Je to psychické týrání? - Diskuze | e15.cz
Zpět na výpis diskuze

Je to psychické týrání?

Diskuze

p.
Jarka258
| 19. 7. 2009 12:36
přeji moc hezkou dovolenou!! Třeba se Ti povede hodit starosti za hlavu a prostě jen žít . Já se stále učím na jednu pitomou zkoušku. Už z toho fakt blbnu. Pěknou neděli holky.
pro vsechny
croton
| 18. 7. 2009 08:28
Hezky vikend devcata!
Ja uz zacinam delat inventuru v UV faktorech a potom... do blizkosti tehle nadhery...
hlásím,
saba1
| 18. 7. 2009 07:52
že se zatím nic neděje...asi i proto, že jsou prázdniny a na soudu a úřadech mají dovolené, tak myslím, že ten hlavní blázinec v mém případě propukne někdy kolem půlky srpna...Tak si užijte hezký víkend.Pa.
pro Paolu
croton
| 17. 7. 2009 06:15
On seka dluhy? Velke?
Jestli jsi cetla nasi diskuzi, tak vis, ze muj ex je psychotik, ma BAP (maniodepresi) a jednim z priznaku je obdobi stridani nalad a v euforii umi nasekat slusne dluhy.
Paolo, taky je mi 40, taky mam obdobi smutneni... Myslim, ze se nas ten psych. natlak proste podepsal!
Muj ex si chodil kam chtel a kdy chtel, ale beda, kdyz jsem chtela jit ja (sice s tel. neprudil, ale potom doma rozhodne prijemny nebyl).


