REIKI - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

REIKI

Diskuze

jojo
anonym
| 21. 2. 2007 11:10
Přijímání Boha od Walsche jsem četla,
ale nebylo to pro mě už tolik objevné, jako ta první trilogie.
Spíš takové pokračování.
Často jsem se přistihla, jak při čtení kývu hlavou: "jo jo jo, tak to je".
Prostě jako rozpomínání. Nic nového. Jen vzpomínky na to, co dávno víme.

Co si myslíš o odtajnění reiki symbolů 2. stupně?
Teď (asi před rokem) vyšla kniha, kde to odtajnili, že to už není třeba...
Nečetla jsem ji. Ale všimla jsem si už dřív, že se symboly v jednotl. školách liší. Myslím, že nezáleží tak úplně na přesnosti tvaru nebo mantry, pokud tam ta energie proudí.

Máš pravdu, přijímat je nutno se taky naučit. Já si ale při tom připadám trochu provinile. Přitom ve skrytu duše každý myslím cítí, že má tutéž hodnotu, jako kdokoliv jiný.
Jen ta společnost nám odjakživa vštěpovala, že je to sobectví dávat najevo, že si vážíme i sebe.
Někoho se tato výchova moc nedotkla. Mně ano, ale "léčím se".

Co se týče cvičení na datech v astrologii, tak těch pokusných králíků mám dost. Ale žádný další neuškodí.
Můžem se tou věnovat v diskusi o horoskopech, nebo v diskusi s názvem "kde jsem?", třeba, co už tady vznikly.
Tak zatím!
;)
slunko
| 21. 2. 2007 10:54
Teda Myško, jsem ráda, že jsem našla človíčka, který to má na chlup stejně jako já . Přesně, Walsch dokázal pojmenovat vše, po čem jsem do té doby tápala, nebo i netápala, ale nedokázala to pojmenovat. Najednou mělo všechno řád i logické vysvětlení. Vždycky to připodobňuju k tomu, že jsem se celý život plazila tunelem, ještě pod dekou a najednou jsem vyšla z toho tunelu, objevilo se slunce, odhodila jsem deku a s ní i tíhu nevědomosti či jak to říct. Prostě neskonalé štěstí...
Tys měla druhý stupen po 6ti týdnech, to je docela rychlost, ale nevidím v tom problém, já jsem byla ráda,že jsem si za ten rok na reiki zvykla, pracovala s ní a cítila se tak na R2 připravená víc (taky z finančních důvodů, R2 jsem dostala "dárkem" od rodičů, sama bych nemohla jako studentka).

K Tvé otázce: já mám jen dva přátelé, kteří mají reiki a s nimi si posíláme možná jen na dálku, a při tom cítím teplíčko příjemné, samozřejmě někdy necítím nic, a neva, není to podmínka žejo. Jinak, přímo na mě působili jen na tom kurzu a pocity se taky lišily, přes slabé vibrace, teplo, je fakt, že bych byla moc ráda, kdyby mě někdo reikoval častěji a přímo, ale nikdo takový není :(. Vždycky když příteli posílám, tak mu tiše závidím, když ho vidím, jak se uvolní, dostává se skoro do tranzu, je jako opilý, a pak musí tak půl hodiny odpočívat, aby to vštřebal :).
Jinak, to přijímání - já celý život taky spíše dávala, ale naučila (nebo učím se) taky přijímat, protože je to důležité, i třeba ve vztahu, aby byl rovnocený, a a bychom se nestávaly jen těmi dávacími, myslím, že si nás pak protějšek přestane tolik všímat a vnímat naše potřeby. My býci chceme být houževnatí a samostatní, já alespon ano, cítím se raději když mohu pracovat samostatně, nejsem extrovert a extra společenský člověk, který potřebuje kolem sebe davy kamarádů, jsem ráda sama se sebou a svými myšlenkami, potřebami, činnostmi :).
Nechceš mi říci více o nás býkách z astrologického hlediska :)? Kdybys třeba neměla na kom astrologii cvičit, ráda Ti poskytnu svá data a něco se o sobě dozvím :). Ale to jen kdybys měla potřebu cvičit a zlepšovat se
Četla jsi od N.D. Walsche Přijímání Boha? Tam jsme se taky dost naučila, ale asi to znáš vid.
cesta k reiki
anonym
| 21. 2. 2007 07:16
Potěšilo mě, že jsi se k reiki dostala přes knihy N.D.Walsche, protože u mě to bylo stejné!
Tu jeho první trilogii jsem četla postupně celkem 4x.
Pořád jsem nechápala, že to je tak krásně jednoduché, a že vlastně čtu jen to, co jsem si dávno v hloubi duše myslela, cítila, aniž bych si to uvědomovala.
Přesně jsi to popsala i s tou "revolucí osobnosti", fakt jsem to měla stejně. To je zvláštní...
K reiki jsem se rozhodovala dost dlouho, pořád jsem měla nějaké výmluvy, proč to vlastně nemůžu absolvovat (nejsou peníze, nemám hlídání dětí-byla jsem na MD).
A pak jednoho dne čas dozrál. Já našla inzerát, který mi vyhovoval, bleskurychle jsem vše potřebné zařídila, a druhý den šla na kurs.
Dělala jsem ho v Ostravě u Davida Rozbroje. Mladý kluk, asi v mém věku, tenkrát jsem k němu skrz ten věk pojala trochu nedůvěru. Ale byl skvělý, trpělivý, byli jsme tam tenkrát 4.
No zážitek jak Brno!
Po 6-ti týdnech druhý stupeň a pak se děly věci!
Cvičila jsem se na manželovi, na dětech spíš na dálku, ty nepoleží chvíli v klidu...
Walsch a reiki byla pro mě začátek cesty. Pak přišla numerologie, asi na dva roky. A dnes jsem propadla astrologii. Tu dělám šestým rokem, a docela mě to pohltilo. Jsem v tom denně.
Jsem taky "Býček", ale sluneční znamení zdaleka neříká vše o nositeli, astrologie je mnohem složitější..
Mým snem je zase propojit astrologii s reiki.
Ony totiž i ty diagramy jsou jakési mandaly, vyzařující energii, s níž je možno pracovat, vnímat...

