REIKI - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

REIKI

Diskuze

ikonka
anonym
| 23. 2. 2007 13:31
Díky, líbí se mi, ale musím počkat až mi to někdo z mladých ukáže, co s tím dále.
Mariana
lidye1
| 23. 2. 2007 13:02
moc zdravím a přeji pěkné povídání,reaguji na to že nevíč ikonku a máš ráda měsíc,něco Ti posílám tak si to ulož,jest-li se Ti bude líbit pak si ji dosaď ke jménu ahoj
reiki
anonym
| 23. 2. 2007 12:16
Nazdárek všichni, tak se mi to povedlo. Ještě bych si chtěla dát nějakou ikonu, ale vůbec nevím jak. Tak jak Sluko miluje sluníčko, tak já zase miluji měsíc. Mám i výborné knížky o žití a cvičení podle měsíce. Zajímám se o hodně takových věcí, ale chybí trpělivost a vůle provozovat to všechno prakticky. Tak si hodně slibuji od reiki. Po těch 2 therapiich jsem o hodně klidnější, ale doufala jsem, že mi to pomůže více od fyzických bolestí. Ale to prý chce čas. Myšičko ty jsi z Ostravy, nebylas na zasvěcení u p. Klímkové. Já jezdím právě za ní, jinak jsem z Opavy. Moc se mi líbily její stránky a její solidní ceny. U nás je to o hodně dražší. Vendy odkud jsi?Napsala bych ti její vebovou adresu, když chceš také někoho najít.
přeji dobrou noc
anonym
| 22. 2. 2007 23:21


Ano, spánek je jeden z nejpíjemnějších požitků, pro nás, Býčky...
Tak papa zase někdy!
:)
slunko
| 22. 2. 2007 23:16
Neumím si představit cítit v tomto životě něco z jiného života a mít ještě k tomu indicie i od svých blízkých. Asi máš pravdu, není třeba dopátrat se podrobností...stačí cítit...nu já cítím, že jsem dnes již unavena a jdu spát. Přeji pěkný víkend, hned po něm jsem tu zase :). Páááá
Koně a vesnice
anonym
| 22. 2. 2007 23:10
Koňů se bojím ma vesnice pro mě znamená odříznutí od světa.
To je můj současný stav.,

zároveň nevylučuji , že by to někdy bylo jinak.
mě syrová příroda děsí. Bojím se. Bojím se bolesti. Středověk je v mém podvědomí spojen s bolestí a nepohodlím. A to je pro mě, jako Býka, proti přirozenosti pohodlí, a mé touze po kráse, pohodlí, příjemnostem, ***u, jídle....
Hmmm
anonym
| 22. 2. 2007 23:03
Taky jsem dříve zkoušela pátrat.
Ale pak jsem to vzdala. je to MINULOST, a já teď žiju tento život.


Vzpomínky na 2. světovou válku jsou velmi živé, a o to víc, když se mi narodil první syn a začal "vzpomínat".
Vpodstatě vím, "odkud vítr vane", ale proč se tím zabývat?
Teď žijeme jiný život a a máme jiné úkoly (ikdyž navazují na ty předchozí).
Trápí nás jen to odloučení, které jsme museli prožít (děti do plynu, matky taky, ale později a jinam...)
Dodnes máme problém s odloučením od staršího syna, protože i to dobře pamatujeme.
Já jsem to vědomě dokázala překonat-pochopila jsem, že to je MINULOST, a nemůže na tuto současnost.
Syn je ještě malý a nechápe proč...

I kdybych věděla přesně, co mě v minulém životě potkalo (což v podstatě vím), tak mi to k ničemu nepomůže.
A úplné podrobnosti by mě jen zatěžovaly. Nechci to vše dopodrobna vědět. Stačí, že to cítím.
Dášo,
slunko
| 22. 2. 2007 22:22
Ty musíš být děsný empatik. Mě takto dokáže "dostat" taky určitý stav, ale nikdy bych to nespojovala s minulostí, a ještě takovou dávnou, přitom Ty se v té době nacházíš ve více místech, to je opravdu zvláštní, ta spojitost tam musí být výrazná a být Tebou, zkoušela bych to dopátrat, prý v tranzu se člověk může dostat až na svůj prvopočátek. Ale sama bych tam nešla, raději s průvodcem, ale pravda, možná bych se bála abych se vrátila :). Na druhou stranu, je krásné cítit se takhle něčím zahaleném tajemství, možná je i lepší po tom nepátrat :). S něčím takovým jsem se u nikoho ještě nesetkala, opravdu zajímavé.
Říkají ti třeba něco koně? Nemáte statek se zvířaty nebo tak něco :)? Jsi městský typ nebo se radši nacházíš ve vesnici?
Villon
anonym
| 22. 2. 2007 22:07
Francois Villon, z toho jsem sice maturovala, ale v té době (bylo mi pouhých 18 let) jsem byla ještě "jinde".
Až později jsem si četla několik knih o něm a jeho životě.