Devcata, zkuste si neco precist o Hranicni poruse osobnosti. Psychiatri casto vahaji mezi BAP a HPO, u obou se vyskytuji poruchy nalad, ale jak jsem pochopila, tak u HPO se nevyskytuji tezke manie a tezke deprese a s tim, ze BAP se da lecit, HPO nikoliv. Prave HPO (drivejsi nazev je psychopatie) dela velikou neplechu v mezilidskych vztazich a ti lide se velmi vymykaji jakemukoliv vzorci mezilidskeho slusneho chovani.
BAP se prave rado na HPO vaze... Myslim si, ze ti vasi maji spise HPO...
manipulace
paola
| 16. 7. 2009 21:04
No,Jarko o odchodu uvažuji posledních 17 let dobrý,ne?Teď by to šlo,ale syn když jsem to nadnesla
šílel,že tady s ním sám nebude a taky upřímě,kam jít?
Na pronájem bytu bych neměla,protože můj drahý nám
nasekal dluhy,které musíme splácet oba a rodiče mají
malý byt,nechci jim ubírat na stará kolena soukromí,i když
by mě jistě nevyhodili,vědí v jaké jsem situaci,takže na
to jen myslím,ale posledních pár týdnů mám nějaké depky,nevím jistě,zda to nesouvisí s tou magickou 40,že
teď bych si relativně mohla žít po svém a ono to nejde,jak
kdyby mi bylo 10.
manipulace...
Jarka258
| 16. 7. 2009 09:46
Ahoj Paolo,tak to jsi asi ve správné diskuzi. Něco podobného jsme v nějaké formě zažily všechny. A heslo mého tatínka - lepší už to nebude. (I když v jiných situacích - třeba když opravil televizi ) Spíš jenom horší. Neuvažovala jsi o odchodu? Syn je velký a určitě by Tě podržel.
pro croton
paola
| 16. 7. 2009 09:28
bohužel,když jdu s kamarádkou a muž to zjistí ,následuje asi 30 telefonů abych jela okamžitě domů,čím jsem starší
tím víc se vzpouzím,ale stejně jsem potom nervózní,tak domů jedu,protože už z toho nic nemám.Je to na nic,nikdy
mě neuhodil a přesto se chovám jak ustrašená slepice,
přitom jsem normální veselá ženská,ale v poslední době
toho začínám mít dost.Ty máš nebo jsi měla něco podobného?soudím tak z tvé otázky,jestli ne,máš kliku
P. pro Paolu
croton
| 16. 7. 2009 06:02
Paolo, tobe taky kontroluje tvoje prichody a odchody?
manipulace
paola
| 15. 7. 2009 13:30
Ahoj Jarko,já žiji s takovým člověkem už 20 let,máme 20letého syna,je to chytrý pohodový kluk,je slušný...
ale to píšu jen proto abys věděla ,že i takový syn se
dnes se svým tátou nesnese,dokonce došlo na rvačku,
ne jen že já nikam nesmím,ale i jeho uzurpátoruje a
hlídá mu čas aby nedej bože nepřišel po půlnoci,když
se s manželem hádáme,syn mě brání mnohem lepšími argumenty než já sama sebe,ale je to jen házení hrachu na zeď.
alimenty
croton
| 14. 7. 2009 21:05
Mne to totiz prijde malo, vzhledem k tomu, ze vlastne je uz velka a on si ji nebere na zadny vikend, zadne prazdniny apod... o kine, veceri ani nemluvim.
Jenom za pripravu na VS a prijmacky jsem dala 10 tisic...
No nic, hezky vecer, P.
alimenty
Jarka258
| 14. 7. 2009 19:40
Ahoj P. Klidně to napíšu i tady, myslím, že všeobecně ta informace by mohla být pro nás přínosná. Před rokem jsem taky sháněla informace, jestli co platí (1000,- na každé dítě) je běžné. Zjistila jsem, že to je zatraceně málo a požádala o zvýšení. Mimochodem ho to vytočilo do běla, ale soud určil 2000,- na každé dítě (i s tím jeho mínusovým příjmem). Odvolal se, ale i u krajského soudu se mu vysmáli. Možná kdybych do toho šla víc tak by mu alimenty zvýšili ještě víc. Ale moje děti jsou ještě relativně malé a i ty peníze se navyšují s věkem. Jen nevím, jestli na to budu mít ještě někdy žaludek. Oháněl se paragony co všechno jim koupil, že mi z toho bylo špatně. Na několik papírů je nalepil a nechal dát do spisu. Nevím, komu co kupoval, ale děti nic z toho neviděly. A já přitom neměla téměř nic. Tak to vypadalo, že chodí nahé
P.
croton
| 14. 7. 2009 17:57
Holciny, mam prosbu, muzete mi hodit do mailu, kolik ti vasi drahouskove maji urcenou vysi alimentu?
Nasemu tatinkovi se zda 3,5 tis Kc na devatenactiletou slecnu straasne moc penez!
