REIKI - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

REIKI

Diskuze

Mariano
anonym
| 29. 1. 2009 21:52
Celkové "ošetření" je skutečně náročné na čas.
Ale před spaním, automaticky pokládám dlaně na svá třísla
(1. poloha 1. st. reiki), nebo jednu na podbřišek, druhou na žaludek...moje bolavá místa.
Ještě bych potřebovala jednu na krk, ale s tím se špatně usíná.

Jen bacha na fakt nemocná místa-záněty, cysty, nádory...reiki je energie, a může to pěkně rozjet. Když tomu dáš sílu, začneš ti "živit". Taková másta je lepší ošetřovat nepřímo, přes meridiány, nebo klouby, to jsou centra energie, těmi by se nic zkazit nemělo...

Víc nám k tomu jistě řekne Jitka a ostatní "mistři" REIKI, co chodí na Viktorku
Jejda
anonym
| 29. 1. 2009 21:29
Nux, ty jsi to tak krásně napsala, že jsi mě také naladila, dát se do toho znova.
Reiki
anonym
| 29. 1. 2009 21:15
Reiki už dávám jen sobě, a manželovi, když o to požádá. To si uděláme krásný večer, s vonnými tyčinkami, relax. hudbou, dáme na zem deku a začnem. Někdy si při tom povídáme, jindy to jen tak necháme proudit a vnímáme to.
Musím říct, že na ten pocit, ten průchod energie jsem se nesmírně těšila, než jsem tenkrát, před 8 lety s reiki začínala...
A je pravda, že jsem nikdy jindy nic podobného nepoznala. Kontaktní reiki (1. stupeň) je pro mě daleko intenzivnější prožitek, je tam přímý kontakt a to vyzařování je málem hmatatelké. Akorát ke konci už mám tak horké ruce, že to muže málem až pálí.
Při 2. stupni necítím nic moc.
Ahoj
anonym
| 29. 1. 2009 19:44
Tahle diskuze dost přestala, asi fakt nikdo nemáme čas. Je to škoda, já se rozhodně k Reiki vrátím.
reiki
Hana
| 29. 1. 2009 19:37
Reiki mám dva stupně a první zasvědcení se mnou docela zamávalo a druhé už bylo fajn. Hodně jsem to používala než jsem šla na operaci a hodně mi to pomohlo.
Ale tak nějak na to nemám čas. Používám to když je mi opravdu hodně ouvej, jinak ne.
lucko
Hana
| 29. 1. 2009 19:35
ahoj Lucko a jakpak vidíš do lidí? Například co si myslí? Já do nich nevidím, ale vidím auru. A taky cítím jejjich energii a poznám jak jsou naladěni už na několik metrů. A taky cítím když někam přijdu, tak třeba jestli jsou tam lidi O.k. a nebo se tam třeba pohádali. Cítím to už od dveří jak se to na mě valí. Třeba už v chodbě ani tam zatím žádní lidé nejsou.
reiki
lucka27991
| 29. 1. 2009 18:39
ahojik, jak cetla jsem si vase prispevky. chtela jsem se zeptat, zda se vam nekdy stava ze do lidi vidite. ja do nich vidim a jeste k tomu vidim zemrele. je to normalni??? dekuji za odpoved Lucka
Mariana
slunko
| 30. 6. 2007 13:26
Máš pravdu, nepřispívala jsem, dva měsíce zpět jsem se věnovala přípravě a realizaci státnic, ale ted už se zase pomaloučku vracím a nakukuju k ostatním Viktorkám :). Jsi na tom stejně jako já, reiki už dělám jen občas, většinou když dělám reflexní masáže nohou, tak to propojuji. Já se ted naopak věnuji plně tak nějak zdravé výživě, zdravému přístpu k životu a podobně. Vím, že jednou bych chtěla dělat třeba břišní tance nebo jinou formu "výrazového" tance, který dokáže rozpumpovat tělo i mysl. Taky bych se ráda věnovala masážím, neb přítel má problémy s bederní páteří a už je i po operaci, ale co si budeme povídat, je to na celý život.
Nu, přeji všem, ať v každé chvíli dělají právě to, co je naplňuje a uspokojuje, ať je to cokoli!!
máš pravdu
anonym
| 30. 6. 2007 11:44
Ahojky, máš zcela pravdu Slunko. Mě to tak hrozně lákalo udělat si reiki, asi bych byla pořád nespokojená, kdybych to odkládala a teď se tomu stejně nevěnuji, to ale vůbec nevadí. Třeba to někdy zase přijde. Těch zájmu když je hodně, tak pak se nestíhá dělat všechno. Já se teď plně věnuji Pěti tibe´tanům a chvilkami mě chytne lunární joga, zatím teoreticky, a vím, že až nastane čas, tak začnu i prakticky. Mějte se, dlouho jsem na tebe nikde nenarazila.
Cztina
slunko
| 30. 6. 2007 10:26
Ahojky, vítám Tě a díky za příspěvek :). Napsala jsi trefně, že každý se v každé chvíli zabývá tím, co potřebuje, ať už podvědomě nebo naprosto vědomě se snaží o stimulaci něčeho. U mě je to teď také tak, má "duchovní léta" jsou tak nějak za mnou, jsou pryč ty časy, kdy jsem ležela v knihách o harmonizaci těla i duše, ani do knih Walsche už se nedokáži začíst tak horlivě jako kdysi. Ale jak říkáš, netrápím se tím, vím, že kdybych je opět potřebovala, najdu si je. V té době, kdy jsem toto všechno provozovala, jsem se nacházela a díky tomu jsem se i našla. Byl to takový odrazový můstek růstu mé osobnosti.


