život v invaliditě není nuda - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

život v invaliditě není nuda

Diskuze

Krásné pozdravení
rezama
| 25. 3. 2008 10:55
Všechny moc a moc zdravím po velikonocích.Nějak nemám náladu,nebojte nic mi není,jen mě štvou příbuzní,máme takové nějaké ...,no nebudu to rozvádět,vztahy že mě občas dost namíchnou,no a teď po strýcově úmrtí se to tak nějak víc vyhrotilo a tak mě lezou čím dál víc na nervy.Jinak Ameli taky bojuji zavčas s každým nachlazením ,ale neboj jen co se oteplí tak bude líp.To platí i pro tebe Dorko,doufám že už je ti líp.Při tom co jsi všechno stihla musíš být ještě teď pěkně utahaná.Tak holky papapa a mějte se moc pěkně a nebojte za chvilku už snad začne jaro a bude veselejc.Marta
orlovanka
Ameli
| 25. 3. 2008 10:44
Ahoj, zadecek neboli vubec, dostala jsem od pritele vareckou, ale bylo to spis takove pohlazeni. No ale kdyby me polil studenou vodou, to bych mu dala! Porad totiz bojuju s rymou, ne a ne se ji zbavit.
Ted uz se asi hodinu chystam, ze pujdu delat ukoly do skoly, ale vubec se mi nechce, tak si tady radsi ctu.
Mejte se krasne.
ahojky
Majka33
| 25. 3. 2008 09:11
tak jak jste to přežily?Nebolí vás zadečky?Mě manžel polil trochu studenou vodou a jemně poplácal.Dorko doufám že ti je už líp?Jak se máš a ty Ameli jak se ti daří?Přejí všem hezký den.páMajka.
Dorka
Ameli
| 23. 3. 2008 22:29
Ahoj Dorko, to me mrzi, ze te trapilo revma a jses fakt dobra, kdyz jsi pri tom zvladla uklidit, navarit i napect.
Kdyz jsem se lecila, dostavala jsem obcas injekce na podporu tvorby bilych krvinek. Pak me z toho strasne bolely kosti, byla to takova zvlastni neprijemna duta bolest. A jak pises ty, nejhorsi to bylo v noci. Probudila jsem se bolesti a uz jsem neusla. Ted si nesmirne vazim toho, ze v pohode usnu a vzbudim se az rano. Kdo by to byl pred dvouma rokama rekl, ze si budu vazit takovych, pro nekoho samozrejmych veci. Ale takovy je zivot a opravdu nema cenu tomu podlehat.
Vsem preji krasne Velikonoce!!!
Zatim
Ahoj
Dorka
| 23. 3. 2008 11:48
Ahoj Orlovanko, Rezamko, Ameli no zkrátka všechny hodné dušičky. Já jsem teď měla taky fofry, úklid, vaření, pečení atd. Počasí mě naštěstí moc neovlivňuje (myslím psychicky). Jinak po zdravotní stránce mi bylo zas pod psa. Zlobilo mě z té zimy revma, bylo to šílený skoro jsem nemohla chodit, ale zatla jsem zuby a přemohla jsem se jinak bych se z toho zbláznila. Přes den to vydržím, ale horší je to v noci to mě bolí nejvíc. Asi ta změna počasí já na to vždycky trpím jinak jsem v pohodě a raduju se ze života to by bylo kdybych tomu podléhala
Musíme být silné a nevzdávat se
Rezamko, děkuji za krásnou básníčku, moc mě potěšila opravdu. Tak holky, pěkné Velikonoce a ať nás zítra zadek nebolí!!!!!!!!!!!!!! papa
ahoj holky
Majka33
| 22. 3. 2008 18:26
přejí vám veselé Velikonoce a bohatou pomlázku.
Rezama
Ameli
| 21. 3. 2008 21:16
Jeee, to je ale roztomila cica. Dekuju.
Pro Ameli
rezama
| 21. 3. 2008 20:38
Ahojky
Ameli
| 21. 3. 2008 19:49
Rezamo, krasna basnicka.
Mela jsem ted docela fofry, na posledni chvili jsem delala ukoly do skoly a vcera jsem tam prosedela cely den. Dnes jsem mela psat esej, ale misto toho jsem byla se synovcem a psem v lese a pak na hokeji. Videla jsem ho bruslit naposledy minulou zimu a to byl skoro porad na zemi (teda na lede), ale ted bruslil uplne perfektne. Nestacila jsem zirat.
Jinak vajicka ani jinou vyzdobu letos bohuzel nemam. Jsem rozmrzela z toho pocasi a taky z toho, ze jsem nachlazena, tak se mi ani nic delat nechtelo. Ale mamka na me myslela a upekla mi beranka a zajicka, mnam.
