupně. Mě by teď holky zajímalo, myslíte, že bych mohla znova na kurz, když už jsem zasvěcená? Chtěla bych něco kvalitního, s ukázkami. Nás tam tehdy bylo hodně, možná proto ani nedošlo k praktické ukázce, Kolik bylo vás při kurzu. A my to měli jen asi pět hodin, včetně zasvěcení. Tak i na to povídaní nebylo moc prostoru. U nás moc kvalitních kurzů není, všichni to již mají spíše jako živnost a to je chyba. I ta moje říkala, že měla skvělého učitele, ale pal, že si z toho udělal hlavně živnost a to již není ono. Hanko i když už máš asi dlouho po kurzu, myslíš, že ta tvá učitelka ještě dělá kurzy? Jestli máš kontakt,, dej mi prosím do zprávičky. Pro mě by nebyl problém do Prahy zajet a třeba bychom se s Mirou pak domluvily a jely tam na kurz spolu.
Miro
Hana
| 3. 2. 2009 15:48
tu schopnost má každý, jen někdo to cítí a někdo ne nebo míň. Tvůj manžel ti určitě dává reiki a pozice na ledvinách je ta nejpoužívanější. Pro mnoho lidí je pohodlnější spolknout tabletku než reikovat. I já se přiznám, že to taky dělám, protože jsem pořád v poklusu, ale někdy si ruce přikládám u koukání na televizi.
Taky kytičkám reiki prospívá a místnosti se tím čistí a taky jídlo ošetřuje.A co Miro ty a tvoje pyramidky a jak jsi vyléčila koníka? Taky mi to moc zaujalo.
Když tak
Mira
| 3. 2. 2009 10:08
pročítám vaše příspěvky, v kterých popisujete své pocity, tak možná něco takového přijímám od manžela.
Mám strašně ráda, když mi přiloží ruce na tělo, hlavně v oblasti ledvin. Jeho ruce hřejí, ale nepálí. Možná tu schopnost má a neví o tom. Třeba když u nás byl pán, který pomocí virgulí hledal vodu, tak to Honza zkusil a jemu to fungovalo, mně ne.
no
Hana
| 2. 2. 2009 22:33
všichni co jsme dělali reiki, tak jsme se několik let vždy scházeli nepravidelně a dávali jsme si navzájem reiki, všichni společně na jednoho a pak jsme se vystřídali, prý to energii posílí a zároveň vyčistíbylo to prima, ale já jsem z toho nějak vypadla a dlouho jsem tam nebyla. Nebo jsme udělali kruh a ani jsme se nedotýkali dlaní a měli dlaně nad sebou a tak hodně byla cítit energie jak proudí mezi rukama ani to nešlo přiblížit ruce k sobě, bylo to jako by mezi dlaněma byl nafouklý neviditelný balonek a nebo magnet - protipól, který nejde přiblížit.
Jinak na dálku nikomu energii neposílám, jen jednou dceři, když dělala maturitu. Ale ona tomu moc nevěří. Ale když jí není dobře tak to chce, ale když se jí uleví tak říká, že to bylo třeba něčím jiným Přítel ten by taky chtěl reikovat třeba hodinu. Na reiki je dobré,že když ho někomu dáváte, tak zároveň pročišťuje toho kdo to dává. Alespoň já to tak mám, že se uleví nějak i mně.
Reiki
anonym
| 2. 2. 2009 21:25
Po jistém poznání si ale dávám pozor, abych neposílala reiki někomu, kdo o tom neví, byť bych si byla i jista, že s tím bude souhlasit-tedy ani dětem, pokud už jsou tak velké a dovedou si říct.
Malinké děti reiki přijímají od maminky jako samozřejmost. přece když bolí nabité kolínko, nebo bolí bříško, tak pofoukání a dotek ruky mámou je samozřejmostí, a všichni známe ten pocit, že když jsme se schoulili mamince do náručí, tak její ruce byly ty nejléčivější na světě.

Jak snášejí reiki vaše děti?

Nyní když mám děti větší, už reiki nechtějí, pálí je to.
Zato manžel to miluje. U TV novin sedí na zemi, já nad ním v křesle a reikuji záda, krk, šíji, hlavu. Užívá si radosti z prostého doteku. A já jsem ráda, že mám komu reiki dávat.

