život v invaliditě není nuda - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

život v invaliditě není nuda

Diskuze

Zdenka
Dorka
| 13. 4. 2008 21:52
Ahoj Zdeničko , dneska je všechno drahé asi nejlíp se nakupuje u Vietnamců a když je to jenom na lítačku tak se fakt nevyplatí za to dát tolip peněz s tím s Rezamkou souhlasím. Co jsem viděla tak docela levný oblečky na děti měli v brněnským podchodě u hl.nádraží (hemží se to tam Vietnamcama) určitě to tam znáš
Tééda ty umíš plést? To jsi fakt šikula já sbírám odvahu a ještě když seženu nějaký střihy tak to by bylo super. Kdybys byla tak hodná, prosím koukni na ty časáky a mohla bys mi třeba okopírovat nějakou stránku? Díky moc, měj se krásně, pa
Rezama
Zdenicka
| 13. 4. 2008 21:04
Ahojky,já u veitnamců taky nakupuji,ale chtěla jsem malé koupit něco
pěkného,ale fakt jsem nic nenašla,věřím že kdybych šla do Brna jako
města tak něco koupím,ale jelikož já toho moc nepochodím,protože mě
začnou bolet moc záda a nohy tak jsem jela do Olympie.Je tam mnoho
obchodů na jednom místě,a to mi vyhovuje.Zítra jedeme s malou do
Olomouce na alergologii,tak se podívám tam,jsem zvědavá.Dneska jsme na
zahrádce zasadili teda manžílek zasadil kytičky co mají odpuzovat
krtka,tak jsem zvědavá,už jsme toho vyzkoušeli tolik a nic
nepomáhalo.Nějak se tomu krtkovi u nás líbí,ale je jenom u nás u
sousedů vůbec hromádky nedělá,lump jeden!!!!Ameli,na balkóně se dobře
pěstují rajčátka,mamka je tak pěstuje,ale jsou taky moc pěkné jahůdky
do závěsného truhlíku,a nejen pěkné,je to mňam.Holky mějte se moc hezky
ahojky Zdenka P.S. Zítra jdu také k neurologovi,tak těch
doktorů budu mít plné zuby,jak já k nim nerada chodím!!!!Pa,dobrou noc
Krásnou slunečnou neděli
rezama
| 13. 4. 2008 11:51
Ameli nevadí že nemáš zahrádku,dej si na balkon jen nějaké rajčátko a nebo jen tak něco pro potěchu a bude tě to taky těšit.Jestli bude rajčat hodně tak já ti pak písnu a nějaké ti dovezu,ale to je ještě času.Dorko ten kubánskej dort je podobnej jako pohádka,ale jsou v něm banány,je se šlehačko,no mňamina.Holku to baví a učí se druhým rokem na cukrářku,když mají praxi tak si musí donést suroviny a z toho pečou a pak to taky donesou domů,tak máme vždycky jeden týden školu a jeden praxi a to si smlsneme.Zdeničko s těma cenama je to čím dál horší.Ale ono musíš projít víc těch prodejců a najdeš úplné poklady.V Brně se toho dá najít dost a dost,musíš hledat různé výprodeje a tam jsou různé slevy,jen to chce víc času a obejít toho povíc.
Teda ale holky nebýt těch veitnamců tak občas moje děti chodí bosů a nahaté,vaše neé.Teda tady ještě moc dětiček není.nevadí ony tam holky taky určitě nakupují.
Tak si užívejte sluníčka a pěkný zbytek dne.
Dorko
Ameli
| 13. 4. 2008 11:41
S tou Burdou jsem to nevedela, ze uz nevychazi. Ta Sandra special pro mimina by mela vychazet na jare a na podzim. Jeste me napadlo, ze by ses mohla podivat do knihovny. Tam mivaji ruzne casopisy i starsi, tak si treba neco okopirovat...
Kdybych mela zahradku, tak bych taky pestovala. Bylinky, rajcata, redkvicky... Ale na balkone to neni ono, tam mam akorat kytky, ale aspon neco .