A jak se vsechny mate? Tesite se na opravdove jaro tak jako ja?
Dorko, tebe uz jsem tu dlouho nevidela...?!
Zdravím
anonym
| 21. 3. 2008 08:56
všechny snad je vám holky dobře.To hnusný počasí moc nepřidá vypadá to spíš na vánoce než velikonoce.Pamatuji si jeden rok bylo takové teplo že kluci chodily po mrskandě v šortkách.Ale to byli asi velikonoce až v dubnu ale stejně ..........
Pro všechny
rezama
| 21. 3. 2008 07:45
Jakpak se tu pořád máte,
kdepak se nám touláte.
To as milá Lenička,
začla barvit vajíčka,
proto nemá času nazbyt,
dlouho tady s náma pobýt.
Copak dělá Dorka naše,
třeba vaří,možná hašé.
A nebo ji zlobí zdraví,
veř však že i to se spraví.

Tak posílám vám tuhle básničku,
ať spraví vám naladu aspoň trošičku.
Vždyť tím už můžete rozpoznat,
jak vás tady má někdo rád.
Dorko
rezama
| 20. 3. 2008 12:24
Tak holka jak je,doufám že už líp.Teď sem nějak moc nechodíš,tak snad ti není moc zle.Ono teda se není čemu divit to počasí člověku nepřidá a to ještě když má nějaké problémy.Tak zdravím i všechny ostatní
Dorko
Majka33
| 20. 3. 2008 12:15
já taky..na místo toho pořád sněží.To počasí je pořádně zblázněné.
ahoj Orlovanko
Dorka
| 20. 3. 2008 12:06
koukám z okna a je to tam venku jak pocukrovaný. Stejně se těším až bude teploučko.
rezamko
Majka33
| 19. 3. 2008 18:13
já se snažím,hlavně se víc věnují dětem.Onkomarkery jsem měla vyšší,ale gynekolog mi řek,že to ještě jde.V květnu jdu znovu na krev a na další kontroly,no a v srpnu na to CT,jak jsem zminovala.Já to už beru jak to jde.A jsem ráda že jsem takhle dopadla.Mohlo být i hůř.Ty se taky drž.Vím že to taky nemáš vůbec lehké.držím ti palečky i ostatmím holkám.Držte se.pa pa
Orlovanka
rezama
| 19. 3. 2008 18:05
Záleží jak moc ty onkomárkery byly vyšší.Já je mám taky pořád o něco málinko zvednuté,ale opravdu jen o nějakou jednotku,prý je to ale dobrý,hlavně to nesmí přerust do vekých hodnot.Takže se taky drž a hlavně na tu potvoru nemoc nemysli a uvidíš že ji vyženeme.To by bylo,aby jsme nad ní nezvítězily.
ahoj holky
Majka33
| 19. 3. 2008 17:27
můžu za váma?Já byla taky 3krát naCT a 2krát na magnetické rezonanci.Je to hrozné.Na MGR jsem taky měla sluchátka a musela jsem mít zavřené oči abych z toho nezešílela.A v srpnu jdu znovu na CT,zkontrolovat mízní uzliny.Ted´jsem měla zvýšené onkomarkery.Ale co,jít musíme dál a já už to beru jak to je.Holky hlavu vzhůru.Jsme statečné ne?
Ahojky holky
rezama
| 19. 3. 2008 12:25
Zdravím,tak dneska zase pokračuji v tom nestíhání.Jezdila jsem s našima po novinách,polámalo se jim auto,tak jsem jim šoférovala,tak od půl5 do 7.Pak jsme si s dcerou(je dneska doma)šly pro malou od Domašovandy (je dneska s náma,mamka jela na PC kurz).No a pak strýc zjistil že nám teče pračka,tak jsem to obvolávala a jak přijde manžel tak pro hadici pojedeme.No zkrátka se vůbec poslední 3 dny nenudím.S tím protivným chlapem máš Ameli pravdu,syn je opravdu typickej chlap,to u manžela to neznám.Jinak Ct opravdu nedělá rámus to dělá magnetická rezonance.Já už CT měla 10 a v dubnu jdu na další.Tu kontrastní látku naštěstí zatím snáším dobře a i přes stálé píchání (každé 3 týdny krev a kapačka) mám zatím žíly jakž takž.Kontrstní látku mám právě tu na pití taky večer a ráno před,pak ještě tu druhou.Ale ona není pokaždé ta jak ta sádra,mají ale 3 druhy.Vypít se dají všechny,není to tak hrozné,teď mám zrovna tu bílou.Jinak Ameli s ostříhání si vůbec nic nedělej,ofina doroste.Já už mám melír a mám módní rozcuch,mě se to tak samo ročepýří,ale pořád ještě nejsou moc dlouhé a ofina ta je úplně krátká.Takže s vlasů si vůbec nic nedělej,hlavne že jinak jseš Ok.Dorko ženské problémy jsem teď měla taky a ještě k tomu během 14 dnů podruhé a strašně silné a nechtělo to krvácení ustat,tak jsem musela k doktorovi,dala mě injekci a mám prášky a prý to bude dobré.Vidíte taky pořád nějakej problém ,to aby se člověk nenudil a pak že je v ID nuda,to určitě.Tak holky já jdu honit ty moje domácí resty.Tak se zatím mějte moc a moc krásně.