Jakoby "shodou okolností" když jsem nastoupila do divadla a hráli jsme operetu "Král tuláků"-o Fr. Villonovi, a já při těch mučících scénách musela utíkat na záchod, a zvracela jsem...prostě moje extrémní reakce nebyla normální, v té době jsem začínala s astrologií, ale hlavně jsem byla ve spojení s klukem, který mi nahrazoval "Villona", přestože jsem už byla vdaná a měla 2 děti...no to by bylo opravdu na dlouhé povídání...v té době jsem díky tomu kamarádovi začla s numerologií a posléze jsem přišla na chuť astrologii...

Dodnes, když čtu historické romány, nacházím se v nich. Je to MOJE DOBA. Stejně tak muzika. Středověké lidové písně....to je mpoje. Mě to zasahuje způsobem, který není běžný.
Když jsme u nás v Ostravě měli na Slezskoostravském hradě předloni takové víkendové "jako" boje....
Při tom boji jsem zjistila, že mi tečou slzy po tváři (a to jsem měla děti u sebe, snažila jsem se to skrýt!) a zcela jsem se nechtěně vžila do situace. To nebyla jen empatie, to byly vzpomínky...velmi živé, nepohřbené...


Další vzpomínky mám na 2. světovou válku a svého staršího syna...ale to je zase jiná kapitola.
15. století
slunko
| 22. 2. 2007 21:45
Villona vyloženě neznám, jen je mi povědomé jméno ... tedy ... Kateřino .... :) jak jsi k tomu dospěla? Já Ti rozumím, jak jsem psala, také se cítím být Sluncem at si každý myslí co chce ... Ty jsi to vycítila z jeho básní? Psal o té Kateřině a viděla ses v ní? Nebo máte stejné osudy? Nebo prostě "jen" pocit? Nějak ses v ní poznat musela....zajímá mě to, povídej :). Je to děsně zajímavé!!
:-)
anonym
| 22. 2. 2007 21:37
Slunko,
rozumím Ti dokonale!
Dokonce si myslím (vzhledem k věku), že jsi dál, než já.


Já a 15. století, to je jasné.
Znáš básníka Fr. Villona? Mimochodem jsem z něho "jakoby náhodou" maturovala na jedničku, přestože jsem dřív měla z ČJ spíš dvojky...
Tak jeho přítelkyně Kteřina... to jsem já. Mysli si o tomco chceš. Cítím se být jí.
Jesti jsem , nebo ne, to je fuk. Já se tak cítím.
Myšičce
slunko
| 22. 2. 2007 21:23
Tedy Dášo, vystihla jsi to dobře, čím starší tím lepší, přesně tak, nemám potřebu poslouchat moderní hudbu, nejvíce mě dokáží oslnit staré a dobou doceněné kapely či jednotlivci. Čechomor má náboj, dostane mě do varu, Hradištan jsem poslouchala zrovna před pár dny několik alb, v nich cítím českost a cítím se tak být. Jejich O vodě nemá chybu :).
Co máš společného s 15. stoletím? dostala ses nějak do minulosti a zjistila tam své kořeny? To jde? Podle astrologie? To mě teda zajímá... Já se taky cítím být "svá" v době někdy minulé, moderní svět mě moc nenaplňuje, proto se ráda vidím v lidové tvořivosti, ráda peču svůj chléb, ráda se starám o zahrádku, pěstuju vše, co mohu, protože nevěřím soudobým plodinám a jejich zdravému původu. Nejradši bych v té naší chaloupce chodila v dlouhé sukni s bílou zástěrou a šněrovací blůzkou .. bosa :) - cítit zemi a přírodu v celé bytosti. Cítím v sobě tradičnost a vracím se k ní postupem času čím dál víc. Nikdy bych tam nechtěla mít ty domácí kina, naopak, koupila jsem gramofon a jsem okouzlena jeho "zvukem".
Rozumíš mi?
:o)
anonym
| 22. 2. 2007 21:07
Já mám v hudbě vždycky období, kreré je zasvěcené nějakémuá žánru.
Momentálně je to Hradišťan a předtím Čechomor...
Prostě tíhnu ke staré muzice. Čím starší, tím lepší.
Jojo, já totiž patřím do středověku. Tam je moje minulost. Ale až tak v 15.století...
Co se týče Lopsanga Rampy, to bylo pro mě čtení v době před několika lety a totálně jsem mu uvěřila.
Ikdyž to někdo zpochybňuje, nemůže vyvrátit, že má až mnoho vědomostí o této oblasti, naprosto nevysvětlitelných, než aby to byla náhoda....
Rampa
slunko
| 22. 2. 2007 20:57
Nečetla, ale kdosi mě na ně kdysi upozorňoval. Ovlivnily Tě nějak? A co ta hudba, která Ti je blízká?
Katko-Slunko
anonym
| 22. 2. 2007 20:52
a četla jsi knihy od Lobsanga Rampy?
1. zasvěcení
slunko
| 22. 2. 2007 20:47
Tak já jsem to tedy neprožívala tak silně jako Myšička, ale pamatuji si euforické stavy několik dnů po zasvěcení, i neskutečnou radost z nově nabité "vlastnosti", a také, zkoušela jsem to na všech a na všem a byla překvapená, jak citlivě se dá vše vnímat.
Takže pokud se rozhodneš zasvěcení absolvovat, držím palečky a přeji krásný zážitek :). my ten "kurz" spojili i s meditacemi, hráli jsme si s tibeckými mísami, masírovali se, vybíjeli energii na bubnech, prostě spousta zajímavých činností.