Ještě otázka:
Když Tobě někdo dává reiki, cítíš to?
Já mám s přijímáním problém i v běžném životě, tak se to projevuje i u reiki. Cítím pouze když reiki dávám, to mi hoří ruce.
Zdravím a díky za reakci!
Reiki
slunko
| 20. 2. 2007 11:08
Ahoj Myšičko. Jsem ráda, že tu toto téma vzniklo, protože není moc lidí u mě v okolí, se kterými bych mohla rozebírat zkušenosti, a motivace pak slábne.
Já si dělala první stupeň asi před pěti lety, v Pardubickém Centru pohody u paní Řehákové-Míkové. Druhý stupeň asi rok na to. Bylo to v době, kdy jsem prožívala "revoluci" své osobnosti, nastartovaly mě knihy Neala Donalda Walsche, já konečně otevřela oči a srdce a byla šťastná. Reiki to ještě prohloubila, líbilo se mi pracovat s energií a cítit, jak mi prostupuje rukama a zahřívá tělo. Pracovala jsem s reiki asi rok, ale pak jsem postupně ztrácela chuť, asi z důvodu, že jsem neměla nikoho vedle sebe, kdo by měl taky Reiki a mohla bych to konzultovat, zkoušet, experimentovat. Taky po tom "duchovně vznešeném" období jsem se začala "uzemňovat" (jsem býk, kteří jsou spíš přízemní) a postupně jsem reiki úplně přestala dělat. Také z důvodu, že často spousta problémů se musí řešit u kořene, který reiki nevyléčí. Šlo mi např. o psychické původy nemocí, a pod. Chtěla jsem vidět tělo z celistvého pohledu, a proto jsem se začala zajímat více třeba o výživu nebo třeba obyčejné semknutí s přírodou. Teď, se k reiki zase vracím, přítel je po operaci bederní páteře a záda ho často bolí, takže využívám reflexní terapii (dle učebnice) a kombinuji ji s reiki. Je mu to hodně moc příjemné a cítí sám odblokování, což mě těší, že to třeba dělám správně. Časem bych chtěla do reflexní terapie proniknout víc, a také do masáží, abych mohla být každý den ku pomoci příteli a jeho nejen bolavým zádům :).
Já říkám reiki Láska a je příjemné jí dávat i skrz ruce :).
A jak jste na tom vy ostatní i ty Myšičko, pochlubte se po této mé zpovědi :). Těším se !!

Pak
REIKI
anonym
| 20. 2. 2007 07:28
Všimla jsem si v profilu u "Slunka", že dělá reiki.
Ráda bych si tady o tom popovídala, jestli reiki dělá tady ještě někdo jiný, přidejte se!
Já jsem si udělala první dva stupně reiki před 7 lety, krátce po sobě. První rok jsem reiki užívala takřka denně. Teď trochu míň, není čas a nejsou objekty , ale manžel se rád nechá "zreikovat", jen je to už méně často.

Slunko, jak jsi přišla k reiki Ty? Jak s ním pracuješ? U koho jsi dělala kursy? Máš někoho, na kom můžeš zkoušet?
Co Ti kursy daly?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
27. 4. 2024 23:11
70337
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video