život v invaliditě není nuda - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

život v invaliditě není nuda

Diskuze

Dorka
Zdenicka
| 4. 4. 2008 20:28
Taky koukám tam i tam, tak jsem našla Tvůj odkaz na recept,děkuji
už ten ananas a ořechy to musí být dobrota,sice jsem už udělala
roládu,ale u nás se sladkýho sní hodně,tak se jdu podívat na ty stránky
a už teď vím,že to budu dělat,pak napíši jak se povedlo.Ještě
jednou děkuji.ahojky
Zdeni
Dorka
| 4. 4. 2008 19:37
Ještě jsem zabrousila na skok sem a koukám, že jsi tu zanechala taky zprávu
Mám tady jeden zajímavý recept ve sbírce. Kdybych to věděla dřív tak jsem ti ten recept mohla poslat Jmenuje se to ananasovo-ořechové řezy, jedla jsem je na návštěvě a byly mooc dobrý. Buchta není suchá a možná by stála za to. Jestli je to ještě aktuální tak mrkni na: www.dama.cz/…use/komunita.php?… , najdeš pod číslem 37. Měj se krásně, pa
Dorka
Zdenicka
| 4. 4. 2008 15:32
Holky,vy tady píšete jak pečete a já celé dopoledne přemýšlím co
upéci,fakt mě nic nenapadá,nemám totiž ráda suché.Ráda zkouším něco
nového,tak se budu muset podívat na net., jak píšeš -do studnice
informací.Já vám tak závidím že můžete na zahrádku,já už bych si taky
udělala nějakou práci na zahrádce,ale ještě se nesmím zohýbat,ach
joooooo!Jen koukám jak ta naše zahrádka je opuštěná a když na ní
pracuje manžílek tak jenom chodím a říkám co jak chci,no prostě
hrůůůůůůza,myslím si že už mu musím lézt na nervy,ještě štěstí že je
tak hodnej.pa,pa Zdenka
Zdeničko
Dorka
| 4. 4. 2008 12:20
Ahoj, zdravím jak píšeš taky jsem úplně náhodou narazila na tyto stránky a ráda sem chodím. Zpestřuju si volnou chvilku a aspoň se necítím doma tak sama. Jsem ráda, když mám kontakt se světem hned je mi líp Dnes už na internet nedám dopustit, najdu tu skoro vše. Já říkám, že je to taková studnice informací
Měj se krásně, pa
Rezamko
Dorka
| 4. 4. 2008 12:13
Ahoj Rezamko, jsem ráda, že jsi se konečně ozvala Píšeš, že budete péct dort nějakou housenku či co tak ať se zadaří. Těším se na fotečku, taky ráda peču, ale chybí mi fantazie tak to nechávám spíš na manželovi on je přes toto šikovnější Rezamko, prosím tě kam chodíte kupovat tak velké boty? Manžel má taky velkou nohu a nemůžem na něj sehnat hlavně je to všechno hrozně drahý a ty jsi zmiňovala, že měli za slušnou cenu. dííky.
K té zahrádce, nechala jsem se tebou inspirovat. Nashromáždila jsem si krabice od mléka a budu do nich přesazovat rajčátka. Měla bych je pak dát do polostínu, že? Zatím je mám jen za oknem, ale tam by se mi zas moc vytáhly a někde jsem četla, že to není dobrý. Tak je dám raděj na chodbu, aby nebyly na přímím slunci. Jsem takovej zahradník-amatér. Budu tě asi častěji "využívat", nemám moc se zahrádkou zkušenosti takže se mi hodí nějaká osvědčená rada. Měj se krásně a napiš. pa
Dorka
Zdenicka
| 4. 4. 2008 11:38
Ahoj,také zdravím,úplnou náhodou jsem narazila na tyto stránky a je
fakt,že každou volnou chviličku se na ně podívám,je to aspoň chvilka
odreagování a můžu dát s někým řeč.Holky jsem ráda že jste mě přijaly
mezi sebe a nevadí Vám nový vetřelec.Tak se mějte moc fajn ahóój
Zdravím moje zalté kamarádky
rezama
| 4. 4. 2008 09:22