Ačkoli, ted mě napadá, že poslední roky dělám hodně proto, abych "nezabředla" do takových melancholických až depresivních nálad, které mi některá ta literatura a hudba přinášely. Snažím se žít tak nějak víc radostněji a zabývat se tím, co je "nadosah", za čím vidím ihned výsledky a mohu se z toho radovat. Takže - bylinky, ruční práce, radostnění, zahrádka ... obklopuji se tím a naprosto mě to naplňuje. Zjistila jsem, že spoustu literatury jsem sice četla, měla jsem teoretický základ, ale praktikovat zodpovědně už jsem to nedokázala, ono taky nejde dělat několik věcí najednou, je třeba určitě priority že. Pokud porovnám priority před pěti lety a nyní, jsem naprosto někde jinde. Před pěti lety jsem měla sen mít své vlastní reiki studio, kde bych vyučovala reiki, holotropní dýchání a všechny tyto praktiky, které s tím souvisí. Nyní chci prožít také naplněný a radostný život, to se nemění, ale již jinými způsoby - zajímavou prací, kterou jsem doufám našla, obklopování se krásnem na své zahradě a ve svém bytě, být dobrým člověkem, který neubližuje druhým, ale asertivně chce dosáhnout svého, být dobrou matkou, manželkou ...... je toho mnoho. Tím chci říci, že člověk se neustále posunuje, každou minutou a kdoví, třeba za dalších pět let se těmto úvahám budu smát, jak naivní jsem byla, kdo ví :)
O Powerbrainu už jsem slyšela,i o Alfě, vlastně jsem se tam dostávala docela často, když jsem se snažila astrálně vycestovat, ale to vše už je také za mnou :). Ale jsem ráda, že "díky mně" ses k němu opět dostala :).


To mi připomíná jeden příběh, bydlela jsem kdysi s holčinou, která měla také kurzy reiki, nějaký čas pak reiki nedělala, měla pak nějaké problémy a najednou v práci když uklízela staré police v jednom šuplíku našla symboly reiki zafoliované, aniž by je tam ona dala nebo někdo jiný, nevědělo se kdo je tam dal, komu patří. A uvědomila si to vše znova, vrátila se k tomu ještě ten den, oživila si vše v paměti, začala opět studovat a reikovat a kdoví, třeba jí to pomohlo...