Dorka
anonym
| 18. 3. 2008 17:32
Nespletla jsi si to CT s magnetickou rezonancí?Ta dělá šílenej rámus ale mě na to předem upozornili.
rezama
Ameli
| 18. 3. 2008 17:05
Hlavne, ze jsi v poradku a syn bude snad taky. S nemocnym chlapem je to o nervy, ale to uz jsi tady taky nekde myslim psala...
Dorka
Ameli
| 18. 3. 2008 17:02
Ahoj Dorko, vitaminky laduju a taky piju hodne caje. Porad mi huci v hlave a nemuzu se na nic soustredit, nejspis budu mit peknou rymu.
Ja mam taky snizenou funkci a prisli mi na to asi pred trema tydnama na pravidelnem odberu krve na onkologii. Potize nemam vubec zadne. Pani doktorka si mysli, ze to mam z toho jak mi ozarovali krk, ze se pak pry stava, ze stitna zlaza prestava fungovat tak jak ma. Doktor me poslal do Bohunic, ale tam me nechteli, tak chodim na Zahradnikovu. Za dva mesice jdu na kontrolni odber krve a na ultrazvuk. Na CT jsem byla uz 8x, kvuli tomu Hodgkinovi. Kontrastni latku nesnasim, protoze mam rozpichany, ztvrdly zily a kdyz uz se podari napichnout, tak to stipe jako cert. Kdyz jsem byla na CT bricha, tak jsem musela dokonce jakousi kontrastni latku pit, bylo to jak rozmichana sadra. Fujky. Kde jsi na tom CT byla? V detske nemocnici? Ja jo, ale zadny rachot to nedelalo, akorat to trosku hucelo a jednou se to porouchalo zrovna, kdyz jsem tam lezela. To se mi stalo i na PETu a na linearnim urychlovaci, asi me ty pristroje nemaji radi.
Tak zatim
Ahojky holky
rezama
| 18. 3. 2008 15:14
Holky dneska mám taky nějakej den blbec.Dopoledne jsem byla se synem ve vojenské nemocnici,tekla mu pořád krev z nosu a tak mu to leptali,no a přijeli jsme až skoro v poledne a teď nějak nestíhám a tak písnu zítra,nějak mám moc práce,tak se nezlobte,zítra to určitě napravím.Zatím papapa.
Ameli
Dorka
| 18. 3. 2008 14:08
Ahoj Ameli naláduj do sebe vitamínky ať jsi silná a brzo zdravá jako rybička. Ameli přemýšlela jsem o té tvé štítné žláze a ještě bych se tě chtěla zeptat, jestli máš zvýšenou nebo sníženou funkci. Já má sníženou a přišli mi na to úplně náhodou tak už nějaký ten pátek (možná 8 let) beru Letrox. Jednou se mi to zpravilo úplně tak jsem nebrala nic, ale po letech tam zas něco našli tak jsem zase tam kde jsem byla. Mám teď jinou doktorku a ta mě chce mít pořád pod kontrolou. Prý když se něco objeví tak se to musí sledovat celý život. Jen ti lékama doplní to co chybí a je to Byla jsi už na CT? Vyšetření nebolí (akorát píchnutí kontrastní látky trochu štípne), ale ten rámus to je šílený. Dali mi sluchátka na uši a vůbec to nepomáhalo jsem myslela, že ohluchnu. Nevěděla jsem, že to má dělat takovej kravál měla jsem strach, že se jim něco pokazilo. Měj se krásně, pa
Baruško
Dorka
| 18. 3. 2008 13:56
Ahoj Baruško, děkuji, že jsi mi poslala slona a hned 3 pro štěstí určitě to budu potřebovat. Dnes už je mí líp včera jsem se cítila jak zbitá. Krásný den, pa
Ameli
anonym
| 18. 3. 2008 11:24
Zdravím.Jasně že znám .Lysice jsou trochu z ruky od nás ale přes Ráječko jezdím a často.Taky už jsem přemýšlela kde je
Rezama.