Nedavno mi rikal, co vsechno bude muset pristich 20(!) let platit a jmenoval mezi tim i alimenty, tak ted nevim, jestli pocita s tim, ze holka bude dalsich 20 let studovat VS nebo jestli je obzoru dalsi vyzivovany potomek...
pro Jarku
saba1
| 14. 7. 2009 16:57
nooo, taky to znám v podobné verzi. Taky špatně počítal, ale soudkyně měla u sebe kalkulačku, tak kroutila hlavou...navrhl určitou částku, se kterou soud souhlasil...A při příštím jednání žádal o snížení...Pokud jsi pročítala původní diskusi, je to tam všechno popsané..Chudinka malej...
pro Sabu
Jarka258
| 14. 7. 2009 12:16
Budu moc držet palce ať to vyjde!! A taky děkuju za vysvětlení situace. Ti chlapi jsou si tak podobní - takové chudinky bez peněz a ženská na kterou kápli je potvora. Zrovna mi dcera povídala (včera odjížděli na 14 dní k tatínkovi), že nemůžou nikam jet, protože tatínek nemá peníze. A že jim mám nabalit na 14 dní oblečení, protože jim tatínek nemůže nic koupit. No a onen tatínek je počítačový expert s počítačovou firmou, který vlastní restauraci. Hlavně že je chce do péče, protože má všechno lepší a větší. Jen škoda, že když se před rokem vedl soud o zvýšení výživného a on vypočítával příjmy a výdaje a špatně si to sečetl, takže výsledné číslo jeho měsícního příjmu bylo několik tisíc v mínusu , se nedá použít u tohoto soudu. Možná by to někomu vrtalo v hlavě.
Pěkný den, holky.
zájemce
saba1
| 14. 7. 2009 10:13
Ahoj, tak mám prohlídku za sebou, zatím se nerozhodli, ale do středy prý dají vědět...už aby to bylo prodaný sakra.
a zájemce
saba1
| 13. 7. 2009 12:08
... jedu tam až ve 14 hodin, tak se pak večer ozvu....jak to dopadlo.
Jarce...
saba1
| 13. 7. 2009 12:07
Ahoj Jaru, proč exekuce???Protože můj ex zásadně nic neplatí...a neplatí ani výživné, takže já taky nic platit nemůžu...aspoň tu hypotéku na dům...a v důsledku toho, že neplatil hypotéku ani úvěr, banka nám na to skočila a navázala na to exekuci...Se kterou už v této fázi nelze nic dělat, pouze to rychle prodat, aby to nešlo k soudu a nepřibyly tam navíc ještě poplatky, cca 100 tisíc, o to bychom platili více...No, kdo by nechtěl ušetřit sto táců, že...a protože jsem holka šetrná, další exekuci, která nám hrozila ze stejného důvodu, jsem vzala na sebe, protože on se ani neostavil. Jaru, asi nevíš souvislosti, tak se ve zkratce pokusím je tu nastínit, kdyžtak se ptej... Můj ex je totiž chudáček už více jak rok bez práce a svádí na to všechno, že nemůže platit, že je chudinka, že nesežene práci...A když mu tedy paní z banky volá, pro jistotu ani nezvedne telefon, takže zájem o to, něco vyřešit, vpodstatě nemá. Vzali jsme si tenkrát hypotéku a pak následně úvěr na okna(měnili jsme za plastová, bylo jich 17...) A protože neplatil hypotéku a ani tenhle úvěr, tak hrozí exekuce dvě. Jedna za hypotéku a druhá za úvěr. Tu za úvěr jsem byla před 14 dny řešit v Praze, a jelikož se ex nedostavil, převzala jsem celý dluh na sebe, aby se taky ze 100 tisíc dluhu nestalo 200 tisíc...Poplatky, úroky a tak...
manipulace...
Jarka258
| 13. 7. 2009 10:58
Ahoj holky,
jsem už doma. Sabi, co zájemce? Pochopila jsem, že musíš prodat společný dům kvůli exekuci?! Ale proč exekuce?
P.
croton
| 12. 7. 2009 20:00
sabi, na zitra moc, moc drzim palecky, tfuj, tfuj, tfuj!
Dej vedet hot news, pls.
P.,
saba1
| 12. 7. 2009 00:23
ahoj....v pondělí jedu se zájemcem se podívat na dům.... tak snad....sakra, už se to hne. Makléřka z realitky se hrozně divila, jak to že nemám klíče....a prý jestli jí je dá.... No o tom dost pochybuju.... když je nedal mně, tak cizímu že by..... Ale v tuhle chvli jsem já asi i víc cizí....Hezkou neděli.papa, dobrou....
P.,
saba1
| 7. 7. 2009 19:22
To vůbec neva, napadlo mě, že sem možná koukají i ostatní a těm je naše psaní docela nepochopitelné,tak bych přidala odkaz na původní diskusi...Aby věděli, čeho se to vlatně týkalo a týká. Není třeba o tom pořád mluvit, ale chtěla bych umožnit i dalším tady rozpoznat nebezpečí psychického nátlaku.