Jo, nezažil někdo z Vás při meditaci nebo při uvolnování tlak na třetí oko (šestou čakru)? Mě se asi dvakrát stalo, že jsem se třeba hluboce uvolnila, třeba při poslechu písně nebo při meditaci vedené mistryní, že jsem měla za chvíli pocit, jako by mi vrtačku někdo dělal díru mezi oči a ten pocit byl čím dál silnější až skoro "bolestivý". Nestalo se to někomu? Páček katka
Mariano
anonym
| 22. 2. 2007 19:21
Výborně!
Ráada si poslechnu zážitky z nového zasvěcení!

My co jsme byli na 1. reiki zasvěcení v naší skupině , jsme měli stejný zážitek. Při zasvěcení jsme měli zavřné oči (jako každý) a cítili jsme silné kmitání víček. Normálně jsme měli problém je udržet v klidu, všichni 4 nezávisle na sobě! Fakt jsem čuměla, jak to fungovalo u všech stejně!!
A ty první zážitky s reiki jsou obvykle silné a překvapivé.
Na prvním sezení po reiki (asi měsíc po zasvěcení) všichni vyprávěli o tom, jak reiki používali, a a některé zážitky byly až neuvěřitelné.
reiki
anonym
| 22. 2. 2007 18:01
Ahojky všichni z reiki. Já se zajímám o reiki 2 měsíce a už jsem byla na 2 therapiich a v březnu jdu na zasvěcení.Ráda bych s vámi diskutovala, ale teprve se učím na internetu. Na stránky jsem se dostala náhodou a je to super.Jestli mi to půjde odeslat, napíši příště více, jestli mohu.
Reiky
vendy
| 22. 2. 2007 08:24
Opravdu moc zajímavá diskuze , také mě reiky už dávno láká, ale zatím jsem nenarazila na žádnou nabídku kurzu, ani nevím jestli se v našem městě dělají. Zkusím popátrat ....
Ahoj Rybičko :)
slunko
| 22. 2. 2007 07:58
Jsem moc ráda, že Ti pár slov takhle zvýšilo náladu :). Jsme tu pro Tebe vždycky kdybys potřebovala . Pokud bys chtěla nějak poradit, dokopnout někam, klidně pomůžu jakkoli.
Měj se báááječně a slunííčkově
slunko a myšičko
ryba
| 22. 2. 2007 06:37
pročetla jsem si celou Vaši diskuzi a fakt dobrý.
Tyhle věcičky ,mě lákají,ale jsem líná abych něco zkusila.
Zkoušela jsem to trochu s kyvadlem,ale mám pocit,že jsem to nějak ovlivňovala...

Dneska jsem nějak špatně vstala a teď jsem si to tady všechno přečetla, je to moc pozitvní a dobylo mě to
Holky díky
:)
slunko
| 21. 2. 2007 15:30
Ajo, vždyt jsem to tam četla, že hraješ :). Myslím ale, že bys to nedělala, kdyby Tě to nebavilo že?
Při reiki nepoužívám hudbu, když reikuju příteli, většinou je to třeba u televize. Ale oba máme rádi aromalampy, nebo prostě jen vůni skořice a hřebíčku :). Tobě se tyčinky osvědčily? Mně přijdou někdy až moc silné, i když jednu dobu jsem milovala vanilkové :)
Co se týče hudby, mou nejoblíbenější jsou Pink Floyd, nikdy mě neomrzí a vždy v nich najdu něco nového. Jsou trochu psychedeličtí, ale když se do nich dostane hloubš, slyší neuvěřitelné věci. Jinak obecně mám ráda jazz, swing a podobné. Luis Armstrong a Ela Fitzerald - to je zážitek, hlavně na gramofonu :). Jinak z českých je to Navarová, Radůza, Hegerová. Je toho ještě spousta, ale nic se mi nevybavuje teď. Ty máš asi přehled ve vážné hudbě ne? A co doma?
Býk a pragmatismus
anonym
| 21. 2. 2007 14:04
Už jsem na odchodu, ale nedalo mi ještě neodpovědět.