Byla bych ale opatrná při dávání reiki klientům, kdybych to měla dělat v rámci terapie, jako třeba masáže apod.
To bych nikdy nedělala. Ani ne tak z etických důvodů, jako spíše z energetických...
kurz
Hana
| 2. 2. 2009 20:13
já byla na kurzu reiki I. bylo to na dva dny. Povídali jsme si ukazovali jsme si pozice rukou a po zasvědcení jsme udělali kolo a všichni naráz jsme si předávali energii to byla taková šlupka úplně mi brněli ruce jaká to byla síla. Dostala jsem certifikát a popis pozic rukou a co se bude dít po zasvědcení.
A zasvědcení no můžu přiznat, že to pro mě nebylo nic příjemného. Když mě zasvědcovala, byl to takový příval energie, že mně hučelo a šumělo v uších, brněli ruce a nohy a zdálo se mi, že někam letím a že ztratím vědomí, Prostě hrozně nepříjemný zážitek,že jsem si řekla, že už nikdy , nikdy další stupeň reiki. Ale pak jsem to hodně začala používat a líbylo se mi to a bylo to bezva, že to funguje.
No a druhý stupeň jsem chtěla mít taky, protože je silnější a může se používat na dálku a používají se k tomu symboly a může se posílat i do budoucnosti(Posílala jsem si energii na operační den) a tak jsem vyhledala další kurz a paní (je to doktorka z psychiatrické léčebny v Bohnicích v Praze). A té paní doktorce jsem vyprávěla jaké jsem měla špatné zkušenosti s kurzem 1 a jak mi bylo při tom špatně a ona si to se mnou probrala a řekla, že nebude pokračovat dál, pokud mi to nebude dělat dobře. A holky to byl tak nádherný zážitek - to dvojkové zasvědceníViděla jsem jednorožce a bílou zář a ten nádherný pocit, že jsem z toho hrozně bulela štěstím.
Ona ta doktorka to normálně provozuje v nemocnicích a taky chodí do věznice.
Nux,Hano, Mariano
Mira
| 2. 2. 2009 16:34
děkuji, za odpověď. Já myslím, že dcera má tu energii silnější než já, ale zatím reiky nedělá, ale zajímá ji to.
Budu se muset poohlídnout po nějakém kurzu.
Ale jinak budu ráda, když bude dál psát, budu diskuzi sledovat.
Zasvěcení
anonym
| 2. 2. 2009 14:21
Miro, každý má tu schopnost, je to vlastně univerzální energie.Ale podle mě je zasvěcení nutné, když chceš Reiki provádět. Hanka i Nux to tady krásně popsaly, jak pracují na sobě. Musím se k tomu také dostat. Ale i tak, zasvěcení ti již vydrží pořád a pak se rozvíjíš dále a určitě je na tom lépe ten, kdo Reiki praktikuje, jak tady holky. I tak je to poznat u mě, třeba pes si ode mě více vyžaduje doteky než od jiných, zvlášť teď, když už je starý. A i malý vnuk si vyžaduje hodně doteky. Hanka má myslím i druhý stupeň a to už můžeš dávat Reiki i na dálku.Já se byla zasvětit v Ostravě, ale vůbec nám neukázala polohy rukou ani jsme si to nevyzkoušeli. Bylo to jen povídání a pak zasvěcení. To bylo dobré, pořád mám takový pocit otevřené hlavy nahoře. Ještě před zasvěcením jsem byla u té paní na ošetření Reiki a účinky jsem stašně moc kladně pocítila. Takže je dobrá, ale kurz si vybírej, kde ukazují i polohy rukou prakticky. Hanko, Nux uvítám ještě vaše nějaké praktické zkušenosti.
Miro
Hana
| 2. 2. 2009 13:26
můj přítel nemá zasvědcení Reiki, ale stejně jím ta energie proudí a pomáhá, Takže jak psala Nux, každý může Reiki používat i bez zasvědcení.Ale po kurzu to je silnější, alespoň u mně to bylo. Když jedu rukou nad tělem tak cítím, kde to někoho nejvíc bolí ,co ho asi bolí a nemusí mi to předtím nikdo říkat.
Miro
anonym
| 2. 2. 2009 08:57
Může to dělat každý Projdeš kursem, kde dojde k zasvěcení, ale jejich kvalita se bohužel velmi liší. Ve smyslu informací, které se Ti tam dostanou.
Reiki by měla fungovat tak jako tak.
Někomu to vždy bude proudit silněji, než jinému. To je normální. Tak jsme nastaveni.
Tak jsem si
Mira
| 2. 2. 2009 06:57
přečetla vaše příspěvky. Moc zajímavé. Už jsem samozřejmě něco o tom četla. Ale z vašich příspěvků je to nějak srozumitelnější.
Ještě bych se chtěla zeptat. K reiky musí mít člověk nějaké předpoklady, nebo intuici. Nebo jak se pozná, že jsem ten vhodný na předávání energie sobě nebo ostatním?
Děkuji
ještě
Hana
| 1. 2. 2009 10:50
jak psala Nux o té přímé léčbě. Tak já jsem si ruce hodně přikládala na krk a pomohlo mi to, ale když jsem měla menstruaci, tak jsem se břichu automaticky vyhýbala, ale zase od bolestivé menstruace mi to pokládáním rukou na břicho pomáhalo. Tak asi u mně záleží na nějaké intuici.
chřipka
Hana
| 1. 2. 2009 10:44
na chřipku po zavědcení REIKI vůbec netrpím a to už je 10 let .A to jsem pracovala ve velkém kolektivu, kde jednomu chřipka končila a druhý začal .A když mi třeba začala ,tak jsem si přiložila ruce na prsa a úplně jsem cítila jak to ohromně pálí a dokud pálení nepřešlo tak jsem reiki dávala a ono se mi hned udělalo dobře a bylo po nachlazení. Jinak, ale v období epidemií chřipek užívám OSCILLOCOCCINUM jednou týdně a mohu doporučit
Jak psala NUX, že pozor na nádory, že to může reiky rozjet, tak to já jsem naopak hodně reiki dávala když mi řekli, že mám zhoubný nádor na štítné žláze, tak jsem si dávala reiki hodně intenzivně každé ráno 1,5 hodiny a to celou dobu než jsem šla na operaci a naopak mohu říci, že mně to pomohlo, nádor byl opouzdřený a ani jsem nemusela absolvovat žádnou jinou léčbu (nádory jsem měla dva a po operaci a histologii mi řekli, že tam byl jenom jeden.)Já si říkám, že reiki je léčivá a pozitivní energie a vždycky si najde cestičku a nemá žádné negativní účinky. A když si to třeba dávám na bolestivou hlavu, tak mi ta energie proudí skrze hlavu zároveň i po celém těle.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
28. 4. 2024 12:42
70350
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video