http://diskuse.doktorka.cz/…sychicke-tyrani/

Hezký večer všem, a raději někde u kafíčka....
P.
croton
| 7. 7. 2009 18:06
sabi, tak tu zustanem asi nejakou dobu samy. Jarka se zrejme dovoluje...
Jo,to je...:-)
saba1
| 4. 7. 2009 16:39
musím se trochu upnout na něco jinýho....a ono to asi i půjde řešit, postupně, pomalinku ale půjde...tak zatím tomu trochu věřím....
P.
croton
| 4. 7. 2009 16:08
Jeee, sabi, tak to je celkem dobra zprava!
:-)
saba1
| 4. 7. 2009 14:33
Ahoj, hlásím, že se nic neděje....trochu jsem oddálila exekuci, máme ještě šanci bez většího poplatku to prodat během měsíce až dvou....Jo, kdybych vyhrála, ale to by si to štěstí muselo sednout na mě....
manipulace...
Jarka258
| 3. 7. 2009 08:27
Děkuju P. Dost jsem pořád váhala s tím, ji do toho nějak vnořit, ale raději to udělám. Jen tak trošku a opatrně....
Monče držím palce!!! Pro mě byla střídavá péče tak nepředstavitelná, že jsem se raději odstěhovala. Byl to ten poslední důvod který završil moje rozhodnutí. A neměl by už být platný ten zákon, že se střídavou péčí musí souhlasit oba rodiče? Dělám ve školství, a když nám přišel papír jak postupovat, když má dítě střídavou péči a s rodiči mění co 14 dní či co měsíc i školu, tak mi z toho bylo dost hrozně. Ta představa co by pak to dítě mělo ze života!
P.
croton
| 3. 7. 2009 05:54
Jarko, s tou dcerou, musis ji rict pravdu! Psychologove to doporucuji! Minimalne ji rekni, ze vas tatinek opustil, jinak mu ona zacne bastit jeho vymysly.
S timhle mela problem Monca z diskuze, holce bylo 5 let a vylozene ji zmanipuloval proti ni, nastesti se to po 2 letech otocilo.
Monca sem momentalne nechodi, jsem s ni ve spojeni, uziva si mesic s holcinou (maji bohuzel stridavku, kterou chce Monca zmenit, prave probiha dlouhodoby soud).
manipulace...
Jarka258
| 2. 7. 2009 21:47
P. děkuju. Už dlouho jsem to nečetla. Až teď zase znovu. Ale už nemám v očích slzy jako tenkrát. Ušla jsem obrovskou cestu za těch několik let. Dokonce jsem se dokázala upřímně zasmát, když při posledním telefonátu mi mimo jiné řekl, že za pár let mě syn pošle do pr..., stejně jako on své rodiče. Musím říct, že máločím si jsem tak jistá, jako že to neudělá. Je mu skoro dvanáct a i když má tatínka moc rád, přece jen je to chytrý kluk. A taky máme konečně stejný názor . Jsem přesvědčena, že jednou tam syn pošle jeho. Trošku mám strach o dceru. Té je teprve sedm. Chtěla jsem ji ušetřit a tak jsem ji nikdy nic neříkala. Jenomže teď slýchá od tatínka, jak je maminka hrozná a co všechno mu dělám a jak je z toho nešťastný. A ona neví, co si myslet. Nechce se mi ji nic říkat, ale na druhé straně mi to připadá nespravedlivé se nebránit. Asi i sobecky. Nechci aby si myslela že to je pravda. Je hrozně důvěřivá a velmi lehce zmanipulovatelná.
P.
croton
| 2. 7. 2009 21:01
Jarko, tak jim ty znaky aspon vytiskni, at vidi s cim maji tu cest!


Vlozila jsem to sem i pro ostatni mimo diskuzi, at vidi a aby se nekterym treba i otevrely oci...
Manipulace je vseobecny jev, ktery je nevzdy prijemny, ze? A mit to doma, je peklo!
P.
croton
| 2. 7. 2009 20:48
CHARAKTERISTICKÉ ZNAKY VZTAHOVÉHO MANIPULÁTORA

Lze určit třicet charakteristických znaků; čtyři z nich vyplývají z ostatních šestadvaceti.

V jednání jedince, jehož označujeme jako manipulátora, poznáme přinejmenším deset charakteristických znaků z tohoto seznamu:

1. Navozuje u ostatních pocit viny a dovolává se přitom rodinných tradic, přátelství, lásky, profesionální zodpovědnosti atd.