No já vím že jsem vás teď tak trochu(docela dost)zanedbávala.No ono mě to taky vždycky nevyjde.Taky občas mám nějakej problémek.nepíšu problém,protože problém je až když už je nejhůř.No já teď taky pořád chodím s těma mejma zubama,nějak se teď potvůrky jedny začaly kazit a taky ještě k ženské paní doktorce.To mě teď taky zlobí.Asi tím jak jsem to u těch velkých chemo neměla tak teď prý se to potřebuje dostat do normáli a tak mě to zlobí a já pak tu moji paní doktorku musím tak často navštěvovat.Ještě do toho dětičky taky občas něco vyvedou,teda pardon už jim teda nebudu říkat dětičky,jak říkala Ameli oni už jsou skoro dopělí.Mladej tento týden ztratil techničák od auta ,byl zase na vaptávání žilek v nose, a tak jsme ho hledali a museli pro něj druhý den zase jet do Brna.Hlavně teda že se našel.Pak jsme ještě nakupovali botečky.Naše holka má 8,5 nožičku a tak se na ní blbě nakupujou.Našli jsme v brně ale dobrej obchod a tam jsou docela dobré ceny a hlvně seženem i ty velké dámské botky a tak jsme nakupovali.Taky jsem s manželem nakupovala plot a mulčovací kůru,budeme spravovat zahrádku před domem,konečně budu mít nějaké to kvítečko,taky jsem si koupila rhododendron,tak uvídím jestli mě půjde.Měla bych taky upéct malé od Domašovandy dort,ale asi počkám na mladou,ona je šikovná a hlavně mě se dneska nějako nechce.Asi budem dělat housenku,nebo stonožku,zkrátka takovou nějakou potvoru,pak vám sem dám fotečku.Taky vítám novou kamarádku a přeju ji aby ji tady s náma bylo moc moc dobře.Tak holky pádím do obchodu a pak asi holce upeču nějakou tu roládu,no a odpoledne jdeme na tu zahrádku.O víkendu jdeme zase hrabat zahradu,máme ještě jednu velikou a tam je práce jak ...Teda jestli nebude pršet.Tak kdybych se nedostal a tak holky až po víkendu a nebojte já se budu šetřit,já budu dělat hlyvní dozor.Tak zatím papapa a mějte se jak nejlíp umíte.
Rezamko
Dorka
| 3. 4. 2008 23:41
Ahoj Rezamko, kde jsi? Chybíš nám do počtu, snad je vše v pořádku. Měj se krásně a někdy se tu ukaž, pa
Ameli
Dorka
| 3. 4. 2008 23:40
Ahoj Ameli, já myslela když jsi měla minule tak krásný výsledky po konizaci, že už je vše dobrý. Nevím totiž co to je ta konizace asi ženské problémy, ne? Tak to mě mrzí, že se přidaly komplikace a další nemoci snad to není nic vážnýho. Budu ti držet všechny palečky, aby se to ten příští vše vyřešilo. Já jsem taky pořád na hromadě, už to ani nepočítám co mi všechno je. Někdy si připadám, že patřím do starýho železa, nesmím si to moc připouštět a bude to dobrý. Naštěstí mám doma práce dost tak není moc čas na to myslet.
K té zkoušce Ameli, moc ti gratuluji jsi šikulka měla bys to pěkně oslavit to je super, že se ti daří mám taky radost Jinak den jsem měla pracovní, jsem hrozně unavená. Půjdu si lehnout, musím načerpat sílu, dobrou. pa
Orlovanko
Dorka
| 3. 4. 2008 23:29
K těm zlodějům, pěkně mě vyděsily to abychom ještě k zrcátku od auta přivázali čokla
Majko, ty bereš další antibiotika? Jeden čas jsem taky hodně brala antibiotika a doktor mi poradil Wobenzym tak jsem to zkusila a trochu mě to pomohlo. Ale musí se to brát dlouho a poctivě a ne každýmu to pomůže bohužel. V úrazovce tím léčili pacienty po operaci a prý měli dobré výsledky. Jsem ráda, že jsem to zkusila a ty peníze neinvestovala zbytečně. Myslím, že vitamin C je dost málo aspoň mě by to nestačilo. Kromě ovoce, zeleniny beru koenzym Q10 a ještě různé bylinky. Jestli ti můžu poradit tak na bolavej krček zkus Lichořeřišnici je to přírodní antibiotikum a taky probiotika nejsou k zahození-upravují střevní flóru. Tak to by bylo asi tak v kostce vše. Měj se fajn a brzy se uzdrav. pa
Zdeničko
Dorka
| 3. 4. 2008 23:09
Zdeničko, vítám tě mezi námi My už jsme se dnes potkaly na 30, že? To mě těší, že ses přišla podívat i sem. Budu ráda, když se ti tu s náma bude líbit a když budeš mít nějaký problém pofoukáme bolístky. Dobrou noc
ID
Zdenicka
| 3. 4. 2008 22:24
Ahoj holky,jsem v ČID(čerstvě) ,ale opravdu musím říci že to není žádná
nuda ,navíc jsem na MD.Moc Vás zdravím a hlavně ať Vás nic netrápí
Rezama
Ameli
| 3. 4. 2008 20:30
Marti, ty uz sem za nama vubec nechodis. Asi mas moc litani a vyrizovani. Jsem rada, ze ti CT dopadlo relativne dobre. Ja jdu az v cervnu, ale uz ted se bojim, jestli mi neco nenajdou.