Tak pekny den.
Dorka
Zdenicka
| 13. 4. 2008 10:56
Všechny Vás moc zdravím,vůbec jsem včera neměla čas si sednout k
PC,jeli jsme do Brna kouknout do Ikei,a také jsem chtěla malé
koupit teplákovku,ale žádnou jsem nekoupila nikde nic neměli,akorát
tepláky za 350,-kč a to za tepláky teda na hřiště nedám,kdyby to byla
souprava tak okamžitě,už neví co by za to chtěli!Dorko,já plést
umím,upletla jsem spoustu svetrů,ale teď už nepletu,protože malá je
alergická na vlnu,tak smůla.Naposledy jsem upletla manželovi svetr,teď
teda vůbec nevím v kterém časopisu je pletení,já jsem měla,možná ještě
někde mám moc starý časopisy,ještě po babičce.Pletení je lehké.Přeji
krásnou sluníčkovou neděli pa,pa
Orlovanko kde jsi?
Dorka
| 12. 4. 2008 22:45
Holka zlatá, jsi v pořádku? Doufám, že si užíváš víkendu a je ti líp. Přeji pěkný večer a zítra sluníčkové počasí, papa
Ameli
Dorka
| 12. 4. 2008 22:42
Jsem ráda, že tě naše slova potěšila a nálada se zlepšila. Tak to má být a ne pořád smutnět co by to bylo za život.
Mě dnes celý den třeští hlava toho už se asi nikdy nezbavím tak jsem šla s manželem ven na zahrádku a bylo mi líp. Docela mě to baví, zasadila jsem si pro radost měsíční jahůdky mám od včerejška koupený truhlík z našeho výletu. Moc se těším až to vyroste jestli se jim bude chtít. Musím je přemluvit Manžel sázel maliny a libeček tak jsem zvědavá co z toho bude.
S tou šálou a ponožkama jsi mě trochu pobavila. Já taky nejsem moc šikovná, ale chci to aspoň zkusit. A manžel se nabídl, že mě pomůže jéé to bude sranda. Na netu jsem si něco našla, ale není to ono. Potřebovala bych přesnej návod na pletení a dětská Burda se od roku 2005 neprodává, ještě se zkusím poohlídnout po té Sandře někde ve městě.
Já už taky půjdu do hajan jsem zničená z té naší malé zahrádky.
Přeji pěkný večer a zítřejší sluníčkový den, papa
Rezamko
Dorka
| 12. 4. 2008 22:25
jéé taky bych si dala, ty se máš každý den něco na zub hm...
Když má dcerka tak šikovnou maminku, která pořád peče tak to má vlohy po tobě hlavně, že ji to baví to je super. Já jsem taky chtěla být cukrářka, ale nešlo to mám nemocnou pacinku tak proto . Já dělám spíš jednoduchý buchty takový ty raz dva a manžel ten je zas odborník na dorty a zdobení. Rezamko, ten jogurtový dort to je co? Mohla bys mi prosím přihodit recept? A ten Kubánský dort je určitě s rumem , že? Měj se krásně, papa
Ahojky holky
Ameli
| 12. 4. 2008 21:44
Diky za mila slova a podporu. Nalada uz je lepsi. Ono me to tak cas od casu prepadne.
Rezamo, tvoje dcera se uci na cukrarku? Krome venecku bych si dala vsechno, mnam. Ja dnes pekla bananove muffiny a jsou taky mnam.
Dorko, jednou jsem upletla salu, ale nemela jsem ty ocka poradne utahnute, tak se hned vytahala a vubec byla takova divna. Ja jsem na tady ty rucni prace nesikovna. Na zakladce v pracovni vychove za me jednou spoluzak zasival ponozku, abych nedostala petku... Jinak casopisy o pleteni jsou Sandra a Burda. A myslim, ze i na internetu bys nasla nejake vzory.