2. Přenáší zodpovědnost na druhé nebo se ze své zodpovědnosti snaží vykroutit

3. Nesděluje jasně své žádosti, potřeby, city a názory.

4. Obvykle odpovídá neurčitě.

5. Mění své názory, chování a city podle situace nebo osoby, s níž je ve styku.

6. Své žádosti zakrývá logickými důvody.

7. Dává druhým najevo, že nesmějí nikdy měnit názor, musí být dokonalí, všechno vědět a reagovat okamžitě na žádosti i otázky.

8. Zpochybňuje kvality, schopnosti a osobnost druhých, nenápadně druhé kritizuje a soudí, hovoří o nich s despektem.

9. Nechává své vzkazy vyřizovat jinými lidmi nebo se uchyluje k
nepřímému sdělení (místo osobního rozhovoru telefonuje, nechává vzkazy
písemně).

10. Zasívá nesvár, podněcuje podezíravost, rozděluje, aby mohl lépe panovat, a je schopen rozvrátit manželství.

11. Dokáže ze sebe udělat oběť, aby ho ostatní litovali (přehání
závažnost nemoci, stěžuje si na nesnesitelné lidi ve svém okolí, na
pracovní přetížení apod.).

12. Nedbá na žádosti druhých (i když tvrdí opak).

13. Využívá morálních zásad druhých k naplnění vlastních potřeb (k jeho
oblíbeným pojmům patří lidskost, milosrdenství, rasismus, hodnocení
„dobrá“ nebo „špatná“ matka apod.).

14. Skrytě vyhrožuje nebo zcela otevřeně vydírá.

15. Neomaleně mění téma uprostřed hovoru.

16. Vyhýbá se pracovním schůzkám a poradám, utíká z nich.

17. Zaměřuje se na neznalosti druhých a snaží se vyvolat dojem, že „má navrch“.

18. Lže.

19. Hlásá lež, aby se dověděl pravdu, překrucuje a interpretuje výroky druhých.

20. Je egocentrický.

21. Závidí třeba partnerovi nebo vlastním dětem.

22. Nesnáší kritiku a dokáže popírat zcela zřejmá fakta.

23. Nedbá na práva, potřeby a přání druhých.

24. Velmi často žádá, vydává pokyny a nutí druhé jednat na poslední chvíli.

25. Jeho slovní projev zní logicky a koherentně, avšak jeho postoje, činy nebo způsob života svědčí o pravém opaku.

26. Užívá lichotek, aby se zalíbil, dává dárečky nebo nečekaně prokazuje drobné úsluhy.

27. V jeho přítomnosti se lidé cítí nepříjemně a nesvobodně.

28. Jde za svými cíli velmi důsledně, ale na úkor druhých.

29. Přiměje nás dělat věci, které bychom pravděpodobně o vlastní vůli nedělali.

30. Lidé, kteří ho znají, o něm stále hovoří, i když není přítomen.

Nejnovější příspěvky v diskusích

Název diskuze
Vytvořil(a)
Poslední reakce
Reakcí
Elsa
26. 4. 2024 19:16
70321
2112Hana
26. 4. 2024 19:12
11824
♥Jarka*Alice♥
26. 4. 2024 08:01
409
Uivatel_5825696
16. 4. 2024 20:10
479
helena.07
27. 3. 2024 11:56
8
Uivatel_5747674
19. 1. 2024 11:51
16826
Pavlna Trojanov
12. 3. 2024 09:26
5
Jiina Koudelov
25. 2. 2024 20:33
148
Anna Soukov
23. 2. 2024 00:14
115
Jiina Koudelov
13. 2. 2024 21:43
46
Silvie Zimmermannova
13. 2. 2024 17:15
10831
Jiina Koudelov
3. 1. 2024 18:58
327
Uivatel_5725017
3. 1. 2024 10:00
33
Lucie Baklkov
28. 11. 2023 14:24
8775
Uivatel_5694482
24. 11. 2023 19:31
82
Cryptomeria Rasa
16. 11. 2023 18:49
287
sona.koutna8
30. 6. 2022 21:02
26
Vlado Schiffel
12. 11. 2023 01:48
439

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video