Nu, vysypala jsem tu spoustu myšlenek, které mi přišly na mysl ani nevím jak. Díky za příspěvek :)
chybicka
csctina
| 29. 6. 2007 23:29
Sorry v predeslem clanku jsme psala o Yatha yoga, ale vloudila se chybicka - jedna se o Hatha yogu.
reiki a ostatni pomocnici :-)
csctina
| 29. 6. 2007 23:09
Ahoj holky, nedalo mi to a rozhodla jsem vam take napsat. Stejne tak jako slunko a mysicka jsem byk, nekolikrat jsem cetla HsB celou trilogii a samozrejme mnoho dalsich knih, ktere maji podobny kontext. Nejkrasnejsi mi na tom vsem prijde, ze kazdou z nas to posouva dal at je to astrologie, lecitelstvi, angelogie, krystaly, reiky, yoga, holotropni dychani...ci cokoliv jineho. Uzasne je, ze vsechno souvisi se vsim a kazda z nas si dokaze najit to svoje-presne na miru. Ja vzdycky pouzivam to, co se mi v tu chvili nebo v urcitem obdobi jakoby samo objevi pred ocima a nejvic vyhovuje. Napriklad citim potrebu cvicit yogu a nic jineho mne jakoby nezajima. A sve krystaly, nebo knihy od Grofa nebo Walshe zatim pokryva prach . Ale netrapim se tim, protoze proste citim, ze vsechno ma svuj pravy cas. Stejne tak vim, ze prijde cas udelat si kurz reiki. Moc se na to tesim a urcite se s vama podelim se svymi zazitky.
PS: SLunko - jak jsi psala o bolesti v seste carkre, tak kdyz jsem chodila na YATHA Yogu, tak se tam zminovali o tom, ze prave carka tretiho oka (a jeste krcni cakra) jsou nejcasteji zablokovane a trva nejdele je odblokovat. My tam pouzivali na odblokovani powerbrain- nevim jestli je to v CR k sehnani. Ale mrkni se na http://www.healingplaza.com/…power-brain.aspx
jedna se pomocniky, kteri vydavaji alfa vlny a stimuluji mozek. (Mimochodem - vis jak se vsechno stava z nejakeho duvodu a v pravy cas atd? Ja jsem si na powerbrain nevzpomela/nepotrebovala 2 roky a diky tobe jsem to zase vytahla z supliku - tak diky )
Jinak bych ti z krystalu doporucila Florit nebo Lapis Lazuli obzvlast pri meditaci. No snad ti to pomuze zbavit bolesti. drzim pesti.
Zatim pa
očista po zasvěcení
anonym
| 4. 6. 2007 11:14
Ahojky,

jsem na těchto stránkách sice nová, ale v téhle oblasti zkušenosti už nějaké mám

Osobně teda můžu říct, že jak po zasvěcení, tak i po různých odblokacích ať už jakoukoli metodou k čištění dochází a většinou je to i fyzické - nejen psychické, ikdyž většinou to jde ruku v ruce spolu začíná to třeba náladovostí, emočními výkyvy, rýmou, chaosem v hlavě až po týdenní průjem či chřipkové stavy. Taky bych řekla že je to částečně tím, jestli člověk nové změny přijímá nebo se jim brání - v tom případě se většinou ty fyzické a psychické projevy zhoršují. Takže idkyž je Vám zle dívejte se třeba na to tak že právě tím ten starý bordel z Vás odchází a že je to vlastně dobře a že tím udělá místo pro to nové a krásné Pokud chcete vědět něco konkretněji nebo se o tom pobavit tak stačí pisnout
Přítel
anonym
| 18. 3. 2007 07:39
To je prima, že přítel je v pohodě. Ten strach je děsný, viď. To znám. Když jsem chodila se svým mužíčkem, nemohla jsem bez něj být ani den. Dokonce jsem počítala hodiny, kdy se zase uvidíme, a byla vděčná za to, že část z nich prospím.
Dnes už je to jiné, jsem ráda, když v létě vyjede na chatu na dva dny bez nás. A hrozně se na sebe těšíme. To má něco do sebe, v dlouhodobém vztahu jsou malá odloučení potřebná.

Já jdu pohledat na internetu symboly REIKI, jestli je už nezveřejnili. Ty své papíry jsem celé ty roky po zasvěcení nevytáhla, ani nevím, kde je mám. Pamatovala jsem si je přesně ještě vloni.
strava
slunko
| 17. 3. 2007 13:16
Já si teda marně snažím vzpomenout,ale možná tam o něčem takovém byla řeč - ale já si fakt nevzpomenu na nic kompaktního,co bych mohla napsat :). Ten stav, cojsi měla po druhém zasvěcení je zvláštní, kdoví,jesltiopravdu souvisel s reiki...


Já taky chci znova nakouknout do skript o reiki, protože ted často reikuju přítelovy záda i přes reflexní plošky na nohou (ty tlaky co mačkám dost cítí v té bederní páteři, což mě těší). A chtěla bych použít víc symbolů, bohužel si vzpomínám jen na jeden :(. A Myšičko, taky to určitě oživ, mamince tím určitě přilepšíš a budeš se cítit, že pro ní děláš hodně, když už nemůžeš pomoci zásadně vid. At se daří!!! Katka


PS: Jo, přítel se vrátil ze cvičení v pořádku, mě se ulevilo a nejmín čtvrt hodiny jsem ho nepustila ze sevřeného objetí :). A díky za podporu, protože jste mě uklidnili :). Pá
Očista po zasvěcení
anonym
| 17. 3. 2007 11:58
Reikiholky, a musely jste také dodržovat třítýdenní očistu po každém zasvěcení? Prostě zdravá strava, omezit maso, vynechat kávu a alkohol...
Myslím, že bych to zase potřebovala, jak tak v jídle hřeším
Kdyby to nebylo tak drahé, hned bych si zkusila zajít znovu na reiki 2, oživit to,zase se do toho dostat. Ale ona existují i nějaká reiki-setkání, kde si lidé vyměňují zkušenosti.