Tak ja se jdu vykoupat a pak se konecne mrknu na Edith Piaf na DVD. Pritel je na rautu a prijde kdo vi kdy, takze se musim nejak zabavit...
Papa a snad zitra zase vykoukne slunicko.
pozdravení
rezama
| 12. 4. 2008 16:33
Zdravím holčiny.Tak dneska se nám počasí trochu pohoršilo,ale nebojte bude líp.Dorko já tento týden taky nic nepekla.Dcera měla praxi a tak jsme měli každý den něco jiného na mlsání.V pondělí jsme měli jogurtový dort,v úterý jsme měli věnečky,ve středu jsme měli ořechové placičky,ve čtvrtek jsme měli kynuté ořechové rohlíčky a v pátek kubánský dort.Teda ale všechno je sežrané,ty moje kobylky sežerou na co přijdou.Je to ale paráda když nemusím pect já.Tak holky držte se.Ameli už je nálada lepší?Doufám že jo,ono vše jednou přejde.Tak se mějte papapa Marta.
pleteme...
Dorka
| 12. 4. 2008 16:01
nemyslím pátý přes deváty, ale z vlny . Umíte některá plést? Chtěla bych se to naučit, ale nemůžu sehnat časáky o pletení. Sháním na batolata, kdyby jste o něčem věděly budu moc ráda. díky
Ameli
Dorka
| 12. 4. 2008 15:54
Rezamka a Zdenička ti to napsaly krásně taky si myslím, že se nesmíme nemocí bát. Hodně síly a drž se holka zlatá
ahoj Ameli
Dorka
| 12. 4. 2008 15:45
Ahoj jak se daří? Doufám, že už je líp. Nejsi hypochondr to je normální, že si děláš starosti o svoje zdraví jen tomu nesmíš podléhat Jsi stále pod lékařským dozorem tak se ničeho neboj To nejhorší máš jistě za sebou tak hlavu vzhůru vždyť je na světě tak krásně
Pěkný sluníčkový den
aho Zdeničko
Dorka
| 12. 4. 2008 15:36
Ahoj Zdeničko, konečně je venku teploučko Jsem ráda, že ti buchta chutnala, ty jsi ale šikulka Já už jsem dlouho nic nepekla, dojídali jsme ještě cukroví z Vánoc Včera jsme byly na menším výletě v jednom zahradnictví v Želešicích - mají to tam moc pěkný.
Přeji krásný sluníčkový den
Dorka
Zdenicka
| 11. 4. 2008 20:32
Ahoj,všechny zdravím. Dorko,dnes jsem pekla tu buchtu co jsi mi doporučila a musím říci že je výborná,skvělá,no prostě mňam!!!!,Dnes
bylo venku nádherně,uklidila jsem si na terásce,pak jsem si tam dala
kafíčko a tu dobrou buchetku a byla to senzace.Je to skvělé,že nemusím
sedět jen doma a stačí udělat dva kroky z obýváku a můžu sedět
venku.Mějte se všechny krásně ahojky Zdenka
musíme věřit
Zdenicka
| 10. 4. 2008 16:23
co jiného nám zbývá,jen doktorům důvěřovat,ví co dělají .Hlavu vzhůru a všechno bude fajn,svítí sluníčko,dodá nám energii.Jdu s malou na hřiště,tak zatím ahoj
Zdravím holky moje
rezama
| 10. 4. 2008 12:24
Dorko neboj ono se ti to ujme a brzo budeš mít radost z úrody.Vlastní úroda je vždy nejlepší.Ameli hypochondr je tak trošku každej z nás.Každýho občas napadne že to je to apod.Ty ale nemysly hned na nejhorší,opravdu veř doktorům a bude to lepší.Nesmíš té nemoci dát možnost a hlavně ji ukázat že se jí bojíš.Ona to pozná,fakt já si nedělám srandu.Ti co se nemoci bojí jsou na tom podstatně hůř jak ti co se s ní skamarádí.Vím že je to těžké,ale ty to zvládneš,musíš,a hned bude vše lepší.To víš už nás budou hlídat pořád,na to si musíš zvyknout,a každou malou změnu budou zkoumat.Tak hlavu vzhůru ,holky,svítí sluníčko,je tam krásně a přišlo JARO.