No, já jsem spíš takový umělecký býček.
Hraji v orchestru. Na hoboj. Mám to v profilu.

Na ten čas narození jsem se ptala, že hledám , jestli nemáš ASC ve Lvu , kterému vládne Slunce, když jsi tak "solárně založená".
Nemáš.

Používáš při reiki vonné svíčky nebo tyčinky? A relaxační hudbu?
Jakou hudbu vůbec posloucháš?
Dášo
slunko
| 21. 2. 2007 13:53
Ikonka fakt nemá chybu :), vždycky mě pobaví . Narodila jsem se přesně naopak, než v poledne, ve 23:55 :). I když mě maminka chudák rodila už od půl sedmé ráno :).
Taky jseš takový praktik? Já neskutečně, pokud v něčem nevidím praktický smysl, nedělám to :). Jakou máš práci? Já zatim moc nevím, kam se upíchnu po škole, chtěla bych něco v oboru, ale kdoví, kam mě co zavlaje. Tak mě zajímá, co praktický býk jako Ty vykonává :)
Myšička
anonym
| 21. 2. 2007 13:08
Moje přezdívka
je naprosto pragmaticky vybraná.
Ano, v tom poznávám svého Býka.
Líbila se mi ta ikonka, chtěla jsem ji použít, tak jsem ji prostě pojmenovala.
Moje jméno je Dáša.

Nenarodila ses náhodou dopoledne?
Sluníčko
slunko
| 21. 2. 2007 12:58
Naprosto!!!! Vždycky jsem říkala, že v minulým životě jsem musela být Sluncem, protože ho nesmírně "uctívám", je pro mě moc důležité. Je to základ všeho, nebýt Slunce, není jediný živý organismus, on je původcem veškeré energie ve všem živém a neživém.
Jsem s ním vnitřně spjata, vždy když vykoukne, nasměruju k němu tvář a vnímám jen jeho teplo, paprsky, energii. Působí na mě každým paprskem, má nálada se okamžitě zvyšuje, mám chuť dělat spoustu věcí, které bych jinak třeba nedělala. Přítel se mi vždycky směje (v dobrém), když stojím s tváří ve Slunci :). A když tak stojím, vždycky říká, že mi to tak sluší nejvíce (ta ikonka v profilu je právě s odrazem Slunce ve tváři - dám ji o do přílohy jo :).
Takže to je odpověd, neříkej, že to ta taky necítíš . A co Tvá přezdívka, je to od jména Míša? Nebo snad jiná spojitost :)?
Slunko
anonym
| 21. 2. 2007 12:49
Souvisí Tvá přezdívka s něčím v Tobě? Proč sis ji vybrala?
Charakterizuje Tě nějak?
..
slunko
| 21. 2. 2007 12:48
já sice kyvadlo křištálové mám, zkoušela jsem s ním měřit velikost čaker, ale taky mám někdy pochybnosti o objektivnosti.Jinak kamínky jsem používala hodně v souvislosti s pročištěním čaker - na každou čakru jiný kamínek, vůni, barvu a tak. Nejraději mám ale růženín, ten je mi nejbližší, mám doma 2 šutry a nabíjí mě láskou :)
Kyvadlo?
anonym
| 21. 2. 2007 12:41
Ne . Alespoň ne klasické.
Zkoušela jsem kamínky (ametyst, růženín, křišťál) anebo obyč. snubní prstýnek.
Spíše pro zábavu.
Myslím, že mi to nefunguje. Příliš do toho přenáším svá přání, nedostávám objektivní odpovědi.
odtajnění symbolů
slunko
| 21. 2. 2007 11:29
Já se přiznám, že se symboly pracuji jen při bolestech, vlastně je to i tím, že jsem ostatní trochu zapomněla a skripta mám doma a pořád je tam zapomínám, ale chtěla bych se k nim vrátit. Jinak ale, myslím, že pomáhá to, čemu člověk věří :). Tedy když budu posílat reiki s vědomím posílení psychické stránky, reiki si pomůže už jen tím, že tam myšlenkově budu směřovat, nevím, jestli to vysvětluji správně. Myslím, že nejdůležitější je posílat, a vyšší já a intuice si problém najde, i když by to mohlo být symboly posíleno.

Přesně tak, mě taky bylo v dětství vštěpováno, že život je boj, tak se snaž, bud silná a v tom jsem trochu zapomínala sama na sebe. Ale díky N.D. Walschovi jsem se zase našla a začala si všímat i sebe, díky reiki, čakrám a tak, dělala jsem si tím dobře :).. Používáš třeba kyvadlo?

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
jirinaova
27. 4. 2024 23:11
70337
2112Hana
27. 4. 2024 19:41
11828
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video