Mě ta očista po REIKI 1 nic nedělala, ale po REIKI 2 jsem měla ve druhém týdnu po zasvěcení takovou reakci, že mě to překvapilo. Dost zvláštní průjem.

Budu muset oprášit symboly reiki2, vyhledat to a osvěžit si paměť, hodlám reikovat maminku.
Pa
ahoj
elisabeta108
| 15. 3. 2007 03:16
..ahoj ten pohled nové astrologie..to mě přibližovala jedna paní na netu...a nic jiného než to ce jsem ti už poslala nemám...zkusím se jí zeptat na nějaký ten seminář..to mě tvrdila že nějaký absolvovala
Elisabeth
slunko
| 11. 3. 2007 11:12
Já také zdravím Elis :). Teda koukám, že už sis prošla hodně věcmi a je dobře, že se to pokoušíš propojit, tak by to mělo být. Přeju hodně úspěšné práce!
Když vás s Myšičkou čtu, vidím, že mě čeká ještě spousta práce, jste nabité znalostmi . Mám také plány, a doufám, dlouhý život, při kterém to jistě všechno zrealizuji :). Těším se, mějte se krásně, ahoooj
Jééé!
anonym
| 11. 3. 2007 11:04
Mariano, gratuluji. Teď je to nejsilnější, teď musíš reiki dělat denně. Je to hezká "práce". Tak ti přeji hodně nadšení a dostatek objektů!


Eliso,
vítám Tě taky v našem klubu "čarodějnic".
Jak je to s tou "Novou astrologií"? Já jsem našla jednu knihu s tímto názvem, ale zjevně to nebylo to, cos mi psala.
Já jsem teď začala s kursy A.Baudyše jr., je to na dvou DVD, je to hodin a hodin přednášek. Mám teď prostě druhé Vánoce!