U nás bylo ráno nasněžíno no hotová kalamita.Už s tím asi nikdo nepočítal a teď chumelí zase a pořádně.
Ahojky,
Ameli
| 18. 3. 2008 11:01
pripojuji se k prani krasneho dne! U nas byl rano taky snih, ale uz je pryc, ted akorat dost vyfukuje. Neco na me leze, tak psa osidim kratkou prochazkou a budu doma v teplicku.
Baro, nekde jsem cetla, ze jsi z Blanenska. Tatka ma chatu v Lysicich a kamaradka bydli v Rajecku. Znas to tam?
Dorko, na tebe myslim a doufam, ze se ti udela lip. O tom tloustnuti po prascich na stitnou zlazu jsem cetla na internetu v ruznych diskuzich. Nekdo psal, ze pribral i 20 kilo, tak me to vydesilo..., ale po tom co jsi napsala jsem v klidu.
Marto, jaktoze jsem te tu jeste nevidela? Vetsinou prispivas mezi prvnima...? Snad se nic nedeje.
Zatim papa, musim jit neco delat, at cely den neprosedim jen u pocitace.
Ahoj
anonym
| 18. 3. 2008 08:23
holky přeji vám krásný den.Sluníčko vykukuje ale napadl u nás sníh.
Dorko :moc Ti přeji aby bylo líp .Posílám sloníka pro štěstí ,
našla jsem hned tři tak ať je toho štěstí plný ranec pro všechny .
Pro Rezamu
Dorka
| 17. 3. 2008 23:05
Ahoj Rezamko, nějak mi není OK. Dostala jsem ženský problémy atd. Nebudu tady vypisovat co mi všechno bolí, já se z toho zase nějak vylížu. Průbežně si vás čtu, ale fakt nestíhám jste tak rychlé a pěkně upovídané. Někdy se pěkně nasměju a je mi hned líp. Jdu spinkat snad mi bude zítra líp, měj se krásně. papa
Pro Ameli
Dorka
| 17. 3. 2008 23:00
Ahoj Ameli zdravím tě. Den blbec má občas každý to je normální nic si z toho nedělej. Taky bych byla schopná zapomenout doma knížku, s tou kaluží se mi to už stalo taky. A ke kadeřníkovi už dávno nechodím, vždycky mě ostříhají tak, že mám pak zuby a doma si to pak sama spravuju. Já si ofinu zásadně stříhám sama a jsem spokojená teda občas to taky přeženu, ale ono to hned doroste. Stejně nikam nechodím tak ať si lidi venku trhnou nohou ne? Ameli křivá ofina je moderní jsi in vůbec si z toho nic nedělej. Mě stříhá mamka a já se vždycky hrozně bojím jak mě zase ostříhá, druhý den si na to zvyknu a už to nějak nevnímám.
Tady bylo dnes zima brr brr.
Na štítnou žlázu beru Letrox jako ty. Proč bys měla přibírat? To jsem teda nikdy neslyšela já mám váhu (skoro) pořád stejnou. Měj se krásně a pěkné sny. pa
...
Ameli
| 17. 3. 2008 16:18
Ahojky,
Marto diky za racka. Kolikateho jsi? Ja 25.6.
Dnes mam den blbec. Rano jsem jela vratit knizku do knihovny, ale zapomnela jsem ji doma, tak jsem se musela vracet. No hlava derava. Kdyz jsem vencila psa, tak me nejakej blbecek v nablyskanym aute ohodil od hlavy az k pate. Proste tu kaluzinu projel schvalne a urcite mu to udelalo strasnou radost. No a do tretice, byla jsem se ostrihat a vypadam, ze to ani popsat nejde. Jak se uvidim v zrdcadle, hned se rozbrecim. Pritom jsem k te stejne kadernici chodila nez mi vypadaly vlasy, a vzdy jsem byla spokojena... Zduraznovala jsem ji, ze hlavne nechci ostrihat ofinu a ejhle mam ji kratkou asi dva centimetry a jeste krivou a strapatou. Prosim, prosim, at to doroste co nejrychleji!!!
Tak jsem si postezovala, ale aspon se mi trosicku ulevilo.
Doufam, ze se mate lip. Je u vas taky tak skarede?
Dorko, jake beres prasky na tu stitnou zlazu? Ja Letrox a mam strach, ze priberu...

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
♥Jarka*Alice♥
2. 5. 2024 15:20
11851
cudlik
2. 5. 2024 12:35
70398
Lenka Soukupov
30. 4. 2024 11:15
8776
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video