Ahojky
Ameli
| 10. 4. 2008 11:37
Rano to vypadalo na dest, ale ted se udelalo zase krasne. Vsechno kvete a voni, skoda jen, ze Orlovanka a ostatni alergici si to nevychutnaji...
Pred chvili jsem se vratila z jednoho moc duleziteho vysetreni, ale nejsem o moc moudrejsi nez pred pul rokem, kdyz jsem tam byla poprve. Musim zacit pani doktorce verit, ze to opravdu nic neni. Jenze kdyz ja se po tech vsech nemocech zacinam chovat jak hypochondr...
No nic, jdu varit obed.
Vsem preju krasny slunickovy den!
Dorka
Zdenicka
| 10. 4. 2008 11:22
Ahoj,zase venku krásně svítí sluníčko,jen ať svítí,hned je lepší
nálada. Na dovču jedeme v červnu,poslední týden,tak doufám že bude
pěkné počasí,ale né zase velké horko,abych nejela z dovolené na
kapačky.Tak snad to vyjde,jestli chceš tak mrkni na
www.chataservis.cz,Brněnská cestovka,chaloupka č.020.Pěkný den Zdenka
Orlovanko
Dorka
| 9. 4. 2008 22:43
Majko, tam bylo dneska tak krásně konečně jsme se dočkali teploučka, že? Odpoledne jsme s manželem sázeli mrkev, cibuli a bylinky tak jsem zvědavá jestli se to ujme. Jsme takový zahradníci-amatéři, někdy se začít musí .
Já mám alergii na prach a na některý potraviny jinak o ničem nevím. Na alergologii už nechodím, protože mi nepomohli. Už tak beru dost léků a ještě se cpát dalšími. Tím tě od ničeho neodrazuju, ty je brát musíš. Alergie na pyly a všechno co kolem kvete a roste nejde obejít. Manžel taky musí brát léky, dneska už to nestihl zajít k doktorce tak snad zítra. Má hodně silnou alergii a to na všechno bohužel Ještě, že na to existujou léky Majko, nemáš náhodou kontaktní alergii na těch rukách já to mívám taky, když se dotknu něčeho kyselýho nebo slanýho atd. tak se mi udělá na rukách vyrážka, která časem zmizí.
Přeji pěkný večer, pa
Terry
Dorka
| 9. 4. 2008 22:31
Terry, uričtě kouknu na ty stránky na 40. Ráda se zasměju Pěkný večer, papa
P.S. zas někdy přijď mezi nás jsi vítána.
Zdeničko
Dorka
| 9. 4. 2008 22:28
K těm ořechám, mám zamražený pomletý i celé kusy a je to supr. Když peču mám je hned po ruce Zdeni, recept na Meruňkové řezy najdeš v tom samým odkazu co jsem ti posílala minule. Počkej, kouknu na číslo - najdeš to v té hrníčkové kuchařce pod č. 36 já myslím, že kompotované můžou být také jen je necháš chvíli okapat a je to
Kdy jedete na dovolenku? Na Hamry jsem jezdila lyžovat jako malý děcko a moc se mi tam líbilo, mám jen samé krásné vzpomínky. Já bych si s malým dítětem taky netroufla jet příliš daleko. Tady u nás je to něco jinýho než v zahraničí znám to z vlastní zkušenosti. Přeji pěkný večer, pa
ach ta skleróza
Zdenicka
| 9. 4. 2008 20:57
omlouvám se ,zapoměla jsem Ti odepsat kam jedeme na dovolenou,jedeme na
Vysočinu(Hamry nad Sázavou).Ještě nechci s malou jezdit nikam
daleko(kdyby náhodou se něco...,ať se můžu rychle vrátit domů),ale
aspoň na týden vypadnout z domu a oddechnout.Taková minidovolená.Měj se
krásně pa,pa
Pěkný večer
Zdenicka
| 9. 4. 2008 20:25
Móóóc Vás všechny zdravím.Majko,úplně vím jak se cítíš,to znám.Už aby
tohle to období zkončilo,já se v zimě těším až bude jaro a až je ,tak
zas říkám ať už je zase zima,je to hrozný,ale venku je to krásný.Dneska
jsem byla s Kiki na hřišti a nemohla jsem jí dostat domů,už to začíná
,budeme venku až do 20.00 a nebude chtít chodit domů.Mějte se moc hezky
ahojky a dobrou noc,sladké krásné sny
Jinač všem holkám
Majka33
| 9. 4. 2008 18:53
Ameli,Rezama,Tery,Zdenička, přejí hezký večer a pevné zdravíčko.A hodně sluníčka..Majka.