Tak zatim ahoj a nekdy nam tady neco napis.
Orlovanka
Ameli
| 3. 4. 2008 20:25
Ahojky, poradne se vylez, at uz tu anginu konecne premuzes! Ja mam zase nizky tlak, tak se taky porad motam. Doktorka mi doporuceje pit kafe nebo si dat panaka, ale ani jedno z toho mi nevoni.
Tak pekne odpocivej. Papa
Wobenzym
Ameli
| 3. 4. 2008 20:20
Ja s Wobenzymem zkusenost nemam, ale kamaradka ho taky bere kvuli imunite a rikala, ze si mysli, ze to nema zadny efekt. Jinak ja jsem se na to ptala sveho onkologa, a ten mi rekl, ze mam ty penize radsi investovat do cerstveho ovoce a zeleniny...
Dorka
Ameli
| 3. 4. 2008 20:16
Kez bych byla zdrava jako rybicka, ale od te doby co jsem ukoncila lecbu, mam porad nejake komplikace a dalsi nemoci. To co me trapi nejvic by se melo vyresit pristi tyden. Uz se to tahne pres pul roku, tak ze me zacina byt co se zdravi tyce uzlicek nervu.
V tu sobotu ma byt jen 12 stupnu, ale i tak se tesim.
Jo a dnes jsem udelala zkousku z te Postkolonialni literatury, jupiii.
A co ty, jaky jsi mela den? No a s tema zlodejama je to sila. Jesteze nemame auto...
Wobenzim
Hana
| 3. 4. 2008 14:54
Ahojky holky, tak já Wobenzim brala po operaci, aby se mi to dobře hojilo aby nebyli srůsty a proti zánětům jak gynekologickým tak ostatním. Prý je to dobrý, ale já žádné účinky nepociťovala.
Wobenzym
Majka33
| 3. 4. 2008 14:38
jsem ještě nikdy nejedla.Ty ho užíváš?A je dobrý?Já každý den jím vitamín C ale asi je to málo že?
Jéžiš
Majka33
| 3. 4. 2008 14:11
Dorko,tak to jsi měla opravdu rušnou noc.Já bych se rozklepala taky.Je dobře že vám nic nevzali a nic se ti nestalo.Dochtorka mi dnes dala znovu antibiotika,že se pokouší znovu o mě angína,kterou jsem měla před dvěma měsíci.Na kašel mi dala tabletky ale pošle mě potom na alergologií,říkala že jsem alergička a venku je už plno prachu a pylu.Tak to můžu mít z toho.Mám i vysoký tlak,proto ty závratě.Za 14dnů mám přijít na kontrolu a na odběry.Potom začne dělat něco i s mojí páteři.Zatím mi dala na ní tabletky,kdybych měla velké bolesti.Už jsem ráda že jsem doma.Holky mějte se zatím pěkně.Ahojky.
Orlovanko.....
Dorka
| 3. 4. 2008 12:21
Ahoj Majko ty se ulítáš tak ať tě moc nebolí nožičky a ať u doktora dobře pochodíš. Pak dej určitě vědět.
Musíš papat vitamínky.
Holky už jste někdy zkoušely Wobenzym? Mě řekla doktorka na imunologii, že nesmím nechat imunitu v klidu tak do sebe pořád něco cpu.
Dnes jsem měla strašnou noc, zloději nám lezli do auta tak jsem je zahnala a pak jsem se strašně rozklepala. Naštěstí nám nic neukradli neměli co
Právě se mě dopralo prádlo tak já jdu věšet. Přeji krásný den.
Ameli
Dorka
| 3. 4. 2008 12:11
Ahoj Ameli, to je fajn, že jsi zdravá jako rybička
Máš "vtipnýho" doktora to se fakt nesluší, taky by mě to překvapilo. Ať máš pěknou sobotu, určitě na sebe něco teplýho najdeš a třeba bude pro změnu teplo. Člověk nikdy neví. Krásný den i když prozatím zamračený
Ahoj Ameli
Majka33
| 3. 4. 2008 09:13
Tak jsem ráda že jsi v pořádku.Neboj,mě můj gynekolog taky tak jednou řekl.Musíme to brát s rezervou jak se říká a s úsměvem.Já jdu zachvilku ke své obvodní dochtorce.Něco na mě leze a pořád se mi vrací kašel a mám i problémy s krční a hrudní páteři,řeknu jí aby mě poslala na nějaké vyšetření.Pak písnu jak jsem dopadla.Tak zatím pááá.