Tak hodně štěstí v duchovním rozvoji, děvčátka!
jen tak doplním
elisabeta108
| 11. 3. 2007 11:01
jsem ve znamení panny a ascenden mám v býku,to je zajímavé že?
ted to čtu
elisabeta108
| 11. 3. 2007 10:52
..to prorážení třetího oka jsem myslela že to bylo na konci kurzu TAROTU...nějak jsem to tam nedopsala..
ahoj holky
elisabeta108
| 11. 3. 2007 10:48
ahoj holky tak jsem vás dočetla ..a píši o sobě..jsem také zasvěcená do reikí 1,2,2+...asi 4roky 1,2 byla v rozmezí asi roku a 2+...za rok a půl..ale co tu píšete člověk toto musí praktikovat a jak mile strácí objekty tak se strácí i ispirace snažím se jak to jde a už to není denodeně...říkala jsem si že bych si udělala rekvalifikaci na masáže asi thajskou.nohou a pak tomu nějakou zdravotní také banky mě zajímají..trošku se zajímám o čínskou medicínu,ale jen tak povrchně..byla jsem na několika přednáškách...tak se to snažím pozorovat ty meridiány ..také fáze luny- lunární kalendář...s tím sluncem to mám tak to jak už jsete tu psaly asi před 5 lety jsem procházela také nějakou vnitřní trasformací na duchovní úrovni...hodně mě ovlivnily taroty ..měla jsem to tak že ve mě něco mluvilo a já jsem tomu naslouchala...v tarotu mě pořád vycházerl Velekněz a to je učitel..a nebo se učit...tenkrát už jsem byla i po kurzu tarotu...a říkala jsem si co dál ...ráda chodím do přírody a lesa..tam mě to nabíjí..no a sama od sebe jsem prováděla dobíjecí meditace na sluníčku uplně jsem cítila jak mě konečka prstů prochází energie slunce do mě...připadá mě že to fungovalo...ale když nesvítí je to o ničem...měsíc mě také nějakým způsobem přitahuje ..tyto dvě rozdílné energie mě nějak prostě táhnou.Po čase jsem začala uvažovat i otom reikí...poněvač k tarotu se toto hodí..na výklad na dálku podle foto ...a pak práce s kyvadle...atd...tak jsem je absolvovala a tyky na té 1..jen pocity tepla...na 2 ..už jsem viděla přes zavřená víčka žářící energije byl to nezapomenutelný zážitek....to samé jak když nám moje učitelka tarotu na konci kurzu prorážela třetí oko...byl to pocit jako když člověk opustí tělo a ta jeho dušička letí zářícím prostorem kde je láska a nevím jak bych to ještě popsala...a pak to vše zmizelo a já jsem viděla v dálce malou fotku mě asi v 5 třídě.Bylo mě řečeno že ta moje intuice,nebo vhled třetím okem se vrátilo do těch let..kdy jsem toto měla rozvinuto...Tato děcká intuice si myslí že se mě hodně promítala do snů..proto jsem se o ně začala v pozdějším věku i zajímat 19 letech trochu do hloubky.Ted asi od začátku roku 2006 začínám s astrologií...a pochopila jsem že tato věda je tak rozšířená a složitá že to je asi na celý život učení...a chápání..ale také mě vždy zajímala..ale nebyly podmínky od koho se učit ..doma jsem něco povrchního věděla ,ale kuzmě mě jen osvětlil a naučil poskládat tu mozajku dohromady....nevím co bych o sobě ještě napsala...tak čase připíšu.
.
slunko
| 11. 3. 2007 10:34
Vůbec nezoufej, že jsi nic necítila, to přeci není podmínka. Já při samotném zasvěcení také necítila vůbec nic, jen jak kolem mě Mistrině "šije" rukama. Neznepokojovala bych se z toho :). Ta otevřená lebka - třeba je to ten pocit otevření vesmírné energii, ke které máš ted přístup . No ale řekni, není úžasný cítit jak rukama protéká energie? To se mi na tom děsně líbilo. Jinak přeji hodně vůle při té práci na sobě, ono se opravdu na kurzu otevře spousta věcí, které si člověk musí urovnat. Ať se daří . Pá
hotovo
anonym
| 11. 3. 2007 09:09
Tak už mám holky hotovo.Já jsem při zasvěcování neměla žádné pocity,někteří viděli fialové světlo,někteří cítili teplo.Já akorát cítím a to ještě trvá,jakoby bych měla na temeni otevřenou lebku.Ale čeká mě srašně moc práce na sobě,aby to zasvěcení mělo smysl.Probrali jsme toho opravdu hodně a se vším souhlasím,ale bude to fuška. Mějte se hezky.
zasvěcení
anonym
| 9. 3. 2007 20:31
Děvenky zlaté,já jedu teprve zítra.Teď jsem chystala rodině všechno na zítřek a sobě svačinku na celý den,vygruntovala i sebe a jedu.Myšičko nedělalas to také u Milušky.Já jedu totiž do Ostravy.Slunko,na knihy jsem se ještě neměla čas podívat.Tady je všude tolik zajímavých témat a už chci pekárnu a sušičku na potraviny a eko prášky na praní,no je tady toho hodně. Ahojky,pak se ozvu.
No jo vlastně!
anonym
| 9. 3. 2007 20:03
Mariana už je reikistka!
Tak až přijde povyprávět! Možná je teď reiki tolik zaneprázdněná, že nemá čas na diskusi .
Ne, sranda.
Těšíme se.
Reiki
slunko
| 9. 3. 2007 18:04
Ahoj Marianko :). Tak co ten kurzík Reiki, jak to dopadlo,jaké z toho máš pocity, jak to proběhlo? Hořím zvědavostí, napiš!
Poradit
anonym
| 23. 2. 2007 13:42
Ale s čím?
S ikonkou?
Klikni na profil (u přezdívky), otevře so okno s profilem. Klikni na kaztu "upravit údaje" a tak mi klikneš na "vložit ikonku" (tak nějak to tam je napsáno), a vybereš si cestu, kde ikonku máš v PC uloženou. Potvrdíš, horovo.
Vypadá to složitě. Ale prakticky je to snadné. Zkoušej.
Ale co, když to nepůjde, tak ti doma pomůžou, ne?
No bezva!
anonym
| 23. 2. 2007 13:38
Tak tady máme Sluníčko, Měsíc, já se hlásím k Venuši (vládkyni Býka), a kdopak další z naší Sluneční soustavy se tu ještě hlásí?

Dělám si legraci.

Mějte se všichni krásně, jdu na návštěvu k rodičům!
Pa
reiki
anonym
| 23. 2. 2007 13:37
Myšičko, vidím, že jsi asi napojená, kde se ještě koukáš, poraď.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
28. 4. 2024 13:11
11830
Arin
28. 4. 2024 13:07
70351
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video