Ahoj Dorko
Majka33
| 9. 4. 2008 18:50
přejí krásný den.Byla jsem s dětma venku,na sluníčku je opravdu teplo.Jen mě oči zlobily.Já jsem alergická na všechno,co se týče přírody.Před dvěma roky mi dochtor dělal vyšetření.Tak na domácí prach nejsem vůbec alergická.Tak mi potom povídá,co stím bych měla dělat?A já mu říkám sedět doma?A on že tady unás bych ven neměla vůbec vycházet a jen jezdit k moři.A já se ho zeptala,jestli mi přispěje.Ještě se mi dělá takové vyrážky po rukách a děsně to svědí.Tak uvidím co mi dochtor řekne ted´.Příští čtvrtek jdu na kontrolu.Dorko holka moje,je mi líto že tě hlavička bolela.Tak hlavně odpočívej,šetří se.At´ti je zítra líp.Přejí ti pěkný večer.Zatím pa pa pa.Majka.
Ahoj Dorko
anonym
| 9. 4. 2008 17:38
to jsem ráda že ses pobavila.Smích a optimismus je nejlepší lékař.A jestli se chceš jaště zasmát,jukni na naší diskusi na 40,psala jsem tam nějeké vtípky Zatím pa
Dorka
Zdenicka
| 9. 4. 2008 15:14
no,asi je to lepší je mít v mražáku,ale já si vždy vyloupu
kolik potřebuji, proč to dělat jednoduše,když to jde složitě,že ? Buchta počká,na ty řezy mi taky můžeš poslat recept,mám spoustu zavařených meruněk,teda jestli to jde ze zavařených.pa,pa
ahoj Zdenka
Dorka
| 9. 4. 2008 14:49
Tak to ne buchta počká. Záda máš jenom jedny.
Já mám ořechy naloupané a namleté už předem hned jak je nasbíráme tak je celá rodina loupeme a pak šup na mražák. Doporučuji, je to super. Sice to dá na začátku dost zabrat, ale během roku je mám vždy k dispozici a v mražáku vydrží dost dlouho. Já budu možná péct jinou buchtu, mám přebytek mražených meruněk tak zkusim asi Meruňkové řezy, uvidím podle času. Měj se krásně, pa
Ahoj Dorko
Zdenicka
| 9. 4. 2008 12:02
Moc zdravím,dneska péct nebudu,protože nemám naloupané ořechy,manžílek
mi je zapoměl donést z půdy a já se tam nedostanu,protože mám
před dveřma na půdu veliký ibišek a já ho neodtáhnu(jsem po operaci
páteře,nesmím se zohýbat), a tak musím počkat až přijde domů,což bude
večer a donese mi ořechy,ale péct to určitě budu.Potom dám vědět.Pc už
poslouchá,jsem mu vysvětlila kdo je tady pánem...
mám taky ráda ze zahrádky zeleninku,ale máme malou zahrádku,máme tam
2meruňky, a trošičku místa na zeleninkua taky nějaké místečko na
kytičky a trávníček pro malou ať si má kde pohrát,ale je to vše na
ploše 100 m2.Mějte se pěkně ahoj

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video