Ahojky holky,
Ameli
| 2. 4. 2008 15:35
Dnes jsem byla na kontrole po te konizaci. Pan doktor hyril vtipem, pry mam vsechno krasne zahojene, tak na to muzu "hupsnout". Sprostak jeden. Ale hlavne jsem rada, ze vysledky byly negativni a vsechno je v poradku.
Jinak tady v Brne je zase skarede. V sobotu jdeme na krtiny pritelovemu synovci. Mela jsem nachystany takovy jarni model, ale pocasi me zradilo a ted nevim co si mam vzit.
Ach jo, jdu se radsi ucit.
Tak se mejte co nejlip.
Ahoj Dorko
Majka33
| 2. 4. 2008 13:14
no moc krásně není.Tady u nás od rána prší a je chladno brrr.Ta zima se nechce vůbec vzdát.Už aby bylo léto že?Jezdit k vodě,opalovat se,to by bylo žůžo vid´?Zatím paaaMAJKA.
Ahoj Orlovanko, Rezamko, Ameli....
Dorka
| 2. 4. 2008 12:42
Ahoj holky, kde jste kdo? Přeji krásný den
Pro Dorku
Majka33
| 1. 4. 2008 17:20
ahojky,konečně jsem se taky dnes k PC dostala.Byla jsem si pro ten recept na gyndě a hned abych v květnu nezapoměla přijít na kontrolu.6ehlila jsem,vařila a děti jsou venku před barákem.Děkují za zprávičku.Nemáš to vůbec lehké.Tak ti přejí jen a jen hodně síly a šetří se.My to obě zvládnem ne?Jsme silné holky a pořád budem. .Tak zatím pa.Krásný den a hodně sluníčka.
pro Orlovanku
Dorka
| 1. 4. 2008 10:41
Ahoj Majko, vím, že ta nemoc co tě potkala je zlá a ošklivá , ale ty jsi nad ní zvítězila Gynekologa neposlouchej (doktoři toho navykládaj) nemysli na to, že by se to mohlo vrátit tím se budeš akorát zbytečně nervovat. Člověk by měl žít ze dne na den a radovat se z maličkostí Myslím si, že tady hraje psychika velkou roli a když se tomu nebudeš poddávat tak to bude dobrý uvidíš Budeš stále pod drobnohledem a to je dobře je to pro tvoje zdraví a oni to dnes naštěstí umí včas podchytit. Přeju ti vše dobré a hodně sil. Krásný den, pa
Dorko
Majka33
| 31. 3. 2008 15:33
zkusila a jsem ráda že jsem v pořádku.I když mám už strach aby se mi to nevrátilo,že se ten nádor rád vrací,tak mi to vysvětloval primář-můj gynekolog.Tak jsem ted´sledovaná až 2roky budu chodit co tři měsíce na gyn.kontroly a když to bude pořád dobré,tak potom normálně co 6měsíců.A jednou ročně na rentgeny ,CT a mamograf.Už to mám doživotně.A stačí jedná malá mízní uzlina a jdu na operaci a znovu na chemoterapie.To je hrůza co?Ale každý máme něco a ty též nemáš vůbec lehké.Ty máš revma?Musíme mít hodně síly a bojovat
Ahoj
Dorka
| 31. 3. 2008 15:09
Majko, sluníčko, ty jsi taky zkusila viď? Ale naštěstí jsi to všechno stihla, máš děti, rodinu a to je to nejkrásnější co tě mohlo potkat Holka zlatá, drž se. Přeji ti hodně zdravíčka a štěstíčka. Krásný den, pa
Dorko
Majka33
| 31. 3. 2008 14:52
tak to je mi líto že máš migrénu.Moje sestra též na to trpí.Tak vím co to je.Mě taky často bolí hlava.Ale dá se to vydržet.Já beru hormonální léčbu.Jsem v přechodu.Měla jsem rakovinu vaječníků a tak mi to můj gynekolog musel vše vybrat.A trpěla jsem navalama horka.A dal mi náplastě hormonální.Lepím si je jednou za týden,ve stejný den.A ted´mi došly a musím si jít pro recept.Ty náplastě si budu lepit 20let.A fakt to pomáhá.Od té doby navaly nemám.Je krásně a taky přejí hodně sluníčka a krásný den.PááMajka.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
helena.07
2. 5. 2024 18:43
11853
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video